PDA

View Full Version : Cz 455 varmint



jancar
2. February 2012, 09:28
Ali ima kdo izkušnje oz. mnenje o tej puški kal .22 lr ali .22WMR.
Hvala.

guss
2. February 2012, 09:40
Sem streljal z omenjeno puško in moje izkušnje so pozitivne! Kolega ima dve, 22lr in 17hmr! Sem pa slišal, da proizvajajo določene za ameriški trg in da so kvalitetnejše!

zajec
2. February 2012, 12:27
Jaz jo imam cca 3/4 leta in je vse ok ,le vzmet za proženje sem dal mehkejšo da se lazje proži.

hunterxxxl
2. February 2012, 15:31
S takšno sem večkrat tekmoval in dosegel zelo dobre rezultate. Moti me pa samo trdo proženje in predebel pištolski ročaj, drugače pa fina puškica!

JANEZ L
2. February 2012, 18:12
Lp!

A takole misliš?

10482

Lovski zdravo
Janez L

kuje
2. February 2012, 19:39
Solovec jo ima.Zelo zadovoljen.Mogoče je treba samo proženje uredit.Meni je pa všeč tale http://www.czub.cz/en/catalog/80-rimfire-rifles-cz/MS/CZ-455-THUMBHOLE.aspx

Ganges
2. February 2012, 19:46
Kuje, ja, če jo misliš samo za tarčo imet. Simpatična puška na oko. Drugače ni nekako lovska. Ampak "ko voli nek izvoli", obsojal ne bom nikogar.

lp

krduš
2. February 2012, 19:54
Imam omenjeno puško v lasti in jo lahko samo pohvalim. Na 50 metrov strelja v noht, neglede na vrsto mk streliva.
LZ

JANEZ L
2. February 2012, 20:52
Lp!

Tudi sam se bom pridružil pohvali. Na njej imam Vortex Viper 3,5-10x 50, križ BDC. Nastreljena na Lapua subsonic. Na 50 metrov dejansko nosi "luknja v luknjo", na 100 metrov, pa v 1cm2, s tem, da pomeriš s tretjo točko na križu. S CCI minimag, pa tak isto, na 100 metrov, streli v 1cm2, s tem, da meriš z drugo točko na križu. Pohvalil bi tudi daljnogled in njegove optične lastnosti, saj se vidi tudi ob luni odlično, le križ je pretenak in res potrbuješ noči okoli polne lune ali sneg, pa ne zaradi vidnosti cilja, ampak le, zaradi tankosti križa in le njega ne vidiš, cilj pa.

Lovski zdravo
Janez L

jagrBlaž
9. February 2012, 13:17
Jaz sem lani kupil ČZ 455 Lux, .22 WMR ni varmint ima pač merke ampak to je odlična zadeva, lisice strelam na 80m brez problema, municijo imam od Winchester 2,6g, optika je Meopta Artemis 2000 4×32. Jaz sem zelo zadovoljen, puška je zelo točna, zaklep teče lepo,tiho ampak da, pa sem dosegel točnost sem moral uredit proženje ter gumi kapo na koncu kopita sem dal drugo(original pri novi dobiš kopito zaključeno s plastično kapco in je prec kak cm krajše kopito). Original proženje je zelo trdo in sem moral zamenjat vzmet, zdaj ko pa imam proženje urejeno pa stvar nosi v piko. Res je super zadeva in niti pretirano draga(mislim da je razmerje cena-kvaliteta pri tej puški maksimalno doseženo)

bom kasneje kako sliko priložil

jagrBlaž
16. February 2012, 21:29
evo še slike, no čeprav ni varmint izvedba ampak vseeno. puška kot sem rekel je natančna na 80m v piko, ampak res pa je da sem moral takoj uredit proženje. pri original nastavitvah je zelo zelo trdo proženje, ampak to se uredi in je puška potem odlična in natančna. jaz mislim da je max. vredna svoje cene. slike s trelišča pa bom prilimal enkat drugič ko bo možnost.

jancar
23. February 2012, 06:26
Puška doma, kal. .22WMR varmint slike sledijo, kmalu:icon_wink:

jancar
29. February 2012, 07:03
z Bushnellom Elite 4200 1,5-6x36 križ FireFly

jancar
29. February 2012, 07:06
Bi-Pod-om.

hunterxxxl
29. February 2012, 08:50
Boris, naj ti dobro služi!

Tomislav
6. January 2013, 22:09
Jaz sem lani kupil ČZ 455 Lux, .22 WMR ni varmint ima pač merke ampak to je odlična zadeva, lisice strelam na 80m brez problema, municijo imam od Winchester 2,6g, optika je Meopta Artemis 2000 4×32. Jaz sem zelo zadovoljen, puška je zelo točna, zaklep teče lepo,tiho ampak da, pa sem dosegel točnost sem moral uredit proženje ter gumi kapo na koncu kopita sem dal drugo(original pri novi dobiš kopito zaključeno s plastično kapco in je prec kak cm krajše kopito). Original proženje je zelo trdo in sem moral zamenjat vzmet, zdaj ko pa imam proženje urejeno pa stvar nosi v piko. Res je super zadeva in niti pretirano draga(mislim da je razmerje cena-kvaliteta pri tej puški maksimalno doseženo)

bom kasneje kako sliko priložil

pozdrav!

tudi sam kupujem MK puško.
najbolj se zainterisiran za ČZ 453 varmin. Do sedaj sem tekmoval z njo, saj jo ima kolega. Super zadeva. Sedaj jo nameravam kupiti sam. Vendar sem izvedel da ta model ne izdelujejo več. Nič zato, vendar nevem kaj bi bilo najbolj primerno.
Vsekakor mora imeti naprožilo. Kupil bi tudi primeren strelni dalnogled (sportsman 4-12×40)
Kakšno je vaše mnenje ? Prosim za nasvet!

FRANCI
8. January 2013, 18:24
Kupi Nemca vsaj 54 . Bo boljši kot Čeh. Rad bi videl MK puško, ki na sto metrov nosi v 1cm2 pa to še s katero koli municijo. Bodite prosim realni in ne pripovedujte pravljic. :icon_wink:

GILTHEAD
2. March 2013, 19:29
Sam imam 455 lux v kalibru 17 hmr in moram rečt,da je puška odlična.Na 100 m je vse v radiju kovanca.Vrane pa so ga tud najbale:limona:

Dule
2. March 2013, 21:57
Kolko krogov nastreljate z čehom in kolko z nemcem na tarče pujs, gams, srnjak, lisica v štirih stavih prostoročno, plavajoči kol, fiksni kol, leže? Je razlika očitna med češko in nemško proizvodnjo?

teohafy
2. March 2013, 23:41
Težko ocenjujem med čehom in nemcem, prej sem imel ruskega TOZ 17 z match cevjo in navadnim proženjem in sem streljal tam do 180 krogov. Zdaj imam Walther-ja z nastavljivim proženjem, kopitom izdelanim po strelskem pravilniku in mojih merah, pa gre tam okoli 190. Po posameznih tarčah pa srnjak, gams, lisica okoli 48-50, prašič pa 45+. Z očetovim čehom 452 (kopito ima match, proženje popravljeno) pa streljam tam od 175-180 vendar puške nisem navajen. Mislim, da je bolj važno športno kopito in proženje, kot pa sama nacionalnost puške biggrin

Tine
3. March 2013, 02:23
. Mislim, da je bolj važno športno kopito in proženje, kot pa sama nacionalnost puške biggrin

bravo!

Dule
3. March 2013, 10:07
Mislim, da je bolj važno športno kopito in proženje, kot pa sama nacionalnost puške
Heh, bolj je važno kaj je za kopitom, katerakoli od teh dveh pušk je v osnovi z pravim strelivom sposobna boljše grupacije kot pa je sposoben povprečen strelec.

teohafy
3. March 2013, 10:20
Heh, bolj je važno kaj je za kopitom, katerakoli od teh dveh pušk je v osnovi z pravim strelivom sposobna boljše grupacije kot pa je sposoben povprečen strelec.

Ja to že imaš prav. Ampak tudi tisto kar je za kopitom potrebuje ustrezen material, da lahko dosega rezultate. Sigurno je lažje z boljšim kopitom in proženjem, same cevi pa so za naše potrebe itak vse dovolj dobre.

Dule
3. March 2013, 11:04
Res je.

GILTHEAD
5. March 2013, 00:29
Jst mam tud tako,samo v 17hmr kalibru za vrane,pa moram rect da je fenomenalno precizna:OK:

GILTHEAD
5. March 2013, 00:35
Kupi Nemca vsaj 54 . Bo boljši kot Čeh. Rad bi videl MK puško, ki na sto metrov nosi v 1cm2 pa to še s katero koli municijo. Bodite prosim realni in ne pripovedujte pravljic. :icon_wink:

Lahko prides do mene,pa bos videl kaj dela moja 17 hmr na 100m:-) drugace pa kolikor vem so čehi s to pusko svetovni prvaki in ne prvičBighand

žandar
5. March 2013, 07:12
Lahko prides do mene,pa bos videl kaj dela moja 17 hmr na 100m:-) drugace pa kolikor vem so čehi s to pusko svetovni prvaki in ne prvičBighand

Se pridružujem temu mnenju. Je pač tako, da vsak "zigeuner" svojega konja hvali.

Zvitorepec
5. March 2013, 07:59
Res je. .17hmr je zakon. Jaz sem imel čeha 453 american in v jeseni z njo uplenil veliko lisic in vran, me je pa zelo razočarala ko je nastopil mraz, saj je prvi strel vedno zelo nihal, tudi 10cm, pa nikoli v isto stran. V jeseni sem z njo na 100m brez težav zadel kovanec za 2€ z 5 zaporednimi streli.
Uporabljal sem strelivo Hornady v-max. Potem sem razočaran puško prodal in si naročil novo od Savage, ki ima debelejšo cev, dober sprožilec, pa ugodno ceno

GILTHEAD
5. March 2013, 14:01
Moja mislim da je 455 lux varmint in ima močnejšo cev,tko da ni potrebe po menjaviBighand

FRANCI
5. March 2013, 19:29
Lahko prides do mene,pa bos videl kaj dela moja 17 hmr na 100m:-) drugace pa kolikor vem so čehi s to pusko svetovni prvaki in ne prvičBighand

mislil sem za kaliber 22lr
Lp.

Tomislav
5. March 2013, 21:03
pozdrav!

tudi sam kupujem MK puško.
najbolj se zainterisiran za ČZ 453 varmin. Do sedaj sem tekmoval z njo, saj jo ima kolega. Super zadeva. Sedaj jo nameravam kupiti sam. Vendar sem izvedel da ta model ne izdelujejo več. Nič zato, vendar nevem kaj bi bilo najbolj primerno.
Vsekakor mora imeti naprožilo. Kupil bi tudi primeren strelni dalnogled (sportsman 4-12×40)
Kakšno je vaše mnenje ? Prosim za nasvet!

No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi biggrin.
Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
Kaj pa vi menite ??

GILTHEAD
5. March 2013, 23:12
mislil sem za kaliber 22lr
Lp.

Ok,to pa res ni primerjavebiggrin

GILTHEAD
5. March 2013, 23:28
No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi biggrin.
Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
Kaj pa vi menite ??

Kar se municije tice mas edino tri dobre opcije winchester,federal in hornady,sam osebno sem na federalu,ker je winchester v sloveniji absolutno predrag,glede na ceno v tujini:-) Uvoznika za federal in hornady pa sta bolj cloveska in ohranjata cene na nivoju tujine:limona: in zato iskrene pohvale! Drugace pa je baje winchester preciznejsi od federala? Federal je kar se mene tice super in dosega moja pricakovanja.Bom pa vzel se hornady in ga preizkusil,o tem pa enkrat kasneje,ok:-)

teohafy
6. March 2013, 13:57
No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi biggrin.
Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
Kaj pa vi menite ??

Športno kopito vsekakor. Za naboje pa preizkusi, kupi nekaj različnih znamk, pa boš videl kaj ti najbolj ustreza. od poceni municije imam sam imam najboljše izkušnje z american eagle, ampak so glasni in CCI standard. Na 35m praktično luknja v luknji. Nameravam pa nabaviti CCI subsonic, ker streljam na takšni lokaciji, da pok moti. A ima kdo izkušnje, so res tako tihi? Zdi se mi da je pok močno odvisen tudi od materiala v katerega streljam...

dolgin
6. March 2013, 14:07
Municijo preizkusi od Lapue,tudi RWS subsonic dela zelo zelo dobro

teohafy
6. March 2013, 14:11
No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi biggrin.
Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
Kaj pa vi menite ??

Športno kopito vsekakor. Za naboje pa preizkusi, kupi nekaj različnih znamk, pa boš videl kaj ti najbolj ustreza. od poceni municije imam sam imam najboljše izkušnje z american eagle, ampak so glasni in CCI standard. Na 35m praktično luknja v luknji. Nameravam pa nabaviti CCI subsonic, ker streljam na takšni lokaciji, da pok moti. A ima kdo izkušnje, so res tako tihi
?

Tomislav
30. September 2013, 16:33
No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi biggrin.
Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
Kaj pa vi menite ??

Pozdrav!
ugotovi sem, da Naboj Geco .22lr Rifle, ne ustreza moji cevi. Enostavno mi trosi v krogu cca 4cm! Kolega ima CZ 453 in nima težav z natančnostjo! Neverjetno!!!!

Sedaj uporabljam Federal American Eagle in sem dokaj zadovoljen.
Ja malce je glasen, vendar...!
Večkrat se mi je pripetilo, da je bil prvi strel nerazumljivo netočen. Vedno visoko v 2 ali 3 !!!!!!!

Ali je kakšna strokovna razlaga za to moje mnenje oz. opazko?

Hvala v naprej.

lp.

22.mag
30. September 2013, 21:18
Pozdrav!
ugotovi sem, da Naboj Geco .22lr Rifle, ne ustreza moji cevi. Enostavno mi trosi v krogu cca 4cm! Kolega ima CZ 453 in nima težav z natančnostjo! Neverjetno!!!!

Sedaj uporabljam Federal American Eagle in sem dokaj zadovoljen.
Ja malce je glasen, vendar...!
Večkrat se mi je pripetilo, da je bil prvi strel nerazumljivo netočen. Vedno visoko v 2 ali 3 !!!!!!!

Ali je kakšna strokovna razlaga za to moje mnenje oz. opazko?

Hvala v naprej.

lp.

pozdrav
sam uporabljam geco .22 lr rifle nekako najbolj ustreza moji 455 in tudi sam imam probleme z prvim strelom nikoli ni na istem mestu vsi nadaljni streli pa lukna v lukni enako se zgodi ce zamenjam strelivo in grem zopet na geco takrat potrebujem 2-3 strele da zacne zopet nest v piko.....cemu prepisati taksno odstopanje pri prvem strelu?

teohafy
1. October 2013, 11:02
Meni je razlagal puškar, da je to zaradi tega, ker svinec, ki ostane po streljanju v cevi nekak oksidira in prvo kroglo drugače zavrti. Pač daš prvi strel mimo tarče pa je.

ostrostrelec.pero
1. October 2013, 11:55
Kaj pa če organizator ne dovoli tega.:yawn:

Tomaž Ražman
1. October 2013, 12:06
Kaj pa če organizator ne dovoli tega.:yawn:

Kaj mora organizator vedet, da svoj prvi od desetih strelov za rezultat mim tarče ustreliš :icon_lol:

PROF.racoon
1. October 2013, 12:27
Saj so poskusni streli pred streli za oceno... :icon_wink:

Drugo je, če streljamo na divjad...

jegr
1. October 2013, 12:54
Saj so poskusni streli pred streli za oceno... :icon_wink:

Pri steljanju na 4 tarče živali NI poizkusnih strelov.

JakaJ
1. October 2013, 13:50
Ponavadi ne komplicirajo če lepo vprašaš ali lahko daš en strel za probo nekam izven tarče.

ostrostrelec.pero
1. October 2013, 20:17
Kaj mora organizator vedet, da svoj prvi od desetih strelov za rezultat mim tarče ustreliš :icon_lol:

Fantje premalo hodite na tekme. To naredi v Kamniku, boš šel kar dol iz strelišča.

teohafy
1. October 2013, 22:28
Kaj pa če organizator ne dovoli tega.:yawn:

Daš pač en strel tik preden greš na tekmo še v domačem lovišču. Drugače pa nevem, zakaj se tako komplicira s tem prvim strelom mimo tarč, če to predhodno poveš sodniku. A ni to celo v strelskem pravilniku LZS napisano?

Tomislav
2. October 2013, 07:20
Meni je razlagal puškar, da je to zaradi tega, ker svinec, ki ostane po streljanju v cevi nekak oksidira in prvo kroglo drugače zavrti. Pač daš prvi strel mimo tarče pa je.

Hvala za informacijo!
Se bom že znašel :icon_lol:
Ali to pomeni, da v kolikor bi cev čistil po vsakem streljanju, teh težav nebi bilo?
Verjetno je tako!

Vem da se je pisalo tudi o tem, pa vendar: Kaj največ uporabljate za čiščenje MK puške?

LZ.

rikec
2. October 2013, 07:22
Koliko je pa razlika med cevjo CZ 455 varmint in Anshutz cevjo? So to enakovredne cevi?

ostrostrelec.pero
2. October 2013, 09:13
Hvala za informacijo!
Se bom že znašel :icon_lol:
Ali to pomeni, da v kolikor bi cev čistil po vsakem streljanju, teh težav nebi bilo?
Verjetno je tako!

Vem da se je pisalo tudi o tem, pa vendar: Kaj največ uporabljate za čiščenje MK puške?

LZ.

Tomi, naj ti povem, da še nisem čistil cevi mk puške med sezono. Razen če posumim v sebe in dam puško kot krivca. Naj ti govorijo kar hočejo. Na tebi je pa verjeti. Rajši grem za ta čas mamico "crklati".:limona::yea1:

Tomislav
2. October 2013, 13:37
Tomi, naj ti povem, da še nisem čistil cevi mk puške med sezono. Razen če posumim v sebe in dam puško kot krivca. Naj ti govorijo kar hočejo. Na tebi je pa verjeti. Rajši grem za ta čas mamico "crklati".:limona::yea1:

ne, saj tudi jaz nisem tako zagret za čiščenja orožjabiggrin

lp.

Dule
2. October 2013, 16:14
MK puška "dela" bolje če cev ni spucana, in po pucanju potrebuje nekaj strelov da zopet lepo grupira.

detel
2. October 2013, 17:42
Ne tekmujem, zato bom cev redno čistil.

brenneke
2. October 2013, 18:00
Detel: ne rabiš čistiti MK.
Jaz uporabljam ČZ že 20 let in cevi še nisem spucal (znotraj seveda), pa mi še zmerom nese v luknjico. Pa zaenkrat še nisem naletel na naboj ki bi trosil več kot 1 cm

Tomislav
16. September 2014, 08:26
ne, saj tudi jaz nisem tako zagret za čiščenja orožjabiggrin

lp.

Zdravo,
še vedno se ubadam z enako težav! Prvi strel mi vrže cca 10 do 12 cm naokrog !!!
Drugi je "že" v 8 !!
Med tem časom sem dal delati kopito po meri!
Sedaj imam novo težavo in sicer, da mi zelo slabo grupira!
Preizkusil sem: Geco, Federal, Agila, Rws, Fiocci.
Z nobenim nisem zadovoljen. Menim je da iz naslona na 35 metrov potrebno streljeti v luknjo oz. 50 centov. Od petih strelov mi vrže vsaj enega ali dva v čisto devetko!!
Sem pa sedaj opazil da mi cev nalega na les!!
Verjetno bi znala biti težava v tem?
Kaj menite?

V naprej hvala za mnenje.

lz.

MasterLesjak
16. September 2014, 12:59
preveri da so vsi vijaki (sploh tisti, ki držijo cev v zaklepišče) dovolj zatisnjeni, mogoče, če poznaš koga ki ima enako puško, probaj menjat cev da vidiš, če kaj pomaga.

alojz1
16. September 2014, 13:53
Prvi strel mi vrže cca 10 do 12 cm naokrog !!!
Preizkusil sem: Geco, Federal, Agila, Rws, Fiocci.
na 35 metrov potrebno streljeti v luknjo oz. 50 centov.
Sem pa sedaj opazil da mi cev nalega na les!!

Naleganje cevi na les res ni +
Tudi za poceni naboje imaš mogoče visoka merila. Moti me pa odstopanje prvega strela. Po čiščenju se to lahko zgodi. Drugače pa ne.
Probaj kakšno strelivo za tekmovalne puške. Če ni izboljšav išči napako pri sebi (ni mišljeno kot žalitev) ali pri paralaksi daljnogleda. Tisti z fiksno nastavitvijo imajo lahko kar hude težave na 35m. To lahko sam preveriš pri fiksirani puški.

alojz1
16. September 2014, 14:18
Takole se preverja. Cev je vpeta. Preizkuša se le strelivo Eley Tenex in cev. Daljnogled je pa poglavje zase. Zato ne pričakuj podobnega rezultata.http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCcQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DZcc mu9UmEx8&ei=iCkYVPK7IofmywPI5IC4Dg&usg=AFQjCNE7cXKhCeoBexpsoQNNYlSsgnlYig&sig2=zepx3VTV-zG7FxUy1oTmMA&bvm=bv.75097201,d.bGQ&cad=rja

Tomislav
17. September 2014, 13:03
Naleganje cevi na les res ni +
Tudi za poceni naboje imaš mogoče visoka merila. Moti me pa odstopanje prvega strela. Po čiščenju se to lahko zgodi. Drugače pa ne.
Probaj kakšno strelivo za tekmovalne puške. Če ni izboljšav išči napako pri sebi (ni mišljeno kot žalitev) ali pri paralaksi daljnogleda. Tisti z fiksno nastavitvijo imajo lahko kar hude težave na 35m. To lahko sam preveriš pri fiksirani puški.

Govoril sem z puškarjem in pravi, da naj očistim cev. To bom takoj naredil. Uredil mi bo tudi naleganje lesa na cev. Dalnogled in montažo imam novo: Sightron SII 6-24x42 AO
Težavo z odstopanjem prvega strela vidim, da ima precej več strelcev, kot sem mislil!
Nevem....
Javim kaj bomo na "umili".

LZ.

alojz1
17. September 2014, 13:33
Paralakso črtaj. Imaš nastavljivo.
Čiščenje dvomim.
Verjetno bo kopito. Vsekakor nam bo tvoja informacija zelo dobrodošla.

alojz1
17. September 2014, 22:02
Zanimivo branje. Z tem problemom se ukvarjajo tudi strelci. Eden bo takšno puško celo jagru prodal. Za nas je tako vse dobro biggrin http://www.strelec.si/forum/discussion/13793/flajeri-pri-hladni-cevi#latest

Svinja23
21. July 2015, 22:16
Kupujem puško v kalibru .17hmr. Nekako sem se odločil za CZ 455. Sedaj pa me zanima, kaj je razlika med vsemi na trgu. Lux, lux2, standard, varmint, super match, thumbhole..
Sem zasledil, da se da pri nekaterih samo cev zamenjati iz .17 na .22lr? Se to odnese. Namrec spomladi bi tekmoval z 22, cez poletje-zimo, pa jagal z .17?
Ali je v tem priemru bolje imeti dve puški?

ravnohrib
23. July 2015, 14:56
Kupujem puško v kalibru .17hmr. Nekako sem se odločil za CZ 455. Sedaj pa me zanima, kaj je razlika med vsemi na trgu. Lux, lux2, standard, varmint, super match, thumbhole..
Sem zasledil, da se da pri nekaterih samo cev zamenjati iz .17 na .22lr? Se to odnese. Namrec spomladi bi tekmoval z 22, cez poletje-zimo, pa jagal z .17?
Ali je v tem priemru bolje imeti dve puški?
Na tvojem mestu, bi se sam odločil za 2 puški. Tekme so praktično do jeseni... ;)
Razlike si pa verjetno že sam našel, če ne drugje tukaj: https://www.czub.cz/en/catalog/80-rimfire-rifles-cz/MS/CZ-455-THUMBHOLE.aspx

Drugače pa uradnega zastopnika vprašaj.

rws
24. July 2015, 09:00
Pa za tekmovanje bo boljši 40let star Anschütz, kot nov čeh.

Robert91922
24. July 2015, 18:28
Za jago priporočam Savage 93 kal. 17hmr najbolje z navadnim lesenim kopitom, ta model je še najlažji iz serije 93 (2.267g). Imam jo sam in sem zelo zadovoljen z njo.
http://www.thetruthaboutguns.com/2011/11/patrick-carrube/gun-review-savage-93-17-hmr-with-accu-trigger/
Za tekmovanja pa kupi kakšen star Anschütz, so neuničljivi, še vedno super natančni, tudi cene so zmerne.
Kakšen se ob?asno prodaja tudi na Strelcu.
My 2 c :icon_wink:

Bor
19. April 2017, 19:04
Pozdravljeni!

Ali ima kdo izkušnje s puško 17WSM?

alojz1
19. April 2017, 19:27
Če bi jaz kupoval nekaj za tarčo in lisice bi vzel 223. Poceni naboji, večja dosegljivost pa še za srnjad je odlična.
Prilagam zanimivo balistiko https://www.youtube.com/watch?v=QfkGuN2fQgU

Bor
19. April 2017, 20:14
Alojz, 223 sem že imel in tudi srnjad sem lovil z njo, 22 WMR sem že imel, 22 lr sem imel. Srnjadi ne lovim, lisice izključno z goniči. Ne tekmujem. Kaj je pa potem rabim, boš rekel. Pravzaprav nič. Ko eno od teh pušk prodam, kupim drugo, za dušo bi rekli eni.

alojz1
19. April 2017, 20:58
Kar draga in zahtevna je ta tvoja duša biggrin
No saj te razumem. Ampak ko se boš te zadnje naveličal jo boš malo težje prodal. Strelivo ni poceni pa tudi vsak trgovec ga nima.

Bor
21. April 2017, 16:06
Kakor se vzame.:icon_lol:
17 WSM se v Slo. težko dobi, naboji pa še težje. Tako mi je rekel trgovec.