PDA

View Full Version : zamegljena optika



Tomaž Ražman
29. September 2012, 23:07
Pred par dnevi sem šel malo piršat po enem delu lovišča in je kar zmerno deževalo, ko sem se vrnu domov, sem puško v sobi na sobni temp. odložu da se osuši in včeraj sem jo fajn premazal, ko sem jo pa danes vzel v roke za na jago, sem opazil, da je optika z notranje strani zamegljena... Gre se za Meopto 7x50, in ker mi je služla kar nekaj let zavidljivo dobro, mi je žal jo završt... Kak nasvet, kako to rešit? Probal sem jo segret in je popolnoma zginlo, samo se je takoj pojavlo nazaj ko sem šel iz bajte...

PROF.racoon
30. September 2012, 10:08
Torej v njej ni več dušika, nekje spušča in je prišla noter vlaga... Kako rešiti? Po moje s fenom zmerno segrevati ali pa nesti na servis, kjer bodo optiko razdrli, na novo nafilali, če se da, ali vsaj zadihtali, da se zadeva ne ponovi...

Optik-trade.si
30. September 2012, 10:10
Edina rešitev je servis...

tica
30. September 2012, 10:22
Malo nerodnosti in dvogled pristane na trdih tleh. Posledica dvojna slika. Kam poslati dvogled Bushnell Trophy na popravilo?

MasterLesjak
30. September 2012, 10:35
Malo nerodnosti in dvogled pristane na trdih tleh. Posledica dvojna slika. Kam poslati dvogled Bushnell Trophy na popravilo?


Vprašaj sem:

http://www.rodeoteam.si/

ostrostrelec.pero
30. September 2012, 15:27
Malo nerodnosti in dvogled pristane na trdih tleh. Posledica dvojna slika. Kam poslati dvogled Bushnell Trophy na popravilo?

Prjatu pri meni nastane dvojna slika, kadar lastnik dvogleda pade po tleh. Za take ne obstaja servis.BighandBighand Pa lep pozdrav.

Tomaž Ražman
30. September 2012, 16:05
Prjatu pri meni nastane dvojna slika, kadar lastnik dvogleda pade po tleh. Za take ne obstaja servis.BighandBighand Pa lep pozdrav.

Kaj da ne Pero, v Idriji je servis za take :icon_lol:

tica
30. September 2012, 18:02
Ej fantje iz cvičkove dežele, dvojna slika je tudi še iz drugih razlogov.

main757
30. September 2012, 20:22
Tomaž, pokliči v Novo mesto Anclja. On je uradni zastopnik za Meopto v Sloveniji. Tvoj daljnogled bo verjetno romal nazaj na Češko.

tinko balinko
1. October 2012, 08:10
Nasemu lovcu se je zgodilo isto na meopti.Ce imas se garancijo uveljavljaj drugace pa je v Ljubljani firma ki ti to popravi.Nasi clani so ze par strelnih optik dali popravljat in zaenkrat je ok.....

rikec
1. October 2012, 09:12
Ja seveda poslat na servis al pa k Anclju, če je še v garanciji. Če se ne motim, imajo Meopte 10 let garancije. Sem pa slišal, da je en zelo dober serviser tudi v Brežicah...

tinko balinko
1. October 2012, 09:31
To bi pa res rad vedel za tega mojstra v Brezicah........:icon_eek:
Drugace pa je veliko opcij.Na tvojem mestu bi kontaktiral meopto direktno.Ker sem ze velikokrat dozivel da firma marsikaj popravi brezplacno slovenski prodajalci pa masno zracunajo.
Nazadnje z ocetovim Leupoldom VX-3 kjer je pri menjavi baterije odletel konektor (leupoldova hiba).Prodajalci so seveda zahtevali racun od optike in bla bla bla zraven pa se eure za popravilo.Nato sem kontaktiral leupold v nemciji (serviser za evropo) in zraven se pohvalil optiko ampak da se mi je pri menjavi baterije zlomil konektor.Dali so mi naslov in sem poslal drektno po cca 1mesecu dobim optiko nazaj in na mail da je pac slo za mojo krivdo in ker sem srecni uporabnik njihovega izdelka so mi ga popravili in pregledali brezplacno.Isto je pri kahlesu za ostale nevem.......
Cimbolj se izogibaj prodajalcev ce se da,saj je strosek manjsi in hitreje dobis optiko nazaj....

jvpv
1. October 2012, 14:07
To bi pa res rad vedel za tega mojstra v Brezicah........:icon_eek:

glej ZS...

Tomaž Ražman
1. October 2012, 15:17
Danes sem poslal mail direkt na Meopto, v kolikor ne najdemo skupnega jezika, gre k mojstru v Brežice!

JVPV hvala za kontakt!

Tomaž Ražman
2. October 2012, 12:02
Evo , odgovor iz meopte je prišel takoj:

Dear Tomaž,

Thank you for using our riflescope. It seems that it is more than ten years old therefore out of warranty (but we would have to check for sure once you send it to us).
It is not clear whether it is with illumination or without?

I suggest you sending it as a claim through Ancelj http://www.ancelj.si/
We could repair for 140 EUR or replace for a new Artemis 2000 7x50 for 240 EUR or Artemis 2100 7x50 for 310 EUR.

Best regards,
František

František Vančura
Account Executive

Meopta - optika, s.r.o.
Kabelíkova 1, 750 02 P?erov
Czech Republic
Office: +420 581 242 125
E-mail: Frantisek.Vancura@meopta.com
www.meopta.com



A Better View of the World

Mislim, da je njihova ponudba zelo dobra...

Tomaž Ražman
8. October 2012, 17:59
Zgodba se je razvila do konca...

Moral bi preko Anclja poslat optiko v Meopto in tle se je vse zataknilo...

Poklical sem v trgovino Ancelj d.o.o. in še njim povedal celo zgodbo. Gospa Ancelj, je takoj rekla da to kar ji govorim ne more držat, pa sem rekel da je enak mail kot jaz dobila tudi ona od predstavnika od Meopte. Ko je mail prebrala me je začela spraševat, kdo bo pokril stroške, pa sem rekel da jaz, pol me je začela spraševat a so oni dali cene z DDV al brez, pa sem rekel da ne glede na to bi raje novo optiko vzel kot staro popravljal, pa je rekla, da se more še pogovorit z gospodom iz meopte in da mi bodo javli kako in kaj naprej...

Danes sem dobil odgovor:

Dear Mr Tomaz,

We have found that the scope was not sold through Ancelj, therefore we cannot offer the replacement, only repair for 140 EUR. Please send directly to Meopta optika s.r.o., Ms Machalikova, Kabelikova 1, 75002 Prerov, Czech Republic. Thank you for your understanding.

Best regards,
František Vančura
Account Executive

Meopta - optika, s.r.o.
Kabelíkova 1, 750 02 P?erov
Czech Republic
Office: +420 581 242 125
E-mail: Frantisek.Vancura@meopta.com
www.meopta.com

PROF.racoon
8. October 2012, 19:36
Ti boš plačal popravilo, Ancelj pa si je naredil "dobro" reklamo... Khm, khm...

Nevoščljivost pa takšna... Kot da bo šlo kaj iz njihovega žepa...

Tomaž Ražman
8. October 2012, 20:26
Ja popravilo bom plačal možakarju v Brežicah, ki mi ga je JVPV svetoval in to je to, tako al tko bo ta optika bol za rezervo doma... Nikoli ne veš kdaj prav pride...

Fuchs
9. October 2012, 12:42
kje je servis za Bushnel?
in kje servis za Nikon?

na obeh je problem z prizmo....

main757
9. October 2012, 15:05
Tomaž, daj raje tistih 140€, pa imaš optiko z 10- letno garancijo. Če se zarosi je samo za servis in ne za rezervo.
To je moje mnenje.
Tega boš sedaj snel pa za večji denar kupil nekaj drugega?

Tomaž Ražman
9. October 2012, 15:53
Tomaž, daj raje tistih 140€, pa imaš optiko z 10- letno garancijo. Če se zarosi je samo za servis in ne za rezervo.
To je moje mnenje.
Tega boš sedaj snel pa za večji denar kupil nekaj drugega?

Ne tega bom popravil v brezicah in tako in tko sparam za schmidt benderja...
Bo pa ta meopta doma v slučaju ce bo kdaj rabla...

Ne dam ga pa na servis in z ancljem ne mislim imet opravka pa če mi novega šenkajo... :icon_mad:

main757
9. October 2012, 16:59
Še dobro da ti je vlaga notri prišla, boš pri ženi vsaj imel izgovor da kupiš S&B:icon_lol:

detel
9. October 2012, 21:12
Sej ne bo vedela......:icon_lol:

Tomaž Ražman
9. October 2012, 21:19
Sej ne bo vedela......:icon_lol:

Najverjetneje :icon_lol: