PDA

View Full Version : Rws dk



Hubert
22. May 2012, 14:27
Sem pred izbiro streliva za 308 win:
-RWS DK
-RWS KS
-SAKO HAMMERHEAD

Ciljna divjad je srnjad/jelenjad/prašič.

Nagibam se na RWS DK ima morda kdo praktične izkušnje z tem strelivom?

jež
22. May 2012, 14:35
Sem pred izbiro streliva za 308 win:
-RWS DK
-RWS KS
-SAKO HAMMERHEAD

Ciljna divjad je srnjad/jelenjad/prašič.

Nagibam se na RWS DK ima morda kdo praktične izkušnje z tem strelivom?

Ne nagibaj se, izberi raje Sako HH.

tarfila
22. May 2012, 17:05
Pri nas vsi, ki streljajo z DK, hvalijo njegovo natančnost,
res pa je da prašiča, v dveh primerih, direkt skozi pleče ni prebilo,
pa govorim od 7/65R

Največji zagovornik DK-ja pri nas pa pravi:
ta kugla ima 2 jedra in če prvo jedro leti mimo, ta drugo sigurno zadane !!!:icon_lol::icon_lol:

tinko balinko
22. May 2012, 17:40
RWS Ks divjad pada v ognju,naceloma prebije divjad,dobra natancnost,problem ce krogla zadane kost nastanejo izredno velike rane tudi do 8cm priblizno predvsem pri srnjadi......Moje mnenje NI vreden taksne cene kot jo ima.....270win 9,7g

pico_pek
22. May 2012, 18:57
Sam ti predlagam DK, natančnost je izredna na tarči, glede na to, da je lovska krogla, glede učinka na divjadi pa ne morem nič rečt, ker sem jih šele nabavil :)

mprimoz
22. May 2012, 21:30
Hubert, priporočam ti Geco plus.
Preizkušen v kalibru 30-06. Uplenil tri kose srnjadi. Dva kosa s strelom za pleče (srce), en kos s strelom skozi oba plečeta. Majhne izstopne rane, poškodbe minimalne, dobra krvna sled.

JAVOR
22. May 2012, 22:41
DK je odlična krogla. Uporabljam ga že pet let, pa je vse obležalo v ognju. Na srnjadi je res malo večja izstopna rana,na jelenjadi in gamsu pa ni problema. Uporabljam ga v kalibru 7x64.

Lojzes
23. May 2012, 09:49
DK sem preizkusil v 308. Slabe izkušnje, ni natančna. Ne vem razloga. Puškar me tolaži, da ni vsaka krogla za vsak kaliber. Zelo pa sem z natančnostjo in učinkom zadovoljen z EVO.

DK pa se mi odlično obnese v 7x64.

Zagovarjam pravilo, potrebno je poskusiti in se ustaliti pri rešitvi v katero res zaupaš, predvsem glede natančnosti. Dolgoletne izkušnje mi pravijo, ključno je zaupanje v zanesljivost puške, naboja, daljnogleda.

Dober pogled in vse lepo v naravi.

Prskač
23. May 2012, 11:15
Iz tvojega izbora bi izbral DK, drugače pa probaj še Sako super hammerhead. Lp

rws
24. May 2012, 14:35
V 308win sem uporabljal vse omenjene,trenutno uporabljam sako super hammerhead 11.7g(...in še 3 druge:icon_lol:), ne rečem da je boljša od dk-ja, je pa ugodnejša.

308WIN
1. June 2012, 15:25
Sam sem uporabljav DK in sem razočaran nad njo, osebno je ne kupim več. Zelo slabo je delovala na prebojnosti, plus tega je imela rezek pok, ki ni biv všeč mojim uham. Sam sem preizkusil SPCE (čeha) , Xp3 (winchester),DK (RWS) pa Oryxa (norma), pri oryksi sem nehav preizkušat krogle, ker deluje tako more, xp3 pa je izpadel zaradi cene, drugač pa vrhunska krogla. Res pa je, da imaš ogromno drugih krogl, tak da čimveč jih preizkusi nato pa se odloči kira bo zadostila tvoje potrebe !
Pa dober pogled !!

L.P.

muzikant
1. June 2012, 16:39
Sam sem uporabljav DK in sem razočaran nad njo, osebno je ne kupim več. Zelo slabo je delovala na prebojnosti, plus tega je imela rezek pok, ki ni biv všeč mojim uham. Sam sem preizkusil SPCE (čeha) , Xp3 (winchester),DK (RWS) pa Oryxa (norma), pri oryksi sem nehav preizkušat krogle, ker deluje tako more, xp3 pa je izpadel zaradi cene, drugač pa vrhunska krogla. Res pa je, da imaš ogromno drugih krogl, tak da čimveč jih preizkusi nato pa se odloči kira bo zadostila tvoje potrebe !
Pa dober pogled !!

L.P.

