PDA

View Full Version : Pripravnik in upravičenost do predavanj



PROF.racoon
27. January 2011, 16:56
Pozdravljeni!

Spet se na vas obračam z enim vprašanjem.

Kakšna je praksa v vaših LD glede pristopa pripravnika na predavanja in kasneje opravljanja izpita?

Do sedaj so v naši LD, in prav tako v vseh sosednjih, lahko pripravniki začeli obiskovati predavanja naslednje leto po preteku dobrega leta pripravništva. To od letos pri nas ni več možno, kar so nas pred kratkim obvestili. Sedaj bomo prišli do izpita šele naslednje leto okrog aprila (podelitev junija), torej čez 1 leto in pol. V poslovniku sicer piše, da je pripravniška doba dve leti (praktični del) in šele potem lahko gre pripravnik (če mu UO dovoli) na predavanja in opravi lovski izpit, v praksi pa vsi vemo, da gre drugače. Ali pa tudi ne?
Zato pa me zanima, kako je to urejeno pri vas?

Hvala za odgovore, da bom lahko mirno spal!

Lovski zdravo!

alojz1
27. January 2011, 17:16
Če želiš mirno spat,i potem prosi Vepra, naj tole zbriše :icon_lol:

PROF.racoon
27. January 2011, 19:44
Vidim, da sem v svoji pripravniški ihti očitno napisal nekaj, kar ne bi smel. Verjetno bi si moral prebrati še kakšen člen iz ZDlov-1?

Če je to kar mislim, da je, potem je v lovskem sistemu nekaj močno narobe. Saj človek več ne ve, kaj je prav in kaj ne, dokler sam ne gre študirat zakonov in spraševat odvetnikov.

torro
27. January 2011, 19:57
Vidim, da sem v svoji pripravniški ihti očitno napisal nekaj, kar ne bi smel.

Kva ne bi smel napisat :icon_study: ?
LP

main757
27. January 2011, 20:03
Racoon, tvoj post razumem kot eno in isto napisano z drugimi besedami.

PROF.racoon
27. January 2011, 20:16
Kva ne bi smel napisat :icon_study: ?
LP

Ja, Alojz je očitno v mojem pisanju našel nekaj, kar ne bi smelo pisati. Mogoče kaj s pripravniško dobo in kako je to v praksi. (po zakonu eno, v praksi drugo?)

@main: Jaz pa tvojega sploh ne razumem. :icon_lol: Ne vem, kaj si hotel povedati. Kje sem pisal eno in isto?


Sprašujem, kdaj gredo v vaših LD pripravniki na predavanja.
Lahko tudi na ZS...

Hvala!

alojz1
27. January 2011, 20:25
Na koncu sem postavil smeška. To razumi tako, da boš dobil toliko različnih informacij, da te bo glava bolela

main757
27. January 2011, 20:26
Sedaj sem tvoj post že tretjič prebral pa pridem vedno do istega zaključka , da prej in sedaj ni bistvene razlike. No pri nas je recimo tako:
1.1.2010 si postal član lovske družine-pripravnik......februarja,marca 2011 se začnejo predavanja in če si uspešen opraviš končni izpit nekje maja. Podelitev imaš pa ponavadi junija. Torej imaš status pripravnika reci in piši leto in pol.

alojz1
27. January 2011, 20:32
citat: 1.1.2010 si postal član lovske družine-pripravnik.

Teoretično da, v praksi pa se sprejema na občnem zboru, ki običajno ni 1.1.
Pa se je začelo...

PROF.racoon
27. January 2011, 21:56
V praksi se je do zdaj v naši LD delalo tako kot je napisal Main. Naenkrat pa so čez noč spremenili pravila in o tem nikogar obvestili, predvsem nas pripravnike, ki se nas tiče. Ob včlanitvi mi ni nihče rekel, da bom postal lovec šele čez dve leti in pol.
Po drugi strani pa je po pravilih tako kot pravi Alojz.

Najbolj boli to, da vse sosednje LD delajo po "stari" praksi, naši pa so si naenkrat zmislili nova pravila in o tem bi bili še tiho, če ne bi vprašal, če so nas prijavili na predavanja. Potem pa to, ko strela z jasnega... Saj te mine do vsega...

torro
27. January 2011, 22:11
Sprašujem, kdaj gredo v vaših LD pripravniki na predavanja.
Hvala!

V tistih LD, kjer s pripravniki ne uganjajo cele znanosti, je približno tako kot je zapisal main757 :icon_lol:.
LP

zajec
27. January 2011, 22:23
Stvar je taka ,če v enem letu uspešno opraviš praktični del izpita(v ld),te lahko prijavijo na teoretični izpit, če ne se podaljša še za eno leto.

muzikant
28. January 2011, 00:44
Nekako tako, če si uspel absolvirati vse kar predvideva praktični del lovskega izpita in ga tudi uspešno opravil, bi te LD lahko prijavila na izpit, ker pa imate v poslovniku napisano, da staž traja dve leti, se pač tega držijo.

Ti, ki si ves čas zavzemal za spoštovanje normativnih aktov, moraš pač to sprejeti tudi takrat ko ni tebi v korist.:icon_wink:

Če ne bi zganjal cele znanosti glede nošenja orožja na skupnih lovih ipd. bi te mogoče prijavili, kljub poslovniku.:icon_wink:

mugo
28. January 2011, 06:40
Po ZDLov je praktični del izpita-pripravništvo dolgo najmanj eno leto. Lahko je pa več. Če so ti v LD spremenili pravila igre po tem, ko si že bil pripravnik, potem se lahko pritožiš, ker zate ne more potem to veljat.

Kramp
28. January 2011, 07:34
P R A V I L N I K o pogojih za opravljanje lovskega izpita in obliki dokazila o opravljenem lovskem izpitu ne govori o nobenem časovnem roku.

ZDLOV pa pravi da pripravnik pod vodstvom mentorja oziroma mentorice v lovišču ali v lovišču s posebnim namenom opravi pripravniško dobo v trajanju najmanj enega leta ter obiskuje tečaj usposabljanja, za katerega so program skupaj pripravili Zveza, Zavod in pedagoške ustanove.

Pripravniška doba je do opravljenega lovskega izpita, torej nekje do maja, ko pripravniki polagajo izpite pred komisijo LZS.

Katera LD pa še ima OZ šele maja? Nobena!
Torej prav vsak pripravnik, ki je bil sprejet v LD na OZ, (običajno potekajo ravno sedaj enkrat) v letu 2010 izpolnjuje pogoje za opravljanje teoretičnega dela izpita v letu 2011.

In zakaj nekateri zaostrujejo te pogoje? Ker so p.... pokvarjene!:icon_evil:

tica
28. January 2011, 08:31
Da LD prijavi pripravnika na teoretični del lovskega izpita, mora izpolniti dva pogoja:
- uspešno opraviti izpit iz varnega rokovanja z orožjem
- uspešno opraviti izpit iz praktičnega dela lovskega izpita.
Prvega opravlja pred izpitno komisijo, ki izvaja teoretični del lovskega izpita že v prvem letu pripravništva.
Drugega opravlja pred izpitno komisijo lovske družine. Ali ga LD sploh prepusti k opravljanju tega izpita pas je odvisno od aktivnosti pripravnika, opravljenih nalog, ki so predpisane z Navodilom o opravljanju praktičnega in teoretičnega del lovskega izpita /objavljen je na spletni strani LZS/ in mnenju mentorja.
Ob izpolnitvi obeh pogojev, ne glede na čas pripravništva med enim in tremi leti, je LD pripravnika dolžna prijaviti na opravljanje še teoretičnega dela lovskega izpita.

alojz1
28. January 2011, 08:47
Prof Racoon, zgornji prispevek od Tice natančno preberi. Raje večkrat. Potem preberi še pogoje za praktični del izpita, (kje se nahajajo je tudi napisal). Praktično delo imate lahko prilagojeno vašim potrebam lovišča. S tem te je seznanil mentor. In če misliš, da si pogoje izpolnil, (vse naloge moraš imeti vpisane v dnevniku) lahko prosiš mentorja, da vpiše tudi zaključno mnenje (oceno).
Ali te že kaj glava boli? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Kramp
28. January 2011, 11:28
Glede na opazke (kdor se zadnji smeje, glava boli ipd.) nekaterih opažam, da nekateri novosprejete lovske tovariše smatrate za manjvredne, za tiste, ki imajo manj pravic od vas in se vam morajo posebej dokazovati, da bi bili sprejeti v elitistični kljub starih prdcev.

Fej in fuj! Skrajni čas je, da se stare prdce pomeče iz organizacij in da zapiha svež veter!
Vsakršno omejevanje in zaostrovanje minimalnih predpisanih pogojev je le paranoično ščitenje elitizma. Še enkrat fej in fuj!

Kolovski
28. January 2011, 11:48
Glede na opazke (kdor se zadnji smeje, glava boli ipd.) nekaterih opažam, da nekateri novosprejete lovske tovariše smatrate za manjvredne, za tiste, ki imajo manj pravic od vas in se vam morajo posebej dokazovati, da bi bili sprejeti v elitistični kljub starih prdcev.

Fej in fuj! Skrajni čas je, da se stare prdce pomeče iz organizacij in da zapiha svež veter!
Vsakršno omejevanje in zaostrovanje minimalnih predpisanih pogojev je le paranoično ščitenje elitizma. Še enkrat fej in fuj!

Pozdravljen Kramp. Mislim da si zgornje opazke preveč resno vzel. Alojz1 je hotel povedati le, da ga bo bolela glava zaradi 1000 različnih odgovorov, ki mu jih bodo/mo povedali. Da, obstajo starejši lovci, ki imajo svoje poglede na lov, tako kot starejši lovci, ki pozdravljajo novejše poglede na lov. Zato menim , da si se prenaglil pri starih prdcih prenaglil in mečeš vse v isti koš.
S tabo se strinjam, da je omejevanje pri lovu nezakonito. Kar nekaj lovskih konzervativnih družin poznam, ki so spremenile pravila in odpravile omejevanje.

Kar se pa tiče barve tvojega odnosa oz. tona pisanja po forumu, me zelo spominjaš na Šefa v pokoju, ki je s takim odnosom prišel do statusa Banned... malo se umiri in šeenkrat premisli s kakšnim tonom pišeš.

pranger
28. January 2011, 12:58
Da LD prijavi pripravnika na teoretični del lovskega izpita, mora izpolniti dva pogoja:
- uspešno opraviti izpit iz varnega rokovanja z orožjem
- uspešno opraviti izpit iz praktičnega dela lovskega izpita.
Prvega opravlja pred izpitno komisijo, ki izvaja teoretični del lovskega izpita že v prvem letu pripravništva.
Drugega opravlja pred izpitno komisijo lovske družine. Ali ga LD sploh prepusti k opravljanju tega izpita pas je odvisno od aktivnosti pripravnika, opravljenih nalog, ki so predpisane z Navodilom o opravljanju praktičnega in teoretičnega del lovskega izpita /objavljen je na spletni strani LZS/ in mnenju mentorja.
Ob izpolnitvi obeh pogojev, ne glede na čas pripravništva med enim in tremi leti, je LD pripravnika dolžna prijaviti na opravljanje še teoretičnega dela lovskega izpita.

To kar je zapisal Tica v celoti drži. Pripravnik dobi odločbo oz. načrt nalog, ki jih mora opraviti v času pripravništva. To spremlja mentor in izpitna komisija v LD. Ko pripravik opravi naloge iz načrta pripravnika, nato opravi pred komisijo v LD neke vrste interni izpit in se ga šele zatem, če uspešno opravi interni izpit, prijavi na teoretični del izpita. Običajno pripravniki naloge iz načrta opravijo v prvem letu, če pa v 3 letih ne opravijo vseh nalog iz načrta, se ga črta iz članstva.

Pravila v naši LD so in bodo veljala dokler bo takšna zakonodaja, kot je. Preden "izprašan lovec" začne samostojno loviti mora pridobidi določene izkušnje v lovišču. Ko opravi lovski izpit začne samostojno loviti, pa četudi si vsi mislijo enako kot Kramp: "Fej in fuj! Skrajni čas je, da se stare prdce pomeče iz organizacij in da zapiha svež veter!
Vsakršno omejevanje in zaostrovanje minimalnih predpisanih pogojev je le paranoično ščitenje elitizma. Še enkrat fej in fuj! "

Kramp pa še nekaj, vsi smo bili mladi, nekateri smo še sedaj. Najlepše je priti v LD, kjer so "stari prdci" že vse postorili (zgradili lovski dom, zbiralnico divjačine, postavili preže itd), sprejeti pripravniki pa nato uveljavljajo pravice, ki jim ne gredo po internih aktih ali zakonodaji.
To je del demokracije v Sloveniji, bolj groziš, bolj si predrzen, več dosežeš. na Takšnih si v večini LD ne želimo. Določeno spoštovanje do starejših lovcev v LD je potrebno imeti in pokazati, še posebej do tistih, ki so z delom veliko prispevali v LD, pa zaradi starosti ne morejo več.
v LD si želimo čimveč mladih poštenih pripravnikov in lovcev s čustveno inteligenco, nikakor pa ne pripravnikov s takšnim odnosom do starejših, kot si napisal Krampl. :icon_confused:

mugo
28. January 2011, 13:28
Kramp pa še nekaj, vsi smo bili mladi, nekateri smo še sedaj. Najlepše je priti v LD, kjer so "stari prdci" že vse postorili (zgradili lovski dom, zbiralnico divjačine, postavili preže itd), sprejeti pripravniki pa nato uveljavljajo pravice, ki jim ne gredo po internih aktih ali zakonodaji.
To je del demokracije v Sloveniji, bolj groziš, bolj si predrzen, več dosežeš. na Takšnih si v večini LD ne želimo. Določeno spoštovanje do starejših lovcev v LD je potrebno imeti in pokazati, še posebej do tistih, ki so z delom veliko prispevali v LD, pa zaradi starosti ne morejo več.
v LD si želimo čimveč mladih poštenih pripravnikov in lovcev s čustveno inteligenco, nikakor pa ne pripravnikov s takšnim odnosom do starejših, kot si napisal Krampl. :icon_confused:

Pranger mogoče ima Kramp dober razlog za svojo jezo. Si lahko mislim, glede na moje poznavanje nekaterih LD in njihovih postopkov pri obravnavanju pripravnikov.
Sam sem mlad lovec, ko sem vstopil v LD sem plačal članarino za "minulo" delo, sedaj ko smo našemu vodsvu uspeli dopovedati, da je pristopnina nezakonita, so hoteli uvesti "prostovoljni" prispevek oz. "donacijo" za pripravnike, kar smo jim s težavo preprečili, "uzakonili" pa so (kar je po mojem mnenju tudi v nasprotju z zakonom) obveznih dodatnih 80 delovnih ur za navega člana (ne tistih ki so vštete v programu pripravništva).
Da ne omenjam še raznoraznih omejitev pri odstrelu trofejne divjadi za novosprejete člane z vsemi opravljenimi izpiti. Tukaj se pa začne tisti Fej in Fuj, če ga že prej ne vidite.
Tisti "stari prdci" se verjetno ne nanašajo na vse starejše lovce ampak na tiste, ki bi si radi nasproti mlajšim zagotavljali raznorazne privilegije naprem mlajšim.
Pa da ne bo nesporazuma, zelo cenim starejše lovce, take z izkušnjami ki nekaj vedo o lovu in se vsaj normalno če že ne prijazno obnašajo do mlajših članov.
Žal pa se najde precej konzervativnih in če hočete ljudi z nazadnjaškimi pogledi v naših LD-jih, in če kaj spremljate polemike in debate v naši lovski organizaciji v zadnjih letih, je ravno vpliv takih ljudi kriv za vedno slabše stanje v organizaciji in njenem ugledu navzven.

alojz1
28. January 2011, 14:05
Jaz pa najbolj cenim poštenje, ne glede na leta.
Razumem pa tudi pripravnika, ki je mlad in nestrpen in ga vsaka krivica hudo udari. Zato je zelo pomembno kakšne mentorje določamo pripravnikom. On je njegov učitelj in zaščitnik. Takšna vprašanja kot jih je postavil Racoon se sploh nebi smela pojavljati.
Pričakoval sem takšno debato, ki je včasih na zelo nizkem nivoju. Zato sem tudi kot prvi odgovor napisal, da je najbolje post zbrisati.
Racoon zapomni si, kaj te najbolj boli. Če boš kdaj v vlogi mentorja pa ne delaj podobnih napak.

PROF.racoon
28. January 2011, 15:05
Nekako tako, če si uspel absolvirati vse kar predvideva praktični del lovskega izpita in ga tudi uspešno opravil, bi te LD lahko prijavila na izpit, ker pa imate v poslovniku napisano, da staž traja dve leti, se pač tega držijo.

Ti, ki si ves čas zavzemal za spoštovanje normativnih aktov, moraš pač to sprejeti tudi takrat ko ni tebi v korist.:icon_wink:

Če ne bi zganjal cele znanosti glede nošenja orožja na skupnih lovih ipd. bi te mogoče prijavili, kljub poslovniku.:icon_wink:

Bi sprejel b.p. normativne akte, če bi bili za vse enaki. Bi jih tudi lažje sprejel, če bi bili pripravniki enakopravni člani tako kot piše v aktih. Da ne bi o Zakonu o društvih, delovnih urah, donacijah, pogonih,... Kot predsednik SD si ne morem predstavljati, da bi od novosprejetih članov zahteval nekaj, kar ni po pravilih, obenem pa si sproti zmišljeval nova pravila, ki so njim v minus. (smo zgradili strelišče, smo nabavili opremo,...) Fantje, kje je tukaj prostovoljstvo?

Glede znanosti o nošenju orožja je tudi napisano v ZDlov-1, ki si si ga verjetno prebral. Zanimalo me je, kako je to pri drugih LD. Od tebe žal nisem dobil odgovora...
Vidim, da znaš vedno samo malo podrezati, če bo kakšna kontrareakcija. Oprosti, nisem take sorte...

In nisem samo eden pripravnik - nas je celih pet, ki jih zanimajo ista vprašanja. Jaz sem samo tisti, ki piše in ki upa vprašati. :icon_wink:


@tica:
Sem poklical danes na zvezo, kjer so mi dali podoben odgovor. Vidim, da v večini LD stvari laufajo, tako kot je to pri nas še lani.

Vse skupaj mi je gratalo že kar nekaj. Že res, da piše v pravilih in zakonih tako in tako, vendar kaj, ko se jih enkrat držijo, drugič pa ne. Te mine do vsega.

Hvala vsem za podane informacije... Se dobim danes še s starešino, da mi razloži, kako je na stvari.

Trda je ta pot...

torro
28. January 2011, 15:40
Trda je ta pot...

Dolga pa maksimalno 3 leta - do opravljenega izpita :icon_study:.
LP

PROF.racoon
28. January 2011, 16:02
Torro, upam, da bo boljš! (tvoj podpis)

Sicer pa nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti hujše!

alojz1
28. January 2011, 16:09
Sicer pa nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti hujše!
Ne vem namreč, če je to optimizem, ampak ni za obupat :icon_lol:

zlatorog
28. January 2011, 17:25
Pri nas ima danes, naš edini pripravnik družinski izpit in če bo vse v redu,se mu mislim da 12. februarja začnejo predavanja za državni izpit. Drugače je bil lansko leto sprejet v našo LD in ne vidim razloga zakaj če pripravnik opravi ure in vse ostalo kar mu je naloženo, mora čakati 2 leti na državni izpit, potem pa jamrajo da mladi nočejo za jagre in podobno. :icon_confused:

zajec
28. January 2011, 22:41
Dejstvo je da pripravnik lahko dela in izkorišča vse kot ostali lovci v družini, razen tega, da ne more iti samostojno na lov.Tako, da ne vidim nič slabega če se pač podaljša ,če ni bilo vse izvedeno po programu,oziroma se pripravnik ni sam zanimal za stvari ,katere bi nekako moral poznati, kar pa je v enem letu zelo težko spoznati vse stvari v loviščuin lovišče.To kar sem napisal boste morda doumeli čez par let!Vedeti pa morate tudi, da verjetno eni pričakujejo, da bodo šli enkrat na lov, pa enkrat pri preži pomagali , pa že vse zanjo in so oh in sploh.Potem pa izsiljevanja.To sem napisal na splošno(ne za ta primer, ker ga ne poznam), se pa taki primeri dogajajo.Včasih je kriv pripravnik, včasih ld ,da pride do takih primerov,zato bi morali videti in slišati obe strani, ne pa enostransko ugovarjati.

Markysprej
29. January 2011, 00:28
Glede na opazke (kdor se zadnji smeje, glava boli ipd.) nekaterih opažam, da nekateri novosprejete lovske tovariše smatrate za manjvredne, za tiste, ki imajo manj pravic od vas in se vam morajo posebej dokazovati, da bi bili sprejeti v elitistični kljub starih prdcev.

Fej in fuj! Skrajni čas je, da se stare prdce pomeče iz organizacij in da zapiha svež veter!
Vsakršno omejevanje in zaostrovanje minimalnih predpisanih pogojev je le paranoično ščitenje elitizma. Še enkrat fej in fuj!

da da, na žalost je takšno stanje v slovenskem lovstvu (še krope je v lovcu omenjal to). šikaniranje mladih, slabi odnosi s prebivalci, znana slovenska favšija in hudobija, prilaščanje zaslug, domišljanje vsemogočnosti, neumnost!, primitivizem, ignoranca...
veliko gnilega vidim, ampak hej, živimo v sloveniji! ne upat da se bo kaj spremenilo:icon_biggrin:
morda bi bilo najbolje, da jih kar inšpektorju prijaviš, če imaš kakšne dokaze o kršenju zakonov, ker zadnji, ampak res ZADNJI čas je da lovstvu povrnemo ugled. in s takimi stvarmi, da bomo vse pometli pod preprogo, ter drug drugemu držali potuho, tega sigurno ne bomo dosegli. in ja, največ oz. praktično VSE zasluge za katastrofalno stanje v slo. lovstvu imajo stari kurci (ne stari prdci:icon_lol:). ker samo oni so imeli čas in sposobnost zapraviti ugled. mlajši člani ga sigurno nismo imeli.
tko da ne se jim pustiti, nikakor ne ugoditi njihovim podlim in nezakonitim zahtevam, ter če imaš možnost samo stran od takih ljudi. lovskih družin je dovolj, in sigurno se bo kakšna v tvoji bližini našla, ki bo veliko bolj prijazna in primerna zate...

solzica
29. January 2011, 01:29
Medgeneracijska NESTRPNOST ???:icon_redface:

muzikant
29. January 2011, 07:21
Bi sprejel b.p. normativne akte, če bi bili za vse enaki. Bi jih tudi lažje sprejel, če bi bili pripravniki enakopravni člani tako kot piše v aktih. Da ne bi o Zakonu o društvih, delovnih urah, donacijah, pogonih,... Kot predsednik SD si ne morem predstavljati, da bi od novosprejetih članov zahteval nekaj, kar ni po pravilih, obenem pa si sproti zmišljeval nova pravila, ki so njim v minus. (smo zgradili strelišče, smo nabavili opremo,...) Fantje, kje je tukaj prostovoljstvo?

Glede znanosti o nošenju orožja je tudi napisano v ZDlov-1, ki si si ga verjetno prebral. Zanimalo me je, kako je to pri drugih LD. Od tebe žal nisem dobil odgovora...
Vidim, da znaš vedno samo malo podrezati, če bo kakšna kontrareakcija. Oprosti, nisem take sorte...

In nisem samo eden pripravnik - nas je celih pet, ki jih zanimajo ista vprašanja. Jaz sem samo tisti, ki piše in ki upa vprašati.

Kar se pa tiče ZDLov, pa sem ga prebral večkrat, za razliko od večine pa ga tudi razumem. :icon_wink:


@tica:
Sem poklical danes na zvezo, kjer so mi dali podoben odgovor. Vidim, da v večini LD stvari laufajo, tako kot je to pri nas še lani.

Vse skupaj mi je gratalo že kar nekaj. Že res, da piše v pravilih in zakonih tako in tako, vendar kaj, ko se jih enkrat držijo, drugič pa ne. Te mine do vsega.

Hvala vsem za podane informacije... Se dobim danes še s starešino, da mi razloži, kako je na stvari.

Trda je ta pot...

Pri nas je tako, da te prijavijo na prvi možni termin, ko izpolnjuješ pogoje za pristop k izpitu.

Kar se pa tiče ZDLov, pa sem ga prebral večkrat, za razliko od večine pa ga tudi razumem. :icon_wink:

zober
29. January 2011, 08:33
K sem jaz začel,je bilo takole prvo leto kandidat za pripravnika,drugo leto pripravnik,tretje leto še kr pripravnik ampak aprila z opravljenim lovskim izpitom!Tko da prof racoon! sej bo!

alojz1
29. January 2011, 08:42
Ja zober, mi smo že stara generacija. Če bi to veljalo še danes bi se število pripravnikov (žal) drastično zmanjšalo. Niso redki primeri, ko nekdo želi biti lovec zato, da pridobi pravico do nakupa kratkocevnega orožja.

Kramp
29. January 2011, 11:16
Medgeneracijska NESTRPNOST ???:icon_redface:

Nikakor. Le nestrpnost do barab, ki si uzurpirajo oblast in ščitijo svoje nezaslužene privilegije in uničujejo naše lovstvo.

Sicer pa je Mugo pravo zadel. Bravo, čudi me, da je še kakšna pametna glava v tem lovskem kotlu pokvarjenosti.

In Kolovski, ti se lahko na trepalnice mečeš, me ne boš nič komandiral in strašil s kakšnim banom. Tem barabam, ki uničujejo slovensko lovstvo s tem da zanikajo pravičnost, enakopravnost in zakonitost ne mislim prav nič prizanašati in jih gladiti po dlaki. Zaslužijo najmanj krepko brco v rit, da se bodo še tri dni po luft sukali! In če sedanje vodstvo LZS tega ne bo vsaj v zadnjem krogu mandata uredilo, še posebej velja tudi za njih s Kropetom na čelu!
In isto velja za lovske družine. Če ne bodo pametni mladi lovci prevzeli vajeti v roke in zbrcali stare prdce s položajev bo šlo vse cugrund.

In ne zagovarjajte mi ta starih! Kolikor več časa so člani toliko več časa so imeli, da bi skrbeli da ne bi zašli na stranpot. Tudi pasivnost in dopuščanje barabij zasluži vso kritiko!

In Kolovski, prav boli me lula za tvoj ban. Svoje sem povedal in to drži!

PROF.racoon
29. January 2011, 13:37
No, da pomirim malo strasti, ki sem jih zakuhal. Alojz me je pred tem opozoril, pa sem vseeno šel naprej...
(Ravnokar sem se vrnil iz Hotedršice z ocenjevanja trofej jelenjadi in kratkega predavanja o tej vrsti divjadi. G. Vojko Šemrov je pripravil res krasno predavanje in naučil sem se marsikaj novega.)

Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.

Da me ne boste razumeli narobe glede moje miselnosti. Meni se nikamor ne mudi, še posebej ne k temu, da bi čimprej streljal po divjadi. Najbolj me jezi to, da niso že v naprej postavljene smernice, ki bi se jih veljaki držali, ampak jih sproti prirejajo. Bog ve, kaj nas čaka naslednje leto...

Bomo že pretrpeli... Naša generacija pa se bo potrudila, da bodo stvari šle na bolje...

Lep lovski zdravo!

Kramp
29. January 2011, 16:16
...
Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. ...

če bi bilo to res, bi samo tiste nekatere ne pripustili k izpitu.



... Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega. ...

Pametno! S hinavci le hinavsko!



...
Bomo že pretrpeli... Naša generacija pa se bo potrudila, da bodo stvari šle na bolje...

Le glej, da z leti ne pozabiš in ne postaneš enak kot so sedanji "poglavarji"!

ANDIGS
29. January 2011, 18:39
V naši LD nas je z mano vred 38 članov.Mentor mi je starešina.Moram jih pohvaliti,saj se vsi trudijo z mano in mi pomagajo.Zadnjega pripravnika so imeli pred tremi leti,novih prošenj ni.Drugi teden opravljam praktični del izpita v družini,potem me bodo prijavili dalje na teoretični del.Vzdušje v družini je v redu,prav tako odnosi,odnos do pripravnikov je tovariški in spoštljiv.

MilanK
29. January 2011, 21:11
Kramp zapiše:".......... Tem barabam, ki uničujejo slovensko lovstvo s tem da zanikajo pravičnost, enakopravnost in zakonitost ne mislim prav nič prizanašati in jih gladiti po dlaki. Zaslužijo najmanj krepko brco v rit, da se bodo še tri dni po luft sukali! In če sedanje vodstvo LZS tega ne bo vsaj v zadnjem krogu mandata uredilo, še posebej velja tudi za njih s Kropetom na čelu!
In isto velja za lovske družine. Če ne bodo pametni mladi lovci prevzeli vajeti v roke in zbrcali stare prdce s položajev bo šlo vse cugrund.

In ne zagovarjajte mi ta starih! Kolikor več časa so člani toliko več časa so imeli, da bi skrbeli da ne bi zašli na stranpot. Tudi pasivnost in dopuščanje barabij zasluži vso kritiko!"

---------------------------------
Smo pripravljeni na staranje članstva?

To o čemer v zadnjih postih piše Kramp ni nobena pomoč pripravnikom, temveč hudo poniževanje starejših lovcev, katere Kramp preprosto imenuje s skrajno žaljivim izrazom "stari prdci". S takim žaljivim pisanjem ne bomo ničesar spremenili, ampak članstvo še bolj razdvojili ali celo povzročili odkrit medgeneracijski spopad. Če akti niso skladni s spravnim redom RS, potem se je treba s spravnimi sredstvi boriti in doseči njihovo uskladitev. S takimi ali podobnimi pisanji pa ne bomo nič spremenili, temveč zadeve še bolj zaostrili, s tem pa pozabili na reševanje bistvenih problemov današnjega lovstva in njegove organiziranosti.

Da se lovsko članstvo stara je splošno znano dejstvo. So starejši in stari breme za LD-je? Kakšen je naš odnos do starejših lovcev? Solidaren? Izključujoč? Kaj od njih pričakujemo, kaj jim lahko damo?

Kramp bi vse starejše lovce najprej razrešil s funkcij, nato pa jih preprosto zmetal iz članstva. Do njih ima skrajno ponižujoč odnos, saj jih ima za "stare prdce". Starejše lovce /verjetno tudi druge starejše ljudi/ vidi kot veliko breme za lovske družine in da so prav oni krivi za vse slabo v našem lovstvu. Kramp ne vidi ali pa noče videti in razumeti, da je staranje proces in dejstvo, ki so mu vsi bližamo. Tudi ti Kramp se staraš in boš nekoč med "starimi prdci". Tedaj in takrat se boš morda spomnil kaj si pred davnimi leti pisal na tem Forumu. Morda boš takrat pisal drugače in se bo tvoj članek nanašal na "posrance" /beri mlade jagre in njihov sebičen odnos do starejših/ in ne na "stare prdce" /beri starejše lovce/.

Kramp so morda upokojenci krivi za vse barabije, ki se dogajajo v naši državi? So slednji pokradli bivšo družbeno premoženje, ali pa so ga leta in leta ustvarjali, da so ga drugi po razpadu SFRJ lahko olastninili in pokradli.

Kramp tvoja jeza in gnev letita na vso starejšo lovsko generacijo in vse mečeš v en in isti koš. Iz tvojega pisanja izhaja, da si jezen na samega sebe in da tudi sebe ne spoštuješ. Če bi se spoštoval in cenil, potem bi imel povsem drugačen odnos do starejše generacije lovcev. Človek mora namreč najprej sebe spoštovat in cenit, da bi lahko cenil in spoštoval druge.

Zagotovo, tako kot družba, tudi LZS in lovske družine niso dovolj pripravljene na staranje prebivalstva oz. članstva. Odnos, ki ga do njih imamo je treba spremeniti. Premalokrat se zavedamo, da so starejši s svojim delom in izkušnjami pripomogli k boljšemu društvenemu življenju in ohranitvi divjadi in okolja, lovske kulture, šeg in navad ter k znanju lovstva na sploh. Da o lovskem izrazoslovju, ki je obogatil naš jezik sploh ne govorim. Zato menim, da si starejši lovski tovariši zaslužijo in morali imeti pravico v miru in aktivno preživeti svoje zrela leta in da jih iz društvenega življenja pod nobenem pogojem ne smemo izključevati.

Očitno pa se pri nekaterih mladih, med te spada tudi Kramp, odnos do starejših lovcev spreminja in da ni več spoštljiv. Menim, da je to posledica časa in družbe, ki vse bolj izgublja obče-človečke vrednote. Včasih je veljalo, da se iz izkušenj starejših učimo, danes pa ne znamo izkoristiti njihove modrosti, izkušenj in znanja. Ker se življenjska doba daljša, posledično zaradi česar se naše članstvo stara, bi morali starejšim lovskim tovarišem dati občutek, da so še vedno naši člani in da so po svojih zmožnostih še vedno vključeni v naše društveno delovanje. Po mojem mnenju so prav oni ohranili naše lovstvo. Seveda so v lovstvu in lovskih organizacijah problemi /kje pa jih ni/, gotovo pa so starejši lovski tovariši veš čas delovali v najboljši veri, da ustvarijo boljšo prihodnost lovstvu, zase in za mlade lovce. Prav gotovo je odnos mladih do starejših lovcev premalo solidaren in preveč izključujoč. To je verjetno odraz družbenega stanja, v katerem prevladuje egoizem, tekmovalnost, pohlep, individualnost, ipd. Starejši lovci so zagotovo neizčrpen vir modrosti in izkušenj, ki pa v veliki meri ostaja prezrt oz. neupoštevan. Iz moralnih razlogov in zaradi njihovih zaslug jih ne moremo preprosto potisniti na rob ali v kot društvenega življenja in to tako, da bi imeli vtis ali občutek, kot da so v čakalnici za onstranstvo in da se nihče več ne zmeni zanje. Moramo jih spodbujati, da se kljub starosti aktivno vključujejo v društveno življenje, in njim tudi predstaviti in dati možnosti, kjer še vedno lahko plodno delujejo. To je naša moralno dolžnost do starejših lovcev in upam, da načela, ki jih Kramp zagovarja, ne bodo nikoli prevladala in prišla na oblast v našem lovcu.

Tine
29. January 2011, 21:40
Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.

Lep lovski zdravo!

Noti bom pa še jaz nekaj svetoval. Tudi, ko sem jaz opravljal lovski izpit nas je bilo 5 pripravnikov. Sicer nismo imeli takšnih težav kot vi in smo šli vsi skupaj v Gorico. Ne razumem zakaj bi ti moral čakati nekatere nevestne ali pa časovno prikrajšane pripravnike za opravljanje teorije.
Kot sem že napisal smo bili tudi mi klapa 5 mladih prdcev:icon_lol:, ki smo skupaj opravljali pripravništvo. Nismo pa vsi naredili izpitov in po logiki tvoje LD bi morali vsi tisti, ki že tretje leto jagamo, čakati zamudnike. Nikakor! Lahko se mu pomaga (tovarišu pripravniku) opravit ure ali bilo kaj mu manjka, sam jaz ne bi čakal nobenga. Veliko se zamuja (1/2 leta samostojne jage - to je vsaj pri meni cca 50 izhodov)... Seveda pa tudi ni za vsako ceno delat haloja. Malo razmisli in se poskusi dogovorit.

Dober pogled pa vseeno. Pa malo bolj "mrcvari" mentorja, da bo šola (za LD) za naprej:icon_wink:

Kramp
29. January 2011, 22:33
MilanK, navadi se brati!

Kurcam stare prdce na položajih, ki že kar nekaj let uspešno zadržujejo nezakonito stanje LZS, stare prdce v lovskih družinah, ki niso sposobni sprejeti mladih tovarišev za sebi enake in vse stare prdce, ki so s svojo pasivnostjo omogočili da je prišlo tako daleč kot je in postaja še slabše.

Ti kar miri in glancaj po dlaki tiste ki se upajo oglasiti, da ne bodo preveč v luft skakali in nepotrebne zgage vsepomembnim funkcionarskim prdcem delali. Verjetno si boš za to prislužil odlikovanje LZS. Samo ne na meni!

Tvoje leporečenje si zatakni za klobuk, jaz spoštujem ljudi vseh starosti, ki si spoštovanje zaslužijo zaradi svojih znanj, dobrih dejanj in odnosov, ostalim pa v ksiht povem, da niso vredni, da bi jih pes poscal! Stanje v kakršno so pripeljali naše lovstvo mi to njihovo "vrednost" pritrjuje.

PIKA IN AMEN!

alojz1
29. January 2011, 22:35
Milan K je skušal vrniti debato na pravo mesto. Ne spuščajmo se na raven gostilniškega čvekanja ampak skušajmo konstruktivno razpravljati.

Jaz še vedno vidim problem v mentorjih. Ti zastopajo pripravnika. Pripravnik sploh ne bi smel biti v takšni situaciji. Sploh ,če jih je več. Vsaj enega najbolj prizadevnega bi morali poslati na predavanja. S tem bi ga nagradili, ostali pa bi se tudi bolj potrudili, ko bi videli, da se trud ceni. Seveda bi se morali mentorji pogovoriti in svoje postopke utemeljiti. Tako pa delajo uravnilovko in vse kandidate mečejo v isti koš. Pri tem pa mislijo, da je to pošteno.
Prav je, da je pripravništvo od enega do dveh let. Program dela je tako obsežen, da ga v enem letu lahko opravi le najbolj zagnan pripravnik. Toliko časa pa nimajo vsi. Tisti, ki se jim ne mudi lahko kljub temu lovijo v spremstvu in niso bistveno prikrajšani.

Osebno mislim, da bi prestal Racoon tudi petletno pripravništvo, če bi to veljalo za vse. Ko pa vidi, da ponekod delajo veliko manj in gredo v prvem letu na izpit, ja... to pa boli.

POLH
30. January 2011, 06:28
Nič ne boli. Marsikdaj bi morali komu podaljšati pripravništvo še za kako leto oz. da ne bo narobe razumeti ga temeljito pripraviti na samostojno udejstvovanje. Prevečkrat sem že videl na hitro in površno priučene lovce in njihovo udejstvovanje. So me prepričali v takšno mišljenje kot ga imam.Tako pa v večini primerov samo zaradi tega, ker se članstvo stara in podobnih strahov, jemljemo na silo v naše vrste nestrpneže, kot je ta, ki se je pojavil tule na forumu.
Pa spadam med mlade prdce ( no bolj po letih, lovskega staža se je že kar nabralo).

alojz1
30. January 2011, 09:06
No pa pade neupravičeno pisanje Krampa.

Primerjajte pisanje mladega lovca Polha in starega p.. ,ki je imel tudi že nekaj funkcij, vključno z mentorstvom tretini članov v LD.
Pa ima Polh tudi prav. Zakaj želijo nekateri postati lovci po hitrem postopku (zaradi pogojev za nabavo kratkocevnega orožja) sem pa tudi že napisal.

main757
30. January 2011, 10:18
Včeraj sem se pogovarjal z našim tajnikom, starešina pa je bil žal zadržan. Mogoče pridem danes do njega.
Ja, tako mi je razložil, da nekateri nimajo pogojev (nas je pet pripravnikov) in da bomo zato opravljali izpit naslednje leto. Po njegovih zagotovilih, bomo naslednje leto lahko jagali že srnjaka. Torej, če pogledamo nasplošno, bomo prikrajšani za samostojni lov le pol leta. Lahko bi sprožil kup negodovanja in hude krvi, ampak mi ni do tega.

In ti verjameš tajniku glede lova srnjaka? Raje vprašaj gospodarja kako je z razdelitvijo dovolilnic. Srnjaka ne boš samostojno lovil še vsaj do naslednjega junija, ker boš šele takrat opravil izpit. Do takrat boš pripravnik brez pravice samostojnega lova.:icon_lol:

jazbec
30. January 2011, 11:06
Mogoče bi se glede opravljanja izpita posvetoval še z strokovnim tajnikom pri ZLD.

Veper
30. January 2011, 11:09
Kramp saj nič ne rečem, debata je zanimiva in kot lahko bereš te kolegi na lep način poskušajo zbezati iz navihtnih oblahov na trdna tla. Nihče se še ni sicer pritožil na tvoje "slovenske" izraze ,ki roko na srce niso ravno vpisani v slovar pravopisja in zato bom to storil jaz.
Skratka začni pisati spoštljivo do uporabnikov tega foruma (nismo namreč dolžni brati tvojega zaničljivega jezika) in prenehaj z gostilniškim izrazoslovjem če ne želiš razpravljati samo še v gostilnah.

Markysprej
30. January 2011, 11:29
Milan K je skušal vrniti debato na pravo mesto.

mislim da ne. grobo je zgrešil bistvo krampovega pisanja, kar mu je tudi kramp v nadaljevanju obrazložil. če je to M. naredil namenoma, je to zelo destruktivno. če pa ni, pa bi krampa lahko pobaral, kaj je mislil s tistimi ''starimi prdci''.
(ker tudi to je velik problem slovencev na splošno: vsi vse vemo, vsak točno ve kaj je drug hotel povedat, misliti, zapisati.. in potem se dela pametnega in na veliko pametuje. in točno zaradi tega izbruhnejo kregarije, ko se nato dva vžgeta, ker sta pač prepametna...)




Nič ne boli. Marsikdaj bi morali komu podaljšati pripravništvo še za kako leto oz. da ne bo narobe razumeti ga temeljito pripraviti na samostojno udejstvovanje. Prevečkrat sem že videl na hitro in površno priučene lovce in njihovo udejstvovanje. So me prepričali v takšno mišljenje kot ga imam.Tako pa v večini primerov samo zaradi tega, ker se članstvo stara in podobnih strahov, jemljemo na silo v naše vrste nestrpneže, kot je ta, ki se je pojavil tule na forumu.
Pa spadam med mlade prdce ( no bolj po letih, lovskega staža se je že kar nabralo).

to pa je druga plat medalje; da se vzame v naše vrste napačne osebke. in za take ljudi ni pomembno kako dolg je pripravniški staž (čeprav bi jih daljši verjetno prej odvrnil od namere, da postanejo lovci; vendar to tudi prinaša druge težave, npr. pri dobrih pripravnikih ipd...), ker če niso za v LZS pač niso tudi po 10 letih pripravništva. in bodo kazili ugled ter delali zdrahe tako ali drugače.
tu bi morala najbolj veljati nekakšna selekcija. ampak kdo pa bo sodnik? 'stari prdci' sigurno ne! :icon_lol:

Krpan
30. January 2011, 12:23
Kot člani društva (LD) imamo nekaj pravic da odločamo kdo je primeren in kdo ni za sprejem v naše druščino.

To da si posamezniki jemljejo(mo) pravico da sodimo o tem kdo ima moralnopolitične lastnosti za lovca in kdo ne, je zelo nevarno početje. Z tem smo si prisvojili pravice, ki nam jih nihče ni dal.

Če menimo da nekdo ni iz pravega testa za lovca mu moramo dokazati kršitve zakonodaje in pravil za katere smo se dogovorili ne pa kar tako .....

torro
30. January 2011, 13:55
To da si posamezniki jemljejo(mo) pravico da sodimo o tem kdo ima moralnopolitične lastnosti za lovca in kdo ne, je zelo nevarno početje. Z tem smo si prisvojili pravice, ki nam jih nihče ni dal.


Pa še prav hitro se taiste pravice lahko obrnejo proti nam samim.
Ne sodi, da ti ne bo sojeno, je nekoč nekdo dejal.
LP

PROF.racoon
30. January 2011, 16:55
In ti verjameš tajniku glede lova srnjaka? Raje vprašaj gospodarja kako je z razdelitvijo dovolilnic. Srnjaka ne boš samostojno lovil še vsaj do naslednjega junija, ker boš šele takrat opravil izpit. Do takrat boš pripravnik brez pravice samostojnega lova.:icon_lol:

Saj sem napisal, da ga bomo lovili naslednje leto v juniju. Dovolilnic oz. žrebanja za odstrel srnjaka nimamo. Potrebno ga je edino pokriti z odstrelom mladice ali srne.

Da bi govoril s tajnikom ZLD je že tisto, kar sem napisal, da si ne želim delati - delati hude krvi. Bo že prišel čas, ko bomo lahko mi mlajši kaj spremenili.

V sredo imamo sestanek z UO na katerem bomo pregledali delo pripravnikov. UO pa se je itak že na zadnji seji odločil (sprejeli so sklep), da gremo vsi na izpite komaj naslednje leto. Nekateri pripravniki že govorijo o izstopu. Jaz bom seveda vztrajal do konca ... :icon_wink:

PROF.racoon
30. January 2011, 18:34
No, pod nitjem "šibrenice" pod temo "12 ali 16" pa si lahko pogledate mojo novo pridobitev. Sem jo včeraj zvečer pripeljal iz Izole.
Upam, da bodo imeli mentorji kaj časa, da jo sprobam. Danes nisem imel sreče. So me vsi gladko zavrnili... :icon_cry:

Kramp
30. January 2011, 22:26
...
Če menimo da nekdo ni iz pravega testa za lovca mu moramo dokazati kršitve zakonodaje in pravil za katere smo se dogovorili ne pa kar tako .....

Bravo Krpan! Točno tako. Kongratuiram!
Za vse enako, dokazano na podlagi jasno zapisanih in točno spoštovanih dogovorjenih, zapisanih in z zakoni skladnih pravil!!!
Brihte, ki tu kar na pamet predvidevajo, da je nekdo, ki upa povzdigniti glas storil nekaj napak ali da ima skrite namene, so pač brihte kar tako. Ta, da nekdo želi postati lovec, da bo nosil pištolo je pa sploh svetovna budalaština!

Veper, briga me, naredi kar hočeš! Splošno je znano, da ste na forumu postali ritolizniki lovski vladi in se jim tudi odkrito ne upate več nič v ksiht povedati.
Leporečenje se pa vleče tudi že dolga leta in rezultata očitno kar ni. In ga na ta način tudi ne bo!.
Treba je upaliti po mizi z vso silo in to gnilo zvezo starih prdcev razsuti in postaviti novo, ki bo temeljila na pravičnosti, enakopravnosti in zakonitem delovanju! le tako bodo odnosi dobri delovna volja pa na višku.
Dokler pa stari prdci zajebavajo mlade tako kot so včasih počeli z vajenci po fabrikah in se izživljajo nad njimi, pa dobrih premikov ne bo.
In če ne gre drugače, je treba zakuriti grmade in te stare prdce zmetati gor.
Z upravnim odborom zveze v prvi vrsti, ker ravno oni podpirajo to senilno aristokracijo!

Kramp
30. January 2011, 22:31
...
Da bi govoril s tajnikom ZLD je že tisto, ...

In koga k... ima tajnik ZLD z vašim družinskim izpitom?!
Pa ne poslušaj kretenskih nasvetov! Sranje, ki ga imaš na glavi je skuhano samo in zgolj v vaši družini, ZLD pa nima prav nobene pravice se vtikati v vaše reči. Lahko so samo tiho in delajo kar jim naročite vi ali po pooblastilu zveza ali pa spokajo kufre in grejo pod hruško balinat. Za kaj drugega v večini primerov itak niso!

Potuhni se, počakaj, ker z rogatim bosti se je neumno, ko boš naredil izpit pa jim j.... m....!

Krpan
31. January 2011, 09:13
Že drugič sem ti "popravil" vulgarne izraze, ki jih uporabljaš. Ohrani primeren način komunikacije, ki se za lovca spodobi in ne svinjaj vsepovprek.Drugače bom moral ukrepati v skladu z forumskimi pravili.



Splošno je znano, da ste na forumu postali ritolizniki lovski vladi in se jim tudi odkrito ne upate več nič v ksiht povedati.


Kdo na forumu? Uporabniki, administratorji, gostje, moderatorji? Boš moral bolj natančno povedati.

Mislim, da si vsi želimo da bi bili ponosni na svojo "vlado" in na "funkcionarje", ter da bi živeli v slogi in tovarištvu.

Drugače pa je forum prostor za imnejavo mnenj. Zato so tukaj dobrodišli tisti, ki so zadovoljni z sedanjimi razmerami v lovstvu, kakor tisti ki niso. Argumenti v kulturnem dialogu, pa so orodje, ki lahko prepriča drugače misleče. In nič drugega.

Admin

alojz1
31. January 2011, 09:38
Citat Kramp: Ta, da nekdo želi postati lovec, da bo nosil pištolo je pa sploh svetovna budalaština!
Jaz sem napisal: /zaradi pogojev za nabavo kratkocevnega orožja/
Poznam pa tudi več primerov, ko so dediči postali lovci zato, da je dragoceno orožje ostalo pri hiši (z najmanj truda).

mugo
31. January 2011, 10:00
Citat Kramp: Ta, da nekdo želi postati lovec, da bo nosil pištolo je pa sploh svetovna budalaština!
Jaz sem napisal: /zaradi pogojev za nabavo kratkocevnega orožja/
Poznam pa tudi več primerov, ko so dediči postali lovci zato, da je dragoceno orožje ostalo pri hiši (z najmanj truda).

Takih se sploh ni za branit. Članarino plačajo, lovijo pa ne... :icon_lol:

alojz1
31. January 2011, 10:01
samo utemeljitev gornjega:
Dovoljenje za kratkocevno orožje se najlažje dobi, če postaneš lovec. Vse druge poti so težje, ali pa lahko nosiš orožje le na določeni relaciji, določen dan.
In v nekaterih LD je to enostavno. Postaneš pripravnik,dobiš mentorja,ki misli podobno kot Kramp in kmalu preizkušaš novo pridobitev...

Prepelicar
31. January 2011, 12:54
MilanK, navadi se brati!

Kurcam stare prdce na položajih, ki že kar nekaj let uspešno zadržujejo nezakonito stanje LZS, stare prdce v lovskih družinah, ki niso sposobni sprejeti mladih tovarišev za sebi enake in vse stare prdce, ki so s svojo pasivnostjo omogočili da je prišlo tako daleč kot je in postaja še slabše.

Ti kar miri in glancaj po dlaki tiste ki se upajo oglasiti, da ne bodo preveč v luft skakali in nepotrebne zgage vsepomembnim funkcionarskim prdcem delali. Verjetno si boš za to prislužil odlikovanje LZS. Samo ne na meni!

Tvoje leporečenje si zatakni za klobuk, jaz spoštujem ljudi vseh starosti, ki si spoštovanje zaslužijo zaradi svojih znanj, dobrih dejanj in odnosov, ostalim pa v ksiht povem, da niso vredni, da bi jih pes poscal! Stanje v kakršno so pripeljali naše lovstvo mi to njihovo "vrednost" pritrjuje.

PIKA IN AMEN!

No mladi kolega ne razburjaj se preveč, pravijo da stres škoduje lepoti. Pa nekako takole ti povem, ne misli da boste mladi kaj bistveno drugače delali po družinah, kot tastari, kaj prehitro se nalezete virusov, katere ste v dobi odraščanja tako suvereno odbijali in potem, ko prevzamete stvari v svoje roke, pa ajd po starem in udri ga miško. Nič se ne spremeni, samo psi lajajo in karavana gre dalje.

Markysprej
31. January 2011, 14:23
Bravo Krpan! Točno tako. Kongratuiram!
Za vse enako, dokazano na podlagi jasno zapisanih in točno spoštovanih dogovorjenih, zapisanih in z zakoni skladnih pravil!!!
ne da bi kaj oporekal temu kar si zapisal, ampak dodajam, da je tudi grdo obnašanje, slaba olika, ter zaničljiv odnos do drugih 'kršitev pravil, za katere smo se dogovorili'.
tko da imho mora biti celoten 'paket človeka', ne samo čista policijska kartoteka, uredu, če želi postati član zelene bratovščine...

kovač
31. January 2011, 15:45
Ja ,Kramp lepo te prosim ,poskusi nekje drugje.

MasterLesjak
31. January 2011, 17:04
Pri nas je procedura vedno ista: dve leti si pripravnik, nato greš drugo leto delati izpit(ponavadi se začne tam enkrat aprila, letos smo začeli že januarja), izpit organizira LZ(v mojem primeru je to LZ Gornje Posočje), izpit pa je vedno enak.

Kramp, ne vem od kod imaš ti toliko slabih izkušenj, ko sem jaz vstopil v LD je bilo so bili jagri pozitivno presenečeni, češ da je fajn če pride v LD nekdo, ki je tako mlad.

ostrostrelec.pero
31. January 2011, 17:36
Sedajle malo razmišljam in se skušam postaviti v krampovo kožo. Temu fantu so morali zelo veliko gorja narediti ti takoimenovani prdci (besedo stari sem spustil zaradi svojih let). Mu pa dam kar veliko prav, predvsem v tistem delu o foteljih zasedenih z isto ritjo nevem koliko časa. Fantje kar verjemite mu, da nam tiktaka zadnja ura v taki zasedbi kot je sedaj in to od LZS in ZLD navzdol. Samo poglejte in se malo zamislite nad sistemom ki sedaj funkcionira v tej naši preljubi organizaciji. Z zakonom so ukinili OZ, LZS jim pa mimo zakona daje vsa pooblastila da nas je.ejo in to z žegnom najvišjih funkcionarjev, ki so obenem vodilni možje v drugem OZ. Meni lahko pride strokovni tajnik v našem volilnem okolišu (beri OZ) vsak dan očistiti čevlje in skuhati kavo PA GA VSEENO NE POZDRAVIM NA CESTI KO SE SREČAVA. Nevem kdo je dal vodilnim možev v naši krovni organizaciji to dovoljenje da jih plačamo zato, da pooblastijo nekoga, da nas v njihovem imenu nategujejo, oni pa to brezbrižno opazujejo in se potihoma smejijo.Kramp če boš delal Egiptovski scenarij, vedi da sem v prvi vrsti zraven tebe. Sedaj pa bodo udrihali po meni samo tisti ki so v forumu samo zaradi tega da jim mine čas, ne pa zaradi tega da bi ta naš voz skupaj potegnili iz dreka, Navali narod, moje prsi so vam na razpolago.

Veper
31. January 2011, 17:58
Ostri zakaj si pa ti lahko napisal post tako kot se šika brez omenjan spolnih in kaj še vem kakšnih organov in žaljenja?? Vsi vemo ,da so potrebne spremembe in če ne bo šlo drugače pač tudi na egiptovski način vendar na tem forumu gostilniških izrazov kot sam dobro veš ne bomo dopustili. Dopuščamo pa vsako kritiko ki je napisana spoštljivo do slovenske besede.

Kramp
31. January 2011, 19:41
No mladi kolega ne razburjaj se preveč, pravijo da stres škoduje lepoti. Pa nekako takole ti povem, ne misli da boste mladi kaj bistveno drugače delali po družinah, kot tastari, kaj prehitro se nalezete virusov, katere ste v dobi odraščanja tako suvereno odbijali in potem, ko prevzamete stvari v svoje roke, pa ajd po starem in udri ga miško. Nič se ne spremeni, samo psi lajajo in karavana gre dalje.

Ne boj se zame, pijem mrlo kavo.

O se še predobro zavedam te nalezljivosti. In ravno s to pohlevnostjo, ki jo kažemo dunajski hlapci omogočamo to pokvarjenost, da ostaja.
In zato, rečem bobu bob, barabi pa baraba, pa še najmanj pridevnik pokvarjena dodam! In naše lovstvo jih je polno.
Kulturno obnašanje, kot mu pravite je pa očitno samo ritolizenje funkcionarjem, saj jih očitno nič ne gane in še naprej gnojarijo na vseh mogočih zvezah. Če bi delali, bi v vseh teh letih pridelali vsaj zakonita Pravila LZS. Tako pa jih ne vidimo, oni pa še naprej tam gori smradijo.
Dokler jih ne bodo na en ali drug način dobili po ženskem spolnem organu, se ne bo nič spremenilo. Zapišite si to za uha!

Krpan, kar, boli me spolni organ! Svoje povem, pa če se na glavo postavite. Če ne tu pa drugje.


P.S.: Zgornja objava je rahlo modificiran prepis izbrisane objave s strani moderatorjev (hvala moškemu spolnemu organu pišem in hranim v Wordu)

In Veper, vulgarizmi so točno taki kot sem jih napisal zapisani tudi v SSKJ-ju. S tem nisem nič nespoštljiv do Slovenskega jezika, saj nisem napisal niti pussy, niti dick ali cunt, niti Dik! Spomni se kakšne druge kršitve za očitek!

Kramp
31. January 2011, 19:45
... Vsi vemo ,da so potrebne spremembe in če ne bo šlo drugače pač tudi na egiptovski način...

Ne me smejat! Iz avantgarde pred leti ste postali klub mehkih cur in sedaj boš pisal o Egiptovskem scenariju. Tu si ne upaš funkcionarjem reči da so en drek vredni, besede zavijaš v celofan, pa jih boš šel s polenom po beticah tolči? Daj ne nabijaj, no!

Kramp
31. January 2011, 20:02
...
Kdo na forumu? Uporabniki, administratorji, gostje, moderatorji? Boš moral bolj natančno povedati.

Mislim, da si vsi želimo da bi bili ponosni na svojo "vlado" in na "funkcionarje", ter da bi živeli v slogi in tovarištvu.

Drugače pa je forum prostor za imnejavo mnenj. Zato so tukaj dobrodišli tisti, ki so zadovoljni z sedanjimi razmerami v lovstvu, kakor tisti ki niso. Argumenti v kulturnem dialogu, pa so orodje, ki lahko prepriča drugače misleče. In nič drugega.

Admin

Če se ne motim, si mi podal malo iztočnice. Ok, naj bo.
Bom probal malo gobec nazaj držati, obljubim pa ne.

Torej, začnimo:
Odgovor na vprašanje "kdo". Tako moderatorji kot dokaj uporabnikov. Pred leti je bilo čutiti dokaj avantgardnega zagona in odpora do takratnega Mahnetovega vodstva LZS. Sem tudi sam kaj napisal pod takratnim nickom.
Odkar je specialni president Krope, ste sulice otopili z razlago, da dela prav. Dela spolni organ ne pa prav. Če bi, bi bil že kakšen rezultat. Tako pa še vedno harajo po zvezi eni in isti stari prdci in vehementno učijo druge pameti, a ta vsebrihtna pamet vse skupaj pelje direkt v greznico.
Skratka, prav nič se ni spremenilo na bolje, niti malo se ni ustavilo premikanje lovstva navzdol, vi ste pa postali lepo olikani in solidarni. Temu rečem kolaboracija, vam pa kolaboracionisti. Zato tudi ni nič brati objav nasprotnikov, saj jim stanje še kako ustreza. Vi malo meglo mešate, bistvene reči pa ostajajo lepo skrite v ozadju. Kot medij ste se nesposobni spoprijeti z resnimi problemi lovstva, postali ste rumeni tisk. Le da ne debatirate kdo je nategnil čepinovo Uršo, temveč kakšno flinto ima kdo. Isto analno blato, samo drug paketek.

Ponosni na vlado in funkcionarje? Ja čudovito, srečni složni lepi in zadovoljni. Pa kje ti živiš? Je na Marsu kakšna nova kolonija, pa si dol padel?
V nobeni zdravi družbi ni in ne sme biti da bi vsi "bili ponosni na svojo vlado". Ker to pomeni stagnacijo, nerganje opozicije pa napredek, ker povzroči da se stvari premikajo. A v naši organizaciji se že leta nič ne premakne, nergati se ne sme, vi ste pa vlogo opozicije opustili. Očitno imate neke računice ali pa ste se prodali!

Tako, Krpan moj dragi, sedaj pa le po mesarico!

Veper
31. January 2011, 20:03
Kramp najprej se podpiši z imenom in priimkom tako kot sem se jaz pod svoje poste, da ti bom verjel na besedo o velikosti tvojih prašnikov. Potem pa si odpri novo temo kjer se bomo udarili o tem kako bo kdo komu kaj in zakaj ,predvem pa kdo ima večja j....a če se ve za koga gre. Saj vem da boš sedaj napisal neko ime in priimek ki si ga boš izmislil ampak saj ni hudega te razumem.

Kramp
31. January 2011, 20:21
Kramp najprej se podpiši z imenom in priimkom tako kot sem se jaz pod svoje poste, da ti bom verjel na besedo o velikosti tvojih prašnikov. Potem pa si odpri novo temo kjer se bomo udarili o tem kako bo kdo komu kaj in zakaj ,predvsem pa kdo ima večja j....a če se ve za koga gre. Saj vem da boš sedaj napisal neko ime in priimek ki si ga boš izmislil ampak saj ni hudega te razumem.

A tako, Mihec, kje pa je sedaj tvoje zagovarjanje izpred let, ko so imena pisočih hoteli takratni predstavniki in zagovorniki zveze, ko so se še oglašali na forumu? Kaj nisi ravno ti takrat nekaj pisal, da je pomembno mnenje in vsebina in ne kdo ga poda? A sedaj te pa skeli? Kar naj!

In seveda imaš prav, lahko bi napisal karkoli pa četudi bi svojega, ti ne bo nič pomenilo, dokler se osebno ne spoznamo.
To se lahko zgodi, ko bova šla s Pero-m v prvi vrsti po Egiptovskem scenariju na Župančičevo. Pa dvomim, da boš zraven, če pa že, pa še vedel ne boš zakaj si tam, ker vsaj sodeč po tem kaj se zadnje čase na tem forumu (ne) dogaja, sploh niste več na tekočem kje bi bilo treba kaj podminirati, da bi se kaj na bolje spremenilo.
Zato pa tam dobro vedo kaj in kako minirajo, a so modro tiho in lepo potihem rovarijo dalje. Vi pa le za sladkorečenje poskrbite. Mogoče pade kakšna drobtinica za sodelovanje.

Veper
31. January 2011, 20:42
Kramp zate sem Miha in ko boš polizal svojo liziko boš mogoče vedel zakaj. No kar pa se tiče odhoda Perota in tebe na zvezo me pa le pokličita zraven bom z veseljem prišel. In še o tistem kako sem zagovarjal anonimnost,jo še sedaj vendar svoje že dolgo ne več menda ti je jasno zakaj.

PROF.racoon
31. January 2011, 21:20
A ne bi vi mogoče na katerem drugem nitju o tem, kdo ima večja jajca? :icon_confused:

Sprašujem o predavanjih, pa pride to ven. Če ne bi imel trše kože, bi verjetno že resno razmišljal o izstopu iz LD...

Če vas kaj potolaži, naj vam še za na konec povem, da je tako povsod, kjer se ljudje povezujejo v društva in podobne oblike. Govorim iz izkušenj. To je bilo in bo, žal, ostalo. Včasih se menja le polariteta... :icon_wink:

LP

Markysprej
31. January 2011, 21:28
res ne razumem, zakaj toliko onaniranja ob tem, da nekdo zapiše svoje podatke pod svoje poste (tudi pri kritikah v lovcu opažam podobno težnjo).
da bodo imeli večjo težo? morda bolj verodostojni? imho ne. smo na internetnem forumu, LOOOOOOOOOOOOL:icon_lol:. zato vse, kar je onstran IP-ja ter pred kratkim ustvarjenega email naslova tu načeloma ni oprijemljivega, da bi lahko zatrdno vedeli, da je kranjski janez podpisan pod postom resnično jani:icon_wink:.

alojz1
31. January 2011, 21:54
Sprašujem o predavanjih, pa pride to ven. Če ne bi imel trše kože, bi verjetno že resno razmišljal o izstopu iz LD...
LP

Ali sem imel prav, ko sem ti svetoval, da se post izbriše? Koliko škatel tablet proti glavobolu se že porabil? :icon_lol:

torro
31. January 2011, 22:55
Sprašujem o predavanjih, pa pride to ven.
LP

Predavanja kot predavanja, pa kaj.
Nova spoznanja ne škodijo :icon_twisted::icon_lol:.
LP

PROF.racoon
31. January 2011, 23:20
Ali sem imel prav, ko sem ti svetoval, da se post izbriše? Koliko škatel tablet proti glavobolu se že porabil? :icon_lol:

Kje delaš Alojz? Lahko bi bil vedeževalec... :icon_lol:

Raje kakšno tablico čokolade pojem. Me prav pomiri...

MilanK
1. February 2011, 03:44
Vprašanje PROF.racoon se je razvilo v pravo polemiko in ta kaže na stanje duha v našem lovstvu. Vprašanje ni bilo konkretno, ampak splošno. Zato so tudi odgovori lahko samo splošni in ne konkretni. Niso nam znani akti konkretne LD, niti ali so pripravniki opravili vse naloge po programu pripravništva ali ne. Prav tako nam niso znani razlogi, zaradi katerih LD pripravnikov ne bo poslala na opravljanje teoretičnega dela lovskega izpita. Zaradi tega ne moremo reči, da je LD ravnala samovoljno in nezakonito, niti da je ravnala pravilno in zakonito. O tem lahko le ugibamo, konkretnega odgovora pa ne moremo podati, ker nam dejstva niso povsem in v celoti znana. Govorimo lahko le o tem kako je lovsko pripravništvo na splošno normativno urejeno in kdaj pripravnik pridobi pravico do opravljanja lovskega izpita oz. kdaj ga je LD dolžna prijaviti k opravljanju tega izpita. Iz do zdaj znanega lahko rečemo le to, da stališče LD, da pripravnikov ne bo poslala oz. prijavila na opravljanje lovskega izpita zato, ker nekateri izmed njih niso opravili vseh nalog, ki bi jih kot lovski pripravniki morali po programu pripravništva opraviti, ni utemeljen razlog, zaradi katerega bi LD lahko zavrnila prijavo k opravljanju lovskega izpita tistemu ali tistim pripravnikom, ki so te naloge pošteno in vestno opravili in s tem tudi izpolnili pogoje za opravljanje lovskega izpita. Pri vsem tem ima pomembno vlogo tudi mentor. Če on oceni, da pripravnik izpolnjuje vse pogoje za prijavo k lovskemu izpito, potem je njegova dolžnost, da to UO ali komisiji tudi jasno pove, po potrebi pa tudi zahteva, da se njegov pripravnik prijavi k opravljanju izpita, ker za zavrnitev njegove prijave ni nobenih upravičenih in utemeljenih razlogov. V praksi v marsikateri lovski družini ni tako in se mentor praviloma sprijazni z odločitvijo UO ali komisije, pri čemer pa pozablja, da je bila s tako odločitvijo UO ali komisije zavrnjena tudi njegova ocena pripravnika, njegovo mnenje ali predlog. Na to pa ne bi smel kar tako pristati in bi moral zahtevati jasno obrazložitev in utemeljitev take odločitve in to zaradi varstvo svojega mentorskega ugleda, lovske strokovnosti, pravičnosti, objektivnosti in zakonitosti ter zaradi varstva pravic, interesov in upravičenj svojega pripravnika.

Če je pripravnik opravil vse naloge in praktični del izpita, potem LD pač nima nobenih utemeljenih razlogov, da ga ne bi poslala na teoretični del lovskega izpita in to ne glede na to, da vsi njeni pripravniki ne izpolnjujejo vseh pogojev za napotitev na lovski izpit. Vsak pripravnik se individualno obravnava, v primeru zavrnitve njegove prijave na opravljanje lovskega izpita pa mora LD to svojo odločitev utemeljiti in obrazložiti. Torej, če lovski pripravnik izpolnjuje vse pogoje, potem njegova napotitev ali prijava na opravljanje teoretičnega dela lovskega izpita ne more biti odvisna od dobre volje UO ali kake druge komisije. Pri tem je tudi mentor dolžan pomagati pripravniku in se zanj odločno zavzeti v primeru, da ga UO iz neutemeljenih razlogov noče napotiti na opravljanje lovskega izpita. Tudi pripravnik lahko pismeno zahteva, da ga LD prijavi k opravljanju izpita, če meni, da izpolnjuje vse pogoje, da je torej opravil vse naloge iz programa pripravništva. Pravice, tudi članske, se same od sebi ne uresničujejo. Zanje se moremo odločno boriti, vendar s pravnimi sredstvi. Ker edino na tak način jih lahko uveljavimo ali si jih s pravnimi sredstvi izborimo. Če mirno gledamo in sprejemamo kršitve naših članskih pravic, potem se stanje nikoli ne bo spremenilo. Danes se kršijo nam, jutri se bodo drugim. Potem to postane navada in splošna ter vsakdanja praksa. Z njo pa pride negodovanje, jeza, prepir, zamera, neenakost, šikaniranje in še kaj slabega in podobnega. Če bomo nepravilnosti, kakršne koli že, samo opazovali, nič pa ukrenili za njihovo odpravo, potem se nič ne bo spremenilo. Pravnih sredstev za odpravo le teh je dovolj, le posluževati se jih moramo. Nihče pa namesto nas nepravilnosti ne bo odpravil. Te lahko odpravimo le in samo sami.

PROF.racoon, če meniš oz. si prepričan, da si opravil vse naloge in obveznosti iz programa pripravništva in da izpolnjuješ vse pogoje za napotitev na opravljanje teoretičnega dela lovskega izpita, potem imaš pravico od UO zahtevati, da te ta na omenjeni izpit prijavi. Če tej tvoji zahtevi morda ne bi ugodil in bi jo zavrnil, potem lahko zahtevaš pismeno obrazložitev in utemeljitev zavrnitve. Na tak način se sporne zadeve rešujejo in pravice uveljavljajo, druge pravne poti ni. Lahko pa se s tem, da ne greš na izpit sprijazniš in čakaš do naslednjega leta. Sam presodi kako boš ravnal. Lahko potrpiš in čakaš, lahko pa svoje pravice uveljavljaš, vendar po pravni poti. Saj če drugim očitamo protipravna ravnanja, potem se sami ne smemo pri uveljavljanju svojih pravic posluževati nepravnih sredstev, saj bi potem delali enako in podobno, kot oni, katerim očitamo, da delajo nezakonito.

Od srca ti želim, da bi uspešno in čimprej opravil lovski izpit.

Kramp
1. February 2011, 07:24
Kramp zate sem Miha in ko boš polizal svojo liziko boš mogoče vedel zakaj. No kar pa se tiče odhoda Perota in tebe na zvezo me pa le pokličita zraven bom z veseljem prišel. In še o tistem kako sem zagovarjal anonimnost,jo še sedaj vendar svoje že dolgo ne več menda ti je jasno zakaj.

Lej ferbcov ne rabiva. Kvečjemu tiste ki imajo kaj argumentirano povedati, pa forumaši že dolgo niste več med njimi vključno s teboj, Mihec. Le kakšen od mladih vsake toliko nakaže kaj, ker pač čutijo na svoji koži vso oholost in pokvarjenost lovskih funkcionarjev.

Pa ne misli, da sem se oglasil da bi tebe in Krpana dražil. Zato imam bolečino v predelu svojega spolnega organa.
Oglasil sem se, ker je bilo treba reči bobu bob. Sedaj pa kar naprej onanirajte, jaz sem v temi pripravnikov svoje povedal in sem prepričan da dokler ne bodo vzeli vajeti lovstva v roke lovci izpod 30 let, bo vse skupaj moški spolni organ.

pranger
1. February 2011, 09:37
Oglasil sem se, ker je bilo treba reči bobu bob. Sedaj pa kar naprej onanirajte, jaz sem v temi pripravnikov svoje povedal in sem prepričan da dokler ne bodo vzeli vajeti lovstva v roke lovci izpod 30 let, bo vse skupaj moški spolni organ.

V LD imate vodstvo takšno kot ste ga izvolili.
Kramp ali si prepričan, da bodo tisti izpod 30 let bolj korektni do pripravnikov oz. solovcev v LD?:icon_confused:

bostjan
1. February 2011, 09:40
Racoon!
Koliko je star mentor kako se razumeta!???
Vprašam zato ker če so to sprejeli po tem ko si postal pripravnik potem za tebe to nebi smelo veljat in bi moral it na izpite po prejšnjem sistemu ki ste ga imeli!Mentor bi moral temu nasprotovat in pripravnika zaščiti se zavet da gre na izpit po starem sistemu!

(To je isto kot ti ki izpolnjujejo pogoje in so v postopku za upokojitev gredo v penzijo še po prejšnjem sistemu!Ti ki pa gredo na novo pa grejo po novem sitemu )

Upam da nisem napalma prilil z mojo izjavo!:icon_eek:

alojz1
1. February 2011, 10:09
No počasi (ampak res počasi) boste ugotovili, da so korenine vsega v mentorju.
Kdor ne ve kaj ta beseda pomeni, naj pogleda v slovar
Mentor vodi pripravnika (če je pripravljen sodelovati seveda) skozi pripravništvo in zastopa njegove interese (ki jih pripravnik še ne pozna v celoti) v LD.
Mentor mora poznati zakone, (pripravnik jih šele spoznava), Imeti mora andragoško izobrazbo, (ali vsaj opravljen tečaj andragogike, ki ga je omogočila LZS) in seveda moralne kvalitete. Odsotnost predvsem zadnjega pa sproži debate, ki smo jim priča zadnje dni.

alojz1
1. February 2011, 10:21
Seveda pa ne moremo soditi, ker ne poznamo vseh dejstev. Popolnoma se strinjam z Mlanom K ,ki je to obširno in lepo razložil.

bostjan
1. February 2011, 11:02
Tudi jaz se strinjam z MILANOM K prebral njegov zadnji post sem ga prej zgrešil in ni bil moj namen bilo koga obtoževat če je kdo tak razumel se opravičujem!
To sem omenil ker marsikateri pripravnik ni šel na izpite ko bi lahko zaradi mentorja ker je bil površen ali ne zainteresiran pa je vse eno sprejel funkcijo mentorja!
Je pa tu še ena stvar če ga dajo zdaj na izpite ali pozneje kak odnos bodo meli do njega bo (zdrahar) mu bodo metali polena pod noge ga tak daleč spravli da bo se prepisal v drugo LD če ga bojo sprejeli ker bo imel sloves zdraharja čeprav neupravičeno ker se bori za svoje pravice ali bo zaradi pritiskov celo izstopil iz lovskih vrst! TUDI TO SE NA ŽALOST DOGAJA!

TUDI JAZ TI ŽELIM DA ČIM PREJ OPRAVIŠ IZPIT IN OBILO LEPIH LOVSKIH TRENUTKOV!

main757
1. February 2011, 11:15
Racoon, na Ptuju bi se spravil med jagre in naredil izpit. Ne pa te sedaj notranjčki nekej hebejo.

Kramp
1. February 2011, 19:49
...
Kramp ali si prepričan, da bodo tisti izpod 30 let bolj korektni do pripravnikov oz. solovcev v LD?:icon_confused:

Glede na sedanje izkušnje v našem lovstvu sem prepričan, da tisti nad povprečno starostjo, ki je dokaj visoka, to vemo vsi, niso ne korektni niti sposobni. Ta generacija je jasno dokazala, da pelje navzdol že nekaj dolgih let.
Mlada generacija pa se še ni imela prilike izkazati, tudi če ne predvsem po zaslugi starih prdcev, zato polagam upanje nanjo.

Kramp
1. February 2011, 19:57
No počasi (ampak res počasi) boste ugotovili, da so korenine vsega v mentorju.


Se popolnoma strinjam. A glede na tečaj za mentorje pred nekaj leti v ZLD Ljubljana, ne morejo biti kaj prida, saj tečaj ni bil pol ženskega spolnega organa mrzle vode vreden. Čisti formalizem, pa še to slab. K sreči imam sam andragoško izobrazbo in upam da nekaj zdrave pameti. Svoje pripravnike sem uspešno zastrupil, da spoštujejo zapisana pravila in se na njihovi osnovi in zakonov potegnejo za svoje pravice in upam da bodo to tradicijo ponesli naprej. Ne samo v tem svojem, tudi v širšem krogu ne vidim druge poti, saj stari prdci povsod uspešno mešajo meglo in skušajo onemogočiti mlade na vsakem koraku. Po njihovem naj bi bili mladi v družini za to, da starim prdcem rit odnašajo. Pa se že vroča kri greje in bi se morala v celotnem našem lovstvu!

PROF.racoon
1. February 2011, 19:57
@MilanK:
Hvala za obširen odgovor! O vsem tem, kar si mi napisal, sem že prej premleval. Jutri imamo sestanek in bom videl, kaj bodo povedali...
Predavanja pa so se začela danes... :icon_cry:

@main:
Ljubezen me je zapeljala v druge konce...
Boš pa me kaj povabil na fazane, ker jih pri nas enostavno nimamo...

Hvala vsem za vzpodbudne besede!

Danes sem se opremil še z municijo za svojo novo OO ...

main757
2. February 2011, 11:14
@racoon: Kandidatno listo mam zasedeno:icon_biggrin:

Motikca
11. February 2011, 06:49
Admin, ali lahko, prosim, prestaviš moj prejšnji post pod temo Pripravniki in lov? Sem malo zgrešil. Hvala!

Ššššššššttt, ne budi ga, še spi!

Veper
11. February 2011, 11:28
Prof racoon saj ni tako hudo zgrešeno tako da bom kar pustil tukaj.

..sem pa že jaz premaknil 2,3 sekunde preden si napisal tale post..ADMIN

ANDIGS
14. February 2011, 07:01
V petek sem uspešno opravil zagovor praktičnega dela v družini,danes roma prijava v Celje,predavanja se začnejo v začetku marca.

PROF.racoon
14. February 2011, 15:37
V petek sem uspešno opravil zagovor praktičnega dela v družini,danes roma prijava v Celje,predavanja se začnejo v začetku marca.

Čestitam!

Markysprej
14. February 2011, 16:54
V petek sem uspešno opravil zagovor praktičnega dela v družini,danes roma prijava v Celje,predavanja se začnejo v začetku marca.

a je možno kako drugače?:icon_lol: in pa btw, ni malo pozno za prijavo? da te niso prepozno prijavili...:icon_confused:

PROF.racoon
14. February 2011, 21:30
Mi smo imeli rok dva dni pred začetkom predavanj. (predavanj na katera grem naslednje leto) :icon_confused:

rikec
14. February 2011, 21:38
Kako naslednje leto Profesor??? A ne boš letos delal izpita????

PROF.racoon
14. February 2011, 22:01
Vidim, da nisi prebral cele teme... So ga stari pripravniki zajeb.li in zdaj moramo mi njihov davek plačevati. Krivda pa je samo na njihovih mentorjih, ki jih niso pravilno usmerili. Zgovarjajo se na en člen iz Poslovnika za katerega sem jim še bedak sam povedal (dobro, da ni po moji krivdi). Glave mislijo, da se bo s tem kaj spremenilo, da bomo sedaj postali boljši lovci, pa mislim, da bo samo slabše, ker se gojijo že osebne zamere (pa ne od mene). Če misliš postati dober lovec je odvisno samo od posameznika in njegove narave. Kdor bo želel krasti divjad, streljati po vsem kar leze in gre, ne da bi o tem prej razmislil, loviti s psi brez papirjev itn., ne bo pomagalo niti 5letno pripravništvo. Eni pa se trudimo, želimo pomagati družini s koristnimi nasveti in delom, pa te kar potunkajo skupaj z ostalimi. Res lep odnos moram reči...

V naši družini imajo, žal, zelo napačen pristop do pripravnikov. Nekaj zahtevajo od nas, pa sami ne vedo kaj... Obljubljajo eno, pa se malo veter obrne in je vse drugače...
Med nami pripravniki so tudi takšni, ki jih njihov mentor, kljub ne vem koliko klicev in prošenj, ni peljal v enem letu niti na en izhod (vedno izgovor "jutri", "drugič",...). To mu na sestanku poveš direkt v obraz, je čisto tiho, in odgovor veljakov je bil takoj, da se bo mentor poboljšal. Res, da te mine...

Bomo potrpeli, kar pa ne morem trditi za nekatere druge...

rikec
15. February 2011, 07:23
Vidim, da nisi prebral cele teme... So ga stari pripravniki zajeb.li in zdaj moramo mi njihov davek plačevati. Krivda pa je samo na njihovih mentorjih, ki jih niso pravilno usmerili. Zgovarjajo se na en člen iz Poslovnika za katerega sem jim še bedak sam povedal (dobro, da ni po moji krivdi). Glave mislijo, da se bo s tem kaj spremenilo, da bomo sedaj postali boljši lovci, pa mislim, da bo samo slabše, ker se gojijo že osebne zamere (pa ne od mene). Če misliš postati dober lovec je odvisno samo od posameznika in njegove narave. Kdor bo želel krasti divjad, streljati po vsem kar leze in gre, ne da bi o tem prej razmislil, loviti s psi brez papirjev itn., ne bo pomagalo niti 5letno pripravništvo. Eni pa se trudimo, želimo pomagati družini s koristnimi nasveti in delom, pa te kar potunkajo skupaj z ostalimi. Res lep odnos moram reči...

V naši družini imajo, žal, zelo napačen pristop do pripravnikov. Nekaj zahtevajo od nas, pa sami ne vedo kaj... Obljubljajo eno, pa se malo veter obrne in je vse drugače...
Med nami pripravniki so tudi takšni, ki jih njihov mentor, kljub ne vem koliko klicev in prošenj, ni peljal v enem letu niti na en izhod (vedno izgovor "jutri", "drugič",...). To mu na sestanku poveš direkt v obraz, je čisto tiho, in odgovor veljakov je bil takoj, da se bo mentor poboljšal. Res, da te mine...

Bomo potrpeli, kar pa ne morem trditi za nekatere druge...

Mogoče pa čutijo nekakšno "konkurenco" in se vas morajo nekako še odkrižat za kakšno leto... in to je bila očitno zelo dobra priložnost za njih.

ANDIGS
15. February 2011, 11:26
Sem zadnjič govoril z enim starejšim gospodom,lovcem.Bil sem pri njemu službeno,pa mi je pokazal lovsko sobo,tako polno trofej,da te kap.In je rekel,ja včasih je bilo lepo,ko smo v družini lahko jagali srnjake samo pet lovcev,vsako leto sem jih kakšne štiri.Sedaj pa je vse narobe,ker jih lahko jagajo tudi mlajši lovci.Pripada mi komaj eden na leto.
Katastrofa!

Veper
15. February 2011, 11:39
O tem oviranju in zadrževanju smo že pisali in resnično je neverjetno kako po nekaterih družinah stvari tečejo. Tukaj je potrebno pač prevzeti vajeti v roke in spemeniti interno zakonodajo.To pa se najlaže izvede tako,da se pomladi UO in sprejme nova pravila. Dan današnji je potrebno veliko znanja ,da se lahko vodi LD in tukaj je hakeljc ki gre na roke mlajšim, izobraženim lovcem.

pranger
15. February 2011, 12:44
Tukaj je potrebno pač prevzeti vajeti v roke in spemeniti interno zakonodajo.To pa se najlaže izvede tako,da se pomladi UO in sprejme nova pravila. Dan današnji je potrebno veliko znanja ,da se lahko vodi LD in tukaj je hakeljc ki gre na roke mlajšim, izobraženim lovcem.

Za to je potreben čas, ki se meri v letih.:icon_wink:

Markysprej
15. February 2011, 14:46
Sem zadnjič govoril z enim starejšim gospodom,lovcem.Bil sem pri njemu službeno,pa mi je pokazal lovsko sobo,tako polno trofej,da te kap.In je rekel,ja včasih je bilo lepo,ko smo v družini lahko jagali srnjake samo pet lovcev,vsako leto sem jih kakšne štiri.Sedaj pa je vse narobe,ker jih lahko jagajo tudi mlajši lovci.Pripada mi komaj eden na leto.
Katastrofa!

ja, točno o takih 'starih prdcih' je kramp govoril:icon_lol:

Markysprej
15. February 2011, 14:52
glede dobe pripravništva pa sem sam dobil občutek, da bi bilo dobro zame če bi začel z udeleževanjem na jesenskih skupnih lovih (oktober), pač večinoma v pogonu, nadaljeval čez naslednje leto in naredil 1. pomoč in balistiko, potem pa so predavanja februarja z zaključkom v maju. torej skupaj ~18 mesecev oz. leto in pol. to se mi zdi zelo uredu čas. sam sem začel nekje marca ali aprila, torej sem imel skupaj 13-14 mesecev pripravniške dobe, kar se mi je zdelo malce premalo, pogrešal sem skupne love da že prej spoznam teren in ljudi. kar pa je več, da bi bil 2,5 leti pripravnik pa bi se mi zdelo nategovanje s strani družine. razen če bi bil zaključek tečaja namesto maja nekje jeseni in bi bil pripravnik 2 leti. to se mi zdi maximalno sprejemljivo. vse kar pa je več pa ne odobravam.

ANDIGS
16. February 2011, 14:54
Jaz sem dal prošnjo septembra 2009.Oktobra so me poklicali na razgovor,in me takoj porabili za delovne akcije,udeležil pa sem se tudi vseh skupnih lovov 2009/10 in potem 2010/11.Uradno pa sem bil sprejet na občnem zboru marca 2010.Letos tudi nisem več brakiral,ampak so me že dali na štant.

main757
16. February 2011, 15:03
Andigs, ti si še pripravnik? Si bil sam na štantu?

Markysprej
16. February 2011, 15:24
Jaz sem dal prošnjo septembra 2009.Oktobra so me poklicali na razgovor,in me takoj porabili za delovne akcije,udeležil pa sem se tudi vseh skupnih lovov 2009/10 in potem 2010/11.Uradno pa sem bil sprejet na občnem zboru marca 2010.Letos tudi nisem več brakiral,ampak so me že dali na štant.
moje razumevanje zakona pravi, da si bil sprejet kot polnopravni član s trenutkom, ko si plačal članarino. (le loviti nisi smel ker nisi imel licence)
da te ne bo kdo nategoval.:icon_wink:

alojz1
16. February 2011, 15:28
Andigs, ti si še pripravnik? Si bil sam na štantu?
Treba je vedeti
v primeru, da pripravnik , ki ga na skupnem lovu dajo na stojišče brez spremljevalca lahko stori prekršek. On ne nosi posledic pač pa odgovorna oseba LD

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 15:59
Če to vprašanje ne spada sem ga prosim prestavite.
Če ima pripravnik že orožje(kratkocevno) in opravljen tečaj in izpit o varnem rokovanju z orožjem, a mora na pripravniškem tečaju še enkrat obiskovati tečaj o tej zadevi. Hvala za odgovore.

alojz1
16. February 2011, 16:11
Imaš izpit in voziš škodo. Ali moraš ponovno opravljati izpit, če kupiš golfa?
Mora pa opraviti streljanje z lovskim orožjem (vpis v dnevnik).

jazbec
16. February 2011, 16:15
Lansko leto sem imel primer, ko so skoraj vsi pripravniki že imeli oržne liste, ker so bili ali v strelskih društvih, ali pa zaposleni pri policiji.
In jim ni bilo potrebno opravljat izpita iz rokovanja z orožjem. Samo potrdilo so priložili, in je bilo Ok.

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 16:17
Še to.. KDO to določi a ga moraš ponoviti? LZS ali je spet samovolja tajnika oz.

alojz1
16. February 2011, 16:30
Pero ali imaš spet probleme z birokrati???

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 16:38
Pa to niso birokrati, eto sedaj me pa brišite . o tem je govoril kramp . STARI PRDCI nas je.ejo. Dobesedno. NE brišite posta, brišite perota.

alojz1
16. February 2011, 16:46
Sem že enkrat napisal. LZS ima skupne službe. Tajnik naj jih vpraša, če sam ne ve. Ne vem pa tudi zakaj imamo dva (pogodbena) pravnika.Takšna vprašanja sigurno ne rešuje mentor.
Pero kar mirno kri (in roko).

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 16:55
Tukaj sploh ni vprašanje mentor, on je točno vedel, da mu ni treba ponovno iti na izpit o tej zadevi. Problem je spet v tajniku OZ. ki je najpametnejši na svetu, pa kaj na svetu, naj pod soncem. On je že javno povedal da pravilniki LZS zanj ne veljajo. Me pa zanima če bi bilo potrebno iti temu pripravniku na ta izpit če bi bili v zld.

MetalHack
16. February 2011, 18:08
Tukaj sploh ni vprašanje mentor, on je točno vedel, da mu ni treba ponovno iti na izpit o tej zadevi. Problem je spet v tajniku OZ. ki je najpametnejši na svetu, pa kaj na svetu, naj pod soncem. On je že javno povedal da pravilniki LZS zanj ne veljajo. Me pa zanima če bi bilo potrebno iti temu pripravniku na ta izpit če bi bili v zld.

Pero, priporočam, da vprašanje in opis situacije pošljete direktno na LZS k konkretni osebi zadolženi za izobraževanje! Kar naj se ve, kaj počno na "vašem" ZLD. Sicer malo pozno, a vendar. zakaj jih niste prijavili na izobraževanje v Zasavski ali Ljubljanski konec?

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 18:17
Prjatu, pa ta forum vsi na LZS prebirajo. Če bi hoteli kaj ukreniti bi tudi brez prijave ukrepali. Pa poslušajte še to: ker nismo v zvezi morajo naši pripravniki plačati 60€ več kot"domači" pripravniki. Sedajle sem se pogovarjal z dotičnim pripravnikom in baje tudi predavatelj ki je imel ta predmet ni hotel priznati izpit. Sem pa v prejšnjem postu ga malo pihnil, ko sem rekel da je imel samo kratkocevno orožje: imel je že par dolgocevnih pušk z katerimi je v spremstvu mentorja že tudi izvrševal lov in tudi tekmuje že celo sezono z nami.

jok
16. February 2011, 18:20
Leta 2009 sem opravil tečaj in izpit varnega rokovanja z orožjem v organizaciji JBI d.o.o. iz Medvod. Prav tako sem za nabavljene kose orožja opravil posebni praktični preizkus o ravnanju z orožjem pri isti organizaciji.

Na praktičnem preizkusu lovskih pripravnikov v organizaciji ZLD, ki sem ga uspešno opravil, pa so mi predstavniki ZLD razložili, da že opravljen preizkus iz Medvod ni primeren za lovsko orožje in da moram izobraževanje opraviti v organizaciji LZS.
Po plačanih 33,60 € in preživetih dveh dopoldnevih v učilnici sem ponosni lastnik Potrdila o opravljenem izobraževanju o rokovanju z orožjem, ki ga je izdala LZS.

Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice. :icon_cry:
Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ... :icon_study:

MetalHack
16. February 2011, 18:31
Prjatu, pa ta forum vsi na LZS prebirajo. ...

Če ni tožnika, ni sodnika. Vrana vrani oči ne izkljuje.
Mislim, da je s tem vse povedano.

JAKAJEŽ
16. February 2011, 19:00
Pero ali imaš spet probleme z birokrati???

On jih ima večkrat:icon_wink:

lp

ostrostrelec.pero
16. February 2011, 19:08
On jih ima večkrat:icon_wink:

lp

V ld vas birokrate že pustim čisto pri miru.

Markysprej
16. February 2011, 20:08
Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice. :icon_cry:
Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ... :icon_study:

morda si to raje predstavljaj kot da greš na faxu ali OŠ/SŠ na predavanja in izpit, potem pa hočeš dobiti oceno/potrdilo, pa čeprav nisi tam upisan... mislim da to ne gre.
z anologijo 'ocenjevalci vin - vinogradniki' tudi nisi pravo izbral; pravilno bi bilo da si se udeležil tekmovanja v ocenjevanju vin pa ti hočejo podeliti priznanje za naj vinogradnika, ti pa niti vinograda nimaš. potemtakem ti za nekaj kar (še) nisi ne morejo izdati potrdila. isto je z ocenjevanjem lovskih trofej, imho.

alojz1
16. February 2011, 20:16
morda si to raje predstavljaj kot da greš na faxu ali OŠ/SŠ na predavanja in izpit, potem pa hočeš dobiti oceno/potrdilo, pa čeprav nisi tam upisan... mislim da to ne gre.
z anologijo 'ocenjevalci vin - vinogradniki' tudi nisi pravo izbral; pravilno bi bilo da si se udeležil tekmovanja v ocenjevanju vin pa ti hočejo podeliti priznanje za naj vinogradnika, ti pa niti vinograda nimaš. potemtakem ti za nekaj kar (še) nisi ne morejo izdati potrdila. isto je z ocenjevanjem lovskih trofej, imho.

Na vsaki šoli ti že opravljene izpite od drugod enostavno vpišejo
Tudi v drugem primeru si užgal mimo.
Upam, da boš na obveznem preiskusu pušk bolje zadel

pranger
16. February 2011, 20:49
Na vsaki šoli ti že opravljene izpite od drugod enostavno vpišejo
Tudi v drugem primeru si užgal mimo.
Upam, da boš na obveznem preiskusu pušk bolje zadel

Alojz1 bodi bolj natančen. Izpit ti priznajo, če je bil program pri predmetu enak oz. podoben. Ne gre tako enostavno kot si napisal!:icon_wink:

alojz1
16. February 2011, 21:06
Alojz1 bodi bolj natančen. Izpit ti priznajo, če je bil program pri predmetu enak oz. podoben. Ne gre tako enostavno kot si napisal!:icon_wink:
Res je. Pripravnik že lasti kratkocevno in dolgocevno lovsko orožje - (tako je Pero napisal). Da je pridobil orožni list je že opravil izpit. Zakonski pogoji za nošenje orožja so že izpolnjeni.
Lovska pravila pa določajo tudi preizkus o varnem rokovanju in doseženem ustreznem rezultatu, ki se vpiše v dnevnik (če ni bilo v zadnjem letu kakšne spremembe). Zato sem uvodoma napisal, da mora opraviti samo še streljanje (glinasti golobi in krogla).
Če se motim, mi napišite po katerem členu zakona je drugače. Bom vesel popravka.

PROF.racoon
16. February 2011, 21:15
Če to vprašanje ne spada sem ga prosim prestavite.
Če ima pripravnik že orožje(kratkocevno) in opravljen tečaj in izpit o varnem rokovanju z orožjem, a mora na pripravniškem tečaju še enkrat obiskovati tečaj o tej zadevi. Hvala za odgovore.

Mene so hoteli nategniti, pa sem kar direkt povedal, da ne bom še enkrat plačeval za nekaj, kar že imam.
Prej sem posedoval orožni list (ne posestnega) za šport v katerem imam vpisane tri kose orožja. Zdaj posedujem dva orožna lista, enega za šport in enega za lov.
Opravil pa sem seveda praktični preizkus z lovskim orožjem.

PROF.racoon
16. February 2011, 21:18
Še to.. KDO to določi a ga moraš ponoviti? LZS ali je spet samovolja tajnika oz.

Krivi so tisti ta "najbolj" pametni... Pa saj veš kdo...

alojz1
16. February 2011, 21:41
Mene so hoteli nategniti, pa sem kar direkt povedal, da ne bom še enkrat plačeval za nekaj, kar že imam.
Opravil pa sem seveda praktični preizkus z lovskim orožjem.
Sedaj v demokraciji mora vsakdo poznati zakonodajo drugače si nategnjen na vsakem koraku.

jok
16. February 2011, 22:55
morda si to raje predstavljaj kot da greš na faxu ali OŠ/SŠ na predavanja in izpit, potem pa hočeš dobiti oceno/potrdilo, pa čeprav nisi tam upisan... mislim da to ne gre.

Nisem te dobro razumel - kaj moram biti v šoli, da mi priznajo opravljen izpit ?? Študentje so pač vpisani na fakulteto, nimajo nekega posebnega naziva in jim priznajo in vpišejo opravljene izpite v indeks. Jaz pa sem vpisan kot član v LD, se izobražujem in pričakujem, da se mi nova znanja priznajo.


...z anologijo 'ocenjevalci vin - vinogradniki' tudi nisi pravo izbral; pravilno bi bilo da si se udeležil tekmovanja v ocenjevanju vin pa ti hočejo podeliti priznanje za naj vinogradnika, ti pa niti vinograda nimaš. potemtakem ti za nekaj kar (še) nisi ne morejo izdati potrdila. isto je z ocenjevanjem lovskih trofej, imho.

A to pomeni, da moram najprej imeti trofejo, potem pa lahko naredim izpit, ki mi ga priznajo ??

Če pa smo odkriti - ali so osnovna teoretična znanja iz ocenjevanja lovskih trofej tako zahtevna, da jih ne more razumeti nihče drug, kakor lovec z lovskim izpitom ??? :icon_study:
Da me ne bo kdo napačno razumel - ne govorim znanjih, ki jih z večletnim delom pridobijo izkušeni ocenjevalci. :icon_redface:

MetalHack
17. February 2011, 07:57
Jok, upam, da se z leti ne boš privadil na to, da si funkcionarji na zvezah jemljejo pravico do lastnega tolmačenja v njihovo korist in boš še naprej zagovarjal pravico posameznika.
Vse preveč se mladi lovci po prebredenih začetnih težavah umaknejo v apatijo in samozadovoljstvo, situacija pa ostaja ista.

MetalHack
17. February 2011, 08:03
Še vedno trdim, da bi morali primer z jasnim protestom posredovati na LZS, ki na območno zvezo prenaša pooblastilo izobraževanja in jim to plačuje. Take poteze območnih zvez so jasna prekoračitev pooblastil. Obenem posreduj protest v objavo na Lovca in tudi na teh straneh verjamem, da bodo tak prispevek objavili.
Le javno izpostavljanje nepravilnosti in zlorab bo v okolju, kjer "vrana vrani oči ne izkljuje" doseglo rezultat. Ker le raje drugega potunkajo, kot sami nosijo odgovornost za njegove zlorabe.
Po drugi strani seveda obstaja nevarnost maščevanja na izpitih. Presodi, jaz držim pesti za ljudi, ki si upajo povedati.

ostrostrelec.pero
17. February 2011, 08:44
Še vedno trdim, da bi morali primer z jasnim protestom posredovati na LZS, ki na območno zvezo prenaša pooblastilo izobraževanja in jim to plačuje. Take poteze območnih zvez so jasna prekoračitev pooblastil. Obenem posreduj protest v objavo na Lovca in tudi na teh straneh verjamem, da bodo tak prispevek objavili.
Le javno izpostavljanje nepravilnosti in zlorab bo v okolju, kjer "vrana vrani oči ne izkljuje" doseglo rezultat. Ker le raje drugega potunkajo, kot sami nosijo odgovornost za njegove zlorabe.
Po drugi strani seveda obstaja nevarnost maščevanja na izpitih. Presodi, jaz držim pesti za ljudi, ki si upajo povedati.

Prjatu nič ne bo z objavo v lovcu, le verjemi imam izkušnje z tem. Če pogledaš to revijo se v skoraj vsaki "strokovni" tajnik smeje z slike za neke brez vezne prispevke.Ko sem na sedež lovca osebno prinesel prispevek o anomalijah glede strelstva, ki se dogajajo na našem področju, me je urednik striktno zavrnil da tega ne bo objavil. Pa vsi vemo da prispevke izbira za objavo uredniški odbor, ki je sestavljen iz več oseb. Potem mi je ta prispevek objavil forum lov, in si ga lahko prebereš sam.

MetalHack
17. February 2011, 09:02
Prjatu nič ne bo z objavo v lovcu, le verjemi imam izkušnje z tem. ...

Pri pošiljanju Lovcu ne gre za to, da bo prispevek dejansko objavljen. Še zdaleč ne. Bo ali pa ne bo.
Gre predvsem za to, da tudi uredniški odbor in strokovna služba poleg vodstva LZS, katerim je potrebno tako pismo tudi poslati uvidijo, da gre za resen namen zadevo spraviti v javnost. Da gre za resen namen pokazati kaj je napak in kdo to počne.
Na ta način si vsi ti vpleteni ustvarjajo javno podobo in ne/ugled v lovski javnosti. In več kot je tega, jasnejša je podoba o vpletenih akterjih in več možnosti je za spremembe na boljše.

PROF.racoon
17. February 2011, 09:51
.
.
.
Vse preveč se mladi lovci po prebredenih začetnih težavah umaknejo v apatijo in samozadovoljstvo, situacija pa ostaja ista.

Se popolnoma strinjam s teboj MetalHack.

Problem je tudi v tem, da v gostilnah jamrajo vsi, ko je treba, pa govori samo eden, ki je kasneje vedno na tapeti, ostali pa se politično umaknejo v, tako kot je napisal MH, v apatijo in samozadovoljstvo. Žal...

mugo
17. February 2011, 11:23
Dečki, za svoje pravice se je treba boriti. Ker smo mladi v večini malo bolj navajeni se učiti, si razjasniti neznanje s tem, da kaj preberemo, je naša prednost lahko samo v dobrem poznavanju zakonodaje, kar po pravilu pri lovskih večnih funkcionarjih ni zaznati. Zato preštudiraje zakone, obrazložite problem tudi drugim, najdite si ljudi ki vas bodo podprli, ker če boste sami nekaj poskušali, vas bodo povozili.
Tudi sam imam večkrat težave, ker pač nisem tiho, sploh če sem prepričan, da se nekaj ne dela po pravilih ali v nasprotju z zakonodajo. Seveda se mojstri potrudijo, da bi me zatrli in udarili po glavi, ampak imam čelado, da se jim kol odbije nazaj v čelo. Nekaj patetikov iz naše LD in nekaj "visokih lovskih funkcionarjev " z Gorenjske se je celo potrudilo in šlo do šefa firme v kateri delam me tožit, kakšen grd lovec sem ker kar naprej pritožujem čez njihove nezmotljive in zveličavne ideje. No seveda so kmalu leteli iz šefove pisarne...
V glavnem , pripravljeni bodite na take in drugačne podlosti, ampak ne se vstrašit in odnehat.

MetalHack
17. February 2011, 13:07
Mugo, respect! Eden redkih!

tica
17. February 2011, 14:23
Včasih gre debata že malo čez rob. Treba je prebrati tudi kakšne predpise in interne akte LZS, pa bo marsikaj jasno, tudi izpit iz varnega rokovanja z orožjem.
Opravljanje usposabljanja varnega rokovanja z orožjem predpisuje Pravilnik o programu in načinu izvedbe preizkusa znanja o rokovanju z orožjem, ki v 10. členu navaja teme in v 9. členu 10 ur teoretičnega usposabljanja (8 ur tematika orožje in 2 uri osnove nudenja prve pomoči pri ranah s strelnim orožjem). Ta del lahko kandidat opravlja pri kateri koli pooblaščeni organizaciji in LZS ga v celoti upošteva.
Praktični del usposabljanja je za člane LD izveden po Pravilniku o lovskem strelstvu iz leta 2009, ki na strani 9 določa način praktičnega preizkusa znanja o rokovanju z lovskim orožjem, ki ga morajo opraviti vsi novi člani. Preizkus je lahko le delen in obvezen le za tisti del preizkusa, ki ga na praktičnem preizkusu pri drugih izvajalcih kandidat ni opravljal iz poglavja V., tč. 1 in 6. (Pravilnik je objavljen na spletni strani LZS_sprejeti akti LZS). V praksi to pomeni, da kandidat, ki ni izvajal streljanja na glinaste golobe in jih ni zadel vsaj 3, mora ta del praktičnega preizkusa opravljati v sklopu praktičnega dela usposabljanja. Vsi kandidati pa opravijo streljanje s puško risanico v sklopu pristrelitve pušk v lovski družini.
Kot mi je znano, celotnega praktičnega dela usposabljanja ne izvaja nobena pooblaščena organizacija, teoretični del pa v celoti zadosti našim zahtevam.
V celoti soglašam z vsemi, da je samovolji posameznikom, ki so v službi zato, da pomagajo kandidatom do ustrezne pridobitve znanja, narediti konec in predlagam vam, da pritožbo naslovite na komisijo za izbraževanje pri LZS in jo obvezno v vednost pošljete tudi predsedniku mag. Srečku F. Kropetu.

Markysprej
17. February 2011, 15:29
Nisem te dobro razumel - kaj moram biti v šoli, da mi priznajo opravljen izpit ?? Študentje so pač vpisani na fakulteto, nimajo nekega posebnega naziva in jim priznajo in vpišejo opravljene izpite v indeks. Jaz pa sem vpisan kot član v LD, se izobražujem in pričakujem, da se mi nova znanja priznajo.



A to pomeni, da moram najprej imeti trofejo, potem pa lahko naredim izpit, ki mi ga priznajo ??

Če pa smo odkriti - ali so osnovna teoretična znanja iz ocenjevanja lovskih trofej tako zahtevna, da jih ne more razumeti nihče drug, kakor lovec z lovskim izpitom ??? :icon_study:
Da me ne bo kdo napačno razumel - ne govorim znanjih, ki jih z večletnim delom pridobijo izkušeni ocenjevalci. :icon_redface:

zdaj pa te res ne razumem več. jst sem mislim da si pripravnik, in s tega vidika nisi polnopravni 'lovec' in verjetno zaradi tega nisi dobil priznanja. ko jo boš pa imel, pa se ti bo priznalo, imho.
če pa že imaš lovsko izkaznico in si 'polnopravni' lovec, potem pa ne vem kaj počnejo...

tica
17. February 2011, 16:13
Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice. :icon_cry:
Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ... :icon_study:
Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

ostrostrelec.pero
17. February 2011, 16:22
Tica ne razumem te in lepo prosim če enkrat razložiš kdo je šel čez rob. Ne vem če smo šli mi debaterji čez rob, ker smo opozarjali na nepravilnosti. Vseskozi sem vedel da praktični preizkus strelskega znanja mora opraviti po pravilniku LZS, SAMO ZAKAJ JE MORAL ŠE ENKRAT OPRAVITI TEORETIČNI DEL. Ko sva se pogovarjala mi je zagotovil da je pri teoretičnem delu že opravljenega izpita moral pokazati najmanj 10x več znanja kot v tem tečaju. Pa sploh ne dvomim o njegovem nivoju znanja da bi tudi brez tega famoznega tečaja pri Oz vedel veliko več kot ve 90% lovcev, gre se zato da se to vedno dogaja v Novem mestu.Poznaš razmere na našem področju in dobro veš da se bunimo na vseh inštitucijah v LZS, PA SE NIČ NE SPREMENI. Potem se pa čudite zakaj postanejo mladi lovci apatični in se umikajo v ilegalo. Mislim da sem na dobri poti da se mi to zgodi.

Veper
17. February 2011, 16:34
Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.

ostrostrelec.pero
17. February 2011, 16:38
Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.

Ja Veper od kje si pa ti padel na ta forum. A ne veš da se tega v JV Sloveniji ne da narediti.:icon_evil:

Veper
17. February 2011, 16:39
Pero se da se da.

ostrostrelec.pero
17. February 2011, 16:47
Pero se da se da.

Če pa to kdo naredi. si zasluži NOBELOVO NAGRADO. Pri meni ga bom vedno klical z VI

Veper
17. February 2011, 17:07
Ah Pero ga bo potrebno onikati in ne vikati ampak prepričan sem da se da stvari urediti. Saj ti in ZR7 sta že nekaj delala na tem pa sta prenehala. To je bila napaka in jo bo potrebno popraviti in ponovno pritisniti pred volitvami.

MilanK
17. February 2011, 17:57
Edino pravilno in to samovoljo je potrebno ustaviti.


LZS na podlagi 3. al. 1.od. 22. čl. ZDlov kot javno pooblastilo opravlja naloge iz. 1., 2. in 6. točke 21. čl. tega zakona. Torej je dolžna poskrbeti za organiziranje izpitov za lovce in lovske čuvaje na podlagi skupno pripravljenih programom z Zavodom in pedagoškimi ustanovami /1. al. 3. od. 21. čl./. O tem strokovni tajnik OLZ nima nobenih pristojnosti, da bi o tem izobraževanju ali o čemer koli drugem lahko odločal.

In kdo bo ustavil to samovoljo strokovnih tajnikov usposbljenih članic: - Krope?! To mu do zdaj še ni uspelo in malo verjetno je, da mu bo to ratalo še pred potekom mandata. Sicer pa njemu niti niso podrejeni, temveč vodstvu usposobljene članice.

O takih in podobnih nepravilnosti je najbolje poleg LZS obvestiti še Ministrstvo, pristojno za lovstvo. Sicer se stvari še lep čas ne bodo izboljšale ali spremenile.

V kolikor bi bilo članstvo v LZS prostovoljno in ne obvezno kot je zdaj, potem bi se LZS dosti bolj zavzemala, borila in skrbela za svoje članice in člane. Ker to ni, je pa stanje tako kakršno je. Moč in vpliv "strokovnih tajnikov" usposobljenih članic.

MetalHack
17. February 2011, 18:03
...
V kolikor bi bilo članstvo v LZS prostovoljno in ne obvezno kot je zdaj, potem bi se LZS dosti bolj zavzemala, borila in skrbela za svoje članice in člane. Ker to ni, je pa stanje tako kakršno je. Moč in vpliv "strokovnih tajnikov" usposobljenih članic.

Ravno zato je potrebno začeti delati na ukinitvi obveznega članstva ali pa vsaj ustanovitvi vzporedne konkurenčne organizacije.

jok
17. February 2011, 23:07
zdaj pa te res ne razumem več. jst sem mislim da si pripravnik, in s tega vidika nisi polnopravni 'lovec' in verjetno zaradi tega nisi dobil priznanja. ko jo boš pa imel, pa se ti bo priznalo, imho.
če pa že imaš lovsko izkaznico in si 'polnopravni' lovec, potem pa ne vem kaj počnejo...

Imaš prav - sem še pripravnik v fazi priprav na lovski izpit. Vendar bom moral po opravljenem lovskem izpitu ponovno na predavanje in izpit za Ocenjevanje lovskih trofej, in šele potem bom dobil potrdilo. :icon_study:

Veper
18. February 2011, 14:00
Ravno zato je potrebno začeti delati na ukinitvi obveznega članstva ali pa vsaj ustanovitvi vzporedne konkurenčne organizacije.
Tukaj se s teboj popolnoma strinjam in tudi sam sem nekoč ko mi je bilo zastavljeno vprašanje ali je forum poskus ustanavljanja usporedne zveze dejal da je to zelo mogoče ,če sedanja zveza ne bo začela delovati za lovcein ne za samo sebe zaradi sebe.

Markysprej
18. February 2011, 17:48
Imaš prav - sem še pripravnik v fazi priprav na lovski izpit. Vendar bom moral po opravljenem lovskem izpitu ponovno na predavanje in izpit za Ocenjevanje lovskih trofej, in šele potem bom dobil potrdilo. :icon_study:

jah, zdaj si pa očitno v milosti in nemilosti predavatelja:icon_biggrin:
ampak zavedaj se, da je napaka na tvoji strani. na drugi pa dobra volja predavatelja. upajmo da bo obveljalo slednje.:icon_wink:

alojz1
18. February 2011, 18:07
jampak zavedaj se, da je napaka na tvoji strani. na drugi pa dobra volja predavatelja. upajmo da bo obveljalo slednje.:icon_wink:
S tem se ne strinjam

jok je objavil: Pokaži objave
Imam pa še vprašanje: udeležil sem se tudi predavanja in izpita Ocenjevanje lovskih trofej v organizaciji ZLD. Predstavnik ZLD mi je razložil, da sem lahko prisoten, ne more pa mi priznati izpita, ker nimam lovske izkaznice.
Ali morajo biti ocenjevalci vin - vinogradniki, ali pa ocenjevalci salam - mesarji ...

Odgovor Tice
Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

Očitno gredo tudi mladi z velikimi koraki po stopinjah starih p...
Je tako Markysprej ???

Markysprej
18. February 2011, 19:31
niti ne. jst sem samo predvideval, da je v pravilih glede tega predavanja zapisano, da izpit lahko opravlja samo lovec. če to je, potem so pravila jasna, logična in se mi zdi neumno jih kršiti.
če pa tega ni zapisano, potem pa vsekakor ni ovir, da se izpit prizna naknadno.
ko sem bil na faxu, mi je bilo logično da hodim na izpite, ki jih po pravilniku lahko opravljam. nikoli nisem šel na izpit in potem prosil profesorja, da ko bom imel pogoje zanjga da mi ga prizna... če je tu drugačna praxa potem samo :icon_confused:, če pa je to dovoljeno, pa tudi uredu. nimam nič proti.:icon_wink:

alojz1
18. February 2011, 20:17
ko sem bil na faxu, mi je bilo logično da hodim na izpite, ki jih po pravilniku lahko opravljam. nikoli nisem šel na izpit in potem prosil profesorja, da ko bom imel pogoje zanjga da mi ga prizna...
To ni možno.
Ti si zaradi napačnega sklepanja povedal pripravniku, da je naredil napako.
Sedaj se zapletaš v nove primerjave, ki ne držijo.
Vsak se moti. Le redki pa to priznajo.

ostrostrelec.pero
18. February 2011, 21:14
Bom uredil potrdilo, sporoči na zs leto in kraj opravljanja. Izobraževanje bo vpisano tudi v evidenco LIS Lisjak. To kar si slišal od predstvanika ZLD je zgolj in samo samovolja in nima nobene podlage v veljavnih aktih LZS.

Tako pa imamo zopet enega ki bo popravljal napake za našimi presvetlimi funkcionarji na sedežu ZLD. Tica ti samo garaj, garantiram ti da ti ne bo zmanjkalo dela.

tica
18. February 2011, 22:32
Tako pa imamo zopet enega ki bo popravljal napake za našimi presvetlimi funkcionarji na sedežu ZLD. Tica ti samo garaj, garantiram ti da ti ne bo zmanjkalo dela.

Samo krivične odločitve na račun pripravnika želim odpraviti. Imam to srečo, da to lahko naredim in korajžo, da se zoperstavljam takim lumparijam.

ostrostrelec.pero
18. February 2011, 22:36
Samo krivične odločitve na račun pripravnika želim odpraviti. Imam to srečo, da to lahko naredim in korajžo, da se zoperstavljam takim lumparijam.

Glede korajže pa:kapo dol.

PROF.racoon
19. February 2011, 10:19
Glede korajže pa:kapo dol.

Mislim, da je hotel Tica samo pomagati pripravniku. Menim pa tudi, da bi moral Jok prej koga povprašati, če se mu predavanje kot pripravniku vpiše ali ne. Tica mu bo naredil veliiiiiko uslugo. Ni za redno prakso...
Ne moremo prehitevati... Kot če bi šel kdo od pripravnikov na predavanja za lovskega čuvaja, pa bi se mu priznalo to kasneje, ko bi imel pogoje.

ostrostrelec.pero
19. February 2011, 10:33
Profesor glede tice. Odkar sem na forumu ga spremljam in tudi večkrat sva se osebno srečala in lahko rečem da sem njegov tihi lovski simpatizer. Upam da bom imel tudi jaz nekoč toliko elana in energije za reševanje lovskih napak kot jo ima tica za svoja leta.
Glede joka. ne vem kako je prišlo do tega, a nekaj bi te prosil :a mi pokažeš kje piše da ne lovec ne more narediti tečaj in izpit za ocenjevanje lovskih trofej. To bi te pa res prosil, ker jaz tega ne najdem ali pa ne znam prebrati, če kje piše to med vrsticami.

alojz1
19. February 2011, 10:35
Ne moremo prehitevati... Kot če bi šel kdo od pripravnikov na predavanja za lovskega čuvaja, pa bi se mu priznalo to kasneje, ko bi imel pogoje.
Tečaj za lovske čuvaje ima v razpisu pogoje za udeležbo, zato ne mešati zadev.

MetalHack
19. February 2011, 11:06
Jok je naredil strašansko napako. Še kot pripravnik si je zamišljal, da je polnopravni član (le kje je to pobral) in da bo naredil izpit s pomočjo katerega bo učil stare prekaljene mačke koliko točk ima katera trofeja.
Ja Jok, kaj pa si ti misliš! Najprej s krvjo podpisat prisego, da so vsi zakoreninjeni funkcionarji in stari lovci pametnejši in "strokovnejši" od tebe, pa čeprav so jih zaradi barabij iz šole brcnili, se lepo ponižno priklonit, potem pa te bodo mogoče spustili kam naprej.
Jok, napakaaa, napakaaaaaa!

Markysprej
19. February 2011, 12:07
To ni možno.
Ti si zaradi napačnega sklepanja povedal pripravniku, da je naredil napako.
Sedaj se zapletaš v nove primerjave, ki ne držijo.
Vsak se moti. Le redki pa to priznajo.
da, uvidel sem, da sem se motil. priznam. pač ne vem usega.
glede faxa pa me zanima, koliko se spoznaš na to, kako je možno delati izpite in kako ne? tako, iz prve roke, ter za sedanji čas?

alojz1
19. February 2011, 12:37
glede faxa pa me zanima, koliko se spoznaš na to, kako je možno delati izpite in kako ne? tako, iz prve roke, ter za sedanji čas?
Tvoja primerjava je nekako takole:
sem naredil izpit iz matematike. Priznali in vpisali mi ga bodo po diplomi.

Markysprej
19. February 2011, 14:19
Tvoja primerjava je nekako takole:
sem naredil izpit iz matematike. Priznali in vpisali mi ga bodo po diplomi.
še vedno nisi odgovoril na uprašanje glede tvojega poznavanja študija.

Veper
19. February 2011, 15:14
Markysprey kaj pa veš mogoče si pa kakšen izpit ali pa semester poslušal ravno Alojza 1 :icon_lol: Veš je popolnoma možno in to brez šale.:icon_study:

Markysprej
19. February 2011, 16:13
sj to ga ravno sprašujem. ampak mi je samo polovično odgovoril, namreč da je pedagog.:icon_confused:
ampak vseeno sem mu povedal, da se mi njegove primerjave zdijo hudo neumne in neumestne za tako izobraženega človeka.:icon_redface: zato nisem siguren, če točno pozna potek študija z raznoraznimi odkloni od pravil...:icon_neutral:

Veper
19. February 2011, 16:18
To bosta morala pa po ZS rešiti kajne:icon_wink:

alojz1
19. February 2011, 17:12
Ja danes je naporen dan. Pa verjetno ne samo zaradi polne lune.
Da ne bom dajal neumestnih in neumnih primerjav bom za nekaj časa končal.
Tako kot Pero.

JAKAJEŽ
29. March 2011, 20:27
Imam eno vprašanje;ali morajo pripravniki (sprejeti v letu 2011)opraviti tečaj (Rokovanja z orožjem in preizkus streljanja) do 1. 5.,mogoče bi moral to nasloviti na "tico",ker je on verjetno bolj seznanjen,ampak verjetno to zanima še koga?

Se zahvaljujem za odgovore.

lp

Hribovc
29. March 2011, 20:54
Imam eno vprašanje;ali morajo pripravniki (sprejeti v letu 2011)opraviti tečaj (Rokovanja z orožjem in preizkus streljanja) do 1. 5.,mogoče bi moral to nasloviti na "tico",ker je on verjetno bolj seznanjen,ampak verjetno to zanima še koga?

Se zahvaljujem za odgovore.

lp

Lepo pozdravljam vse na forumu, ker je tole moj prvi vpis.

Sem pripravnik sprejet letos, se pravi 2011. Na Gorenjskem so predavanja iz varnega rokovanja z orožjem ter prve pomoči v sredo 4.5, izpit iz Varnega rokovanja z orožjem in preizkus streljanja, pa je v nedeljo 15.5., tako da dvomim, da informacija o tem, da morajo pripravniki opraviti izpit do 1.5 drži.

LP

tica
29. March 2011, 21:46
Usposabljanje varnega rokovanja z orožjem bodo po območjih v različnih terminih. Ker jih razpisujemo sproti vam predlagam, da spremljate razpise na spletni strani LZS>za člane LZS>izobraževanja. Vsak član ima pravico prijave kamorkoli, sigurno pa bodo izvedena do konca oktobra letos.