PDA

View Full Version : Strelstvo kar tako in počez



Strani : 1 [2] 3

Ferenc
28. January 2012, 09:51
Ampak nekej me pa resno zanima. V naši ligi se štejejo štirje raziltati za končno uvrstitev. Trikat boljši razultat in zadnja tekma.
Zdej me pa zanima kakšnega mnenja ste vi, kdo je boljši tisti ko ima večji seštevek točk kombinacije ali seštevek točk uvrstitve.

206
28. January 2012, 09:58
Seštevek kombinacije seveda.Točke za mesta v naši ligi kjer ni zmeraj 100% udeležba ni glih zanesljiva.Vsi ne moremo na vse tekme tako kot recimo F1 al pa Moto GP ko se že omenja.

En lep primer:izbirne tekme se seštevajo po točkah kombinacije,ne uvrstitev na tekmah.


lp

Ferenc
28. January 2012, 10:14
Seštevek kombinacije seveda.Točke za mesta v naši ligi kjer ni zmeraj 100% udeležba ni glih zanesljiva.Vsi ne moremo na vse tekme tako kot recimo F1 al pa Moto GP ko se že omenja.

En lep primer:izbirne tekme se seštevajo po točkah kombinacije,ne uvrstitev na tekmah.


lp

Evo mi mamo pa kontra. Pri nas imaš lahko seštevek kombinacij večji pa si na koncu za tri mesta slabši od sotekmovalca, ki ima slabši seštevek. Ne vem, če je končni vrstni red realen?

Veper
28. January 2012, 10:40
:icon_study:
Evo mi mamo pa kontra. Pri nas imaš lahko seštevek kombinacij večji pa si na koncu za tri mesta slabši od sotekmovalca, ki ima slabši seštevek. Ne vem, če je končni vrstni red realen?

mislim da je sol prisotna v tvojem razmišljanju ,lahko pa da se motim in me popravite kot bi rekel strelski šef Ostri Pero

Ferenc
28. January 2012, 11:24
:icon_study:

mislim da je sol prisotna v tvojem razmišljanju ,lahko pa da se motim in me popravite kot bi rekel strelski šef Ostri Pero

Ti se pa res nikoli ne motiš.

jok
28. January 2012, 18:18
Očitno bomo za zmago vlekli slamice, saj je točkovanje prekomplicirano za nas :icon_confused:

Važno je, da bo Cviček čevape spekel in da se bomo fletno imeli :beer:

VETER Z URŠLE
29. January 2012, 14:29
Očitno bomo za zmago vlekli slamice, saj je točkovanje prekomplicirano za nas :icon_confused:

Važno je, da bo Cviček čevape spekel in da se bomo fletno imeli :beer:


BRAVO JOK, sej ni važna zmaga glavno je da bomo jedli :):icon_lol::beer:

ostrostrelec.pero
29. January 2012, 16:49
Ja fanje pa da boste vedeli da sem (osebno) pred zelo veliko dilemo kako tole speljati. Sploh ni enostavno.
V ligi bo tudi kompak. Med prijavljenimi bodo (vsaj upam)tudi tekmovalci ki tekmujejo v tej disciplini. Če napišem v pravila da nesemo kroge naprej vas bodo naprali samo v tej disciplini za 50-60 krogov, ki jih ni mogoče nadomestiti v vseh preostalih krogih lige. Sedaj pa povejte in preštudirajte kateri sistem naj uvedem. Če pa nosimo točke je pa samo ena tekma ki jo je zmagal in imate vsaj malo možnosti da se jim v preostalih kolih vsaj približate, drugače pa niti te možnosti nimate.

206
29. January 2012, 17:14
Meni je vseeno,važno da liga BO!

cviček
30. January 2012, 11:36
Ja fanje pa da boste vedeli da sem (osebno) pred zelo veliko dilemo kako tole speljati. Sploh ni enostavno.
V ligi bo tudi kompak. Med prijavljenimi bodo (vsaj upam)tudi tekmovalci ki tekmujejo v tej disciplini. Če napišem v pravila da nesemo kroge naprej vas bodo naprali samo v tej disciplini za 50-60 krogov, ki jih ni mogoče nadomestiti v vseh preostalih krogih lige. Sedaj pa povejte in preštudirajte kateri sistem naj uvedem. Če pa nosimo točke je pa samo ena tekma ki jo je zmagal in imate vsaj malo možnosti da se jim v preostalih kolih vsaj približate, drugače pa niti te možnosti nimate.

Pero - pretiravaš
po izkušnjah sodeč se bodo najvišji rezultati v compacu gibali med 20 in 15 golobov oz. bi razlika znašala max. 40 točk. Glede na dejstvo , da se štejejo še tri tekme trapa je to 1,66 goloba na tekmo.
Z gotovostjo pa si upam trditi , da bo na zadni finalni tekmi 3-5tekmovalcev, ki se bodo lahko teoretično borilli za prvo mesto in nadaljnih 5 -7 , ki se bodo borili do 10-12 mesta. Vsekako bi znala zadeva biti zelo zanimiva, če bo pristop pravilen.
glede sistema točkovanja pa si preberi poste na zadnji straneh.
Me pa zelo moti, ker nekateri kalkulirate , kako bo , če bo .... ???

jok
30. January 2012, 18:13
Pero - pretiravaš ......
..... Me pa zelo moti, ker nekateri kalkulirate , kako bo , če bo .... ???

Strasti so se razvnele še preden se je liga začela. To je dobro, bomo nabrušeni kot le kaj :icon_twisted:

Ja, kalkulirat je treba v naprej, da lahko čim bolje predvidiš vse možne zaplete, pripraviš odgovore na smiselna in nesmiselna vprašanja ter komentarje, tudi število porcij čevapov moraš predvidevati :icon_wink:

Če koga zanima: naredil sem nekaj primerjav, kako bi bilo v ligi 2011, če bi namesto od 0 do 15 točkovali od 0 do 20, kako bi bilo, če bi upoštevali vse rezultate, ne samo boljšega s pozameznega strelišča ....
Rezultati med prvimi tremi se v nobeni varianti ne bi spremenili :icon_exclaim:

Če pa bi upoštevali rezultate diskvalificiranih strelcev, pa bi bilo kar nekaj sprememb od 4. mesta dalje. Iz tega razloga zagovarjam varianto, da se neudeležba (tudi zadnje tekme) ne kaznuje z diskvalifikacijo, ampak enostavno nimaš točk na tej tekmi.
Predlogi za točkovanje so različni. Kateri bo potrjen pa ni odvisno od Perotovega "kalkuliranja", ampak od primernosti za večino tekmovalcev z željo, da bo končna razvrstitev pravi pokazatelj kvalitete tekmovalcev.

:icon_study:

Vohkuc
30. January 2012, 19:23
Kva ,?e b se enkrat prej nek dubil, pa probal ?e so čevapčiči u red.Drga? je ta liga špica,se bomo spet vidl:icon_lol:

ostrostrelec.pero
3. March 2012, 08:49
Gospodje, danes ob 13.00 se prične prvi trening v Sadu. VABLJENI.

206
3. March 2012, 09:14
:limona::limona:

cviček
5. March 2012, 11:01
V pravilih točkovanja za letošnjo ligo ne najdem podatka koliko točk šteje golob.

ostrostrelec.pero
5. March 2012, 13:00
Na sestanku upravnega odbora za pripravo lige smo se odločili da se letos izvede liga čim bolj po strelskem pravilniku LZS. Ker pravilnik pravi da se lahko šteje kombinacija samo če imaš vse panoge enakovredne, to pa je samo tako da je 200 na golobih in 200 na MK tarčah. Ker se strelja samo serija po 25 golobov je en golob 8 točk. Bomo pa letos še naredili ligo po lanskem "muštru". Ker je ta liga je samo za dušo in ne šteje za izbirno.

ostrostrelec.pero
5. March 2012, 13:03
18.Za vse primere, ki niso jasno določeni v teh Pravilih velja Strelski pravilnik LZS.

ostrostrelec.pero
5. March 2012, 21:12
Tako med vrsticami sem zvedel da je 20€ za pristopnino v forumsko ligo predrago. Samo da vam malo razložim ali to drži ali ne. Odstreljali bomo 7 tekem(treningov) in za to potrebujemo 7 tarč. V trgovini, kjer prodajajo te tarče so po skoraj 1€. To je 7 evrov samo za tarče. Lahko jih dobimo ceneje samo so tudi slabše kvalitete, ali moramo iti daleč na vzhod države po njih in pride enak rezultat v €. 7 € približno košta malica(odojek) na končni tekmi lige. Tako da organizator razpolaga samo z 6 € z katerimi mora kupiti še pokale, pa kakšne razpredelnice je treba tudi narediti. Tako dragi tekmovalci, sedaj veste koliko je vaša pristopnina vredna. Precej lažja je moja vest, vi pa le malo premislite, če je res to tako preklemano drago

cviček
6. March 2012, 10:49
18.Za vse primere, ki niso jasno določeni v teh Pravilih velja Strelski pravilnik LZS.

Pero , ne da bi te zajebaval ampak poglej kaj si napisal.
V pravilih lige 2012 ni zapisana vrednost goloba .Potem zapišeš , da za vse primere, ki niso jasno določeni oz. zapisani velja strelski pravilnik LZS. In zakaj je potem golob 4 točke ?

Sršen
6. March 2012, 10:52
.... In zakaj je potem golob 4 točke ?


... Ker se strelja samo serija po 25 golobov je en golob 8 točk. ...
:icon_twisted:

cviček
6. March 2012, 11:01
na sestanku upravnega odbora za pripravo lige smo se odločili da se letos izvede liga čim bolj po strelskem pravilniku lzs. ker pravilnik pravi da se lahko šteje kombinacija samo če imaš vse panoge enakovredne, to pa je samo tako da je 200 na golobih in 200 na mk tarčah. Ker se strelja samo serija po 25 golobov je en golob 8 točk. bomo pa letos še naredili ligo po lanskem "muštru". Ker je ta liga je samo za dušo in ne šteje za izbirno.

:icon_study:

206
6. March 2012, 14:41
A sem samo jaz opazil da bo odojk na finalu? :snorting: :snorting:

Sršen
6. March 2012, 15:56
A sem samo jaz opazil da bo odojk na finalu? :snorting: :snorting:
A bo še abjajc za repek?:icon_lol:

ostrostrelec.pero
6. March 2012, 15:58
A bo še abjajc za repek?:icon_lol:

Zmejemu!!!!!!

206
8. March 2012, 08:29
Samovolja strelske komisije pri LZS ali kaj drugega? (http://www.strelci.lovci.si/pod-lupo/68-berem-zapisnik-strelske-komisije)

cviček
8. March 2012, 08:32
Vsak petek od 15.30 ure dalje- treningi na glinaste golobe v Sadu .

Prosimo, da treninge z MK izvajate le v prisotnoti člana naše LD.


Vljudno vabljeni

Sršen
8. March 2012, 08:50
Vsak petek od 15.30 ure dalje- treningi na glinaste golobe v Sadu .

