PDA

View Full Version : Hornady SST



Tomaž Ražman
23. November 2011, 21:18
Odpiram novo temo, za malo opisat in razdelit mnenje okrog krogle hornady SST.

Sam uporabljam to kroglo v kalibru .30-06, ker je imel kolega doma paket 100 krogel in jih ni rabil, pa mi jih je podaril. No sedaj sem si že drugih 50 nabojev napolnil in morem rečt da sem kar zadovoljen. Predvsem kar pri meni vpliva na odločitev izbire krogle je to, da imam PAP puško, ki tako rekoč za zanesljivo delovanje rabi krogle s špičasto konico, kar SST ima.

No še malo izkušenj s terena... Uplenil sem že več kosov srnjadi in nekaj prašičev. pri večini je bil učinek odličen za mojo oceno, kar bi blo majhne poškodbe in divjad redko odide z nastrela več kot par 10m...

No v nedeljo sem pa imel kar kislo izkušnjo, s katero bi marsikdo kroglo napačno ocenil. Uplenil sem ozimca težkega 25kg na razdalji pribl 50 korakov. pri luplenju divjadi sem na drugi strani našel kroglo pod kožo. Kar bi marsikdo ocenil kot slabo prebojnost. po bolj natančnem ogledu ran, sem videl, da je vstopna rana bistveno večja kot ponavadi in da je krogla praktično totalno odprta in razdelana. kar je pa k temu pripomoglo je blo to, da je pujsek stal za gostim podrastjem, kar je kroglo razbilo.

Žal se nisem spomnil vsega skupej slikat, tako da ste primorani verjet na besedo. upam pa da še kdo da kako mnenje o tej krogli.

Tomaž Ražman
23. November 2011, 21:21
Pozabil sem dodat da je nedeljski ozimec, zadet žez prednje pleče in pljuča, obležal v ognju...

hunterxxxl
23. November 2011, 21:44
Tudi jaz sem imel zadnjo serijo nafilano s hornady sst kroglami v kalibru 7×64.
Odlična krogla, skoraj nič podplutp, divjad pa padla v ognju. Uplenjeno je bilo veliko srnjadi, lisic in dva pujsa
Mentor pa je imel nedolgo nazaj slabo izkušnjo s to kroglo, bila je čisto zadnji patron.
Uplenil je srninega mladiča. Zgleda da je kroglo razgnalo v zraku, saj je imel mladič tri vhodne rane, en del krogle pa je bil najden v vratu!

mišica
23. November 2011, 22:20
Evo slikice krogle Hornady SST 154 gr iz naboja 7x65R. Krogla je prebila košuto padla na mestu) in sem jo izrezal iz smreke premera 15 cm.

mišica
23. November 2011, 22:21
Sam sem s kroglo zadovoljen, divjad pada večinoma na mestu. Je pa včasih malo več podpludb, če že na vhodu v telo kakšno kost zagrabi. Ni pa velikih izstopnih ran.

trma
24. November 2011, 17:13
Super krogla. Uporabljam tudi njeno različico Hornady Interbond.

lp

kudu
24. November 2011, 17:41
Na videz podobni, ampak drugačna izdelava.

kozu
24. November 2011, 18:22
Kroglja SST je kar vredu samo malo mehka je uporabljam jo pri kalibru 7X57.
samo včasih se v mesu malo razleti na več delčko priporočam ti da probaš še hornady INTERBOND ki je malo bolj trda. S tem krogljam ki jih uporabljam v kalibru 308. sem bolj zadovoljen.

dolgin
12. April 2013, 11:08
Da ne odpiram nove teme.
Ali kdo uporablja Hornadyjev Interlock SP,165 gr. v kalibru 3006? Zanima me predvsem učinek na divjadi (poškodbe,podplutbe itd...)

Hvala
lp

Tine
12. April 2013, 13:34
Oče jo je pred leti, sicer doma polnjeno in verjetno navito do konca. Mu je stavilo srnjad na pol. V glavnem obup.

alojz1
12. April 2013, 13:54
Ali kdo uporablja Hornadyjev Interlock SP,165 gr. v kalibru 3006?
lp
Odlična krogla za 308 ali 30-06 in normalno polnjenje. Uporabljajo jo tudi za močnejše kalibre (300 wm) vendar za večje razdalje.
Tisti, ki polnite morate vedeti, da velike hitrosti potrebujejo monolitne krogle in ne tiste z svinčenim jedrom.
V 30-06 je hitrost okrog 750m/s. Jedro je vezano na plašč, ima blokado do kam se odpre, divjad pade v ognju.

