PDA

View Full Version : Potek veljavnosti orožnemu listu



Krpan
1. February 2011, 21:32
Veliki večini lovcev bo letos pretekla 10 letna veljavnost orožnih listov. Zakon o orožju sicer o tem nič ne govori, v P R A V I L N I K U o izvrševanju zakona o orožju, pa o tem govori 11 člen, ki v 3. in 4. odstavku pravi:


Orožni list za varnostno orožje se izda z veljavnostjo petih let. Ob poteku njegove veljavnosti se lahko ob izpolnjevanju zakonskih pogojev izda nov orožni list tako, da se v rubriki “datum podaljšanja“ in “velja do“ vpiše nov datum veljavnosti, pri čemer starost obrazca od datuma prve izdaje ne presega deset let.

Orožni list za lovsko in športno orožje se izda z veljavnostjo desetih let. Po preteku veljavnosti se ob izpolnjevanju zakonskih pogojev izda nov orožni list.

Pri tem se odpira veliko vprašanj, za katere upam, da jih bomo razrešili tudi z pomočjo foruma.

Kakšni bodo stroški tega postopka?
Ali bo potrebno ponovno opravljati zdravniški pregled?
Ali bodo orožni listi izdani rutinsko ali bodo preverjali vsakega posebej?
Ali ve kdo kaj več o tem?

Jaz sem vprašal na UE pa ne vedo nič konkretnega. Pravijo, da čakajo na navodila iz LJ

karel
1. February 2011, 21:41
Po noveli zakona, ki velja že dolgo, je veljavnost, OL za šport in za lov, 20 let. Predvidevam, da nam, ki imamo to listino še po starem, enostavno podaljšali, brez dodatnih stroškov.

jancar
2. February 2011, 06:27
Meni je rekel referent na UE Domžale pred kratkim, da se še odločajo med
- potrdilo v članstvu LD in med
- zdravniškim potrdilom.

Krpan
2. February 2011, 08:12
Potrdilo o članstvi bi bilo OK, ker bi lahko samo tajnik poslal seznam na UE in bi bila zadeva rešena.

Zdravniški pregled pa bi pomoje pomenil, da bi kakšnih 5% lovcev ostalo brez orožnega lista.

cviček
2. February 2011, 08:13
Prijatelj je dobil obvestilo: (skrajšana verzija )
-slika
-117 €

Ni kaj . Jeftino damo , samo da prodamo.

Krpan
2. February 2011, 08:57
Jeftino damo , samo da prodamo.

A z tem si mislil na tone rabljenih pušk, od lovcev, ki se ne bodo šli več takšnega nategovanja?

cviček
2. February 2011, 09:03
A z tem si mislil na tone rabljenih pušk, od lovcev, ki se ne bodo šli več takšnega nategovanja?

podaljšanje oržne listine stane 117 € .( če prav razumem ne glede na število kosov orožja )
In komu se lahko pritožimo ????????

Veper
2. February 2011, 09:33
Meni zato ker sem ga že enkrat menjal(sprememba bivališča) poteče leta 2014 in do takrat bomo pa ja nekaj uredili na tem področju. Recimo izsilili,da bo potrebno imeti dovoljenje za golf palice in ga menjati vsake 3 mesece in za to plačati 500e.:icon_evil:

mugo
2. February 2011, 09:35
podaljšanje oržne listine stane 117 € .( če prav razumem ne glede na število kosov orožja )


Če je pa to res bo pa glasno in vroče! Takole se pa ja ne bomo pustili NATEGOVAT

karel
2. February 2011, 10:14
Saj ne bo šlo za menjavo orožne listine, ampak za podaljšanje obstoječe - vpis novega datuma veljavnosti.

cviček
2. February 2011, 10:26
Saj ne bo šlo za menjavo orožne listine, ampak za podaljšanje obstoječe - vpis novega datuma veljavnosti.

Tole pa ne bo držalo. Orožne listine bodo nove( menda nekaj takega kot so nove vozniške), zato je potrebno predložiti sliko.

karel
2. February 2011, 10:48
Potem bodo zamenjali vse. Tudi tiste, katerim ne poteče rok in našim praktično ne poteče, ker se je medtem spremenil zakon, ki pravi, da OL velja 20 let.

cviček
2. February 2011, 11:08
Da ne bomo govorili na pamet , sem poklical UO in izvedel naslednje:
Ko poteče orožnemu listu veljavnost smo ga dolžni zamenjat. Dobimo popolnoma enako knjižico kot je sedaj in rok veljavnosti je 20 let.
Cena : 17 € za vsak kos orožja plus cena knjižice.
Edino orožni list ima neke" varnostne kode" in je potrebno izdati novo knjižico.
( samo zato, da se vpiše novi datum veljavnosti orožnega lista- za kozlat )

Ker sem oržni list izgubil me bo to stalo cca 200 € ( vključno s preklicom). In da bo mera polna bo duplikat orožnega lista veljal le toliko časa kot bi veljal stari orožni list , to je do drugega leta . Potem pa vse znova .... ???

Za pop.......

karel
2. February 2011, 11:15
Zdaj pa že vem, kam bom "vložil" regres, če ga bom dobil.:icon_sad:

zajec
2. February 2011, 15:04
Cviček nekaj podatkov si pozabil.Če je vpis vsakega kosa 17 eu,koliko pa je potem knjižica,ker če boš ti dal 200eu nam še nič ne pomeni,ker nevemo koliko kosov orožja imaš,tako da povej vse podatke,kos,knjižica,...

karel
2. February 2011, 16:24
Najnovejše ali kako se že temu reče, "ispod čekiča":
Če bi mi danes potekel OL, bi za njegovo podaljšanje plačal nekaj manj kot 40,00€. Na prvi strani tega dokumenta, je namreč rubrika za vpis novega datuma veljave.
Na UE nimajo nikakršnih ( novih ) navodil. Če bi se menjali OL ( nova oblika ), bi to moral določati zakon o orožju.
Zakon o taksah, pa določa višino takse, za vsako opravilo posebej in tudi ta se še ni spremenil.
V slučaju izgube orožne listine, ne samo OL, pa se plača nova listina in vsak kos orožja se plača vpis, ki znaša polovično ceno rednega ( polnega ) vpisa pri registraciji.

cviček
3. February 2011, 11:39
Cviček nekaj podatkov si pozabil.Če je vpis vsakega kosa 17 eu,koliko pa je potem knjižica,ker če boš ti dal 200eu nam še nič ne pomeni,ker nevemo koliko kosov orožja imaš,tako da povej vse podatke,kos,knjižica,...

9 kosov a 17 € = 153 € .......


Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO na katerem piše sledeče: ( malo bom skrajšal )
5 kosov orožja a 17 €........
Na UO prinesite svojo sliko in 117 €
Pa naj si vsak sam izračuna koliko so ostali stroški

Ne verjamem, da bi imela vsaka UO svoj cenik

Kramp
3. February 2011, 11:52
9 kosov a 17 € = 153 € .......


Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO na katerem piše sledeče: ...
Ne verjamem, da bi imela vsaka UO svoj cenik

Glede na to, da je tisto, kar je napisal Karel tudi res (poglej svoj OL), je treba UE spolno občevat mamo ali pa biti tiho in se pustiti kot ovce ostriči. Po izbiri.
Komisija velecenjenih in velenapihnjenih pravnikov na LZS z vsem tem seveda nima nič in nič ne ve, kaj šele, da bi enkrat pravočasno lovcem svetovala kaj koristnega. Rajši drek mešajo in prav važno iz njega ven gledajo. Banda preplačana nesposobna!

karel
3. February 2011, 12:01
"...Sem iz firbca obiskal prijatelja , ki je dobil obvestilo iz UO..."
Zaradi katerega razloga, je obiskani prijatelj, dobil obvestilo iz UE?

cviček
3. February 2011, 12:21
Zaradi katerega razloga, je obiskani prijatelj, dobil obvestilo iz UE?

Spoštovani
Dne........ vam poteče veljavnost OL .......

p.s. imam tak občutek kot da me nekateri smatrate za lažnivega kljukca.Tudi sam bi rad verjel da podaljšanje OL stane samo 40 €. Žal so dejstva zaenkrat drugačna .OL ima res rubriko za podaljšanje , vendar je referentov odgovor, da to "tehnično ni izvedljivo" in je potrebna nova slika in seveda nova knjižica.
Se strinjam , da bi bilo potrebno povzdigniti glas oz. se pritožit, vendar ne za ceno ,da celi občini j.... m.... Ne rečem kakšno referntko...

Kramp
3. February 2011, 12:24
Spoštovani
... ,da celi občini j.... m.... Ne rečem kakšno referntko...

Spet eden, ki podpira neenakopravnost. "Če je vojna, je vojna za vse" je rekla ...

muzikant
3. February 2011, 13:09
Spoštovani
Dne........ vam poteče veljavnost OL .......

p.s. imam tak občutek kot da me nekateri smatrate za lažnivega kljukca.Tudi sam bi rad verjel da podaljšanje OL stane samo 40 €. Žal so dejstva zaenkrat drugačna .OL ima res rubriko za podaljšanje , vendar je referentov odgovor, da to "tehnično ni izvedljivo" in je potrebna nova slika in seveda nova knjižica.
Se strinjam , da bi bilo potrebno povzdigniti glas oz. se pritožit, vendar ne za ceno ,da celi občini j.... m.... Ne rečem kakšno referntko...

Spet en referent, ki si stvari razlaga po svoje in hoče polniti proračun. OL se elegantno podaljša z vpisom novega datuma veljavnosti in štampiljko, če seveda zato obstaja upravičen razlog.

karel
3. February 2011, 13:16
"...p.s. imam tak občutek kot da me nekateri smatrate za lažnivega kllukca..."
Vsaj z moje strani, se lahko tega občutka takoj znebiš.:icon_smile:
Pripravljen sem na plačilo, ki ga ti omenjaš, a bolj bomo zadovoljni s tistim, kar sem jaz včeraj napisal, na podlagi pogovora "v živo" na UE.
Še enkrat: na UE nimajo nobenih novih navodil in delajo, kot jim veleva veljavni zakon. V prejšnjem tednu, so podaljšali en OL in tudi meni bi ga včeraj, če bi mi potekel, za ceno, ki sem jo navedel. To je veljalo še včeraj.
Kako je danes, kako bo jutri in kako bo jeseni, ko mi OL poteče, ne vem.
Pri nas, za pretečeno veljavnost dokumentov, nič več ne obveščajo.

cviček
3. February 2011, 14:11
Bi bil zelo vesel , če postanem poraženec tele debate in bi obveljalo kar je napisal Karel. Imam ravno malo časa in sem polklical na tri različne UE. Dobil sem tri različne odgovore. Prvega podobnega kot ga opisuje Karel , drugega ,da začnejo z podaljšanjem sredi leta in čakajo sodno tolmačenje ; in tretji je bil podoben že opisanemu. Skratka štala od štale.
Tole zna biti še vroče.

karel
3. February 2011, 14:23
"...Skratka štala od štale..."
Se strinjam! To je prava primerjava, na koncu nas bodo lepo, po goveje, nateg...i.:icon_sad:

MilanK
3. February 2011, 15:11
Se strinjam! To je prava primerjava, na koncu nas bodo lepo, po goveje, nateg...i.:icon_sad:

Zakaj pa imamo LZS. Ta bi od MNZ morala pridobiti jasno razlago kako bo z podaljševanjem orožnih listin za lovsko orožje in s tem odgovorom v reviji Lovec ali na kak drug način obvestiti članstvo.

Krpan
3. February 2011, 16:00
Skratka štala od štale.
Tole zna biti še vroče.

Iz tega razloga sem začel to temo. Mogoče se bo ravno zaradi tega kaj premaknilo, dokler je še čas. Do sedaj si je tole temo ogledalo že skoraj 500 ljudi in ni vrag da se o tem nebi začeli pogovarjati tudi pristojni.

zajec
4. February 2011, 06:21
Cviček napiši na katerih UE enotah imajo take napotke,da bomo videli kjere enote spet "serejo".

Kramp
4. February 2011, 07:25
Zakaj pa imamo LZS. Ta bi od MNZ morala pridobiti jasno razlago kako bo z podaljševanjem orožnih listin za lovsko orožje in s tem odgovorom v reviji Lovec ali na kak drug način obvestiti članstvo.

