PDA

View Full Version : Garmin astro 220 ali 230



pa3k
28. August 2010, 11:24
Spoštovani!

Za svojega psa bi rad kupil Gps sledilni sistem Garmin Astro 220 : http://www.connect.si/navigacija/novice-3/sledenje-nasim-ljubljenckom-garmin-astro/

Zanima me, če ima gdo izkušnje z njim in če mogoče gdo ve, kje bi se ga dalo dobit!

Lep pozdrav

206
28. August 2010, 12:22
Po hitrem pregledu kaj ponuja svetovni splet se ga dobi na nemškem amazonu,cena je malo zasoljena,Garmin Astro 220 bundle pride brez poštnine 730 €.

Pa še mnenja uporabnikov tega sistema http://www.gundogsupply.com/garmin-astro-gps-dog-tracking-collars-reviews.html

ZR7
28. August 2010, 19:35
Patrik, pozdravljen na forumu!

In takoj za začetek graja! Upoštevaj pravila, katera si dolžan najprej prebrati in svoje objave piši tja kjer jim je mesto!

Selim temo in zaenkrat samo dobrohoten opomin.

admin

black
30. August 2010, 09:39
Spoštovani!

Za svojega psa bi rad kupil Gps sledilni sistem Garmin Astro 220 : http://www.connect.si/navigacija/novice-3/sledenje-nasim-ljubljenckom-garmin-astro/

Zanima me, če ima gdo izkušnje z njim in če mogoče gdo ve, kje bi se ga dalo dobit!

Lep pozdrav
Sam uporabljam že več kot leto Astro 220 in ti povem, da brez tega si sploh ne zamišljam več lova- ali iskanja s psom.

pa3k
30. August 2010, 11:04
Kje si ga pa kupil?

detel
30. August 2010, 12:37
Če je pes krvosledec oblajač ali pokazač ne potrebuješ teh naprav. Bolj pride v poštev za nevzgojene goniče, ko goni 3 dni brez prestanka in ga moraš nato iskati

alojz1
30. August 2010, 14:41
Če je pes krvosledec oblajač ali pokazač ne potrebuješ teh naprav. Bolj pride v poštev za nevzgojene goniče, ko goni 3 dni brez prestanka in ga moraš nato iskati

Kaj ti pomaga če pes za drugim hribom laja na ranjenega prašiča. Ranjeno divjad zlepa ne bo zapustil, pokončati jo ne more, vodnik pa ga ne sliši.

pa3k
30. August 2010, 16:59
Prepričan sem, da za mojega psa to napravo potrebujem, saj ima (če prav je zlata prinašalka) neverjeten lovski nagon :D

pa3k
30. August 2010, 17:07
Black:

Prosim če mi lahko sporočiš kje si napravo kupil in kako je s Slovenskim zemljevidom, ko boš imel čas

Lp

Breza
30. August 2010, 17:21
Prepričan sem, da za mojega psa to napravo potrebujem, saj ima (če prav je zlata prinašalka) neverjeten lovski nagon :D

...se mi zdi, da tvoja zlata prinašalka mnogo bolj kot Garmin potrebuje dobro pasjo šolo. :icon_wink:

Se pa strinjam z Blackom in alojzom1, da je za delovne pse to zelo koristen pripomoček. Za nevzgojene pse pa je tole bolj potuha za vodnika...

Odličen lovski nagon se pri prinašalcih ne meri ravno z nekontroliranim uhajanjem in izgubljanjem.

alojz1
30. August 2010, 18:30
...se mi zdi, da tvoja zlata prinašalka mnogo bolj kot Garmin potrebuje dobro pasjo šolo. :icon_wink:


Odličen lovski nagon se pri prinašalcih ne meri ravno z nekontroliranim uhajanjem in izgubljanjem.

Tu je vse povedano, tudi za malo naglušne :icon_lol:

pa3k
30. August 2010, 18:54
Mogoče pa je garmin primeren za tiste, ki radi vemo kje je naš pes, da mu v primeru da zabrede v težave čimprej pomagamo. :icon_wink:

In prav zaradi tega si želim Garmin, ne pa zaradi njenega nekontroliranega uhajanja (do katerega še nikoli in prišlo)...

alojz1
30. August 2010, 19:22
Pa3k, da ne bomo ugibali povej ali psa uporabljaš za lov, reševanje ali kakšno drugo dejavnost. Če je tako se opravičujem. Če nič od tega potem je mnenje Breze zelo umestno.

detel
31. August 2010, 09:53
Garmin za prinašalko......:icon_confused:

black
5. September 2010, 09:53
Detel,
ne vem kakšne imaš ti izkušnje s krvosledništvom, mislim pa si, da bolj malo ali nič.V zadnjem tednu me je garmin rešil dvakrat pri iskanju zastreljenega lanščaka in merjasca. Zadnji je bil zadet v prednjo nogo in psa sta ga gonila več kot 7 km ravne linije od mene, pri tem prašiču sem bil v 15 minutah, ko sta ga ustavila v gošči in je na garminu pokazalo, da je pes na mestu. Merjasca sem hitro rešil muk. Vprašaj se, če ne bi imel te naprave, kdaj bi dobil prašiča, če ga bi sploh in predvsem glavno, kdaj bi prišla nazaj moja psa?Pa še v veliki nevarnosti bi bila, da jih "fasata" od merjasca.Brez tega si sploh več ne predstavljam iskanja.
Garmin sem kupil v ZDA v eni izmed mnogih trgovin, kjer to prodajajo.

mrki
5. September 2010, 21:19
Lahko samo na kratko opišem včerajšnje iskanje ki bi se končalo u pol ure če bi imel tako napravo, tako smo psa in srno najdli pozno popoldne. Zjutraj sem streljal srno ki je vpognjena in z položenimi ušesi odkorakala v gozd, ko sem čez pol ure šel pogledat je odskočila in sem takoj spustil psa za njo, pes jo je v manj kot dveh minutah ujel in zadavil kar sem lepo slišal in bil sem prepričan da je največ 200m od mene. Tisti del lovišča je zelo strm in sem šest ur iskal in klical psa, potem smo šli z drugim psom (prej mi ni nobeden utegnil priti) po sledi in po eni uri iskanja se mi prikaže moj Alf za hrbtom in me veselo odpelje do plena.
Srno je ujel tri metre od ceste ki je včeraj bila dokaj prometna(traktorji in otroci z dva psa) in dober kilometer od mene.
1. zaradi strmine se mi je zdelo da je bližje
2. zaradi bližine ljudi in prometa ni hotel zapustiti plena celih 10 ur
3. prišel me je iskat ko se je situacija okoli njega umirila in je bil prepričan da ne bo nobeden vzel plen
4. če bi imel Astro bi v pol ure končali

detel
7. September 2010, 11:54
Black, sigurno imaš večje izkušnje kot jaz. Nekoč niso imeli tehnike pa so bili ravno tako uspešni ali še bolj. Od vsakega psa, ne glede na pasmo zahtevam, da me v lovišču poišče, kadar je to potrebno. Zgodilo se ti bo, da boš letal z Garminom za psom, on pa bo tebe iskal, oba zmedena in žival bo ostala v gozdu, če pes ni pokazač. Zlasti je to slabo za mladega psa, ki ga boš razvadil in te sploh ne bo znal poisklati, bo le čakal tebe. Sem pač starokopiten, kar se tega tiče .

alojz1
7. September 2010, 17:40
Detel, včasih pes ne dela po pravilniku :icon_lol:
Tudi jaz mislim, da je garmin zelo učinkovit. Psu se lahko pripeti marsikaj in ga z njim lahko najdemo.
citat: Nekoč niso imeli tehnike pa so bili ravno tako uspešni ali še bolj.
S tem se pa sploh ne strinjam. Res pa je, da je divjad iskalo bistveno manj lovcev. O dobrih stvareh so pisali in to poznamo, slabe primere pa ne.

Maxl
14. September 2010, 20:27
Astro je zakon!

bsty
20. November 2010, 20:33
Ali ima mogoče kdo kaj izkušenj, z naročanjem Astro 220 iz Amerike(koliko pride carina)?

lp

Dihidrant
28. November 2010, 19:37
Ali ima mogoče kdo kaj izkušenj, z naročanjem Astro 220 iz Amerike(koliko pride carina)?

lp

Pozdravljen bsty,
Garmin uvožen iz amerike pride cca. 700-750 EUR z vsemi upoštevanimi dajatvami - carina, ddv, poštnina....(odvisno tudi od tečaja USD-EUR). Jaz sem ga že nabavljal za lovce, ki ga pridno uporabljajo!

--
Lep pozdrav!

The Hunter
6. December 2010, 09:46
Zanima me, ali se da kupiti tudi rabljenega ali pa se da stvar kje tudi preizkusiti. Namreč, teren pri nas je strašno razgiban, pa bi pred nakupom zelo rad vedel, kolikšen je realen doseg naprave.

Brlogar
6. December 2010, 23:54
Uvoznik mi je zadnjič omenil, da ga bo vsak čas začel prodajati tudi v Slo.

kudu
20. October 2011, 20:26
Zanimam se za nakup Garmina ASTRO 220 ali 230, Cene v Ameriki so precej nižje kot v Evropi. So kakšne omejitve pri uvozu iz Amerike? Ali je Ameriški Garmin uporaben pri nas?
Če ima kdo izkušnje, prosim za informacije.

bsty
20. October 2011, 23:08
Jaz sem kar en čas poskušal dobit sem tega garmina pa sem obupal, ker bi mi ga moral nekdo osebno sem prinesti! Če bi ga pa po ebayu naročal, so mi pa na carini rekli, da se carina zaračuna in še nevem kaj...uglavnem, cena na koncu pride samo malo nižja kot tu!
Aja, pa ne da se dobiti več astro 220!

lp

tinko balinko
20. October 2011, 23:15
cena z vsemi dajatvami te pride preblizno ista kot je tam v dolarjih......ce je tam 500dolarjev te pride tukaj preblizno 500eur ko placas vse dajatve.Ta zadeva je v sloveniji priblizno 700eur vsaj taksna je bila cena v eni od trgovin nasih

black
20. October 2011, 23:45
Če kdo želi Garmin 220 z ovratnico imam komplet naprodaj. Piši na zs.

detel
21. October 2011, 00:10
Sem že v naprej vedel, da te aparaturce niso za izkušene vodnike :icon_wink:-

Hubertus
21. October 2011, 08:06
Sem že v naprej vedel, da te aparaturce niso za izkušene vodnike :icon_wink:-
Seveda niso. Izkušeni vodniki poznajo lovišče in ne tvegajo, da bi se zgubili, ko dva dni tekajo za svojim psom :icon_wink:

jan L.
26. January 2012, 20:10
zanima me kakšna je razlika v Garmin Astro med modeloma 220 in 320 :icon_study:
Kje se da to reč najugodneje nabavit (odgovor na zs da nebo relklame)

L.p. jan

aron
31. July 2014, 11:19
Tudi sam bi rad najugodneje nabavil to napravo. 1 komplet in še dodatno ovratnico (2 psa). Imam ponudbo za vse skupaj z ddv 896,41. Če ima kdo kakršnekoli info bi se zelo priporočal na ZS.

aron
18. November 2014, 15:07
Fantje, v oglasih neka firma iz Anglije prodaja Garmine po ceni, ki je do sedaj najnižja kar sem jih zasledil. Upam da ne gre za nateg. Če bo kdo naročal bi bilo pametno iti v skupinski nakup, vendar le če je firma kot se šika. Kontaktirajte da vidimo kaj bo. Sam sem jim že poslal mail.

jan L.
18. November 2014, 16:55
Sem tudi sam interesent (če so res te cene)za astro 320, vendar je moje znaje angleščine zelo bogo :icon_cry:

mrki
18. November 2014, 17:25
En kolega iz Hrvaške prodaja Astro 220 z 3 ovratnice za 700€.

mugo
18. November 2014, 19:21
Malo za v razmislek. Trenutno sem v fazi nabave GPS Trackerja, ki pri nas pr najcenejšem ponudniku stane okrog 70 EUR, pri kitajcih pa (isti) celo pod 40 EUR. Razlika med Trackerji in Garmin Astro je, da ima Garmin omejen domet do max 14,5km, trackerji pa delujejo povsod, kjer je dosegljivo mobilno omrežje.

aron
18. November 2014, 19:37
Ja res je Mugo. Vendar je pri meni ravno ta težava, da ne lovi Mobitel skoraj več kot pol lovišča. Še vedno čakam odgovor od te firme v Angliji. Navijam, da ni nateg :icon_redface:

aron
18. November 2014, 19:41
Ravnokar sem dobil odgovor ki ga posredujem. Birdseye se baje lahko sheka nekako ko ta neha delat. Vaše mnenje???


Pozdravljeni,

GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar so popolnoma novi, ki je zaprt v
škatli z garancijo 1 leto. Naša prodajna cena, vključno s stroški
pošiljanja za GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar je znesek v višini 500
€.GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar že naložen s polno evropski
zemljevid, vključno z zemljevidom Slovenije.Meni jezik je v slovenskem
jeziku.

Tukaj je fotografija in popoln seznam dodatkov v škatli:

Alpha 100 ročni
Litij-ionska baterija
1 leto Birdseye Satelitski posnetki naročnina
2 x TT ™ 15 pes naprava z litij-ionsko baterijo
2 x 1-palčni ovratnik trak
Zaponka za pas
5-palčni standardnih in 13-palčna antene (za Alpha) s podaljšanim dosegom
2 x 18,5-palčni standardni in 22,5-palčni antene doleta (za TT 15)
2 x Charge clip
Split adapter kabel
2 x AC adapter
2 x napajalni kabel vozila
2 x USB kabel
2 x Kontaktna točka določi s ključem
Durable polje torba
priročniki

Dostava bo trajalo samo 3 dni na vaš naslov. Sprejemamo plačila preko
Western Union in MoneyGrama le Vidi paket bo ladja na vaš naslov
takoj, plačilo 400 € bil potrjujejo.

Veselimo se, da storiti v prihodnje poslovati z vami.

S spoštovanjem
Jose Larry
Sales Manager
TRACK MY DOGS
139 Balaam Street
Plaistow,London
E13 8AF
Email: trackmydogs@gmail.com
Tel:+447024098417
Tel+447024097525
Tel:+447024082014

==========================================

Hello,

The GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar are brand new , sealed in box ,
with 1 year warranty . our selling price including shipping charges
for the GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar is the sum of €500 . The
GARMIN Alpha 100 + 2 TT15 Collar are already loaded with full European
map including the map of Slovenia . The language menu is in Slovenian
language .

Here is the photo and the complete list of the accessories in the box :

Alpha 100 handheld
Rechargeable lithium-ion battery
1 year BirdsEye Satellite Imagery subscription
2 x TT™ 15 dog device with rechargeable lithium-ion battery
2 x 1-inch collar strap
Belt clip
5-inch standard and 13-inch extended range antennas (for Alpha)
2 x 18.5-inch standard and 22.5-inch extended range antennas (for TT 15)
2 x Charge clip
Split adapter cable
2 x AC adapter
2 x Vehicle power cable
2 x USB cable
2 x Contact point set with wrench
Durable field bag
Manuals

Delivery will take only 3 days to your address . we accept payment via
Western Union and MoneyGram only .The package will be ship to your
address immediately your payment of €400 has been confirm .

We look forward to do future business with you .

Regards
Jose Larry
Sales Manager
TRACK MY DOGS
139 Balaam Street
Plaistow,London
E13 8AF
Email: trackmydogs@gmail.com
Tel:+447024098417
Tel+447024097525
Tel:+447024082014

aron
18. November 2014, 19:46
Sam bi nekako lahko pobral naročila, in mu jih naročil, če prizna še kaj popusta potem. skupinsko bi bilo mogoče kaj ceneje.

aron
18. November 2014, 19:49
Najprej preverim še verodostojnost podjetja pri svojih virih. Če lahko še kdo bi bilo odlično.

Pinkfloyd
19. November 2014, 03:09
MOJE mnenje:
Teh for imajo po ebayu malo morje: firma registrirana v EU, paket pa pride iz Kitajske. Po večini ponaredek.
Ne bom tega trdil in nočem te demantirat, aron, ampak glede na sklofano angleščino (skori kot da bi bral našo bivšo šefico te banana republike), ki si jo objavil, je točno tako kot sem rekel. Sporoči ko kaj izveš!

Če pa kdo rabi pomoč z ANG/NEM, se lahko oglasi ;)

aron
19. November 2014, 09:00
Se strinjam, je treba bit previden. Za zdaj preverjamo firmo.

black
19. November 2014, 14:44
Ne bodite bedaki in ne nasedajte takim oglasom,edino,ce vas denar tisci.

aron
20. November 2014, 17:05
Izkazalo se je, da je firma lažna. Pozabimo na to. Upam da kdo ne bo nasedel.

jan L.
13. May 2015, 19:45
garmin astro 320 z ovratnico dc50

Nov 600 eur, ni mi žau niti centa.

15338

Taxus
10. February 2016, 12:54
A kdo ve kakšna je razlika v ovratnicah DC50 in T5 (pri Garmin Astro 320)?

jan L.
16. February 2016, 17:28
A kdo ve kakšna je razlika v ovratnicah DC50 in T5 (pri Garmin Astro 320)?

t5 ima 3 ledice ki jih lahko prižgeš vendar le z garmin alpha@100, so pa obe ovratnici združlivi z astro 320 druge bistvene razlike ni.