Tine
12. April 2013, 13:59
Povej to našemu Alojz. Se mi je smejal, ko sem domov prinesel SST. Edino kar je povedal je: "boš že vidu, k me n poslušaš". In je imel prav. Nisem bil zadovoljen.

alojz1
12. April 2013, 14:09
Ali je bil naboj original ali polnjen?
Pri polnjenju večina pretirava in polni maksimalno ali pa še malo čez. Če je samo za velike razdalje je to v redu. Do 100m pa katastrofa.
Jaz sem te krogle polnil v 7x57 in za povprečnega strelca. Je bil zelo zadovoljen.
Tine, sedajle sem opazil da pišeš o SST krogli. To je druga kot Interlock. Jaz sem pisal za to zadnjo.
SST je pa malo hujša. Ta ima plastično konico in je meni skoraj ista kot Varmint.

Tine
12. April 2013, 14:19
On je imel Interlock jaz pa SST. Ko sliši besedo Hornady mu gredo kocine pokonci. Pravi, da ima 100x raje Igman. Kot sem napisal, doma naštimane.

dolgin
12. April 2013, 14:35
Sedaj uporabljam 150grs. Interlock in sem zadovoljen. Se pa občasno zgodi,da je okrog strelne rane precej podplutb.... Me zanima če bi jih blo kej manj s težjo kroglo, zato sprašujem če jih kdo ima.

Tine
12. April 2013, 14:43
Ti ne trže? Bwo. Oče jih je imel tam v letih po osamosvojitvi. In mu je blazno trgala.

dolgin
12. April 2013, 16:19
Hm. A sva sigurno pr interlocku,9.7g? Kar poznam uporabnikov te krogle so vsi zadovoljni,izhodne rane so v velikosti DO 2 kovanca. A je imel oče polnjene naboje al fabrške patrone? Ker ne sme bit preveč navita ta reč....

Tine
12. April 2013, 16:48
9,7g interlock ja. sem ga prav še 1x vprašal. doma polnjene. enemu gumbarju je vrglo ven celo pleče in del reber. takrat mu jo je napolnil lokalni puškar, ki jo je imel v 308 in jo zelo hvalil...

ravnohrib
3. October 2013, 15:01
Zanima me informacija, kje bi se dalo nabaviti strelivo Hornady? Konkretno v kalibru 6,5x55, a ker ga verjetno pri nas skoraj nobeden nima na zalogi, me predvsem zanimajo dobavitelji tega streliva. Se pravi če splohm kdo od SLO trgovcev ponuja Hornady?

V rezervnem scenariju bi morda nabavil le Hornady krogle, zato dodbrodošla tudi informacija, kdo ponuja Hornady krogle?
Hvala!!!

rws
3. October 2013, 15:38
Ne vem zaradi česa si se odločil ravno za hornady, zelo podobno kroglo polni v tvojem kalibru sellier bellot 9.1g pts, te mislim da bi ti lahko imel trgovec iz Novega mesta.

ravnohrib
3. October 2013, 17:15
Ne vem zaradi česa si se odločil ravno za hornady, zelo podobno kroglo polni v tvojem kalibru sellier bellot 9.1g pts, te mislim da bi ti lahko imel trgovec iz Novega mesta.
Pri iskanju različnega target streliva za moj kaliber sem naletel nanj... in sicer tistega s kroglami GMX International, če ne bo SST;
Ne bom ga uporabljal za lov, morda kvečjemu kdaj za kakšno lisico; S&B PST pa vsaj po balističnih podatkih in moji hitri primerjavi ni toliko primerljiv...

rws
3. October 2013, 21:04
drugač pa ppu dela match municijo za tvoj kaliber, če misliš pa kaj orng za tarčo bo pa federal gold medal za probat:icon_wink:

JakaJ
4. October 2013, 07:04
Uporabljam INTERBOND in SST, SST v 90% (nimam časa za iskat).

ravnohrib
4. October 2013, 22:03
drugač pa ppu dela match municijo za tvoj kaliber, če misliš pa kaj orng za tarčo bo pa federal gold medal za probat:icon_wink:
Hvala za info; tega sem celo našel v slovenski spletni ponudbi. Pri tistem trgovcu čez mejo pa Hornadya nima v ponudbi, a si mislil, da vseeno direkt povprašam?
Skratka, če nisem bil dovolj jasen (razen za rws :) ), se priporočam na ZS, če še kdo ve, kje v Sloveniji, se bi lahko nabavila Hornady municija...

PROF.racoon
5. October 2013, 21:07
V Postojni...

rws
6. October 2013, 12:10
Ravnohrib, temu trgovcu napišeš mail, kaj bi rad imel in ti bo skoraj zagotovo dobavil v nekaj dneh.

ravnohrib
6. October 2013, 20:49
Ravnohrib, temu trgovcu napišeš mail, kaj bi rad imel in ti bo skoraj zagotovo dobavil v nekaj dneh.

Že poslano. Pa da vidimo :) Nazadnje mi je odgovoril čez en mesec. :) Po telefonu je pa takoj.

rws
6. October 2013, 20:58
Ta trgovec ti je odgovoril čez en mesec?biggrin
Meni ponavadi odgovori še isti dan, če je sreča še isto uro:icon_wink:
Glede tega so Avstrijci kak procent:icon_lol: bolj disciplinirani kot naši, oziroma večino trgovcev(..obstajajo izjeme).

mahrenberg
10. October 2013, 22:15
Ko je glih debata o SST in vidim, da imajo ljudje probleme z "razbijanjem" divjadi.
Fantje, dejte se že enkrat navadit, da nabavite krogle, ki so primerne vaši uporabi in vaši divjadi. SST je bil zasnovan in izdelan izključno za daljše strele za srednje velko divjad v ameriškem smislu. Super Shock Tehnology.. vsaj tak je meni teta v Avstriji razložla pred davnimi leti, ko sm imel prvič v roki škatlo s tistimi kuglami. Se pravi še enkrat: imaš nek povprečni kaliber (povprečni v hitrosti kugle) in bi rad daleč strelal in doživel dokaj dober učinek krogle na divjad..kupiš SST fajn nafilaš in akcija. Zakaj? Ker je pač kugla hudo "mehka" in se hitro odpira.. nekje sm prej vido, da je en napisal, da je podobna varmint..po hitrosti odpiranja sigurno, sam imam manj "eksplozivn" učinek zaradi podobnega obročka kot Interlock. Se pravi kogarkol pač privlači oblika kugle,izgled in ima rad hitrost (ravn let) in dolge strele: kupi Interbond. Tist k bi pa rad sam basal pa SST strelal, za to ker je krogla dobre oblike in poceni jo pa naj samo manj navije in bo z njo zadovoln do konca svojih dni..isto kot z Sierro, Speerom, Gromom..pa še čem :)

alojz1
10. October 2013, 22:20
No saj spoznavate, da je več v kroglah kot v velikosti naboja.

mahrenberg
10. October 2013, 22:31
Je pa zanimivo, da je pri meni v .300WSM SST najbolj natančn ko sm probaval vse kar sm najdo 180grs krogl.. prav eno luknjo nardi :)

ravnohrib
11. October 2013, 00:06
Ta trgovec ti je odgovoril čez en mesec?biggrin
Meni ponavadi odgovori še isti dan, če je sreča še isto uro:icon_wink:
Glede tega so Avstrijci kak procent:icon_lol: bolj disciplinirani kot naši, oziroma večino trgovcev(..obstajajo izjeme).
Že 6. dan, in še vedno ni odgovora na poslani mail z enostavnim vprašanjem.
Kot sem enkrat že pisal - če imaš (v spletni trgovini??!!) objavljen e-naslov, je poslovni bonton, da se odgovori v roku 24 ur.

Leupold
7. January 2015, 18:00
En filmček od krogel Hornady...

https://www.youtube.com/watch?v=wgmcJaVXLpI