PDA

View Full Version : Lovske svetilke



jelen1
20. September 2012, 10:15
Živjo,
Nisem našel prave teme zato sem kar tukaj novo odprl. Zanima me nekaj glede svetil ki jih uporabljate za lov. Sam želim nabaviti kak ročni reflektor da bi mi osvetljeval dobro tam do 100m, tako da bi se še dobro videlo.
Sem pa neodločen med tem dvojim ali bi vzel LED CREE ali pa HALOGENSKEGA(tam okoli 10w), kaj bi mi vi bolj predlagali od tega dvojega, pa s čim se lepše vidi?

Lp

muzikant
20. September 2012, 10:26
Živjo,
Nisem našel prave teme zato sem kar tukaj novo odprl. Zanima me nekaj glede svetil ki jih uporabljate za lov. Sam želim nabaviti kak ročni reflektor da bi mi osvetljeval dobro tam do 100m, tako da bi se še dobro videlo.
Sem pa neodločen med tem dvojim ali bi vzel LED CREE ali pa HALOGENSKEGA(tam okoli 10w), kaj bi mi vi bolj predlagali od tega dvojega, pa s čim se lepše vidi?

Lp

Nimaš kaj osvetlejvati in vznemirjati divjad. Kupi si nočni dvogled če bi rad gledal ponoči.:icon_wink:

jelen1
20. September 2012, 10:35
Ne bom rabil za osvetljevanje divjad, sem hotel ze prej gor napisat. Ker je tud prepovedano, ane?
No, rabil bom za vracanje s preze, ali če grem s kakim lovcem v primeru iskanja ustreljene divjadi ipd. :icon_wink:

Hubert
20. September 2012, 10:58
Sma sem zelo zadovoljen z LED LENSER P7 ali T7 so parktično iste. Imaš nastavitev dveh jakosti hoja...osvetlitev 200m, dve nastavitve jakosti.

206
20. September 2012, 11:12
tele Lenserce stanejo 50+ €

kitajske ki svetijo še dlje dobiš za manj kot 15 €



tud jaz imam Lenserco T7 za katero sem plačal 72 €,sam v primerjavi z kitajko ki ima ceno 12 € nisem opazil nobene razlike

muzikant
20. September 2012, 11:26
Ne bom rabil za osvetljevanje divjad, sem hotel ze prej gor napisat. Ker je tud prepovedano, ane?
No, rabil bom za vracanje s preze, ali če grem s kakim lovcem v primeru iskanja ustreljene divjadi ipd. :icon_wink:

A pri vračanju s preže in iskanju divjadi rabiš snop 100m ??

Glej nismo vsi v osnovi oz na začetku srednje šole.:icon_wink:

tetrix
20. September 2012, 11:47
Pred kratkim sem izgubil svojo svetilko, kje pa se te ?kitajke?dobijo? Lahko na ZS. Hvala.

jelen1
20. September 2012, 11:58
Aha, lenserce so sigurno super :icon_wink:.. Kaj pa LED LENSER L7?
Ali ima kdo izkušnje s to svetilko, je pol bolj poceni od P7 in T7.. Sam ma pa 125lm za razliko od P7 in T7 ki jih imata 200lm ..

macane
20. September 2012, 12:23
Sam imam model T7 in se zelo dobro obnese, z enim kompletom baterij sveti zelo dolgo in jo imam stalno v nahrbtniku (menjam dva kompleta baterij letno). Kupil sem jo na ebayu v Singapurju in me je stala 34 EUR s poštnino na dom!!!

jelen1
20. September 2012, 12:34
Super ceno si dobil! :icon_wink:
Do kakšne razdalje pa se dobro vidi s to svetilko?

jazbec
20. September 2012, 12:37
Da boš našel iz preže domov sigurno dovolj. Drugače pa naroči še nosilček, da ne boš dvakrat poštnine plačeval..:icon_wink:

jelen1
20. September 2012, 12:43
Hehe, to sigurno :icon_wink:..Kakšen nosilček mislis?

ben1
20. September 2012, 12:57
Če res rabiš samo za s preže hodt je tale dovolj, vse ostalo je jasno.:icon_rolleyes:
11149

muzikant
20. September 2012, 13:18
Hehe, to sigurno :icon_wink:..Kakšen nosilček mislis?

Za puško, lahko jio imaš na plastični za pusta.:icon_lol:

jelen1
20. September 2012, 13:27
Nisem rekel da bom rabil SAMO za s preze. Kdaj potrebujes tudi večji snop..
Nevem kaj nekatere moti da greš peš pa da si malo bolj osvetiš pot po kateri greš, pa da usaj vidiš kaj je pred tabo.. Nimam ne puške, ne avta še.. Vi ki imate izpit za avto, pa lovca je čis lahko.. uzameš puško ali pa se usedes v avto pa greš na zalaz ali pa do preže.. Jaz grem vedno peš, brez orožja (no razen noža okoli pasa) pa da si nabavim eno malo bolj močno svetilko pa vas nekatere ze moti da kaj bom z njo vse počel..:icon_confused:
Vi pa ki greste z avtom, pa lepo razsvetiste vse pred sabo je pa čis vse lepo in prav :icon_confused:...

mugo
20. September 2012, 14:56
Jaz imam za vse potrebe eno čisto poceni Cree luč iz Dealextreme. Malo poglej tam. Izbire neomejeno in brez poštnine. Takale je čisto dovolj za tvoje potrebe: http://www.dealextreme.com/p/x2000-flood-to-throw-zooming-glass-lens-cree-p4-led-flashlight-3-aaa-13732 Majhna za v žep, sveti presenetljivo dobro, noter grejo AAA baterije, kupiš polnilne in si jih polniš.

Markysprej
20. September 2012, 15:24
imam p7. imel p17. p14 pa je še zapakirana.
za v žep je sigurno p7 prava izbira, drugače pa sta ostali dve veliki nekako bolj močni. pri p7 pa me zelo moti stikalo na koncu in da nimaš pravega držala da jo držiš z dvema prstoma, kot ostale taktične svetilke. sem šel tako daleč da sem si sedaj objemki dal gor za držanje:icon_lol:.
če nočeš kitajskega plastičnega sranja je potem nekako LL prva izbira. lahko pa greš korak dlje in si kupiš zares kvalitetno taktično svetilko za 100€ in več.

hunterxxxl
20. September 2012, 15:31
Pred dobrim mesecem sem si v Army shopu kupil svetilko Fox outdoor za 18€. Ker jo je prodajalec izredno pohvalil, sem reskiral in jo vzel.
Bil sem presenečin nad delovanjem. Ima tudi nastavljiv snop, deluje pa na 3 AAA baterije. Skratka za tak denar nisem videl bolše svetilke, pa še škoda je ni.

Ostrorogi
20. September 2012, 15:43
Za vsako svetilko se sekiraš takrat ko je nimaš...

mugo
20. September 2012, 19:31
če nočeš kitajskega plastičnega sranja je potem nekako LL prva izbira. lahko pa greš korak dlje in si kupiš zares kvalitetno taktično svetilko za 100€ in več.

Kako je že tista: Vsakdo svojega konja hvali.....
Markysprey, poizkusi tisto po tvojem "kitajsko plastično sranje" potem pa govori. Za ceno enega LL kupiš 6 kitajk, ki pa sploh niso plastične, mimogrede. Razlika v kvaliteti niti slučajno ne odtehta razlike v ceni. Za enega začetnika bo kitajka sigurno OK, če bo slučajno ugotovil, da rabi nevemkaj boljšega (jaz še nisem), se bo potem odločal, ko bo točno vedel, kaj rabi. Kakorkoli že, jaz vem kaj rabim in sem s kitajko več kot zadovoljen.

bumbum
20. September 2012, 20:33
Kje se dobit te kitajke? :icon_lol: Lahk tud na ZS.

jelen1
20. September 2012, 20:50
Hvala usem za predloge! :icon_wink:
Bom še malo pregledal in se potem odločil :icon_wink:

Tomaž Ražman
21. September 2012, 09:20
Jaz imam XTAR , ima polnilno baterijo in kabel za polnjenje v avtu ali v el. Onrezju... kabel se vklopi direkt v lucko tako da ni nobenih dodatnih polnilcev, traja pa zelo dolgo... ko sm jo jaz kupu je bla 48 eur...

tinko balinko
21. September 2012, 12:48
Mah "maglajtka"je se zmerom zakon,polnilna vse kar rabis za katerega nalomit,za hodit ce pa namontiras gor filtre pa se kaksnega ozimcka snames tja do 70m hehe......No da nehodimo kot macke okoli vrele kase,vem problem je ker so zacetli tapravi jagri jamrat da ko ponoci posvetis se vse razbezi sploh prasici.Resitev je rdeci zeleni modri filter ki se kupi za par eur ali nd3 laserske sevetilke.Bo pomagalo tako dolgo dokler nebodo prakticiral tega sedanji akterji......
Za osvetlitev poti ti je dosti obesek za kljuce,ce te je strah rabis navadno ce rabis za streljanje pa rabis kej konkretnega

Markysprej
21. September 2012, 15:05
maglite je kar se tiče robustnosti, uporabnosti... zelo uredu. kar pa se tiče same tehnologije ali bok ne daj ledic; na tem področju pa so jih že kitajci pustili daleč zadaj...

tinko balinko
21. September 2012, 15:46
Bog oprosti mu kaj govori........teb so ocitno se kitajci maglajtko prodal.Res da so razne vojaske-policiske takticne zadeve manse in z stikalom nosilci itd itd....ampak domet uporabni je pa druga zgodba.

Markysprej
21. September 2012, 15:49
kaj pa sem narobe rekel, da mi bo mogel sam bog odpustiti?:icon_lol:
kakšen domet uporabni imaš v mislih?

alojz1
21. September 2012, 15:52
Tinko, sedaj si pa v temo brcnil.
Zamenjaj baterijo.

PROF.racoon
24. September 2012, 10:06
Maglitke so res že zdavnaj povozili Kitajci (vsaj po jakosti LED diod)... Pri sami izdelavi jim pa še manjka malo več natančnosti, čeprav je tudi ta že počasi solidna...

Žamot
24. September 2012, 18:59
Glih mi vemo kaj ni "made in PRC". :icon_lol:

Za peš pod noge svetit je men najbolj praktična naglavna za 5€. :icon_wink:

detel
24. September 2012, 21:18
Za svetit pod noge je meni dovolj mobitel, za svetit na 250 m pa ena, ki sem jo dobil na Petrolu za 30 EUR. Strupena zadeva :icon_wink:.

jelen1
24. September 2012, 22:02
Evo sem nabavil..
LED LENSER P17, super svetilka!

Tomaž Ražman
25. September 2012, 11:20
Evo sem nabavil..
LED LENSER P17, super svetilka!

Ne bo ti žal!

patriot
30. April 2013, 19:18
Imam LED LENSER P7 za opazovanje v temi sem si omislil filtre z rumeno, rdečo, modro in zeleno barvo. Kakšne so vaše izkušnje, da divjad ne zbeži.
Posvetil sem z rdečim filtrom in se ne vidi skoraj nič na 50 m. Drugi filtri prepuščajo večjo svetilnost ampak ne vem, če bo prašič obstal......
Lp in dober pogled!

THEHUNTER
30. April 2013, 21:33
Tudi mene isto zanima!
Pa to, a se mogoce da dobit zelen filter za Led Lenser P17?
Ker sem videl filtre le za P7 ter T7..

patriot
30. April 2013, 21:47
Zakaj zeleni? Misliš, da pri zelenem prašič ne zbeži? Pri rdečem zagotovo počaka ampak v mojem primeru je preslaba svetloba, ker filter preveč filtrira in se na 50 m ne vidi dovolj za ocenjevanje....

THEHUNTER
30. April 2013, 22:32
Zeleni se mi zdi, da bolj prepuščajo svetlobo, oz. se vidi bolj daleč.
Sam namreč potrebujem osvetlitev tja do 80m...

Imam pa svetilko Led lenser P17 in nevem če se sploh da dobit filtre zanjo.
Sem razmišljal tudi o modelu P7, samo sem se potem odločil za P17 zaradi daljše življenske dobe baterij. Svetilko imam že več kot pol leta brez menjave baterij pa še vedno sveti na polno. Edino kar me moti je velikost in teža. Ter, da ne morem dobit filtrov :icon_lol:

PROF.racoon
30. April 2013, 23:54
Izmeri premer svetilke pri paraboli in mi na ZS pošlji sporočilo... Mogoče se bo v škatli našel še kakšen nov filter...

Drugače pa je tako, da rdeči res pobere največ svetlobe, z zelenim pa je že bistveno bolje... Vse je odvisno na kakšni razdalji opazujemo divjad in kako kvalitetno optiko uporabljamo...

patriot
1. May 2013, 05:58
Kako pa reagira divjad na zeleno svetlobo???
Lp

Zvitorepec
1. May 2013, 18:13
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem z zeleno svetlobo za testne namene obsvetil srnjad in divje prašiče na 20-40m , pa so se hranili naprej brez vznemirjenja,kar sem tudi z kamero posnel. Najprej sem obsvetil okolico in nato počasi približal svetlobo divjadi.

detel
3. May 2013, 09:16
Ni vedno tako ...

patriot
27. May 2013, 18:21
Svetilka na laserski osnovi, ND-3. Svetilnost v zeleni barvi cca. 200m max.
Ima kdo izkušnje, kako se obnese pri lovu na divje prašiče.

Lp in dober pogled!

alojz1
27. May 2013, 18:39
Mogoče prvič. Nikoli več.
Pes vidi, mačka vidi, konj tudi. Prvič prašiči ne povežejo z nevarnostjo. Potem pa vsi v tropu vedo kaj sledi.
Ja prašič je inteligentna žival.

jok
16. October 2013, 22:04
Zanimiv članek v reviji Obramba.
Preverjeno se noč spremeni v dan, vse karakteristike so odlične, le velikost in teža omejujeta uporabnost.

12845

aron
24. February 2015, 11:48
Opažam, da se v rubrikah na forumu in na fb pa še drugje prodajajo raznorazne svetilke od 20 eur naprej. Ponujajo tudi 2500 lm. Ne vem če kdo ve, bi pa bil vesel če bi razložil kaj pomeni svetilka z 1000 lumni in pa kaj pomeni 2500 lm. Vemo da gre za moč svetilnosti. Kupil sem namreč kar nekaj svetilk z tako imenovanimi od 1500 lm naprej pa razočaran ugotovil, da prodajalci ne vedo kaj prodajajo. Uporabljam jih lahko le doma za dnevno potrebo kot je sprehod z psi. Za na lov so pa prešvoh.

ravnohrib
24. February 2015, 13:36
Opažam, da se v rubrikah na forumu in na fb pa še drugje prodajajo raznorazne svetilke od 20 eur naprej. Ponujajo tudi 2500 lm. Ne vem če kdo ve, bi pa bil vesel če bi razložil kaj pomeni svetilka z 1000 lumni in pa kaj pomeni 2500 lm. Vemo da gre za moč svetilnosti. Kupil sem namreč kar nekaj svetilk z tako imenovanimi od 1500 lm naprej pa razočaran ugotovil, da prodajalci ne vedo kaj prodajajo. Uporabljam jih lahko le doma za dnevno potrebo kot je sprehod z psi. Za na lov so pa prešvoh.

