PDA

View Full Version : Schmidt & Bender



Optik-trade.si
23. August 2012, 14:59
Podjetje Schmidt&Bender (http://www.optics-trade.eu/shop/si/shopby/manufacturer-schmidt_bender.html) se je na svetovnem tržišču uveljavilo z izdelki športne optike, ki s svojo kvaliteto sodijo v sam vrh trenutne ponudbe. Slednje velja tako za njihove strelne daljnoglede za lovsko uporabo kot še posebej za taktične strelne daljnoglede na trgu katerih ima Schmidt&Bender prevladujoč delež.

Zaradi ugodne rasti prodaje izdelkov ter velikih vojaških naročil Schmidt&Bender (http://www.optics-trade.eu/shop/si/shopby/manufacturer-schmidt_bender.html) in omejenih proizvodnih kapacitet je za večino njihovih strelnih daljnogledov po naročilu (izdelki, ki jih nimamo na zalogi) čakalna doba od 8 - 15 tednov. Izjema so nekateri strelni daljnogledi za lovsko uporabo, ki so dobavljivi tudi v 2 tednih. Taktični strelni daljnogledi Police Marksman, Police Marksman II in Field Target pa se trenutno skoraj vedno izdelujejo po naročilu in dobavni roki za nekatere bolj aktualne modele so lahko zelo dolgi.

Ponudba strelnih daljnogledov Schmidt&Bender je zelo široka in trenutno obsega več kot 80 različnih modelov, ki še dodatno ponujajo več možnih konfiguracij namerilnega križa, vrednosti premika po kliku, MTC kupole, smer vrtenja kupol ter podobnih dodatkov. Zaradi več kot 500 možnih specifično konfiguriranih strelnih daljnogledov, ki jih ponuja Schmidt&Bender, imamo vedno na zalogi le nekaj njihovih najbolj prodajanih modelov. Pred naročilom se tako lahko s sporočilom na info@optik-trade.si ali klicem na 031 770 520 (15:00-21:00) prepričate ali imamo morda vaš želeni model na zalogi.

https://www.optics-trade.eu/shop/media//produktansicht_3-20x50_pmii_lp_dt_mtc_550.jpg

V primeru, da vašega želenega modela nimamo na zalogi oziroma imate bolj specifične želje, pa lahko strelni daljnogled naročite preko spletne trgovine ali s sporočilom na e-pošto info@optik-trade.si ali po telefonu 031 770 520 (15:00-21:00). Ob naročilu vas bomo tudi povprašali glede dveh dodatnih možnostih, ki zaradi preglednosti nista vključeni v spletno trgovino in sicer za MTC (More Tactile Clicks – vsak 10 klik je močnejši) kupole ter smer vrtenja kupol (cv – v urni smeri, ccw – v nasprotni smeri urnega kazalca). Naročilo potrdite s plačilom 50% avansa po predračunu, preostanek pa poravnate v do treh obrokih do datuma dobave.


https://www.optics-trade.eu/shop/media//produktansicht_zenith-3-12-50.png


Kljub temu, da je 15 tednov dolga čakalna doba, so vse naše dosedanje stranke zatrdile, da so strelni daljnogledi Schmidt&Bender vredni nakupa in čakanja. Naj se gre za odlične optične lastnosti ali za možnost popolnoma individualne konfiguracije strelnega daljnogleda za še tako specifične potrebe, strelni daljnogledi Schmidt&Bender se vedno izkažejo kot odlična izbira.

Optik-trade.si
23. August 2012, 15:00
V tej temi bomo objavljali novice ob prihodu strelnih daljnogledov, ki imajo sicer zelo dolge dobavne roke.

Slovar oznak je naslednji:

MTC - More tactile clicks - vsak 10 klik je močnejši kot ostali
LP - Osvetljen namerilni križ in nastavljiva paralaksa
P - Nastavljiva paralaksa
CW - clock wise rotation - smer vrtenja kupol v smeri urinega kazalca
CCW - counter clock wise rotation - smer vrtenja kupol v nasprotni smeri urinega kazalca
MRAD - kliki kupol v miliradianih - 1cm/100m
1/4 MOA - kliki kupol v 1/4 kotne minute 7mm/100m
1/8 MOA - kliki kupol v 1/8 kotne minute 3.5mm/100m
LT - Locking turrets - kupole, ki omogočajo zaklepanje položaja
ST - Single Turn - kupola z enim samim obratom
DT - Double Turn - kupola z dvema obratoma
MT - Multi Turn - kupola z več obrati in številčno oznako pozicije
FFP - First Focal Plane - križ v prvi goriščni ravnini
SFP - FSecond Focal Plane - križ v drugi goriščni ravnini

zadnja oznaka je vedno tip namerilnega križa

Trenutno imamo na zalogi naslednje:

PM II/LP 3-20x50, FFP, CW, DT, MTC, MRAD, Police - http://www.optics-trade.eu/shop/si/schmidt-bender-3-20x50-pm-ii-lp-0-1-mrad.html
PM II/LP 3-20x50, FFP, CW, DT, MTC, MRAD, P4L - http://www.optics-trade.eu/shop/si/schmidt-bender-3-20x50-pm-ii-lp-0-1-mrad.html
PM II/P 12-50x56, SFP, CW, MT, 1/4MOA, P4fine - http://www.optics-trade.eu/shop/si/schmidt-bender-12-50x56-pm-ii-p-sfp.html



Za lažjo predstavo o izdelkih določene modele prav tako posnamemo, saj običajno video pove več kot 100 napisanih besed.

Schmidt Bender PM II/P 12-50x56 P4 fine, SFP, 1/4 cm, Multi Turn (http://www.youtube.com/watch?v=KA9wQLYhAfE)
Schmidt & Bender PM II/P 3-12x50 P3, MRAD, CW, MTC turrets, Double Turn (http://www.youtube.com/watch?v=2Izre2XfcYA)
Schmidt & Bender Zenith 2,5-10x56 Flash Dot (http://www.youtube.com/watch?v=SvzNbyTzRtc&feature=plcp)
Schmidt and Bender PMII LP 3-20x50 ccw, Klein, MTC, Double Turn (http://www.youtube.com/watch?v=phfjvlKgdlA&feature=plcp)
Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56 (http://www.youtube.com/watch?v=6TfzLfrluoI&feature=plcp)

Tomaž Ražman
23. August 2012, 17:36
Osebno ne poznam OPTIK TRADE, sem pa lastnik schmidt-bender 5-25x56 PMII, kar lahko razberete iz slik ki jih pripnem na forum in lahko rečem samo to, Da je optika neprimerljiva z katero koli drugo! Sam sem imel stroge omejitve ko sem jo izbiral:
- da zdrži grobo rabo
- da so kliki trdi
- da kliki sledijo
- da se v mark dobro vidi
- enostavnost rabe (2 obrata gumba 64MOA, pol je črna oznaka, pol je rumena...)

Če pa kdo misli da je pretežka, preglomazna, predraga pol pa ne ve kaj hoče...

alojz1
23. August 2012, 18:19
Če pa kdo misli da je pretežka, preglomazna, predraga pol pa ne ve kaj hoče...
Ali se pri tej ceni tudi pokrovček zapre, če pomeriš kaj takega kar ni za streljat? :icon_lol:

Tomaž Ražman
26. August 2012, 14:21
Ali se pri tej ceni tudi pokrovček zapre, če pomeriš kaj takega kar ni za streljat? :icon_lol:

:icon_lol: Meni se še ni, glede na to da sm nekaj let nazaj dobu prepoved lova, ker sm lanščaka uplenil, pa ni bil odprt... :icon_rolleyes:

muzikant
26. August 2012, 15:17
Maš preveliko povečavo, pa si mislil da je merjasec.
Pa Zenithi, Hungarie pokrivajo vse lovske potrebe, PMII pa so za sladokuksce.

Tomaž Ražman
26. August 2012, 23:03
Maš preveliko povečavo, pa si mislil da je merjasec.
Pa Zenithi, Hungarie pokrivajo vse lovske potrebe, PMII pa so za sladokuksce.

ne, je blo v začetku aprila in sem mislu da je ozimec, pa je bil že lanščak...

Zenith 2,5-10x56 pa se bo znajdu pri meni doma, čim bom našparal:icon_neutral:

Optik-trade.si
27. August 2012, 09:09
V drugi post sem dodal nekaj videov Schmidt & Bender daljnogledov, da si boste lahko tudi tisti, ki se še niste srečali z njimi malo bolje ustvarili predstavo o njih.

Ko že ravno pišemo o njihovih vrlinah bi tudi sam zapisal nekaj pozitivnih lastnosti posameznih serij.


Zenith:

- Vsi daljnogledi te serije imajo indikator optimalne pozicije namerilnega križa na kupolah. Slednje omogoča, da nemudoma vidimo ali je montaža na puški ustrezna ali morda sili daljnogled v nastavitve v skrajnih pozicijah.

- Flash dot osvetljena pika v namerilnem križu popolnoma izgine, ko jo ugasnemo. Ostale namerilne pike drugih proizvajalcev namreč običajno v ugasnjenem stanju ostanejo vidne kot pike črne barve. Prav tako je Flash dot zelo dobro nastavljiv vse od nizkih nastavitev za mrak do zelo svetlih za uporabo podnevi.

- Robustnost in kvaliteta izdelave Zenithov je očitna in že na prvi pogled se vidi, da gre za izdelek tovarna, ki se primarno ukvarja z vojaško optiko.


PM II

- Kupole za nastavljanje namerilnih križev so med najboljšimi na svetu, tako kar se tiče natančnosti, občutka, načina prikaza na katerem obratu so in tako naprej. Slednje velja tako za kupole z enim obratom (Single Turn), z dvojnim obratom in dvigajočim se obročem za indikacijo drugega obrata (Double Turn) kot za kupole z več obrati, ki imajo na vrh številčni prikaz na katerem obratu se nahajamo (Multi Turn).

- Natančnost izdelave in robustnost je prav tako vrlina, ki se pri teh daljnogledih žal izkazuje praktično na vseh kriznih žariščih na svetu. Danes skoraj ne obstaja vojska, ki ne bi uporabljala Schmidt & Bender strelnih daljnogledov.

- Optične lastnosti PM II so prav tako ceni in ugledu primerne.

MasterLesjak
27. August 2012, 13:19
Sam sicer nisem nikoli v živo videl S&B-jevega FlashDota, ampak se mi pa zelo dopade Zeissova brez stopenjska osvetlitev.

Ko pa že ravno omenjam Zeissa - kako pa Hensoldti konkurirajo PMII?

Si pa tudi jaz želim nakupa S&B-ja, pa sem finančno nesposoben :icon_lol:.

Optik-trade.si
27. August 2012, 13:41
Sam sicer nisem nikoli v živo videl S&B-jevega FlashDota, ampak se mi pa zelo dopade Zeissova brez stopenjska osvetlitev.

Ko pa že ravno omenjam Zeissa - kako pa Hensoldti konkurirajo PMII?

Si pa tudi jaz želim nakupa S&B-ja, pa sem finančno nesposoben :icon_lol:.


Flash Dot sicer ne ponuja brezstopenjske osvetlitve, a ima 11 stopenj jakosti kar je povsem dovolj za vsako potrebo. Njegova prednost pred Zeissom je ta, da ugasnjen popolnoma izgine in da je pri najmočnejši nastavitvi malo bolj svetel.


Hensoldi so prav tako fantastični daljnogledi, a so jih prenehali izdelovati pred kakšnim mesecem, ko je Zeiss prodal to vojaško znamko. Kako bo v prihodnosti bomo še videli. Hensoldta sicer nisem nobenega imel priložnosti primerjat s PM II, tako da bi težko rekel kaj konkretnega. Sem pa PM II primerjal s Premier Reticles, Marchem, IORjem in Kahlesom (K serije). Razlike med njimi vsekakor so, na nekaterih področjih zelo majhne, drugod pa malo večje.

rwasc
4. September 2012, 16:50
Pozdravljeni,

potreboval bi zaščitne pokrovčke za S&B Hungaria 6x42, ponudba?

Lp, Martin

muzikant
4. September 2012, 19:01
Od Swarovskega ti lahko dam, originalnih pa nimam.

rwasc
5. September 2012, 13:29
Mi je Tomaž dal svoje S&B.
Muzikant, najlepša hvala, namen šteje - piva v dobrem! :)

muzikant
5. September 2012, 15:51
On ima itak Butler Creek gor, na vseh daljnogledih.
Vsaj mislim tako.:icon_lol:

Za pivo pa že vnaprej hvala.

tinko balinko
5. September 2012, 16:38
Ta butler creek ni vreden pol p.....hladne vode.Samo za strelisce in nazaj.Sam sem zlomil ze 10kompletov na lovih.Enostavno odleti pa zalepis in spet odleti....obstaja kaksna mocnejsa varianta.Ponavadi odlwti prvi (objektiv)kmalu pa se zadnji (okular).

Tomaž Ražman
5. September 2012, 17:19
On ima itak Butler Creek gor, na vseh daljnogledih.
Vsaj mislim tako.:icon_lol:

Za pivo pa že vnaprej hvala.

Sej zato mu pa originalne dam :)

Tomaž Ražman
5. September 2012, 17:20
Ta butler creek ni vreden pol p.....hladne vode.Samo za strelisce in nazaj.Sam sem zlomil ze 10kompletov na lovih.Enostavno odleti pa zalepis in spet odleti....obstaja kaksna mocnejsa varianta.Ponavadi odlwti prvi (objektiv)kmalu pa se zadnji (okular).

Pa kaj ti zganjaš z njimi al kaj?

Jaz jih imam na 2 optikah pa nimam problemov, pa verjemi da so že dali nekaj skozi :icon_lol:

tinko balinko
5. September 2012, 17:27
nic odpiram in zapiram in na najsvohnejsem delu na pregibih poci...:icon_confused:

Optik-trade.si
5. September 2012, 22:12
Po mojih izkušnjah so samo Tactical Tough vredni svojega denarja, vse ostalo pa je zelo bogo. Ker pa smo ravno v temi S&B lahko rečem, da vsi novi PM II pridejo serijsko s temi pokrovčki.

Tomaž Ražman
5. September 2012, 23:50
Po mojih izkušnjah so samo Tactical Tough vredni svojega denarja, vse ostalo pa je zelo bogo. Ker pa smo ravno v temi S&B lahko rečem, da vsi novi PM II pridejo serijsko s temi pokrovčki.

Kje se da to reč dobit?

rwasc
29. November 2012, 15:33
No, po treh mesecih uporabe Hungarie 6x42 lahko poročam, da je daljnogled super, v padajoči svetlobi je odličen, ostrost slike pa res dobra. Priporočam! :)

Tomaž Ražman
22. December 2012, 13:37
Zanima me, če je možno dobiti model zenith flash dot 2,5-10x56 z ASV gumbom za popravke po višini? Koliko je doplačilo?

Optik-trade.si
27. December 2012, 15:00
BDC (Bullet Drop Compensation) kupole so možne kot opcija na vseh daljnogledih S&B Zenith in sicer tako za višino kot za horizontalne premike.

Cena je 94€ po kupoli.