PDA

View Full Version : Rdeča pika



jazbec
17. July 2012, 00:14
Na karabinu imam suhlovo montažo.Sedaj pa bi uporabil spodnji del obstoječe montaže, na zgornjega, novega pa bi dal rdečo piko. Ker sem imel v mislih Docterjovo piko ki je majhna in lahko, so mi nekateri svetovali, da jo je možno montirati samo na zadnji del suhlove montaže. Spet drugi pa pravijo, da mora biti montaža cela ( sprednji in zadnji del).
Ne vem kako se odločim.

alojz1
17. July 2012, 08:48
Pri optičnih pikah sem laik. Tudi meni je trgovec v NM hotel prodati le zadnji del blaserjeve montaže z optično piko. To mi nikakor ne gre v glavo glede točnosti.
Naj kdo, ki jo ima objektivno napiše izkušnje z njo.

muzikant
17. July 2012, 09:37
Za Docterja obstaja nosilec, ki gre na zadnjo bazo Suhl montaže, cena je cc 90 Eur in je ok.

@Alojz, zakaj ti pa ne gre v glavo ?

alojz1
17. July 2012, 10:02
@Alojz, zakaj ti pa ne gre v glavo ?
Zdi se mi večja možnost za napake, če je vpet tako na kratko. Nosilec ali šina, ki je vpeta v oba nastavka na puški mi deluje bolj kompaktno.

ben1
17. July 2012, 10:15
Glede na to da imaš karabin bi mogoče raje namontiral širokokotni strelni daljnogled. Se mi zdi veliko bolj praktičen kot pika.:icon_wink:

muzikant
17. July 2012, 10:22
Zdi se mi večja možnost za napake, če je vpet tako na kratko. Nosilec ali šina, ki je vpeta v oba nastavka na puški mi deluje bolj kompaktno.

Teoretično je res tako, praktično je pa ta napaka pri dobro narejenem suhl-u zanemarljiva.

Optik-trade.si
17. July 2012, 12:26
@Alojz: Za Blaser obstajajo takšne montaže za Docter in delujejo brezhibno:

http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/maknetic-for-blaser-r93.html

http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/maknetic-for-blaser-r8.html


Za švenk montaže je možno dobiti kaj takšnega:

http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/rusan-pivot-mount-for-docter.html


Za Suhl pa je možno kupiti nastavek za nosilec Docter pike vendar ga mora običajno prilagoditi puškar.

jazbec
17. July 2012, 13:28
Sedaj imam montiran daljnogled 3-9x42. Tudi pri najmanjši povečavi je neuporabna za hiter strel. Zato sem mislil dati gor piko. Dober variabilni širokokotni daljnogled pa z zgornjim delom montaža pa je bistveno več denarja.

PROF.racoon
18. July 2012, 09:50
Meni je puškar v LJ rekel, da mora biti pika vpeta v prvi in zadnji del suhlove montaže...
Zdaj pa vedi, kaj je prav...

muzikant
18. July 2012, 10:30
To ti je rekel zato, ker te je pravilno ocenil za "zelenega" in bi te v primeru izdelave ocuril za 300 Eur.

Eaw izdeluje nosilce za Docter, ki se vpnejo v zadnjo bazo Suhl že nevem koliko časa in prakti?no ni reklamacij.:icon_wink:

mprimoz
18. July 2012, 11:33
Ali je res, da pristrelitev omenjenih Docter "vizirjev" ni ravno enostavna?

rikec
18. July 2012, 12:31
Jaz imam Docter piko. Vpeto imam v zadnji in prednji del. Celotni strošek me je stal 100 € (brez nakupa pike, seveda)! Naredil mi je kolega, ki je puškar. Ne vem od kod Muzikantu cena 300 €??? S pristrelitvijo ni nikakršnih problemov! Streljaš lahko na bežečega divjega prašiča v gozdu tudi na 100 metrov in nese v piko, čeprav, če se ne motim, piše v navodilih, da je točnost zagotovljena na cca. 40-50 metrov. Zelo prav pride tudi ponoči pri lovu, ker ni potrebno iskati križa v streljnem daljnogledu ali merka na cevi. Je pa res, da je ta Docterjeva varianta dosti draga in da se marsikdo za njo ne odloči, ker je cena precej visoka.

jazbec
18. July 2012, 14:05
Zadnji del montaže je cca 100 evrov. Če je narejen mostiček pa najbrž več. Je pa res, da če imaš montažo vpeto na dveh mestih, lahko daš gor še kakšno drugo piko (večjo, težjo), kot naprimer Bushnellov Trophy 1x28, ki je cenejši od Docterja in Burissa.

MasterLesjak
18. July 2012, 20:31
Nekatere (predvsem ameriške) pike imajo na razpolago montažo za picatinny ali weaver šine. Po mojem je dobra rešitev, edino ne vem, kako je s šinami in bokaricami.

PROF.racoon
18. July 2012, 22:39
To ti je rekel zato, ker te je pravilno ocenil za "zelenega" in bi te v primeru izdelave ocuril za 300 Eur.

Eaw izdeluje nosilce za Docter, ki se vpnejo v zadnjo bazo Suhl že nevem koliko časa in prakti?no ni reklamacij.:icon_wink:

Sem ga tudi sam pogruntal... Saj drugače tako priznane firme ne bi izdelovale in priporočale teh montaž...

Videl pa sem tudi že nekaj takšnih, ki so si kljub vsemu izdelali montaže z dvojnim vpenjanjem... Tudi od Rikca...

tinko balinko
20. July 2012, 21:59
Jaz imam Docter piko. Vpeto imam v zadnji in prednji del. Celotni strošek me je stal 100 € (brez nakupa pike, seveda)! Naredil mi je kolega, ki je puškar. Ne vem od kod Muzikantu cena 300 €??? S pristrelitvijo ni nikakršnih problemov! Streljaš lahko na bežečega divjega prašiča v gozdu tudi na 100 metrov in nese v piko, čeprav, če se ne motim, piše v navodilih, da je točnost zagotovljena na cca. 40-50 metrov. Zelo prav pride tudi ponoči pri lovu, ker ni potrebno iskati križa v streljnem daljnogledu ali merka na cevi. Je pa res, da je ta Docterjeva varianta dosti draga in da se marsikdo za njo ne odloči, ker je cena precej visoka.

joj rikec pa da ti nimas slucajno termovizije namontirane in ne rdece pike da vidis ponoci.
Ok ze vrsto let uporabljam aimpoint comp M2.Zadeva je funkcionalna oziroma lovsko uporabna do max. 70-80metrov kar je vec je ponavadi netocen zadetek.Da nebo pomote tudi sam sem na vojaskem streliscu bloska polica streljal na 400m in se da zadet silhueto cloveka ni neke umetnosti ce ti je jasen padec krogle...
Kar se pa tice uporabe v mraku je zadeva neuporabna,oziroma je uporabna toliko dolgo kot so uporabne tvoje oci.
Moje osebno mnenje je da so pike za strele do 20m.Kar je vec je dobra optika pametna povecava in vrhunska montaza ZAKON.

rikec
21. July 2012, 16:06
joj rikec pa da ti nimas slucajno termovizije namontirane in ne rdece pike da vidis ponoci.
Ok ze vrsto let uporabljam aimpoint comp M2.Zadeva je funkcionalna oziroma lovsko uporabna do max. 70-80metrov kar je vec je ponavadi netocen zadetek.Da nebo pomote tudi sam sem na vojaskem streliscu bloska polica streljal na 400m in se da zadet silhueto cloveka ni neke umetnosti ce ti je jasen padec krogle...
Kar se pa tice uporabe v mraku je zadeva neuporabna,oziroma je uporabna toliko dolgo kot so uporabne tvoje oci.
Moje osebno mnenje je da so pike za strele do 20m.Kar je vec je dobra optika pametna povecava in vrhunska montaza ZAKON.

Tinkec, daj si enkrat preberi kaj točno napišem in ne mešaj termovizije v to... Pa še nekaj, če jaz napišem svojem mnenje, ki očitno ni najbolj tebi po godu ne rabiš potem narediti tako negativen odziv. Še vedno pa sem prepričan v to, da z rdečo piko lažje najdeš in zadeneš "tarčo" kot pa če moraš ponoči iskati "mušico" na cevi, pa ne rabiš nobene termovizije... Za strel na 100 metrov je bilo seveda mišljeno seveda za dnevno svetlobo. Sicer ne vem koliko si ti sposoben strelec a jaz sem lani (z rdečo piko) dva ozimca uplenil v teku na 80 metrov. Pa nisem ostrostrelske narave...
Nikakor pa se ne strinjam s tem kar si navedel, da so pike uporabne samo na 20 m! Mogoče se tebi ne zdijo uporabne, a v praksi so še zelo uporabne, ker drugače jih mnogi strelci nebi montirali tako kot jih.
Jaz sem mnenja, da je pri strelih glede na rastje v naravi do 50 metrov uporaba pike učinkovitejša od strelnega daljnogleda, a seveda spet to je moje mnenje, ki nekaterim pač ni všeč. Vsak pa ve, kaj je komu dobro, da lahko na divjadi naredi dober in učinkovit strel. Vsak ve zase najbolje, razen Tinko, ki misli, da ima vedno vse samo on prav in če kdo drug ni takega mnenja je že očitno čudak... :icon_lol:

tinko balinko
22. July 2012, 13:17
Rikec se par tisoc nabojev postrelis pa bos prisel k pameti....pa bos mogoce prisel do spoznanja da se z piko neda v temi streljat....

rikec
22. July 2012, 17:40
Rikec se par tisoc nabojev postrelis pa bos prisel k pameti....pa bos mogoce prisel do spoznanja da se z piko neda v temi streljat....

Tinko... jaz lahko, ti očitno ne zmoreš tega očitno nisi iz pravega testa Bighand

206
22. July 2012, 17:48
Obnašate se kot dvanajstleniki no :icon_rolleyes:

ste sposobni obdržat debato na resnem nivoju?