Prosimo, da treninge z MK izvajate le v prisotnoti člana naše LD.


Vljudno vabljeni

Bo prisotnost tega člana stalno zagotovljena, ali bo časovno omejena in ali bo plačljiva?

cviček
8. March 2012, 09:25
Bo prisotnost tega člana stalno zagotovljena, ali bo časovno omejena in ali bo plačljiva?

Nič bat.
Stvar je v tem, da tudi strelišče za MK puško deluje sočasno z streliščem za glinaste golobe oz. se prepreči streljanje med tednom.

Drugače bomo pa kamere nabil po bukvah::limona::limona::

joj pozabu- uporaba MK strelišča je brezplačna . Če pade kakšen :snorting: pa tudi ne bo slabo.

Sršen
8. March 2012, 14:08
... . Če pade kakšen :snorting: pa tudi ne bo slabo.
Se pravi, de se moram ahtat.:icon_cry:

JAKAJEŽ
12. March 2012, 19:50
LD GORNJI GRAD prične v soboto z treningi na (kompak-trap) strelišču,od 11 ure dalje.

lp

cviček
16. March 2012, 10:55
Danes je petek .
Sad vabi .

JAKAJEŽ
28. March 2012, 19:58
LD Kočevje je danes pričelo z treningi na gl.golobe,treningi so vsako sredo od 16.ure dalje in bodo do konca septembra,vabljeni.

lp

Fuchs
30. March 2012, 12:58
Je LD Šmarna gora že pričela z treningi na TRAP v četrtkih?
LD Ivančna gorica je v sredah....
je še katera druga LD čez vikend? v nedeljo ali soboto? kdaj?

Kje bi se daljo poizkusit na tarčo bežečega merjasca?Kdaj?

206
30. March 2012, 13:07
LD Ivančna gorica?Kje je to strelišče?


Ali misliš na Višnjo goro?

JAKAJEŽ
30. March 2012, 20:28
Tekme novomeškega volilnega okoliša:
6.5 LD Trebelno lovska kombinacija(tudi izbirna)
20.5. LD Orehovica MK tarče,bežeči merjasec,kratkocevno orožje
27.5. LD Gorjanci lovska kombinacija(tudi izbirno)
30.6. LD Mirna peč MK tarče,bežeči merjasec,kratkocevno orožje
2.9. LD Otočec golobi lovski položaj
16.9. LD Gorjanci golobi


8. 9. LD Trebelno preizkus pripravniki

Treningi:
Gorjanci trening vsak drugi petek v mesecu(torej drugi in četrti) od
4.5.dalje ob 17 uri,info 031-351-322 Marjan.

Otočec trening vsako sredo v maju in juniju od 17 ure dalje,za
skupine ali ekipe so možni tudi drugi termini po dogovoru na
tel. 031-521-578 Pavlin.

Mirna peč bežeči merjasec ob petkih,pričetek v maju za termin info.
041-726-692 Gačnik.

lp

Fuchs
1. April 2012, 12:50
sorry..mislu sem Višnja Gora

Kdaj se strelja v LD Krka?

Fuchs
1. April 2012, 12:51
Kje je strelišče Mirna Peč?
kakšen zemljevid?

206
1. April 2012, 13:55
Koča in strelišče sta pred vasjo Gorenji Globodol,tud jaz bom šel probat

http://www4.slikomat.com/11/0401/ufr-globod.jpg

ostrostrelec.pero
1. April 2012, 14:31
Fantje vzemite s sabo najhitrejše patrone, pa še boste v rit streljali:icon_lol::icon_lol:

jegr
1. April 2012, 21:03
Ha, mi nisi verjel, da to ni navaden bežeči merjasec, se ti je zdelo čudno, ko sem ga ustrelil samo 49. Potem si pa sam probal. Bo treba še malo potrenirat .:icon_wink:

ostrostrelec.pero
1. April 2012, 21:09
pa ne vem zakaj. Se mi zdi čist navaden merjasec. Gre pa kot bi za njim streljal.:icon_lol::icon_lol:

206
4. April 2012, 14:08
LD Kočevje je danes pričelo z treningi na gl.golobe,treningi so vsako sredo od 16.ure dalje in bodo do konca septembra,vabljeni.

lp


Se da dobit kakšno kontaktno številko?100 km delat v prazno če slučajno kdaj odpade.


V Višnji gori danes trening odpade zaradi slabega vremena.

206
4. April 2012, 15:06
Da ne bo skos samo Flisov Pero "sitnaril"


Nas sploh še kdo jemlje resno? (http://strelci.lovci.si/pod-lupo/73-zld)

Fuchs
4. April 2012, 15:13
s katero puško se strelja na bežečga merjasca?

206
4. April 2012, 15:15
Na tekmovanjih z MK,na lovu pa kakor kdo :icon_redface:

ostrostrelec.pero
4. April 2012, 16:25
Dečki, kdo kaj ve o tekmi v Mali ali Veliki Nedelji, ki naj bi se odvijala v soboto in- ali nedeljo. Z besedo na dan.
Sedaj vidite kaj pomeni koledar ki je na strelski strani:
http://strelci.lovci.si/koledar-tekem-in-dogodkov.
Šel bi v nedeljo na tekmo in jo (če je res) prekmurci skrivajo, oz nočejo dati svojega koledarja v objavo. Pa če sem čisto odkrit, nas bi prišlo en avto, da se splača iti v kljun Slovenije.

Ganges
5. April 2012, 08:33
LD Mala Nedelja ima tekmo v petek od 12h naprej trening in tudi možno že uradno streljanje in pa v soboto naprej od 9h. Rezultat od petka šteje tudi za soboto. Ekipa 5 strelcev, štejejo 4 najboljši - lovski stav 10 golobov. Nagradno pa se strelja 10 lovski + 10 športni stav. Ob sobotah so ponavadi prisotne brezplačno pogostili z "žegnom".

Ampak to ni Prekmurje, to je Prlekija.

lp

muzikant
5. April 2012, 09:29
Ampak to ni Prekmurje, to je Prlekija.lp

Razlika je očitna.:icon_twisted:

ostrostrelec.pero
5. April 2012, 11:14
LD Mala Nedelja ima tekmo v petek od 12h naprej trening in tudi možno že uradno streljanje in pa v soboto naprej od 9h. Rezultat od petka šteje tudi za soboto. Ekipa 5 strelcev, štejejo 4 najboljši - lovski stav 10 golobov. Nagradno pa se strelja 10 lovski + 10 športni stav. Ob sobotah so ponavadi prisotne brezplačno pogostili z "žegnom".

Ampak to ni Prekmurje, to je Prlekija.

lp

Hvala za informacijo.
Prekmurcem se pa opravičujem ker sem jih priključil k prlekom.:icon_redface:
Kaj pa za ostale letošnje tekme se da dobiti datume???????????????????

muzikant
5. April 2012, 12:10
Točnih datumov še nimam, na širšem območju je vsaj 10 golaž tekem, nekatere tudi z lepimi denarnimi nagradami.

Je pa konkurenca zelo močna, tako da ne vem, če se ti splača.:icon_lol:

ostrostrelec.pero
5. April 2012, 12:24
Prjatu, splača ali ne to sploh ni vprašanje. Kolikokrat smo se po Sloveniji vozili za 20 mesto, pa ni bilo nobenega razočaranja. Ti nam kar zrihtej datume pa pridemo tudi na vaše konce pogledat , če sonce kaj drugače sije kot pri nas. Glede konkurence je pa tako. Še vsakega Mucka smo dali v žakelj, pa bomo tudi vašega.:icon_lol::icon_study:

muzikant
5. April 2012, 12:37
Ok, te bom držal za besedo.

blatnik
5. April 2012, 12:43
ja razen če boste pripeljal Rajmonda Debevca, pa še tisti bo imel veliko dela z ostrostrelcem.perotom!

muzikant
5. April 2012, 13:23
So samo golobi. Pa Mucka ne bo, bo pa več tigrov.:icon_wink:

Ganges
5. April 2012, 14:56
Termini strelskih tekmovanj v ZLD Ptuj- Ormož v letu 2012

7.4.2012 L.D. Leskovec
22.4.2012 L.D. Bresnica Podgorci
27.4.2012 prvenstvo ZLD Ptuj- Ormož
29.4.2012 L.D. Velika Nedelja
1.5.2012 L.D. Markovci
13.5.2012 L.D. Cirkovce
20.5.2012 L.D. Sv. Marjeta
27.5.2012 L.D. Bresnica Podgorci
3.6.2012 L.D. Ormož, L.D. Podlehnik
10.6.2012 L.D. Tomaž
24.6.2012 L.D. Dravinja Majšperk, L.D. Vinski Vrhovi
1.7.2012 L.D. Juršinci
8.7.2012 L.D. Kog
22.7.2012 L.D. Ivajnkovci
12.8.2012 L.D. Žetale
19.8.2012 L.D. Jože Lacko
26.8.2012 L.D. Stoperce, L.D. Trnovska vas
2.9.2012 L.D. Ptuj

To je za to zvezo. Podrobnosti posameznih tekem mi zaenkrat niso znane, vendar se v teh koncih ponavadi strelja izključno golobe (razen na zvezni tekmi) v takem ali drugačnem stavu in večina jih ima streljanje in trening tudi že ob sobotah (rezultat treninga šteje za tekmo v nedeljo) pred samo tekmo v nedeljo.

lp

ostrostrelec.pero
5. April 2012, 16:35
Pa smo vas toliko časa rajcali da nam je uspelo priti do datumov.
Dečki hvala.
Še to bi vprašal? A je to vse iz vašega konca, al še kje obstaja kaka pokrajina ki nimamo datumov.

ostrostrelec.pero
5. April 2012, 16:37
So samo golobi. Pa Mucka ne bo, bo pa več tigrov.:icon_wink:

Katera je najbližja tvojemu kraju. To spašujem zato da ne boš predaleč hodil, ko mi boš za pivo dajal:icon_lol:

206
5. April 2012, 16:42
Še to bi vprašal? A je to vse iz vašega konca, al še kje obstaja kaka pokrajina ki nimamo datumov.

Prekmurje,Prlekija,Posavje,Zasavje,Gorenjska,Koprs ka,Kočevje,Bela krajina,Notranjska,Postonjsko-bistriška

so še ostale,a ne vem če imajo strelišča

Ganges
5. April 2012, 17:09
Še to bi vprašal? A je to vse iz vašega konca, al še kje obstaja kaka pokrajina ki nimamo datumov.

To je samo za našo ZLD. Je pa še ogromno tekem po ZLD Prlekije in ZLD Prekmurje, ki pa jih nimate v koledarju. Sedaj je znano edino za LD Mala Nedelja, je pa v tej zvezi še kar nekaj tekem (Radenci, Gornja Radgona, Križevci pri Ljutomeru...) kot tudi cel kup tekem v Prekmurju.

lp

Gorski
5. April 2012, 19:26
Naj vas povabim še na našo strelsko tekmo v LD Prežihovo - Kotlje, ki bo 28.4.2012 s pričetkom ob 9.00 na strelišču na lovskem domu! Uradni trening je 27.4.2012 ob 15.00.

