PDA

View Full Version : Stara puška



ostrostrelec.pero
17. March 2012, 19:49
Dečki, rabim pomoč.Ali lahko še registriraš staro neprijavljeno orožje brez dokumentov.

alojz1
17. March 2012, 19:52
Lahko z tehničnim pregledom pooblaščenega puškarja.
Ki seveda napiše tudi znamko, številko itd

Krpan
17. March 2012, 19:57
Ne moreš do naslednje legalizacije neprijavljenega orožja, ki je običajno po tistem ko se spremeni Zakon o orožju.

alojz1
17. March 2012, 19:59
Očitno so kriteriji v upravnih enotah različni.
Pri nas je tako kot sem napisal. Preverjeno.

Tomaž Ražman
18. March 2012, 00:19
Ne moreš do naslednje legalizacije neprijavljenega orožja, ki je običajno po tistem ko se spremeni Zakon o orožju.

Kaj to pomeni, če imaš doma orožje, ki ni prijavljeno? kaj dejansko z njim?

patriot
18. March 2012, 08:09
Tiho si......
Lp Vlado

Krpan
18. March 2012, 08:19
Če hočeš ravnati zakonito ga moraš izročiti organom.

Lahko pa upaš da bo še kakšna legalizacija. Odkar imamo Slovenijo so bile tri...

Erysimum
18. March 2012, 13:55
Sam sem registriral neprijavljeno menjalno cev takole. S cevjo sem šel na policijo in jo prijavil kot najden predmet. Po enem letu sem po zakonu o najdenih predmetih postal lastnik. Cev so hranili eno leto na policiji. Z papirjem lastništva sem cev nato prijavil na UO. Ne vem kako je s celo puško. Po mojem je enako.

alojz1
18. March 2012, 16:18
Zakaj pa nisi rekel, da jo je imel pokojni dedo. Kot dediščino ne bi čakal eno oleto, da postaneš lastnik.
Ali pa greš z puško k puškarju, kjer poleg ostalih podatkov o puški tudi napiše tudi kdo je lastnik.

Erysimum
23. March 2012, 20:10
Cev je bila last pokojnega dedka in ni bila prijavljena. Skušal sem jo registrirati kot dediščino, ampak sedaj se ne spomnim kakšni so bili zapleti. Vem pa, da so zapleti bili.

alojz1
23. March 2012, 20:24
To je pa tako, če smo komot. Pridemo z nekim zarjavelim krepelom na UE in želimo vpis v OL. Tudi referent je komot in reče ne.
Če pa imamo vse podatke od pooblaščenega puškarja (tehnični pregled) z imenom lastnika, je pa zadeva drugačna.
Saj ni cilj zakona, da nam onemogočijo posest ampak, da jo legaliziramo.

Erysimum
25. March 2012, 11:27
Hm, imel sem tudi papir puškarja, ki je potrdil brezhibnost menjalne cevi. Zatikalo se je pri dokazovanju lastništva. Imel sem tudi podpise babice in očeta, katera sta trdila, da je bila cev last mojega pokojnega dedka. Žal ne vem zakaj ni šlo, storil pa sem vse. Na koncu mi ni preostalo drugega, kot počakati eno leto. Mogoče je pa res, da so bili na UE komot.