Ali sem zašel na strani Pavlihe???

zoran26
4. February 2011, 09:24
Meni sicer preteče OL šele naslednje leto,pa bo do takrat vsaj to jasno, o čemer so danes dileme.
Ampak na lovcih bo spet nekdo krepko zaslužil.Format sedanja OL ni vreden počenega pfeninga in je primeren samo za v vitrino.Ni vrag,da se sedaj ne bodo spomnili še česa in nam pobrali kakšen eurček.Sicer pa kaj,saj lovci imajmo.Pri 22.000 jagrih se bo pa ja kaj nabralo v obubožano blagajno države in kakšne firme.
Strinjam se s tem,da bi na LZS tudi kaj naredili za lovčev blagor,če že plačujemo članarino.

MilanK
4. February 2011, 15:55
Meni je orožni list potekel v letu 2007, pa mi ga UE ni zamenjala z novim, temveč mi njegovo veljanvost podaljšala do leta 2017. Ne vem zakaj bi za lovsko orožje bilo kaj drugače. Tudi ta orožni list ima na strani 3, rubriko za podaljšanje njegove veljavnosti. Po obliki in vsebini so vsi orožni listi enaki, le njegova vrsta/tip se glede na orožje v njem določi: lov, varnost, šport.

cviček
9. February 2011, 14:16
Saga o OL se še kar nadaljuje.
Včeraj sem bil na obisku pri prijatelju na Gorenjskem.Pred kratkim so mu vlomili v hišo in med drugim ukradli tudi OL ( puške so na srečo ostale )
Moje prvo vprašanje je bilo koliko ga je stalo preklic in nov OL
Cena : nekaj manj kot 50 € . Veljavnost novega OL 10 let.Ker je med tem časom dobil še eno novo puško je za vpis pla?al 15 €. ( UE Radovljica)
Očitno drži kar je napisal Muzikant, da si vsak referent oz. UE razlaga zadevo po svoje. In to so ljudje , ki več ali manj odločajo o tem kdo bo oz. kdo ne bo posedoval orožja.
Še vedno trdim : štala od štale

karel
9. February 2011, 15:33
Koliko kosov je imel vpisanih?
Če ti ukradejo ali izgubiš OL, ti dajo dvojnik. Temu poteče veljavnost na dan, ki jo je imel vpisano original.
15 € za vpis, je približna, polovična tarifa, ki se jo plača od drugega do šestega kosa.

Krpan
9. February 2011, 15:53
To piše na strani e-uprave:


Takse in drugi stroški

Za vlogo in izdajo orožnega lista ali dovoljenja za posest prvega kosa lovskega ali športnega orožja znaša upravna taksa 27,12 EUR.

Oseba, ki že ima orožni list ali dovoljenje za posest za lovsko ali športno orožje, plača upravno takso 15,50 EUR za nadaljnjih pet kosov lovskega ali športnega orožja. Za vsak nadaljnji kos orožja se plača polno takso.

Za vlogo in izdajo orožnega lista za varnostno orožje znaša upravna taksa 50,36 EUR .

Za vlogo in izdajo dovoljenja za posest za drugo orožje znaša upravna taksa 27,12 EUR .

Hkrati mora oseba pri prvem vpisu orožja v obrazec orožne listine poravnati stroške obrazca orožnega lista ali dovoljenja za posest orožja v znesku 13,10 EUR .

cviček
10. February 2011, 12:39
To piše na strani e-uprave:
Takse so znane že od samega začetka naše debate .( vsaj meni ) Bolj bode v oči dejstvo, da si skoraj na vsaki UE zadevo tolmačijo po svoje. Sicer je cilj te teme dosežen , tako , da se bomo ob podaljšanju OL lažje in z argumenti "spopadli " z občinsko (državno ) birokracijo.

karel
10. February 2011, 15:25
"cviček" - Lahko odgovoriš na vprašanje, ki sem ti ga postavil v prejšnjem postu?

cviček
11. February 2011, 08:20
Koliko kosov je imel vpisanih?
Če ti ukradejo ali izgubiš OL, ti dajo dvojnik. Temu poteče veljavnost na dan, ki jo je imel vpisano original.
15 € za vpis, je približna, polovična tarifa, ki se jo plača od drugega do šestega kosa.

