PDA

View Full Version : cepljenje psov proti steklini



cviček
24. November 2011, 13:28
Odpiram temo glede obveznega vsakoletnega cepljenja psov proti steklini.

Vsakoletno vakciniranje proti steklini je v popolnem nasprotju z osnovami imunologije, kar priznava tudi stroka . Pravilno cepljenje naj bi potekalo 2x v prvem letu življenja , potem pa nekje na vsake 4-5 let ( pa še to je vprašljivo ) Ko sem zastavil omenjeno vprašanje veterinarskim strokovnjakom , so mi v en glas hiteli pojasnjevati , da tako zahteva zakon.Le eden ( nahaja se na gorenjskem , kjer ima kliniko za male živali ) je upal jasno in glasno povedati, da je to zaradi polnjenjenja državnega proračuna . Ima prav ??

Veper
24. November 2011, 13:36
Cviček govori se da naj bi bilo potrebno cepiti zaradi boljše kvalitete cepiv na 2-3 leta in ne vsako leto. To so podatki iz medijev ampak glede na to da stane cepivo v lekarnah na tujem samo 5-7 e po psu in če ga impliciraš sam je zadeva urejna kar se tiče živali.No vse ostalo pa je prihodek države in veterinarja.Del denarja od ceopljenja gre tudi za cepljenej lisic. Vsekakor pa je višina cene cepljenaj oderuška in neprimerna. Skratka še enkrat tvojveterinar ima po mojem še kako prav.

lunca
24. November 2011, 13:46
cviček,vse kar si napisal je res,ampak kaj nam to pomaga dokler ne bo predpisano drugače.Lahko samo z glavo butamo v zid:BangHead::BangHead:
Za mene je to podobno kot je bilo pred leti z karanteno v Angiji.Si lahko naredil ne vem kaj,pa so ti psa v državo spustili šele po 6 mesečni karanteni.
Tjaša

cviček
24. November 2011, 14:14
[
Za mene je to podobno kot je bilo pred leti z karanteno v Angiji.Si lahko naredil ne vem kaj,pa so ti psa v državo spustili šele po 6 mesečni karanteni.
Tjaša[/QUOTE]

To je vsaj nekako malo logično . Kolikor mi je znano ima Anglija že dolga leta zelo stroga pravila glede uvoza oz. prehoda psov. Ukrep je bil sprejet ravno zaradi stekline in kolikor vem je Anglija ( UK ) edina evropska država brez stekline. Če me spomin ne vara karantena velja za vse; celo za psička , ki ga ima kraljica .

lunca
24. November 2011, 14:22
Napača!:icon_biggrin:Anglija je že pred nekaj leti ukinila karanteno na račun FAVN testa(titraže),ki jo je pes moral pozitivno opraviti 6 mesecev pred vstopom v državo.Z 01.01.2012 pa se spremeni še ta predpis.Po tem datumu bo v Anglijo lahko vstopil vsak pes,pogoj je le redno cepljenje proti steklini.Isto velja za skandinavske države.
Tjaša

cviček
24. November 2011, 14:38
hvala za sveže ( vsaj za mene ) informacije .

detel
24. November 2011, 14:47
Odpiram temo glede obveznega vsakoletnega cepljenja psov proti steklini.

Vsakoletno vakciniranje proti steklini je v popolnem nasprotju z osnovami imunologije, kar priznava tudi stroka . Pravilno cepljenje naj bi potekalo 2x v prvem letu življenja , potem pa nekje na vsake 4-5 let ( pa še to je vprašljivo ) Ko sem zastavil omenjeno vprašanje veterinarskim strokovnjakom , so mi v en glas hiteli pojasnjevati , da tako zahteva zakon.Le eden ( nahaja se na gorenjskem , kjer ima kliniko za male živali ) je upal jasno in glasno povedati, da je to zaradi polnjenjenja državnega proračuna . Ima prav ??
Nima prav. Polni se kasa v vet. ambulanti !!! Država dobi zelo malo. Naj pove Lunca.

jež
24. November 2011, 14:50
Lunca, mene zanima, zakaj psa ne bi cepil na hrvaškem? Saj potrdilo, da je bil cepljen dobiš ob cepljenju, če pa kdo ne bi verjel, pa mu lahko vzamejo kri in testirajo? A kje piše, da mora bit pes cepljen v Sloveniji?

Brakir
24. November 2011, 14:54
Po mojih informacijah gre del tega denarja pri preplacanem cepljenju psov proti steklini za polaganje vab za peroralno vakcinacijo lisic, del pa za kontrolo TBC pri govedi. Baje.

springer
24. November 2011, 18:56
Ni problem samo v denarju. Cepljenje zelo obremeni imunski sistem in zaradi prepogostih cepljen brez potrebe tvegamo tudi zdravje psa.

Zaradi denarja? Veterinarjem ga prinašajo predvsem lastniki bolnih psov.

lunca
25. November 2011, 08:39
Jež,saj ga lahko.Samo po cepljenju moraš svojemu veterinarju pokazati,da je pes cepljen v tujini,da to zavede v CRPsi.Titraža za psa je pa precej draga,ker stane cca 80€ur.
Fantje,od cene cepljenja psov se državi odvede pristojbina 0,41€ur in pa 20% DDV 5,75 €ur.Vse ostalo obdrži vet.ambulanta.Iz tega denarja se kupuje vakcina,tablete,potni listi,igle in brizge,računi,ki jih dobite pri cepljenjih,plakati za obveščanje,pristojbine občine za plakatiranje,plačilo oglasov na radijih,kilometrina,pa še bi se kaj našlo.Tudi postaja mora vse to nabaviti iz lastnih sredstev,država ne da nič,samo žegen,kdo lahko to dela.
Tjaša

jež
25. November 2011, 09:47
Jež,saj ga lahko.Samo po cepljenju moraš svojemu veterinarju pokazati,da je pes cepljen v tujini,da to zavede v CRPsi.Titraža za psa je pa precej draga,ker stane cca 80€ur.
Fantje,od cene cepljenja psov se državi odvede pristojbina 0,41€ur in pa 20% DDV 5,75 €ur.Vse ostalo obdrži vet.ambulanta.Iz tega denarja se kupuje vakcina,tablete,potni listi,igle in brizge,računi,ki jih dobite pri cepljenjih,plakati za obveščanje,pristojbine občine za plakatiranje,plačilo oglasov na radijih,kilometrina,pa še bi se kaj našlo.Tudi postaja mora vse to nabaviti iz lastnih sredstev,država ne da nič,samo žegen,kdo lahko to dela.
Tjaša

Ma ja, tisti papir pokažeš in to je to. Kar pa zadeva titražo, pa naj jo plača tisti, ki ne verjame papirju! Saj je ne bom jaz zahteval. A obstaja v tem primeru spet kak zakon? Če ne, potem sem z odgovorom zadovoljen. Hvala.

lunca
25. November 2011, 12:13
Pokažeš,že pokažeš,ampak če to ni zavedeno v CRPsi,te znajo zaradi tega pa kasneje inšpektorji zajeb...t.
Tjaša

cviček
25. November 2011, 12:26
Lunca, glede na to , da imaš veliko tovrstnih izkušenj lahko poveš kako imajo cepljenje proti steklini urejeno v drugih državah EU ?
Že vnaprej hvala za odgovor .

alojz1
25. November 2011, 17:58
Lunca, glede na to , da imaš veliko tovrstnih izkušenj lahko poveš kako imajo cepljenje proti steklini urejeno v drugih državah EU ?
Že vnaprej hvala za odgovor .

Ni treba daleč. Le k zahodnim sosedom.

lunca
28. November 2011, 08:39
cviček,se nisem pogljabljala v predpise drugih držav.Običajno se pozanimam samo če imam namen tja iti.In Anglija mi je posebno padla v oči zaradi tega,ker je letos tja odšel naš mladič iz lanskega legla,ki je pred tem moral opraviti še vso proceduro po starih predpisih.Pa v načrtih v prihodnosti imam obisk Cruts'a z enim od naših psov:icon_razz:. Predtem pa bom naslednje leto v marcu šla navijat za našo punčko,ki si je že priborila Cruft's kvalifikacijo.
Tjaša