PDA

View Full Version : Vortex vulture HD 8x56



jelen1
5. June 2012, 20:05
Živjo.
A bi mogoče kdo vedel kako se obnese tale daljnogled, pa koliko bi bil uporaben tudi ponoči ob luni? Pa koliko kaj posvetli sliko (v mraku, ob pol lune, polni luni ipd.)?
Zanimam se za nakup boljšega daljnogleda, zato bi prosil za predloge. Predvsem rabim daljnogled ki bi bil uporaben v mraku, in slabših svetlobnih pogojih, v cenovnem rangu do 350€. Do zdaj mi je najbolj všeč tale Vortex vulture HD 8x56.

Lp

206
5. June 2012, 20:12
Všeč na pogled? :icon_twisted:

Vsako oko drugače vidi,pred nakupom probaj vsaj nekaj različnih modelov če se da.Nekdo bo videl na nek dvogled odlično,nekdo pa na istega zelo slabo. :icon_wink:

Če ti kaj pomaga,imam strelni daljnogled Vortex.Vidim odlično,isto tudi ostali kateri so pogledal čez.

jelen1
5. June 2012, 20:38
Hmm, tako po karakteristikah ko berem mi je všeč.
Kot si rekel, mogel bi ga sprobat :icon_biggrin:. Sam prvo je treba seveda dnar pršparat prej ko greš v akcijo :icon_wink:.
Super, kak model pa maš? :icon_smile:

206
5. June 2012, 21:19
Bresser dvogled
vortex diamondback

Heretic
5. June 2012, 22:17
Bom zapisal mnenje iz perspektive lastnika slabšega 8x56 daljnogleda kot je Vortex. Dve leti si lastim dvogled Vixen 8x56, ki je od 50-100€ cenejši od Vortexa glede na hiter pregled cen na ebayu.
Če sem natančen in strog, kvaliteta leč ni najboljša. Ob robu slike je precej neostrine, pa tudi dosti kromatske aberacije ob tapravih pogojih. Ostalih problemov ni, slika je ostra in kako bi rekel "umirjena" ob opazovanju. Vsaj pri meni je tako da je kar od dvogleda do dvogleda odvisno kako naprezam oči in s tem daljnogledom nimam težav. Če potegnem črto je zadeva super - v mraku se vidi odlično, pozimi ob polni luni pa je pogled skozi dvogled skoraj tak, kot da bi stal zraven nekje sredi travnika. Posvetlit ravno ne more zadev, ampak si upam rečt da so (vsaj pri mladem očesu) izgube svetlobe v primerjavi prosto oko/dvogled minimalne.

Optik-trade.si
5. June 2012, 22:45
Kakšne pol leta nazaj smo testirali te daljnogede in sicer:

http://www.optics-trade.eu/shop/si/daljnogledi/vortex-vulture-hd-8x56.html

http://www.optics-trade.eu/shop/si/daljnogledi/hawke-pro-stalk-8x56-ed.html

http://www.optics-trade.eu/shop/si/daljnogledi/minox-bv-8x25-br-4.html


Če na kratko povzamem spoznanja je bil optično najboljši Hawke, ampak zgolj za čisto malo malenkost naprav Vortexu. V bistvu sta si ta dva tako zelo podobna, da smo rabili nekaj ur da smo prišli do soglasne ugotovitve. Vortex ima malo manj komatske aberacije, Hawke pa ima manj kromatske aberacije (predvsem na robu). Oba imata sicer na robu malo več kromatske aberacije kot Minox. Vortex je sicer malo bolj oster na navpičnih linijah resolucijskih tarč, ima pa Hawke boljše barve in kontrast. Minox je proti obema siv in pust ter je optično v vseh pogledih slabši, razen glede kromatske aberacije na robu, ki je ima manj kot oba konkurenta. Je pa pri Minoxu kroma prisotna tudi v centru, kar pri drugih dveh ni.

Pri oddaljenosti očesa od leče sta Hawke in Vortex identična, kljub temu da bi naj bila po specifikacijah med njima velika razlika (verjetno gre za napako).

Kar se tiče kvalitete izdelave je pa Minox precej boljši od obeh, naj se gre za boljše okularje, boljši gumb za ostrenje in tako naprej. Vortex in Hawke sta sicer med seboj zelo podobne izdelave in ne bi bil presenečen, če bi se na koncu izkazalo, da jih delajo v isti tovarni. Sta pa oba malo slabše izdelana kot Minox.


Sam bi načeloma med temi izbral Hawke, a je tudi res da je Vortex enako dober nakup. Kljub temu, da mi je Minox ena ljubših znamk pa v tem razredu ne ponuja ravno presežka.

jelen1
5. June 2012, 23:15
Hvala vsem za odgovore! :icon_biggrin:

Glede opisa ki ste mi ga napisali, bi verjetno vzel Hawke, ker mi je všeč da je slika lepa z barvami. Bom še malo premislil, tako da bom daljnogled kupil verjetno kasneje.
No, saj se mi ne mudi ker nisem še lovec. Ampak me vseeno zanima za vnaprej kaj si bom nabavil. :icon_wink: