PDA

View Full Version : Da vidim če ste sploh sposobni debate



Kramp
9. February 2011, 11:30
Administratorja tega rumenega foruma pozivam k preizkusu.
Kajti tole čvekanje, ki v večini zapolnjuje forum je brez haska in si z njim v večini primerov lahko le obrišeš ..... no še to ne, ko ni na papirju.

Koristne in efikasne bi bile teme, ki bi ponujale pozitivne informacije, nasvete določenim skupinam lovcev. Seveda bi za uporabnost potrebovale strogo moderiranje in administratorjevo presojo na podlagi poznavanja zakonov in prakse in brezpogojno objektivnost. Neka brihtanja in polovična poznavanja ali nepripravljenost preverjanja zakonov bodo teme spet pripeljale na nivo rumenčkov. Takisto se bo zgodilo če se bodo pojavljala pametovanja na podlagi izkušenj na lastni koži, ker to ponavadi pelje k uvajanju despotskih prijemov.

Skratka, zanima me, ali ste uporabniki foruma in zveličavi vodje to sploh sposobni izpeljati. Da ustvarite teme z nasveti, ki bi se jih lahko uporabilo v praksi.

Predlagam teme z naslovi:

Dobre prakse gospodarjenja v LD (za gospodarja)
Dobre prakse vodenja UO LD in društva (za starešine)
Dobre prakse vodenja računovodstva ( za blagajnike)

ipd., itd.,

Vsako ponujanje "na pamet" praks, "češ, tako je pri nas, ali včasih smo tako delali" bo samo potrdilo moje prepričanje o vas. Me znate prijetno presenetiti? Dvomim, a probat ni greh!

Kramp
9. February 2011, 11:32
In seveda, administrator, za popravit je naslov teme, saj pravzaprav ne bi šlo za debato, temveč nizanje nasvetov in izkušenj.

Hebat ga, tud Kramp včasih malo mimo užge.

alojz1
9. February 2011, 11:35
Me znate prijetno presenetiti? Dvomim, a probat ni greh!
Ne boš verjel. Kramp, mene si z temi predlogi že prijetno presenetil :icon_lol:

Krpan
9. February 2011, 16:23
Na mojem računalniku je forum predvsem zelen, mogoče imaš težave z monitorjem:icon_wink:

Predlogi so dobrodošli in ne boš verjel, da smo tudi sami razmišljali podobno. Da bi bila večina področij resnih, pustili pa bi še rumeni del foruma, kjer zaradi mene lahko potekajo tudi gostilniške debate in kjer se moderatorji ne bi vtikali razne v primeru kršitve zakonodaje.

Dobili smo tudi pobude od določenih specifičnih lovcev (npr od starešin) da bi imeli svoj kotiček kjer bi razpravljali o svojih problemih, ki največkrat običajnega uporabnika tega foruma niti ne zanimajo.

Forum je predvsem odraz njegovih uporabnikov. Dejstvo je da se dve tretjini prijavljenih uporabnikov ne oglaša in ne objavlja na tem forumu.
Nekateri enostavno nimajo talenta za pisanje, drugi želijo ostati v varnem področju zasebnosti, tretje zanimajo samo informacije, ki se pretakajo tukaj.

O predlogu se bom posvetoval še z moderatorji, potem pa bomo mogoče uvedli npr Kotiček za tajnike LD.....pa bomo videli kako bo zaživelo.

ADMIN

alojz1
9. February 2011, 17:54
Tudi na drugih forumih imajo podobne težave. Forum je namenjen debati, koliko je strokovna pa je odvisno od sodelujočih.
Presenetil me je srbski lovski forum. Debata o uporabi debelih šiber pri odstrelu parkljaste divjadi. Samo dva zagovarjata naboj PP, vsi ostali njegovo uporabo kritizirajo (tudi tam je prepovedan). Ampak takšna debata je edina pot k osveščanju nekaterih članov. Bolj me motijo tisti, ki samo prebirajo in potem opravljajo v ozkem krogu somišljenikov.
Še povezava http://www.srbijalov.com/news.php
Pa še ocena foruma - jaz mislim, da je naš bolj pregleden (ali pa se jaz na srbskem težje znajdem?)

308WIN
9. February 2011, 18:08
Osebno me moti na tem forumu,če lahko tak rečem dobesedno pod....je nekaterih članov,ki ne dajejo koristnih nasvetov ampak samo iščejo napake v besedilu ali izražanju članov foruma. Zabijajo nazaj z takimi besedami, da se vprašaš al smo na forumu al smo v vrtcu...

Kramp
10. February 2011, 14:35
... O predlogu se bom posvetoval še z moderatorji, potem pa bomo mogoče uvedli npr Kotiček za tajnike LD.....pa bomo videli kako bo zaživelo.

ADMIN
Se bomo posvetovali, ...mogoče bomo, ...bomo videli ....

Eh, pa tak administrator! Nekaj sekund, pa bi odprl take teme, a očitno nimaš interesa. Ja, vedno bolj sem prepričan, da imam o tem forumu in njegovem vodstvu pravilno mnenje. O impotentnosti.

Markysprej
10. February 2011, 14:48
Pa še ocena foruma - jaz mislim, da je naš bolj pregleden (ali pa se jaz na srbskem težje znajdem?)

tale je sigurno bolj pregleden, vendar pa je veliko pod-oddelkov (zame preveč) in učasih se kar ne znajdeš, kam bi kaj uvrstil.:icon_confused:

Holland
10. February 2011, 15:36
No jaz sem za, da se odpre take teme kjer se bodo izmenjevale informacije, izkušnje in nasveti (tajnikov, blagajnikov...). Ampak samo za resne komentarje.

jok
10. February 2011, 17:39
Se bomo posvetovali, ...mogoče bomo, ...bomo videli ....

Eh, pa tak administrator! Nekaj sekund, pa bi odprl take teme, a očitno nimaš interesa. Ja, vedno bolj sem prepričan, da imam o tem forumu in njegovem vodstvu pravilno mnenje. O impotentnosti.

Prepičan sem bil, da lahko vsakdo odpre temo, pa je očitno to naloga le administratorja :icon_study:

Dejstvo pa je, da če nekomu forum ni povšeči, ga ni obvezen prebirati ali sodelovati pri njegovem oblikovanju. Seveda so predlogi za izboljšave vedno dobrodošli, vendar z neko mero okusa, prevsem pri izražanju.

Nekoč je neki um zapisal: "Le čevlje sodi naj kopitar ..."

:icon_redface:

Kramp
10. February 2011, 18:39
Prepičan sem bil, da lahko vsakdo odpre temo, pa je očitno to naloga le administratorja :icon_study:
...
Prav si bil prepričan. A je bilo zabavno sprovocirati odgovor v stilu "bomo, mogoče bomo, bomo videli..."ipd. in preizkusiti "odločnost" šefov.


... Dejstvo pa je, da če nekomu forum ni povšeči, ga ni obvezen prebirati ali sodelovati pri njegovem oblikovanju. Seveda so predlogi za izboljšave vedno dobrodošli, vendar z neko mero okusa, prevsem pri izražanju. ...
Nič ni mus na tem svet. Sam mret. A včasih je kaj enostavno špasno.
Okusi so pa tudi različni. Kar je nekomu gnusno, drugega poživi.


... Nekoč je neki um zapisal: "Le čevlje sodi naj kopitar ..."
Tist je bil navaden pjanc pa težek kurbir!

Hunter
10. February 2011, 19:07
Tist je bil navaden pjanc pa težek kurbir!

Kramp tole bi se dalo lepše napisati.:icon_exclaim:

Holland
10. February 2011, 19:16
Kramp prvi si predlagal resno debato, potem pa prvi uporabljaš po mojem neprimerno izražanje v debati.

Kramp
10. February 2011, 19:20
Kramp prvi si predlagal resno debato, potem pa prvi uporabljaš po mojem neprimerno izražanje v debati.

Ahaa, pa ne v tej temi!
Kramp je pač Kramp, iz svojega štila ne more!:icon_razz:
Sploh pa ne vem, kaj je neprimernega v tej citirani resnični trditvi?

kaj o tem menijo drugi: Slovence pa od nekdaj najbolj vznemirja tovrstna poezija Franceta Prešerna (1800--1849), toda kaj ko so jo čistuni skoraj vso uničili, prešernoslovci pa so o njej najraje mencoritili, namesto da bi prišli s pravo barvo na dan.

Je bil kurbir al ni bil?! Pjanc pa tud. Saj nisem rekel, da ni nekaj dobrih spesnil. Seveda je. A pijanska himna sigurno ni med najboljšimi!

Holland
10. February 2011, 19:31
Nisem mislil samo citirane izjave ampak mislim, da s tvojim stilom pisanja malo provociraš, kar si tudi sam priznal v zvezi z administratorji. Pa brez zamere.:icon_wink:

Kramp1
10. February 2011, 19:36
Nisem mislil samo citirane izjave ampak mislim, da s tvojim stilom pisanja malo provociraš, kar si tudi sam priznal v zvezi z administratorji. Pa brez zamere.:icon_wink:

Ah, dej no dej, kje pa, provociram? bejž no bejž!
Je pa res da presvitli administrator misli podobno. Jaz naj bi bil celo sestavni del neke zarote proti forumu. Matr, sem pomemben ratal. Hi,hi,hi.
Za povrhu pa ni znal navesti infraction reason. Ergo sem jih kar brez reazona po piskru fasal, ker očitno preveč ščemim. Ampak Kramp je trd, to se ve in slab za zobe.

Kramp strikes again!

Sneguljčica
10. February 2011, 19:37
:icon_lol:

Lep pozdrav vsem....malo optimizma in dobre volje dragi Kramp, ti res nebi škodilo....meni se zdi, da ti popolnoma nič ni všeč. Pojdi raje na jago, se sprosti v naravi, namesto, da sediš pred računalnikom.

Vsekakor je meni tole všeč....pogrešam pa palčke:)

Kramp2
10. February 2011, 19:44
:icon_lol:

Lep pozdrav vsem....malo optimizma in dobre volje dragi Kramp, ti res nebi škodilo....meni se zdi, da ti popolnoma nič ni všeč. Pojdi raje na jago, se sprosti v naravi, namesto, da sediš pred računalnikom.

Vsekakor je meni tole všeč....pogrešam pa palčke:)

Hi, hi, napačno sklepanje Sneguljčica. Prav fino mi je. Raziskujem svoje hipoteze o obnašanju ljudi. Predvsem nezmotljivih in tistih z argumenti moči, da vidim kako odreagirajo, ko jim kaj ni pogodu.

Kar se palčka tiče, enega preraslega ti lahko ponudim.

Markysprej
10. February 2011, 20:00
hočemo nazaj krampa!!!!

Kramp2
10. February 2011, 20:03
hočemo nazaj krampa!!!!

Evo me. Želite prosim?

Markysprej
11. February 2011, 15:53
Evo me. Želite prosim?

nadaljuj!:icon_arrow:

Krpan
11. February 2011, 17:13
Kramp je na prisilnem dopustu. Nadaljeval bo ko bo spoznal da lepa beseda lepo mesto najde, ali pa bo ponovno našel luknjo v računalniški zaščiti.

alojz1
11. February 2011, 17:24
Kramp je na prisilnem dopustu. Nadaljeval bo ko bo spoznal da lepa beseda lepo mesto najde, ali pa bo ponovno našel luknjo v računalniški zaščiti.

Ampak se je pa pojavila Motikca. Je bolj nežna oblika krampa. Za fina dela. :icon_lol: Za pomladanski čas kot naročena.

torro
11. February 2011, 18:31
Vsekakor je meni tole všeč

A bo iz tega počas pravljica:
Sneguljčica in sedem Krampov.
:icon_twisted::icon_twisted::icon_lol: