PDA

View Full Version : Lovska družina Logatec/Vrhnika?



mart6
23. May 2011, 17:01
V imenu več podpisnikov številnih pritožb sprašujem, ali je mogoče dobiti kakršenkoli (E-mail, poštni naslov, telefon) kontakt lovske družine Logatec, lahko tudi koga iz lovske družine Vrhnika, ki ima v upravljanju območje okoli obrtne cone Zapolje? Zanimajo nas recimo vprašanja, kako režim varstva pred hrupom opredeljuje naravno okolje kilometer od roba cone (blizu so lovske preže, lovska koča) in ali se je s problematiko, opisano v nadaljevanju, kdo že ukvarjal? Gre se za izjemno motečo hrupno dejavnost, s katero se prebivalci bližnjega naselja ubadamo že dve leti, k njihovi rešitvi pa bi morda lahko pripomogli tudi lovci, ki bi morali biti še posebej zaskrbljeni nad prekomernim hrupom v naravnem okolju, ki obdaja omenjeno obrtno cono. Ne gre za bližnjo cesto, železnico ali kakšno hrupno delavnico v coni, temveč za dirkališče, ki je pogosto moteče v radiu več kilometrov. Ko človek vidi in sliši določene tam izvajane dejavnosti (pa sploh niso vse problematične!), se začne zavedati, da smo še presneto daleč od doseganja nekih podnebnih ciljev, trajnostnih načel in še česa. Nekateri imajo pač malo preveč bencina v svojih rezervoarjih in so morda zaščiteni tudi z blagoslovom kakšnega ministrstva. V zadevi smo tako daleč, da smo ugotovili, da dejavnost ni omenjena v sicer ohlapnem uporabnem dovoljenju in da obratovalni čas sploh ne obstaja, a birokratom v pisarnah se to pač ne zdi velik problem. Oni so pač strokovnjaki na svojem področju, torej v iskanju vzrokov, zakaj niso izpolnjeni pogoji za reševanje določene problematike. Prav veliko se sami na raznih forumih ne bi radi izpostavljali, a razpolagamo z veliko zvočnimi posnetki in dokumenti, če bi bil kdo kakorkoli sumničav. V glavnem moramo dokazati, da se ta nepredvidena dejavnost bistveno razlikuje od dejavnosti, sicer omenjenih v uporabnem dovoljenju. Več nas bo, dlje bo naš glas segel.

Že v naprej se zahvaljujem za morebiten odgovor.

mart6

206
23. May 2011, 17:18
Podatki so javno dostopni na strani LZS

Lovska družina Logatec (http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=67)
Lovska družina Vrhnika (http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=67)


takih problemov je več kot le "vaše" dirkališče :icon_redface:

mart6
23. May 2011, 17:33
Odlično, hvala za pravo usmeritev. Pred letom dni smo namreč izbrskali le poštni naslov lovske koče pri Lomu.

mart6

Sršen
24. May 2011, 07:36
Odlično, hvala za pravo usmeritev. Pred letom dni smo namreč izbrskali le poštni naslov lovske koče pri Lomu.

mart6

Če je vaše delo in namen tako resen kot je bilo brskanje podatkov, potem bo že štala.
Kje pa ste bili prebivalci, ko se je sprejemalo prostorske akte?!

Vse prevečkrat videna je scena, ko nikogar nič ne briga, ko pa mu gredo že postavljene zadeve na qrac, pa gre vsak ki ima 5 min odvečnega časa zadeve podirati.

Če bi se v luft metali pred leti in se takrat povezovali, bi industrijske cone mogoče sploh ne bilo in tisočletne migracijske poti divjadi ne bi bile prekinjene.
Tako da če bi bil jaz na mestu LD Logetec bi vas nekam poslal!

mart6
24. May 2011, 09:16
Nasršen @Sršen: ker ne poznaš problematike je škoda, da se sploh odzivaš v tej temi. Ali misliš, da nas je kdo kaj vprašal, kaj pa mi menimo o coni tam doli? Si pa naiven, če misliš, da ne bi bilo cone v primeru, da bi se mi v luft metali. Pa še namig: dirkališče obstaja že veliko časa, šele naknadno so se spremenile dejavnosti do te mere, da so moteče. Tako je tvoj odziv povsem brezpredmeten in še žaljiv hkrati.

Na napačne ljudi se spravljaš. Recimo na tiste, ki so pripomogli, da občina Logatec nima več sežigalnice odpadkov na prostem (odlagališče Ostri Vrh v 80. in začetku 90. let). Za tisto smo bili pa očitno dobri, kljub temu, da smo zadevo uredili šele čez čas?

mart6

Sršen
24. May 2011, 09:59
Nasršen @Sršen: ker ne poznaš problematike je škoda, da se sploh odzivaš v tej temi.


Čakaj malo! Škoda zate ali zame!
A ti misliš, da se javno oglasiš, drugi pa nimajo pravice povedati kar mislijo? In da ne poznamo problematike?
Ravno problematika Logaškega obrtnega področja je ena največkrat predstavljena lovski javnosti.
In če je z lovskega in naravovarstvenega vidika zadeva zavožena, ker se lokalno prebivalstvo ni pravočasno uprlo takim načrtom, je sedaj malo pozno.
In moje mnenje je, da je bolje, da ta dejavnost, naj te moti kolikor hoče, ostane tam kjer je, čimbolj v urbanem področju, ki se bo nedvomno še širilo, pa jo poslušajte, samo da se v novo še kolikor toliko zdravo naravno področje ne seli.

Če pa te odkriti odgovor žali, pa je tvoj problem!

mart6
24. May 2011, 10:10
Ti kar piši. Sam sem medtem raje pridobil koristne informacije od lovske družine Vrhnika. Pa me nihče ni nekam poslal.

mart6

Sršen
24. May 2011, 10:27
Ti kar piši. Sam sem medtem raje pridobil koristne informacije od lovske družine Vrhnika. Pa me nihče ni nekam poslal.

mart6

Ja fajn. Saj zato pa si pricapljal sem, a ne?

mart6
24. May 2011, 10:47
A ni razvidno iz mojega prvega sporočila, zakaj sem se prijavil na forum? Hkrati pa nikjer ne piše, da bom na tale forum pozabil, nekatere teme so po mojem okusu.

Očitno je posredi neka foušija?

mart6

Sršen
24. May 2011, 11:11
Pejt spat!

206
24. May 2011, 14:35
Do kdaj bomo še prenašali take otročje izpade?

Sršen
24. May 2011, 14:59
Do kdaj bomo še prenašali take otročje izpade?

Počakaj, da se bo ta zgodba razpletla, pa boš čez čas videl kakšen je pravi namen te iniciative.
Se bo lovcem še fino kolcalo od te skupine "naravovarstvenikov".

mart6
24. May 2011, 15:42
Sršen je nekam aktiven v tej temi in očitno je v njegovem interesu, da se stvar ne preveri.

http://www.youtube.com/watch?v=U_juXKJCTcQ&feature=PlayList&p=34A5F2F3E1D51DDC&playnext=1&playnext_from=PL&index=6

Kakšen je torej po tvojem mnenju namen te naše iniciative?

mart6

šakal
24. May 2011, 16:40
Ja tole je že čisti dvoboj, da ne bosta samo vidva aktivna bom pa še jaz malo dodal.
mart6v prvem postu si predstavil dirkališče kot vaš problem, v tretjem pa si podal namig, da dirkališče obstaja že dolgo in so se šele naknadno spremenile dejavnosti do te mere, da so moteče!
Res ne vem kaj je sedaj pravi razlog za vaše nezadovoljstvo?

mart6
24. May 2011, 18:48
Preprosto povedano prekomeren hrup, ki se lahko pojavlja praktično kadarkoli, tudi v dneh, ko občinski odloki občanom zagotavljajo mir. Policija pa ne ve, kako ukrepati, ker se pristojni organi počasi odzivajo. Če bi se izvajale le dejavnosti iz uporabnega dovoljenja, težav ne bi bilo in tako je bilo približno med leti 2004 in 2008. Gokardi ali šola varne vožnje kot dejavnosti z vidika hrupa nista in ne moreta biti posebej problematični, uradnih prireditev je pa tudi le nekaj letno. Seveda so si kasneje izmislili vseh sort novih neprijavljenih dejavnosti, ali so te še primerne za ta prostor in dirkališče brez protihrupnih ograd, pa se seveda ni vprašal nihče. Se bo pa morda ob prvih uradnih meritvah hrupa. Recimo na 1,8 km razdalje v naselju dosega hrup z amaterskimi merilci vrednosti med 70 in 80 dBz, še huje pa je na robu naselja in v vmesnem naravnem okolju. Obrtne cone sploh ne bi "občutili", če notri ne bi bilo umeščeno dirkališče. Nedavno povečanje dirkališča nam gre kljub morda drugačnim pričakovanjem na roko, ker je bilo povečano z namenom šole varne vožnje. Ta se menda sedaj pogosteje izvaja in tako ostaja manj prostih terminov za "dodatne dejavnosti", kakršna je na primer na zgornjem linku. Da ne omenjam, da se prosti termini najdejo predvsem ob nedeljah in praznikih.

mart6

Sršen
25. May 2011, 08:39
...
Kakšen je torej po tvojem mnenju namen te naše iniciative?


Isti kot vseh skupin, ki so ukinila večino lovskih strelišč v preteklih letih!
Povečini gre za "aktiviste", ki so se nekam priselili in takoj začeli brihtati in spreminjati tisto kar je pri domačinih bilo že dolgo običajno, ali pa nekaj upokojencev, ki jim gre še barva sosedove hiše na živce, ker se ne sklada z njihovim okusom. Tem se v zadnjih časih pridružujejo še razni "naravovarstveniki", ki seveda pridno kurijo bencin in uporabljajo plastične vrečko, ko v usnjenih čevljih hodijo v mesnico po goveje zrezke, da bodo pri močeh, ko bodo doma na dvorišču praznili karter svojega vozila v odtočni jašek ali pa nesli izrabljen šporget v gmajno.

Pravih naravovarstvenikov pa je presneto malo.

Zato gre pri večini teh konfliktov pravzaprav zgolj za izsiljevanje lastnih interesov na račun drugih. A to se v demokraciji dogaja po procedurah, ki so tudi temelj demokracije in preko njih se odloči ali se bo kaj dogajalo, gradilo ipd. In če ste pri vas dirkališče postavili, ga imate po volji večine in demokratično obnašanje je da ga prenašaš, četudi tebi osebno ni všeč. Če pa najdeš napake v procedurah izvoli na ustrezne institucije in napake pokaži in vloži ovadbe!

Zadeva z naravovarstvom nima nobene zveze, razen če ima zvezo tudi sam obstoj človeške rase na planetu.
Po drugi strani pa kot sem že rekel, boljše v slabem je, da ta dejavnost ostane tam kjer je, ne pa da se seli še kam drugam.
Kajti tudi drifting je športna panoga, kot ostali bencinski športi, ki imajo vso pravico sobivati z obilico ostalih.

Ko Stanovnik drgne in ropota po gmajnah mu vsi ploskajo, ko se nekaj dogaja v urbanem okolju pa cel hudič.

In za konec še to. Bolje da tebi ropota kot pa jelenu na oni strani avtoceste!

ostrostrelec.pero
25. May 2011, 08:52
mart6, sprašujem te;"A je potem navrsti ajzenpon. ker njegova trasa potuje vzporedno z tem TVOJIM dirkakiščem?" Ta panoga tudi ni ne vem kako tiho, ko potuje skozi Logatec.

mart6
25. May 2011, 12:32
"Kajti tudi drifting je športna panoga, kot ostali bencinski športi, ki imajo vso pravico sobivati z obilico ostalih."

Njihova pravica sega do tja, kjer se začne naša pravica in niti mm naprej (razen če to ne povzroča težav). Dokler nekdo uživa svojo pravico ni problema, ampak vendarle so mu postavljene tudi omejitve in težava nastane, ko njegova pravica trči ob pravico drugega. Dirkališče je pač umeščeno v bližino naselij in bi morale biti dejavnosti na njem ustrezno prilagojene. In mi da imamo neke lastne interese? Jih upravljalci dirkališča morda nimajo?

Problem železnice? To je precej obrabljen protiargument, podobno kot s hrupnimi traktorji. Hrupni treningi daleč preglasijo železnico, hrup z dirkališča na 1,8 km razdalje je pa podoben kot traktorju na 200-300 m razdalje. Tovorni vlak pride in gre, z razliko od večurnih treningov z zelo motečo frekvenco hrupa. Vprašajte se, če niso morda povoženja divjadi tudi zaradi pretihih sodobnih potniških vlakov. Razlika je tudi v namenu dejavnosti, saj imata železnica in traktor večji pomen za človeško družbo, kot neki treningi, prirejeni v lastni režiji. Ravno zaradi železnice in ceste se bo v primeru meritev hrupa upoštevalo drugačne (višje) mejne vrednosti, a po naših meritvah tudi to dirkališču oz. hrupnim dejavnostim ne bo dosti pomagalo.

Na forumu se odvija boj sabelj in pušk. Nisem še prebral pametnih protiargumentov zoper našo iniciativo, ampak ena sama podtikanja. Domneve nasprotnikov rešitve problema na tem forumu se kar spreminjajo v dejstva. Ne bomo dovolili, da pametujejo tisti, ki se ne srečujejo z večurnim nedeljskim škripanjem gum v svojem bivalnem okolju, ki niso prejeli kakšen uraden dokument pristojnih organov, si prebrali uredbe o hrupu ali kdaj poklicali policijo, da se uredi zapisnik. Očitno se na ljudi, ki želijo nek problem rešiti na način, da bo sprejemljiv za vse (je kje govora o zaprtju dirkališča???), usuje plaz kritik. In zato s sodelovanjem na tem forumu vsekakor zaključujem. Naj omenim, da so tisti, na katere smo se prebivalci obrnili, veseli sodelovanja z nami.

mart6

tarfila
25. May 2011, 12:41
mart6, jst čist navijam za vas!
ne gledam formule in motociklov, celo nasprotno
DOL Z BENCIN ADRENALIN ! :icon_twisted:

žandar
26. May 2011, 07:49
Mart6, pozdravljam vašo iniciativo, saj poznam problem, ker smo podobno zadevo imeli v bližini in je bilo zelo moteče, skoraj nevzdržno. Kolikor vem je zadeva prenehala, ker jim je zasebni lastnik zemljišča, na katerem je bila dejavnost odpovedal gostoljubje ne pa zaradi iniciative domačinov , še manj pa lovcev iz pristojne LD, čeprav je bilo dirkališče v naravi.

Sicer ne vem od kod izvira Sršenov odpor do te iniciative, lahko pa povem, da se vaščani v mojem primeru niso odzivali zato, ker je ravno nekaj njihovih nadebudnih sinčkov sodelovalo v dirkah, ostali pa se niso hoteli zameriti sosedom.

Sršen
26. May 2011, 07:59
...In zato s sodelovanjem na tem forumu vsekakor zaključujem. ...

Hvala.

PROF.racoon
27. May 2011, 11:55
In čemu je takšno prerekanje potrebno?
Zakaj toliko ostrih besed?
Ali se na da lepši način podati svojega mnenja???
To ne vodi nikamor...

Raje si poglejte to:
http://www.ribiska-zveza.si/forum/viewtopic.php?f=14&t=8391&start=40
http://www.ribiska-zveza.si/forum/viewtopic.php?f=14&t=8669&start=80

Pa na srečanje na Bobrovem memorialu se spomnite.


Tisti, ki se tukaj tako prerekate, si na srečanju verjetno težko v oči pogledate in stisnete roko. Če sploh na srečanje pridete...

Kolovski
27. May 2011, 13:02
Proof, pa saj je tako obnašanje po forumu postalo normalno. Saj vidiš, da noben nič več ne objavlja, vsi se jebejo med sabo... Moderatorji popravijo in opozorijo tisto kar morajo, tisti ki so od njih postavljeni, da delajo zdraho, imajo privilegije... tko pač je, to si je treba vzeti v zakup. Imam občutek, da si z raznimi motikami, krampi, sršeni hoče ta forum povečati branost... pa jim ne ratuje ravno najbolje...

Tisti, ki smo vzpostavili prijateljstva prek tega foruma, to prijateljstvo vzdžujemo prek osebnih kontaktov, maila in podobno. Večina se foruma sploh ne poslužuje več... to je žal, realnost...

Sršen
27. May 2011, 13:15
... tisti ki so od njih postavljeni, da delajo zdraho, imajo privilegije...

Ej, Kolovc, ne žali me! Mene ne bo nihče postavljal! Še najmanj neki moderatorji.
In kar se tiče jambranja čez moja pisanja, si najprej točno preberi kako je potekalo v tej temi in se potem čudite zakaj pičim.
Dokler sršena pustiš pri miru ti nič noče, ko ga začneš bezat, pa piči!

Kolovski
27. May 2011, 13:17
Ej, Kolovc, ne žali me! Mene ne bo nihče postavljal! Še najmanj neki moderatorji.


Če pa mačku na rep stopš, pa zacvil...

žandar
28. May 2011, 16:05
Mene ne bo nihče postavljal! Še najmanj neki moderatorji.
Dokler sršena pustiš pri miru ti nič noče, ko ga začneš bezat, pa piči!

Oh Sršen, kako si se napihnil in očitno uživaš ko s svojim Marky Pansom izganjaš manj debelokože, drugače misleče forumske kolege.
Počasi boš ostal sam (no ja, najbrž bosta dva). Koga boš pa takrat napadal, verjetno se boš zaletaval v ogledalo.
Škoda, da nisi Čebela, tudi ta boleče pika, vendar je od nje tudi veliko koristi.

JANEZ L
28. May 2011, 16:32
Lp!

Čeravno je hrup moteč faktor, a so moteči tudi sprehajalci, ki se trumoma valijo skozi veliko Prirodo in puščajo za seboj upostošenje, v dobri veri, da so le oni in edini, od boga poklicani, naravovarstveniki, ekologi in ne vem še kakšni "logi", pa, da k temu prištejemo še krdelo "nedolžnih" pasjekov je enačba katastrofalna... Blizu mene je Alpski letalski center Lesce. Od kar pomnim je tam in znan je kot središče padalstva, ko pa so gradili avtocesto so morali prestaviti pisto in glej si ga vraga, takoj se rodi ljudska iniciativa, za preprečitev le tega, ker je na lepem začel hrup neznosno motiti prbivalce bližnje vasi... A kot je že Sršen izrazil dvom, to niso bili avtohtoni prebivalci, ti se še zmenijo ne za "frčoplane", ampak "pritepenci", ki jih moti, tudi že kokoš na vasi... in smrad hlevskega gnoja... Pa nihče ne mara smetišča, pa nihče trgovskih centrov, pa no...saj nihče nikogar več ne mara... No, pa nima to nič, neposredne veze z Mart-ovim primerom, a diši, zelo podobno...

Lovski zdravo
Janez L

Sršen
29. May 2011, 20:53
Oh revčka boga Kolovski in Žandarček. Vaju boli, ko človek po svoji vesti napiše?
Ne znata najti argumentov, pa se pod pas spuščata, zmerjata z nekakšnimi plačanci in žalita s slugami?

Naj se človek spusti na vajin nivo?
Nope, ne bo šlo, tam zmagata, pa še škoda vajinega časa, ker očitno veliko koristnega za lovstvo postorita. Ker pa ne vem kaj, se priporočam da napišeta.

Že zato, da ne bom sam osamljen tu jokal.

Sršen
29. May 2011, 20:54
A kot je že Sršen izrazil dvom, to niso bili avtohtoni prebivalci, ti se še zmenijo ne za "frčoplane", ampak "pritepenci", ki jih moti, tudi že kokoš na vasi... in smrad hlevskega gnoja... Pa nihče ne mara smetišča, pa nihče trgovskih centrov, pa no...saj nihče nikogar več ne mara... No, pa nima to nič, neposredne veze z Mart-ovim primerom, a diši, zelo podobno...

Lovski zdravo
Janez L

Končno nekdo, ki je sposoben dojeti poanto.

žandar
29. May 2011, 23:28
Končno nekdo, ki je sposoben dojeti poanto.

Aha Osica, šele sedaj razumem, nekaj (hrup, smrad, pozidave, smeti itd.) je šele takrat moteče, ko to ugotovijo domorodci, razne civilne iniciative pa so plod "pritepencev", ki pa so seveda pomehkuženi bedaki in nimajo pojma o tem kako se živi na deželi.
Zanimivo dojemanje instituta civilne iniciative. Zase lahko rečem, da imam z njimi dobre in slabe izkušnje in vedno podprem tisto, ki se bori za zdravo okolje in ohranitev narave.
Kar se tiče dela za lovstvo pa lahko rečem: trudim se, bolj od povprečja, kaj več pa ne bi razlagal, ker se mi ne zdiš nekdo kateremu bi polagal račune, pa tudi ne spada na ta forum.

Sršen
30. May 2011, 07:15
Aha Osica, šele sedaj razumem, ...
Kar se tiče dela za lovstvo ... ..., pa tudi ne spada na ta forum.

Prirejati in polagati na jezik pa znaš. Vsaka čast. Režimski človek s tečajem manipulacije?

In nisi edini, ki odstopa od povprečja...
In se strinjam, ne bova tu o tem.

main757
30. May 2011, 09:29
Bravo, namesto, da bi se skupaj z Mart6 borili proti hrupu ste ga nagnali s tega foruma. Ustvarili ste še enega nasprotnika lovstva. Čestitam vam za pamet. lp

Sršen
30. May 2011, 11:57
Bravo, namesto, da bi se skupaj z Mart6 borili proti hrupu ste ga nagnali s tega foruma. Ustvarili ste še enega nasprotnika lovstva. Čestitam vam za pamet. lp

In to je Mainov prvi in edini post doslej v tej temi.
O konkretni problematiki od njega pač nič. Tudi prav. Vprašam se le, kje so bili vsi ti dušebrižniki v časih, ko se je dalo na ta zločin nad divjadjo, kakor jaz imenujem celotno obrtno cono v Logatcu, še kako vplivati.
Sedaj je kot je in kjer je in bolje, da se drugam ne seli.

žandar
30. May 2011, 16:16
In to je Mainov prvi in edini post doslej v tej temi.
O konkretni problematiki od njega pač nič. Tudi prav. Vprašam se le, kje so bili vsi ti dušebrižniki v časih, ko se je dalo na ta zločin nad divjadjo, kakor jaz imenujem celotno obrtno cono v Logatcu, še kako vplivati.
Sedaj je kot je in kjer je in bolje, da se drugam ne seli.

Nekdo premalo, drugi preveč, če ni tvojega mnenja je " pod nivojem" ali "režimski". Ne pretiravaj!
Problematike obrtne cone v Logatcu ne poznam in kot praviš sedaj je kot je, toda ne vidim nobenega razloga, da se lovci vsaj sedaj ne bi pridružili iniciativi, ki sicer malo pozno poskuša omiliti posledice, kot ga ti imenuješ, zločina nad naravo.
Seveda vem, da številne iniciative iz raznoraznih razlogov delujejo proti lovstvu, toda v podobnih primerih se moram strinjati z mainom757 in menim, da nas nasprotovanja takim pobudam še bolj rinejo v zobe tistim, ki nam očitajo, da je naš edini cilj ubijanje živali zgolj zaradi užitka, za okolje pa se ne brigamo.
Ravno pridružitev nekaterim civilnim iniciativam je dokaz razumevanja demokratičnega upiranja brezdušnemu divjemu liberalizmu, ki so mu mar zgolj dobiček in izkoriščanje vseh živih in neživih resursov v ta namen.
Vem, da so pristaši in pobudniki takih zločinov tudi nekateri lovci, temu se ne da izogniti, kar pa še ne pomeni, da se ostali ne bi mogli temu upreti z javnim delovanjem ali podporo svobodno mislečih.
Kot sem že napisal, naša LD se je pridružila enemu izmed podobnih državljanskih nasprotovanj nameram lokalne skupnosti in je bilo to sodelovanje zelo ugodno sprejeto med ljudmi, tudi tistimi, ki sicer nasprotujejo lovu (iniciativa je uspela).

rock&roll
30. May 2011, 18:19
Matr ste zapeli v drevesa, gozda pa ne vidite.

Dajmo raje kakšno besedo o temi, torej o dirkarišču znotraj obrtne cone Logatec, jaz ga poznam ker sem si tam že ogledal dirke in naredil kar nekaj tečajev varne vožnje z avtomobili in z motorjem.
Če ima uporabno dovoljenje, v kar ne dvomim, potem je verjetno vse v skladu s predpisi. Obrtna cona je od Logatca oddaljena več kot kilometer, kar je ustrezno. Da je hrup ponoči? No, malo čudno ampak dopuščam možnost, da se kdo vozi tudi ponoči. Sicer pa imamo danes dobra okna, jih zapremo in je tišina, nobenega hrupa od zunaj. Kako pa mislite da preživijo ljudje v večjih mestih ali ob cestah, kjer je stalno promet? Prepričan pa sem, da ponoči ni tako grozno motečega hrupa iz OC Logatec ker se ponoči ne dogaja nič posebnega. Če pa so kakšne nelegalne dirke pa naj ukrepajo pristojni organi. Tudi v Ljubljani v TC Rudnik so bile nočne dirke pa jih je menda policija ustrezno preprečila. Skratka OC Logatec je primerna lokacija za manjša tekmovanja in za tisto, za kar ima dovoljenja in ni moteče za okolico ker je res dovolj oddaljena od naselja. Sploh pa prepovedati neko stvar, ker nekdo nekaj krši, je totalna neumnost in prizadene tudi dobronamerne.

Zato ne podpiram civilne iniciative saj so razne civilne iniciative krive, da še danes nimamo v Sloveniji veternih elektraren (skoraj cela Evropa jih ima), da nimamo spodobnega avto-moto dirkališča (skoraj ne poznam države ki ga nebi imela) za velika tekmovanja, najraje bi podrli biatlonski center na Pokljuki itd. Očitno bi nekateri radi razvoj čisto zatrli, da bi živeli kot pred 100 leti. To pač ne gre in jaz nisem za to in ne padam na poceni štose nekaterih civilnih iniciativ, kot so nekateri kolegi tu na forumu, ki sploh ne poznajo stanja. Ravno tako pa ne gre dirkališče v samo mesto (razen Monaka) ampak IC Logatec je na primerni oddaljenosti od mesta.

V OC Logatec NIMAM nobenih interesov razen da sem se usposabljal na trenigih varne vožnje in si ogledal eno ali dve drirki motoristov. Mogoče lahko zato tudi bolj objektivno ocenjujem razmere.

Prosim da v svojih nestrinjanjih omenjate predvsem navedbe in argumete takšne in drugačne.

jazbec
30. May 2011, 21:49
Težava niso dirke in treningi varne vožnje, težava je v "prostih treningih", ki so kadarkoli se jim zljubi.In nesmiselno je primerjati v tekmovanje v driftanju z običajnim prometom.
Težko je korektno oceniti situacijo, če si videl nekaj tekem in bil na tečaju varne vožnje.
Težava je samo ena, nekontrolirani treningi driftanja. Uporabniki poligona si uporabno dovoljenje razlagajo tako, da imajo lahko tekme (ki so seveda v naprej prijavljene....) in neomejeno število treningov....kadarkoli

Sam sem vrsto let preživel v Ljubljani, v bližini stadiona Ilirija. Tam je bilo vse jasno, nekaj tekem spedwaya na leto in vsak četrtek od pomladi do jeseni treninig od 15 do 18 ure trening. In to je to. Vse je jasno. Izven teh terminov, ni treningov, tekem..

rock&roll
31. May 2011, 01:44
Ampak moraš vzeti v obzir, da je oddaljenost od naselja precej večja kot en kilometer, mislim da sem nekje zasledil zapisno 1,8 km. Predstavljaj si one, pri kino Šiški, oni sploh niso vedeli da se na Iliriji kaj dogaja pa so bližje od 1,8 km. Moteče je lahko le ponoči in se strinjam, da verjetno nimajo dovoljenja da izvajajo tekme ali treninge med 22 in 6 uro oziroma v tem času nebi smeli povzročati hrupa. Samo verjetno ne gre za to.

mugo
31. May 2011, 06:22
Zato ne podpiram civilne iniciative saj so razne civilne iniciative krive, da še danes nimamo v Sloveniji veternih elektraren (skoraj cela Evropa jih ima),

No, veterne elektrarne nimamo zaradi DOPSA. In še marsičesa.

Sršen
31. May 2011, 07:33
Nekdo premalo, drugi preveč, če ni tvojega mnenja je " pod nivojem" ali "režimski". Ne pretiravaj!
Problematike obrtne cone v Logatcu ne poznam ...

Tudi ti ne pretiravaj! Oznake nisi dobil zaradi drugačnega mnenja, to vedno spoštujem, temveč zaradi polaganja besed, ki jih nisem napisal meni na jezik.
To je enostavno pizdunsko! S teboj vred je tu še nekaj takih, ki na kritiko, tudi ostro ne znate odgovoriti na isti način, temveč se spuščate na osebni nivo. Tako se je preklanje tudi začelo in eskaliralo. Zato sem ti tudi napisal oznako v tej objavi, za "režimsko" je bilo pa le jasno vprašanje, ker se mi nekaj dozdeva kdo si.
Odgovoriš ali ne, tvoja stvar, sili te nihče ne.

In ja, ne poznaš problematike in R&Roll je edino lepo argumentirano zapisal in njegovo mnenje še kako delim.

žandar
31. May 2011, 16:12
Tudi ti ne pretiravaj! Oznake nisi dobil zaradi drugačnega mnenja, to vedno spoštujem, temveč zaradi polaganja besed, ki jih nisem napisal meni na jezik.
To je enostavno pizdunsko! S teboj vred je tu še nekaj takih, ki na kritiko, tudi ostro ne znate odgovoriti na isti način, temveč se spuščate na osebni nivo. Tako se je preklanje tudi začelo in eskaliralo. Zato sem ti tudi napisal oznako v tej objavi, za "režimsko" je bilo pa le jasno vprašanje, ker se mi nekaj dozdeva kdo si.
Odgovoriš ali ne, tvoja stvar, sili te nihče ne.

In ja, ne poznaš problematike in R&Roll je edino lepo argumentirano zapisal in njegovo mnenje še kako delim.

Spoštovani Sršen, malo sem ti nastavil ogledalo, pa si očitno nisi všeč.
Če misliš, da o določeni lokalni tematiki razpravljajo le tisti, ki jo od blizu poznajo, potem bi pač o tej temi lahko razpravljali le člani LD Logatec.
Na tvoje vprašanje kdo sem, ti lahko odgovorim kdo nisem, torej:
Nisem v nobenem organu LZS, nisem član nobene politične stranke in nimam spoštovanja do kvazi avtoritet. Razmišljam in pišem popolnoma samostojno, ob vpletanju dnevne politike v katerokoli temo se mi obrača želodec.
Tudi ne vem kdo si ti in me to niti najmanj ne zanima, dovolj mi je najino občasno "preklanje" na forumu, sicer pa ne vem, kaj je za tebe ostro, morda to, da nekomu rečeš "pizdun" ali "režimski" ali "pod nivojem"ipd. No in ker te ne poznam, tvoja premisa o spuščanju na osebni nivo ne vzdrži, polemiziram le s tvojim mnenjem.
Včasih se s teboj celo strinjam ampak tega, v maniri nekaterih forumcev, ne razglašam.
In za konec, tebi pa res ni potrebno polagati besed na jezik, se sam dovolj trudiš.

rock&roll
31. May 2011, 18:25
No, veterne elektrarne nimamo zaradi DOPSA. In še marsičesa.

Res je tudi DOPS proti veternim elektrarnam ampak je zraven tudi neka civilna iniciativa. Skratka tam, kjer bi jih potrebovali jih ni. Poglejmo koliko jih je proti kamnolomom, ki vsaj na Dolenjskem rastejo kot gobe po dežju in v katerih ropota, se kadi bolj kot na dirkališčih tipa OC Logatec. Ni jih, lovci pa smo dostikrat nemočni proti t.i. Sanacijam kamnolomov, s katerini obseg kamnoloma povečajo za 10x kar naj bi pomenilo, da ga sanirajo. Župani dobio nekaj denarja za občinske projekte, oolje pa je za dalj časa degredirano.

MilanK
31. May 2011, 20:23
rock&roll: Res je tudi DOPS proti veternim elektrarnam ampak je zraven tudi neka civilna iniciativa. .........

In kaj je s tem narobe, če je proti tem elektrarnam tudi "neka civilna inciativa".
In kdaj bomo lovci kot del civilne družbe lahko rekli, da smo sami ali skupaj z drugimi zaustavili kak projekt, v dobrobit okolja in živali?

žandar
31. May 2011, 20:26
Res je tudi DOPS proti veternim elektrarnam ampak je zraven tudi neka civilna iniciativa. Skratka tam, kjer bi jih potrebovali jih ni. Poglejmo koliko jih je proti kamnolomom, ki vsaj na Dolenjskem rastejo kot gobe po dežju in v katerih ropota, se kadi bolj kot na dirkališčih tipa OC Logatec. Ni jih, lovci pa smo dostikrat nemočni .

O tem sem govoril!
Dirkališče Logatec je samo primer, morda ne najboljši, ko civilna iniciativa išče podporo pri lovcih, mi pa po njih. Ne vidim razloga , da se jim ne bi pridružili tudi pri drugih pobudah, kjer smo prizadeti. Posamični protesti so večinoma obsojeni na propad, včasih je treba stopiti skupaj.
Samo tarnanje, da iniciativ ni kjer bi jih potrebovali, ne pomaga nič.

jazbec
31. May 2011, 21:53
Steza za spedwaj je bila v Šiški že preden so se gradili bloki, tako da je vsak ki se je la malo pozanimal kje kupuje stanovanje vedel za kaj gre.

rock&roll
31. May 2011, 22:09
Res ne vem zakaj bi morali biti proti veternim elektrarnam če je to ena najbolj čistih virov energije? Zakaj bi torej morali podpirati neke civilkne iniciative in DOPS, ki se zavzemajo proti veternim elektrarnam. Saj to ni v nasprotju z trajnostno rabo naravnih virov. Hecno a ne, trajnostna raba pa je tudi naš, lovski argument.
Urejena dirkališča na primernih lokacijah so kompromis, v konkretnem primeru pa nima dodatnega oz. prekomernega negativnega vpliva na okolje, pod pogojem, da se uporablja skladno z dovoljenjem. Zakaj bi se torej morali boriti proti nečem za kar ni nobenih razumnih in pametnih argumentov. a samo zato, da bomo všeč neki civilni iniciativi? Ste pa hecni, lovci smo bili že takrat, ko o civilnih iniciativi še sploh nič niso vedeli, in smo že takrat skrbeli za okolje in divjad. Vendar ne radikalno in na škodo človeka niti ne na škodo divjadi. Le kje vidiite vlogo lovcev pri hrupu, ki je čez dan v obrtni coni kamor je umeščeno dirkališče? Dajte no, saj nismo hlapci interesov nekaj posameznikov ki jih moti vse in vsi.
Naj se nam raje pridružijo civilne iniciative in DOPS pri prizadevanjih za zelene mostove čez avtocesto, še posebno na relaciji Vrhnika - Razdrto, kjer je bilo že veliko povozov saj je cesta presekala stoletne poti po katerih je migrirala divjad. To je za mene problem lovcev in lovskih družin na Logaškem območju. A bi mogoče raje naredili civilno iniciativo in zahtevali da ponoči zaprejo promet po avtocesti, ker hrup (ki ga je gledano v celoti bistveno več kot z OC Logatec) moti divjad?
Bodite kritični do raznih predlogov in pobud in ne padajte na poceni štose in lotite se raje tistih projektov, ki bodo dali za okolje in divjad primerne rezultate.

Sršen
1. June 2011, 07:44
Rock&Roll, kongratuiram in aplaudiram!

Sršen
1. June 2011, 07:53
... Včasih se s teboj celo strinjam ampak tega, v maniri nekaterih forumcev, ne razglašam. ...

Tudi izraz soglašanja je prispevek prav tako kot nestrinjanja ali kritike.
Na ta način prihaja do izraza mnenje večine, saj samo kimati ali odkimavati na oni strani ekrana ne opravi nič.

Kar se pa tiče manir in ostrih besed, pa le kar komu in kdaj pritiče. In sigurno ne zaslužijo vsi samo glajenja po dlaki in trepljanja po ramenu.

O sami temi pa le še toliko, da je R&Roll prebral moje misli in jih je lahko kulturno napisal, ko se je zadeva razvila. Če bi to spisal takoj za prvo objavo, bi pokasiral isto kot jaz in bi se verjetno umaknil. Jaz pa se ne in ti si dobil lepo priliko rekreacije na tastaturi. Tudi to nekaj vredi, a ne!

main757
1. June 2011, 08:43
Sršen, še ene dve taki pa boš postal moderator.

Sršen
1. June 2011, 09:25
Sršen, še ene dve taki pa boš postal moderator.

Ne, hvala, res ne bi!

žandar
2. June 2011, 23:09
O sami temi pa le še toliko, da je R&Roll prebral moje misli in jih je lahko kulturno napisal

Še dobro, da imaš nekoga, ki tvoje misli kulturno napiše.:icon_wink:

Sršen
3. June 2011, 07:34
Še dobro, da imaš nekoga, ki tvoje misli kulturno napiše.:icon_wink:

Veš kako je; večini zlepa nič ne dopoveš, pa je treba na žebelj napisati, pa jim ga v glavo zabiti. Žal.