PDA

View Full Version : Kotiček za tajnike LD



Holland
10. February 2011, 17:50
No tako ker poteka v eni temi debata ali bi ali ne bi odprli takih tem bom pa jaz prvi in odpiram temo za tajnike, ker sem tudi sam eden izmed njih, pa da vidimo kako bo.
Dobrodošli so kakršna koli vprašanja, nasveti, predlogi... v zvezi z opravljanjem tajniške funkcije v LD-jih.

alojz1
10. February 2011, 17:59
Ali zapisnik in sklepe Občnega zbora pošljete članom (niso vsi prisotni) in kdaj?

Holland
10. February 2011, 18:02
Do sedaj nismo pošiljali zapisnikov občnih zborov, če pa ga kdo želi videt mu je pa seveda na razpolago.

GregaK
10. February 2011, 18:24
Pri nas pošljemo zapisnike Občnega zbora vsem članom, zapisniki sej UO pa so jim kadarkoli na voljo!

Kramp
10. February 2011, 18:30
Če bomo pristali na vprašanjih "kako je pri vas", bomo težko pogruntali kaj je pravilno in smotrno. Ker ni nujno, da "pri nas" delamo prav in skladno z zakonom in pravico vsakega člana do informiranosti.
Primernejše bi bilo vprašanje in argumenti kako in zakaj omogočiti celotnemu članstvu dostop do informacij in kakšne enostavne, cenene, efikasne in tehnološko ustrezne prijeme je možno izvesti.

Pa še jaz postavim vprašanje:
Tajniki morajo običajno izvesti nalogo obveščanja ob kakšnih nenadnih dogodkih. O lovskem pogrebu npr. Kako to čimhitreje izvedete.
Seveda je tehnika, če je dobra primerna tudi za gospodarja in lovovodje za obveščanje v primeru kakšnih lovov, izvršenem planu ipd.

S čim in na kakšen način to počnete. Pa prosim, ne potrebujemo odgovorov da po pošti!

Ko me tu zadovoljite imam pripravljeno novo vprašanje.

Holland
10. February 2011, 19:03
Najenostavneje je informacije narediti dostopne celotnemu članstvu preko spleta, bodisi z e-pošto ali z internetno stranjo lovske družine. Tudi sam nameravam izpeljat izdelavo spletne strani družine, kjer bodo imeli člani LD svoje uporabniško ime in geslo in bodo tako lahko dostopali do vseh zapisnikov in dokumentov, ki so namenjeni vsim članom. Pri spletu pa se pojavlja problem, da je še vedno velik odstotek članstva, ki računalnika ne zna uporabljati. Za takšne pa žal, če bodo hoteli videti zapisnike me bodo pač vprašali in jim ga bom rade volje poslal. Razmišljam pa da bi vsim članom poslal vse sklepe, ki so bli sprejeti v preteklem letu, da vsaj približno vejo kaj se na UO dela.

Kar pa se tiče pogrebov pa nimamo nekega modela obveščanja. Ponavadi se obvešča telefonsko eden drugega itak pa se o takšnih dogodkih hitro razve. Drugače pa imamo komisijo za izvedbo pogrebov, ki organizira vse kar je potrebno za izvedbo pogreba.

Kramp2
10. February 2011, 19:42
Ali kdo uporablja SMS tehnologijo obveščanja. GSM telefone imajo praktično vsi. Na kakšen način gre to najenostavneje in najhitrejše?

Veper
10. February 2011, 19:53
Kramp zamujaš za kakšne 4 leta mobi sporočili.Ja si pač zeloooooooooooooza časom.

JAKAJEŽ
10. February 2011, 19:55
Pri nas tajnik obvešča prek SMS-a,prav tako gospodar o odstrelu.

lp

Holland
10. February 2011, 19:56
Ja pri SMS sporočilih je nekako podobno kot pri spletu. Res je da imajo vsi mobilnike, samo starejši se znajo samo oglasit in poklicat SMS-a prebrat pa ne znajo.

ris
10. February 2011, 20:07
Pri nas so se kar hitro navadili na tehnologijo ( tudi starejši), ker je zelo ažurno.
Hitra obvestila pošiljamo prek poslovnega web poštarja. Tako je 65 članov obveščeno prej kot v minuti.
Za večja obvestila, dela , pogoni, zapisniki... pa imamo svoj e-mail račun prek gmaila (zastonj). Uporabniško ime in geslo pa ima prav tako 65 članov tako, da si lahko vsak , ki ima računalnik pogleda.

Holland
10. February 2011, 20:07
Mislim, da, če nekdo hoče nekaj zvedet bo tako ali drugače zvedel, samo na tapravega naj se obrne in sem prepričan, da bo izvedel use potrebno. Ne pa prenesem, da mi kdo reče, da česa ni vedel! Kaj je pa naredil, da bi izvedel? Seveda nič!

Holland
10. February 2011, 20:10
Ris to z gmailom sploh ni slaba ideja, to imamo mi na faxu. Problem, je edino, če nekdo raztrosi tisto geslo naokoli in je potem interna dokumentacija dostopna vsim. Drugače pa je to po moje zelo vredu.

Motikca
10. February 2011, 20:11
...
Hitra obvestila pošiljamo prek poslovnega web poštarja. Tako je 65 članov obveščeno prej kot v minuti. ...

Ris odlično!
Lahko ostalim prosim bolj obrazložiš tega web poštarja. Kaj to je in kako se z njim dela.



Trenutno sem do jutri v ilegali

Mladi kramp tudi z motikco ne boš našel kabla za mobitel

ris
10. February 2011, 20:18
link: http://www.m-vrata.com/
Lahko je tudi več uporabnikov; starešina ,tajnik ,gospodar, informatik...

ris
10. February 2011, 20:39
Pri web poštarju si lahko ustvarite določene skupine, tako lahko sporočilo dobijo samo skupinovodje, UO, pripravniki ... .

Krpan
10. February 2011, 20:45
Zaradi pošiljanja SMS sporočil smo papirnate kuverte zmanjšali na minimum. Po navadni pošti pošljemo samo še vabilo za OZ, vabilo za pristrelitev pušk in položnico za članarino.

Tudi vabilo za prestrelitev pušk bomo letos verjetno ukinili oziroma ga bomo poslali po SMS.

ris
10. February 2011, 20:48
Pa še to jih moramo spomniti z SMS dan prej, da se spomnijo.

alojz1
10. February 2011, 20:49
Za prvi dan novega pristopa lahko rečem:
to je tisto ta pravo :icon_lol:
Pa še veliko novih imen, ki so bili do sedaj v ilegali.
Čakamo še kotiček za gospodarje in predsednike

Brlogar
10. February 2011, 22:16
Jaz pošiljam po pošti vse zapisnike sej UO, skupščin...
Pošljem tudi vabila na zbore, razpored del v lovišču, pomembnejša obvestila.

Članom, ki so mi posredovali mejl naslove, vse omenjeno pošiljam tudi po elektronski pošti.

Obvestila o doseženi realizaciji pošiljam po SMS-u. Ravno tako vabila na seje UO.

Za potrebe informiranja sem pred leti postavil tudi spletno stran, kjer prav tako objavljam vsa obvestila, članom pa je v vsakem trenutku dosegljiv tudi celoten digitalen arhiv dokumentacije.

Žal pa je pri nas na podeželju še vedno računalniško pismena le kaka tretjina članstva. :icon_neutral:

Pinkfloyd
11. February 2011, 02:09
Problem, je edino, če nekdo raztrosi tisto geslo naokoli in je potem interna dokumentacija dostopna vsim. Drugače pa je to po moje zelo vredu.

No, saj če želi, lahko prav tako posreduje naprej maile, ki jih dobi od tajnika :icon_biggrin:

Drugače pa se da to fajn rešit tudi z uporabo Google Skupin.

Motikca
11. February 2011, 06:51
Mladi kramp tudi z motikco ne boš našel kabla za mobitel

Zajebu si farbo predragi admin.

Motikca
11. February 2011, 06:54
Ris to z gmailom sploh ni slaba ideja, to imamo mi na faxu. Problem, je edino, če nekdo raztrosi tisto geslo naokoli in je potem interna dokumentacija dostopna vsim. Drugače pa je to po moje zelo vredu.

Enostavno rešljivo. Vsakemu svoje geslo. Lahko izdelaš kombinacijo ime-priimek, s pisno privolitvijo lahko uporabiš št. lovske izkaznice ali kaj drugega. In potem programsko slediš obisk, pa se takoj vidi, če kdo zlorablja. A vendar gre za javne podatke in ne vidim kakšne posebne panike okoli tega.

Motikca
11. February 2011, 06:57
No, saj če želi, lahko prav tako posreduje naprej maile, ki jih dobi od tajnika :icon_biggrin:

Drugače pa se da to fajn rešit tudi z uporabo Google Skupin.

Ja tudi to je varianta. A sam imam pomisleke do tega, da bi imeli društvene dokumente na internetu. Čeprav je po drugi strani praktično. Predvsem za razne sestanke, če se odvijajo na mestih, kjer je dostop do interneta.

Skratka, kjer je volja je tudi pot.
Do zdaj če nihče ni obrazložil Web poštarja. Nekateri pač radi skrivajo enostavno tehnologijo, da jo sosedje ne spoznajo.
Očitno jo bom moral jaz obrazložiti, čeprav je v praksi ne uporabljam.
Tipično!

Holland
11. February 2011, 07:13
[QUOTE=Motikca;65882]Enostavno rešljivo. Vsakemu svoje geslo. Lahko izdelaš kombinacijo ime-priimek, s pisno privolitvijo lahko uporabiš št. lovske izkaznice ali kaj drugega. [QUOTE]
A se to da na gmailu, da imaš več uporabniških imen in gesel za en račun?

Kramp4
11. February 2011, 07:55
A se to da na gmailu, da imaš več uporabniških imen in gesel za en račun?

Mislim da ne, ne vem.
Se mi zdi primernejša uporaba Google doc-s dokumentov, kjer lahko nastaviš da drugi gledajo te dokumente in celo urejajo. Seveda pa morajo imeti svoj gmail račun, da njihovo sodelovanje lahko urediš.
V praksi tega ne izvajam, je pa to možno nastaviti. Kdo to uporablja za obveščanje članov?

torro
11. February 2011, 09:17
Do zdaj če nihče ni obrazložil Web poštarja.


V Mobitel center bo treba podpisat pogodbo. Oni ti dajo uporabniško ime za dostop, pred vsakim vstopom zahtevaš geslo, ki ga dobiš kot SMS na GSM in vstopiš. Konec meseca pa dobiš na LD račun po dejanski porabi SMS.
Sevede je potrebno vnesti vse člane, tel. številke in uredit skupine.
To velja za poslovni Web poštar. Lahko si pa sam urediš svojga na "Moj Mobitel", pa tudi sam plačuješ.
Za druge firme je verjetno podobno.
Zelo pripravna zadeva. Res.
LP

Brlogar
11. February 2011, 10:25
Za simobilove uporabnike:
http://www.simobil.si/sl/services.cp2?cid=61A3B7D6-F7CE-04CC-D33B-5488F9BFD0E1&linkid=service

Kramp4
11. February 2011, 11:08
V Mobitel center bo treba podpisat pogodbo. ...
Zelo pripravna zadeva. Res.
LP

Torro, hvala!
Kolikor sem zasledil, je ta storitev možna tudi za Mobi uporabnike, torej za predplačniški sistem. Storitev se izvaja preko Planeta.
Torej je opcija da LD nabavi kartico in telefon (ali uporabi enega starega, ki se jih dosti valja po predalih), ki ga uporablja za sprejem klicev (gospodar, tajnik ali kdorkoli kot domenjeno) in na ta račun koristi Web poštar storitev. Pri Mobitelu je cena poslanega SMS-a 0,10€. Torej je za obveščanje 50 članov strošek 5€.

Koliko je za toliko članov strošek klasične pošte in koliko Web poštar pri simobilu?

