PDA

View Full Version : predstavitev- jelen1



jelen1
5. March 2011, 10:22
živjo sem jan, živim v okolici senožeč.imam 15 let. za lov sem se navdusil sam, rad imam naravo in šport. opazujem divjad in se počasi učim. upam da bom lahko čim prej ko bom polnoleten postal lovec.

lp Jan

Veper
5. March 2011, 19:52
Lepo, kratko in jedrnato.:icon_lol:

alojz1
5. March 2011, 20:18
Me kar skrbi, da ne boš imel polne sobe jelenjih rogov, predno boš postal lovec. :icon_lol: :icon_lol:
Popoldne sem od blizi opazoval trop (6kom) jelenjadi. Šilar 15cm jih je še imel, odrasel jelen pa ne več.

jelen1
5. March 2011, 20:40
hahaha..:icon_biggrin:..kmalu bos nasel kaksen rog :icon_wink:, iz kje pa si jih opazoval?

alojz1
5. March 2011, 22:44
Iz avta, ob cesti. Pod Kumom.

jelen1
5. March 2011, 23:03
jelena ni lahko videt podnevi ;)

JAKAJEŽ
6. March 2011, 12:59
Iz avta, ob cesti. Pod Kumom.

Na južni ali severni strani Kuma:icon_lol::icon_confused:

lp



Pa še pozdrav jelenu 1.

alojz1
6. March 2011, 13:12
Na južni,so šli iz spodnje LD v zgornjo :icon_lol:
Pa tistega šilarja so v obeh LD celo jesen jagali.

jelen1
6. March 2011, 14:30
kdaj je bolše za vidt divjad, če grem hodit v mraku ali zgodaj zjutraj?

Heretic
22. April 2011, 00:16
Moje izkušnje - raje mrak kot zgodaj zjutraj, raje potiho do dveh, treh travnikov kot tri ure na eni preži. Pa brez kvantitete ne bo kvalitete :icon_wink:

jelen1
22. April 2011, 11:06
hvala za predlog :icon_biggrin:..najlepše je iti v mraku na zalaz.. na prežo grem ponavadi zjutraj ker ima tam srnjad stečino.

davorin
25. May 2011, 12:26
hvala za predlog :icon_biggrin:..najlepše je iti v mraku na zalaz.. na prežo grem ponavadi zjutraj ker ima tam srnjad stečino.

pozdravljen in dobrodošel....

jaz pa ti svetujem, da daš prioriteto opazovanju divjadi zjutraj... ker je takrat le bolj mir..
vsaj v našem lovišču je tako, zvečer skoro nimaš več kam za it... (kmetje, sprehajalci s psi, mularija, pa še kaj bi se najdlo...)

detel
25. May 2011, 16:11
V mraku pride hitro tema. Kdor ima čas naj gre raje zjutraj in opazuješ divjad do poznih jutranjih ur. Čeprav, starega srnjaka boš najprej zasledil tik pred temo.

jelen1
25. May 2011, 23:56
meni je bolj všeč zjutraj ker je bolj mir.
včasih ko greš v mraku kaj pogledat, srečaš sprehajalce s psi in že veš da ne bo nič, na srečo pa je pri nas majhna vas, tako se zgodi poredkoma da hodijo v mraku ljudje na sprehode, včasih kakšen s psom ali s traktorjem kmetje ampak to poredkoma ...tako da je kar mir :icon_biggrin:...tudi ko grem na prežo vidim več srnjadi zjutraj ko gre po stečini...grem vsake tolko zjutraj in vsake tolko v mraku in je zmeraj kaj za videt :icon_wink:..

Tomaž Ražman
26. May 2011, 02:14
Prav zanimivo je brat, me spominja, ko sem bil jaz tako mlad in navdusen kot ti sedaj. za vspodbudo, ti povem, da ze z 17 leti lahko zaprosiš za članstvo in opraviš vse potrebno za lovski izpit, le rokovanje z orožjem ne boš mogel opravljat pred 18 letom...

Le tako naprej!

jelen1
26. May 2011, 13:18
super :icon_biggrin:... kdaj si pa ti naredil lovski izpit?

