PDA

View Full Version : Potrdilo o strokovni usposobljenosti



ostrostrelec.pero
25. May 2011, 08:04
Zopet potrebujem vašo pomoč. Vsi, ali pa velika večina vas ve da sem kuhan in pečen na streliščih in lovskih tekmah po širni Sloveniji V svoji 12 letni strelski karieri sem osvojil 89 prvih mest od tega 53 na različnih streliščih. Drugih in tretjih mest pa je nabralo preko 350. Bil sem 2 kratni državni prvak med posamezniki in 3 kratni prvak z ekipo, na tarčo bežečega merjasca. Bil sem idejni voditelj in ustanovitelj vseslovenske lige in jo tudi eno sezono osvojil. Ligo forum lov, ki sploh ni tako na nizkem nivoju,( v primerjavi z sedaj potekajočimi ligami celo presega vsa povprečja) sem jo tudi 2 krat osvojil.
Sedaj pa k bistvu mojega pisanja. Ker imam na streliščih in tekmah oči ves čas na široko odprta, vidim kakšne nepravilnosti se dogajajo pri učenju oz. razlaganju predvsem iz strani mentorjev mladim lovcem. To te zaboli srce, ko potem reče mentor, da iz tega in tega pa ne bo nikoli strelca.
Sedaj pa vprašanje? Kje na LZS bi dobil Potrdilo o"strokovni usposobljenosti" predavati mladim lovcem in učiti jih streljati na vse discipline ki so v lovsko strelskem pravilniku LZS. Kakor vem to področje je popolnoma neurejeno, tako na regionalnem nivoju, kot tudi na nivoju LZS. Predavajo predavatelji, ki se tekem niti ne udeležujejo, ali pa lovskega stava še nikoli niso streljali. Če jih pa že učijo, pa potem mladi lovci hodijo k meni in prosijo za nasvete in terensko učenje. Torej, kam se naj obrnem za potrdilo.

tica
25. May 2011, 09:35
Zanimivo temo si načel Pero. Na ravni LZS obstaja predavateljski aktiv, tega področja /razen balistike in ravnanja z orožjem/ pa prav gotovo ne pokriva nobeden. Res pa je, da je praktično streljanje v domeni LD in mentorja, torej v praktičnem delu opravljanja lovskega izpita.
Najboljša in ta prava smer je pobuda za spremembo sistema izobraževanja, pobudo daj na komisijo za izobraževanje pri LZS.

Markysprej
25. May 2011, 15:17
morda si kar sam izdaj potrdilo. kot dokazilo da si strokovno usposobljen dodaš vse plakete in dosežke, ki bodo odpihnile nabloze ki jih nekteri talajo mladim kolegom. in potem na vsaki tekmi poveš nadebudnežem kaj si vse dosegel, da si prava oseba za uprašanja in naj se raje nate obrnejo kot na 'pametnjakoviče'...

ostrostrelec.pero
25. May 2011, 15:59
Sprejčk, sploh ne vem kaj si napisal. Vse skupaj se mi zdi kot neko klobasanje brez repa in glave. Če se motim me popravi.
Da se pa jaz ne motim, ti pa lahko dokažem na preizkusu za lovske pripravnike. Sploh ne oporekam lovskim mentorjem njihove strokovnosti glede lova. Ko se pa prične pogovor ali tema o lovskem strelstvu, so pa mrzli, spet seveda ne vsi, ampak povprečje je pa porazno. Tako imaš predavatelje za kinologijo, za balistiko, za orožje pa saj sam veš še iz česa si moral delati lovski izpit. Kdo ti je pa pravilno vsaj pokazal kako se puška drži takrat ko goloba pokličeš in še bi ti lahko našteval. Tega kadra pa manjka v naši organizaciji. Pa šola za to tudi ne obstaja, tukaj samo izkušnje štejejo.

karel
25. May 2011, 16:31
"... Pa šola za to tudi ne obstaja, tukaj samo izkušnje štejejo."
Obstaja šola za trenerja športnega streljanja...Mislim, da brez nje, skoraj ni možno dobiti licence za predavatelja pri usposabljanju...Na žalost, pri tem ciklusu izobrazbe, nobena osvojena medalja, prav nič ne pomaga.

alojz1
25. May 2011, 17:11
Karel ima kot ponavadi prav.
Pero, znaš pa ustvariti problem :icon_lol:
Zagnan kot si, ti tudi tečaja za trenerja ne bo problem opraviti (strelska zveza). Boš vsaj prvi učitelj strelstva med lovci. To pa tudi nekaj šteje.

karel
25. May 2011, 17:19
"... tudi tečaja za trenerja..."
Ni ravno tečaj, ampak približno dve letno obiskovanje predavanj, opravljanje izpistov ( teorija in praksa ) in uspešno napisana "diplomska" naloga - vse, razen praktičnega dela, ki se opravlja na streliščih, na fakulteti za šport.

ostrostrelec.pero
25. May 2011, 17:20
Fanta, mislim da v pravo stran tega nevedneža vodita. HVALA.

ostrostrelec.pero
25. May 2011, 17:52
Karel ima kot ponavadi prav.
Pero, znaš pa ustvariti problem :icon_lol:
Zagnan kot si, ti tudi tečaja za trenerja ne bo problem opraviti (strelska zveza). Boš vsaj prvi učitelj strelstva med lovci. To pa tudi nekaj šteje.

Prjatu praviš da znam narediti problem. Če problema ni ga niti bog ne zna narediti. Glej ko bom enkrat star oz starejši, ker star sem že sedaj:icon_lol: se bom ozru nazaj in si bom rekel;Pero vsaj poskusil si. Koliko je takih v lovski organizaciji. Zakaj bi bili vedno Slovenci tisti, ki bi si morali vse sami naučiti, tako kot sem se sam učil pri streljanju. Imam že sedajle nekaj dečkov ,ki jim z veseljem delim svoje znanje in ti povem da me je že malo strah ko gremo na tekmo da se bom uvrstil za njimi. Vedi da je to zelo prijeten strah. Pa to so fantje samo z moje bližine.

alojz1
25. May 2011, 17:59
Ne moreš zgubiti tudi, če so tvoji fantje boljši.
Lahko pa rečeš, da si boljši trener kot strelec :icon_lol:

karel
25. May 2011, 18:03
Dokler se bojiš, da te tisti, ki jih učiš, premagajo, se lahko sklepa, da si jim kaj zatajil, oziroma učil "krivo vero". Ko te premagajo, je tvoja vest čista.:icon_smile:

ostrostrelec.pero
25. May 2011, 20:21
To se pravi da je moja vest čista. Z mojim učencem in prjatlom sva šla 4 krat na državno. Sva si pa razdelila po bratsko naslove državnih prvakov. 2 krat on, 2 krat jaz.

žandar
25. May 2011, 22:47
Sedaj pa vprašanje? Kje na LZS bi dobil Potrdilo o"strokovni usposobljenosti" predavati mladim lovcem in učiti jih streljati na vse discipline ki so v lovsko strelskem pravilniku LZS.

Kar se tiče potrdila, si dobil odgovor, drugače pa bi morala tvoja OLZ, takega strokovnjaka z obema rokama povabiti k sodelovanju pri izobraževanju pripravnikov in mentorjev, še posebej, ker si takega dela želiš in imaš že izkušnje.
Usposabljanje in preverjanje znanja iz rokovanja zlovskim orožjem in balistiko je sicer poverjeno članom predavateljskega aktiva OLZ, vendar mislim, da ne bi smelo biti nobenega problema, če bi te povabili k sodelovanju (razen morebiti financ).
Pri tem je vseeno treba povdariti, da lovsko tekmovalno strelstvo ni prioriteta lovskega izobraževanja, zagotovo pa dviga nivo usposobljenosti rokovanja z lovskim orožjem.

Tomaž Ražman
26. May 2011, 00:22
Pero, jaz tudi pozdravljam reševanje take problematike. Dejansko kolikor jaz poznam sam problem se prične že na pristrelitvi... Treba se je vprašat, koliko lovcev dejansko nastrelitve ne opravi(ne zadosti predpisom)? Jaz ne poznam nobenega... Če bi bil pristop do pristrelitve dosti bolj resen, bi se dejansko pokazala potreba po trenerjih streljanja na nivoju LZS, dokler pa skozi pristrelitev pridejo tako rekoč vsi, pa mislim da bo tak trener težko dokazal svojo korist. Upam da sem razumno napisal...

Veper
26. May 2011, 11:29
Ja Pero izgleda da so bila prva usmerjanja Veperčka na strelišču v Sadu kar idealna saj je včeraj na Kočevskem osramotil vse strelce v svoji seriji in še nekaj serij gor in dol.:icon_twisted: Skratka podpiram tvojo najnovejšo željo postati prvi strelski inštruktor mladih lovcev. Ampak šolo pa le naredi.:icon_study:

ostrostrelec.pero
7. April 2012, 21:33
Ja Pero izgleda da so bila prva usmerjanja Veperčka na strelišču v Sadu kar idealna saj je včeraj na Kočevskem osramotil vse strelce v svoji seriji in še nekaj serij gor in dol.:icon_twisted: Skratka podpiram tvojo najnovejšo željo postati prvi strelski inštruktor mladih lovcev. Ampak šolo pa le naredi.:icon_study:

Dečki, da malo osvežim temo. Danes sem zaključil z predavanji z zaključnim izpitom in imam v žepu diplomo za inštruktorja športnega strelstva.
Upam da to ni zadnja stopnica v mojem izobraževanju.

206
7. April 2012, 21:56
čestitam!!!!!!!!!!!

Sršen
7. April 2012, 22:07
Čestitam!
Za premike v lovstvu potrebujemo na svojih področjih izobražene kadre z jajci!:icon_lol:

tica
7. April 2012, 22:39
Braaaavo Pero, sedaj pa še na fakulteto. Čestitke.