PDA

View Full Version : Remington



fabo
6. February 2012, 18:00
Pozdravljeni!

nameravanm kupiti remington 700 bdl 30-06
in daljnogled bushnell elite 6500
kaj menite o tej kombinaciji,sem nov v lovu tako da me zanima vaše mnenje

206
6. February 2012, 18:02
Kaliber več kot pravi,optika v tem razredu tudi,Remington je pa tud kvalitetna delovna puška.

Za jago dobra izbira!

lp

alojz1
6. February 2012, 18:19
Dobro si izbral.
Jaz bi sicer remington 700 tactical v cal. 308.
Če pa ponudba iz Varnosti MB drži, bi pa naročil Ruger american 308 za 560€. Ima snemljiv nabojnik (rem. notranji), izboljšano proženje, novi zaklep, ki se zaklepa v cev, kjer se ročica odpre le 70 kotnih stopinj, plavajočo cev v jeklenem beddingu. Celotna dolžina puške pa 105cm. Aha pa objemke za daljnogled so pri Rugerju običajno zraven.

kuje
6. February 2012, 19:08
Dobra izbira!

PROF.racoon
6. February 2012, 21:13
Dobro si izbral.
Jaz bi sicer remington 700 tactical v cal. 308.
Če pa ponudba iz Varnosti MB drži, bi pa naročil Ruger american 308 za 560€. Ima snemljiv nabojnik (rem. notranji), izboljšano proženje, novi zaklep, ki se zaklepa v cev, kjer se ročica odpre le 70 kotnih stopinj, plavajočo cev v jeklenem beddingu. Celotna dolžina puške pa 105cm. Aha pa objemke za daljnogled so pri Rugerju običajno zraven.

Alojz, vidim, da te že ima, da bi jo... :icon_lol:

alojz1
6. February 2012, 21:30
Alojz, vidim, da te že ima, da bi jo... :icon_lol:

Jaz sem kar z svojo zadovoljen. Bom pa skušal prepričati prijatelja, da proda svoje železje in kupi eno dobro. Jo sicer še nisem videl ampak kolikor poznam Rugerjevo orožje in podatke za ta novi model ne more biti slaba. Že to nekaj pove, da jo delajo v pametnih kalibrih (308 in 270).

Krpan
6. February 2012, 22:12
Jaz imam eno tako (700 SPS, 30-06), in sem v petek zaključil z montažo daljnogleda (Zeiss 1,5 - 6 x 42), sedaj pa čakam, da bo veter in sneg pojenjal. Potem bom pa poročal....

fabo
7. February 2012, 19:23
jaz bi dal na remington bushnell elite 6500 1-6,5x24
me pa zanima kako bi se daljnogled obnesel na malo daljše razdalje okoli 300m
za pogone je to najbrš super stvarca

PROF.racoon
7. February 2012, 19:31
jaz bi dal na remington bushnell elite 6500 1-6,5x24
me pa zanima kako bi se daljnogled obnesel na malo daljše razdalje okoli 300m
za pogone je to najbrš super stvarca

Kolikokrat pa streljaš na divjad na 300m?
Problem je svetloba v mraku...

Drugače pa moj kolega uporablja Elita 4200 1-4x24 za vse vrste lova... Pomanjkljivost je v mraku...

fabo
8. February 2012, 10:50
Pol najbrš pride upošev kašn swarovski

me pa zanima kaj je pomembno pri strelnem daljogledu,za streljanje v mraku

faktor mračnost?
svetlobna propustnost?

pri bushnelu sploh ni podatka

alojz1
8. February 2012, 11:03
Praktični nasvet.
Če je variabilni imej v mraku na manjši povečavi (nekateri imajo na največji in tožijo, da se ne vidi).
Objektiv naj bo premera 42 do 50. Večji je boljši vendar včasih ne paše puški (izgled).
Bušnel Elite ali Cais ali Svarovski je razlika tebi mogoče komaj opazna. Bolj pomembno je (moje mišljenje), da ima rdečo piko v križu. Na pogonu npr. daš na najmanjšo povečavo in streljaš kot z red pointom.
Najbolje pa je, da vse našteto preveriš in sam ugotoviš kaj ti najbolj paše. Tudi finančno.

PROF.racoon
8. February 2012, 11:21
Fabo, problem je, da se moraš odločiti ali želiš optiko za pogone ali optiko za mrak. Univerzalne variante ni...

alojz1
8. February 2012, 11:31
Ne bodimo tako ozko usmerjeni. Ali pogon, ali mrak.
Najbolje je imeti eno puško z optiko za vse. Zato sem tudi omenil variabilni daljnogled z piko. Večkrat vidim specialno optiko na eni puški za pogon in drugi za prežo. Problem je, da lastnik ne zna uporabljati nobene. Moje trdno stališče je ena puška, ki smo jo vajeni in jo znamo uporabiti v vseh pogojih.
Muzikant je izvzet iz gornjega konteksta :icon_lol: Prosim tudi za njegovo mnenje.
Seveda so tudi taki, ki se spoznajo in znajo. To pa tudi stane.

PROF.racoon
8. February 2012, 13:24
Tukaj bi ti znal svetovati možakar iz Optik-trade...

Jaz še vedno pravim, da univerzalne variante ni... Je pa res, tako kot pravi Alojz, stvar navade...
Tudi jaz sem se lani na pogonu čudil, kako je naš član s klasično optiko 6x42 na razdalji vsega cca 10m ustrelil en za drugim dva ozimca v galopu in še to sred gozda med gostim drevjem... Sicer je porabil kakšen strel več, vendar vseeno... Sem mu takoj čestital, ker vem, da je to izredno težko. Moraš res obvladati...

tinko balinko
8. February 2012, 13:57
Mah remington so navadna jajca.......Sem imel 700Police.Problem zaklene se samo sprozilec,kar vodi do tega da se ti zaklep odpre in izgobis naboj.Drugi problem je da ce imas nabojnik ti zaradi zracnosti zaklepa v zadnjem polozaju ne pobira nabojev,torej vsako drugo repetiras v prazno,tretja slabos da je narejeno za pejd v k.....vseskupaj in je jugoslovanka pravi blazer.
Dobre lastnosti so da imas ogromno delov na trziscu in lahko naredes res dobro pusko vendar to vse stane.Je pa res da konkretno za moj model je cena v ameriki 900dolarjev tukaj pa 1615eur.Tako da se res nesplaca kupovat Remingtona in potem se na njo eure metat.
Kar se pa tice natancnosti pa nimam pripomb,je na nivoju.

alojz1
8. February 2012, 14:06
Tinko ali si ta Remington doma naredil???:icon_lol:

Krpan
8. February 2012, 14:16
Do neke mere moram Balinkotu dati prav. Remingtpn je pač industrijski proizvod in nima duše, kot jo imajo puške izpod puškarskih rok, ki iz navadne mavzarice naredijo umetnino. Na remigtonu so vsi detajli narejeni za tisto kar služijo, narejeni so kar najbolj enostavno in poceni. Gre pač za orodje in ne kultni predmet.

Optik-trade.si
8. February 2012, 14:21
Tudi sam bi prej svetoval kakšno Tikko, Howo, Titan 6 pred Remingtonom 700. Enostavno dobiš pri prej omenjenih znamkah več za svoj denar.

Glede optike je pa tako, da je večina daljnogledov, ki so narejeni za pogone, v mraku precej neuporabnih. Zaradi slednjega strankam svetujem raje ločen nakup za ti dve vrsti uporabe. Z mrak kakšnega 2.5-10x56 (ali 3-12x56) z osvetljeno piko, za pogon pa ločeno rdečo piko ali daljnogled od 1-4x24 do 1-10x24.

Če je že res nuja po skrajno univerzalnem daljnogledu potem bi svetoval Swarovski 1.7-10x42 ali Leica 1.5-10x42. Ampak menim, da je možno za podobno ceno ali z minimalnim doplačilom dobiti boljo uporabno kombinacijo v oblik dveh daljnogledov. Za montažo pa potem običajno zasučno ali pa meni še bolj prikladne obročke za na picatinny/weaver šino, ki imajo zagotovljeno ponovljivost (EAW model 365 recimo).

Elite 6500 je sicer glede na ceno dobra izbira, za strel na 300m pa v prvi vrsti ni namenjen. V bistvu z izjemo najnovejših 1-8 in 1-10 ni noben daljnogled za pogone namenjen dolgim strelom. Pa še 1-8 in 1-10 potrebujejo res zelo veliko svetlobe, da so pri takih razdaljah in na najvišjih povečavah res uporabni.


V primeru, da boš potreboval bolj konkreten nasvet mi lahko napišeš cenovni okvir v katerem iščeš optiki in montažo in ti lahko bolj konkretno svetujem.

janez valentic
8. February 2012, 16:48
Če obstaja univerzalni strelni daljnogled, potem je to Swarovski Z6i 2-12x50.
Potem ne potrebuješ snemljivo montažo (npr. EAW, Recknagel) in na ta račun prihraniš ca 300 EUR.
Tehnični kazalec, ki kaže uporabnost daljnogleda v mraku/ponoči je EUR (večji kot je, boljši je daljnogled), pa premer objektiva najmanj 50 mm.

janez valentic
8. February 2012, 17:02
Glede remingtona bi bilo za razmisliti o kratkem sistemu (.308 Win) in neobčutljivem finishu (plastično kopito in stainless steel ali nitrirano jeklo).

alojz1
8. February 2012, 17:04
[QUOTE=Krpan;80666. Gre pač za orodje in ne kultni predmet.[/QUOTE]
Točno. Zato pa ne verjamem, da zaklep izpada in naboje zgubljaš, pa da ne povleče novega naboja. Je orodje, ampak funkcionalno :icon_lol:

muzikant
8. February 2012, 17:48
Najbolj enostavno bo ce fant napise koliko denarja ima na razpolago in mu najdemo optimalno varijanto.
Ce pa hoce imeti busnela in remington pa tudi prav.

Univerzalni strelni daljnogledi so
1,5-6*42
1,7-10*42
2-12*50-pogojno

PROF.racoon
8. February 2012, 18:20
...

Univerzalni strelni daljnogledi so
1,5-6*42
1,7-10*42
2-12*50-pogojno

Te sem že imel v mislih... Sem mislil, da jih bo mogoče iz Optika-tradea omenil... No, pa jih je Muzikantar...
Vendar bi se vseeno odločil za Optik-trade varianto - dve optiki...

alojz1
8. February 2012, 18:27
dve optiki...
Saj imaš tudi učki dve :icon_lol:
Ampak samo eno rabiš, ko ciljaš.

Optik-trade.si
8. February 2012, 19:02
Ko se določi vsota, ki se bo namenila za optiko in kakšne so prioritete pri lovu, bo najlažje reči kaj bi bilo za izbrati.

Optik-trade.si
8. February 2012, 19:08
Saj imaš tudi učki dve :icon_lol:
Ampak samo eno rabiš, ko ciljaš.

Ali pa tako kot se "afnajo" Američani. Zraven strelnega daljnogleda še kar rdečo piko:

http://www.vortexoptics.com/uploads/banner_rd_razor.jpg

http://imagehost.vendio.com/a/32034085/aview/xtr3.jpg

alojz1
8. February 2012, 19:48
Ja pa obvezno se mora spodaj še čez mehanske merke streljat :icon_lol:

fabo
8. February 2012, 20:05
Ko se določi vsota, ki se bo namenila za optiko in kakšne so prioritete pri lovu, bo najlažje reči kaj bi bilo za izbrati.

Z amene je najpomembneje ,da se dobro vidi v mraku in pa da se lahko z daljnogledom strelja na pogonu,zato se mi zdi varjanta z optično piko precej smiselna,me pa zanima koliko je zadeva uporabna,

kar se pa tiče financ pa ta do 1200
za puško pa isto neki tazga
če je še kakna zanimiva puška v tem kalibru so predlogi dobrodošli (30-06,308)

alojz1
8. February 2012, 20:24
[QUOTE=fabo;80504
nameravanm kupiti remington 700 bdl 30-06
in daljnogled bushnell elite 6500
kaj menite o tej kombinaciji,sem nov v lovu tako da me zanima vaše mnenje[/QUOTE]

Do sedaj si dobil kar dovolj informacij. Izberi svojim željam in žepu primerno. In ne se bati, da boš zato slabši lovec, če ne boš imel najboljše opreme.
Prevečkrat vidim čudo tehnike na rami. Po strelu je pa treba preverjati z psom in največkrat neuspešno. Nazadnje pred dvema dnevoma. Lovski gost strelja ovna - brez naslona. Do teme je sin šel za njim, 2km samo navzgor. Ponoči veter in novi sneg. Zjutraj greva oba, vsak z svojim psom. Na vrhu je veter spihal ves sneg in tudi sled. Skratka neuspešno. Kri samo na nastrelu.
Pravi Lovec bi uporabil naslon in bil uspešen z vsako puško.

Tomaž Ražman
8. February 2012, 20:41
Ma moje osebno mnenje je, da se splača kupit kar dober daljnogled za na čakanje, sam najbolj hvalim 50 ali 56 izhodno lečo, kar je primerno za v mraku...

Prvih nekaj let boš pa na pogonih brez nobenih težav lovil tudi z odprtimi merki, si pa kasneje kupiš še spodobno piko. Edino kar pazi, je montaža, da boš kasneje lahko zamenjeval piko in strelni dalnogled...

muzikant
8. February 2012, 20:42
Z amene je najpomembneje ,da se dobro vidi v mraku in pa da se lahko z daljnogledom strelja na pogonu,zato se mi zdi varjanta z optično piko precej smiselna,me pa zanima koliko je zadeva uporabna,

kar se pa tiče financ pa ta do 1200
za puško pa isto neki tazga
če je še kakna zanimiva puška v tem kalibru so predlogi dobrodošli (30-06,308)

Za ta denar moras dobiti Sako Stainless ali Finnlight z Optilock montazo in Smidt&Bender Zenith 1,5-6*42.
Puska je misljena seveda rabljena.
S to opremo si pripravljen za vse izzive.:icon_wink:

Tomaž Ražman
8. February 2012, 20:44
Ali pa tako kot se "afnajo" Američani. Zraven strelnega daljnogleda še kar rdečo piko:

http://www.vortexoptics.com/uploads/banner_rd_razor.jpg

http://imagehost.vendio.com/a/32034085/aview/xtr3.jpg

To je zelo uporabno, za to kar je razvito... Američani imajo tekme z PAP puško(IPSC), na določenih progah se zgodi da imajo veliko tarč blizu in nekaj daleč in na ta način dosti hitreje streljajo...

Optik-trade.si
8. February 2012, 20:53
Za 1200€ bi ti svetoval naslednjo kombinacijo:

Za mrak:

Kaps illuminated 8x56
http://www.optics-trade.eu/shop/si/strelni-daljnogledi/kaps-illuminated-8x56-rc-oc.html

ali

IOR Hunting 2.5-10x56
http://www.optics-trade.eu/shop/si/strelni-daljnogledi/ior-hunting-2-5-10x56-il.html


za pogone pa rdečo piko ala Burris Fastfire, Docter sight, Zeiss Compact ali kak Aimpoint.

Oboje skupaj bo ravno nekje okoli 1200€ pa imaš za vsako situacijo pravo stvar.

alojz1
8. February 2012, 20:54
[QUOTE=Tomaž Ražman;80701 Edino kar pazi, je montaža, da boš kasneje lahko zamenjeval piko in strelni dalnogled...[/QUOTE]
Mislim, da je zato weaver montaža najcenejša in kvalitetna.

kuje
9. February 2012, 08:45
Če si se odločil za Remington ok.Drugač pa poglej za 1200eur še Tikko,Titan ter Steyr Prohunter.Za optiko bi ti pa svetoval,da si pogledaš ponudbo tega proizvajalca.Made in Germany.Sedaj pravi hit v Nemčiji in Avstriji http://www.ddoptics.de/

PROF.racoon
9. February 2012, 20:28
Tisti zadnji Burrisov komplet si že nekaj časa ogledujem... Sicer ga ne bom glih tako montiral, je pa cenovno zelo ugoden, če ga kupiš v kompletu...
Čakam kolega, da gre aprila preko luže (se izognem davkom)...

MasterLesjak
9. February 2012, 22:33
Če pa že debatiramo o ameriških kombinacijah optike bi samo vprašal (upam da se kakšen mod ne ujezi preveč) če ima kdo izkušnje s kombinacijo rdeče pike in leče na gibljivi montaži?

Najbolje da zalepim kar slikico, da ne bom opisoval v 3 dni:

http://rnmtactical.com/images/sany0709.jpg

http://rnmtactical.com/images/SANY0710.JPG

Zadeva za piko je leča s povečavo, torej obrneš lečo gor imaš piko + povečavo, obrneš lečo dol imaš samo piko.

Bi bilo tole dejansko uporabno ali so vse skupaj ameriške jaslice?

Optik-trade.si
9. February 2012, 22:48
Mislim, da je dober 1-8x24 boljša izbira kot ta kombinacija.

Tomaž Ražman
10. February 2012, 00:12
Če pa že debatiramo o ameriških kombinacijah optike bi samo vprašal (upam da se kakšen mod ne ujezi preveč) če ima kdo izkušnje s kombinacijo rdeče pike in leče na gibljivi montaži?

Najbolje da zalepim kar slikico, da ne bom opisoval v 3 dni:

http://rnmtactical.com/images/sany0709.jpg

http://rnmtactical.com/images/SANY0710.JPG

Zadeva za piko je leča s povečavo, torej obrneš lečo gor imaš piko + povečavo, obrneš lečo dol imaš samo piko.

Bi bilo tole dejansko uporabno ali so vse skupaj ameriške jaslice?

Jaz sem že sprobal te zadeve, na eotechu in na aimpointu in je kar fajn zadeva, samo pride prek 1000 eur vse skupej, tako da je vsaka optika z variabilno povečavo 1-x boljša za lovske namene....

MasterLesjak
10. February 2012, 11:29
Zanimivo, hvala za informacije.

janez valentic
10. February 2012, 15:29
Sem streljalj z AR z EOTechom in dodatnim 3,2x optičnim povečevalom. Zadeva me ni imperionirala. Pretikanje pa je tudi glasno.
Mislim, da je za pogone ali dnevno jago v goščavi bistveno bolje 1-4x24 z osvetljeno piko.

Krpan
18. February 2012, 18:57
Končno se vremenske razmere dopuščale da sem prvič preizkusil svoj Remington 700 SPS 30-06, s Zeissom 1,5-6x42 in montažo VM (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2363).

Delalo mi je grupo cca 5 cm, vendar glede na to da sem streljal z najcenejšo vojaško municijo (http://www.barnaul.co.nz/index.php?page=7-62-x-63) bolje nisem niti pričakoval.

Drugače pa sem z delovanjem puške zadovoljen, predvsem sem presenečen, da ima majhen odsun.
Zdaj moram preizkusiti še kakšno lovsko strelivo, da pridem na manjšo grupo. Kaj mi priporočate?

Istočansno sem preizkusil tudi dobri stari CZ Brmo .22LR, na katerem uporabljam isti daljnogled, ki pa mi je po 10 raztresenih strelih (čista naoljena cev) delal v 1,5 cm (5 strelov).

alojz1
18. February 2012, 20:52
Ne vem, kako si streljal. Naslon izgleda v redu. Grupa mora biti 1 MOA ali po naše 2,5 cm. Vzemi kakšne poceni češke naboje. V te jeklene tulce jaz nimam zaupanja.

Krpan
18. February 2012, 21:40
Mislim, da so problem naboji. Montaža in daljnogled ni, ker sem z istim daljnogledom in drugo puško 10 minut kasneje dosegel grupo 1,5cm.
Je pa zanimivo, da sem po streljanju dalnogled nataknil na kontrolno montažo in ugotovil, da se je premaknil en cm navzdol in dva cm v desno. To pripisujem temu, da se je ob pretresih pri streljanju ulegel na montažo za eno oziroma dve stotinki mm.
Lahko da je problem tudi v puški vendar vem, da ima garancijo kar se tiče raztrosa. Sicer pa je prez veze preveč razgljabljati. Treba je iti po naboje pa streljat.

alojz1
18. February 2012, 22:20
Vijake daljnogleda je treba pa po kakih 10 strelih obvezno preveriti (zategniti vse enako in z občutkom, če že brez moment ključa).

Tomaž Ražman
19. February 2012, 08:22
Mislim, da so problem naboji. Montaža in daljnogled ni, ker sem z istim daljnogledom in drugo puško 10 minut kasneje dosegel grupo 1,5cm.
Je pa zanimivo, da sem po streljanju dalnogled nataknil na kontrolno montažo in ugotovil, da se je premaknil en cm navzdol in dva cm v desno. To pripisujem temu, da se je ob pretresih pri streljanju ulegel na montažo za eno oziroma dve stotinki mm.


Kaka pa je ta montaža, da se po 10 strelih premakne?
Osebno me izredno moti, ko je optika tako visoko nad cevjo in pol je izredno težko merit in se naklon puške tolko bol pozna na zadetkih...

Tomaž Ražman
19. February 2012, 08:25
Vijake daljnogleda je treba pa po kakih 10 strelih obvezno preveriti (zategniti vse enako in z občutkom, če že brez moment ključa).

Jaz najraje vse vijake pri prvi montaži zalepim z loctite 243 in je sigurno, priviješ jih pa z občutkom... Pri demontaži ni nobenega straha, ker se lepilo dokaj zlahka popusti.

kuje
19. February 2012, 08:47
Če ne filaš sam poizkusi Geco Target.Pri meni nese v 30-06 super.Drugač pa tale Remi izgleda super.:icon_biggrin:

alojz1
19. February 2012, 08:55
Kaka pa je ta montaža, da se po 10 strelih premakne?
Osebno me izredno moti, ko je optika tako visoko nad cevjo in pol je izredno težko merit in se naklon puške tolko bol pozna na zadetkih...

Oboje drži. Montaža je res previsoka ampak tu ni več kaj storiti.
Vijake je pa vedno dobro preveriti, če niso zalepljeni. Tudi tiste za pritrditev daljnogleda na puško.

Krpan
19. February 2012, 09:54
Leplenje vijakov mi je znano vendar sem se odločil, da bo to montaža brez leplenja in lotanja. Gre za Zeissivo šino, ki je narejena v obliki trapeza, Montaža sloni na daljnogledu na stranskih poševnih ravninah, metem, ko je na spodnjem delu 0,1mm zraka. Nekateri puškarji to montažo delajo tako, da rezkajo montažo toliko časa da leži ob strani in spodaj. Vendar tudi to ni stabilno, saj nikoli teoretično montaža lahko sloni na dveh ravninah (točki in ravnini), ne more pa na treh, razen če deformiraš daljnogled ali montažo.
Spodnji del montaže je na puško privarjen, zato je ta del kvalitetno spojen, tudi razstavljivi del montaže ne dela problemov saj smo ga testirali na več tisoč snemanj in natikanj, ter streljanje z magniuh kalibri, problematičen pa je spoj med montažo in šino. Tukaj smo prvotno dali 4 vijake M4 Torx in ker so se premikali smo dali 4 vijake M5, ki so cca 30% močnejši in ker se je še vedno premikalo smo dali še dva vijaka M5 in blokirali vzdolžne premike po šini in potem je bilo pri testni montaži mir. Iz tega sem zaključil, da 4 vijaki M3,5 , (kot jih ima večina montaž) ne morejjo dovolj džati daljnogleda da se ne premika.

stjrp
19. February 2012, 11:44
[QUOTE= Iz tega sem zaključil, da 4 vijaki M3,5 , (kot jih ima večina montaž) ne morejjo dovolj džati daljnogleda da se ne premika.[/QUOTE]

Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.

alojz1
19. February 2012, 12:50
Na Blaserjevi montaži tudi jaz nisem imel problemov. Na Rem. 700 in original montaži pa se je grupa po 10 strelih premaknila 4cm levo. Sedaj se ne premika več.

Veper
19. February 2012, 15:54
Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.

Jaz sem pa prepričan,da se je pri pristrelitvi puške tudi tebi na Blaserju in Zeissu malo kegljalo in da je vse skupaj leglo šele po nekaj 10 strelih in potem je bilo potrebno puško ponovno pristreliti. Če pa se motim pa je tvoje orožje svetovni fenomen. Pred kratkim sem bil namreč navzoč pri pristrelitvi nove montaže in nove ostrostrelske puške na katero je bil seveda pritrjen tudi popolnoma nov buris (se ne spomnim oznake ampak ogromna zadeva) in zadeva je vredna kar precej preko 20 ke pa so mojstri po pristrelitvi raztros z mize za nastrelitev na 300m 2,5cm povedali da ko se bo vse skupaj po nekje 150-200strelih uleglo bo pa to to in da bo potrebno vmes še nekajkrat stvar pristreliti. Sam nisem strokovnjak ampak fantje ki to počno pa so nedvomno strokovni in jim je vrjeti.