Pinkfloyd
11. February 2011, 16:46
Nekateri naročniški paketi pri Si.mobilu imajo po 1000 SMSov mesečno brezplačno. Ne mi rečt, da se tolko obveščate :icon_lol:

robertv
11. February 2011, 20:35
Zelo zanimiva debata kolegi - za tiste, ki smo IT osveščeni.
Vendar ne smemo pozabiti, da imamo v LD več skupin ljudi, ki smo z IT bolj ali manj domači, po nekaterih družinah pa je vsaj polovica članov bolj slaba na tem področju. Za našo LD (in verjetno še marsikatera v Sloveniji) vam lahko povem, da je povprečna starost lovcev 58 let in vsi tem trendom ne tako sledijo. Več let sem bil tajnik v LD in sem se s takimi stvarmi ubadal.
Drugi problem, ki sem ga kot tajnik spoznal je, da člani obvestil sploh ne (ali pa zelo površno ) prebirajo in je večkrat prihajalo do nesporazumov v smislu...saj ni nikjer pisalo, saj niste nikjer nič objavili itd. Je res da je stvar kulture (ne samo lovske) ampak to so dejstva.
Obveščanje velikega članstva je tajniku vsekakor težko delo, zato vsak teži k temu, da bi si stvar olajšal. Velikokrat ni mogoče zadovoljiti vseh. V takem primeru oglasna deska na lovskem domu, pri hladilnici ali pismo domov reši problem . Res se sliši staromodno ampak.......

Lp,

Krpan
11. February 2011, 23:33
Odvisno je od števila članov. Pri LD ki imajo 30 članov za fotokopiranje in pošiljanje kuvert potrebuješ dve uri, za telefonsko obveščanje pa kakšne tri.

Problem nastane ko si tajnik v LD z 90 ali več člani. Če nimaš otrok ali žene, ki ti pomagajo lepiti znamke in zlagati dopise v kuverte, si ob cele popoldneve, da ne govorimo o tem, da moraš telefonsko obvestiti vse, da je na primer jutri pogreb od tega in tega člana.

Bil sem tajnik in vem kako to zgleda. Ko po treh urah zložiš vse dopise v kuverte prideš na pošto in upaš, da ti bodo kuverte poštempljali z žigom, pa ti dajo cele pole znamk, da jih nalepiš. Na koncu ti zmanjka sline za lepljenje znamk, in moraš na pivo, da nadomestiš izgubljeno tekočino. In potem...

mišica
12. February 2011, 09:14
Pri nas je 57 članov in več kot polovici članov pošiljam vso pošto po mailu, ostalim pa še vedno po klasični pošti. Ko sem prevzel tajniške posle sem porabil celo popoldne za zlaganje, kuvertiranje in lepljenje znamk. Sedaj pa imam vse narejeno dokaj hitro.
Mislim, pa da je za tajnika izredno pomembno da dobro pozna zakonodajo in vse predpise. Potrebna so razna obvestila na UE, občino, pogodbe za čuvaje, administrativni prostor (če tega ni v lovskem domu)... Zato sem si jaz pripravil kar obrazce dopisov in pogodb da lahko samo samo spreminjam podatke v dopisih. Saj nekateri to že veste, ker jih tudi uporabljate. :icon_wink:

vest
12. February 2011, 09:18
Prosim za komentar:

V LD, se sredi leta starešina spomni, da bi bilo dobro, da vso pošto iz ZLD naslovljeno na LD, prejema samo on, ter stopi na ZLD, kjer to njegovo željo tudi uresničijo. O tem dejanju ne obvesti nikogar, še najmanj pa tajnika LD. Ta po dveh mesecih pokliče na ZLD in tam mu povejo, da prejema zadnje čase tako malo pošte zato, ker je starešina zahteval, kar sem omenil na začetku.
Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?

Lp

mišica
12. February 2011, 09:21
Vest poznam kar nekaj LD, ki funkcionirajo na ta način in povsod so težave.
Kar nekaj tajnikov in gospodarjev teh LD se obrača na mene, da jim povem kaj se sploh dogaja in kaj je potrebno naredit, ker ne prejemajo obvestil... :icon_sad:
Osebno mislim, da je potrebno zadevo prvič treba poizkusit razčistit na UO, če ne gre pa na OZ LD.

alojz1
12. February 2011, 10:29
Prosim za komentar:
Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?Lp

Nič se vam ne zdi. To je dejstvo.

Holland
13. February 2011, 17:53
Prosim za komentar:

V LD, se sredi leta starešina spomni, da bi bilo dobro, da vso pošto iz ZLD naslovljeno na LD, prejema samo on, ter stopi na ZLD, kjer to njegovo željo tudi uresničijo. O tem dejanju ne obvesti nikogar, še najmanj pa tajnika LD. Ta po dveh mesecih pokliče na ZLD in tam mu povejo, da prejema zadnje čase tako malo pošte zato, ker je starešina zahteval, kar sem omenil na začetku.
Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?

Lp
Nič ne vidim narobe, če pošto prejema starešina to imamo tudi pri nas tako pošlihtano, ke imamo pač stalni naslov lovske družine in vso pošto za družino prejema starešina, ki mi jo da ob priliki ali na seji. Elektronsko pošto pa prejemam in pošiljam jaz. Vse je odvisno od dogovora, če se maš s kom menit ni problema.
Narobe se mi zdi edino to nekumuniciranje starešine z tajnikom in najbrž tudi z ostalimi.

sine
17. February 2011, 10:00
Letos imamo volitve, pa je treba do občnega zbora predlagati kakšnega kandidataza starešino. Zanima me, kako člani LD to naredijo, pisno po pošti ali kako? Kolko časa pred OZ morajo biti obveščeni? Skratka rad bi vedel za postopek razpisa, da ne bo prišlo do kakšnih nepotrebnih zapletov.

mugo
17. February 2011, 11:12
Letos imamo volitve, pa je treba do občnega zbora predlagati kakšnega kandidataza starešino. Zanima me, kako člani LD to naredijo, pisno po pošti ali kako? Kolko časa pred OZ morajo biti obveščeni? Skratka rad bi vedel za postopek razpisa, da ne bo prišlo do kakšnih nepotrebnih zapletov.

Te stvari urejajo predpisi vsake posamezne LD. Ali Pravila ali kakšen pravilnik.
Pri nas se razpiše kandidacijski rok (rok za zbiranje kandidatur) v trajanju 1 mesec, kandidature zbira za to postavljena kandidacijska komisija v pisni obliki. Če v roku ni oddane nobene kandidature za določeno funkcijo, se kandidaturo lahko vloži na občnem zboru. Tako imamo zapisano pri nas.
Kako imate pa pri vas boš moral pa preveriti v aktih vaše LD. Predlagam, da kandidaturo napišeš pisno in se pozanimaš pri tajniku, kdo zbira kandidature.

sine
17. February 2011, 11:59
Tajnik sem sicer jaz, vendar v času opravljanja te funkcije še ni bilo volitev, zato tudi sprašujem, kako to proceduro speljati. Bom pregledal še naša Pravila, kako je tam napisano. Zaenkrat pa hvala!

zoran26
17. February 2011, 19:55
roko na rrce,žalostno je,da v letu 2011 poteka komuniciranje med lovskimi organizacija na dober satri način-pošto.Koncesijska pogodba zahteva računalniško povezavo in če je ta vspostavljena,lahko vsi zainteresirani dobivajo pošto hrati.Pri nas prihajajo obvestila na E-mail LD in istočasno gospodarju ,tajniku pa še starešini.Ni možno,da bi vsi spregledali rok ali kaj podobnega.
Težko je pa z elektronsko pošto komunicirati med članstvom,ker večina ne
uporablja računalnikov.

MetalHack
17. February 2011, 20:02
V povezavi z Zoranovo objavo se mi postavlja vprašanje ali je kje kakšna zakonska obveza, da morajo biti materali (npr. za OZ LD) obvezno v papirni obliki. Ali so materiali posredovani na internet ali po elektronski pošti v digitalni obliki enakovredni papirnim. Seveda se tistim, ki ne posedujejo interneta pošlje papirno obliko.

mišica
17. February 2011, 20:46
Pri nas sem jih na OZ vprašal komu lahko pošiljam vabila, obvestila, itd. po elektronski pošti in se jih je javilo več kot pol, samo eden, ki ima mail, pa hoče da mu pošljem oboje. :icon_lol:

sine
17. February 2011, 21:31
Načeloma imajo tudi pri nas nekateri člani doma internet, če ne oni, pa otroci ali pa vnuki. Ja, pa tudi e-maile imajo, samo to je vse skupaj bolj tako, tako..Pošte v glavnem ne odpirajo, če pa jo že, pa ne odgovorijo, bodisi ker ne znajo ali pa kaj vem kaj. V glavnem ugotavljam, da smo še zelo daleč od tovrstne komunikacije. Pa to ne velja samo za "ta stare" ampak tudi za mlajše člane. Včasih imam občutek, da so "funkcionalno nepismeni", pa ne mislim biti žaljiv ampak tako je-na žalost! No, vsaj UO sem pripravil do nekega zadovoljivega nivoja e-komuniciranja. Toliko o tem, rad bi pa še kakšno mnenje o temi, ki sem jo začel par postov nazaj. Volitve.

mišica
17. February 2011, 21:59
Odvisno kako imate v pravilih zapisano!
Pri nas je mandatarski sistem in konec prejšnjega mandata nihče ni želel prevzeti novega mandata. Zato sem na UO predlagal, da naredim glasovnice - seznam vse članov in naj vsak obkroži svojega kandidata. Potem je komisija preštela število glasov po članih. Pa je že prvi z največ glasovi zagrabil. :icon_wink: Če ne bi šli pa naprej z naslednjim kandidatom...

MetalHack
18. February 2011, 07:49
Mogoče sem malo nejasno zapisal.
Zanima me zakonska osnova, ki bi potrdila ali zanikala, da je dokument poslan po elektronski poti enakovreden ali ne papirnatemu.

Šele na tej osnovi se lahko naprej pogovarjamo in določamo ali odločamo kaj in komu v kakšni obliki.
Brez tega osnovnega vedenja tudi ni kaj takega pametno kar zapisati v pravila.

Torej še enkrat: Ali je po elektronski poti in torej v elektronski obliki poslan dokument enakovreden papirnatemu poslan po običajni poti.

daco
18. February 2011, 09:47
Sicer ne vem kako je enakovrednostjo elektronske v primerjavi z pisno obliko, bi vas pa na tem mestu opozoril, da če pošiljate kakšna Pravila, Poslovnike, zapisnike ali kakšne druge pomembne dokumente, da jih pošiljate v PDF formatu. S tem se izognemo morebitnim zlorabam in poneverbam dokumentov, saj PDF formata ni mogoče spreminjati, med tem ko se da Wordove dokumente enostavno popravljat.


Lp

MetalHack
18. February 2011, 09:53
Sicer ne vem kako je enakovrednostjo elektronske v primerjavi z pisno obliko, bi vas pa na tem mestu opozoril, da če pošiljate kakšna Pravila, Poslovnike, zapisnike ali kakšne druge pomembne dokumente, da jih pošiljate v PDF formatu. S tem se izognemo morebitnim zlorabam in poneverbam dokumentov, saj PDF formata ni mogoče spreminjati, med tem ko se da Wordove dokumente enostavno popravljat.


Lp

Kaj da ne! Seveda se jih da! In to zelo enostavno in tudi z brezplačnimi GNU programi.
Verjetno je bolj pametno razmišljati o elektronsko podpisanih dokumentih.
A najprej je potrebno razjasniti dileme na osnovno vprašanje ali elektronska oblika sme in na kakšen način zamenjati papirnati dokument.

Brlogar
18. February 2011, 12:27
Področje urejajo ZEPEP, ZEKOM in ZVDAGA.
Elektronski podpis je enakovreden lastnoročnemu.

zoran26
18. February 2011, 12:39
seveda je odgovor,elektronski podpis.ta se uporablja tudi v državni administraciji,ampak misli,da za potrebe lovcev to ni potrebno.Saj tudi pošta,če ni pošiljka priporočena je samo kos papirja.
Povedal sem,da gre pomembnejšampošta na več naslovov,tako,da neko izmikanje o vedeti ali ne ali celo zlorabah skoraj ni mogoča,ker se to lahko vsak trenutek hitro in natančno preveri pri pošiljatelju.
Jaz sem absolutno za takšno komuniciranje,vsaj na nivoju UO,ki pač potrebuje pogostejšo komunikacijo,za razna vabila pa med članstvo lahko gredo na tak in na drugačen način.
Mi imamo v pravilih določene samo rok v katerem se razpošiljajo vabila,pomembnejša morajo itak biti priporočena,

MetalHack
18. February 2011, 13:10
Zoran, hvala!
Bomo prebrali in v enostavni obliki napisali povzetek tu gori, kajne?!
Ali pa kdo od vas, ki že pozna, zadevo na kratko predstavi, da bo razumljiva tudi tistim, ki tega področja še ne poznamo.

Torej o obliki dokumenta, pošiljanju in elektronskem podpisu.

sine
19. January 2012, 17:48
Pozdravljeni!
Zanima me, kako imate v LD urejeno plačevanje interneta. Ali vam ga plačuje LD? Jaz ga doma ne potrebujem več, častiti Ld pa ne mislim. Do sedaj sem ga plačeval jaz. Tajniško funkcijo bi pa še naprej opravljal. Ali je Ld dolžna plačati naročnino?

Sršen
19. January 2012, 18:09
Ali je Ld dolžna plačati naročnino?

Da. Dolžna je zagotoviti PC, pisarniški prostor in internet. Uredba ministrstva.

MilanK
19. January 2012, 18:10
Seveda je dolžna, saj sicer mora najeti koga drugega, da ji bo v aplikacijo Lisjak vpisoval podatke. Tudi komunikacija z LZS in OLZ poteka več ali manj potom E-pošte, te pa brez povezave na internet ni. Brez računalnika in njegove povezave z internetom pač ne gre več in to mora spoznati tudi tvoja LD. Naročnina pa itak gre v stroške LD.

tasko
19. January 2012, 19:11
Naj še jaz povem, da sem tajnik v naši LD sedaj že drugo leto! Zapisnike UO pošiljam večinoma po elektronski pošti, nekaj po redni pošti določen del pa kar sam dostavim članom. Za poštne pošiljke mi LD povrne nastale stroške! za kratka obvestila pa pošljem SMS sporočila, za kar pa ne dobim oziroma ne zahtevam povračila stroškov! Sem mnenja da LD že tako nima denarja in meni to ni v breme oziroma nimam velikih stroškov glede na to da imam sklenjeno tako naročnino da imam SMS zastonj. Glede dostave zapisnikov, ki jih dostavim sam pa mi tudi ni težko, lahko rečem kako z starejšimi jagri!

sine
19. January 2012, 19:16
Saj tudi gospodar potrebuje internet, pa starešina, pa informatik, kjer ga imajo?
Je potem fer, da samo tajniku (meni) plačajo račun za internet? Ne vem, no, malo me bega tale nastala situacija!

Ganges
19. January 2012, 19:38
Sine čist možno je, da bodo v primeru izračuna kolikšen strošek je internet, ki vsekakor ni majhen, člani raje izvolili drugega tajnika, ki ima to povezavo že za lastne potrebe in jim ne bo potrebno dati 300 eur na leto za naročnino. To seveda odpade v primeru, če takega drugega člana, ki bi bil pripravljen prevzeti to funkcijo ni. Vsekakor pa se mi zdi popolnoma jasno, da če sam doma ne potrebuješ interneta, le tega ne boš plačeval samo zaradi potreb lovske družine.

Lovske družine to rešujejo zelo različno. Če pa člani, ki opravljajo določene funkcije pač nimajo svoje povezave doma, bi morala LD zagotovit tudi računalnik in prostor s to opremo... Sedaj je tu spet važna iznajdljivost LD kako se katera znajde, važno pa je edino, da zagotovi nemoteno delovanje LD in spoštovanje zakonov.

lp

tica
19. January 2012, 21:00
Že ob uvajanju apliakcije Lisjak, leta 2004 - 2005, smo ob predstavitvi sistema in aplikacij polagali na dušo odgovornim: nikar v nakup računalniške opreme, urejati povezav na svetovni splet in na novo usposabljati ljudi, kako se s to mašinerijo sploh upravlja. Ne samo strošek nabave, problem nastaja tudi pri njenem vzdrževanju, uporabi in relativni hitri zamenjavi.
Ponudili smo preverjen sistem, ki temelji na pogodbenem odnosu med LD in članom, ki opremo, povezavo in znanje uporabe PC že ima. Pogodba zavezuje člana /informatika/za vodenje podatkov, priprave analiz za funkcionarje LD, usposabljanje za delo z aplikacijo Lisjak, LD pa pokritje stroškov, ki v zvezi s tem nastajajo. Naš predlog /komisije za LIS pri LZS/ je bil, da naj višina teh stroškov na letni ravni pokrije plačilo članarine.
Kjerkoli so ta model sprejeli že v tistih letih, v večini primerov drži še danes, brez menjave ljudi na mestu informatika pa je tudi kvaliteta podatkov na visokem nivoju.

Sršen
20. January 2012, 07:45
...
Ponudili smo preverjen sistem, ki ...
Dobra rešitev! Bravo za tak predlog.
Žal prvič slišim zanjo in tudi okoli nas ne poznam te prakse. Jasno mi je tudi zakaj.
S poštenim odnosom se da marsikaj dogovoriti.

kenig
6. March 2016, 15:26
Pozdravljeni, kot novo izvoljeni tajnik LD, moram napisat sklepa o razrešitvi predsednika LD, ter o izvolitvi novega, pa me zanima če lahko posreduje primer tega. LP

milano
6. March 2016, 20:59
Zdravo
Ja funkcije v LD že dolgo niso več samo častne. So velika odgovornost, katere marsikdo, tudi zaradi tehničnih pogojev ne more več opravljati.
Računalniška pismenost je že kar splošni pogoj vsaj za člane UO. Tako se za tovrstne seje ni potrebno več sestajati na lovskih domovih, ali kje drugje.

Slučajno sem ujel to temo in nisem vsega bral, tako da bom morda ponovil kakšen post.
Novim tajnikom en nasvet.
Sklepe pišite po citatu in ne po svojem posluhu. Je pa zanimivo, da so nekateri za to plačani. Le kako ????? in iz katere blagajne.:icon_rolleyes:
L.p

mišica
6. March 2016, 23:53
Pozdravljeni, kot novo izvoljeni tajnik LD, moram napisat sklepa o razrešitvi predsednika LD, ter o izvolitvi novega, pa me zanima če lahko posreduje primer tega. LP

Kakšna sklepa misliš s tem?
Sklepi o razrešitvi starega starešine in imenovanju novega so kot sklepi napisani v zapisniku občnega zbora. Moraš pa v skladu z 20. členom zakona o društvih v roku 30 dni obvestiti UE o spremembi odgovorne osebe društva, tj. starešine.

kenig
7. March 2016, 10:50
sem prebral člen, se pravi da napišem samo zapisnik, iz katerega bo itak razvidno kaj in kako in tega se potem priloži vlogi za spremembo zastopnika. Ja tako je ko poslušaš te naše stare strokovnjake :icon_lol:

alojz1
7. March 2016, 11:19
Ja tako je ko poslušaš te naše stare strokovnjake :icon_lol:
Po tem sklepam, da si mlad. Se bo treba še veliko učiti.
Malo smernic: Dopis za oba udeleženca in UE naj ima v glavi
Kdo
Komu
Zadeva: datum skupščine, št. sklepa in sklep
Spodaj datum in podpis (osebe, ki je vodila skupščino ali zapisnikarja. Novi predsednik namreč ne more sebi podpisati sklepa o imenovanju).
Upam, da se boš hitro "utekel". Veliko uspeha.

milano
8. March 2016, 19:08
No če smo čisto natančni je najbolje predložiti kar zapisnik zbora lovcev. Pomembno je tudi poročilo verifikacijske komisije, da je bilo zadostno število prisotnih, kar pomeni pravnomočno odločanje.
In seveda podpisan zapisnik delovnega predsednika in overovateljev zapisnika.
To se boš hitro navadil, kaj je potrebno pisati na rednih ali izrednih zborih.
L.p