PDA

View Full Version : Kune pod streho



tomi
8. March 2012, 18:50
Pozdravljeni,

sem nov na forumu, zato upam, da sem zadel temo za moje vprašanje.

Zadeva je sledeča: V novo zgrajeni hiši brez fasade imamo pod streho nove sostanovalce - kune. Slišal sem, da te zverinice znajo povzročit škodo, zato jih skušam deložirati. Poskušal sem z radiem, pa ni pomagalo, tudi odganjalec kun bojda ni preveč uspešen. Brskal sem po internetu in našel takšne in drugačne nasvete, ampak sem si rekel, da se bom obrnil še k "stroki" :D

Imate kakšne izkušnje? Kunam absolutno nočem storiti nič slabega, če bi jih že moral ujeti, bi jih tako, da se jim ne bi zgodilo nič in bi jih spustil v gozd.

Na internetu sem našel tovrstne pasti

http://www.identis.si/modules/catalog/products//05348.jpg

pa sem spet drugod bral, da se kovinske ne obnesejo kaj dosti, da so lesene dosti boljše - so pa tudi dražje.



Zelo bi vam bil hvaležen za odgovore.

Lep dan še naprej, Tomaž

Prskač
8. March 2012, 19:55
Pozdravljen in dobrodošel na forumu. V kolikor radio ne pomaga, probaj z odlovom in jih spusti v gozd. Lp

mrki
8. March 2012, 21:04
Če poveš od kje si ti bo mogoče lahko kdo posodil tako past da ti ni treba kupavat za enkratno uporabo:icon_wink:

alojz1
8. March 2012, 21:09
Ti kar starega mačka zapri pod streho pa bo najceneje.

jvpv
9. March 2012, 07:09
Če je tudi kuna stara bo zanimivo...(z mačkom mislim).

Jagermaister
9. March 2012, 08:49
Za en teden ti posodim terierja:icon_lol:

cviček
9. March 2012, 08:52
Za en teden ti posodim terierja:icon_lol:

Adijo podstrešje !!!!!!

jvpv
9. March 2012, 09:22
Mislim, da je tale nasvet najprijaznejši in najcenejši. V kolikor boš res izpustil kuno daleč v gozd.

Če poveš od kje si ti bo mogoče lahko kdo posodil tako past da ti ni treba kupavat za enkratno uporabo:icon_wink:

main757
9. March 2012, 10:11
Notri v past daj jajce ali pa suhe hruške. Ena se bo že prijela.

tomi
9. March 2012, 19:58
To si pa nisem mislu, da me bo že naslednji dan čakalo kar osem komentarjev, res hvala lepa za odgovore, takšne in drugačne, morm povedat, da ste me s terierjem nasmejali, da se še zdej cel tresem :icon_lol:

Ja če bi res šlo, da bi mi kdo lahko posodil to past za kakšen teden, bi bilo pa to res špica!

Drugače sem iz Sevnice, študiram pa v Ljubljani in če je kdo iz vaše druščine tu gori iz teh koncev ali blizu ter ima tole kletko za posodit, bi mu bil res hvaležen.

Ata pravi, da posojevalcu ena knapovska klobasa ne uide :D

jvpv
9. March 2012, 20:10
Tomi, vprašaj malo domače lovce. Sigurno ima kdo kaj podobnega doma :icon_wink:

.243 Win.
9. March 2012, 20:12
Ata naj klobaso posuši, ker sveža ne bo počakala. 1.11. - 28.2. Ha, ha, ha,ha,...

tomi
9. March 2012, 21:53
Ne ne, kuno bom, če jo le ujamem, 100% izpustil.