PDA

View Full Version : Naročnina na revijo Lovec



Talija
20. March 2012, 22:51
Pozdravljeni

tudi jaz sem se letos pridružila vašim vrstam, imam pa eno vprašanje na katerega mi do sedaj ni znal nihče iz naše lovske družine odgovoriti. Pri specifikaciji za plačilo članarine me je namreč zmotila postavka naročnina na revijo Lovec. Glede na to, da je moj oče lovec, živiva na istem naslovu menim, da še enega izvoda revije ne potrebujemo. Ali mogoče kdo ve kako naj odpovem naročnino? Naš UO mi zatrjuje, da se to ne da. Ali to drži?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

sine
20. March 2012, 23:25
Drži!
Tudi sam sem povprašal na uredništvo o tej zadevi. Lahko sicer odpoveš, vendar se to pri plačilu članarine ne odbije. Povedali so mi, da lahko revijo pošiljam kakšni šoli ali kaj podobnega.
Lp

mugo
21. March 2012, 08:01
Ne bodo ti hoteli odšteti naročnine, lahko pa ti uredijo, da ne boš prejemala svojega izvoda Lovca.
Kar sprijazni se, to le LZS...

Sršen
21. March 2012, 08:19
To je zagotovljen vir prihodka, kateremu se ne bodo odpovedali, čeprav po drugi strani zlatoustijo, da želijo članarino znižati in da je previsoka.
A to je samo hinavščina, ker se nihče noče odpovedati svojemu delu pogače, pa naj za njo kaj naredi ali ne.
Upam, da bodo nove generacije lovcev, ki prihajajo, to spremenile.
Kot veliki naravovarstveniki (seveda bolj na papirju in širokoustenju kot zares), bi se morali že zdavnaj postaviti vštric z modernimi tehnologijami in dopustiti lovcem, ki to želijo, da to glasilo berejo le preko interneta. Tako bi prihranili naravi znatno število dreves in onesnaženje pri proizvodnji tega, lovcem pa v teh kriznih časih omogočili, da ta denar porabijo kje drugje.

A to kar sem sedaj napisal je za LZS bogokletje, da ga težko najdeš večjega.
Meni se še vedno nabirajo zapakirani izvodi Lovca. Zaenkrat jih še uspešno delim tistim, ki se za lovstvo zanimajo, a prav tako bi si tudi oni lahko prebrali vse na internetu, torej tudi to ni prava rešitev.

Ja, lovska organizacija caplja z lepo zamudo za zgodovino in bo tam tudi ostala. :icon_evil:

muzikant
21. March 2012, 09:45
To je zagotovljen vir prihodka, kateremu se ne bodo odpovedali, čeprav po drugi strani zlatoustijo, da želijo članarino znižati in da je previsoka. A to je samo hinavščina, ker se nihče noče odpovedati svojemu delu pogače, pa naj za njo kaj naredi ali ne.
Upam, da bodo nove generacije lovcev, ki prihajajo, to spremenile.
Kot veliki naravovarstveniki (seveda bolj na papirju in širokoustenju kot zares), bi se morali že zdavnaj postaviti vštric z modernimi tehnologijami in dopustiti lovcem, ki to želijo, da to glasilo berejo le preko interneta. Tako bi prihranili naravi znatno število dreves in onesnaženje pri proizvodnji tega, lovcem pa v teh kriznih časih omogočili, da ta denar porabijo kje drugje.

A to kar sem sedaj napisal je za LZS bogokletje, da ga težko najdeš večjega.
Meni se še vedno nabirajo zapakirani izvodi Lovca. Zaenkrat jih še uspešno delim tistim, ki se za lovstvo zanimajo, a prav tako bi si tudi oni lahko prebrali vse na internetu, torej tudi to ni prava rešitev.

Ja, lovska organizacija caplja z lepo zamudo za zgodovino in bo tam tudi ostala. :icon_evil:
Članarina znaša med 8 in 13 Eur/mesec, koliko bi pa naj odbili ?

Pravica do sprelmljanja Lovca na spletu je že dopuščena, enostavno pokličeš na LZS odjaviš tiskan izvod in ga bereš na spletu.:icon_wink:

206
21. March 2012, 09:49
Še zmeraj pa plačaš tiskani izvod,online je zastonj za vsakogar!

muzikant
21. March 2012, 10:00
En pir na mesec manj pa si na nuli.:icon_wink:

Da ne bo spet kdo doktoriral, glede na znajnje in poznavanje tematike prikazano na Forumu, je za večino, Lovec zelo poučno in koristno čtivo.

Sršen
21. March 2012, 12:31
En pir na mesec manj pa si na nuli.:icon_wink:

Da ne bo spet kdo doktoriral, glede na znajnje in poznavanje tematike prikazano na Forumu, je za večino, Lovec zelo poučno in koristno čtivo.
Muzikant, spregledal si poanto in se vrtiš samo okoli zneska članarine.
Ta me še najmanj boli. Sem že marsikdaj rekel, da bi zaradi mene bila lahko članarina tudi 200€, če bi zanjo tudi dobil primerno kvaliteto storitve. Skratka, če bi dobil, oz. bi živali dobile kolikor plačam.
Tako da se ne vtikam v papirnati izvod lovca zaradi cene.

