PDA

View Full Version : Steiner Fernglas Ranger 8x42 Pro



Hunter
11. July 2011, 17:23
Ima kdo kaj izkušenj z tem dvogledom.

Optik-trade.si
11. July 2011, 19:39
Če te zanima preizkus in primerjava tega Steinerja z Bushnell Legend Ultra HD 8x42, Nikon Monarchom 8x42, Minox BL 8x42, Vortex Viper HD 8x42, Leupoldom Olympic 8x42, Hawke Endurance ED 8x43 in Kaps 8x42 se lahko dogovoriva za kak termim.

Tako boš morda lažje presodil kako se primerja z drugimi. Meni osebno so sicer vsi Steinerji zelo všeč, v tem primeru pa bi rekel da morda obstaja kak konkurent, ki je boljši.

patriot
11. July 2011, 20:55
Kakšno je vaše mnenje in izkušnje z dvogledi Minox?
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
Lp in dober pogled!

Ahiles
11. July 2011, 21:18
Sicer vprašanje ni bilo zastavljeno meni, lahko pa vseeno pripomnim:

Sam imam Minox HG 8,5x52 BR

Konkretne primerjave težko napišem, saj bi potreboval celo paleto podobnih daljnogledov za primerjavo. Sem pa z njim zelo zadovoljen, ob mraku se vidi bolj dolgo, kot pa mi oči in streljni daljnogled dopuščajo. Je razmeroma lahek in ima odličen oprijem. Nastavljanje ostrine je enostavno in priročno, ohišje je dovolj robustno in tudi precej ščiti pred udarci in poškodbami.

No, v glavnem je to to, sem izredno zadovoljen. Za naročilo preko spleta (tujina) sem odštel v akcijski ponudbi 550EUR + 40EUR poštnine. sem pa slišal, da so menda cene v zadnjem letu skokovito narastle...

Optik-trade.si
11. July 2011, 21:52
Pri Minoxih je po mojih izkušnja tako, da bolj kot so dragi, bolj so vredni nakupa. Kar hočem povedati je, da se dražji modeli mnogo bolje kosajo s konkurenco kot cenejši modeli. BV serija mi je pustila precej slab vtis, BL je že nekje v sredini razdrea, HG in APO HG pa ponujajo že veliko za svoj denar. Vsaj po mojih izkušnjah, lahko pa je seveda kdo ima drugačne izkušnje.

zajec
12. July 2011, 14:35
Tudi jaz imam Minox BD 8.5x52 BR z njim sem zadovoljen.Tudi prijatelji, ki imajo daljnoglede znamke zeis in leica so gledali in preverjali daljnogled in so bili pozitivno presenečeni.

Ganges
12. July 2011, 21:37
Lepo da v temi o Steinerju razpravljate o Minoxu! Veliko sem izvedel iz teme :icon_wink:

patriot
12. July 2011, 22:24
Hvala za odgovore.
Tebi Ganges pa za potrpežljivost.:icon_wink:
Lp in dober pogled!

SlavcR
12. July 2011, 22:26
Pozdravljen!

Uporabljam Steiner Ranger PRO 8x56 in ga lahko samo pohvalim. Primerjal sem ga z Zeiss Victory 8x56. Res da so razlike vendar so za moje pojme zanemarljivo majhne. V čistoči in pa svetlosti slike v okolju z malo svetlobe (pozni mrak, mesečina...) vsaj jaz razlike nisem opazil. Sem pa opazil razliko v količini prisotne kromatske aberacije ob določenih pogojih, pri Steiner-ju je občutno večja na robih slike v če ne gledaš vzolž osi goriščnice. Predlagam ti, da če že gledaš dvogled z 8 kratno povečavo se ne usredotoči samo na 42 mm lečo, poglej še malo 56 mm. Meni moj super služi.

LP

Hunter
13. July 2011, 08:47
Hvala za tvoj nasvet.

Hunter
13. July 2011, 08:53
Še eno vprašanje imam nekateri modeli imajo ostrenje na okularju,kako se to vse skupaj obnese.Prosim za nasvet preden se skeširam.:icon_lol:

Optik-trade.si
13. July 2011, 09:41
Nekateri modeli s Porro prizmo imajo pri Steinerju ostrenje izvedeno za vsako oko posebej. Slednje je dobra rešitev takrat, ko bomo zagotovo edini uporabljali ta daljnogled in si samo enkrat na začetku nastavimo ostrino.

Osebno imam raje centralno ostrenje, saj večina daljnogledov ne omogoča ene nastavitve ostrine za vse oddaljenosti.

karakal
13. July 2011, 10:44
Za tiste ki pa nosimo očala je pa to dobro da ostrimo vsakega posebaj.

Ahiles
14. July 2011, 08:42
praktično vedno se da izostriti za vsako oko posebej. razlika je v tem, da se ostri samo na enem okularju. daljnogled s centralnim ostrenjem je definitivno naprednejši in bolj uporaben (zaradi ostrenja pri različnih razdaljah). daljnogledi, ki so "univerzalni z ostrino na vse daljave" so po moje dražji, in nikdar tako dobro izostreni. mogoče najboljša možnost pa je sistem ostrenja za vsako oko posebej in centralno ostrenje na daljavo. Podobno imajo na primer skoraj vsi najboljši mikroskopi, ki sem jih kdaj videl in imel priložnost uporabiti.
nastavljanja ostrine najprej z enim očesom in centralnim drsnikom, nato pa fiksacija okularja (nastavitev ostrine na okularju - na desničarskih običajno desni) v isti razdalji, pa tudi ni taka umetnost in jo relativno hitro osvojiš. Sam bi se izogibal tistih, ki imajo ostrenje samo na obeh okularjih. pri spreminjanju razdalje namreč vedno znova iščeš razmerje med očesoma, kar je v temi lahko problem. Je pa res da je malo tudi stvar navade :icon_smile:

Hunter
14. July 2011, 09:43
Zanimive so tudi cene,nekateri modeli so pri nas dražji za 100-300 € govorim za Steinerja.

Ahiles
14. July 2011, 10:31
ja, to pa žal drži skoraj za vso optiko. če človek zaupa spletnemu bančništvu, se splača kupovati iz tujine (obvezno evropa, za ameriko in ostalo to seveda ne velja vedno). Določene češke in poljske spletne trgovine imajo lahko izjemno ugodne cene, poštnina pa za paket do 2 Kg (govorim na pamet) tudi redko presega 40 EUR (to je vrednost, ki jo vedno preventivno vkalkuliram:icon_biggrin:). Sam sem za dostavo svojega minox-a takrat (mogoče 5 let nazaj) iz Slovaške dal 28EUR. Cena daljnogleda je bila 550EUR, v sloveniji se je popolnoma enak daljnogled prodajal po vrtoglavih 950EUR v najcenejši slovenski spletni trgovini (žal se ne spomnim več v kateri). sicer so občasno kakšne akcije, vendar ugodnejše ponudbe nisem v sloveniji zasledil nikoli po tem.

Tomaž Ražman
14. July 2011, 11:35
ja, to pa žal drži skoraj za vso optiko. če človek zaupa spletnemu bančništvu, se splača kupovati iz tujine (obvezno evropa, za ameriko in ostalo to seveda ne velja vedno). Določene češke in poljske spletne trgovine imajo lahko izjemno ugodne cene, poštnina pa za paket do 2 Kg (govorim na pamet) tudi redko presega 40 EUR (to je vrednost, ki jo vedno preventivno vkalkuliram:icon_biggrin:). Sam sem za dostavo svojega minox-a takrat (mogoče 5 let nazaj) iz Slovaške dal 28EUR. Cena daljnogleda je bila 550EUR, v sloveniji se je popolnoma enak daljnogled prodajal po vrtoglavih 950EUR v najcenejši slovenski spletni trgovini (žal se ne spomnim več v kateri). sicer so občasno kakšne akcije, vendar ugodnejše ponudbe nisem v sloveniji zasledil nikoli po tem.
Osebno sem tudi nabavil dvogled preko spleta sicer Leico, vendar sem jo dobil kar za 35% ceneje na egun... Ni tako napačna ta ideja, edino je pametno prej to zadevo nekje sprobat...

Optik-trade.si
14. July 2011, 23:32
Cene večinoma določajo tovarna ali distributerji in v mnogih primerih trgovci ne moremo kaj dosti na to temo odločati. Predvsem pri pisanju cen na spletu, ne. Je pa v večini primerov mogoče ceno prilagoditi tako, da se v tujini nakup običajno ne izplača. Seveda ne v vseh primerih in ne pri vseh znamkah, vseeno pa dovolj pogosto. Tako, da če kdo najde ugodnejšo ponudbo v tujini, se pač našim trgovcem pošlje mail in verjamem, da nisem edini, ki v takšnem primeru prilagaja cene.

Je pa treba biti pri tem realen, saj kakšnim posebnim ponudbam, ko kdo prodaja tudi pod ceno zaradi potrebe po likvidnostnih sredstvih, ni mogoče konkurirati.


Glede samega daljnogleda Steiner pa tako kot sem že zapisal, je vreden svoje cene, ampak ga je pa dobro primerjati s konkurenti in se nato določiti. V zelo kratkem obdobju bom organiziral skupinsko testiranje modelov 8x42 v rangu od 400-600€ in takrat tudi objavil vabilo. Na podlagi več mnenj mislim, da bo lažje ustvariti realno sliko kateri v tem razredu je dober, kateri odličen in kateri povprečen.

V primeru, da pa ima kdo željo že prej v naravi pri realnih svetlobnih pogojih preizkusiti te daljnoglede pa lahko že predhodno zanj uredim preizkus. Oči so namreč najboljši sodnik, sploh če smo v naravi in ne pod umetno svetlobo. Dosegljiv sem tako na mail ali telefon.