PDA

View Full Version : Lovsko strelske tekme 2011



206
24. February 2011, 21:40
Počasi se začenja nova sezona tekem,treningi so že v teku.


V LD Šentrupert bomo v aprilu oganizirali tekmo z risanico,tekma na glinaste golobe letos žal odpade zaradi prevelikih stroškov.

Več sledi prav kmalu.



pa upam da bo kmalu objavljen tudi seznam ostalih tekem za katere ste obveščeni :icon_smile:

ostrostrelec.pero
24. February 2011, 21:58
V nedeljo v Velenju, naslednjo soboto pa v Žančanih. Obakrat športni stav.

Fuchs
26. February 2011, 03:03
kdaj točno so tekme...
golobi ali MK?

ostrostrelec.pero
26. February 2011, 09:22
Samo golobi. Do kdaj so prijave ne vem, a če prideš ob 10 boš ravno prav prišel. V Velenju so možne 2 prijave, v Žančanih samo 1.

ostrostrelec.pero
6. March 2011, 10:48
Debata o tekmah.
V Mislinji pokalno 10 golobov. nagradno 15 golobov športni stav.
Zraven imajo še tekmovanje na zračno puško.

V Kamniku:
20 golobov lovski stav in 10 strelov z malokalibrsko puško.

206
6. March 2011, 11:06
Lahko bi bilo opisano tudi približno kje je kakšno strelišče za tiste ki ne vedo. :icon_redface:

Za Kamniško tekmo piše da je na (Zgornjih) Palovčah

Za Mislinjsko je pa tule (http://www.lz-maribor.si/informacije-za-clane/158-lovsko-strelsko-tekmovanje) lepo opisano.

Veper
16. March 2011, 11:10
9016
....Za tiste ki ne vidite malih črk kliknite na sliko in se bo povečala.

mattjager
17. March 2011, 23:20
Veper hvala za tako lepo objavo! Upam da bo tekma uspela! :)

206
25. March 2011, 10:02
LD ŠENTRUPERT

Vabi na

TRADICIONALNO STRELSKO TEKMO Z RISANICO


ZBOR NA STRELIŠČU LD ŠENTRUPERT (POT BO OZNAČENA)

¤TEKMA:
-tekmovanje bo potekalo v nedeljo 10.04.2011 z začetkom ob 8.00 uri
-tekma posameznikov in ekip

¤TRENING:
-uradni trening bo potekal v soboto 09.04.2011 od 16.00 naprej

¤DOLOČILA:
-v disciplini lovska risanica od cal.222 rem (serijska puška do 5kg) naprej z optiko do 12x povečave ali brez
-strelja se pet strelov brez poskusnih sede na štoru ob fiksnem kolu
-tarča 1 + 5 na razdalji 100m
-za ekipni rezultat se štejejo rezultati najboljših treh strelcev ekipe (število strelcev ekipe je neomejeno) iz prve serije
-za posamezni rezultat se šteje najboljša serija posameznika
-čas streljanja je omejen na 5 min. po tekmovalcu
-število štartov je neomejeno

¤NAGRADE:
-1. mesto posamezno odstrel srnjaka z trofejo po prsku + pokal
-2. mesto posamezno odstrel srne z mesom + pokal
-3. mesto posamezno odstrel mladiča z mesom + pokal
in
-1. do 3. mesta ekipno pokali

¤OSTALO:
-poskrbljeno bo seveda tudi za pravo počutje


PRISRČNO VABLJENI !!!



LD ŠENTRUPERT
Informacije dobite na številki 041 – 703 528 ( Dragan )




Še GPS koordinata Š 45,9895 in D 15,0809

JAKAJEŽ
29. March 2011, 21:16
Še seznam novomeškega volilnega okoliša;

10.4 LD Šentrupert-tekma z lovsko risanico


8. 5. LD Trebelno-pokal Gubčeve brigade -kombinacija golobi,4 tarče(izbirna)


15.5.LD Dobrnič-tekma pištola-revolver


29.5. LD Orehovica- tekma bežeči merjasec in MK 2tarči


5.6. LD Gorjanci-kombinacija golobi,4 tarče (izbirna)


19.6. LD Dobrnič -tekma bežeči merjasec


28.8. LD Otočec -tekma glinasti golobi (lovski stav)


4. 9. LD Dobrnič -kombinacija bežeči merjasec in MK(tarče?)

lp

jegr
29. March 2011, 21:50
Ne morem verjet, da je strelski na naši zvezi sklical sestanek. Ponavadi je blo že nekaj tekem mimo. Kakor zgleda, se bomo letos nastreljal po merjascih. Pa da bi to trajalo tja do novga leta:icon_lol:

JAKAJEŽ
30. March 2011, 21:35
Predvideni datumi državnega prvenstva:
11.6 članska konkurenca
3.9 veterani

lp

JAKAJEŽ
30. March 2011, 21:37
Kakor zgleda, se bomo letos nastreljal po merjascih. Pa da bi to trajalo tja do novga leta:icon_lol:


Ja ampak,da bi se nastreljali po naravnih:icon_lol::icon_redface:

lp

ostrostrelec.pero
4. April 2011, 17:46
Fantje lepo prosim, ko dobite datume strelskih tekem iz svojih zld-jev , ali pa samo svoje domače tekme, dajte mi jih poslati da zopet oblikujemo pregledno razpredelnico. Mogoče se še jaz za katero odločim in vas pridem obiskati.

206
9. April 2011, 12:21
LD ŠENTRUPERT

Vabi na

TRADICIONALNO STRELSKO TEKMO Z RISANICO


ZBOR NA STRELIŠČU LD ŠENTRUPERT (POT BO OZNAČENA)

¤TEKMA:
-tekmovanje bo potekalo v nedeljo 10.04.2011 z začetkom ob 8.00 uri
-tekma posameznikov in ekip

¤TRENING:
-uradni trening bo potekal v soboto 09.04.2011 od 16.00 naprej

¤DOLOČILA:
-v disciplini lovska risanica od cal.222 rem (serijska puška do 5kg) naprej z optiko do 12x povečave ali brez
-strelja se pet strelov brez poskusnih sede na štoru ob fiksnem kolu
-tarča 1 + 5 na razdalji 100m
-za ekipni rezultat se štejejo rezultati najboljših treh strelcev ekipe (število strelcev ekipe je neomejeno) iz prve serije
-za posamezni rezultat se šteje najboljša serija posameznika
-čas streljanja je omejen na 5 min. po tekmovalcu
-število štartov je neomejeno

¤NAGRADE:
-1. mesto posamezno odstrel srnjaka z trofejo po prsku + pokal
-2. mesto posamezno odstrel srne z mesom + pokal
-3. mesto posamezno odstrel mladiča z mesom + pokal
in
-1. do 3. mesta ekipno pokali

¤OSTALO:
-poskrbljeno bo seveda tudi za pravo počutje


PRISRČNO VABLJENI !!!



LD ŠENTRUPERT
Informacije dobite na številki 041 – 703 528 ( Dragan )




Še GPS koordinata Š 45,9895 in D 15,0809


Pivo je že hladno,popoldne in jutri bo vroče :icon_cool:

206
10. April 2011, 17:34
V sprva hladni in nato vroči nedelji je tekmovalo 78 strelcev iz širše okolice.Rezultati so presenetili prav vse.

Ekipno
1.LD Kočevje (Kovačič,Kovačič,Lakner)
2.LD Videm (Pleterski,Štefančič,Koritnik)
3.LD Mozirje (Finkšt,Kramar,Fabian)

Posamezno
1.Lakner (LD Kočevje) 50
2.Kovačič Rudi ml. (LD Kočevje) 47+9 razstreljevanje
3.Štefančič (LD Videm) 47+8 razstreljevanje

Zahvaljujemo se vsem strelcem za obisk,upam da se vidimo naslednje leto.

Naj se mi javi kdo od strelcev iz LD Mozirje da prevzame pokal,prav takoi naj se mi javi Štefančič iz LD Videm za prevzem nagrade.


Lp

JAKAJEŽ
26. April 2011, 17:50
Treninga v Kočevju jutri 27.04.2011 ne bo,ampak bo v petek 28.04 2011 od 16 ure dalje.
Hvala za razumevanje.
lp

jegr
1. May 2011, 22:57
9335

Želim vam veliko uspeha.

zajec
16. May 2011, 23:46
LD Otočec v mesecu maju in juniju prireja strelske treninge na glinaste golobe.Treningi se izvajajo na strelišču na Pahi, ob sredah, od 16 ure dalje.Vabljeni.
lp

Ganges
17. May 2011, 09:40
Kaj smetiš s treningi v resni temi o tekmah? Trening ni enako tekmi ipd... :icon_biggrin:

206
24. May 2011, 19:59
Se ta vikend kje strelja?Razen na Orehovici

pumpa
24. May 2011, 21:36
trening Gornji Grad sobota popoldan ker imamo v nedeljo skzld tekmo 25golobi,25compak,100m risanica.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
24. May 2011, 22:27
Se ta vikend kje strelja?Razen na Orehovici

Fantje, a se sploh kaj ve o tej tekmi. Je mogoče v soboto kakšen trening. Je mogoče videl kdo kakšno vabilo in kako to zgleda. Dolenčki imamo pa letos same skrivnostne tekme.

Krpan
24. May 2011, 23:18
Mislim, da je tudi v Cerknici. Petek, sobota = trening, v nedeljo tekma.

Veper
25. May 2011, 10:19
Ja krpan je ampak je izbirna bazenska.

206
25. May 2011, 15:33
Fantje, a se sploh kaj ve o tej tekmi. Je mogoče v soboto kakšen trening. Je mogoče videl kdo kakšno vabilo in kako to zgleda. Dolenčki imamo pa letos same skrivnostne tekme.


Vabilo na tekmo :icon_smile:

trening ni predviden

zajec
26. May 2011, 10:10
Glede na to, da je vključena pištola in revolver, bi blo za novomeški konec lahko izbirna tekma.:icon_lol:

Ferenc
26. May 2011, 13:58
Pa kam bi še zrinili te pištole?
Naj mi kdo pove, čemu vam služi pištola, seveda razen zato, da jo imate?

ostrostrelec.pero
26. May 2011, 14:07
Pa kam bi še zrinili te pištole?
Naj mi kdo pove, čemu vam služi pištola, seveda razen zato, da jo imate?

Ferenc, to se dogaja samo na Novomeškem koncu.V enem letu imamo toliko pištolskih tekem. kot jih ima cela Slovenija v 10 letih. Ti veš koliko sem na terenu in NISEM še slišal da katera LD dela te tekme. Mogoče kakšen piknik, ostalo pa ne.

jegr
26. May 2011, 14:22
če ne bi bilo te pištole, bi se udeležil tekme, sedaj se je pač ne bom. Bomo vidli, kakšna bo udeležba. Koliko strelcev je blo pa na zvezni tekmi s pištolam?

206
26. May 2011, 15:35
bo spet zmagal strelski ZLD?gremo pobirat stave :icon_study:

ostrostrelec.pero
26. May 2011, 17:50
bo spet zmagal strelski ZLD?gremo pobirat stave :icon_study:

Garantirano nebo zmagal, in to veš zakaj?Ker ga ne bo na tekmi. Ta strelišče je pa malo predaleč. Boš videl da bo tako. Pa še jaz bom tam, in se me boji kot hudič križa.:icon_evil:

JAKAJEŽ
26. May 2011, 22:18
če ne bi bilo te pištole, bi se udeležil tekme, sedaj se je pač ne bom. Bomo vidli, kakšna bo udeležba. Koliko strelcev je blo pa na zvezni tekmi s pištolam?


Njihov strelski je dejal,ako bi bila tekma samo na bežečega merjasca in tarče premalo,zato so vključili še kretko cevno orožje.Streljaš pa lahko po disciplinah in izpustiš kratko cev,vsaj tako je razbrati z vabila:icon_confused:

lp

zajec
27. May 2011, 08:05
Nevem zakaj niso rajši vključili VK,kateri je bolj lovski.

Sršen
27. May 2011, 08:13
Nevem zakaj niso rajši vključili VK,kateri je bolj lovski.

Bolj lovski, pa manj lovski. Zanimive primerjave.
Najbolje se bo še nožkat, saj je še najbolj lovski trening za knikanje.

karel
27. May 2011, 08:26
"Nevem zakaj niso rajši vključili VK..."
Ne poznam razmer. Kaj pa, če nimajo dovolj velikega strelišča ( dolžina )?

ostrostrelec.pero
27. May 2011, 08:57
Njihov strelski je dejal,ako bi bila tekma samo na bežečega merjasca in tarče premalo,zato so vključili še kretko cevno orožje.Streljaš pa lahko po disciplinah in izpustiš kratko cev,vsaj tako je razbrati z vabila:icon_confused:

lp

Jakajež ,ti se spomniš začetne tekme v LD Trebnje. Naredili smo samo bežečega merjasca. Imeli smo 56 tekmovalcev. Tudi "abjajcen" smo naredili in še danes, po 7 letih govorijo da je bil to najboljši kar so jih streljali. Tako da se na nekaj- premalo- ni treba zgovarjati in to ne drži vode.

Ferenc
28. May 2011, 09:47
Meni so vse discipline po svoje všeč, razen pištole,ki mi nekako ne deluje lovsko, zakaj jo pa ne rinejo vmes na državni tekmi?
To je samo moje mnenje, mogoče se motim, ampak ko pridem na strelišče, pa vidim (frajerje) s pištolam, pol pa porabi 10 nabojev da na 10m enkrat zadene v krog cca 25cm, ejjej buh pomagaj kje je
tle filing pa res ne vem.

jegr
28. May 2011, 10:52
Citat 11. strani pravilnika o lovskem strelstvu, točka 2.1.:
"Tekmovalne discipline v lovskem strelstvu so: streljanje na glinaste golobe (A-trap in kompak), streljanje z lovsko risanico (velikega in malega kalibra), streljanje premičnih tarč (bežeči merjasec) in kombinacija (različnih lovskih strelskih disciplin)." konec citata

Kje je tukaj pištola, revolver ne vem, vem pa, da bi potem lahko uvedli tudi balinanje, pa še manj hrupa je, al pa lokostrelstvo, met kamna,...:icon_lol:

Veper
28. May 2011, 11:13
Ja ja vsi jagri bi radi imeli kratko cev doma zato ker je to pač naša pravica ampak uporabljati jo zna pa samo peščica in tukaj je problem. Sam menim,da če že imamo pravico nositi kratkocevno orožje ga je potrebno tudi uporabljati. Vem pa da je težje zadeti z kratko cevjo kot z dolgo in nekateri pač nikoli ne bodo dobri na kratki cevi zato pa jamrajo če se kje na kaki tekmi pojavi.In tudi to je res,da je municija precej dražja kot pa trap. Tekme je potrebno narediti zanimive in zato so se spomnili compak in bežečega merjasca.V začetku se je tekmovalo samo golobe in MK takrat brez optike, pa je postalo dolgočasno in da prijatelji kratka cev je lovsko orožje in lepo je,da se z njim tudi tekmuje.:icon_twisted:

Ferenc
28. May 2011, 12:08
Nobenem ne zavidam in ne nasprotujem če jo ima, kolk jo rabite sami veste skoraj n..
In poznam veliko lovcev, ki jo ima pa jo še niso nikoli rabili, le pazit morajo, da jo doma otroci v roke ne dobijo.
Ja ja saj vem mora bit v lovski omari, ampak polovica od teh je v
nočnih omarcah, ko jih je strah, da jih nebi baukel izel.

Pardon mal smo zafural tole temo. lp

blatnik
30. May 2011, 10:55
ja jaz mislim da pištole uporabljajo samo še tisti, ki iščejo po krvni sledi,drugi jih pa imajo doma v omari, tako kot jaz, ne vidim pa nič slabega če se organizirajo tekme na to disciplino!

Veper
30. May 2011, 12:33
Včerajšnja izbirna tekma Notranjske ZLD se je odvijala tako kot vedno v Cerknici. To je verjetno še edino strelišče kjer stroje poganja pripravniška sila, ko pa se ta utrudi priskočimo na pomoč tudi starejši lovci. Tudi vozila so primerna opremi, sploh pa rezultati. Vetre vleče z vseh smeri in goloba odnaša kot balon tako da je vsak zadeti vreden za dva.Tu petindvajsetice niso ravno praksa in rezultat okoli 20 je že za med prvih 6. Lovci ki streljamo na tej izbirni tekmi, razen peščice tistih ki nas je videti na streliščih širom Slovenije streljajo samo po divjadi in je ta tekma edina ki se je udeležijo. Skratka NOTRANJSKA POTREBUJE MODERNO STRELIŠČE ker je to edina regija ki ga nima. Nekaj utrinkov sem posnel in predvsem podelitve vam bodo povedale kako ozek je krog favoritov. Pa vendar je to najprisrčnejša tekma ,ki je pravzaprav prijateljsko druženje z več ali manj v naprej znanim izidom vendar se nihče ne razburja saj je jasno da brez treninga ne gre. Skratka družili smo se po lovsko in izbrali najboljše ki nas bodo zastopali na državnem prvenstvu.9503

9504

9505

9506

9507

Veper
30. May 2011, 12:35
9508

9509

9510

9511

9512
........

Veper
30. May 2011, 12:40
9513

9514

Tako za letos je bilo to prvo in edino javljanje iz strelišča nad Cerknico. Notranjci potrebno bo nekaj storiti,da se bomo lahko na strelišču družili večkrat in da ne bo potrebno ročno napenjati strojev. Torej pritisnimo na odgovorne in zahtevajmo moderno napravo ki nam bo omogočila vsaj približno ohranjati korak z ostalimi lovskimi strelci.

rikec
30. May 2011, 15:14
Kandare in Škrlj spet na stopničkah... good, very good...

zajec
30. May 2011, 16:02
Zanimivo,v naših koncih je problem prostor,saj kjerkoli streljaš je vas,oziroma poslušalci pokanja blizu,ker ni strnjenih gozdov in je zaradi tega kar osip pri streliščih,pri vas, ko pa je sama hosta pa strelišč sploh ni.

karel
30. May 2011, 21:21
"ja jaz mislim da pištole uporabljajo samo še tisti, ki iščejo po krvni sledi... ne vidim pa nič slabega če se organizirajo tekme na to disciplino!"
Se popolnoma strinjam. Marsikdo je že uvidel ali pa še bo, da je kratkocevno orožje za lov, bolj nesmotrno nošenje, cca 1 kg, železja za pasom ( na zelo vidnem mestu, da ne bi bilo pomote :icon_smile:).
Tekme, v disciplinah kratkocevnega orožja, pa dajo vedeti, da z njim, ni tako enostavno zadevati, kot se vidi, v določenem žanru filmov...

Sršen
31. May 2011, 08:43
... Tekme, v disciplinah kratkocevnega orožja, pa dajo vedeti, da z njim, ni tako enostavno zadevati, kot se vidi, v določenem žanru filmov...

Kot pri drugem orožju je potrebno najprej se poučiti o tehniki streljanja, potem pa trening, trening, trening...

In klasične športne tehnike niso ne vem kako uporabne. Izkušnje iz praktičnega streljanja pridejo bolj prav.

Potem se pa tudi zadene.

karel
31. May 2011, 09:04
"...Potem se pa tudi zadene."
Smisel oddanega strela, je zadetek na pravo mesto, naj si bo to "klasika" ali "praktika"...:icon_smile: - Moje mnenje.

Sršen
31. May 2011, 09:42
Smisel oddanega strela, je zadetek na pravo mesto, naj si bo to "klasika" ali "praktika"...:icon_smile: - Moje mnenje.

To sigurno drži.
A zanimivo bi bilo v realnih gozdnih razmerah preizkusiti več različnih tehnik.
In še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko lastnikov in nosilcev kratkocevnega orožja sploh pozna tehnike.

Zanima me pa tudi, koliko tega naučijo na naših tečajih varnega rokovanja z orožjem. Ali je tam bistvo zakonodaja in papirji?

Zadev izgledajo zelo enostavne, pa sploh niso. Hudič je v detaljih!

karel
31. May 2011, 13:59
"...A zanimivo bi bilo v realnih gozdnih razmerah preizkusiti več različnih tehnik. In še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko lastnikov in nosilcev kratkocevnega orožja sploh pozna tehnike..."
Zelo zanimivo razmišljanje in zelo dobro vprašanje.



"...Zanima me pa tudi, koliko tega naučijo na naših tečajih varnega rokovanja z orožjem. Ali je tam bistvo zakonodaja in papirji?..."
Naučijo bolj malo, ker so bistvenega pomena €.:icon_smile: - Moje mnenje, ki sem ga izoblikoval na podlagi tistega, kar vidim.




"...Zadev izgledajo zelo enostavne, pa sploh niso. Hudič je v detaljih!"
Točno tako!!

206
31. May 2011, 16:43
Je na Gorjancih trening v soboto?

In kje sploh je strelišče? :icon_redface:

jvpv
31. May 2011, 18:24
In kje sploh je strelišče? :icon_redface:

Tudi mene zanima:icon_exclaim:

ostrostrelec.pero
31. May 2011, 18:25
Tudi mene zanima:icon_exclaim:

Zakaj pa tebe zanima??????????????:icon_lol:

slavkob
31. May 2011, 22:41
vem jaz, sm bil lani gor! lahk se zmenmo pa gremo!

jegr
31. May 2011, 23:33
kaj pa ti sprašuješ, Pero? Se bojiš konkurence?:icon_lol:

ostrostrelec.pero
31. May 2011, 23:37
kaj pa ti sprašuješ, Pero? Se bojiš konkurence?:icon_lol:

Ja, kako naj se izrazim. Veš sem že zacahnal kateri pokali so moji. Samo vedno mi nekdo meša štrene. Lani ti, letos jvpv, kdaj sem pa jaz na vrsti.

jvpv
1. June 2011, 08:29
Ja, kako naj se izrazim. Veš sem že zacahnal kateri pokali so moji. Samo vedno mi nekdo meša štrene. Lani ti, letos jvpv, kdaj sem pa jaz na vrsti.

Predlani, pa pol spet drugo leto....:icon_wink::icon_lol:

jegr
1. June 2011, 09:57
Pero, ti kar doma ostan pa se naspi, saj drugač boš šu itak jezen s tekme, pa ne mislim na rezultate.:icon_confused:

ostrostrelec.pero
1. June 2011, 10:39
Pero, ti kar doma ostan pa se naspi, saj drugač boš šu itak jezen s tekme, pa ne mislim na rezultate.:icon_confused:

HA-HA-HA. Mislim da bo tudi tekma vrhunsko izpeljana. Vsaj take informacije imam. Pustimo se presenetiti.

blatnik
1. June 2011, 15:48
no pobčki, ne se tako nadat pa merkajte, da nebo na koncu mrzla igra!

mzmato
1. June 2011, 16:14
LD Dobrnič pride v celoti :icon_wink:...tko da bo konkurenca huga :icon_twisted:

jvpv
1. June 2011, 22:52
5.6.2011 ima LD Škale tekmo. Lahko kdo prilima zemljevid do strelišča, kaj več o tekmi?

Hvala.

ostrostrelec.pero
1. June 2011, 23:06
5.6.2011 ima LD Škale tekmo. Lahko kdo prilima zemljevid do strelišča, kaj več o tekmi?

Hvala.

Prjatu jaz sem tukaj "zmrznil". Ta LD prireja po 15 letih zopet tekmo, in to bo tekma vseh tekem. Vsaj organizatorji tako zagotavljajo. Je pa baje le 5 minut vožnje iz Velenja. Jaz grem na Gorjance zato da strelskega iz zld domislim da pero še obstaja in da mu malo zagrenim nedeljo. Ni pa rečeno da se ne naslikam tudi v Škalah. Se pa strelja; golobi, bežeči pujsek in pa Mk, vendar kakšne tarče pa ne vem.

jok
1. June 2011, 23:35
Gorjanci, prihajam ... :icon_twisted:
Škale, prihajam ... :icon_twisted:

A je še kakšna tekma to nedeljo ??? :icon_confused:

A ste si z grožnjami že nabili dovolj adrenalina in zadovoljili svoj ego, da se boste upali pojaviti na tekmi (tekmah) ?
PAZITE, veliki brat vas iz ozadja pozorno spremlja in beleži vse podrobnosti, zato PREVIDNO z napovedmi :icon_exclaim:

Seveda pa gremo dražit "Podgurce" :icon_lol:

Ferenc
2. June 2011, 10:29
Ma ne me basat, se že tresem ampak......

cviček
2. June 2011, 10:41
Je tekma na gorjancih zaprtega tipa , ali lahko pridemo tudi severni Dolenjci in ostali strelci ??

krogla1
2. June 2011, 10:57
Jaz grem na Gorjance zato da strelskega iz zld domislim da pero še obstaja in da mu malo zagrenim nedeljo.

Mislim da mu ne boš zagrenil nedelje, ker dvomim da se na tekmi sploh prikaže.




