PDA

View Full Version : Habicht



rtvcokan
22. July 2011, 12:43
ZANIMA ME KOLIKO IMA GARANCIJO DALNOGLED Habicht 6X42 IN KDO IMA V SLOVENIJI SERVIS HVALA ZA NASVET

Tine
26. August 2011, 07:41
Habicht naj bi še bil v garanciji. Kolikor mi je znano naj bi ti popravili dokler še proizvajajao to linijo. Sem v začetku poletja nesel na servis, ker se mi je zmikal križ. Bodo popravili, le poštnino bom moral plačati. Me pa malo (kar fajn:icon_evil:) moti, da po skoraj dveh mesecih servis še ni opravljen. Še dobro, da imamo dovolj rorov v omari :icon_wink:

rtvcokan
26. August 2011, 08:09
kam si nesel na servis

Tine
27. August 2011, 07:32
nova gorica in potem via tirolska. ma ni pomembno kam neseš, le da imajo zastopstvo...

JAKAJEŽ
27. August 2011, 20:03
Habicht naj bi še bil v garanciji. Kolikor mi je znano naj bi ti popravili dokler še proizvajajao to linijo. Sem v začetku poletja nesel na servis, ker se mi je zmikal križ. Bodo popravili, le poštnino bom moral plačati. Me pa malo (kar fajn:icon_evil:) moti, da po skoraj dveh mesecih servis še ni opravljen. Še dobro, da imamo dovolj rorov v omari :icon_wink:

A ni skrajni rok garancijskega roka 45 dni:icon_study:

lp

muzikant
28. August 2011, 13:16
Za Sw šteje datum prejema v tovarno, tako da preveri kdaj so sploh poslali iz NG v Avstrijo. Drugače pa lahko pošlješ sam. V začetku augusta so imeli 14dni kolektivnega. :icon_wink:

Tine
1. September 2011, 07:06
Ma kaj želite s tem skrajnim rokom povedati?

JAKAJEŽ
1. September 2011, 20:12
Ma kaj želite s tem skrajnim rokom povedati?


Vsak izdelek v garancijskem roku ,ki ni popravljen v 45 dneh lahko zahtevaš novega in ti ga mora proizvajalec oziroma uvoznik ali serviser zamenjati.

lp

Tine
12. March 2013, 13:41
Ker se mi je na hitro ponudila prilika za nakup rabljenega Swarovca 3-9x36 (200eur), sem ga nabavil. Križ je duplex. Me pa zanima, koliko se bo manjši (od prej imam 6x42) objektiv poznal v mraku. Tudi križ je zelo fin. Bi sam stestiral, a kaj ko je vreme takšno kot je in me daje firbec:icon_wink:

Tomaž Ražman
12. March 2013, 16:57
Ker se mi je na hitro ponudila prilika za nakup rabljenega Swarovca 3-9x36 (200eur), sem ga nabavil. Križ je duplex. Me pa zanima, koliko se bo manjši (od prej imam 6x42) objektiv poznal v mraku. Tudi križ je zelo fin. Bi sam stestiral, a kaj ko je vreme takšno kot je in me daje firbec:icon_wink:

vidlo se bo enako, s tem da pri manjši povečavi... čeprav imajo optike z fiksno povečavo večjo prepustnost svetlobe zaradi manj ugrajenih leč....

Tine
14. April 2013, 14:24
Žlostno a resnično. Strelni 6x42 mi je že tretjič spustil sapo noter. Zadnjič pred cca letom in pol. Sem že mislil, da bo mir. Sedaj pa zopet klicarjenje v Avstrijo in čakanje na popravilo. Ma prav žalosten sm res. :icon_cry:
Zjutraj sem pripravljal puške za strelišče (preizkus) in je bil še OK. Ko sem imel za ustrelit na tarčo pa je bil meglen. Pridem domov - spet čist. Ma žalost, bi preklinjal še naprej, če bi kaj pomagalo...

Tine
17. October 2013, 17:47
Strelni daljnogled 6x42 je prišel iz Avstrije. Z veseljem sem se odpravil kontrolirati nastrelitev. Prejšnič sem menil, da mi streli skačejo, ker je puška - kombinirka - razgreta. Danes sem na žalost ugotovil, da križ ne drži.
Swarovski jajca od jajc, vsaj servis. Nikoli več ne kupim ma niti drek papirja od njih. :icon_sad:

muzikant
17. October 2013, 18:41
Edini servis za tebe je menjava roke in očesa v UKC Ljubljana, pa še operacijski sistem ti naj posodobijo.

Swarovski servis je pa sigurno daleč najboljši , tako po odzivnosti kot po kvaliteti.
Koliko pa si plačal in kaj so delalo ?

rws
17. October 2013, 18:41
...pametno bi blo še na kako drugo puško montirat daljnogled, da boš 100%
Po kakem ključu si ugotovil da križ ne drži?

.243 Win.
17. October 2013, 20:15
Swarovc in servis zanič ??????!!! Če sta puška in strelec O.K. preveri montažo.

robert13
17. October 2013, 21:08
Kupi si busnella elita za tretjino cene svarovca, kvaliteta enaka in nobenih težav.

hunterxxxl
17. October 2013, 21:40
Kupi si busnella elita za tretjino cene svarovca, kvaliteta enaka in nobenih težav.

:lol1:

detel
17. October 2013, 22:22
Tudi s slabšimi od bushnella so nekateri zelo uspešni lovci ...

Tomaž Ražman
18. October 2013, 00:14
Kupi si busnella elita za tretjino cene svarovca, kvaliteta enaka in nobenih težav.

Kak komentar pa je to? A si ti sploh vidu swarovski dalnogled in ga kdaj na servis poslal?

Tomaž Ražman
18. October 2013, 00:16
Strelni daljnogled 6x42 je prišel iz Avstrije. Z veseljem sem se odpravil kontrolirati nastrelitev. Prejšnič sem menil, da mi streli skačejo, ker je puška - kombinirka - razgreta. Danes sem na žalost ugotovil, da križ ne drži.
Swarovski jajca od jajc, vsaj servis. Nikoli več ne kupim ma niti drek papirja od njih. :icon_sad:

Tine še enkrat vse preveri... Po čem sklepaš da je swaro zjeban?

Tomaž Ražman
18. October 2013, 00:18
Strelni daljnogled 6x42 je prišel iz Avstrije. Z veseljem sem se odpravil kontrolirati nastrelitev. Prejšnič sem menil, da mi streli skačejo, ker je puška - kombinirka - razgreta. Danes sem na žalost ugotovil, da križ ne drži.
Swarovski jajca od jajc, vsaj servis. Nikoli več ne kupim ma niti drek papirja od njih. :icon_sad:

Tine še enkrat vse preveri... Po čem sklepaš da je swaro zjeban?
Drugač pa jaz kupim ta dalnogled za primerno ceno, da te rešim te nadloge!

Tine
18. October 2013, 07:28
1. Ker zadetki skačejo. Tudi če je puška v stojalu, da izključim mojo napako. Montažo pregledal. Na muho strelivo prinaša. Daljnogled je bil že 4. na servisu. Trikrat ker je spustil sapo in se zameglil. Sedaj ga bom nesel še v Ljubljano, če ga tam upajo sestaviti.

Edini servis za tebe je menjava roke in očesa v UKC Ljubljana, pa še operacijski sistem ti naj posodobijo.

Swarovski servis je pa sigurno daleč najboljši , tako po odzivnosti kot po kvaliteti.
Koliko pa si plačal in kaj so delalo ?

2. Glasbenik, takim kot si ti v naših krajih fantje hitro "resetiramo" operacijski sistem. Tudi ostali dve operaciji sta v tem post-trgatvenem času možni kar doma v hramu ali ob žganjekuhi.

So pa znova zatesnili daljnogled. Baje se ga ne da, so mi pisali e-mail po tretjem popravilu. Da je krivo to, ker je ohišje iz jekla oz. železa (ne vem). Mi ponujajo nov oz. razstavni eksponat strelni daljnogled po 50 evrov nižji ceni kot jo ima optični forumski mojster.

muzikant
18. October 2013, 08:30
A je zdaj Swarovski kriv, da je tebi nekdo prodal defekten 28 let star daljnogled, zdaj pa od dolgcajta težiš tam in čakaš da ti bodo na garancijo dali novega. Poznam take pacijente.

Tebi podobni pajacotom Swarovski sploh ne bi smel prodajati svoj artiklov, saj je to kontra reklama.

Zgleda, da pri vas malo preveč trgate in kuhate žganje, ker tebe kar celo leto drži.:lol1:

Tine
18. October 2013, 13:47
Nima smisla s tabo se dajat. Če se pa srečava v živo, me spomni, da te enkrat spomnim kakšen pajacast pacient sem.

Optik-trade.si
18. October 2013, 14:42
Ima ta daljnogled morda lotano Suhl montažo na ohišju?

muzikant
18. October 2013, 17:46
Seveda jo ima in montaža ima luft, kriv je pa Swarovski.
Ni vredno, saj delaš z njimi in poznaš proceduro.

Tine
18. October 2013, 20:39
Ne nima. So obročki.

Tine
18. October 2013, 20:48
Ni star toliko kot blodijo nekateri. Puška je ČZ 584, kupljena leta 2003 (tako po prvemu lastniku). Takrat je bil kupljen tudi daljnogled. In ne rabim novega, ker bi potem moral tudi montažo popravljati. Rad bi le, da tega porihtajo, tudi če bi doplačal. Nisem kriv, da so oni dali garancijo dokler bodo imeli rezervne dele. Če pa je taka, naj daljnogled porihtajo. Ne razumem kako se ga ne da popraviti. Po moje ga nočejo.

rws
18. October 2013, 21:12
Kakšno maš pa municijo?
Ponovi test, pa po vsakem strelu poskusi cev povsem ohladiti(cca 20min). Al pa si sposodi kak izpraven daljnogled pa ga namontiraj, pa poskusi če bo kaj boljše.
Pa tut prvič slišim, oziroma vidim, da kdo po strelih čez odprte merke oceni, a puška strelivo prenaša al neBighand

Tine
19. October 2013, 08:14
Municija je že par let ista, Igman in ista škatla je prinašala na ta isti daljnogled. Med streli sem čakal cca 15 min. Na muho sem streljal na 50m. Po moje se da oceniti ali zadeva dela ali ne.

rws
19. October 2013, 10:04
Odštej še kak € več za municijo, pa kupi vsaj kak Geco.
Kolikor sem jaz streljal igman v 7x64 in 308win je poden od podna.
Že PPU je v večini pušk pogojno užiten, pa je za klaso boljši od Igmana.

50m nikakor ni dovolj, da boš ocenil a puški municija paše al ne(ne na muho in ne na daljnogled):icon_wink:

Tine
19. October 2013, 13:08
Jaa in kaj bo še vse krivo, da le ni Swarovski, ker to ni možno in že meji na bogokletnost. Igman dela lepe grupe v moji bokarici 7x65r, boljše od npr. RWS EVO. Bom pa moral zamenjati municijo ja, ker se Igmana ne bo več dobilo. Verjetno Geco Plus ali Sako Hamerhead.
Ne vem na koliko imate sicer vi muhe nastreljene, moja je na 50m. Luknja pri luknji. Dokler pa je bil daljnogled OK, je pa ista puška, isti strelec, vse isto (tudi Igman), delalo tudi na 180 korakov. Toliko je najdlje, kar sem na tarčo testiral.

MasterLesjak
19. October 2013, 13:18
Jaz bi na tvojem mestu probal zmontirat Swarovca kam drugam (a nimaš ti X-Bolta?) in preveril, če je res kriva optika. Če ni in ti lepo nese z merki, potem je kriva montaža. Če je pa daljnogled pa nazaj na servis, če je v garanciji...

Tine
9. December 2013, 07:07
Včeraj sem kupil, z druge roke seveda, še enega 6x42. Upam, da bo s tem vse kot mora biti. Mislim, da 2x ne bo take sreče. Starega bom pa sedaj še 1x iz ihte poslal v tovarno.

main757
1. April 2014, 16:01
Tine, kakšen je končni rezultat?

Tine
2. April 2014, 12:06
Ta "nov" za 1x dela brez problema... Stari, pokvarjen, pa še čaka na to, da se spravim v spomladansko čistko in ga pošljem.

teohafy
15. May 2014, 21:26
Da dodam še jaz svoje izkušnje z swarovskim. Ne morem reči drugega kot vsaka čast! Poslal sem jim dva strelna daljnogleda, oba stara več kot 30 let torej izven garancije, ker so bile ob križu drobne smeti, eden pa je imel tudi malo rumenkasto sliko. Dva dni po tem ko sem paket oddal na pošti, sem dobil prijazen e-mail, z opisom problema in predračunom popravila. Na prvem daljnogledu so mi zamenjali križ in nastavitvene kupole, zadnji okular in gumo, na drugem pa križ, kjer sem prosil, da 1A zamenjajo za 4A, menjali so tudi vse leče. Cena popavila za oba daljnogleda je pa bila 2 delovni uri, material pa zastonj! Po enem tednu sta bila daljnogleda doma, biggrin Skratka daljnogleda sta kot nova, v Sloveniji pa je bila cena samo čiščenja in tesnenja pri znanem servisu optičnih pripomočkov 150€ za en daljnogled! Torej, če imate z vašim swarovskim težave, kar direkt v firmo, če se z ceno popravila ne strinjaš, ti ga pošljejo nepopravljenega nazaj, brez stroškov,razen seveda poštnine. Po mojih izkušnjah se splača!

barnes308
20. October 2019, 09:13
Če koga zanima imam doma dva strelna dalnogleda za prodat. Prvi je Swarovski 4x32 Habicht Nova in drugi Zeiss Diatal Z 8x56 MC. Več na ZS.
LP