PDA

View Full Version : podatki o puški



LOVEC GORC
17. March 2011, 17:02
Pozdravljeni! Pred dobrim letom, sem kupil prvo karabinko Crvena zastava, kalibra 7X64. Ker je puška rabljena, prodajalec pa je izgubil papirje, me zanima kje bi se dalo izvedeti kdaj je bila puška narejena, oz. prodana
če ima kdo kakšne izkušnje s tem ali pa stvari pozna, bom vesel vsakega nasveta.

flisko
17. March 2011, 23:39
prodajalec izgubil papirje, nej uganem serijska je dol odfleksana, nategnil so te prijatelj- ukradeno puško si kupil! policijo poklicati

LOVEC GORC
18. March 2011, 05:02
Kje pa, vse je gor številke, preizkusi... Rad bi samo nekako izvedel koliko je moje orodje dejansko staro!

žandar
18. March 2011, 07:37
Moral boš iti v zgodovino in najti prvega lastnika, to pomeni pobrskati po arhivih organov, ki so izdajali orožne liste. Zelo verjetno je prvi vpis zelo blizu leta izdelave, razen če je nekoč bila odvzeta nezakonitemu lastniku in ni bil ugotovljen prvi zakonoti lastnik (npr. ilegalno nabavljena v tujini).
Kako boš in če boš lahko prišel do teh podatkov pa ti bodo morali svetovati bolj izkušeni v tem.

206
18. March 2011, 07:49
Nekatere firme imajo podatke o vseh proizvodih z serijskimi številkami.

Če jim poveš zgodbo in daš serijsko številko bi se znalo naredit da imajo v arhivu kje kakšne podatke.

patriot
18. March 2011, 21:25
prodajalec izgubil papirje, nej uganem serijska je dol odfleksana, nategnil so te prijatelj- ukradeno puško si kupil! policijo poklicati

Kako si pa ti črnogled.:icon_confused:
lp in dober pogled!

PROF.racoon
18. March 2011, 21:32
prodajalec izgubil papirje, nej uganem serijska je dol odfleksana, nategnil so te prijatelj- ukradeno puško si kupil! policijo poklicati

Kako pa bi jo vpisal na UE, če bi bila ukradena??? :icon_confused:

žandar
19. March 2011, 08:16
Kako pa bi jo vpisal na UE, če bi bila ukradena???
prof:RACOON, to je možno, če je tako puško nekdo našel in je puško izročil policiji in če je policija tako puško zasegla nezakonitemu lastniku pa ni ugotovila od kod izvira.
Če orožje ustreza lovski uporabi, ga po opravljenem postopku izročijo UE, katera ga potem proda v korist proračuna RS.

Markysprej
19. March 2011, 09:51
bom si kar to temo sposodil:
2 lista dobil;
1. list: dovoljejnje za nabavo orožja - posameznik; 2.list: priloga I: potrdilo o prodaji orožja.

1. list že izpolnjen,

2. list nepopolno izpolnjene rubrike:
točka 2: podatki o nabavnem oz. prodanem orožju
IN
točka 3: podatki o prodajalcu: a) izpolni trgovec; b) izpolni odsvojitelj-prodajalec.

zanima me, kaj se izpolni in kateri list kdo obdrži. kupec & prodajalec sva fizični osebi.
thx
:icon_redface:

zajec
19. March 2011, 09:58
Prvi list dobi prodajalec,druga dva kupec.

PROF.racoon
19. March 2011, 20:59
Kako pa bi jo vpisal na UE, če bi bila ukradena???
prof:RACOON, to je možno, če je tako puško nekdo našel in je puško izročil policiji in če je policija tako puško zasegla nezakonitemu lastniku pa ni ugotovila od kod izvira.
Če orožje ustreza lovski uporabi, ga po opravljenem postopku izročijo UE, katera ga potem proda v korist proračuna RS.

Puška potem ni ukradena, če ti jo je prodala UE, ali ne? Ali pa mogoče na UE prodajajo tudi ukradene puške?
Mogoče me nisi dobro razumel. Na UE ti verjetno ne bi mogli registrirati ukradene puške, ki je bila kupljena od fizične osebe. Na UE pa tudi verjetno ne prodajajo ukradenih pušk.
Poznam podoben primer, ko smo v našem strelskem društvu kupili približno 10 kosov MK orožja, ki je bilo zaplenjeno drugim SD zaradi neurejenih papirjev.

LOVEC GORC
20. March 2011, 08:42
Hja jaz sem svojo puško kupil v Laškem. imel sem nabavno dovoljenje, prodajalec pa jo je imel vpisano v svoj OL. Povedal mi je, da jo je pred njim uporabljal neki invalid, ki pa je z njo oddal zelo malo strelov. Puška je izgledala zelo dobro ohranjena zato sem jo tudi kupil. Prvi izvod nabavnega dovoljenja je obdržal prodajalec, ostala dva izvoda pa sta ostala meni. Na svoji UE sem tako puško brez težav registriral in vpisal v OL. Pomembno pa je, da prodajalec v osmih dneh orožje odjavi na svoji UE.
Uspelo mi je tudi izvedeti, da je puška stara 21 let, ampak je zelo zelo natančna.

alojz1
20. March 2011, 12:47
me zanima kje bi se dalo izvedeti kdaj je bila puška narejena, oz. prodana.
Poglejte še enkrat vprašanje, potem pa še odgovore. Nastala je cela kriminalka.

žandar
20. March 2011, 13:58
PROF.racoon, da parafraziram Alojza1, dobro prečitaj moj odgovor.
Seveda jih prodaja, ampak šele po končanem postopku, ko ustrezni organ ni ugotovil pravega lastnika.