Strelja se vse lovski stav - ekipno (3+1), nagradno in pokalno!

Lp,
Gorski

JAKAJEŽ
5. April 2012, 20:37
[QUOTE=206;82761]Se da dobit kakšno kontaktno številko?100 km delat v prazno če slučajno kdaj odpade.


V primeru slabega vremena pošlje mesič,tukaj je pa tudi številka(041 512931 Tomaž).

lp

muzikant
5. April 2012, 23:26
Katera je najbližja tvojemu kraju. To spašujem zato da ne boš predaleč hodil, ko mi boš za pivo dajal:icon_lol:

Dal ti bom za dve pivi, ko bos toliko dragega benzina pokuril, pa se z dolgim nosom bos sel domov.
Racunaj 3. nedeljo v juliju, obvestilo bo na forumu, kot vsako leto do zdaj.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
6. April 2012, 06:21
Dal ti bom za dve pivi, ko bos toliko dragega benzina pokuril, pa se z dolgim nosom bos sel domov.
Racunaj 3. nedeljo v juliju, obvestilo bo na forumu, kot vsako leto do zdaj.:icon_wink:

Oprosti prjatu, vozim se na dizel pa še žena mi ga plačuje, tako da z tega vidika ne bom razočaran. Glede nosa; imam že sedaj velikega. Boš moral kaj drugega izbrati, kot razlog razočaranja.:icon_lol:

ostrostrelec.pero
10. April 2012, 19:49
Fantje in ostale prisotne. Eno vprašanje imam? A ste bili kdaj v dilemi, da bi šli kakšen dan med tednom ali med vikendom kam na kakšno strelišče malo po trenirati. Tako malo za dušo ali z družbo, pa niste vedeli kje se dogaja trening. Če bo velik interes za to bomo na http://strelci.lovci.si/
ustvarili zavihek za ta namen. Kaj si mislite, a je dobra ideja.:icon_redface:

jvpv
19. April 2012, 14:02
LD Pišece vabi na treninge vsak četrtek od 17.00 ure naprej..
Info 041 657 524 Damjan

Hunter
19. April 2012, 19:28
LD Pišece vabi na treninge vsak četrtek od 17.00 ure naprej..
Info 041 657 524 Damjan


Za danes sem malo pozen,pridem naslednji četrtek :icon_wink:

hunterxxxl
19. April 2012, 21:58
Že malo zamujam z objavo!
Treningi potekajo na strelišču LD Krvavec na Štefanji gori.

Vljudno vabljeni!

Sršen
20. April 2012, 09:30
A na Krvavcu streljate samo s petelinkami in na petelina.
A je lahko kaj novejšega ali morajo biti še na kremen?:icon_twisted:

206
20. April 2012, 10:01
Že malo zamujam z objavo!
Treningi potekajo na strelišču LD Krvavec na Štefanji gori.

Vljudno vabljeni!


Kakšen zemljevid al pa kaj? :icon_study:

hunterxxxl
20. April 2012, 10:56
Priti morate v Cerklje na Gorenjskem. Potem sledite cesti do spodnje žičniške postaje Krvavec in nato samo naravnost po cesti na Štefanjo goro. Ko pridete na vrh pa je vse lepo označeno, tako, da ne morete zgrešiti.

ostrostrelec.pero
10. May 2012, 07:28
Močno me zanima, če mi bodo tole objavili v reviji Lovec. Kaj vi mislite.
http://strelci.lovci.si/pod-lupo/94-lzs-in-zld

tica
10. May 2012, 07:41
Močno me zanima, če mi bodo tole objavili v reviji Lovec. Kaj vi mislite.
http://strelci.lovci.si/pod-lupo/94-lzs-in-zld

Bodo.

206
10. May 2012, 14:36
Javno in glasno napovem da dam za odojka če se bo v Lovcu objavil ta članek v celoti!

JEGER
10. May 2012, 14:59
Lovska družina Slovenj Gradec

VABILO


LD Slovenj Gradec prireja meddružinsko strelsko tekmovanje v lovski kombinaciji za pokal MESTNE OBČINE SLOVENJ GRADEC.


Tekmovanje se bo odvijalo na strelišču Žančani, v soboto 12.05.2012 s pričetkom ob 8.00 uri.

Propozicije tekmovanja

1. Ekipno in posamezno pokalno tekmovanje v članski konkurenci
- ekipo sestavljajo 3+1 strelci iste LD ali SD
- strelja se na 15 vrženih golobov – lovski stav in 20 strelov z MK puško na 4
tarče – brez preizkusnih strelov
- v primeru enakih rezultatov ekip se upošteva boljši rezultat četrtega strelca,
boljši rezultat ekipe z MK puško
- v primeru enakih rezultatov posameznikov je v prednosti strelec z boljšim
rezultatom z MK puško, boljši rezultat v tarči merjasec
- podeljeni bodo trije ekipni in trije posamezni pokali
- štartnina za strelca je 15.00 EUR.

2. Posamezno pokalno tekmovanje veteranov:
- strelja se na 15 vrženih golobov-lovski stav in z MK puško 3 poskusni streli in 10 strelov za oceno sede ob fiksnem kolu
- v primeru enakih rezultatov je boljši strelec z boljšim rezultatom z MK puško
- podeljeni bodo trije pokali
- štartnina za strelca je 15.00 EUR.

3. Nagradno tekmovanje:
- strelja se na 15 vrženih golobov – lovski stav. Tekmovalec lahko večkrat
izboljšuje svoj rezultat. Po končanem tekmovanju, v primeru enakega rezultata, se upošteva naslednja, boljša serija. Štartnina znaša 12.00 EUR. Zmagovalec bo prejel nakaznico za odstrel gamsa, do desetega mesta pa bodo podeljene bogate praktične nagrade.


Tekmovanje bo v vsakem vremenu, saj so vsa strelišča pokrita.
Informacije: Hain Tomaž, tel.: 041 815 483

UO LD Slovenj Gradec

ostrostrelec.pero
10. May 2012, 15:15
Javno in glasno napovem da dam za odojka če se bo v Lovcu objavil ta članek v celoti!

Glede na dosedanje izkušnje, bo tvoj pujs od starosti poginil:icon_twisted:

206
10. May 2012, 15:25
ajd bo pa za salame :snorting:

lovecdavid
10. May 2012, 18:05
haha nemorm verjet kaj se dogaja! ZLD da jih ni sram barabe pokvarjene!!!!!:icon_evil::icon_mad: kaj pa naredijo...nič!!! :icon_mad:
Pero BRAVO dobr si tole napisal!:icon_lol: upam da bodo objavili!
Daj jim vetra!:icon_lol::icon_wink:

pumpa
10. May 2012, 21:47
pa kako izbirno sej ne bo državnega ker ni dnarja, na evropsko pa z konji ker za avion ni ostalo od lani.:icon_lol:

jvpv
11. May 2012, 11:17
Ima Matjaž garantiran šoferski posel...:icon_lol::icon_biggrin:


pa kako izbirno sej ne bo državnega ker ni dnarja, na evropsko pa z konji ker za avion ni ostalo od lani.:icon_lol:

206
14. May 2012, 16:24
Včeraj se je na tekmi na Gorjancih naredila nedopustna napaka.Upam da tole kdo bere iz te LD.

Uradni začetek tekme na vabilu kaže na 8.uro,na strelišče sem prišel okoli desete.Na stojiščih so že "žgali" serijo ko smo se prijavili za tekmo.Potem smo izvedeli da so ti strelci imeli trening serijo!!!!To je nedopustno kljub temu da je bilo hladno in malo strelcev!Hitri dogovor med strelci in odgovornimi gor ali dol,na dan tekme ni treningov.Vsaj trije strelci od teh šestih so potem odstreljali tudi tekmo.


Čeprav ni bilo "tečnobe" Flisa je padel očitek da nekdo pač mora tečnarit. :icon_evil:

ostrostrelec.pero
14. May 2012, 19:08
Dobro da me ni bilo tam. Če ne serjejo zld funcionarji pa nesposobni strelski. Res je da strelsko funkcijo v LD dobijo samo ostanki, ki so potrebni za kimanje. Tukaj je dokaz.

ostrostrelec.pero
14. May 2012, 19:18
Takole je bilo pa na tekmi v Gornjem gradu.
http://lovci.si/strelci/porocila-s-tekem-in-dogodkov/100-tekma-ld-gornji-grad-2012

slavkob
14. May 2012, 23:59
dj se mal umir z izjavami ne! eni referenti fajn delajo da se lige in tekme sploh organizirajo in prevzamejo na zveznih področjih! jaz osebno in nekaj članov naše družine (LD Brežice) smo tale vikend ispeljal 3 compack tekmo v posavju, pa ne da bi tu nek dobiček bil, saj si vsako leto mašine najamemo iz gornjega grada, pač se nam gre da strelci zveze spoznajo lovsko streljanje po pravilniku LZS in tudi prestavniki zveze na državnem ne izpadejo loleki ki sploh ne vedo kaj pa kako se strelja na državnem!

jok
15. May 2012, 00:43
Nekaj mojih misli o izbirnih tekmah VO Novo mesto je na http://www.strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/101-vo

:icon_study:

206
15. May 2012, 05:25
jaz osebno in nekaj članov naše družine (LD Brežice) smo tale vikend ispeljal 3 compack tekmo v posavju


Sporočit da imate tudi tekmo pa niste mogli?

jvpv
15. May 2012, 10:10
Sporočit da imate tudi tekmo pa niste mogli?

Verjetno zato, ker je bila izbirna za ZLD Posavje (že tako je dolgo trajalo: 2x25 compak in 20x MK)

ostrostrelec.pero
15. May 2012, 13:16
slavkob, izjeme potrjujejo pravilo. To so že stari ljudje govorili. Takih je zelo malo, praktično ni omembe vredno. Je pa vzpodbudno da mladi malo prevzemajo ta posel. Ampak še vedno ostanem pri kimavčkih. Da bom spremenil mišljenje bo še veliko vode preteklo. Žal..

pumpa
15. May 2012, 23:06
sej še lahko kako izbirno naredite , ker po informacijah se nam državno prvenstvo obeta septembra ... takole pa zgledajo določeni člani strelske komisije:icon_confused: ko pa to prebirajo pa takole:icon_evil:
morali pa bi takole:icon_redface:

cviček
18. May 2012, 07:19
Glede na to da bo jutri strelska tekma v Sadu bo uradni trening danes od 16 h pa vse do mraka . Možnost treniranja tudi z MK.

Vabljeni

ostrostrelec.pero
22. May 2012, 16:27
V Slovenj Gradcu je pokalo. Vse ostalo je tukaj.
http://strelci.lovci.si/

MLikar
25. May 2012, 15:58
Nekaj zanimivega iz predloga zapisnika komisije za strelstvo (http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/3.%20seja%20strelci.pdf):


-Predsednik je tudi prebral dopis g. Petra Flisa in obrazložil problematiko glede spora med
LD-jem Trebnje in ZLD-jem Novo Mesto, ki ga je začutiti na vseh področjih lovskega
udejstvovanja in ne le na področju lovskega strelstva. Nadalje pove, da sta enkrat že bila s
takratnim podpredsednikom Kurnikom na pogovorih v Novem Mestu zaradi iste
problematike, vendar očitno nista bila uspešna, saj se kljub takratnemu sporazumu o dobrem
sodelovanju spori nadaljujejo, zato je menil, da bi bilo verjetno potrebno na ZLD Novo Mesto
s strani strokovne službe opraviti nadzor v smislu opravljanja prenesenih nalog. Sklepa v
zvezi s to problematiko komisija ni sprejela.

JAKAJEŽ
25. May 2012, 19:45
Nekaj zanimivega iz predloga zapisnika komisije za strelstvo (http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/3.%20seja%20strelci.pdf):


Nič novega;"psi lajajo karavana gre naprej",ampak mogoče se bo pa le premaknilo?:icon_twisted:

lp

ostrostrelec.pero
25. May 2012, 21:31
Oni se naj kar med sabo "ljubijo". Samo še to me zanima če bo članek objavljen v Lovcu. Je pa res, da vrana vrani ni še nikoli skljuvala oči.




Smo se pa v Orehovici imeli zelo dobro in smo brez teh lažnivih kljukcev zelo uživali.
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/114-ld-orehovica

206
26. May 2012, 07:05
Tudi Hrvatje so pristopili k lovskemu trapu,tole je predlog pravilnika


LOVAČKI TRAP
• Udaljenost streljačkog mjesta do ruba izlaznog rova 11 metara
• Domet goluba 55-60 metara (+/- 5 metara), a najve?i kutu 35° (lijevo i desno od središnje osi stroja) – vidi tablicu Shema 1-3 (Za automatske streljane kut može biti do 45°)
• Streljivo najve?e težine zrna 28 gr. (+2%), promjera max. 2,5 mm (+0,1 mm)
• Puška u pripremnom stavu na boku min. 25 cm ispod vrha ramena i min. 25 cm ispred osi (sredine) ramena
• Podizanje puške tek nakon uočavanja izbačene mete
• Kašnjenje izbacivanja mete od 0-3 sekunde
• Poziv goluba najviše 12 sec. nakon izvršenog ga?anja prethodnog strijelca

LOVAČKI PARKUR
• Ekipa broji 6 strijelaca (prije je bilo 3)
• Poziv goluba najviše 10 sec. nakon izvršenog ga?anja prethodnog strijelca
• Streljivo najve?e težine zrna 28 gr. (+2%), promjera max. 2,5 mm (+0,1 mm)
• Puška u pripremnom stavu na boku min. 25 cm ispod vrha ramena i min. 25 cm ispred osi (sredine) ramena
• Podizanje puške tek nakon uočavanja izbačene mete
• Ga?anje (pucanje) isključivo sa puškom oslonjenom o rameni zglob. (nije dozvoljeno pucanje sa boka)
• Kada se ga?a par, puška nakon prve mete može biti u proizvoljnom položaju

Ovaj Pravilnik se počinje primjenjivati od 01.01.2013. godine.

206
31. May 2012, 15:43
da si malo privežemo dušco :icon_smile:


Strelsko društvo Tyr vabi na trening streljanja z dolgocevnim in kratkocevnim orožjem v
soboto,9.6.2012 na strelišče Mlake pri Vipavi

Prijave: Prijava je obvezna preko spletne strani http://www.sd-tyr.si. Vse ostale informacije tudi na voljo preko emaila: info@sd-tyr.si
Participacija: 5 EURO ki pokriva logistične stroške. Nakazilo preko TR (lahko plačate za več oseb vendar navedite za koga oz. pošljite informacijo na email) št: SI56 3300 0000 4123 170 odprt pri Hypo Bank d.d.) ali v gotovini na mestu samem.
Odpoved tekmovanja: Bo sporočena prijavljenim preko emaila in objavljena na tej spletni strani
Odpoved tekmovalcev: Sporočiti vsaj 2 dni pred treningom


Ostali pogoji:
- glede na možnosti strelišča se bo streljalo na 100-400m z dolgocevnim orožjem na centralni vžig
- MK in pištola pa na 50m in 25m
- strelci si tarče priskrbijo sami oz. je ena tarča na udeleženca na voljo pri organizatorju brezplačno v kolikor vam odgovarja (100/300/500m 10=.5moa) oz. do "razprodaje" zalog :)
- okvirji za tarče bodo postavljeni glede na interes strelcev (prosim navedite ob prijavi katere zvrsti in na kakšne razdalje želite streljati)
- odvisno od števila prijavljenih bo tudi način same izvedbe streljanja (fiksna postavitev strelskih mest ali se bomo menjali glede na razdalje - prekrivanje tarč saj je širina strelišča omejena) določen naknadno
-ker gre za trening je vse stvar dogovora in konsenza

Red na strelišču in potek streljanja:

- postavitev tarč poteka od 8:00-8:45
- streljanje se prične ob 9:00 in zaključi ob 14:30h
- omejitev kalibrov je po elaboratu (bo sporočeno naknadno zaenkrat velja, da ni dovoljeno streljanje z .50bmg)
- prekinitve za menjavo tarč bodo na 1h oz. po dogovoru s strelci na mestu samem
-kdor zamudi s prihodom na streljanje lahko strelja po naslednji prekinitvi
-na enem strelskem mestu vas lahko strelja več vendar se morate obvezno prijaviti vsi in seveda tudi plačati participacijo
-ogled treninga ni dovoljen, dovoljena je zgolj prisotnost strelcev

Varnost:
-veljajo vsa pravila varnega rokovanja z orožjem
-med prekinitvijo je prepovedano ležati za orožjem ali se dotikati orožja
-strelci so dolžni upoštevati navodila vodje streljanja


V kolikor bo interes strelcev bi organizirali prijateljsko tekmo z nekaj dinamike (dolgocevne). Same detajle bomo objavili naknadno po preverjanju dejanskih tehničnih in varnostnih možnostih glede na elaborat strelišča.

ostrostrelec.pero
1. June 2012, 07:43
V nedeljo je tekma v LD Škale. Strelja se 15 golobov lovski stav, 10 strelov stoje ob fiksnem kolu na tarčo srnjaka in 10 strelov na tarčo pujsa stoje prostoročno . LD Škale vabijo.

cviček
1. June 2012, 08:32
V nedeljo je tekma v LD Škale. Strelja se 15 golobov lovski stav, 10 strelov stoje ob fiksnem kolu na tarčo srnjaka in 10 strelov na tarčo pujsa stoje prostoročno . LD Škale vabijo.

A te ne bo na DP v Compaku ???:icon_lol:

ostrostrelec.pero
1. June 2012, 13:17
A te ne bo na DP v Compaku ???:icon_lol:

Glede te tekme imam pa določene zadržke. Ta dan je najmanj 7 tekem in Davež in Dušan gresta in naredita še eno . V soboto pa ni nobene. In sedaj bi rada s to tekmo parirala LZS. Bog vam požegnaj tistih par mandeljcev. ki se boste udarili na tej tekmi

cviček
1. June 2012, 13:26
Glede te tekme imam pa določene zadržke. Ta dan je najmanj 7 tekem in Davež in Dušan gresta in naredita še eno . V soboto pa ni nobene. In sedaj bi rada s to tekmo parirala LZS. Bog vam požegnaj tistih par mandeljcev. ki se boste udarili na tej tekmi

Sem mislil , da se boš ravno zato udeležil . :icon_redface:Strelja se 100 golobov :icon_lol:

Sicer pa : saj je samo compak:limona::limona:

ostrostrelec.pero
1. June 2012, 13:32
Sem mislil , da se boš ravno zato udeležil . :icon_redface:Strelja se 100 golobov :icon_lol:

Sicer pa : saj je samo compak:limona::limona:

Edino to da je 100 golobov 40 € bo pritegnilo strelce, drugo nič.

cviček
1. June 2012, 13:53
Eh Pero, se ti ne zdi, da govoriš malo na pamet.??!!!
Eni bomo šli v Gornji grad , drugi pa kam drugam.
Sicer pa , počakajmo do ponedeljka , da vidimo kje je bilo boljše.

jegr
1. June 2012, 14:11
LD Mirna peč bo danes pognala merjasca v beg.:icon_lol:

pumpa
1. June 2012, 23:04
pero bo šel v škale ker je mk in golobi druge discipline mu ne ležijo , je pa tak da ne rad izgublja.:limona: če pa to ne drži dam pa za :beer:

206
2. June 2012, 06:14
kdo pa rad izgublja? :icon_redface:

ostrostrelec.pero
2. June 2012, 07:53
pero bo šel v škale ker je mk in golobi druge discipline mu ne ležijo , je pa tak da ne rad izgublja.:limona: če pa to ne drži dam pa za :beer:

Ni vredno komentiranja.

jvpv
3. June 2012, 20:37
Kako je bilo potem danes v Gornjem gradu?

ostrostrelec.pero
3. June 2012, 20:38
Kako je bilo potem danes v Gornjem gradu?

Ja kje si pa ti bil:icon_redface::icon_redface:

jegr
3. June 2012, 21:16
Ne vem kako je bilo danes, včeraj na treningu je bilo dobro. Ko mi je najbolj šlo, se mi pa pokvar puška. Drugač pa, 2 kompaka, en težji, kot pa drugi.:icon_wink:

jvpv
3. June 2012, 21:23
Ja kje si pa ti bil:icon_redface::icon_redface:

Predolgo na ohceti :icon_lol::icon_biggrin:

jegr
3. June 2012, 21:36
Ko berem vabila na lovske strelske tekme, me nekaj moti. Pri nekaterih tekmah je pri golobih napisano" lovski ali športni stav". kdo je tukaj "neumen"? Lovci imamo zaenkrat, kolikor je meni znano en in samo en pravilnik o lovskem strelstvu. V njem ni nikjer omenje "športni stav". Kakšne so potem tekme, kjer piše "poljuben položaj"?
V mislih imam Rečico pri Laškem. Družini sem pol leta obljubljal, da jih peljem na ta prelep kraj. Vsa 3 strelišča prekrasna, postrežba enkratna, potem pa na razpolago oba stava. In nekdo misli, da so s tem lovski strelci enakopravni športnim? Jok. Me ne bo prav zaradi tega. Poleg vsega pa to ni lovska strelska tekma. :icon_confused:

206
3. June 2012, 21:46
Vsaka LD oz. organizator se odloči sam kako se bo streljalo,pravilnik je dober samo za mizo podložit.Kakor je videti pa pravilnik LZS velja samo za DP.

Žal so v nekaterih LDjih raje podvrženi nabiranju € z prijavami ko se tekme prirejajo na 10 ali 15 golobov in neomejena možnost prijav (Štajerska,Prekmurje,Posavje,pa še kdo).Streljaj dokler imaš €.
Plus mi gre na organ MK ob teh tekmah ko se strelja na 2 tarči,največkrat le ob kolu in stoje prosto.Prostora je pa še za ostali dve tarči.