Sami Einsteini vstopajo v lovske vrste.

hunterxxxl
1. June 2012, 16:45
:icon_lol: zdele sem se pa nasmejal :icon_lol:

alojz1
1. June 2012, 17:08
Sami Einsteini vstopajo v lovske vrste.
Hm fantje meni se včasih zdi, kot da testiramo avte. Iste znamke samo druge barve.
Osebno mislim, da je bolje vprašati koga, ki se spozna kot pa iskati mnenja pri vseh. Pa je tukaj kar nekaj dobrih strokovnjakov. Če se bojite Muzikantove pikrosti lahko na ZS in sem prepričan, da vam bo dal pravi napotek.
Ko sem debatiral o odsunu močnejšega kalibra sem predlagal lažjo kroglo. Pa me lastnik dopolni: nič odsuna, rezantna krivulja, mora vedno dati izstrel, izhodna luknja 2cm in nič podpludb. Pa v šoku mora vse pasti.
Pa sem mu rekel naj takoj pove za takšno kroglo, ko jo bo našel.

308WIN
2. June 2012, 16:04
Nevem zakaj bi zaj biv ajnštajn tu :icon_confused: eni ste pač najbol pametni in iskušnje drugiš so za vas bedarija !! muzikant pač pametnjakovič stoletja ... :BangHead:
Pač povem kak mi je delovala, mogoče bo komu v korist,
DK mi prašiča lanščaka z strelom v prsni koš ni prebiv, dejansko ni blo nič poškodovano, ne organi ne meso, nisem si pa tega zmislo!! in od te je ne kupim več...

tinko balinko
2. June 2012, 17:48
Sej to sploh ni pomenbno ali je izstrel ali ne.Lanscak cca 80kg pa tudi ni macji kaselj za kaksno mehkejso kroglo.....
Krogla tudi ce ostane v telesu je ravno toliko smrtonosna kot tista ki prebije......zarada mascoce pa ponavadni ni krvi ne pri eni ne pri drugi.....Tista krogla ki ostane v telesu odda vso energijo v telo tista ki pa ne ostane pa odnese nekaj s sabo......tako da tople vode ni treba izumljat.....

jež
2. June 2012, 22:02
Ahm, zelo zanimivo. Mislim, da si bo Hubert po tej razpravi komot izbral najboljšo kroglo :icon_lol: .

rws
23. January 2013, 12:56
Tole je ostalo od te krogle, kaliber 7x64, svinja zadeta točno v pleče, zrno je ostalo pod kožo na drugi strani.Sicer ne rečem, da nima dobre prebojnosti(ob strelu za pleče bi jo verjetno prebila), sem pa imel občutek, da je ta krogla bolj kompaktna.
http://s8.mojalbum.com/1511738_1511740_20433406/lov/20433406.jpg

jež
23. January 2013, 13:56
Tole je ostalo od te krogle, kaliber 7x64, svinja zadeta točno v pleče, zrno je ostalo pod kožo na drugi strani.Sicer ne rečem, da nima dobre prebojnosti(ob strelu za pleče bi jo verjetno prebila), sem pa imel občutek, da je ta krogla bolj kompaktna.


Imaš pa RWS :whistle:...

rws
23. January 2013, 14:09
Nimam, ima pa žlahtnik:icon_wink:
Sem pa pred parimi leti uplenil 4komade(2kom srnjadi, muflona in košuto), sicer v 308win s to kroglo in sem bil zadovoljen.
Na prospektih od rwsa deluje doppelkern povsem drugače kot kegelspitz, v praksi se pa zna naredit, da je isto sranje(precej drago sranje:icon_lol:)

alojz1
23. January 2013, 14:58
, da je isto sranje(precej drago sranje:icon_lol:)
Pri kroglah cena ni pogoj kvalitete. Razen nekaterih namenskih (TTSX; Exergy, )
Pa še te imajo ustrezno poceni zamenjavo v Gromu, Los 308.
Verjemite, da je bolje če z cenejšim strelivom več streljate na papir. V dobro divjadi .
Hornady dela krogle za vse. Tudi monolitne. Pa mislim, da niso dražje od 35€/100 kom. Podobne Barnesove pa 130€.
In zanimivo. Vedno ko se kdo pritožuje nad kroglami mi pove, da ima najdražje. Sam pa komaj tarčo zadene.

rws
23. January 2013, 15:32
Hornady gmx imam od lanskega decembra dalje, ima skoraj enako ceno kot barnes ttsx, ko pa poidejo te, pride pa na vrsto Losova 10g.

denis jež
24. January 2013, 10:34
koliko daleč pa je bila svinja od nastrela?

rws
24. January 2013, 13:06
ni bila daleč, je obležala v ognju!:icon_wink:
...moti me samo to, da je kroglo tako razbilo.

Se mi je pri par težjih komadih naredilo v 308win, da krogla ni prebila, vendar je vedno divjad počakala na nastrelu, ali pa v krogu 30m, krogla(ali pa vsaj plašč) pa je ostal v enem kosu.

pikolis28
6. December 2013, 06:25
letos sem uplenil 5 kosov srnjadi in 1 kos jelenadi.Z DK v 9,3x62 sem zadovoljen.