Je tekma na gorjancih zaprtega tipa , ali lahko pridemo tudi severni Dolenjci in ostali strelci ??
Kolikor sem jaz seznanjen, je tekma odprtega tipa.

ostrostrelec.pero
3. June 2011, 14:20
Eto fantje dobil sem koordinate kako se pride v LD Škale na tekmo. Po cesti iz Žalca proti Velenju, skozi oba krožna križišča proti Šoštanju. To se pravi da greš praktično naravnost skozi križišča. Ko zapustiš drugo krožno križišče, greš na prvem semaforiziranemu križišču na desno, kjer te že čaka oznaka PUUL. Vseskozi slediš tej oznaki. Iz Velenja je še vožnje 15 minut.

jvpv
3. June 2011, 14:29
hVALA

jegr
3. June 2011, 23:09
A je na gorjancih kaj treninga jutr, in od kdaj naprej?:icon_study:

ostrostrelec.pero
3. June 2011, 23:28
Da od 16.00 dalje.

jvpv
5. June 2011, 22:39
Samo da pohvalim LD Škale, super označena pot, prijazni ljudje, lep razgled. Pa še neki smo zadel...:icon_wink:

ostrostrelec.pero
5. June 2011, 22:43
Samo da pohvalim LD Škale, super označena pot, prijazni ljudje, lep razgled. Pa še neki smo zadel...:icon_wink:

Prjatu malo podrobnosti, prosim, prosim,

jvpv
5. June 2011, 22:51
Te muči, a? Razen tega da smo streljali veliko kombinacijo (15x golobi - poljubno, 10x mk tarča srnjaka prostoročno in 5x bežeči merjasec), ki sem jo osebno streljal prvič, in tega da sem na koncu bil drugi (izvedel po telefonu) ne bi vedel. Super mi je bil princip 1x prijave!!! Ker tako ni nobenih popravljanj, učenja na strelišču...

Super je blo, škoda da te ni blo zraven (bi lahko bil tretji:icon_lol::icon_twisted:).

rtvcokan
6. June 2011, 09:04
vabljeni na strelsko tekmovanje VEZJAKOV-HORJAKOV MEMORIJAL NA ŠMOHORJU
12 .06.2011 LP

jvpv
6. June 2011, 13:30
vabljeni na strelsko tekmovanje VEZJAKOV-HORJAKOV MEMORIJAL NA ŠMOHORJU
12 .06.2011 LP

Napiši malo več (discipline, prijave.....)

rtvcokan
6. June 2011, 15:32
pričetek ob 8.00 uri, prijavnina 25 eur z malico in pijačo,strelja se športni stav 20 golobov ,bežeči merjasec 10-malokalibrska in srnjak 10-malokalibrska ,BOGATE NAGRADE( ODSTREL srnjaka,jelena, prašiča,pokali in še in še)NA KONCU SEVEDA ŠE ABJAJC!! LP

206
6. June 2011, 16:04
Kje je to?

dej dej,a je res treba vse vlečt :icon_twisted:

rtvcokan
7. June 2011, 09:24
kraj LAŠKO ,ŠMOHOR pot bo označena ,,mislim da bo v zadnjem lovcu junij napisano ostali podatki ,vabljeni če pa še katerega kaj zanima me pa lahko pokljiče 041 422142

pumpa
7. June 2011, 21:58
a se že kaj ve ali bo v soboto 11.6.državno prvenstvo ali je že kje kak razpis...:icon_lol:,
:icon_lol:

cviček
8. June 2011, 08:15
a se že kaj ve ali bo v soboto 11.6.državno prvenstvo ali je že kje kak razpis...:icon_lol:,
:icon_lol:

10.6. uradni trening
11.6. DP tekma
8.6. zadnji datum za prijavo ekipe oz. posamenikov

rikec
8. June 2011, 08:22
kraj LAŠKO ,ŠMOHOR pot bo označena ,,mislim da bo v zadnjem lovcu junij napisano ostali podatki ,vabljeni če pa še katerega kaj zanima me pa lahko pokljiče 041 422142

V glasilu Lovec piše za vašo tekmo 10x tarča srnjak in merjasec. A se to strelja z optiko al brez?

pumpa
8. June 2011, 11:36
10.6. uradni trening
11.6. DP tekma
8.6. zadnji datum za prijavo ekipe oz. posamenikov

kje?
kje je razpis objavljen ?
kolikor je moja pamet majhna nisem nikjer zasledil.
v soboto je edino državno prvenstvo rukačev, to sem zasledil v reviji ki jo bere 21086 članov.:icon_study:
prosim če imaš kak dokument v zvezi z državnim da ga prilimaš na forum:icon_exclaim:

Sršen
8. June 2011, 13:34
Tudi tu gori: http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/ ni najti te tekme.

blatnik
8. June 2011, 13:47
ja kele u Višnjo goro bo pa treba jit,k je bliz!

jvpv
8. June 2011, 14:33
kje?
kje je razpis objavljen ?
kolikor je moja pamet majhna nisem nikjer zasledil.
v soboto je edino državno prvenstvo rukačev, to sem zasledil v reviji ki jo bere 21086 članov.:icon_study:
prosim če imaš kak dokument v zvezi z državnim da ga prilimaš na forum:icon_exclaim:

Zanimivo, da so razpisane meddružinske tekme. O državni pa ne sluha ne duha...mogoče je le za izbrane člane naše ''zelene bratovščine'' in ima oznako strogo zaupno??

rtvcokan
8. June 2011, 14:50
V glasilu Lovec piše za vašo tekmo 10x tarča srnjak in merjasec. A se to strelja z optiko al brez? po želji!

ostrostrelec.pero
8. June 2011, 15:00
Prjatli, jaz sem vam govoril pred parimi leti da gre lovsko strelstvo z velikimi koraki v brezno nepovrata. Veliko se mi jih je smejalo. Tisti bodo sedaj pa jokali. Ja glede elite v strelstvu je pa res kar je jvpv napisal.

Veper
8. June 2011, 15:35
A dej no dej Pero elita je na ligi forum-lov in ne na neki kao državni tekmi. :icon_lol:

206
8. June 2011, 15:47
VABILO ZA ORGANIZACIJO DRŽAVNIH STRELSKIH PRVENSTEV LZS V LETU 2011
četrtek, 7. april 2011, SAMO VONČINA

Termini državnih strelskih prvenstev LZS v letu 2011

11. junij: LOVSKA KOMBINACIJA
3. september: PRVENSTVO VETERANOV
10. september: BEŽEČI MERJASCI
24. september: SREČANJE S HRVAŠKIMI LOVSKIMI TOVARIŠI

Od organizatorja pričakujemo:
- Tekoči potek tekmovanja
- Rezultati naj bodo vidni tudi med tekmovanjem
- Javna razglasitev rezultatov prvenstva v 30 minutah po končanem tekmovanju.

Ponudbe za organizacijo prvenstev pošljite pisno na naslov:
LZS, Župančičeva 9, 1001 Ljubljana, najpozneje do 15. aprila 2011.

Komisija LZS za lovsko strelstvo


Je čist možno da ni bilo prijav :icon_study:

ostrostrelec.pero
8. June 2011, 18:19
A dej no dej Pero elita je na ligi forum-lov in ne na neki kao državni tekmi. :icon_lol:

Prjatu, ostali ki ne hodite toliko po tekmah, si niti ne predstavljate koliko močna je bila naša liga. Pa ne samo v rezultatskem smislu, predvsem v psihološkem smislu. Tam smo pa naredili tak preskok, da je joj prejoj. Z to ligo se upam iti kosati z vsem ki bodo na državnem prvenstvu.

Veper
8. June 2011, 18:25
Ja itak Pero. V Cerknici smo za DP na izbirni tekmi razstreljevali že z 15 golobi do 12 mesta. Škrlj je mislim da na koncu zmagal z 23 ali 22 nisem prepričan. O MK pa sploh nebi govoril. Je pa res da imamo na Notranjskem hudičevo malo strelcev pa še tisti smo ali so bolj nedeljski.

jegr
15. June 2011, 08:12
A je v Dobrniču v nedeljo tekma, al ni?

zajec
15. June 2011, 23:31
A si na pištole prešaltal?

206
16. June 2011, 07:55
19. 06. 2011 LD Dobrnič - Bežeči merjasec

krogla1
16. June 2011, 14:36
19. 06. 2011 LD Dobrnič - Bežeči merjasec

Jaz za tekmo nimam nobenih informacij, ker nekateri niso resni. Lahko pa se informirate na tel.; 041-817-251

206
16. June 2011, 15:27
Zdej je pa res v kurcu strelstvo pri nas

mzmato
16. June 2011, 16:05
Mislm da ne bo nč s tekmo :icon_cry: :icon_wink:...tko da bomo pa na Višnjo goro šli pa bo ;)

206
20. June 2011, 19:20
Včeraj je bilo v Višnji gori rečeno da bodo objavili rezultate tekme.Se da kje vidt zmagovalce?

206
23. June 2011, 10:29
Zgleda da so podatki tajni :icon_rolleyes:

206
23. June 2011, 12:49
Tekma 19.6. Višnja gora

Golobi
1.Aberšek 20
2.Vidmar 20
3.Pavli 20

MK
1.Vidmar 187
2.Flis 185
3.Strle 184

Kombinacija
1.Vidmar
2.Flis
3.Pavli

Ekipno
1.Šentvid
2.Trebnje
3.Rakovnik I

206
24. June 2011, 08:16
Tekma v compaku na Ilovi gori napovedana za to soboto je prestavljena!


http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/

jvpv
24. June 2011, 09:26
LD PIŠECE

prireja

v nedeljo 3.7.2011 ob 9.00 uri

TRADICIONALNO TEKMOVANJE V STRELJANJU NA GLINASTE GOLOBE, OB PRAZNIKU KS PIŠECE



Določila:

* v ekipnem delu tekmovanja bo število članov ekipe neomejeno, veljal bo rezultat najboljših treh, ekipo sestavljajo člani iste lovske družine;
* za ekipni rezultat bo štela prva serija strelca;
* za posamezni rezultat bo veljal seštevek dveh najboljših serij, število serij za posameznega strelca bo neomejeno;
* prvih šest najboljših strelcev iz rednega dela bo streljalo še finalno serijo;
* v primeru enakega rezultata iz rednega in finalnega dela, bo izveden
shoot - off
* tekmovalna serija bo štela 10 golobov;
* tekmovanje tudi v streljanju z mk puško (lisica, srnjak, gams, prašič)
* prijave sprejemamo na dan tekmovanja do ure, ko bo tekmo še mogoče nemoteno izpeljati!


Nagrade:

* v ekipnem delu bodo tri prvo uvrščene ekipe prejele pokale v trajno last

* posamezno:
1. nagrada: 200 EUR + pokal
2. nagrada: 150 EUR + pokal
3. nagrada :100 EUR + pokal
ter praktične nagrade do 10.mesta.


info: Damjan 041 657 524

POTRUDILI SE BOMO, DA SE BOSTE PRI NAS PRIJETNO POČUTILI! VABLJENI!

jvpv
24. June 2011, 09:28
Za lažjo pot...

http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=lovska+dru%C5%BEina+pi%C5%A1ece&hpage=my&offset=0&selfld=0&acnum=10&foxsbar=page

JAKAJEŽ
24. June 2011, 21:01
Jutri 25.6.2011 tekma LD BRASLOVČE

lp

guss
28. June 2011, 14:27
Pero kak je blo pa kaj v Konjicah v nedeljo? Sem te videl ko si mrjasca luknjal pa te nisem hotel motit!:icon_lol:

ostrostrelec.pero
28. June 2011, 22:22
guss, pa kaj sem res tako strašen, da se me ne upaš pocukati za rokav. Glede tekme je bilo super. Sicer bom pa opisal na: http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/

guss
28. June 2011, 22:52
Nisem si upal motit v taki koncentraciji!:icon_lol:

ostrostrelec.pero
28. June 2011, 22:56
Nisem si upal motit v taki koncentraciji!:icon_lol:

Koncentracija je bila res maximalna, saj sem ustrelil 7 devetk in 3 desetke, skupaj 93 krogov.

guss
29. June 2011, 00:11
Sem slišal ja da si spet dobro odstreljal! Pa ti je kolega ponujal nekaj za mirno roko pa nisi bil za akcijo!:icon_wink: Bi blo še boljše!

206
2. July 2011, 18:30
Strelska tekma Foruma lov bo kmalu :icon_smile:

http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/ (http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/index.php/vabila-na-tekme-in-dogodke/39-strelska-tekma-ilova-gora)

Ganges
5. July 2011, 14:07
LD Kog prireja lovsko strelsko tekmo, ki bo potekala dne 9.7.2011 od 13h naprej trening in možnost streljanja tudi v konkurenci in v nedeljo dne 10.7.2011 od 9h naprej. Strelišče se nahaja pri tapetništvu Mlinarič, Vitan 1, 2276 Kog. Streljalo se bo:

EKIPNO: 5 strelcev iste lovske družine, vsak na 10 izpuščenih golobov športni stav, najslabši strelec se odbije od skupnega rezultata.

POKALNO: Strelja posameznik na 10 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev gleda naslednja boljša serija. Pokalno bo možno tekmovati tako v članski kot veteranski konkurenci.

NAGRADNO: Posameznik strelja na 15 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev gleda naslednja boljša serija. Bogate nagrade tja do 25 mesta.

ZA ODOJKA: Strela par, pri čemer vsak strelec strelja na 5 izpuščenih golobov lovski stav. Za rezultat se upošteva seštevek para, torej 10 golobov.

Za mrzlo pijačo in toplo jedačo ter dobro lovsko druženje bo ravno tako poskrbljeno.

Vljudno vabljeni!

muzikant
5. July 2011, 15:45
LD Prosenjakovci prireja lovsko strelsko tekmo, ki bo potekala dne 17.2011 od 9h naprej, zadnje prijave ob 17h.
Strelišče se nahaja pri lovski koči v Prosenjakovcih 67A.
Streljalo se bo:

EKIPNO: 5 strelcev iste lovske družine, vsak na 10 izpuščenih golobov športni stav, najslabši strelec se odbije od skupnega rezultata.

- od 1. do 3. mesta pokali.

NAGRADNO: Posameznik strelja na 15 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev dodatno razstreljuje.
Možnost večkratnega ponavljanja.

- od 1. do 3.mesta pokali in denarne nagrade (500, 300, 200 Eur)
do 15.mesta bogate praktične nagrade

Za mrzlo pijačo in toplo jedačo(bograč, jelen v omaki,...) ter dobro lovsko druženje bo ravno tako poskrbljeno.

Vljudno vabljeni![/SIZE]

206
5. July 2011, 15:59
Datum je verjetno 17.7. ne?

muzikant
5. July 2011, 16:26
LD Prosenjakovci prireja lovsko strelsko tekmo, ki bo potekala dne 17.7.2011 od 9h naprej, zadnje prijave ob 17h.
Strelišče se nahaja pri lovski koči v Prosenjakovcih 67A.

Streljalo se bo:

EKIPNO: 5 strelcev iste lovske družine, vsak na 10 izpuščenih golobov športni stav, najslabši strelec se odbije od skupnega rezultata.
- od 1. do 3. mesta pokali

NAGRADNO: Posameznik strelja na 15 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev dodatno razstreljuje.
Možnost večkratnega ponavljanja.
- od 1. do 3.mesta pokali in denarne nagrade (500, 300, 200 Eur)
do 15.mesta bogate praktične nagrade

Za mrzlo pijačo in toplo jedačo(bograč, jelen v omaki,...) ter dobro lovsko druženje bo ravno tako poskrbljeno.

Snajperji vseh dežel združite se.:icon_lol:

Ganges
5. July 2011, 23:25
Muzikant kaj pa znameniti piščanec na žari? :icon_wink:

muzikant
6. July 2011, 09:48
Muzikant kaj pa znameniti piščanec na žari? :icon_wink:

Bo, je pa ocvrt v olju.

zajec
9. July 2011, 13:04
A ve kdo kako priti do strelišča na Ilovi gori?
lp

206
9. July 2011, 19:16
Na AC izvoz Višnja gora,sledi tablam za Polževo.Na vrhu klanca nadaljuj proti Lučam/Veliki loki,na koncu Luč zavij desno in po cca 500 metrih je tabla za Ilovo goro.Po cca 2 km je strelišče na desni v gozdu.

206
11. July 2011, 15:32
Nekaj se govori po dolini trebanjski.Baje je včeraj učenec učitelja stresu,pa to ornk :icon_study:

Je kaj res v teh govoricah?

ostrostrelec.pero
11. July 2011, 16:08
:icon_redface::icon_redface::icon_redface:

206
11. July 2011, 16:21
oh my god :icon_eek:

zajec
11. July 2011, 16:34
Predlagam upravniku spletne strani /www.strelstvo.lovska-kultura.si/ da doda na seznam še strelišče Ilova gora in ostale.
lp

ostrostrelec.pero
11. July 2011, 16:46
Predlagam upravniku spletne strani /www.strelstvo.lovska-kultura.si/ da doda na seznam še strelišče Ilova gora in ostale.
lp

Fantje, naš plan oz. dolgoročna strategija je, da bi vsa strelišča v Sloveniji bila na temu portalu predstavljena. Ravno Ilova gora je že poslikana in potrebno je še upravljavca zajagati da nam da vse podatke in potem je to-to. Dajte pomagajte nam, pa bo šlo hitreje. Ta portal ni samo moj ali od Joka, ampak je od vseh nas. Dajte poslikajte svoje strelišče in osnovne podatke; kaj se strelja, kdaj je trening, ali se za večje družbe tudi preko treninga odpre strelišče in vse koristne informacije ki bi nam in vam prišle prav. Dajmo prjatli, dobra volja velja.

Veper
12. July 2011, 13:40
Prjatli strelišče v Sadu - LD Šentvid pri Stični vsi dobro poznamo in šentvidčani nas vabijo na njihovo tekmo, ki bo klik na link:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=882&Itemid=53

Fuchs
12. July 2011, 13:57
Je katero strelišče odprto za treninge ob torkih?
Kje ob sredah in kdaj?

Fuchs

hvala

cviček
12. July 2011, 14:26
Je katero strelišče odprto za treninge ob torkih?
Kje ob sredah in kdaj?

Fuchs

hvala

Sreda : Kočevje

206
12. July 2011, 15:57
Bo cviček imel roštilj čez?

na finalu lige in Bobrovem memorialu je dobr vrtil :icon_study:

jok
12. July 2011, 18:51
Bo cviček imel roštilj čez?

na finalu lige in Bobrovem memorialu je dobr vrtil :icon_study:

Obljubil je, da bo mesa po dolgem in poprek dovolj za vse :icon_wink:

Zato ne hodite s polnimi želodci (s praznim se tudi bolje strelja, vsaj tako me uči Pero) :icon_confused:

206
12. July 2011, 19:07
Jok dej povej,a si res Perotu pokazal kako se strelja? :icon_study:

jegr
12. July 2011, 21:44
Tut mene zanima,al ti je prepovedal okul govort?

JAKAJEŽ
12. July 2011, 21:44
Jok dej povej,a si res Perotu pokazal kako se strelja? :icon_study:

Zgleda da se Jok ne upa povedati,ampak je res:icon_exclaim::icon_lol:
bravo jok le tako naprej.

lp

206
12. July 2011, 21:52
BRAVOOOOOOOOOOO :limona:


:director: matr da daš za rundo zdej :icon_lol:

Ganges
12. July 2011, 22:49
LD Kog prireja lovsko strelsko tekmo, ki bo potekala dne 9.7.2011 od 13h naprej trening in možnost streljanja tudi v konkurenci in v nedeljo dne 10.7.2011 od 9h naprej. Strelišče se nahaja pri tapetništvu Mlinarič, Vitan 1, 2276 Kog. Streljalo se bo:

EKIPNO: 5 strelcev iste lovske družine, vsak na 10 izpuščenih golobov športni stav, najslabši strelec se odbije od skupnega rezultata.

POKALNO: Strelja posameznik na 10 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev gleda naslednja boljša serija. Pokalno bo možno tekmovati tako v članski kot veteranski konkurenci.

NAGRADNO: Posameznik strelja na 15 izpuščenih golobov športni stav, v primeru enakega rezultata se za razvrstitev gleda naslednja boljša serija. Bogate nagrade tja do 25 mesta.

ZA ODOJKA: Strela par, pri čemer vsak strelec strelja na 5 izpuščenih golobov lovski stav. Za rezultat se upošteva seštevek para, torej 10 golobov.

Za mrzlo pijačo in toplo jedačo ter dobro lovsko druženje bo ravno tako poskrbljeno.

Vljudno vabljeni!

Hvala vsem za obisk! Rezultati več kot odlični, takih nisem vajen. Upam, da ste tudi obiskovalci bili zadovoljni. Nasvidenje naslednje leto!

lp

jok
13. July 2011, 00:26
Zgleda da se Jok ne upa povedati,ampak je res:icon_exclaim::icon_lol:
bravo jok le tako naprej.

lp

Ni mi prepovedal, ampak celo rekel, naj sam napišem :icon_redface:

Ja, za spremembo je imel Pero slab dan, meni je pa dobro šlo. Ustrelil sem dve seriji golobov v polno (15/15), srnjaka prostoročno 76/100, bežečega merjasca pa 39/50, kar je bilo na koncu dovolj za 2. mesto pri golobih, 2. mesto posamično kombinacija, ekipno pa smo zmagali (še Taube).

Zadovoljen !!! :icon_wink:

Fuchs
13. July 2011, 16:08
V sredo v kočevju...kdaj se prične trening?
ob kateri uri?

Veper
13. July 2011, 16:16
ob 16 uri

ostrostrelec.pero
18. July 2011, 10:44
Strelci in forumaši. V nedeljo je tekma v organizaciji Forum lov oz. strelske sekcije forum lov. Streljalo se bo 25 golobov in 4 tarče. To velja za člane. Veterani in super veterani pa streljajo, 25 golobov in veteransko tarčo sede ob fiksnem kolu. Cviček bo pekel žar dobrote. Tisti ki ne streljate, pa pridite nas spodbujati in pa na cvičkove dobrote. Jaz vsaj upam, da se bom imel z kom iz javnega zavoda Forum lov pogovarjati. Bomo videli ali je interes po tej tekmi v širšem smislu ali je zopet vse na peščici članov.

Kolovski
18. July 2011, 11:32
Perica, a daš še zemljevid, kje je strelišče? Mrbit pa pridem....

ostrostrelec.pero
18. July 2011, 12:25
http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/ Eto prjatu imaš vse tukaj. Dobrodošel.

ostrostrelec.pero
18. July 2011, 14:45
V soboto od 12.00 naprej je pa trening.

ostrostrelec.pero
18. July 2011, 23:39
Pokali in medalje čakajo lastnika.9791

jvpv
19. July 2011, 09:22
A ima kdo kakšne rezultate iz Griž?

ostrostrelec.pero
19. July 2011, 10:58
A ima kdo kakšne rezultate iz Griž?

Tole vem: skupno člani,
-1 Pavlovič
-2 Sadek
-3 Flis

jvpv
19. July 2011, 12:07
Hvala, morda se kdo od domačih opogumi in napiše prvih 10. ?? :icon_wink:


Tole vem: skupno člani,
-1 Pavlovič
-2 Sadek
-3 Flis

cviček
19. July 2011, 12:30
Hvala, morda se kdo od domačih opogumi in napiše prvih 10. ?? :icon_wink:

Ja , prvih 10 , z doseženimi rezultati v posamezni disciplini.

ostrostrelec.pero
19. July 2011, 13:19
Sem zvrtal rezultate iz Griž. člani
Pavlovič217
Flis 214
Sadek 214
Urbančič 211
Žohar 208
Resnik 207
Lipar 207
Koncilja 204
Kovče 203
Žehelj 200

jvpv
19. July 2011, 15:18
Ostri, kapo dol za hitrost in info....:icon_wink:

mprimoz
20. July 2011, 08:19
Državno prvenstvo Lovske zveze Slovenije na premično tarčo bežečega merjasca, termin 10.9.2011 na strelišču LD Slovenj Gradec.

Dodatne informacije: Tomaž Hain, 041 815 483 ali Matej Horvat 041 797 433

Rok za prijavo: sreda 7.9.2011

206
22. July 2011, 20:18
Če je kdo spregledal


Strelci in forumaši. V nedeljo je tekma v organizaciji Forum lov oz. strelske sekcije forum lov. Streljalo se bo 25 golobov in 4 tarče. To velja za člane. Veterani in super veterani pa streljajo, 25 golobov in veteransko tarčo sede ob fiksnem kolu. Cviček bo pekel žar dobrote. Tisti ki ne streljate, pa pridite nas spodbujati in pa na cvičkove dobrote. Jaz vsaj upam, da se bom imel z kom iz javnega zavoda Forum lov pogovarjati. Bomo videli ali je interes po tej tekmi v širšem smislu ali je zopet vse na peščici članov.

Trening bo jutri od 12. ure dalje v vsakem vremenu,strelišče je pokrito

VETER Z URŠLE
25. July 2011, 19:17
Pero hvala za povabilo saj je bila včerajšna tekma na Ilovi gori kjub namršenosti narave nadvse zanimiva. Seveda ni mankalo dobre družbe za prijeten vonj in še prijetneši okus pa je poskrbel Cviček. Srečati se s Cvičkom po 19. letih je bilo zelo lepo, prav tako je bilo lepo videti tudi ostale forumaše in strelce.
nadvse zanimivo pa mi je bilo streljati ''abjajc'' saj kaj takšnega ne doživiš na vsaki tekmi, cevi so se mi dodobra segrele in roke so postale iz prijave v prijavo vse bolj urne , samo pograbil sem naboja in je že počilo.
seveda sva bila s Simonom in po tem še s Petrom kar nekaj golobom naklonjena in jih pustila v celem stanju.
na tekmi v deželi cvička sem res užival, komaj čakam na drugo leto ker zagotovo ne bom manjkal na tej tekmi !

ostrostrelec.pero
26. July 2011, 10:10
Veterček tam z visokega hriba, hvala za lepe besede. Imamo pa v planu še tekmo 11. 09. kot zaključna tekmo strelske sezone 2011. Takrat pa računamo na lepo vreme in na tekmo vseh tekem.

rws
27. July 2011, 16:19
LD Bistra( Črna na Koroškem) vabi na strelsko tekmo v streljanju s puško risanico, ki bo 13.8.2011 od 9:00 dalje na strelišču pri lovski koči Ježevo. Dovoljeni so vsi kalibri, teža puške z daljnogledom je omejena na 5kg, povečava daljnogleda je max. 12x. Naslon puške je dovoljen spredaj in zadaj.Streljalo se bo na 3 strele, v vsako tarčo po en strel. Šteje tudi strogi center(11). Število prijav je neomejeno, prijava znaša 10 evrov.

NAGRADE:
1. odstrel muflona ali gamsa mladinskega razreda
2. odstrel gamsovega mladiča
3. odstrel srninega mladiča
4.-10. Praktične nagrade

Vljudno vabljeni!

zajec
29. July 2011, 11:56
LOVSKA DRUŽINA OTOČEC

Prireja v nedeljo 28.08.2011, na strelišču LD Otočec na Pahi

TRADICIONALNO TEKMOVANJE V STRELJANJU NA GLINASTE GOLOBE ( lovski položaj)



Pogoji tekmovanja:

• Tekmovalna serija šteje 20 golobov
• V ekipnem delu strelja za ekipo do 5 strelcev, šteje se rezultat najboljših treh prve serije
• Za posamezno uvrstitev se lahko vsak posameznik prijavi večkrat. V primeru enakega rezultata med tekmovalci, se strelja SHOT OFF
• Tekmovanje veteranov (starost nad petdeset let), na 10 golobov
• Tekmovanje na izpadanje FAIR PLAY, posameznik se lahko prijavi do trikrat.

Prijave ekip in posameznikov se sprejemajo na dan tekmovanja do 15. ure.


Nagrade:

EKIPNO
• Prve tri ekipe prejmejo pokale, prva ekipa pa tudi prehodni pokal LD Otočec

POSAMEZNO
• Prvi trije posamezniki prejmejo pokale in denarne nagrade ter do desetega mesta praktične nagrade. Zadnje uvrščeni dobi tolažilni pokal.

VETERANI
• Prvi trije prejmejo pokale in do petega mesta praktične nagrade.

STRELJANJE NA IZPADANJE
• Prvi trije prejmejo pokale in do desetega mesta praktične nagrade


Tekmovanje se bo izvedlo v vsakem vremenu. Trening bo omogočen v soboto 27.08.2011, od 16. ure dalje.


Vljudno vabljeni! Za hrano, pijačo ter dobro počutje bo poskrbljeno!


INFORMACIJE: 031 521 578 ( strelski referent Brane Pavlin)

206
30. July 2011, 17:24
Lahko kdo napiše kako se pride do koče LD Prebold na Golavi?


Hvala

JAKAJEŽ
30. July 2011, 20:37
Lahko kdo napiše kako se pride do koče LD Prebold na Golavi?


Hvala

Imajo vse označeno tako,da ni problem najti,takoj v Preboldu je že PULL.

LP

206
30. July 2011, 21:13
Hvala Jaka :icon_wink:

jok
30. July 2011, 23:00
Lahko kdo napiše kako se pride do koče LD Prebold na Golavi?


Hvala

Odhod jutri ob 9h pri OŠ Dol. Nemška vas - lahko se pridružiš.

:icon_study:

ostrostrelec.pero
3. August 2011, 23:39
Kako je bilo v nedeljo na tekmi je opisano tukaj nhttp://www.strelstvo.lovska-kultura.si/.

jok
3. August 2011, 23:51
Še bolj natančen naslov, kjer si lahko preberete poročilo o tekmi v Preboldu

http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/index.php/porocila-s-tekem-in-dogodkov/54-strelska-tekma-prebold

:icon_study:

206
6. August 2011, 08:46
Prjatli strelišče v Sadu - LD Šentvid pri Stični vsi dobro poznamo in šentvidčani nas vabijo na njihovo tekmo, ki bo klik na link:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=882&Itemid=53


Jutri bo zelo lepo vreme za tekmo če že lani ni bilo :icon_cool:

rock&roll
7. August 2011, 11:20
Strelska tekma v Sadu -Šentvid pri Stični se je uspešno začela, strelci so že na strelskih linijah. Zamudniki imajo še čas, da se nam pridružijo.
Pričakuje se med 40 in 50 strelcev. Prvi rezulati kažejo, da so se nam pridružili sami odlični strelci.

206
7. August 2011, 15:20
Prvi rezulati kažejo, da so se nam pridružili sami odlični strelci.


To pa ne drži čisto :icon_redface:

In take napovedi so prej negativne kot pozitivne za povprečne strelce kot sem sam,ki se redko udeležijo kakšne tekme

rock&roll
8. August 2011, 00:11
Kdor je prišel v Sad je lahko bil zadovoljena saj je bila tekma zgledno organzirana in tudi solidni reziltati niso manjkali. Malo pa je zmanjkalo za kakšno 25 -tico, ki je nikakor ni hotelo biti, kljub prizadevanjem strelcev.

9849

rock&roll
8. August 2011, 00:49
Rezultati tekme v Sadu, 07.08.2011, med posaezniki:

Golobi:
1.Koncilija Franc - 24
2.Škrlj Janez - 24
3.Flis Peter - 24
MK puška:
1.Kandare Damjan - 190
2.žurga Laris - 187
3.Flis Peter - 187
Kombinacija:
1.Flis Peter - 379
2.Lipar Boštjan - 378
3.Pavlovič Ljubiša - 378
Kombinacija veterani:
1.Pavlovič Ljubiša - 378
2.Erjavec Jože - 344
3.Sušnik Janez - 326

Čestitke najboljšim pa tudi ostalim, ki so pokazali izredno strelsko znanje in dobre rezultate. Včasih je dosti en zgrešen krog ali golob pa je konec z uvrstitvijo čisto na vrh.
Borbenost pa je bila velika tudi ob zaključku tekme, na razstreljavanju ali kot mu rečemo po domače na "abjajcen", kar je razvidno tudi iz spodnje slike.

jvpv
8. August 2011, 14:19
bilo je super, vsi si bomo pa zapomnili ose.....:icon_confused::icon_evil:

206
8. August 2011, 17:42
Čestitke obema in vsem ostalim :icon_biggrin:

rikec
10. August 2011, 15:42
Lovska družina Braslovče prireja v soboto, 13.08.2011 s pričetkom ob 9.uri tekmovanje v streljanju na glinaste golobe. Tekmovanje se bo izvedlo na strelišču Boštunovec pri Žovneku v Braslovčah.

Pot do strelišča bo označena iz smeri Celje-Ljubljana izvoz Šentrupert smer Logarska dolina.

PROPOZICIJE TEKMOVANJA:

1. POKALNO STRELJANJE:

 15 glinastih golobov - lovski položaj


2. NAGRADNO STRELJANJE:

 10 glinastih golobov – lovski položaj

Tekmovanje je ekipno in posamezno. Ekipa šteje tri člane iste lovske družine.

POKALI IN NAGRADE:

Prve tri ekipe in posamezniki prejmejo pokale v trajno last.
Deset najboljših v nagradnem streljanju prejmejo praktične nagrade.

Za hrano in pijačo ter dobro počutje bo poskrbljeno!

TEKMOVANJE BO OB VSAKEM VREMENU, SAJ JE STRELIŠČE IN PRIREDITVENI PROSTOR POKRIT!

 INFORMACIJE: - GSM 041 634 258 ( Urankar Dušan )


Vljudno vabljeni! UO LD Braslovče

ostrostrelec.pero
10. August 2011, 18:59
V nedeljo 14. 08. 2011 tekma v Loki pri žusmu odpade, oz je prestavljena.
UPAM DA SO MOJE INFORMACIJE TOČNE. Naj kdo to potrdi.

Zazek
13. August 2011, 11:31
ali lahko to nekdo potrdi ker sem mislil jutri iti na tekmo pa zdaj nevem ali je res ali ni.....ostrostrelec pero ali lahko nekoga vprašaš in napišeš....hvala za odgovor

ostrostrelec.pero
13. August 2011, 22:10
Lahko ti potrdim da ni tekme, ki jo prireja LD Loka pri Žusmu. Tekma se prestavi na poznejši datum. Sta pa dve tekmi jutri;
Prvo prirejajo LD Kresnice
Drugo pa LD Log Šentvid

Zazek
13. August 2011, 23:25
hvala za odgovor....smo se že odločili da gremo na tekmo pri ld Log Šentvid

VETER Z URŠLE
15. August 2011, 13:57
20.8 je tekma v LD POGOREVC, 4.9 pa tekmo prireja LD PREŽIHOVO - KOTLJE.

jok
23. August 2011, 22:48
Na strelskem portalu si lahko preberete poročilo s tekme v Doliču (organizator SD Dolič), ki je bila v soboto (http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/)

Poročilo s strelske veselice iz Metlike, ki je bila v nedeljo, pa bo spesnil Pero in bo na sporedu malo pozneje :director:

ostrostrelec.pero
24. August 2011, 00:21
Na strelskem portalu si lahko preberete poročilo s tekme v Doliču (organizator SD Dolič), ki je bila v soboto (http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/)

Poročilo s strelske veselice iz Metlike, ki je bila v nedeljo, pa bo spesnil Pero in bo na sporedu malo pozneje :director:

Bravo Jok. Imam že tudi jaz napisan članek o Doliču in se bo tudi objavil, da bodo obiskovalci videli, da se da o isti tekmi napisati dva zanimiva članka. Si pa z tem člankom zadel žebljiček na glavico.
Glede Metlike se moram pa še malo ohladiti. drugače bo joj.

pumpa
2. September 2011, 18:59
10.9.2011 compak v LD Radeče:icon_lol:

ostrostrelec.pero
2. September 2011, 23:04
Bravo Jok. Imam že tudi jaz napisan članek o Doliču in se bo tudi objavil, da bodo obiskovalci videli, da se da o isti tekmi napisati dva zanimiva članka. Si pa z tem člankom zadel žebljiček na glavico.
Glede Metlike se moram pa še malo ohladiti. drugače bo joj.

Nastal je članek oziroma poročilo iz tekme v Metliki. Mislim da sem vse skupaj opisal v zelo, zelo blagi obliki glede na to, kaj se je dogajalo tisto nedeljo na terenu

.http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/

ostrostrelec.pero
9. September 2011, 10:19
Prjatli bliža se nedelja in z njo tekma na Ilovi gori. Na tej tekmi se ne bo samo streljalo ampak bo še nekaj spremljevalnih prireditev. Lahko si boste medtem ko se mastite z cvičkovimi dobrotami ogledali tudi posnetke in slike foto sekcije. Prisoten bo s stojnico Rodeo tiim kjer si bomo lahko ogledali optiko, tako opazovalno kot strelsko.

ostrostrelec.pero
10. September 2011, 13:13
Trening na Ilovi gori se začne danes ob 13.00. Vabljeni vsi ki pridete jutri na tekmo, in tudi tisti ki bi želeli samo malo potrenirati. Danes je idealni trening saj lahko ponavljate goloba ki ga zgrešite. Se vidimo.:icon_lol:

hunterxxxl
10. September 2011, 21:39
LOVSKA DRUŽINA KRVAVEC

V A B I

Na lovsko strelsko tekmovanje za PREHODNI POKAL OBČINE CERKLJE. Tekmovanje bo v nedeljo 18.09.2011, s pričetkom ob 9 uri na Štefanji gori pod KRVAVCEM.

Tekmovanje bo potekalo v naslednjih kategorijah:
- Ekipno (3 člani iste LD), člani, veterani in superveterani
- Strelja se 20 glinastih golobov lovski stav
- Veterani in superveterani streljajo z MK 5x 2 strela sede
- Člani streljajo v dve tarči (2x5 strelov) stoje s prislonom
- Za ekipo šteje prva prijava, za posamezno pa se lahko vsak prijavi še 1x vendar se tekmuje samo v eni kategoriji
- Najboljše ekipe in posamezniki v vsaki skupini, prejmejo pokale in spominske medalje
- V vsaki skupini bo podeljenih vsaj 10 praktičnih nagrad
- Ob koncu bo še tekmovanje v izpadanju "ABJAJC"
- Tekmovanje bo v vsakem vremenu, ker so strelišča pokrita

Za hrano in pijačo bo dobro poskrbljeno !

Strelski referent: Rok Ropret 041 254-087 Starešina: Janez Preša 041 637-088

Blaž
10. September 2011, 22:06
Thinci pridemo! :)

ostrostrelec.pero
10. September 2011, 23:02
Baje je bila danes v Lukovici neka tekma. A kdo kaj ve o tem.

guss
11. September 2011, 10:42
Danes je tekma v Loki pri Žusmu!

hunterxxxl
11. September 2011, 12:21
Baje je bila danes v Lukovici neka tekma. A kdo kaj ve o tem.

Ja res je bila, eden od naših je bil tam, več pa nevem.

Blaž
11. September 2011, 16:51
Baje je bila danes v Lukovici neka tekma. A kdo kaj ve o tem.

Pero jaz sem bil tam. Kaj pa te zanima?

ostrostrelec.pero
11. September 2011, 22:46
Pero jaz sem bil tam. Kaj pa te zanima?

Ah glej. Nič me ne zanima. Je bila pač tekma malo skrita in odprta samo za ožje povabljence. Pač nismo vsi dobri za na to tekmo. Tako to je.

hunterxxxl
11. September 2011, 23:01
Pero, moraš tud drugim dat možnost da zmagajo :icon_lol::icon_twisted:

ostrostrelec.pero
11. September 2011, 23:22
Pero, moraš tud drugim dat možnost da zmagajo :icon_lol::icon_twisted:

Danes sem dal možnost jvpj-u da zmaga. Je pa tako da ima vsak možnost za zmago kdor pride na tekmo. Če pa prideš na tekmo in najprej zvrneš 3 piva in se ku...š da danes ti pa ne gre, tak ne bo nikoli zmagal.

ostrostrelec.pero
22. September 2011, 21:38
Gospodje strelci, naj vam nekaj povem. Tekma v Medvodah, ki naj bi bila 09. 10. 2011 odpade, jo ni.

hunterxxxl
22. September 2011, 22:14
Zaradi tehničnih težav.... :icon_wink:

ostrostrelec.pero
10. October 2011, 12:55
Da se ne bomo samo prerekali na tem forumu, si preberite tole:
http://www.strelci.lovci.si/index.php/porocila-s-tekem-in-dogodkov/73-strelci-smarnce-organizirali-prvo-tekmo

206
12. October 2011, 16:37
In zraven je še video,lepo lepo :icon_cool:

ostrostrelec.pero
12. October 2011, 20:38
Strelci in ostali simpatizerji. Če ima kdo mogoče kakšen popadek, da bi rad enkrat doživel nočno tekmo, naj si ogleda tole.
http://www.strelci.lovci.si/index.php/vabila-na-tekme-in-dogodke/75-nocna-kostanjeva-tekma

206
16. October 2011, 19:04
Hvala za povabilo,bilo je kar frišno


nekaj novega zame,nočno streljanje.sem pa po ogledu nekaj posnetkov na youtubu pričakoval fluorestenčne golobe :icon_redface:


se je pa nekaj bliskalo na tekmi,pa ne od vremena :icon_wink: :icon_study:

206
12. December 2011, 21:37
V zadnjem Lovcu je bilo vabilo na tekmo,zato .........

Če kdo organizira kakšno novoletno-zimsko tekmo naj pošlje mail tudi na strelci.lovci@gmail.com da se objavi na našem lovsko strelskem portalu.



:icon_smile:


aaaaaaa bum

ostrostrelec.pero
16. December 2011, 17:21
Če nebi bilo konca, bi bilo bogovsko.
http://strelci.lovci.si/index.php/porocila-s-tekem-in-dogodkov/86-bozicna-tekma-velike-lasce-2011