206
3. June 2012, 21:53
Ko si ravno omenil tekmo LD Rečica.

Discipline
20 golobov poljubni položaj
10 strelov MK na srnjaka
10 strelov na bežečega merjasca pa PO PRAVILNIKU LZS :icon_confused:

jegr
3. June 2012, 22:40
se pravi, vse ostalo ni po pravilniku LZS.:icon_confused::icon_confused:

206
3. June 2012, 23:07
zanmivo da je samo ena disciplina po pravilniku ja

Ganges
3. June 2012, 23:29
Jap :icon_biggrin: Tako pač je. Enako kot v eni drugi temi kjer je jasno, da lahko LZS da le neke smernice za izvajanje (letni preizkus orožja) je tu še manj pristojnosti. Vsak organizira kar je v njegovem interesu, udeležba pa ni za nikogar obvezna. Zato absolutno tukaj ni nič spornega.

lp

cviček
4. June 2012, 07:51
Kako je bilo potem danes v Gornjem gradu?

Zelo dobro.

Tekmovalo je 40 strelcev . Štiri serije po 25 golobov na dveh streliščih.
Začetek žrebanja startnih številk ob 8.30( poznejša prijava ni bila več mogoča ) . Začetek tekme ob 9.00 . razglasitev rezultatov ob 16.00 .
Gledano z mojega stališča , grem rajši na eno takšno tekmo kot pa da celo nedeljo zabijem za 10-15 golobov in 10 strelov MK.
Ja res smo se napokali .
Saj res - zmagal je Kersnik Mitja.

ostrostrelec.pero
4. June 2012, 15:50
zanmivo da je samo ena disciplina po pravilniku ja

Tista ena. Katera je po pravilniku. To bi rad slišal.

cviček
5. June 2012, 09:15
Ali se v nedeljo 10.6. v bližini Beltincev mogoče strelja na glinaste golobe ?

206
5. June 2012, 10:22
Tomaž pri Ormožu

Ganges
5. June 2012, 10:51
Tomaž pri Ormožu ima res tekmo ta vikend, ni pa ravno tako blizu Beltincev... no kakor za koga :icon_smile:

lp

cviček
5. June 2012, 11:07
Sem mislil , če kje trenirajo . Imam fešto, pa ne vem ,če bom lahko celo nedeljo brez spuščenega " šusa ".

Ganges
5. June 2012, 14:16
V Rakičanu je olimpijsko strelišče, ki ga upravlja SD Štefan Kovač. Prav gotovo imajo keri dan za vikend trening. Je pa oddaljeno le dober streljaj iz Beltinec.

lp

cviček
5. June 2012, 14:24
hvala za info. vendar nikjer ne najdem kontakta.

Ganges
5. June 2012, 14:41
Žal tudi jaz ne vem direktnega kontakta. Ravno ta vikend je tam potekal tradicionalen dvoboj Slovenija-Hrvaška, redno pa tam potekajo tudi trap lige vzhod. Verjetno je na forumu tudi kdo, ki strelja to ligo in bi ti lahko pomagal.

lp

ostrostrelec.pero
5. June 2012, 14:57
LD Kresnice vabijo jutri v sredo ob 15 uri na trening kompaka na Tuji grm.
VABLJENI.

206
5. June 2012, 18:06
Pero se je razpisal o nedeljski tekmi http://lovci.si/strelci/porocila-s-tekem-in-dogodkov/118-lovsko-strelska-tekma-skale-2012


Imam pa eno pripombo na predzadnji odstavek.
Dokler se organizirajo "lovske" tekme po pravilnikih posameznih LD (UO ali članov) lahko pridemo tud v kopalkah!

rikec
7. June 2012, 15:08
V Rakičanu je olimpijsko strelišče, ki ga upravlja SD Štefan Kovač. Prav gotovo imajo keri dan za vikend trening. Je pa oddaljeno le dober streljaj iz Beltinec.

lp

Če je možno, se raje izogibaj tega strelišča. To je definitvno v Sloveniji najtežje olimpijsko strelišče! Tudi najboljši strelci tam ne morejo naredit ne vem kako visokega rezultata, kar marsikaj pove o tem strelišču. No, za kakšen trening, da malo presekaš monotonost jagerskih strelišč ni slabo. Žal ti pa tudi jaz ne morem dat kontakta, ker nimam nobene telefonske od članov v tem klubu, če bi imel bi ti rad pomagal.

main757
7. June 2012, 15:24
Če je možno, se raje izogibaj tega strelišča. To je definitvno v Sloveniji najtežje olimpijsko strelišče! Tudi najboljši strelci tam ne morejo naredit ne vem kako visokega rezultata, kar marsikaj pove o tem strelišču. No, za kakšen trening, da malo presekaš monotonost jagerskih strelišč ni slabo. Žal ti pa tudi jaz ne morem dat kontakta, ker nimam nobene telefonske od članov v tem klubu, če bi imel bi ti rad pomagal.

Pozabil si dodati, da ima olimpijsko normo ravno strelec, ki mu je to strelišče dom.:icon_lol:

POLH
7. June 2012, 20:26
ZADEVA: uporaba strelišča na Šmohorju



Na predlog naše strelske komisije se omogoči koriščenje strelišča na Šmohorju tudi za zunanje koristnike. Za enkrat bo to vsako prvo sredo v mesecu, če bo zanimanje večje pa tudi za druge termine. Strelišče bo odprto od 16. do 19. ure. Možen bo trening na MK strelišču, strelišču na glinaste golobe, po predhodni najavi pa tudi na strelišču za bežečega merjasca.

Cenik storitev na strelišču:
- serija 25 glinastih golobov - 5 €
- serija 10 strelov MK – merjasec - 2 €
- serija 20 strelov MK (4 tarče) - 2 €
- serija 10 strelov (tarča srnjak) - 1 €

V ceno storitev so vštete navedene tarče in osebje, ki bo skrbelo, da bo streljanje potekalo tekoče in varno.

Po predhodnem dogovoru lahko preskrbimo tudi šiberno in MK strelivo. Za vse informacije je na voljo telefonska številka: 041 657 421.

Lovski pozdrav!




Posredujem dopis, ki smo ga LD prejele nekaj dni nazaj. Mogoče bo za koga zanimivo. Gre za LD Rečica pri Laškem.

rikec
8. June 2012, 07:11
Pozabil si dodati, da ima olimpijsko normo ravno strelec, ki mu je to strelišče dom.:icon_lol:

Ja to je res, a poglej kakšni so rezultati na tem strelišču. Ko boš gledal kakšni so rezultati, poglej tudi kakšne rezultate ima na tem strelišču naš olimpijec, kar marsikaj pove o tem kakšno je to strelišče...

rtvcokan
8. June 2012, 08:04
strelska tekma na ŠMOHORJU 24.06.2012 DAN PREJ TRENING,VLJUDNO VABLJENI, DA NE POZABITE!LOVSKI ZDRAVO

206
9. June 2012, 10:32
Rajmond postreli za vsaj 100 € nabojev na vsakem treningu (http://www.rtvslo.si/zabava/druzabna-kronika/debevec-na-enem-treningu-izstreli-za-vsaj-100-evrov-nabojev/284876)


Mi pa treniramo zelo zelo švoh :icon_redface:

jok
9. June 2012, 19:31
Rajmond postreli za vsaj 100 € nabojev na vsakem treningu (http://www.rtvslo.si/zabava/druzabna-kronika/debevec-na-enem-treningu-izstreli-za-vsaj-100-evrov-nabojev/284876)


Mi pa treniramo zelo zelo švoh :icon_redface:

Ne, samo cenejše patrone nucamo. S čim pa strelja, da stane 30 centov kos :icon_confused:

:icon_study:

206
9. June 2012, 20:08
Eley

on postreli nekje 500 komadov po 30 centov,mi imamo pa škatlico najcenejšega Gecota po 7 centov za cel teden!!!

jok
9. June 2012, 22:41
Eley

on postreli nekje 500 komadov po 30 centov,mi imamo pa škatlico najcenejšega Gecota po 7 centov za cel teden!!!

Moraš naslednjič z mano k Perotu - streljaš dokler roka zdrži.

Lahko si preberete, kaj se je dogajalo na Krki
http://www.strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/121-joze-uhan

:icon_redface:

ostrostrelec.pero
16. June 2012, 11:50
Sodnik, le kaj je tebe treba bilo..............
http://strelci.lovci.si/pod-lupo/127-sodniki-vecni-problem

cviček
18. June 2012, 08:47
Rabim pomoč oz. nasvet .

Pogovarjamo se o tekmi , ki naj bi bila konec Julija , začetek Avgusta .
v mislih imamo 50 golobov ( 2 x 25 golob šteje 4 pike ) in štiristav MK 4x5 .
Žrebanje startnih številk 8.30 , začetek streljanja ob 8.45. Poznejša prijava ni več mogoča. Predviden konec tekmovanja med-13-14 uro.

Lovci- strelci kaj mislite ???

jegr
18. June 2012, 09:38
Pošteno. Pridem.Ampak da se boste držali ure.:icon_biggrin:

jvpv
18. June 2012, 10:13
Super :icon_exclaim:

Vohkuc
18. June 2012, 14:41
pridem:icon_biggrin:

jok
19. June 2012, 00:01
Konec julija me ni, ampak avgusta .... :icon_twisted:
Vsekakor, kdor ne bo jaj.. namakal, bo ziher na tekmo prišel.
:icon_study:

Ferenc
19. June 2012, 11:34
Tole bo zanimivo- upam da se vidmo.

ostrostrelec.pero
19. June 2012, 15:46
Fantje, državno prvenstvo se bliža. LD Kresnice sporočajo da bodo odprli strelišče na Tujem grmu in v četrtek omogočajo trening kompaka vsem zainteresiranim od 15.00 dalje. Vabljeni.

zajec
20. June 2012, 13:01
Eno vprašanje oziroma mnenje.Zanima me kako se ocenjuje,oziroma delijo točke po pravilniku o lovskem strelstvu, ker na določeni tekmi je bilo vrednoteno, kot je primer 1,rečeno pa je bilo, da je to po pravilniku o lovskem strelstvu,kar pa dvomim,glede na napisano v pravilniku o kategorijah in vrednotenju.
Primer1: 25 golobov 100 točk, 4 stav mk 5 strelov 200 točk.Skupaj možno 300 točk.
Primer 2 :25 golobov 200točk,4 stav mk 5 strelov 200 točk.Skupaj možno 400 točk.
V prvem primeru je po logiki večje vrednotenje MK ja,v drugem pa je vrednoteno enakovredno(kot na ligi foruma).
Vse je zagovarjal kvalificirani sodnik z značko in opravljenim izpitom v zadnjem času.

Sršen
20. June 2012, 13:11
Zajec, glede na to, da v strelskem pravilniku LZS piše:
2.8. KOMBINACIJA
2.8.1. Kombinacija je seštevek vseh disciplin, ki so potekale na tekmovanju, ob
pogoju, da je število točk enako za vse posamezne izvedene discipline.

mu kar povej svoje in mu napiši naslov na katerega naj vrne svojo značko, potrdilo o izpitu pa naj si zrola in si jo zatakne ...




...
za lovski klobuk:icon_twisted:

ostrostrelec.pero
20. June 2012, 13:29
Zajec, če je bilo to na Dolenjskem obstaja v celi regiji (kolikor je meni znano) samo en sodnik ki ima opravljen sodniški izpit po novem pravilniku.:limona:

cviček
20. June 2012, 13:32
Pa saj veste , da smo jagri ( pa tudi lovci- strelci ) bolj papeški od papeža.
Organizator je dolžan v lovski kombinaciji zagotoviti enakovredno vrednotenje obeh disciplin. Torej 200+ 200 točk.
Pravilno bi bilo, da se strelja 50 golobov- golob 4 točke ( 25 trap, 25 compak ) in MK 4x5. Ker pa je to težko oz. nemogoče zagotoviti na večino slovenskih streliščih prihaja do raznih anomalij oz. traparij.
Sam se veliko rajši udeležim tekme , kjer se strelja 50 ali celo 100 golobov in grem na tekmo eno nedeljo v mesecu, kot pa na golaž tekme, ki bodo vsak čas še med tednom.
Tako se prirejajo strelske tekme , kjer se strelja 10 golobov in 10-15 strelov z MK, število prijav neomejeno, tekma traja do 18 ure..... Točkovanje , tabla, hitrost golobov, ....?????, za nagrade se delijo plastične pištolce ( pardon - vrtalniki )
Dokler bo tako , bo lovsko strelstvo bolj podobno kramarskemu sejmu, kot pa resni strelski prireditvi, ki strelcem nudi strelske užitke , organizatorju pa nekaj dodatnih cekinov.
Pa brez zamere, če sem komu stopil na žulj.

zajec
20. June 2012, 13:48
Zanimivo je bilo tudi okoli enakih rezultatov,kar je zatrjeval sodnik da isti rezultati streljajo celo finalno serijo,v kar smo ga prepričevali da je shot off,v kar so ga potem prepričali dotični.Kar se pa mest tiče pa so jih itak 3 krat popravili,pa niti enkrat ni bilo vrednoteno tako, kot sem zagovarjal 200 +200(oni so zagovarjali pravilnik o lovskem strelstvu).Zanimivo je bilo, da so mesta za vsako od prve razvrstiteve do tretje v mojem primiru padali po polovico(pa so bili golobi najboljši).V kombinaciji pa so zmagovali tisti kot v MKju,kar je logično,kajti golobi so bili razvrednoteni za polovico.

Ja meja med Dolenjsko in centralno Slovenijo.

ostrostrelec.pero
20. June 2012, 14:02
Zajec, vsaka tekma se lahko naredi po svoje. Sem pa zagovornik, če jo ne delaš po strelskem pravilniku moraš imeti zjutraj vsako podrobnost nedvoumno napisano na oglasni deski. To se pravi da nisem nič zgrešil ,ker nisem obiskal to tekmo ampak sem se lepo po avtocesti peljal mimo.

cviček
20. June 2012, 14:04
kje ste pa imeli komisijo za pritožbe ??????
predvidevam , da jo ni bilo ( napaka organizatorja ), kajti v nasprotnem primeru, se mora takšen sodnik ukloniti razsodbi komisije .

pumpa
20. June 2012, 14:16
v nedeljo državno prvenstvo in hkrati prvenstvo naše zveze na bežečega merjasca, ker sem v ekipi za državno se bežečega ne morem udeležit, je pa zanimivo da imamo prvenstvo zveze na strelišču ki ne podpira lovskega stava...:icon_confused:
kam drvi to naše strelstvo:icon_cry:

jegr
20. June 2012, 14:29
Kar se tiče teh dveh tekem, ki sta se sešteli za izbor ekipe je tako. Mi smo naredili golaž tekmo, točkovanje je bilo vnaprej določeno in obešeno na tabli ob osmih zjutraj. Kaj pa ZLD dela s temi rezultati mi pa sploh ni mar. Mi smo svojo tekmo organizirali in izpeljali, zveza se je samo prislinila zraven in plačala en komplet ( 3kos) pokalov.Bi bilo pa lepo enkrat se resno vsedeti za mizo in doreči stvari. Mogoče bi še brusnice nagovorili, da organizirajo tekmo. Trije rezultati bi bili še boljši pokazatelj.

jegr
20. June 2012, 14:46
Pa še to: zaradi mene bi lahko referent za strelstvo na ZLD spremenil rezultat na golobe na 8 točk za goloba. Kot sem napisal, to je bila golaž tekma.

ostrostrelec.pero
20. June 2012, 14:55
Tole sem pa jaz malo pomešal. A je zajec govoril o nedeljski tekmi ali o izbirni na našem področju. :icon_study::icon_study:

jegr
20. June 2012, 15:55
Imam občutek da o izbirnih. Zajec, na kaj si mislil?

zajec
21. June 2012, 06:31
Ne jeger na vašo tekmo nisem imel pripomb ,Pero točno ve za katero tekmo se gre.Tekma je bila organizirana v nedeljo 17.6.12.Hotel sem samo debato,ker tekma je potekala po pravilniku o lovskem strelstvu,vsaj tako je bilo zagotovljeno, ne pa po nekih pravilih golaž tekme.

ostrostrelec.pero
21. June 2012, 07:15
Zajec, tukaj sem opisal kaj bi tudi območne zveze oz. njihovi referenti morale(i) storiti pa ne. Pred nekaj časa sem obiskoval sodniški tečaj v zld Ljubljana, Nas je bilo cca.60-70. Že takrat je predavatelj rekel, da če bodo iz te generacije postali 3 tapravi sodniki je to velik uspeh. Na vseh tekmah imam vedno največ problema ravno s temi "pametnimi" sodniki.

http://strelci.lovci.si/pod-lupo/127-sodniki-vecni-problem

zajec
21. June 2012, 08:50
Največji hec je bil, da sodnik ni pustil, da bi mu kdo kaj rekel:argue:, kako naj bi bilo po pravilniku,da on že ve kako je in da je uradni sodnik in da bo deloval po pravilniku,da ja nebo kdo spet osiral čez tekmo ,da ni bila vodena po pravilih.Bighand:limona::icon_lol::icon_confused:

ostrostrelec.pero
21. June 2012, 09:26
Največji hec je bil, da sodnik ni pustil, da bi mu kdo kaj rekel:argue:, kako naj bi bilo po pravilniku,da on že ve kako je in da je uradni sodnik in da bo deloval po pravilniku,da ja nebo kdo spet osiral čez tekmo ,da ni bila vodena po pravilih.Bighand:limona::icon_lol::icon_confused:

Toliko časa že hodim po teh tekmah, da točno vem kje bo kaj narobe in zadnje čase sem se začel kar izogibati takih tekem. Je pa res da nosim vedno strelski pravilnik s sabo. (razen takrat ko ga rabim ga nimam:limona:)

cviček
21. June 2012, 12:41
Fantje, saj ni problem v sodnikih, oni so v drugem planu.
Problem je v organizarorjih, ki takšne tekme prirejajao in strelcih, ki takšne tekme obiskujete.
Kaj pomaga dober sodnik, če je 10-15% golobov neregularnih. Posebna tema so strelišča za MK . Ponekod so stojišča taka , da bi se moral privezat za bukev, da te kam ne odnese. Zakaj je potrebno pred tekmo prebrati deset listov pravil , ki veljajo na določeni tekmi, v isti sapi pa se sklicevat na strelski pravilnik LZS? le kako bi bilo na nogometni tekmi, kjer bi spremenili pravila npr, na 9 nogometašev, zmanjšali gol , polčas pa bi trajal 60 minut ( da bi mogoče prodali kakšno pivo več ) Ne poznam primera, ko bi kolesar ponavljal etapo, npr, na Vršič:BangHead: Res mi para živce, ko strelci ponavljajo serije in se potegujejo za tiste plastične " kahle ". Me ne bo nobeden prepričal ,da je boljši če je ustrelil 21 in 25 golobov ( 92 % ) od nekoga ,ki je ustrelil 24 golobov ( 96 % )
Mislim , da je sedaj jasno zakaj so sodniki v drugem planu in zakaj je strelstvo tam kjer je. Mogoče se bo kaj spremenilo , ko bomo začutili razliko med strelsko tekmo in strelsko prireditvijo.

zajec
21. June 2012, 13:21
Prav je, da se debatira,greš na tekmo,ki ti je bližja,oziroma v okviru sposobnosti(časa),in upaš da je sojenje vsaj normalno ,če ne solidno.Po drugi strani gremo za sprostitev,je pa res,oziroma upam, da se za naslednjo tekmo bolje pripravijo,oziroma preberejo pravilnik,če že delajo po njem.

jvpv
21. June 2012, 13:57
Prav je, da se debatira,greš na tekmo,ki ti je bližja,oziroma v okviru sposobnosti(časa),in upaš da je sojenje vsaj normalno ,če ne solidno.Po drugi strani gremo za sprostitev,je pa res,oziroma upam, da se za naslednjo tekmo bolje pripravijo,oziroma preberejo pravilnik,če že delajo po njem.

Zakaj delamo v ''rokavičkah'', povej kje konkretno je to bilo, da lahko do naslednjič izboljšajo pomanjkljivosti...:icon_rolleyes:

Ganges
21. June 2012, 14:17
Zaj?ek se boji, da ga bo keri nabunkal naslednjič, ko se srečajo in raje molči :icon_lol:

JAKAJEŽ
21. June 2012, 18:04
Pred mnogimi leti sem bil na tekmi v "BRATCKI REPUBLIKI"z vojaško puško M48 in dupliram strel,dvignem roko povem sodniku,pogleda in reče pucaj dalje,a glej ga zlomka še en strel v isto luknjo,sodnik pogleda in reče pucaj dalje,pri seštevanju mi je pa priznal samo dva strela in ne tri,seveda je bilo takoj nekaj vroče krvi in prerekanja,a je sodnik hladno mrtev odgovoril"ja sam sudac,a ti se žali":icon_eek:,ampak zadoščenje smo vseeno dobili saj smo zmagali z precejšno prednostjo.
Nekaj takega se pa dogaja tudi na razno raznih tekmah v lovskih krogih.

lp

zajec
22. June 2012, 06:52
JVPV bil sem na podelitvi, tebe ni blo na podelitvi,ker si odstrelil in odšel,dobil pa si kar nekaj pokalov,oziroma nagrad.

ostrostrelec.pero
22. June 2012, 09:37
JVPV bil sem na podelitvi, tebe ni blo na podelitvi,ker si odstrelil in odšel,dobil pa si kar nekaj pokalov,oziroma nagrad.

