PDA

View Full Version : Ruski БПЦ (BPC) 7 x 50



PROF.racoon
7. October 2012, 22:48
Pravkar mi je uspelo preko eBaya za majhen denar kupiti zelo dobro ohranjen brez praske ruski БПЦ (BPC) 7 x 50. S prijateljem, ki po očetu poseduje omenjeni daljnogled sva bila namreč parkrat na lovu in sem ga lahko malo preizkusil. Najbolj se mi je pri njem dopadlo široko vidno polje in pa pogled v mraku. Sicer še nisem imel v rokah kakšnega Swarovca ali Zeissa, vendar mislim, da je za majhen denar ta daljnogled lovsko uporabna zadeva.

Sam imam še iz osnovnošolskih časov (darilo za odličen uspeh v 6.razredu :icon_lol:) enakega v izvedbi 8x32, vendar mi ga je, kljub pazljivejšemu ravnanju, uspelo poškodovati in sem dobil dvojno sliko. Popravilo se verjetno ne splača, ali?

Če kdo poseduje 7x50, ga prosim, da napiše, kako se mu obnese...

Za nasvete bi moral vprašati prej, vendar ni bilo časa zaradi pozne licitacije...


http://i.ebayimg.com/t/Fernglas-von-BPC-7-x-50-Made-USSR-Binokular-UdSSR-Russland-Sowjetunion-/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqJ,!hwFBdfwCisDBQ,JTcMN1g~~60_12.JPG

detel
7. October 2012, 23:28
Brez zamere, ma ta jaj... so samo za podnevi .

Prskač
8. October 2012, 00:05
Ravno takšen je bil moj prvi lovski dvogled in je bil za začetek čisto v redu.

rikec
8. October 2012, 08:39
Takega ima moj oče in je bil z njim res zelo zadovoljen. Glede na to, da je ta na sliki kot direkt iz proizvodnega traka je od mojega očeta mnogo bolj obrabljen, saj jaga z njim skoraj že 40 let. Je pa verjetno res, da se ta dvogled ne more primerjat s sedanjimi dvogledi, ki imajo optiko in vso pripradajočo "mašinerijo" prilagojeno na sedanji čas :D

PROF.racoon
8. October 2012, 09:00
@detel:
Ma vem, da ni polnjen z dušikom, da nima leč premazanih z najnovejšimi kemikalijami in da se kot tak ne more primerjati s sedanjimi produkti... Mislim pa, da je vseeno boljši od marsikaterega modernega "kitajca"...

Zanimala me je predvsem njegova lovska uporabnost... Od njega niti ne pričakujem oh in ah... Pa še visoko zbirateljsko vrednost ima glede na njegovo ohranjenost...

Ko bom velik, pa si bom kupil Zeissa 8x56... :icon_lol:

dolgin
8. October 2012, 10:16
Zanimala me je predvsem njegova lovska uporabnost... Od njega niti ne pričakujem oh in ah...

Presenečen boš nad njegovo uporabnostjo....

lp

PROF.racoon
8. October 2012, 11:34
Presenečen boš nad njegovo uporabnostjo....

lp

Pozitivno ali negativno??? To je zdaj vprašanje...

muzikant
8. October 2012, 11:46
Moj prvi je bil prav takšen 8x32(tudi darilo za odli v OŠ).
Podnevi je bilo ok, no potem sem ga zamenjal za SLC 10*50, zdaj pa je še v mraku in mesečini ok.:icon_wink:

ravnohrib
8. October 2012, 16:44
Sam imam še iz osnovnošolskih časov (darilo za odličen uspeh v 6.razredu :icon_lol:) enakega v izvedbi 8x32, vendar mi ga je, kljub pazljivejšemu ravnanju, uspelo poškodovati in sem dobil dvojno sliko. Popravilo se verjetno ne splača, ali?

Na enem servisu v Ljubljani so mi za popravilo takega podobnega klasičnega daljnogleda tudi z dvojno sliko napovedali ceno od 25-40 eur. Takrat se za popravilo nisem odločil; glede na to, da mi še vedno stoji neuporaben v omari, pa se verjetno še bom... :)

hunterxxxl
8. October 2012, 17:23
Jaz imam takšnega v 8×32... Ko nimam swarovca je tudi ta ok, ampak se slabo izkaže v mraku.

Ostrorogi
8. October 2012, 17:41
Sam imam Turnier 8x50 Eschenbach in sem zelo zadovoljen z njim...tudi v mraku in luni. Ga ne zamenjam za marsikateri moderni plastikfantastik. Edino kar me moti je to da je glasen... na vsaki jagi recem da ga bom ovil v cunje... pa ga nikoli ne... No enkat ga bom ziher.

Ahiles
8. October 2012, 18:20
velikokrat opazoval divjad skozi prav takšnega, kot si ga kupil. glede na tvoja pričakovanja, ki si jih zapisal, boš zadovoljen. neuporaben ob slabi svetlobi, starejši dizajn, včasih moteče kovinsko ohišje (nisem nikoli tarnal, dokler nisem kupil gumijastega;)). to je vse kar bi bilo slabega o tem daljnogledu, za male pare pa dober nakup (vsaj za začetek ali pa rezervo).

Markysprej
8. October 2012, 21:17
Popravilo se verjetno ne splača, ali?

seveda se isplača. boš menda svojim vnukom kazal pokvarjen daljnogled, ki si ga dobil za odličen uspeh?:icon_lol:
stvar pač ima sentimentalno vrednost.

PROF.racoon
8. October 2012, 22:06
Kdo je možakar v Brežicah, ki popravlja optiko? (ZS) Toliko, da vprašam, če se sentimentalnost splača.. :icon_lol:
Hvala!

Tine
9. October 2012, 08:30
Doma imamo dva taka. Če ponoči vidim s strelnim (Swaro 6x42) daljnogledom žival v križu, potem jo s tem daljnogledom lahko ocenim (npr. prašički, svinja, lisica...).

tarfila
9. October 2012, 11:16
Imam glih takega,7x50, s polomljenima glavnima nosilcema, če boš rabu rezervne dele kar poklič:icon_wink:

PROF.racoon
9. October 2012, 12:41
Imam glih takega,7x50, s polomljenima glavnima nosilcema, če boš rabu rezervne dele kar poklič:icon_wink:

Hvala Tarfila!
Upam, da ne kmalu... :icon_lol:


Hvala vsem za informacijo o servisu!

TaSl
9. October 2012, 23:21
Na enem servisu v Ljubljani so mi za popravilo takega podobnega klasičnega daljnogleda tudi z dvojno sliko napovedali ceno od 25-40 eur. Takrat se za popravilo nisem odločil; glede na to, da mi še vedno stoji neuporaben v omari, pa se verjetno še bom... :)

Jaz imam isti problem s 7*50 (dvojna slika), kje si rekel da to popravijo? Prosim če si tako dober mi pošlji preko ZS. Dobiš za pir!

PROF.racoon
13. October 2012, 01:33
Danes preko DPDja dobil paket... Odlično ohranjen, da ne rečem skoraj kot nov... Brez praske na lečah, vidljivost odlična,...

Zdaj pa na teren...

toncybrak
5. May 2015, 00:00
rabil bi manjšo pomoč.....sem lastnik ruskega daljnogleda 10x50....ali bi mi lahko kdo povedal kje najti gumice okularja za ta daljnogled....kupil sem ga,ko je bila gor samo ena-kasneje sem pa še to izgubil :icon_sad: nosim pa očala,zato bi mi gumice prisle zelo prav...za kakrsnokoli pomoč in informacijo se že v naprej zahvaljujem ;)
Lz toni

Žamot
6. May 2015, 20:43
Če je Tento se tudi jaz priporočam za gumice.

Dule
9. May 2015, 14:42
Mene pa zanima kako ločiti starejši originalni ruski dvogled ki ima zeissove leče od novejših kitajskih ponaredkov?
Ok, splošna obrabljenost...mogoče kakšne majhne skrivnosti vidne šele po podrobnem ogledu?