PDA

View Full Version : Lov na prašiče v Avstraliji



alojz1
13. February 2011, 16:03
Ker se je tema lovu na divje prašiče v Avstraliji z pomočjo helikopterja močno prijela odpiram novo temo o tem in sem premikam vse prispevke ki se navezujejo na to temo. ADMIN

Lov samo zaradi pobijanja
http://www.youtube.com/watch?v=YOfCTWy1Xlc&feature=rec-LGOUT-exp_stronger_r2-2r-3-HM

hunterxxxl
13. February 2011, 16:42
Kot na začetku piše, je to reduciranje števila divjih prašičev, ker povzročajo ogromno škode v kmetijstvu. Takšen način je "neetičen", ker žival praktično nima priložnosti za pobeg.

mugo
13. February 2011, 16:52
Lov samo zaradi pobijanja
http://www.youtube.com/watch?v=YOfCTWy1Xlc&feature=rec-LGOUT-exp_stronger_r2-2r-3-HM

Kot piše gre za "pest control" oz uničevaje škodljivcev. Zavedati se moramo, da gre tam doli za čisto drugačne dimenzije kar se tiče površin, števila prašičev in njihovega statusa v naravi.

alojz1
13. February 2011, 18:27
To ni nedostopno podro?je ampak kultivirano. Namesto nesmiselnega pobijanja (saj meso propade) bi lahko z lovom število reducirali. Še v Turčiji kjer prašiča ni na jedilniku poznajo ravno zaradi njih lovni turizem. In lovcev iz evrope je veliko.
Takšno pobijanje iz helikopterjev je očitno nekaterim šport zato na drugo možnost niti ne pomislijo.

hunterxxxl
13. February 2011, 18:36
http://www.youtube.com/watch?v=2fd0YFVkkgE&feature=related
V tem primeru vidimo da meso ne gre v nič. Ker na videu nisi videl, da so prašiče vzeli ne moreš sklepati da to meso tam propade.

ben1
13. February 2011, 20:01
To je slabi kot na klavnici:icon_evil:. Buteljni

main757
13. February 2011, 20:39
Lov samo zaradi pobijanja
http://www.youtube.com/watch?v=YOfCTWy1Xlc&feature=rec-LGOUT-exp_stronger_r2-2r-3-HM

To ni lov na prašiče, ampak streljanje prašičev. Sploh ne vemo ali je strelec iz helikopterja lovec. Lahko je samo kakšen posestnik, ki mu prašiči delajo gospodarsko škodo.

Markysprej
13. February 2011, 22:01
Lov samo zaradi pobijanja
http://www.youtube.com/watch?v=YOfCTWy1Xlc&feature=rec-LGOUT-exp_stronger_r2-2r-3-HM

po tvoji logiki bi tudi mene obsodil, ko nastavim mišelovko, lov samo zaradi ubijanja?? ker pač maček ne bo pojedel mesa?
djte malo razmislit kaj pišete. malo se zamislite, če je res vaša plat zgodbe ta prava in če slučajno ni še druge plati medalje, na katero sploh pomislili niste...

Markysprej
13. February 2011, 22:04
Kot na začetku piše, je to reduciranje števila divjih prašičev, ker povzročajo ogromno škode v kmetijstvu. Takšen način je "neetičen", ker žival praktično nima priložnosti za pobeg.
možnost za pobeg? če želiš živali resnično zreducirat, da ne bo več delala škode, ji ne daš 'možnost za pobeg'. ta kvazi usmiljenost tu ni zaželjena...

doberman
13. February 2011, 22:20
Kot piše gre za "pest control" oz uničevaje škodljivcev. Zavedati se moramo, da gre tam doli za čisto drugačne dimenzije kar se tiče površin, števila prašičev in njihovega statusa v naravi.
Tocno tako.

alojz1
13. February 2011, 22:24
Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.

Pinkfloyd
13. February 2011, 22:24
Kaj pa ima v šibreni cevi?

mugo
14. February 2011, 08:30
Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.

Oprosti, ampak "evropski" načini lova avstralcem niso neznani in prav gotovo bi z veseljem izkoristili takšno možnost zaslužka če bi stvar prinešala željene razultate. Prašič tam nima nobene vrednosti, sploh meso. Se jim ga na splača niti pobirati, o tem smo lahko brali tudi v Lovcu. V Avstraliji so prašiči tujerodna, invazivna in zato nezaželjena vrsta, ki povzroča veliko škode v kmetijstvu in seveda tudi v ekološkem smislu. Zato jo pač "zatirajo" na najbolj učinkovit način ki ga imajo. Letenje s helikopterjem ni ravno poceni, zato sem prepričan, da bi izkoristili druge možnosti odstrela prašičev, če bi imele željene učinke. Tudi velikanske številke preveč namnoženih divjih konjev so postrelili iz helikopterjev, ker se na drug način ogromnih povšin ne da obvladati. Ne vem, kaj je potrebno tukaj neko moraliziranje, če gre za povsem drugačne razmere.

alojz1
14. February 2011, 09:42
Mugo, verjetno imaš prav. Sem pač hodil še v staro šolo, kot se reče.
Tudi sam sem postrelil kar nekaj prašičev, ranjenih, od blizu in z revolverjem. Mogoče imam zato do njih drugačno spoštovanje. V posnetku me je prav presunilo, ko se zadeti prašič obrne in hoče napasti helikopter. Pa nima možnosti in ga drugi strel podre. Mogoče je vzrok to, da je prašič parkrat tudi mene napadel. Ampak v goščavi sva malenkost bolj enakopravna, čeprav imam jaz orožje.
Če je ta prizor prizadel mene, kako ga doživljajo ljudje, ki niso lovci. Po zaslugi takšnih početij in lovcev, ki to početje zagovarjajo se v očeh javnosti še dolgo ne bomo dvignili nad nivo pijanih, krvoželjnih mesarjev.

MetalHack
14. February 2011, 10:14
Razumem, da je potrebno popraviti človekovo napako, ki se kaže v populacijski exploziji določene vrste zaradi neprimernega vnosa v okolje.
Nikakor pa ne razumem in grajam prikazovanja posnetkov tega posega kot nekakšno športno panogo. Objavljanje takih posnetkov na YouTube ni dokumentiranje temveč poskus poveličevanja takih dejanj.
Pujsi niso nič krivi in si tudi v primeru eksekucij zaslužijo določeno mero spoštovanja.

detel
14. February 2011, 10:15
Alojz, Mugo ti je lepo obrazložil. Ne moreš primerjati europskega načina lova z ameriškim ali avstralskim. V Avstraliji streljajo tudi kenguruje ponoči z umetno svetlobo. Ti prašiči so križanci, povzročajo ogromno škodo. Da ne govorimo o kuncih. Tudi te so namerno okužili z virusi, itd.

MetalHack
14. February 2011, 10:18
Alojz, Mugo ti je lepo obrazložil. Ne moreš primerjati europskega načina lova z ameriškim ali avstralskim. ...

To ni lov! Tu gre enostavno za eksekucijo in je tudi ne izvajajo lovci, temveč sami farmerji in njihovi plačanci. Dostikrat je to tudi trening za pripadnike raznih specialnih enot in "varnostnih" služb.

alojz1
14. February 2011, 10:33
Da ne govorimo o kuncih. Tudi te so namerno okužili z virusi, itd.
In danes vemo, da je bila to katastrofalna napaka. Ta bolezen ( mislim, da je kokcidioza) je danes razširjena po vsem svetu, tudi pri nas.
Ni vse prav, kar delajo v tujini. Lahko bi iz tega mesa delali pasjo hrano kot so jo iz konj in kamel. In ne enačiti pobijanja prašičev z uničevanjem glodalcev pri nas.Mi smo utemeljili koristnost ujed in roparic tudi zaradi redčenja glodalcev. V avstraliji pa vse roparice pobijajo ker mislijo tako kot pri nas v času avstrijske cesarice.
Tudi miselnost in navade morajo napredovati, tako kot tehnika - helikopterji.

detel
14. February 2011, 11:33
Vse delajo v korist ekonomije, ni jim mar za lovsko etiko, ki je sploh ne poznajo :icon_confused:

alojz1
14. February 2011, 11:49
Vse delajo v korist ekonomije, ni jim mar za lovsko etiko, ki je sploh ne poznajo :icon_confused:
Zato pa moramo takšna dejanja obsojati in javnosti tudi povedati naše stališče.
Sem pa s strani posameznih lovskih tovarišev obsojanja deležen jaz, ker teh dejanj ne odobravam.

mugo
14. February 2011, 11:57
Kot se vsi strinjamo, to ni lov, ampak redukcija nezaželene vrste. Izvajajo jo farmerji ali kdo drug za njih na njihovih posestvih, ko so velika tudi za polovico Slovenije.
Kar pa se osebne prizadetosti ob teh prizorih, tudi meni ni v veselje gledati trpljenja živali, ki jo najraje lovim. Ampak sprejemam dejstva, ki so precej drugačna tam doli.
Pa še nekaj. Zakaj imamo lovci toliko različnih pogledov na lov, toliko nesoglasij. Zaradi čustev , ki so pri lovu vpletena in so pri vsakem posamezniku drugačna. Pogled samo skozi logiko, strogo racionalno gledanje na lov in živali brez vpletenih čustev bi nam prinesel veliko večjo enotnost. Pa vendar nas ravno čustva vlečejo na lov, tako nekomu največ pomeniu trofeja na zidu, drugemu je v največje veselje gledati dobro delo lovskega psa, tretji se posveča perfekciji v streljanju s šibrovko, četrti vidi samo salame in zrezke na 4 nogah, peti je najbolj vsesel če vidi veliko divjadi in jih samo opazuje..... Nemogoče je pričakovati da bomo poglede poenotili, vendar pa čustveni pogledi ne smejo prevladati, ampak racionalni. Malo sem zafilozofiral, ampak tu se mi zdi ključni problem pri dojemanju določenih tem med nami.

alojz1
14. February 2011, 12:18
Pogled samo skozi logiko, strogo racionalno gledanje na lov in živali brez vpletenih čustev bi nam prinesel veliko večjo enotnost. Pa vendar nas ravno čustva vlečejo na lov, tako nekomu največ pomeniu trofeja na zidu, drugemu je v največje veselje gledati dobro delo lovskega psa, tretji se posveča perfekciji v streljanju s šibrovko, četrti vidi samo salame in zrezke na 4 nogah, peti je najbolj vsesel če vidi veliko divjadi in jih samo opazuje..... Nemogoče je pričakovati da bomo poglede poenotili, vendar pa čustveni pogledi ne smejo prevladati, ampak racionalni. Malo sem zafilozofiral, ampak tu se mi zdi ključni problem pri dojemanju določenih tem med nami.

Loec brez čustev je stroj za ubijanje. Le stroji nimajo čustev.Tudi divjad jih ima.
Lovec mora združevati vse ostalo kar si navedel. Vendar mora biti vse uravnoteženo in je podoba lovca popolna.
Malo filozofiranja ne škodi, če dojamemo bistvo. Si kar zadel, le verjeti si moraš.

detel
14. February 2011, 14:13
Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........

alojz1
14. February 2011, 15:18
Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........
Se zna tudi pri nas tako zgoditi kot v nekaterih kantonih Švice. Zaradi lovcev se je javnost obrnila proti njim. Z zakonom so jih ukinili. Po dveh letih je ta ista javnost zahtevala znižanje populacije divjadi zaradi škod. Sedaj tam lovijo profesionalni od države plačani lovci. Ali želite isti scenarij?

main757
14. February 2011, 16:09
To se lahko zgodi tudi pri nas zaradi eksplozije populacije, divjih prašičev, ki je pred vrati. Lovci na svinje gledajo/mo preveč čustveno, zato bodo mogoče profesionalci prišli na vrsto.

alojz1
14. February 2011, 16:20
To se lahko zgodi tudi pri nas zaradi eksplozije populacije, divjih prašičev, ki je pred vrati.
Ne vem kje vas je tega strah. včasih so rekli: iz tvojih ust v božja ušesa :icon_lol:
Pri nas v Zasavju se te eksplozije ne bojimo.
Če pa bo smo pripravljeni. En helikopter je že na letališču :icon_mrgreen:

Markysprej
14. February 2011, 16:50
Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.

ah alojz, ne moreš na vsako stvar gledat čez oči lovca. to sem pravzaprav hotel povedat. vsaka medalja ima 2 plati, tako ima tudi to pobijanje teh prašičev. osebno se ne počutim dovolj informiranega, da bi lahko gladko obsojal to stvar. moti me sicer da nekatere živali umrejo v mukah, ampak dobro, sprejmem tudi to. ker čisto možna druga plat je ta, da bi ti prašiči, če jih ne bi redčili na tako učinkovit način, čez leta povzročili toliko škode, da bi ta farmer morda obubožal in ne bi mogel prehraniti svoje družine. in ne vem kako bi se potem on odzval na kritike nekih 'pametnih' evropskih lovcev, ki bi kot veliki strokovnjaki reševali te zadeve na njim čisto nepoznan in neučinkovit način...
le čevlje sodi naj kopitar se vrti kot lajna po tem forumu, upošteva pa to le malokdo.
in glede razumevanja lovcev spet ne morem mimo mnenja, da so spoštovanje že pred časom zapravili starejši kolegi...:icon_biggrin:

Markysprej
14. February 2011, 17:04
Lovec brez čustev je stroj za ubijanje. Le stroji nimajo čustev.Tudi divjad jih ima.
Lovec mora združevati vse ostalo kar si navedel. Vendar mora biti vse uravnoteženo in je podoba lovca popolna.
Malo filozofiranja ne škodi, če dojamemo bistvo. Si kar zadel, le verjeti si moraš.

če bi imeli preveč čustev, ne bi ubijali in ne bi bili lovci. ko sem prvič šel sam na jago, sem imel tudi velike pomisleke; če ubijem mladiča, kako se bo počutila stara srna, če ubijem srno, kako bo z mladičem ipd... ampak na koncu sem le uvidel, da je moje lovsko poslanstvo tudi to, da moram to žival ubiti. pa sem čustva potlačil in pritisnil na petelina...
tko da neko mahanje s pojmi lovec, čustva, stroj, imho niso najbolj na mestu, če smo čisto striktni... ker če bi imel toliko čustev, koliko je zate primerno, petelina ne bi stisnil.

Markysprej
14. February 2011, 17:05
Sedaj tam lovijo profesionalni od države plačani lovci. Ali želite isti scenarij?

ne želiš loviti in biti še za to plačan??:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Markysprej
14. February 2011, 17:06
Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........

res ne vem zakaj te moti da jih drago plačajo...:icon_confused: favšija ipd?:icon_lol:

mugo
14. February 2011, 19:30
Loec brez čustev je stroj za ubijanje. Le stroji nimajo čustev.Tudi divjad jih ima.
Lovec mora združevati vse ostalo kar si navedel. Vendar mora biti vse uravnoteženo in je podoba lovca popolna.
Malo filozofiranja ne škodi, če dojamemo bistvo. Si kar zadel, le verjeti si moraš.

In zakaj misliš, da si ne verjamem?
Ne pravim da mora biti lovec brez čustev, to nikakor ne. Ne smejo pa biti v ospredju, ker so pri vsakem različna in po tem se razlikujemo in zaradi tega se dostikrat prepiramo. Čustva že tako dostikrat prevladujejo v javnosti, ki nas kritično gleda. Potem pa na internetu beremo, da smo morilci, nekaterim ljudim z romantično predstavo o naravi (in njeni neokrnjenosti) se zdi odstrel živali umor in ga enačijo z umorom človeka itd..... V glavnem, razum mora biti pred čustvi, ne pa popolnoma brez njih.
Z malo manj čustvenega naboja nebi bila vsake svinje nekaterim škoda kot indijcem svete krave. Pa tudi gamsje garje se nam nebi ponavljale, če nebi nakateri gledali le da bodo odstrelili čimvečjega kozla, ostalega je pa škoda, pa da mora biti na vsakem gorskem pašniku trop vsaj 30 gamsov, ker jih je lepo videti..... In če bi poslušali kdaj tudi besede strokovnjakov in jih ne zavračali zaradi čustvenega odpora do vsebine, ki je strokovno dokazana. Znani strokovnjak za gamsej garje je nekoč rekel (in s tem povzel čustveno stanje povprečnega lovca na gamse): Za gamse bi bilo najbolje, če bi se skotili z ogromnimi roglji, ki bi se jim s starostjo zmanjševali!

urban
14. February 2011, 20:00
Ne predstavljam si kako bi na takem terenu učinkovito izvajal etično sprejemljiv lov?

doberman
14. February 2011, 23:54
ah alojz, ne moreš na vsako stvar gledat čez oči lovca. to sem pravzaprav hotel povedat. vsaka medalja ima 2 plati, tako ima tudi to pobijanje teh prašičev. osebno se ne počutim dovolj informiranega, da bi lahko gladko obsojal to stvar. moti me sicer da nekatere živali umrejo v mukah, ampak dobro, sprejmem tudi to. ker čisto možna druga plat je ta, da bi ti prašiči, če jih ne bi redčili na tako učinkovit način, čez leta povzročili toliko škode, da bi ta farmer morda obubožal in ne bi mogel prehraniti svoje družine. in ne vem kako bi se potem on odzval na kritike nekih 'pametnih' evropskih lovcev, ki bi kot veliki strokovnjaki reševali te zadeve na njim čisto nepoznan in neučinkovit način...
le čevlje sodi naj kopitar se vrti kot lajna po tem forumu, upošteva pa to le malokdo.
in glede razumevanja lovcev spet ne morem mimo mnenja, da so spoštovanje že pred časom zapravili starejši kolegi...:icon_biggrin:
:icon_biggrin:

MetalHack
15. February 2011, 06:57
... ker čisto možna druga plat je ta, da bi ti prašiči, če jih ne bi redčili na tako učinkovit način, čez leta povzročili toliko škode, da bi ta farmer morda obubožal in ne bi mogel prehraniti svoje družine. ..:icon_biggrin:

To je slab argument. Zeloooo slab!
Če gledamo s tega vidika in žal v glavnem se gleda tako, dajemo prednost zaslužku merjenim v denarju pred izgubo nenadomestljivega naravnega bogastva. (Pustimo sedaj da gre v konkretnem primeru za podivjane domače prašiče in križance.)
Redukcija zaradi uravnavanja ravnotežja, ki ga je človek podrl, da, s tem se strinjam.
Redukcija zaradi povečanja ali ohranitve človeškega denarnega pohlepa, ne, s tem se pa ne strinjam, ker nas vse pelje v propad.

Hubertus
15. February 2011, 07:32
Dobro, da lova v Avstraliji ne rihtamo Slovenci...

mugo
15. February 2011, 08:06
Dobro, da lova v Avstraliji ne rihtamo Slovenci...

Prav imaš!

bostjan
15. February 2011, 10:32
http://www.youtube.com/watch?v=STmbew3Blhk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=o1smtG14WRE&feature=related
lov predatorjev:
http://www.youtube.com/watch?v=kM9i32m4M6s&feature=related

lov na koze:
http://www.youtube.com/watch?v=aZrFIcWzSEo

Zgleda je vse povsod tako!!!

Izgovor da je to zaradi terena se mi ne zdi primeren ker še nisem slišal da bi naši lovci streljali gamse iz helikopterja zaradi teškega terena!Nekje res ne gre drugače kot nam kažejo .Po nekod pa je po moje to tudi mešanica denarja,pohlepa,izživljanja itd. Tudi (modna muha za bogate)

JANEZ L
15. February 2011, 11:50
Lp!

Če se v Avstraliji neka tujerodna vrsta preveč razmnoži, jo enostavno zastrupijo. Takisto naredijo z jeleni Sambar, kot lisicami...to pobijanje iz helikopterjev je še "nežnost", v primerjavi s posledicami, ki jih prinaša zastrupljanje. Več bi nam znal povedati Hound Hunter.

Lovski zdravo
Janez L

Markysprej
15. February 2011, 14:42
To je slab argument. Zeloooo slab!
Če gledamo s tega vidika in žal v glavnem se gleda tako, dajemo prednost zaslužku merjenim v denarju pred izgubo nenadomestljivega naravnega bogastva. (Pustimo sedaj da gre v konkretnem primeru za podivjane domače prašiče in križance.)
Redukcija zaradi uravnavanja ravnotežja, ki ga je človek podrl, da, s tem se strinjam.
Redukcija zaradi povečanja ali ohranitve človeškega denarnega pohlepa, ne, s tem se pa ne strinjam, ker nas vse pelje v propad.

poglej, jst nisem dajal argumenta, ampak MOŽNO drugo plat. naj se še o tem razmisli, ne pa da se plane na prvo karto in kritizira vse po vrsti.

in da neko podivjano tujo invazijsko vrsto primerjaš z nenadomestljivim naravnim bogastvom ni pametni in primerno. ravno zaradi tega ne moreš pustiti ob strani, ker gre za podivjane domače prašiče. če bi šlo za bele tigre ali pando bi ti vsekakor dal prav. ker pa gre za prašiče pa se žal ne morem strinjati s tabo.

glede pohlepa na dotičnem primeru pa tudi ne moremo soditi. iz prispevka ne vemo ali gre za pohlepno multinacionalko na katere njivo prašiči zaidejo pomotoma, ali pa ogroženega kmeta, ki resnično mora prehraniti družino s tem in mu pujsi lahko pojedo večino pridelka. ker tam spodaj verjetno niso kmeti tako razvajeni kot v sloveniji, da jim je vseeno če kaj zraste na polju ali ne, denar pa v vsakem primeru dobijo...

doberman
15. February 2011, 16:10
To je slab argument. Zeloooo slab!
Če gledamo s tega vidika in žal v glavnem se gleda tako, dajemo prednost zaslužku merjenim v denarju pred izgubo nenadomestljivega naravnega bogastva. (Pustimo sedaj da gre v konkretnem primeru za podivjane domače prašiče in križance.)
Redukcija zaradi uravnavanja ravnotežja, ki ga je človek podrl, da, s tem se strinjam.
Redukcija zaradi povečanja ali ohranitve človeškega denarnega pohlepa, ne, s tem se pa ne strinjam, ker nas vse pelje v propad.
Prav rad bi videl kaksna bi bila reakcija lastnikov farm na tvojo izjavo o denarnem pohlepu on se pa matra ,da bi prezivel ves tam so GOSPODARJI NA SVOJI ZEMLJI ne pa kot pri nas ko ti vsak lahko soli pamet ,ce ima pet minut casa ker jim delajo skodo jih postrelijo bols to kot pa da jih zastruplajo.

doberman
15. February 2011, 16:22
http://www.youtube.com/watch?v=STmbew3Blhk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=o1smtG14WRE&feature=related
lov predatorjev:
http://www.youtube.com/watch?v=kM9i32m4M6s&feature=related

lov na koze:
http://www.youtube.com/watch?v=aZrFIcWzSEo

Zgleda je vse povsod tako!!!

Izgovor da je to zaradi terena se mi ne zdi primeren ker še nisem slišal da bi naši lovci streljali gamse iz helikopterja zaradi teškega terena!Nekje res ne gre drugače kot nam kažejo .Po nekod pa je po moje to tudi mešanica denarja,pohlepa,izživljanja itd. Tudi (modna muha za bogate)
Jaz osebno mislim,da v veliki vecini primerov prihajo do takega nacina redukcije ker enostavno ni zanimanja ljudi za lov zivali pa pac povzroca skodo in jo je treda odstreliti ali pa kot se dogaja na Novi Zelandiji kjer jim grozi kazen in odvzem lovisca , ce ne izpolnis plana ki ga je dolocila drzava se trdno preprican ,da bi vsak lastnik zemljisca raje videl da se divjad postreli kot pa da placuje drag odstrel iz helikopterja ampak enostavno ni zanimanja za lov te divjadi potem se pa dogajajo take reci.

main757
15. February 2011, 16:45
Mogoče je helikopter edino prevozno sredstvo v teh prostranjih. Cest ni videt.