Zajec in ostali skrivnostneži. Takih skrivnosti se na strani
http://strelci.lovci.si/ ne gremo. Tukaj se točno ve o kateri tekmi se govori.
Napiši prispevek in mi ti ga z veseljem objavimo. Pa kaj če me grdo gledajo kot avtorja članka. Vedno napišem ali napišeš samo tisto kar je bilo res in po 2 urah so organizatorji hladni kot špricar. A misliš da letos ne bom šel v Metliko na tekmo. Motiš se, sigurno bom tam.

zajec
22. June 2012, 11:27
Gre za tekmo v Višni gori.

V belo krajno pa si lepo vabljen od strani organizatorja!Bighand:icon_lol::limona:

ostrostrelec.pero
22. June 2012, 12:33
Gre za tekmo v Višni gori.

V belo krajno pa si lepo vabljen od strani organizatorja!Bighand:icon_lol::limona:

Mislim da že kremenateljce pečejo.

ostrostrelec.pero
22. June 2012, 12:44
Da ne bom motil na "lovskih tekmah" bom tule vprašal?
Jeger greva jutri na trening v Rečico. Bom peljal.

jegr
22. June 2012, 12:48
glej ZS

206
29. June 2012, 14:34
Hmmmmmmmmmmmm

Nekaj mi je prišlo na uho o vrženi rokavici med strelci po DP LZS.Ena pokrajina je drugi v šali napovedala rematch na domačem strelišču.


Kdo se bo opogumil in napisal par stavkov o tem za strelski portal? :icon_study:

blatnik
5. July 2012, 13:18
ja po državni tekmi so se strelci ZLD Kočevje in ZLD NM usedli za mizo, kot znanci in prijatli in po parih pirčkih je prišla beseda na plan, dabi se lahko udarli med sabo lovski stav na strelišču, kjer trenirajo Kočevarji!
Obljubili smo da pridemo, prinesemo cviček in salamo s sabo, ter da jih pojemo ne premagamo, ampak pojemo v tekmi. Kočevarji so se samo smejali in prišel je dan sreda 27.6 2012, kjer smo se zbrali v večjem številu in se udarli med sabo tisti strelci, kateri so streljali na DP! Prvič j bil uraden trening, sledila je tekma, kjer so dolenčki za goloba, premagali Kočevce na njihovem terenu!
Sledile so čestitke čeprov mal težko,ampak so obljubili, da naslednjič, ko se zberemo v večjem številu, oni častijo jedačo in pijačo, za zmago se bodo mogli pa potrudit!

jegr
5. July 2012, 13:53
ja po državni tekmi so se strelci ZLD Kočevje in ZLD NM usedli za mizo, kot znanci in prijatli in po parih pirčkih je prišla beseda na plan, dabi se lahko udarli med sabo lovski stav na strelišču, kjer trenirajo Kočevarji!
Obljubili smo da pridemo, prinesemo cviček in salamo s sabo, ter da jih pojemo ne premagamo, ampak pojemo v tekmi. Kočevarji so se samo smejali in prišel je dan sreda 27.6 2012, kjer smo se zbrali v večjem številu in se udarli med sabo tisti strelci, kateri so streljali na DP! Prvič j bil uraden trening, sledila je tekma, kjer so dolenčki za goloba, premagali Kočevce na njihovem terenu!
Sledile so čestitke čeprov mal težko,ampak so obljubili, da naslednjič, ko se zberemo v večjem številu, oni častijo jedačo in pijačo, za zmago se bodo mogli pa potrudit!

Bighand:limona:

cviček
6. July 2012, 09:52
Danes je petek in trening v Sadu. Razmišljm kaj naj si izmislim ,da popestrim današnji popoldan . Mogoče tekmovanje dvojic ??? Dva strelca po dva treninga ( 100 golobov ) seštejemo in razglasimo zmagovalca.

Ne vem pa kaj naj bi bila nagrada ?????:beer::beer:

Ferenc
9. July 2012, 08:01
Danes je petek in trening v Sadu. Razmišljm kaj naj si izmislim ,da popestrim današnji popoldan . Mogoče tekmovanje dvojic ??? Dva strelca po dva treninga ( 100 golobov ) seštejemo in razglasimo zmagovalca.

Ne vem pa kaj naj bi bila nagrada ?????:beer::beer:

Ja dobra ideja, pa se organizirajmo za v petek.
Ooo bo pestro bo.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
9. July 2012, 08:46
Ja dobra ideja, pa se organizirajmo za v petek.
Ooo bo pestro bo.:icon_wink:

Razmišljajte rajši o treh članih, bo še bolj zanimivo. Pa ne samo o enem petku. 2-3 pa odojek, mmmmmmmmmm je dobro.:limona:

Vohkuc
9. July 2012, 10:22
kva pa edn za 2, 3, .............. :icon_wink:

Ferenc
9. July 2012, 13:02
Razmišljajte rajši o treh članih, bo še bolj zanimivo. Pa ne samo o enem petku. 2-3 pa odojek, mmmmmmmmmm je dobro.:limona:

Bravo Ostri se strinjam stabo.

cviček
9. July 2012, 13:39
Moja zamisel je bila v osnovi takale : dva strelca po prva dva treninga . To je 100 golobov. Zmagovalcema dneva pripada nagrada : en trening zastonj. Sotekmovalca lahko poljubno izbiraš vsak petek, oz. pari niso ves čas isti, saj bi razglasili tekmovalca vsak petek posebej.

glede odojka pa pri nas ni bilo nikoli posebnega problema .:snorting: plus:beer: je :limona: doma pa :argue:

ostrostrelec.pero
9. July 2012, 15:27
Streljamo tudi, če je vroče.Bighand
http://strelci.lovci.si/

cviček
12. July 2012, 12:28
Streljamo tudi, če je vroče.Bighand
http://strelci.lovci.si/

ali pa če pada dež.

Jutri je petek 13.
Izberite si svojega fanta :icon_redface: in ga pripeljite v Sad, da se udarimo v parih.

jvpv
12. July 2012, 13:27
Cviček, glede na vabilo se sigurno ne bom udeležil :icon_redface:

samo da ne bo kdo zgledal kot :icon_eek::icon_cry:


:icon_lol:



Jutri je petek 13.
Izberite si svojega fanta :icon_redface: in ga pripeljite v Sad, da se udarimo v parih.

cviček
12. July 2012, 13:36
Cviček, glede na vabilo se sigurno ne bom udeležil :icon_redface:

samo da ne bo kdo zgledal kot :icon_eek::icon_cry:


:icon_lol:

Fantje , kaj nam preostane , če pa ni punc pri trapu.

Sicer pa : polovica je že doseženega ---- se že :icon_wink: smejemo

Vohkuc
13. July 2012, 10:57
danes ne morem,neki praznujemo:limona: drugič:occasion13:

206
13. July 2012, 11:41
Sicer pa : polovica je že doseženega ---- se že :icon_wink: smejemo


Če prideta še Mičo in Ferenc bo pa itak še bolj pestro Bighand

ostrostrelec.pero
14. July 2012, 11:24
Kdo mi zna razložiti, kako pridem na tekmo v Podčetrtek...... Hvala.

tinko balinko
14. July 2012, 12:49
Uf ja jaz bom gor.........samo ti pa neznam razlozit,ker je v tistih hribih cest k blata:icon_lol:Ponavadi je pa bilo oznaceno.

ostrostrelec.pero
14. July 2012, 12:50
Zunaj je vroče in malo osvežitve prav prija.
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/145-lovsko-strelska-tekma-grmada-2012

Heretic
14. July 2012, 13:14
A v sredo se bo v Višnji Gori kaj streljalo golobe?

206
14. July 2012, 16:52
Najboljš da pokličeš :icon_wink: http://www.strelci.lovci.si/treningi

cviček
16. July 2012, 09:46
Ja , petekov trening je minil v tekmovalnem vzdušju.
Pari so bili zanimivi , rezultati pa tudi .
Kot posameznika sta se najboljše odrezala Andrej in Franci - 49 golobov, vendar nista imela sreče z sotekmovalcem.
Na koncu sva zmago pospravila moja malenkost ( 23+25 ) in Ferenc ( 24+24) z 96 zadetimi golobi. Drugo in tretje mesto pa sta zasedla para Andrej (24+25 ) in Beno ( 22+23 ) ter par Franci ( 24+25 ) in Drago (21+24)

Je bilo kar luštno. Naslednji petek nadaljujemo.

206
16. July 2012, 12:21
Bravo cviček + Ferenc Bighand


lepi rezultati

blatnik
18. July 2012, 09:05
ja se vidi da se je moj prijatelj Fernc, tud če mene ni bilo, dober odrezal, seveda pa tudi vse pohvale CVIČKU, ter ostalim gadom!Bighand

ostrostrelec.pero
18. July 2012, 12:22
Gospodje, ker vem da vas je hotelo kar nekaj iti danes na trening v Višnjo goro obveščam da trening odpade.:icon_sad::icon_sad:

cviček
18. July 2012, 13:10
Gospodje, ker vem da vas je hotelo kar nekaj iti danes na trening v Višnjo goro obveščam da trening odpade.:icon_sad::icon_sad:

Bomo šli pa v Kočevje . Kakšen kandidat, da se skupaj peljemo ????

ostrostrelec.pero
24. July 2012, 21:31
Iz katerega stojišča se strelja na tekmi v Artičah in v Zabukovju. Iz športnega ali lovskega. Tabor in Šentvid imata zapisano lovski stav.To pomeni iz lovskega stojišča. Kaj pa omenjeni LD. To zna biti zelo pomemben podatek za obisk tekme.

jvpv
24. July 2012, 22:13
Športniki...posavci pač ne znamo drugega.

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 08:13
Dečki, a mi lahko pomagate. Tale prispevek je na koroškem dvignil pravi revolt. Kljub temu da sem ga že 15x prečital še vedno nisem našel te točke, da bi se počutil krivega in da nisem napisal tistega, kar se je na tekmi dogajalo. Pod prispevkom je možna kaj napisati (ali pa tukaj) in prosim za eno konstruktivno debato. Rad bi videl ali je to samo šank gobezdanje ali res ne vidim, kaj sem sestavil.
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/109-pokal-mesta-slovenj-gradec-2012

206
25. July 2012, 08:48
Iz katerega stojišča se strelja na tekmi v Artičah in v Zabukovju. Iz športnega ali lovskega.

Športniki...posavci pač ne znamo drugega.


zakaj pa ima potem LD Zabukovje tudi lovsko stojišče?za Artiče se pa ne spomnim

jvpv
25. July 2012, 09:13
zakaj pa ima potem LD Zabukovje tudi lovsko stojišče?za Artiče se pa ne spomnim

Je na vabilu kontakt pa kr vprašat.
Glede na izkušnje pa je stojišče postavljeno za eno izbirno tekmo na vsake 1-3 let :icon_confused:

Takle mamo v Posavju...:icon_rolleyes:

jvpv
25. July 2012, 09:21
Dečki, a mi lahko pomagate. Tale prispevek je na koroškem dvignil pravi revolt.
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/109-pokal-mesta-slovenj-gradec-2012

Meni stopi v oči samo sistem rezultatov (nič drugega kot ''maratonski sistem oz. nateravanje''). Tudi sam sem eden izmed takšnih, ki se tekem s tem sistemom ne udeležujem.

