PDA

View Full Version : Pokrivanje odstrela - uporabna naloga



srecko
11. March 2012, 11:40
:icon_study:Lovec v letu upleni 5 kom. netrofejne divjadi neke vrste (parklarji). Ker je bil priden mu Diana za silvestra nameni še čudovitega samca (trofejo):icon_lol:. Lovec sme v naslednjem letu upleniti trofejno divjad, če je trofejni odstrel pokril z enim netrofejnim kosom. Ali ima pridni lovec ob pričetku nove lovne sezone pravico upleniti trofejno divjad te vrste? :BangHead: Uplenil je namreč več kot od njega zahtevajo za pogoj, vendar pa je uplenil zadnji lovni dan v letu trofejni kos. Pravilni odgovor je vreden 3 vrčke:beer:

LZ Srecko:icon_mrgreen:

Pinkfloyd
11. March 2012, 12:56
Ali ima pridni lovec ob pričetku nove lovne sezone pravico upleniti trofejno divjad te vrste?

Odgovor je: NE. :icon_wink:

detel
11. March 2012, 13:29
Vse je odvisno od vašega vodstva v LD. Rekel bi: da, saj si uplenil 5 kosov netrofejne, plan trofejnih pa tudi ni bil realiziran, ta zadnji dan v letu...

RAUBŠIC
11. March 2012, 17:59
:icon_study:Lovec v letu upleni 5 kom. netrofejne divjadi neke vrste (parklarji). Ker je bil priden mu Diana za silvestra nameni še čudovitega samca (trofejo):icon_lol:. Lovec sme v naslednjem letu upleniti trofejno divjad, če je trofejni odstrel pokril z enim netrofejnim kosom. Ali ima pridni lovec ob pričetku nove lovne sezone pravico upleniti trofejno divjad te vrste? :BangHead: Uplenil je namreč več kot od njega zahtevajo za pogoj, vendar pa je uplenil zadnji lovni dan v letu trofejni kos. Pravilni odgovor je vreden 3 vrčke:beer:

LZ Srecko:icon_mrgreen:

Odvisno od internih aktov LD. :icon_wink:

Sršen
11. March 2012, 18:15
Odvisno od internih aktov LD. :icon_wink:
In odvisno od tolmačenj in "tolmačenj". Tu ima pa lovska objestnost in folšija velik vpliv. Tako da, Srečko, karkoli bi napisal, bi bilo ugibanje tako kot za loto.

tica
11. March 2012, 19:29
Odgovor je sila jasen: če si blizu šerifom iz LD: DA, če se ne pišeš prav, vsaj tri leta prepovedi lova !!!!

muzikant
11. March 2012, 20:16
Odvisno, kak nacin pokrivanja imate opredeljen v internem aktu.
Ce imate kumulativen nacin imas s 5kosi pokrito pet trofejnih vnaprej ali za nazaj, ce imate letno pokrivanje moras imeti vsako leto pokrito ali vnaprej ali za nazaj, ce imate predhodno pokrivanje morad imeti pokrito vnaprej v vsakem letu.
Ce pa si kolegialen pa pac ves, da je naslednje leto kdo drug na vrsti.:icon_wink:

alojz1
11. March 2012, 20:21
:icon_study:Lovec v letu upleni 5 kom. netrofejne divjadi neke vrste (parklarji).
Ali govorite o gamsih? :icon_eek:
Muzikant ali si doktoriral iz kompliciranja.
Srečko, ti pa tistemu lovcu (če nisi sam) povej, naj pred strelom akte preštudira. Manj glava boli.

mugo
11. March 2012, 20:39
V povprečni LD je bistveno, kako se "storilec" piše, močan vpliv ima še količina fovšije, ki jo uplenjen kos trofejne divjadi vzbuja.

gamsar
12. March 2012, 23:21
Tica in Mugo sem mislil da je samo pri nas odvisno kako se kdo piše. Očitno pa je to precej razpazen pojav v LDjih da obstajajo elite, ki imajo svoja pravila. Pa še moj odgovor na to dilemo. Pri nas bi za jelena absolutno bil naslednje leto in še kakšno dodatno leto brez pravice odstrela, za muflona ali gamsa pa bi pravica ostala, saj imamo v decembru to "sproščeno" za vse lovce, v kolikor načrt še ni realiziran.

mprimoz
13. March 2012, 08:35
Ko prebiram te vaše komentarje o stanju glede pokrivanja trofejne divjadi po vaših LD-jih sem neizmerno vesel in ponosen, da v naši LD nimamo takšnih problemov. Ravno nasprotno, zainteresiranost za lov tako netrofejne kot tudi trofejne divjadi je tako slaba, da imaš vsako lovsko leto pravico upleniti vso trofejno divjad s katero gospodarimo v lovišču. Nič kaj redka niso leta, ko imaš celo možnost upleniti tudi več kot en kos iste vrste trofejne divjadi. Lepo je biti takšne LD član.:icon_biggrin:

tarfila
13. March 2012, 09:25
V tem dotičnem primeru ne nastopa ne priimek lovca, ne lovska fovšija. Gre zgolj za režim lova lovske družine, ki jasno definira pravila igre.

Sršen
13. March 2012, 09:42
V tem dotičnem primeru ne nastopa ne priimek lovca, ne lovska fovšija. Gre zgolj za režim lova lovske družine, ki jasno definira pravila igre.
Če je jasno definirano, je itak vse jasno. Ni potrebe izumljanja tople vode.

mugo
13. March 2012, 10:57
V tem dotičnem primeru ne nastopa ne priimek lovca, ne lovska fovšija. Gre zgolj za režim lova lovske družine, ki jasno definira pravila igre.

No to je potem precej lažje.
Pri nas pokrivanje velja znotraj enega leta, se pravi, se šteje vse uplenjeno v enem letu in tako imaš lahko v naprej pokrito. Pri jelenu pa imamo jasno napisano, da pred odstrelom naslednjega moraš upleniti košuto ali tele. Tako da ni dileme.


Ko prebiram te vaše komentarje o stanju glede pokrivanja trofejne divjadi po vaših LD-jih sem neizmerno vesel in ponosen, da v naši LD nimamo takšnih problemov. Ravno nasprotno, zainteresiranost za lov tako netrofejne kot tudi trofejne divjadi je tako slaba, da imaš vsako lovsko leto pravico upleniti vso trofejno divjad s katero gospodarimo v lovišču. Nič kaj redka niso leta, ko imaš celo možnost upleniti tudi več kot en kos iste vrste trofejne divjadi. Lepo je biti takšne LD član.

Sem vesel zate Mprimoz, pri nas je podobno, interes za lov je prav tako slab, ampak to nič ne pomaga, če se ne pišeš prav je boljše da ne upleniš, boljše da na koncu leta plan ni narejen (tudi pri trofejni divjadi), kot pa da bi napačni kaj ustrelili....

srecko
13. March 2012, 12:23
[QUOTE=mugo;82025]
Pri nas pokrivanje velja znotraj enega leta, se pravi, se šteje vse uplenjeno v enem letu in tako imaš lahko v naprej pokrito. Pri jelenu pa imamo jasno napisano, da pred odstrelom naslednjega moraš upleniti košuto ali tele. Tako da ni dileme.


Pravilen odgovor za katerega si je lovski tovariš prislužil nagrado. Srečnemu nagrajencu iskreno čestitam in ga vabim, da me poišče ter "izterja" nagrado.

LZ Srecko:icon_mrgreen:

srecko
13. March 2012, 12:25
V tem dotičnem primeru ne nastopa ne priimek lovca, ne lovska fovšija. Gre zgolj za režim lova lovske družine, ki jasno definira pravila igre.

Tudi pravilen odgovor vendar pa zaradi okoliščin (domači teren) nagrada ne bo izplačana.

LZ Srecko:icon_mrgreen:

Sršen
13. March 2012, 12:29
[QUOTE=mugo;82025]
Pri nas pokrivanje velja znotraj enega leta, se pravi, se šteje vse uplenjeno v enem letu in tako imaš lahko v naprej pokrito. ...
:icon_confused: A imajo kje drugače? Saj plani in realizacije so vendar letni!

srecko
13. March 2012, 12:30
[QUOTE=srecko;82041]
:icon_confused: A imajo kje drugače? Saj plani in realizacije so vendar letni!

Imajo. Tudi ti si nagrajenec. Ker sta sedaj dva, si bosta nagrado delila. Še vedno me morata pa najti.

LZ Srecko:icon_mrgreen:

Sršen
13. March 2012, 12:34
[QUOTE=Sršen;82046]

Imajo. Tudi ti si nagrajenec. Ker sta sedaj dva, si bosta nagrado delila. Še vedno me morata pa najti.

LZ Srecko:icon_mrgreen:
Če se boš pustil najti, bo ravno za vsakega en :beer:

cviček
13. March 2012, 12:34
[QUOTE=srecko;82047][QUOTE=Sršen;82046]

Imajo. Tudi ti si nagrajenec. Ker sta sedaj dva, si bosta nagrado delila. Še vedno me morata pa najti.

LZ Srecko:icon_mrgreen:[/QUO

A začnemo v Mostah ???? :icon_redface::icon_lol:

srecko
13. March 2012, 12:37
[QUOTE=srecko;82047][QUOTE=Sršen;82046]

Imajo. Tudi ti si nagrajenec. Ker sta sedaj dva, si bosta nagrado delila. Še vedno me morata pa najti.

LZ Srecko:icon_mrgreen:[/QUO

A začnemo v Mostah ???? :icon_redface::icon_lol:

In pristavil je svoj lonček...

LZ Srecko:icon_mrgreen:

mugo
13. March 2012, 12:40
[QUOTE=Sršen;82046]
Imajo. Tudi ti si nagrajenec. Ker sta sedaj dva, si bosta nagrado delila. Še vedno me morata pa najti.

Te bomo že našli, pa če bom moral psa nahecat, da te izvoha. Kot tapravi gorenc se pa res ne bom odpovedal zastonj nagradi. Pa tudi če mi je je en brenčač pol odnesel :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_twisted:

mugo
13. March 2012, 12:41
[QUOTE=cviček;82050][QUOTE=srecko;82047]

In pristavil je svoj lonček...

A zdej smo že trije:icon_exclaim::icon_exclaim:
Bo treba pohitet, da se zadeva še bolj ne razkosa...

Veper
13. March 2012, 12:43
Srečko kot jaz poznam nagrajence se nagrada ne bo štela v vrčkih ampak v gajbah.No kdo bo plačal pa sploh ni pomembno ker si boste vse razdelili samo pazi da ne boš drugi dan v službi ker zna bolet glava. Po nekaj vrčkih v družbi z Cvičkom smo navajeni stavka"žejen si in pil boš" potem nareže nekaj suhomesnato rdečega in zadeva TEČE kar sama :icon_lol:

tarfila
13. March 2012, 12:48
Te bomo že našli, pa če bom moral psa nahecat, da te izvoha. Kot tapravi gorenc se pa res ne bom odpovedal zastonj nagradi. Pa tudi če mi je je en brenčač pol odnesel :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_twisted:

Poznam kar nekaj receptov in prijemov, kako Srečkota hitro srečati !!!:icon_lol::icon_lol:

cviček
13. March 2012, 13:09
Srečko zapiše
In pristavil je svoj lonček...



He he se nismo razumeli , samo nagrado sem hotel povečat.

10631

Namig dneva : najprej se zapodimo za Srečkotom in potem še za nagrado.
Veliko uspeha

Aha pozabu: priporočeno iskanje z niskim nosom in obvezno glasno oblajavanje nagrade . Pokazači niso zaželeni, ker morebitni gledalci požrejo nagrado še predno pes privede lastnika do nagrade .

muzikant
13. March 2012, 13:09
Te bomo že našli, pa če bom moral psa nahecat, da te izvoha. Kot tapravi gorenc se pa res ne bom odpovedal zastonj nagradi. Pa tudi če mi je je en brenčač pol odnesel :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_twisted:

Mugo, vse kar moraš narediti je, da letos spet objaviš posnetke ruka na Jelovici, pa bodo Lbeznki tebe poiskali.:icon_wink:

muzikant
13. March 2012, 14:33
začnemo v Mostah ???? :icon_redface::icon_lol:

Kot domačin v Mostah dam za dve rundi.:icon_wink: