PDA

View Full Version : Pravila obnašanja na strelišču!



Gorski
5. April 2011, 10:06
Pozdravljeni,

Kot pomočnik strelskega referenta moram sestaviti pravila obnašanja na strelišču >hišni red<, zato se obračam na vas, če ima morda kdo kakšen osnutek le teh!

Lp,
Gorski

206
5. April 2011, 10:18
V zadnjem Lovcu je velik članek o tej temi :icon_smile:

Mitja K
9. April 2012, 20:00
Če ima kdo osnutek/pravila za vzdrževanje reda na strelišču bi prosil, da mi jih posreduje. Pregledal sem vse, tudi zgoraj omenjenega Lovca pa ni nikjer govora o pravilih oziroma kaj naj bi vsebovala.

Hvala za pomoč.

Tomaž Ražman
9. April 2012, 21:42
Po mojem je skoraj najboljše da najdeš pravilnik za IPSC in boš tam najdu pravilnik, ki se ga da zelo dobro uporabit...

A to rabiš za pristrelitev, ali za organizacijo kake tekme?

206
9. April 2012, 21:49
Preciznjaki že odpovedujejo tekme zaradi podobnih zadev na streliščih SV.Kar naenkrat ni več varno. :icon_rolleyes:


Številka: 093-1/2012-243
Datum: 2.4.2012
Zadeva: Uporaba vadišč in strelišč Slovenske vojske
Zveza: Mnenje MNZ o primernosti vojaških strelišč za civilno uporabo št. 216-
99/2011/2 z dne 25. 11. 2011 in dopis GŠSV Oddaja strelišč civilnim
organizacijam št. 603-66/2012-6 z dne, 20. 2. 2012
Spoštovani,
civilno-vojaško sodelovanje je za Slovensko vojsko velikega pomena. Zato si že vrsto let
prizadevamo za dobre odnose na področju sodelovanja z domačim civilnim okoljem. Souporaba
vojaških vadišč in strelišč je ena od oblik našega dobro vpeljanega sodelovanja.
Pred kratkim smo prejeli mnenje Ministrstva za notranje zadeve v katerem nas opozarjajo, da
vojaška vadišča in strelišča ne izpolnjujejo vseh pogojev za to, da bi jih lahko varno uporabljale
civilne organizacije. Da bi lahko še naprej izvajali strelska urjenja na streliščih SV, morate
izpolniti nekaj dodatnih pogojev. Eden od ključnih je fizično varovanje, za katerega je potrebno
imeti ustrezno pooblastilo (to imamo npr. pripadniki SV, policisti, varnostniki ali druge
pooblaščene osebe).
Od aprila dalje vam žal ne moremo več dovoliti uporabe naših strelišč. Zavezujemo se, da vas
bomo o zahtevanih dodatnih pogojih čim prej obvestili, da bomo lahko našli skupno rešitev.
Prosimo vas za potrpežljivost in razumevanje. Verjamemo da se strinjate, da je varnost
uporabnikov na prvem mestu.
S spoštovanjem,
Pripravila:
st.

Brakir
9. April 2012, 22:39
Na spodnjem linku odpres skripto, pod poglavjem 5.3 imas red na streliscu.

http://issuu.com/podoba/docs/skripta_usposabljanje_komplet__jan_10_

Lp Brakir

Mitja K
10. April 2012, 08:35
A to rabiš za pristrelitev, ali za organizacijo kake tekme?

Potreboval bi za tekme, spomnem se da sem to nekje videl obešeno na strelišču, pa se ne spomnem ne kje ne kaj je pisalo.