Tomaž Ražman
19. February 2012, 16:31
Jaz sem pa prepričan,da se je pri pristrelitvi puške tudi tebi na Blaserju in Zeissu malo kegljalo in da je vse skupaj leglo šele po nekaj 10 strelih in potem je bilo potrebno puško ponovno pristreliti. Če pa se motim pa je tvoje orožje svetovni fenomen. Pred kratkim sem bil namreč navzoč pri pristrelitvi nove montaže in nove ostrostrelske puške na katero je bil seveda pritrjen tudi popolnoma nov buris (se ne spomnim oznake ampak ogromna zadeva) in zadeva je vredna kar precej preko 20 ke pa so mojstri po pristrelitvi raztros z mize za nastrelitev na 300m 2,5cm povedali da ko se bo vse skupaj po nekje 150-200strelih uleglo bo pa to to in da bo potrebno vmes še nekajkrat stvar pristreliti. Sam nisem strokovnjak ampak fantje ki to počno pa so nedvomno strokovni in jim je vrjeti.

Ne vem kako ostrostrelno puško so to fantje imeli, vendar če je bila vredna 20k eur, je res bistro gor tlačit burrisa... Zna bit da bo pri tej puški vseeno malo več treba za pristrelitev, mogoče bodo fantje po 500 strelih ugotovili, da burris ne sede...

Jaz lahko podprem STJRPja, sam sem na blaserja lrs2 dal S&B 5-25x56 PMII in ni blo nič potrebno pristreljevat po določenem času...

206
19. February 2012, 17:12
Mislim da je Veper mislil na 2k (2000 €)

Krpan
19. February 2012, 18:00
mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA,

A si to izmeril ali si to čutil na vodi.... jaz sem namreč izmeril.
Razvili smo namreš popolnoima nov sistem, kjer lahko ismeriš premikanje daljnogleda glede na cev puške glede na montašo in gibanje križa v daljnogledu samem.

Veper
19. February 2012, 20:24
Mislim da je Veper mislil na 2k (2000 €)
Ne ne sem kar prav napisal ampak saj ni pomembno ker tako in tako ne bom več debatiral o tem in se prekljal s "strokovnjaki" ker sam pač nisem nek ekspert. Balaševič je rekel da "ako su lagali meni i ja lažem vas " mislim pa da niso imelifantje vzroka za kaj takega saj jim denar ni problem ker se jih slovenska kriza ni dotaknila živijo v drugi evro deželi in imajo mnogo daljšo orožarsko tradicijo kot mi. Skratka če od puškarstva živiš in to ne slabo boš pa že nekaj vedel kaj ne??:icon_wink:

alojz1
19. February 2012, 20:38
Jaz imam Zeissa s šino na original blaser montaži na R93 v kalibru 8x68S in se mi stvar ČISTO NIČ NE PREMIKA, pa nisem vijakov čisto nič lepil. Da ne bo nepotrebnega zavajanja, če je montaža prav narejena nima kaj bit, če se gremo pa šlosarijo in improvizacijo pa lahko rata marsikaj.
Sedaj sem šele videl, da je montaža proizvod domačega dela in znanja. In verjetno so tudi tvojo , ki je plod vrhunskih strokovnjakov, večkrat dopolnjevali in izboljševali. Napake se pokažejo ob uporabi, kot je napisal Krpan. Ne dvomim, da bo na koncu zadovoljen.

dolgin
19. February 2012, 20:42
Po koliko strelih pa pričakujete da se montaža uleži? Krpan,zanima me,kako si/boš rešil premikanje po snemanju montaže? Sam sem preizkusil že marsikaj,najmanjše odstopanje zadetkov je bilo pri EAW "švenk" montaži, skoraj tako dobro pa so se obnesle tudi suhlove montaže,še največje odstopanje(pa še to ne katastrofalno) je bilo pri Weawer hitro snemljivih obročkih na picatiny šini. V prejšnjih prispevkih si omenjal naležno površino in merjenje odstopanj,pa me zanima ali prihaja do odstopanj (pri snemanju in nameščanju) na celi površini?

Krpan
19. February 2012, 21:51
Dolgin, narobe si me razumel. Montaža se ne premika pri spoju med zgornjim in spodnjim delom montaže ampak v spoju med zgornjim delom montaže in daljnogledom.

Za ker razvijamo novo montažo smo želeli testirati (izmeriti) vsak detajl, da ne bo poznejših presenečenj. Za testiranje razstavljivega spoja med zgornjim in spodnjim delom montaže, smo naredili kontrolno montažo (spodnji del), ki je zavarjena in privijačena v betonski steber delavnice in usmerjena v 100 metrov oddaljeno tarčo. Nato smo zgornji del montaže z daljnogledom več tisočkrat nataknili in sneli, da bi ugotovili, če bo prišlo do kakšnih odstopanj. Odstopanj nismo ugotovili, in daljnogled je po zadnjem natikanju še vedno kazal isto točko kot pri prvem. Nato smo ugotovili, da je ta kontrolna montaža uporabna še za veliko drugih testiranj. Naprimer če je en klik res en cm, če se po tem ko daljnogled premakneš za 10 klikov v desno in 10 klikov v levo daljnogled vrne v izhodiščno stanje. Daljnogled lahko testiraš tudi po streljanju ali če ti pade na tla, in takoj preveriš ali se je kaj premaknil.

Glede originalnih montaža pa tole, čeprav mislim, da sem o tem že pisal.
Na tej puški je bila originalno montirana weaver šina, ko sem jo odstranil sem ugotovil, da se sprednji in zadnji del ne ujemata z puško ampak da je skoraj en mm razlike, zato je bila šina upognjena. Na mestu kjer gredo vijaki skozi šino, je bil požrt navoj, kar pomeni, da se je šina premikala in tolkla po navoju, lastnik pa je zato vijake prekomerno zategnil in uničil še navoj na vijakih in na koncu (domnevam) zaradi tega ker je nad puško obupal prodal naprej, po polovični ceni, saj z njo ni mogel nič zadeti.

Krpan
19. February 2012, 21:52
Po koliko strelih pa pričakujete da se montaža uleži?

Pri nas delamo na tem da bo montaža stabilna že pred prvim strelom. In mislim, da smo pri daljnogledih brez šine to že dosegli vendar testiranje še ni zaključeno.Trenutno testiramo dva daljnogleda.

stjrp
19. February 2012, 22:27
Sedaj sem šele videl, da je montaža proizvod domačega dela in znanja. In verjetno so tudi tvojo , ki je plod vrhunskih strokovnjakov, večkrat dopolnjevali in izboljševali. Napake se pokažejo ob uporabi, kot je napisal Krpan. Ne dvomim, da bo na koncu zadovoljen.

No saj to sem hotu povedat, da če je stvar izpopolnjena mora delat, da ne bo kdo iz teh postov razbral, da je montaža s šino slabša kot z rinkami, ker je kvečjemu obratno!

Krpan
19. February 2012, 23:03
Se strinjam da je šina bolje od rinke. Zato smo se prvotno odločili za šino in kasneje smo razvijali montašo za rinke, ki jo bom tudi enkrat predstavil.
Stvar je v izvedbi montaže. Zeiss ne zagotavlja šine v tolerančnih merah, vsaj tako so odgovorili (posrednik, ki prodaja njihove daljnoglede) ko smo hoteli dobiti dimenzije šine z tolerancami. Zato priporočajo zračnost pod šino. Eden od puškarjev je dejal da ta zračnost povzroča premikanje daljnogleda, zato on pripasuje posamezen daljnogled na montažo dokler ne odpravi zračnosti. Z tem tvega da zmanjša silo na poševne ploskve in z tem trenje, kar ima za posledico premikanja daljnogleda naprej in nazaj pri strelih.

Pripasovanje montaže je primerno za puškarski (obrtniški) način dela in je dražji, (puškarjo bodo seveda jezni, ker bodo ob del zaslužka) želimo pa da se polizdelki izdelujejo industrijsko. Zato moramo dognati z kakžno silo je potrebno stisniti daljnogled ob montažo, da ne po pri sptreljanju prihajalo do uleganja spoja in z tem premikanja daljnogleda.

Tine
12. July 2013, 17:17
Glede na to, da bo verjetno "kmalu" sezona za jagat medveda in se v 308win težko dobi strelivo, ki ustreza predvsem energiji na 100m mi je pogled ušel na Remington Hypersonic 11,7g strelivo.
Ima kdo kakšne izkušnje? Kolikor sem na hitro preletel naj bi bila to Core-lokt bonded krogla.

kuje
22. July 2013, 11:04
Nabavi Normo z kroglo Nosler Partition 11,7g.Ustreza zakonskim pogojem.lp.