PDA

View Full Version : primer zrelega foruma



Tomaž Ražman
15. August 2012, 10:16
Nisem vedel kam napisat to temo, pa sem jo kar tu...

Najbolj mi gre na živce na večini forumov to, da ne veš s kom imaš opravka... Predvsem mislim to na osebe ki se skrivajo pod določenimi uporabniškimi imeni in pametujejo 100 na uro, niso pa pripravljeni svojih izjav podpisat z svojim imenom...

Sam sem tudi zagrižen podvodni lovec in me navdušuje sledeč forum, ki za prijavo zahteva ime in priimek ter sliko kot na osebni izkaznici...

in nevem zakaj na tem forumu ni toliko pametnjakovičev :icon_surprised:

http://www.podvodni.hr/forum/register.php

Posebej preberite pravila foruma :icon_wink:

Markysprej
15. August 2012, 11:20
najprej se je potrebno uprašati, kako pa bomo to dosegli?
ne verjamem da je večini znano, da se kaj takega zlahka ponaredi. zase lahko napišem da sem jurij jurek, dam neko sliko gor in vsi bodo mislili da sem to jaz. pa še veseli bodo lej ga poštenjaka.
ne, tako to ne gre. za kaj takega se potrebuje certifikat ki pa verjetno večini takim ni znano kaj to je. osebno je vse prej kot težko ponarediti. pa še varstvo osebnih podatkov bi teplo forum in lastnika in vse tukaj. torej same negativne stvari.
potem pa se moramo uprašati kaj s tem pridobimo?
po mojem pridobimo samo to, da bo veliko manj odkritosti in pisanja svojih misli. ker čim veš da te ljudje poznajo, ne boš svojih misli delil z njimi, pač pa boš teral naprej svojo 'real life' podobo, ker pač druga ne gre v kontekst. skratka izgubimo veliko na izvirnosti, odkritosti, spontanosti.
dajmo se še uprašat kaj nam bo 'ime' in 'priimek' na internetnem forumu. praktično nobenega ne poznam tukaj in nobeden mene ne pozna in tudi dvomim da bom koga spoznal. torej čemu ime pa priimek 'sogovornika' če pa nikoli v življenju ne bom vedel kdo to je? a ni potem vseeno ali je to magari številka? kako bomo vedeli če je nekdo kredibilen če pa nikoli ne bomo zvedeli kdo je četudi se naslavlja s pravim imenom in priimkom? to očitno vedo samo eni... meni osebno je pomembno samo to, kaj nekdo pod določenim vzdevkom piše, kaj in kako razmišlja, kakšne ideje ima; po tem se spozna človeka. to mi je miljonkrat bolj pomembno kot pa njegovo ime in priimek, ki mi ne pove čisto nič!
kar pa se tiče ljudi, ki mislijo da bo človek z imenom in priimkom kaj drugačen kot z vzdevkom? hja, za te pa mislim da iščejo dlako v jajcu in se želijo samo prepirati in morda zaradi nerazumevanja šale ali heca na njihov račun še v resničnem svetu 'obračunavati' z avtorji. skratka podn...

moti me pa tudi to, da se preveč delamo pametne. že res da smo lovci in sploh slovenci za povrh, ampak to od zrelih ljudi vseeno ni za pričakovati...
če točno ne vemo kaj je nekdo želel povedati mu še vedno lahko postavimo nevtralna podvprašanja, ni treba apriori naše nerazumevanje teksta označit kot kritiko, tomaž!?

naj še prilepim sliko, ki veliko pove, če je znamo razumeti, in tudi mislim da ima veze s to temo:
http://www.signpictures.net/pictures/great_people.jpg

alojz1
15. August 2012, 12:25
Poglejte še malo druge lovske forume. Povsod je boljši nivo debat, kot na našem. Presenečen sem nad ameriškim. Vljudnost, zahvale za informacije itd.
Čeprav se kot lovci zelo razlikujemo. Mi se imamo za boljše, bolj humane in etične.

Tomaž Ražman
15. August 2012, 12:33
Sej, da ne bo kdo narobe razumel, meni se zdi ta forum zelo fajn in marsi kaj uporabnega sem jaz na njem zvedu in čim več poskušam mojih mnenj in znanj delit z drugimi... To pa da so cvetke na forumih je itak stalnica, edino čemur bi se na ta način izognili so podobne gluposti kot so se pisarile s temi krivolovi...

MLikar
15. August 2012, 12:53
Markyspray je napisal bistvo.
Če bi bilo enostavno in če bi bila odkrita beseda in poštenost stalnica našega naroda in države, bi prvi zagovarjal prijave s certifikatom, kjer bi se točno vedelo kdo je kdo.
A ker je tako kot je in smo lovci odsev splošnega stanja v družbi, drugega načina ni.
Alojz, bereš lovske portale in forume. Preberi si druga naše Slovenske forume, pa boš videl, da smo mi še na presneto visokem nivoju. Žal je tako.
In bistvo je, da forum gradijo uporabniki in kakršni so oni, tak je forum.

alojz1
15. August 2012, 13:37
Ja res je. Kultura debat na naših forumih je porazna.
Ampak, da so lovski forumi hrvatov in srbov bolj kulturni, to me pa skrbi.
Mi vodimo v zmerjanju, žaljenju in laganju.

main757
15. August 2012, 13:59
Na forumu sem skoraj vsak dan in berem več ali manj vse debate. Alojz ti veliko debatiraš in soustvarjaš ta forum, torej je tudi tvoj del debate porazen? Ali samo debate drugih?
Ni res da so južni forumi bolj strpni. Pojdite gledat. Jaz sem na enem od njih tudi član. Za vsako njihovo objavo so potem še smeškoti, ki plešejo kolo, na glavi pa imajo šajkače. Toliko o strpnosti.

To je samo moje mnenje, da ne bo kdo užaljen.

alojz1
15. August 2012, 14:13
Alojz ti veliko debatiraš in soustvarjaš ta forum, torej je tudi tvoj del debate porazen? Ali samo debate drugih?

Ali ne znaš sam presoditi?
Večkrat mislim, da je nesmiselno komentirati. Bolje se je pridružiti večini, ki forum le prebira (poglej koliko je prijavljenih, ki se nikoli ne vključijo v debato) in debatira le v ožjem krogu prijateljev

MLikar
15. August 2012, 14:26
Kot admin moram reči, da je forum še kako odvisen od uporabnikov in pogrešali bi tako Alojza kot Maina-a, pa seveda še marsikoga. Čeprav se tudi med njimi krešejo iskre. A izgleda, da je Slovenščina tak jezik, da se včasih dobronamerno napisano bere drugače, pa je ogenj v strehi.:icon_wink: Ali pa smo premalo pozorni na to, da smo v teh časih vsi malo napeti in občutljivi na vsako še tako majceno ost.
A držimo se reka, da se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha, pa bo še naprej vredno obiskovati ta forum. Saj brez pisočih, tudi brati ne bi bilo kaj.
Zato le korajžno naprej, včasih malo pomislimo in štejmo do 10 preden pritisnemo enter, pa bo.
Lep preostanek prazničnega dne želim, pa kaj v gmajno pojdite zvečer!

ostrostrelec.pero
15. August 2012, 14:50
Ja res je. Kultura debat na naših forumih je porazna.
Ampak, da so lovski forumi hrvatov in srbov bolj kulturni, to me pa skrbi.
Mi vodimo v zmerjanju, žaljenju in laganju.

Lovski prjatu, tukaj bi te pa popravil. A ti vidiš po teh forumih tudi tiste debate, ki se sproti brišejo. Popolnoma nič niso drugačni od našega. Odkar je "novi" in dokler niso prišle Danice na površje sem prav z veseljem odpiral ta forum. Zelo na visokem nivoju smo držali debato.

MLikar
15. August 2012, 16:52
Pero, Danice so že izločene iz igre.
To jemlji kot test, ki smo ga uspešno prestali in v nasprotju z njo in njenimi pristaši mi kot forumaši prikazali visoko stopnjo zrelosti. Meni je ravno zato ta forum všeč, ker premore dovolj razumnih ljudi, ki v njem ne vidijo samo prostor za blebetanje in zajebancijo, temveč se zavedajo, da preko njega gradimo pomembno lovsko skupnost, ki nedvomno vpliva na dogajanje v našem lovstvu.
Zato tem še enkrat vse spoštovanje in med njimi, čeprav se malo oglašaš in več sodeluješ na k nam povezanem portalu http://www.strelci.lovci.si/ , sodiš tudi ti.
Nekatere "otročje" komentarje je pač treba prezreti. Tako kot drugje v življenju.

LP