PDA

View Full Version : Leupold European 3-9x50 ali Zeiss Duralyt 3-12x50



Kaliber
13. March 2011, 20:55
Pozdravljeni

Kopujem daljnogled in se odločam med Leupold European 3-9x50 in Zeiss Duralyt 3-12x50. Pomembno mi je, da se pri daljnogledu s povečavo ne povečuje tudi križ. Daljnogled bom uporabljal predvsem za lov, fino pa bi blo da bi se tudi na tarčo dalo solidno ustreliti. Kaj priporočate?

Ahiles
14. March 2011, 20:15
ne morem dati nobene primerjave, ker imam samo omenjenega Leupolda. Z njim sem na svojem karabinu (.308win) zelo zadovoljen, vidim streljati, vse dokler vem kaj streljam. To mi je najbolj pomembno, slika je lepa in čista. Kolikor sem primerjal z različnimi daljnogledi znamke Zeiss, nisem opazil bistvene razlike (konkretnih primerjav pa žal ne morem povedati). Tudi za na tarčo povsem zadovolji potrebe.

Se pa bo gotovo našel kdo, ki prisega na kaj dražjega... pač vedno vsak svojo robo hvali :icon_biggrin: Pa da ne bo pomote, oče ima Zeiss 6x42 in je z njim prav tako zadovoljen. Z Leupoldom ne moreš zgrešit, se ga pa splača naročit preko interneta:icon_wink:

Kaliber
14. March 2011, 21:16
Tudi sam se nekako bolj nagibam k Leupoldu. Ahiles, kje si pa naročil dalnogled?

Ahiles
14. March 2011, 21:45
poglej ZS!

MasterLesjak
14. March 2011, 22:01
Kar se tiče križa v zadnjem gorišču mi je zadnjič nek gospod kazal njegovo puško, na kateri ima Leupolda s križem v zadnjem gorišču in je bil križ tako velik(oz. debel) da za moje pojme ni razlike a se ti povečuje ali ne ali pa je zelo majhna. Ni pa pomoje nič narobe če imaš križ v zadnjem gorišču.

Ahiles lahko dobim še jaz ZS?

Ahiles
15. March 2011, 22:13
Seveda :icon_wink:

hunterxxxl
15. March 2011, 22:20
Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.

detel
16. March 2011, 09:47
Kje pa je Diatal narejen?

zlatorog
16. March 2011, 12:22
Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.
V ZDA izdelujejo Zeiss Conguest, s colskim tubusom za njihovo tržišče, Duralyt pa izdelujejo v EU, mislim da v Angliji. LP

hunterxxxl
16. March 2011, 16:19
Možno da, jaz sem dobil take informacije.

JANEZ L
18. March 2011, 10:43
Lp!

Upam, da ne bo zopet reklama...:icon_evil:

Duralyt daljnoglede izdelujejo v Nemčiji, nekatere komponente pa na Češkem. Na tržišče bo prišla nova generacija Duralyt z osvetljenim križem številka 60. Po informcijah na IWA-i je baje dosti boljši kot stari Duralyt. Cena bo okoli 1000 evrov, saj tako so zatrdili.

Lovski zdravo
Janez L

jereb
18. March 2011, 23:30
No pa smo spet tam, če je zeiss, da je dober (pa ne odličen), je več kot jurja in pika.

De_Tomaso
20. March 2011, 11:47
Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.


Dialyth je narejen v Evropi. Conquest strelni daljnogledi so narejeni v Ameriki in se pri nas ne prodajajo.

Sam ne bi rekel, da zanič. Daleč od tega, je pa pač res da ni v rangu dražjih Zeissov.

hunterxxxl
20. March 2011, 12:06
No, potem sem pa dobil napačne informacije. So mi ga pa odsvetovali. Svetovali so mi rajši starejšega rabljenega.

jancar
6. April 2011, 08:34
So že naprodaj na E-gunu cena od 995,00 - 1.095,00 EUR

snef
9. April 2011, 03:16
pozdravljeni,........

moram se oglasit, na to debato okoli Zeiss-a DURALYT...............izdelujejo ga v isti tovarni kot CLASIC, VICTORI ali VARIPOINT.
Med navadnim DURALYTOM in DURALYTOM z rdečo piko, je razlika samo v rdeči piki.
Hunterxxxl.....................nevem kako lahko govoriš o streljnem daljnogledu ki ga ne uporabljaš. V uporabi sem imel vse obstoječe ZEISS daljnoglede, trenutno uporabljam VARIPOINT 3-12X56 V69 - križ

( in razlika med DURALYT z 50 mm izhodno lečo ali VARIPOINT 50mm izhodno lečo je razlika samo v premazih glede prepustnosti svetlobe ali je 93 % ali 89 % pa človeško oko ne zazna),

imam tudi DURALYT vse tri modele in danes sem dobil še DURALYT z osvetljeno piko ( mislim da sem prvi pri nas ki je prodal NOVEGA DURALYTA),..........ker se spoznam odlično ali še bolj kot odlično na ZEISS DALJNOGLEDE...........ti bom odkrito povedal da govoriš neumnosti in izkazuješ pravo laičnost glede ZEISS-ove optike.




pozdrav Snef

snef
9. April 2011, 07:58
no glede podrobnosti Duralyta se ne bom spuščal, je pa res da je uporabljena drugačna tehnika glede prikazovanja rdeče pike.

in kdor se spozna na lovsko optiko bo ugotovil na kakšen način.

LP

muzikant
9. April 2011, 09:02
pozdravljeni,........

moram se oglasit, na to debato okoli Zeiss-a DURALYT...............izdelujejo ga v isti tovarni kot CLASIC, VICTORI ali VARIPOINT.
Med navadnim DURALYTOM in DURALYTOM z rdečo piko, je razlika samo v rdeči piki.
Hunterxxxl.....................nevem kako lahko govoriš o streljnem daljnogledu ki ga ne uporabljaš. V uporabi sem imel vse obstoječe ZEISS daljnoglede, trenutno uporabljam VARIPOINT 3-12X56 V69 - križ

( in razlika med DURALYT z 50 mm izhodno lečo ali VARIPOINT 50mm izhodno lečo je razlika samo v premazih glede prepustnosti svetlobe ali je 93 % ali 89 % pa človeško oko ne zazna),
imam tudi DURALYT vse tri modele in danes sem dobil še DURALYT z osvetljeno piko ( mislim da sem prvi pri nas ki je prodal NOVEGA DURALYTA),..........ker se spoznam odlično ali še bolj kot odlično na ZEISS DALJNOGLEDE...........ti bom odkrito povedal da govoriš neumnosti in izkazuješ pravo laičnost glede ZEISS-ove optike.




pozdrav Snef

Med Duralytom in Varipoitom je veliko več razlik. Čudno da te ni med njihovimi pooblaščenimi prodajalci.:icon_wink:
Sigurno te bodo spet zablokirali, ker oglašuješ na napačnem mestu.

De_Tomaso
9. April 2011, 12:40
Izjava najcenejši v Sloveniji je pa več kot pogumna, če ne kar neresnična ;)

Duralyth je vsekakor vreden svojege denarja, problem je le, da jih je bilo trenutno dobavljenih le 8 za celo Slovenijo in bo treba kak mesec ali dva počakati na naslednje, ker je po Evropi veliko povpraševanje.

snef
9. April 2011, 13:58
De_Tomaso.seveda da je veliko več razlik,............in se je brez veze spuščati v podrobnosti,.....lahko ti pa naštejem vse razlike.........

Glede pooblaščenih prodajalcev jer naslednje;

Pooblaščeni prodajalec za Carl ZEISS je v Sloveniji samo eden in to je Carl ZEISS d.o.o. v Ljubljani. Kateri zastopa vse kar artikle katere proizvaja CARL ZEISS v Nemčiji. V Sloveniji ni dilarjev " A " ( Imena tega proizvajalca ki na ta način oglašuje svoje pooblaščene proizvajalce, ne morem omeniti saj veš zakaj ) kot so uradno napisani v lovski reviji.

Se strinjam, da je rok dobave omenjenih daljnogledov res predolg. No, in če zdaj preidem na koliko je dobavljenih omenjenih daljnogledov v Slovenijo oz. zastopniku,...............ti povem, da nimaš pravih informacij. Od 18 naročenih je prišlo v Slovenijo k zastopniku le 6 daljnogledov od tega, 3 kom:2-8x42 in 3 kom: 3-12x50, eden je prodan tako da jih je še 5 na zalogi.

De_Tomaso je napisal :
Izjava najcenejši v Sloveniji je pa več kot pogumna, če ne kar neresnična ;)

Po ZS vprašaj za ceno in boš videl.

snef
9. April 2011, 14:07
Se opravičujem De_Tomaso zgornji post je bil namenjen Muzikantu.

lp snef

Kaliber
10. April 2011, 16:06
Ker sem jaz sprožil to temo, naj vam povem da sem kupil omenjeni daljnogled Duralyt 3-12x50 z rdečo piko. Verjetno je to eden prvih daljnogledov v Sloveniji, če ni kar prvi. Včeraj in danes sem preizkušal daljnogled na strelišču (zjutraj ob svitu, pri popolni dnevni svetlobi in zvečer v raku) in naj vam povem, da so prve izkušnje zelo dobre me je daljnogled zelo presenetil v pozitivnem smislu. Me pa zelo moti, ko nekateri komentirajo nekaj kar sploh nikoli niso preizkusili in govorijo kar so nekje slišali in potem še kaj dodajo in to je to. Motijo me tudi slovenski trgovci kateri v reklamah na veliko ponujajo najrazličnejšo optiko. Ko jih pa vpršaš za kakšne tehnične lastnosti daljnogleda (npr. osnovni podatek: prekrivnost križa na 100m) ti pa sploh ne znajo odgovorit ali pa če jih vprašaš katrere daljnoglede se da videt in primerjat v njihovi trgovini, ti pa odgovorijo, da daljnogledov nimajo na zalogi, ali pa da so ravno zadnjega prodali in da je potrebno daljnogled katrerega želiš naročiti in po možnosti še v naprej plačat. Lepo vas prosim takšno trgovino se pa res lahko gre vsak. Moja izkušnja je bila takšna, da sem se odpravil v tujino na sejem, kjer sem lahko primerjal lepo število različnih daljnogledov na enem mestu in se potem zlahka odločil.

rws
8. April 2013, 23:11
Ima kdo slučajno kaj podatkov, če je v Sloveniji blo že kaj reklamacij pri Duralyt seriji?
Sam bom namreč svojega reklamiral, ker korekcija križa ne deluje kot bi morala, niti mi ne drži strelov.(..da bi šlo za mojo krivdo ne verjamem, puška in montaža sta brezhibni)
Sem pa nekaj bral na hrvaškem lovskem forumu, da so pri njih imeli dosti teh primerov!
Svaka čast nemcem, zgleda da za relativno male denarje pač ne znajo naredit brezhibnega daljnogleda!

ANDIGS
19. January 2016, 21:24
Od septembra 2014 uporabljam Duralyt 2-8 x 42 s piko na karabinki 7x64.Nimam kaj reči,sem zelo zadovoljen.