Tudi jaz se imam za "ljubitelja" svetilk in sem jih že kar nekaj preizkusil. Res pa, da več kot 60 eur nisem dal za nobeno.
Pri prodaji imaš pač različne kategorije lumnov: teoretična svetlost, maximalna svetlost in uporabna svetlost. Na ta način iz 15.000 lumnov hitro v praksi prideš na cca 2000 lumnov :)
Pa seveda, koliko časa sveti pod temi max lumni; lahko da baterija ponuja 5000 lumnov, in je velika za eno pest, a ti sveti pod temi lumni le 10 minut.
:)
Splača se malo forume prebirat in potem, ko več "fanatikov", ki kupijo vsak dan novo baterijo, reče za en modelm, da je "best buy", potem si že blizu dobre izbire.

Je pa še pomembno kakšno obliko "reflektorja" ima baterija; za iskanje, za na orožje,... Ali hočeš osvetliti celo dolino recimo, ali samo z dolgim žarkom preveriti nekaj skozi daljnogled puške...

Za osnovno rabo imam sicer Led lenser (kopija?) T7, mi služi že nekaj let; majhna, relativno težka, a solidno grajena, AAA baterije, super enoprstni premik fokusa.

Kot ta veliko baterijo pa imam TR-J12, ki nekako nadomešča stare maglitke; ima nazivne svetilnosti 3000 lumnov; ampak lahko pač rečem, da je precej svetlejša od led lenser. Tako kot nek ročni reflektor. Nove verzije so že J18, ki ima še več LED žarnic. Pri njej mi je všeč možnost daljšanja/krajšanja ročaja (2 ali 3 baterije), pa 2 različna tipa baterij lahko uporablja.

aron
24. February 2015, 14:17
Hvala za odgovor. V bistvu ne rabim baterije za na puško, ker tam ne rabiš ne vem kakšno moč. Za iskanje in na splošno bi rad prišel do baterije, ki bi recimo res na 100, 150 m dobro razsvetlila teren, da bi bila vsaj za dež nepropustna pa da baterije zdržijo čim dlje. Saj verjetno vsi iščejo kaj podobnega pa po možnosti za dokaj nizko ceno. Opažam da te sodobne baterije v mrazu zdržijo še občutno manj kot recimo poleti.

mugo
24. February 2015, 14:40
Hvala za odgovor. V bistvu ne rabim baterije za na puško, ker tam ne rabiš ne vem kakšno moč. Za iskanje in na splošno bi rad prišel do baterije, ki bi recimo res na 100, 150 m dobro razsvetlila teren, da bi bila vsaj za dež nepropustna pa da baterije zdržijo čim dlje. Saj verjetno vsi iščejo kaj podobnega pa po možnosti za dokaj nizko ceno. Opažam da te sodobne baterije v mrazu zdržijo še občutno manj kot recimo poleti.

Zate je potem Led lenser P7, ni najcenejša, vsem drugim tvojim pogojem pa ustreza. Kupiš polnilne AAA baterije in nimaš problema. Majhna, za v žep, pa tudi na puško gre.

aron
24. February 2015, 15:11
http://www.nightsearcher.co.uk/en/product/nightsearcher-commanderxm-l-high-intensity-6-mode-rechargeable-flashlight

neki tazga je primerljivo. Ahh sej se bom enkrat odločil. Hvala vsem za inštrukcije.

JevŽ
24. February 2015, 15:29
Nabavi Ultrafire cree xml t6. Na zs ti pošljem link.

Edina slabost je glasno stikalo, ampak če si kaj štromarja boš tudi to zrihtal. Nabaviš še baterije 18650. V vezju pa "prebrikaš" vezje, tako da je baterija zvezana direktno na LED diodo.

S to lučjo lahko oceniš srno na okoli 130m, streljal bi lahko na 150m+.
Če bi pa zvezal dve ali tri bateriji 18650 vzporedno, bi s to svetilko lahko streljal tudi na 200m. (Govorim za občutek, da me ne boste potem obtožili, da srne plenim ponoči:icon_neutral:)

Cena svetilke je 8€. Tako da si jih lahko naročiš tudi 5 pa še vseeno ne bo velikega stroška.

Če še kdo želi mu lahko pošljem link.

PROF.racoon
24. February 2015, 21:01
Jevž, prosim za link.
Hvala!

jereb
24. February 2015, 21:42
Glede svetilk, je tudi nekaj boljših od led lenserja, samo prvo vprašanje je namen.

Za lov je ne smemo uporabljati.

Torej za iskanje. Ponoči naj ne bi iskal, ampak se zgodi in se dogaja.
Normalna, uporabna taktična svetilka z možnostjo filtriranja svetlobe (rumena, rdeča, zelena). Filter je izjemno uporaben v megli, tudi v trdi temi je bolje, saj manj odbija nazaj in slepi, če posvetiš v bližnji svetel predmet (kamenje, sneg ...)

Če sešteješ strošek parih svetilk za 20-30 € si lahko ugotovil, da bi enkrat kupil, pa takrat dobro. Led lenser je šele uvod, pa še ta je že malo "fensi" in ga je potrebno nekaj preplačati zaradi znamke (kot nekoč maglite).

Sam imam led lenserja p7 in komplet filtrov. Uporabno,zadovoljen, videl pa tudi še kako boljšo, ampak tudi dražjo ...

Pinkfloyd
24. February 2015, 22:17
No, nekateri pač iščejo svetilko tudi za na puško, ker jo smejo uporabljat za lov.

JevŽ
24. February 2015, 22:31
Doma imamo led lenser P7 in M14. Svetilke so zelo vredu, ampak so tudi drage.

Imamo pa tudi 3 Ultrafire Cree xml t6 (malce predelane:icon_lol:) za 10€, ki pa svetijo bolj kot M14, tudi z baterijam sem bolj zadovoljen, napolniš daš eno v žep za rezervo in gasa.

PROF.racoon
26. February 2015, 11:01
Jevž, predelali ste jih tako,da ste obšli vezje, da ni motečega preklapljanja med programi? Torej, ko vklopiš, vedno zasveti na polno?

Zvitorepec
26. February 2015, 21:19
Jaz sem jo danes dobil to ultrafire xml-t6 in sem presenečen kako močno sveti in tudi daleč. Čeprav imam tudi xml 1600lm na 2 vložka 18650 pa ni velike razlike,čeprav je še enkrat daljša in težja. Imam tudi led lenser T7 pa če primerjam cene,dobiš xml-t6 6 komadov za isti denar kot led lenser,da o svetilnosti ne izgubljam besed. Me pa zanimajo detajli kako jo spraviti samo v en program. Lahko na zs

JevŽ
26. February 2015, 21:48
Jevž, predelali ste jih tako,da ste obšli vezje, da ni motečega preklapljanja med programi? Torej, ko vklopiš, vedno zasveti na polno?

Tako je. Pri nas imamo tudi še eno starejšo verzijo katera še nima programov, te s programi pa smo predelali.

JevŽ
26. February 2015, 21:52
Jaz sem jo danes dobil to ultrafire xml-t6 in sem presenečen kako močno sveti in tudi daleč. Čeprav imam tudi xml 1600lm na 2 vložka 18650 pa ni velike razlike,čeprav je še enkrat daljša in težja. Imam tudi led lenser T7 pa če primerjam cene,dobiš xml-t6 6 komadov za isti denar kot led lenser,da o svetilnosti ne izgubljam besed. Me pa zanimajo detajli kako jo spraviti samo v en program. Lahko na zs

Se bom za vikend lotil poslikave postopka.

Svetilko na dva vložka boš zelo težko predelal, ker ti bo prevelika napetost hitro skurila diodo.
Razen če boš baterije zvezal vzporedno-potlej si pa zmagal:icon_wink:

Tisto na eno baterijo pa z lahkoto. Bom poslikal pa objavim.

Gasper
11. November 2015, 21:52
Pozdravljeni,

Tole si poglejte http://www.365-plus.com/m20sx-javelot-hunting-set pa vse je v kompletu.

lp

P.s. Drugače pa imajo v Ljubljani trgovino.

PROF.racoon
12. November 2015, 08:54
Res, da je kvaliteta pri teh svetilkah, vendar na ebayu nizkocenoven paket dobiš za veliko manj denarja.

aron
12. November 2015, 14:17
Sam uporabljam nightsearcher Explorer XM-L = 100 eur.
600 lm, edina težavica je ko pozimi baterije zmrznejo in ne delujejo tako kot je treba. Saj to je pa vsaka.

Gasper
12. November 2015, 18:47
Proof.racoon 149usd sem najdu na ebayu imaš kje ceneje? Poleg tega je garancija, transport, carina pa še ddv :) ne vem kje vidš da je ceneje.

Sicer pa vsak kupuje tam k se mu zdi bolj smiselno.

lp

PROF.racoon
16. November 2015, 14:54
Proof.racoon 149usd sem najdu na ebayu imaš kje ceneje? Poleg tega je garancija, transport, carina pa še ddv :) ne vem kje vidš da je ceneje.

Sicer pa vsak kupuje tam k se mu zdi bolj smiselno.

lp

Gašper, kar mirno. Napisano je "nizkocenoven paket". S tem sem mislil Ultrafire ipd. :icon_wink:

lisičnik
24. January 2016, 21:21
Zanima me, ce ima kdo kaksne izkusnje s svetilko mactronic night hunter 1070lm?!

Dreger
22. February 2016, 21:07
Ja za lov predatora koristim ovakvu lampu
Police C8 35000W CREE Led Lampa XML-T6 ostavljen samo najjaci mod-idealno za lovce.
Svetlost grupise u jednu tacku, takticki prekidac ima funkciju i prekidaca i tastera.

Model: Police C8 35000W
Veličina:150x25x45mm
Led Dioda: CREE XML-T6
Napajanje: Li-ion Baterija 1x18650
Lumena:1300 lm
Pogodna za ku?nu upotrebu, spoljašnje aktivnosti, planinarenje, no?ni ribolov, kampovanje, jedrenje, hodanje po pe?inama, lov.
Aluminijumsko ogledalo u nutar reflektora ne rasipa svetlost, grupise ga u koncentrican krug.
Ku?ište napravljeno od aluminijuma, otporno na udarce, klimatske faktore i eksplozije.
Boja crna , težina 150 g.

Komplet sadrzi:

*Lampa Police C8 35000w
*baterija tip 18650 litijumska
*Takticki/vazdusni prekidac
*punjac za 220v
*originalno pakovanje
* nosac za sinu 21mm
Lampa ima FABRICKI samo jedan mod, jedan rezim rada, svetli maksimalnim intenzitetom svetla kad god je upalite, nije prepravljana kao kod vecine modela koji se prodaju.
Jako sam zadovoljan s obzirom da joj je cena oko 15 evra vredi svaku paru,imao sam dosta odstrela lisica do 100m a lepo se vidi do nekih 120m.
baterija dugo traje i jednom napunjena meni izdrzi i 2 meseca a koristim je bas cesto.
http://i68.tinypic.com/2wr29mr.jpg

TaSl
22. February 2016, 22:19
Kaj naredijo lisice, ko jih obsvetiš?

detel
23. February 2016, 10:15
Ni za hišno uporabo, preveč bode v oči .

alojz1
23. February 2016, 11:25
Kaj naredijo lisice, ko jih obsvetiš?
Ponavadi padejo biggrin. Saj vidiš montažo za na cev in micro stikalo.

aron
24. February 2016, 15:07
Tole pa ne more bit 1300 lm.

Zvitorepec
24. February 2016, 18:17
Na teh kitajcih je lumnov ogromno, samo ponoči se nekam skrijejo. Sicer imam podobno tudi sam in je res močna, če lisico s tem obsvetiš mora takrat že počit, drugač vidiš kakšno hitrost dosežejo štiri tačke.