Tomaž Ražman
26. May 2011, 14:51
super :icon_biggrin:... kdaj si pa ti naredil lovski izpit?

Jaz sem ga pa 2004 pri 18 letih.

detel
26. May 2011, 15:00
A ti bi bil rad še mlajši kot si ? :icon_lol:

Tomaž Ražman
26. May 2011, 16:10
A ti bi bil rad še mlajši kot si ? :icon_lol:

Ja sej res, sem se zlagal :icon_neutral: 2005 pri 18letih

hunterxxxl
26. May 2011, 16:28
Za člantvo lahko zaprosiš že prej, jaz sem pri 16 letih in prav tako zadnjič opravil prizkus o ravnanju z orožjem, samo za OL ne morem zaprosit!
Tako da, Jelen kar zaprosi če te veseli.
Če te kaj zanima pošlji ZS.

davorin
27. May 2011, 08:52
tudi jaz sem se včlanil pri 16, in do 18 leta opravil vse obveznosti in pripravništvo, ko sem bil star 18, sem zaprosil za orožni list, ter opravil lovski izpit... tako, da kar pogumno, ne izgubljaj časa:icon_biggrin:

jelen1
27. May 2011, 21:14
lepo, tukaj pa ste vsi mladi začeli. pravi lovci:icon_biggrin: in upam da bom čimprej tudi jaz ...če ne pri 16 ali 17ih pa pri 18ih :icon_wink:

alojz1
4. January 2012, 10:08
Pogrešam Jelen1.
Bil je tako zagnan, sedaj pa nič.
Oglasi se, da vidimo kako si.

jagrBlaž
4. January 2012, 12:02
Pogrešam Jelen1.
Bil je tako zagnan, sedaj pa nič.
Oglasi se, da vidimo kako si.



Ampak res, verjetno je šola, kak internat, študentski dom,...zdaj na 1 mestu povrh so ga pa začele zanimat srne na dveh nogah:icon_lol: ziher zna bit kaj takega da se fant nč ne oglasi

hunterxxxl
4. January 2012, 17:30
Šola in šport ga bešeta, tako da za forum ni časa :icon_wink:

TaSl
4. January 2012, 22:16
Morda so mu pa srnice na dveh nogah zadišale...:icon_wink:

sasodolinar
6. January 2012, 19:09
Pozdravleni!

Tudi jaz sem zaprosil za članstvo pri 16 letih in že pred 18 leti opravil izpit. Le na orožni list sem moral počakati do 18 leta.

lp

jelen1
1. February 2012, 23:39
Živjo. :icon_biggrin:
Uf, čist sem pozabil na to temo, pa nisem kar nekaj časa odgovoril. Upam, da ne zamiriste.
Res šola, šport so mi vzeli dosti časa. Tako da na forum niti nisem dosti hodil in nisem opazil da ste mi pisali, pa tudi sam nisem hehe :icon_wink: .
Zdaj že razmišljam za novo prežo, sam je treba dobro lokacijo izbrat da ne bom zafrknil kot pri tisti drugi hehe (pa z lovci se je treba zmenit). Po tekmovanjih bo spet akcija.
Zagnan pa sem skoraj še bolj kot prej :icon_smile:. Komaj čakam na pripravništvo! Saj bi ga začel delat že zdaj, samo je zelo malo časa.
Kako pa gre kaj vam jaga ?

Hvala vsem da ste se spomnili name! :icon_biggrin:

Lp

VETER Z URŠLE
2. February 2012, 00:40
lepo da si se javil jelen1, sem se že ustrašil, da so te '' srnice '', čisto premamile in da si pozabil na nas.
Kajti tako zvedavega in zagnanega Jagra bi bilo škoda.

jelen1
2. February 2012, 15:42
Hehe srnice :icon_lol:.
Tudi to je,:icon_lol: Sam na jago pa na vas res ne bom pozabil :icon_wink: .

Ahiles
3. February 2012, 21:03
Hehe srnice :icon_lol:.
Tudi to je,:icon_lol: Sam na jago pa na vas res ne bom pozabil :icon_wink: .

upam, da na rundo, ko se srečamo tudi ne! :icon_lol:

jelen1
4. February 2012, 00:39
Seveda ne bom pozabil! :icon_biggrin: