PDA

View Full Version : Falken optics



jozejagrCZ
11. May 2011, 11:09
Zanimam se za nakup dvogleda in med policami v trgovini sem videl dvogled znamke FALKEN (8x42 prestige) cenovno zelo ugoden. Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje s tem daljnogledom ali nasploh z optiko te firme.

De_Tomaso
11. May 2011, 23:00
Cenovno ugodna optika je običajno najdražja in bi jo mirne duše vsakomur odsvetoval. Kupiti daljnogled za 100€, da se človek prepriča, da so za lov primerni šele daljnogledi nad 400€ je pač draga šola.

Sršen
12. May 2011, 07:41
Ej, jej, jej, De Tomaso, ne vem če imaš prav.
Glede na prepričanja in prepričevanja nekaterih na tem forumu, je vse kar je švabsko ta narbuli. In glede na to, da Falken vsaj po imenu smrdi na švabarijo, je to nedvomno eden ta boljših rešpetlinov. Ne glede na to kako se čezenj vidi. ;-)

De_Tomaso
12. May 2011, 20:26
Sršen, ne bi moral bolj udariti mimo glede švabske robe in mojih prepričanj. ;) Boljše da ne izveš kakšno mnenje imam šele o njihovih avtomobilih. ;)


Edina kar verjamem je, da je poceni optika metanje denarja stran. Na drugi strani pa sem vedno pripravljen dat roko v ogenj, da recimo Hawke Endurance ED, Vortex Talon HD, Bushnell Legend Ultra HD in še kakšen daljnogled zadovoljijo 98% potreb vseh lovcev. Pa so vsi ti narejeni na Kitajskem in cenovno zelo ugodni napram evropski konkurenci.

Moj nasvet: "bolje dati enkrat 500€ kot nekajkrat po 150€" pa je seveda popolnoma dobronameren in ga nikomur ni treba niti približno poslušati. Sam pač verjamem, da se lov "dobesedno" začne z dobrim pogledom in ne vem kaj je narobe s tem, če to na glas povem.

Sršen
12. May 2011, 20:39
He, he, De Tomaso, se midva kar strinjava. Le opozarjam te na napade "Germanofilov" na tem forumu. ;-)

LP

Tomaž Ražman
13. May 2011, 20:20
Osebno tega daljnogleda ne poznam, lahko pa povem svojo izkušnjo... Pred 8 leti ko sem začel jagat sem kupil Bushnel legend 10x42, kateri je vreden svojega denarja. Lani pa sem kupil Leico Geovid 8x56 in morem rečt da je druga dimenzija, primerjal sem ga tudi z Zeissovim z daljinomerjem in nisem opazil nobene razlike.

Tako da če mene vprašate se bolj splača kupit en zelo poceni daljnogled in ga uporabljat vse dokler se ne nabere denar za optiko ki bo trajala tako rekoč vse življenje... Katera je pa ta optika pa se vsak sam potem odloči.

Je pa po mojem mnenju pri lovski opremi najpomembnejši dvogled, potem dober strelni daljnogled in na koncu je orožje.

De_Tomaso
13. May 2011, 21:07
Pod to bi se pa lahko podpisal.

Glede Leica optike pa samo palec gor. Dvomim da je na trgu sploh kaj boljšega.

žandar
13. May 2011, 22:11
Je pa po mojem mnenju pri lovski opremi najpomembnejši dvogled, potem dober strelni daljnogled in na koncu je orožje.

Jaz bi samo zadnja dva zamenjal, drugače pa zelo dobro razmišljanje.