PDA

View Full Version : Gumirana kapa za kopito



iztok66
18. April 2011, 13:00
Iščem gumirano kapo za kopito, pa vse kaj najdem je preveliko. Nekateri pravijo da se to da odrezat, samo nisem prepričan da se ta guma da samo tako odrazat, da je na koncu vse estetsko. Nekateri so celo rekli da se da gumo zbrusit, to mi je pa še manj jasno.

Kakšen predlog?

Veper
18. April 2011, 13:09
Ja guma se brusi in tako je vse lepo in prav.Če nisi vešč pa raje nesi puškarju ki ti bo tista mesta na kopitu kjer bo brusilka mogoče malo zašla na les tudi lepo poporavil in spoliral.

main757
18. April 2011, 13:51
Gumo se da lepo obrusit, samo znat je treba. Nesi puškarju, ki ti bo zrihtal.

jvpv
18. April 2011, 15:23
Ja guma se brusi in tako je vse lepo in prav.Če nisi vešč pa raje nesi puškarju ki ti bo tista mesta na kopitu kjer bo brusilka mogoče malo zašla na les tudi lepo poporavil in spoliral.

guma se poriše (označi) na kopitu, se sname in potem brusi...je treba večkrat probat ampak kopito pa ostane nedotaknjeno :icon_wink:

Tomaž Ražman
18. April 2011, 19:08
Iščem gumirano kapo za kopito, pa vse kaj najdem je preveliko. Nekateri pravijo da se to da odrezat, samo nisem prepričan da se ta guma da samo tako odrazat, da je na koncu vse estetsko. Nekateri so celo rekli da se da gumo zbrusit, to mi je pa še manj jasno.

Kakšen predlog?

Nesi puškarju in bo odlično narejeno, pa obremenjevat se ti ne bo treba...

1248
19. April 2011, 09:01
"jvpv" ti je dal pravilen namig. Samo brez tračnega brusilnika boš to težko naredil. Z prvo gumi kapo sem se igral toliko časa, da sem šel kupit novo, da je potem nekako izgledalo. Sedaj pa že kar gre.

LP G.

Pinkfloyd
19. April 2011, 20:04
Koliko pa stanejo te gume? Oz. koliko hoče od mene puškar za delo in gumo?

1248
20. April 2011, 09:40
Koliko hoče puškar za delo ne vem. Orbis(puškarstvo Kranj) se še kje dobi in je okoli 10€. Ostali uporabni 13-16€.

LP G.

Tine
20. April 2011, 09:50
Eno skok izven vaše debate. Kaj se dobi kapo, ki bi bila debelejšja od obične? Očetova kombinirka ima namreč prekratko kopito za cca 2-3 cm. Je pa kapa že montirana. Drugače bomo morali kaj podložiti, a tisto vse izgleda bolj "šlampasto".

Kolovski
23. April 2014, 15:20
Da ne bo tako dolgčas pred 1. majem... Kupil sem ruger american r2 (za pogone), pa bi dal med gumo in kopitom distančnik v oranžni barvi - pač prekratko kopito.

Pozna kdo kakšnega obrtnika, ki bi mi naredil/odrezal/vlil oranžen kvader mer 15x5x5 cm, da bi potem izrezkal ven distančnik?

Sršen
24. April 2014, 08:30
Kolovski, sam pri svoji puši še nisem gledal, pa vprašam. Ali se guma enostavno odvijači ali boš moral kar rezati in potem lepiti?

Kolovski
24. April 2014, 08:34
Hja. Nisem še preveril. Če jo bo treba odrezati, bom pa dal drugo gumo, tako k se jo privijači... Bom pa preveril pa sporočim...

mugo
24. April 2014, 10:52
Preden kaj čaraš, režeš in lepiš predlagam en neoprenski Stock recolil pad, kot ti prilagam primere na slikah. Lahko lepo menjaš in kombiniraš vložke- distančnike in dobro preizkusiš, kaj točno hočeš in potem posegaš v puško. Ali pa boš kar na neoprenskem ostal. 1409814099 14100

Kolovski
24. April 2014, 11:10
Nope, to mi ni všeč. Pa še zatika se - po vsej verjetnosti bi ga izgubil med trajabarijo :)

mugo
24. April 2014, 12:10
Nope, to mi ni všeč. Pa še zatika se - po vsej verjetnosti bi ga izgubil med trajabarijo :)

Ok, ti ni všeč. Samo predlagam. Zatika se pa ne, in izgubi se tudi ne. Imam pa mi je fajn.

Sršen
24. April 2014, 12:15
Mugo, prosim info kje si nabavil.
Tista z maskirno sliko mi je všeč. Rad skrbim, da se imajo ob kaj obregati.:whistle:

mugo
24. April 2014, 12:33
Tista z maskirno sliko mi je všeč. Rad skrbim, da se imajo ob kaj obregati.:whistle:

Hehe, sva že dva. No pri meni pač mora biti šekasta da k puški paše. Sam imam prvo na objavljeni sliki od šekastih. Nabavil v Salzburgu, pri nas jih še nisem zasledil, je pa tega polno na voljo prek spleta, pa poceni so. Proizvajalec Jack Pyke.