Se pa vtikam v smislu naravovarstva. In če ta izvod prepustim nekomu drugemu, ki bi si vsebine ravno tako lahko ogledal na spletu, nisem prihranil nobenega drevesa in nisem nič manj onesnažil narave s proizvodnjo papirja in tiskanjem mojega izvoda.
To, da se natisne neka revija ali glasilo na obarvanem papirju in se jo ovije v plastiko pomeni toliko in toliko škode naravi.
Slovenski lovci imamo sedaj možnost ogleda preko spleta in zato bi morali vsi, ki se ga poslužujemo imeti možnost odjave svojega izvoda. Prejemajo in plačajo pa ga naj le tisti, ki papirni izvod še želijo.

muzikant
21. March 2012, 12:58
Kako pa bi lahko Lovec nastajal, če bi vsi iz naravovarstvenih razlogov odjavili tiskan izvod ? Iz česa bi plačali avtorje prispevkov ?

alojz1
21. March 2012, 13:11
Jaz ne razumem. Naša revija ima ustaljeno obliko in vsebino. Tudi kvaliteto tiskanja in papirja že vsaj 30 let.
Kupim pa tudi Hrvaško in Srbsko. Slednja izhaja na 3 mesece. Ampak je kaj videti. Tako po kvaliteti kot vsebini.

Muzikant, sumim, da provociraš.
Revija se lahko financira iz članarine kot do sedaj. Samo stroškov tiskanja in pošiljanja ni.

muzikant
21. March 2012, 13:47
Jaz ne razumem. Naša revija ima ustaljeno obliko in vsebino. Tudi kvaliteto tiskanja in papirja že vsaj 30 let.
Kupim pa tudi Hrvaško in Srbsko. Slednja izhaja na 3 mesece. Ampak je kaj videti. Tako po kvaliteti kot vsebini.

Muzikant, sumim, da provociraš.
Revija se lahko financira iz članarine kot do sedaj. Samo stroškov tiskanja in pošiljanja ni.

Zakaj bi provociral,"strokovnjaki" predlagajo, da bi tisti, ki ne prejemajo tiskane izdaje bili oproščeni dela članarine, ki je namnjen za Lovca.

alojz1
21. March 2012, 13:52
tisti, ki ne prejemajo tiskane izdaje bili oproščeni dela članarine, ki je namnjen za Lovca.
Pošteno in logično bi bilo, da ne plačajo stroškov papirja, tiskanja in pošiljanja.

muzikant
21. March 2012, 14:28
Ti stroški so zanemarljivi v celotnem znesku oznj urdijo plačljivi pristop do Lovca.

Sršen
22. March 2012, 08:36
Ti stroški so zanemarljivi v celotnem znesku oznj urdijo plačljivi pristop do Lovca.
Muzikant, sem že napisal, da mi ni problem v denarju.
Bistvo je v naravovarstveni noti in pravičnem pokrivanju stroškov.
Kolikšen je delež stroškov tiska in papirja v naročnini ne vem. Tudi če je majhen, je prav, da se ga obračuna, torej odšteje. To se nedvomno da pošteno izračunati in nprikazati. Četudi bodo stroški zaradi manjšega števila tiskanih izvodov višji, kar dvomim, je prav da se gre v tej smeri. Sicer nehajmo blefirati, da smo naravovarstveno usmerjeni. Se nam že vrabci na vejah režijo.
Stroški uredništva, avtorskih honorarjev in še česa seveda ostanejo v breme članarine vseh. Tako kot je napisal Alojz1.

Bo sedaj dovolj jasno?

muzikant
22. March 2012, 09:14
Bo sedaj dovolj jasno?

Jasno že, ko je pri vas še oblačno.:icon_wink:

Sršen
22. March 2012, 09:52
Jasno že, ko je pri vas še oblačno.:icon_wink:
No, sam de ne treska.:icon_wink:

Sršen
22. March 2012, 10:00
Ti stroški so zanemarljivi v celotnem znesku oznj urdijo plačljivi pristop do Lovca.
Zakaj že? Za dodatno zapiranje pred javnostjo?
Po eni strani se silijo v javne medije zaradi širjenja poznavanja lovstva javnosti, po drugi bi se zapirali s plačljivim pristopom?

Primernejša bi bila varianta dostopa do revije preko portala z geslom, tako kot je za dokumente. Lovec bi moral biti seveda objavljen ažurno takrat kot papirna oblika, oz. tehnično je izvedljivo še prej.
Na javnem področju portala pa bi se ga objavilo z nekajtedenskim zamikom. Pa še vse to je smiselno le v primeru, da bi bil Lovec kupljiv v kioskih.

Jaz sploh ne bi kompliciral.
Če je Lovec glasilo, ga plačujemo vsi. Tisti, ki želijo tiskano obliko dodatno plačajo še stroške papirja in tiskanja. V internetni obliki je na voljo takoj in vsem. Simpl as pasulj!

Verjamem pa, da so to vse le ene lepe pravljice, ki funkcionarjem na LZS tudi slučajno ne bodo šle v lajšto!

Talija
28. March 2012, 22:30
Joj ste pa odprli debato :) .Članarino z naročnino sem plačala, čeprav res ne vidim smisla v prejemanju dveh revij na isti naslov.Ni pa problem v strošku, ki je verjetno zanemrljiv.Jo bom pač podarila naprej- verjetno jo bodo v knjižnici veseli.

JAKAJEŽ
2. January 2015, 18:39
Iz zaprašenih polic.

lp