4 kose. Za te puške so mu podaljšali OL ( 40-50€ )zanimivo , da so mu OL podaljšali za dobo 10 let ( in ne do datuma veljavnosti originala ,kot pravi Karel in tolmačijo tudi na UE )
Za peto puško ,ki jo je vpisal v novi OL pa je plačal cca 15 €
Preverjeno in videno na lastne oči.

karel
11. February 2011, 10:05
"cviček" - Kot je rečeno, štala...
Zadnja informacija, ki sem jo danes prejel iz UE, glasi: čakamo na navodila z MNZ.
Ker sem se še malo igral z iskanjem, sem našel v Ur.listu št. 40/2005, z dne 21.04.2005, v Pravilniku za izvajanje Zakona o orožju, naslednje:
"Obrazec orožnega lista za varnostno orožje se izda z veljavnostjo desetih let, za lovsko in športno orožje pa se izda z veljavnostjo dvajsetih let. Po preteku veljavnosti se ob izpolnjevanju zakonskih pogojev izda nov orožni list."

Krpan
18. June 2011, 01:26
Nekaj konkretnega:

karel
18. June 2011, 06:58
Se pravi, da je "problem" rešen.:icon_smile:

MilanK
20. June 2011, 14:50
Odogovor MNZ, ki ga je prejela LZS glede podaljšanja orožnega lista:

"
Številka:LZS/594
Datum: 17.6.2011

Vsem članicam!

Zadeva: PODALJŠANJE VELJAVNOSTI OROŽNIH LISTOV

Na podlagi naše prošnje z dne 08.4.2011, v kateri smo prosili za uradno stališče MNZ o pravilnem postopku in potrebni dokumentaciji za podaljšanje veljavnosti orožne listine za lov, nam je gospod Milan Zemljič z Direktorata za upravne notranje zadeve MNZ, včeraj, 16.6.2011, poslal prijazen in natančen odgovor katerega najpomembnejši del povzemam spodaj.

»Postopek zamenjave orožnih listov:
1. Postopek za zamenjavo oziroma podaljšanje orožnega lista za lov se prične na vlogo posameznika- lovca. Vlogo se lahko poda pisno ali ustno. K vlogi pa je potrebno priložiti:
1) Orožni list kateremu bo potekla veljavnost;
2) Fotografijo, ki naj ne bo stara več kot leto dni kar izhaja iz 11. člena Pravilnika za izvajanje Zakona o orožju, ki pravi: »K vlogi za izdajo novega obrazca orožnega lista mora prosilec priložiti predhodno izdan orožni list in fotografijo, ki kaže njegovo pravo podobo in ni retuširana. Fotografija mora biti izdelana na belem, tankem, sijajnem fotografskem papirju, velikosti 35 × 45 mm, v črno beli ali barvni tehniki in z zaokroženimi vogali. Fotografija ne sme biti izdelana z napravo za samopostrežno fotografiranje. Prosilec mora biti fotografiran od spredaj, z odkritim čelom in obrazom, brez klobuka, čepice ali rute. Ne glede na določbo prejšnjega odstavka, smejo pripadnice oziroma pripadniki verskih skupnosti ter druge osebe, ki po svoji ljudski navadi kot sestavni del svojega oblačila oziroma kot sestavni del oblačila verske skupnosti nosijo čepico, ruto ali drugo pokrivalo priložiti fotografijo, na kateri so fotografirani s čepico, ruto ali drugim pokrivalom, če imajo odkrito čelo in obraz. Če fotografija ne ustreza pogojem iz prejšnjih odstavkov tega člena, jo pristojni organ vrne prosilcu in mu določi rok, v katerem mora predložiti ustrezno fotografijo.
3) Upravno takso in obrazec orožnega lista: Plača se ena upravna taksa po tarifni št. 1 - za vlogo in št. 17, tč.1e - za orožni list za lov za vse orožje, ki je vpisano v orožni list, kateremu je veljavnost potekla in ima status registrirano. Za vlogo in izdajo orožnega lista trenutno upravna taksa znaša 27,12 EUR. Od 1. 7. 2011 pa bo upravna taksa znašala 29,42 EUR. Cena obrazca orožnega lista pa znaša 13,10 EUR
4) Predložiti je potrebno na vpogled tudi veljavno lovsko izkaznico.

Iz navedenega sledi, da je zamenjava oziroma podaljšanje orožnega lista izvedljivo samo neposredno na upravni enoti. V izogib nepotrebnim nesporazumom pripominjamo še naslednje: Res je sicer, da ima obrazec orožnega lista posebno rubriko za podaljšanje veljavnosti vendar iz določbe 10 člena Pravilnika za izvajanje Zakona o orožju (Uradni list RS, št. 40/05, 82/07 in 63/10) jasno izhaja, da se po poteku veljavnosti orožnega lista izda nov obrazec orožnega lista, kar pomeni, da ni dopustno podaljšati veljavnosti orožnega lista za lov, šport ali varnost tako, da se v obstoječi obrazec orožnega lista v rubriki: »datum podaljšanja (08) in velja do (09)« vpiše nova veljavnost. Podobno določbo je imel Pravilnik o izvrševanju zakona o orožju (Ur. l. RS, št. 66/01), ki je prenehal veljati leta 2005. Po tem pravilniku se je veljavnost orožnega lista za varnost lahko podaljšala tako, da se je v obstoječi orožni list vpisala nova veljavnost, pri tem pa skupna veljavnost obrazca orožnega lista ni smela presegati deset let. Orožni list za lov ali šport pa se je izdal z veljavnostjo 10 let in zato ni bilo mogoče podaljšati njegove veljavnosti na način kot za orožni list za varnost. Računanje veljavnosti zamenjanega orožnega lista v primeru, ko posameznik poda vlogo pred oziroma po izteku veljavnosti orožnega lista: Veljavnost orožnega lista se računa v vseh primerih od dneva odločitve oziroma izdaje upravne odločbe. To pomeni, da se orožni list ne izdaja z zamikom začetka veljavnosti za vnaprej (npr. ko posameznik poda vlogo pred iztekom veljavnosti orožnega lista). Prav tako se orožni lista ne izda z veljavnostjo za nazaj (npr. ko posameznik poda vlogo po izteku veljavnosti orožnega lista).


2. Delo upravne enote: Tako kot izhaja iz enajstega odstavka 11. člena zakona (novela zakona iz leta 2004) bo upravni organ pri posamezniku ugotavljal pogoje iz 2. in 3. tč drugega odstavka 14. člena zakona, to je zadržke javnega reda (15. člen zakona) in zanesljivost (16. člen zakona). Vse podatke o teh dejstvi si bo organ pridobil po uradni dolžnosti. Iz navedenega sledi, da pri zamenjavi oziroma podaljšanju orožnega lista za lov ni potrebno priložiti zdravniškega spričevala.
.

Menimo, da bi bilo potrebno lovce v izogib nepotrebnim zapletom posebej opozoriti na določbo tretjega odstavka 14. člena zakona, ki pravi: Orožni list dovoljuje posamezniku posest in nošenje vpisanega kosa orožja in se izda za lovsko in športno orožje z veljavnostjo dvajsetih let, za varnostno orožje pa z veljavnostjo desetih let, po preteku veljavnosti dovoljuje orožni list posamezniku posest orožja brez pravice nošenja in prenašanja. Slednje v praksi glede na ostale določbe zakona lahko pomeni, da bo lovcu, ki bo prenašal orožje na lov s poteklim orožnim listom policija poleg denarne kazni izrekla tudi stransko sankcijo odvzem orožja.«

Verjamem, da je postopek opisan povsem jasno in s podaljševanji ne bo težav.

Lovski zdravo!

Srečko Žerjav
Direktor strokovne službe."

Krpan
9. October 2011, 13:24
Orožni list mi je potekel, po kakšnem tednu sem odšel na UE. Oziiroma najprej k fotografu. Če sem hotel slike v 20tih minutah sem odštel 16€ če bi hotel počakati en dan bi bilo 14€.
Z slikami sem odšel na UE, kjer je nekaj uslužbenka imela ene pripombe zakaj nisem prišel pred iztekom veljavnosti. (Možno je priti tudi nekaj mesecev pred iztekom veljavnosti), potem mi je dala v roke obrazec, kjer sem moral prepisati vse podatke iz OL. Če dobro da imam samo 5 kosov, sem si mislil. Opozorila me je da se morajo vsi podatki ujemati z podatki na orožju in da to garantiram z podpisom na tem obrazcu. Potem sem v sprejemni plačal 26.42€. Ko bodo naredili novo knjižico (cca 2 tedna) pa moram ponjo in mi bodo računali še 15€.

Torej:
Na UE vsaj en mesec pred iztekom veljavnosti.
Obrazec po možnosti izpolnite v miru doma. Če ga kdo najde na internetu naj ga prilepi sem, jaz sem ga brezuspešno iskal....

Krpan
9. October 2011, 13:33
Še nekaj navodil UE (Tudi v dveh ni enakega postopka):
Šmarje pri Jelšah (http://www.upravneenote.gov.si/smarje_pri_jelsah/splosno/novice/smarjeprijelsah/article/4599/9012/355f47ca74/)

Lenart (http://www.upravneenote.gov.si/nc/lenart/splosno/novice/novica/article//8443/)

Murska Sobota (http://www.google.si/url?sa=t&source=web&cd=9&ved=0CFkQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.upravneenote.gov.si%2Ffileadm in%2Fpageuploads%2Fue-murska_sobota%2FMNZ%2FObvestilo.doc&rct=j&q=UE%20oro%C5%BEni%20list&ei=PIWRTqCkEYme-wb3orX0Cg&usg=AFQjCNF-VdedCSbwdR1rDxwZ0BAu3hZmCQ&sig2=k0ulIp40XkV5yaU8pnGK3A&cad=rja)

Kočevje (http://www.upravneenote.gov.si/nc/kocevje/splosno/novice/novica/article//8421/)

MilanK
9. October 2011, 14:25
VLOŽNIK
___________________________
Osebno ime
___________________________
Pooblašcenec
___________________________
Elektronski naslov
___________________________
Telefon
___________________________
Datum

Upravna enota:

---------------------------------------

.................................................. .....


VLOGA ZA PODALJŠANJE OROŽNE LISTINE

Ime:___________________Priimek:___________________ _____ EMŠO:______________________
Naslov:___________________________________________ _________________________________
(naselje, ulica, hišna številka)

Prosim za podaljšanje orožne listine:

1. OROŽNEGA LISTA št. __________________________

Prilagam naslednje obvezne priloge:
Priloženo Orožno listino DA NE

Fotografija (3,5 x 4,5 cm) DA NE

_______________________________
Podpis vložnika

Po Zakonu o upravnih taksah je potrebno placati upravno takso po tarifni št. 1 in 17/1e.

jancar
28. October 2011, 13:47
PODATKI O VLAGATELJU ZAHTEVKA -
posameznik:

Priimek: _____________________________
Ime: ________________________________
EMŠO: ______________________________
Datum in kraj rojstva: ___________________
Državljanstvo: ________________________
Prebivališče: _________________________
_____________________________________
_____________________________________
(naselje, ulica, hišna številka)

PODATKI O VLAGATELJU ZAHTEVKA – poslovni subjekt:

Firma/ime: _____________________________
Ime (poslovalnice): ______________________
Matična številka: ________________________
Naslov sedeža ali poslovalnice: ____________
______________________________________
______________________________________
Zastopnik: _____________________________

UPRAVNA ENOTA
__________________



VLOGA ZA PODALJŠANJE OROŽNE LISTINE




Ime: ____________________, Priimek: __________________, datum rojstva: _________, Kraj

rojstva: ______________________ Naslov: ________________________________________

__________________________________________________ __________________________
(naselje, ulica, hišna številka)
Telefonska številka: __________________________________________________ ___


VSEBINA ZAHTEVKA
Prosim za podaljšanje veljavnosti naslednji orožni listini:
(ustrezno obkrožite)

1. OROŽNEGA LISTA , reg. št. ________________

2. POOBLASTILA ZA NOŠENJE OROŽJA , št. ___________________

3. DRUGO: _________________________




V_____________; dne__________ ______ __________________
(naselje) podpis stranke
žig
(za pravne osebe)



PRILOGE
Dokazilo o plačani taksi
Druga dokazila:________________________



PRILOGA K 2. TOČKI VLOGE ZA PODALJŠANJE VELJAVNOSTI OROŽNE LISTINE ZA NOŠENJE
List…….

1.Podatki o orožju
- Orožje kategorije: ____
- Tip/Vrsta orožja: _______________________
- Znamka orožja: _______________________
- Model/Proizvajalec orožja: _______________________
- Kaliber: _______________________
- Tovarniška številka orožja : _______________________
- Številka registra _____________________

CIP preizkušeno:Da 0, Ne 0


2. Podatki o orožju
- Orožje kategorije: ____
- Tip/Vrsta orožja: _______________________
- Znamka orožja: _______________________
- Model/Proizvajalec orožja: _______________________
- Kaliber: _______________________
- Tovarniška številka orožja : _______________________
- Številka registra _____________________

CIP preizkušeno:Da 0, Ne 0


3. Podatki o orožju
- Orožje kategorije: ____
- Tip/Vrsta orožja: _______________________
- Znamka orožja: _______________________
- Model/Proizvajalec orožja: _______________________
- Kaliber: _______________________
- Tovarniška številka orožja : _______________________
- Številka registra _____________________

CIP preizkušeno:Da 0, Ne 0


4. Podatki o orožju
- Orožje kategorije: ____
- Tip/Vrsta orožja: _______________________
- Znamka orožja: _______________________
- Model/Proizvajalec orožja: _______________________
- Kaliber: _______________________
- Tovarniška številka orožja : _______________________
- Številka registra _____________________

CIP preizkušeno:Da 0, Ne 0


V_____________; dne__________ __________________
(naselje) (podpis stranke)

miš93
3. January 2012, 10:38
Evo sem uredil danes - UE Ljubljana:

1. Vloga (ime, priimek, stanujoč, emšo, obkrožiš za lov, kontaktni telefon, datum)
2. Slika
3. Taksa (cca. 31 €)

Postopek traja cca 3 tedne, zato priporočam obisk 1 mesec pred potekom, o rešitvi in prevzemu te obvestijo na kontaktni telefon. Ob prevzemu prineseš stari or. list, ki ga anulirajo in vrnejo ob prevzemu novega.

cviček
31. August 2012, 11:49
Pa je prišel čas, da tudi meni podaljšajo OL
Postopek podoben ,kot je napisano zgoraj , strošek pa slabih 45 € ne glede na število kosov orožja , ki ga poseduješ.
Pa še to: preden sem dobil nov OL sem bil deležen obiska s strani policije.

jež
31. August 2012, 14:55
Pa še to: preden sem dobil nov OL sem bil deležen obiska s strani policije.


Ko so videli da piše cviček, pa še dolenjska,... Nič čudnega:icon_lol::icon_lol:

tarfila
31. August 2012, 22:10
Ko so videli da piše cviček, pa še dolenjska,... Nič čudnega:icon_lol::icon_lol:

tej lepi misli se pa pridružim:icon_lol:

Tomaž Ražman
1. September 2012, 10:14
Pa še to: preden sem dobil nov OL sem bil deležen obiska s strani policije.

Kaj pa so počeli?

cviček
3. September 2012, 13:49
tej lepi misli se pa pridružim:icon_lol:

No, no sta si dala mal duška ?
Hotel sem samo povedat , da so cene podaljšanja precej nižje ,kot lansko leto in niso več vezane na število kosov orožja .
Nekatere UE opravijo tudi "preverko " ki smo jo deležni vsi ,ki podaljšujemo OL. Je čisto formalnega značaja - nekaj vpršanj in to je to

Tudi če si Cviček in z Dolenjske dobiš zeleno luč :limona:

Tomaž Ražman
3. September 2012, 14:46
No, no sta si dala mal duška ?
Hotel sem samo povedat , da so cene podaljšanja precej nižje ,kot lansko leto in niso več vezane na število kosov orožja .
Nekatere UE opravijo tudi "preverko " ki smo jo deležni vsi ,ki podaljšujemo OL. Je čisto formalnega značaja - nekaj vpršanj in to je to

Tudi če si Cviček in z Dolenjske dobiš zeleno luč :limona:

A no pošteno.