Edina fer tekma je lahko če je možnost prijave enkratna, največ 2x (da še LD kaj zasluži)!

tica
25. July 2012, 09:28
Dečki, a mi lahko pomagate. Tale prispevek je na koroškem dvignil pravi revolt. Kljub temu da sem ga že 15x prečital še vedno nisem našel te točke, da bi se počutil krivega in da nisem napisal tistega, kar se je na tekmi dogajalo. Pod prispevkom je možna kaj napisati (ali pa tukaj) in prosim za eno konstruktivno debato. Rad bi videl ali je to samo šank gobezdanje ali res ne vidim, kaj sem sestavil.
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/109-pokal-mesta-slovenj-gradec-2012

Zame je korekten zapis. Verjamem, da prireditelj kritizira tvoje pisanje, saj je bil namen zgolj in samo zaslužek, ostalo je drugotnega pomena. Drži se načela, da se takim tekmam izogneš, pa naj se razni Čunki, Gregani, Marjani, .. udarijo sami.
Načelo druženja in poštene medsebojne borbe je poteptano že zdavnaj, sedaj je važno strelcu izpuliti iz žepa še zadnji evro.
Tudi zaradi takih izrodnih in vse pogostejših tekem prodajam trap puško.

main757
25. July 2012, 09:49
Pero, tvoj prispevek sem v celoti prebral in v njem nisem zasledil žaljive besede za organizatorja.

Ampak spravil si se na njihove propozicije. Nekaterim LD- jem je prodaja divjačine in organizacija takšne tekme edini večji vir zaslužka. Zraven tega je šlo za odstrel gamsa, ki se mu začne cena tam od 500€ navzgor. Za tako nagrado je pač treba malo več reskirat. No, tudi drugih nagrad mora biti dovolj.

Sem pred časom gledal neke propozicije iz dolenjske...prvo mesto odstrel srninega mladiča, to je nagrada vredna 20€, ne me hecat, kdo bo prišel na tako tekmo?

To je samo moje mnenje, če sem koga užalil se mu opravičujem.

alojz1
25. July 2012, 09:59
to je nagrada vredna 20€, ne me hecat, kdo bo prišel na tako tekmo?
Organitatorji vidijo le denar, strelci (k sreči ne vsi) vidijo le denar.
Kar lepo se ujema. Ni čudno da Tica puško prodaja.

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 10:15
Pero, tvoj prispevek sem v celoti prebral in v njem nisem zasledil žaljive besede za organizatorja.

Ampak spravil si se na njihove propozicije. Nekaterim LD- jem je prodaja divjačine in organizacija takšne tekme edini večji vir zaslužka. Zraven tega je šlo za odstrel gamsa, ki se mu začne cena tam od 500€ navzgor. Za tako nagrado je pač treba malo več reskirat. No, tudi drugih nagrad mora biti dovolj.

Sem pred časom gledal neke propozicije iz dolenjske...prvo mesto odstrel srninega mladiča, to je nagrada vredna 20€, ne me hecat, kdo bo prišel na tako tekmo?

To je samo moje mnenje, če sem koga užalil se mu opravičujem.
main757, ne opravičujem svojega pisanja in ne kritiziram tvoje pisanje. Jaz grem na tekmo tudi če so samo pokali. Za srninega mladiča moraš iti 2-3x v njihovo lovišče. Spoznavaš njihove navade in običaje, Kako izbirajo odstrel itd. Jaz zelo velikokrat dam tak odstrel sotekmovalcu za njegovo nagrado, ker je sploh prišel na tekmo. Največjo fovšijo med nami (nekateri mi jo ne bodo nikoli odpustili) sem storil takrat, ko sem dobil odstrel jelena in sem ga dal prijatelju. On ravno tolikokrat plača pristopnimo kot jaz in mogoče oz vem da nikoli v strelski karieri ne bo prišel do take nagrade. Nekateri nismo samo nabiralci materialnih dobrin, ampak gremo na tekmo tudi za užitek. Upam da te nisem užalil.

alojz1
25. July 2012, 10:23
Jaz grem na tekmo tudi če so samo pokali.
Ali si že naredil prizidek za pokale? :icon_lol:
Daj, objavi še enkrat sliko. Tisto se res splača videti.

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 10:30
Ali si že naredil prizidek za pokale? :icon_lol:
Daj, objavi še enkrat sliko. Tisto se res splača videti.

Prjatu, ne vem če bo potrebno. Padam v številu nabranih pokalov. Letos jih imam SAMO 36 kom.:limona::icon_wink:

main757
25. July 2012, 10:34
Pero koliko je bila prijavnina nagradno?

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 10:37
Pero koliko je bila prijavnina nagradno?

Rade volje ti odgovorim, če me vprašaš kje in kdaj.

main757
25. July 2012, 10:41
Tam, v Slovenj Gradcu.

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 10:48
Mislim da je bilo 10€. Samo nisem čisto siguren, veš me že malo starost daje:icon_lol: Če se kdo od prisotnih spomni naj napiše.

206
25. July 2012, 10:52
10 ali 12 €

to mam jaz nekje v spominu

muzikant
25. July 2012, 11:10
Tudi sam ne vidim nič spornega v članku, pač si opisal dejansko stanje.
Na tebi je, da se odločiš na katere tekme boš hodil.
Lahko pa tudi že v prvi serijii narediš 15 in se smeješ z ostalih, ki to naredijo v 7 poskusu, nato pa jih dotolčeš v razstreljevanju oz z naslednjo max serijo.
Sicer pa ni sramota, če te Čunkov premaga, saj je res dober strelec.:icon_wink:

PS: Pogrešal sem te na naši tekmi, Čunkov ni bil niti med 10, pa je tudi streljal veliko serij.

main757
25. July 2012, 11:35
Nagrada je bila samo gams? Ostalih nagrad ni bilo?

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 12:11
Muzkontar, rekel si da me boš povabil na tekmo. Saj najbrž si povedal datum pa sem ga zgrešil. Drugo leto naj ne bo tako.
Main tudi druge nagrade so bile. Ko smo ravno pri teh nagradah. Bil sem drugi in je tekmovalec, ki je bil uvrščen za mano izrazil željo, da bi imel pohodne čevlje. In imel jih je. Jih bom jaz že na kakšni drugi tekmi dobil.

jegr
25. July 2012, 12:23
Na tebi je, da se odločiš na katere tekme boš hodil.

Jaz sem že zdavnaj sklenil, da me na takih tekmah ne vidijo.:limona:

Sploh pa je škoda govorjenja okrog propozicij "lovskih tekem", saj je bilo že vse povedano in napisano: športni stav, ...

main757
25. July 2012, 13:54
Aha Pero, vse si mi povedal. Mene drugo leto nebi bilo na tako tekmo.
Lep pozdrav

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 15:02
Medtem sem šel eno tarčo uničiti. Zadovoljen tako-tako.10991

10992

10993

10994

alojz1
25. July 2012, 15:08
Jo nisi veliko uničil.
Na vsako eno večjo nalepko pa so kot nove. :icon_lol:

ostrostrelec.pero
25. July 2012, 15:52
Aha Pero, vse si mi povedal. Mene drugo leto nebi bilo na tako tekmo.
Lep pozdrav

Al ni bilo popolnoma nič narobe z organizatorji. Ljudje prijazni, hrana v redu, samo tekma kot tekma je bila fouš zastavljena. Praktično se je v naprej vedelo kdo bo zmagovalec in mislim (vsaj kolikor sem se pogovarjal z strelci) da je to ogromno tekmovalcev odgnalo od te tekme. Veliko jih je reklo "kaj čem pa iskat na tej tekmi, denarja nimam za razmetvat, me ne bo." Samo to sem hotel povedati z tem prispevkom. Oni pa halo, pa uluft. Je pa res ko mačku na rep stopiš zamijavka.

alojz1
25. July 2012, 15:59
Ni neumno.
Kdor želi zmagati organizira tekmo, pogosti vse strelce, oni mu pa prepustijo I.mesto.
Vsi srečni in zadovoljni.

main757
25. July 2012, 16:23
Pero, poznam korošce so prijazni ldje.

ostrostrelec.pero
26. July 2012, 19:09
LD Kresnice vabi v soboto 28. 07 2012 na trening kompaka na Tuji grm po 15 uri popoldan.

cviček
3. August 2012, 11:03
samo , da se ne pozabi.

danes je v Sadu redni trening, zaradi nedeljske tekme pa tudi jutri . Začenjamo ob 16 h.

Vabljeni

ostrostrelec.pero
10. August 2012, 14:32
Dovolj dolgo sem sam vztrajal in upam da je to nov začetek.
Janez hvala!
http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/165-2-hmeljska-kobula-v-braslovcah

JAKAJEŽ
26. August 2012, 20:16
Nekaj utrinkov s strelišča LD Podvelka,kjer se bodo 1.9. udarili veterani,kraj kot v raju.

lp

206
31. August 2012, 15:02
končno se je malo ohladilo da gremo spet v Sad :limona:

po dežju se lepo vidi kako si falil goloba :icon_redface: :icon_redface:

JAKAJEŽ
1. September 2012, 20:08
Nekaj utrinkov z državnega prvenstva veteranov in super veteranov

strelišče MK
tarča avtorja
pogled proti jurčku
tudi v baru je bilo zanimivo
eni so pekli eni so se pa greli in dobro imeli

JAKAJEŽ
2. September 2012, 08:33
Še ena

206
3. September 2012, 12:18
Takole je bilo v Sadu na compaku

by Pero F.
http://www.strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/180-kompak-v-ld-sentvid-pri-sticni-2012

206
3. September 2012, 14:22
Strelski portal vam dela uredu?Odpre vse prispevke?

jegr
3. September 2012, 14:46
meni dela.Bighand

Tonc
4. September 2012, 08:43
Meni tudi:limona:

206
7. September 2012, 07:20
Veteransko DP v lovskem strelstvu http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/182-drzavno-prvenstvo-veteranov-in-super-veteranov-v-lovskem-strelstvu-v-ld-podvelka

Ganges
7. September 2012, 08:00
Kje pa so rezultati?

206
7. September 2012, 08:13
še pridejo ko jih kdo dobi :icon_redface:

jvpv
7. September 2012, 13:07
še pridejo ko jih kdo dobi :icon_redface:

imaš na mailu...:icon_wink:

206
7. September 2012, 14:16
Veteransko DP v lovskem strelstvu http://strelci.lovci.si/porocila-s-tekem-in-dogodkov/182-drzavno-prvenstvo-veteranov-in-super-veteranov-v-lovskem-strelstvu-v-ld-podvelka


dodani še rezultati Bighand

hvala jvpv :limona:

jegr
11. September 2012, 21:22
Prebral sem članek na portalu streci. Takoj mi je padlo v oči, da se pri preizkusu orožja "trap puška" strelja na goloba. Pa sem šel prebrat pravilnik na istem portalu, in nisem zasledil, kako se sploh ogreva orožje. Je "ogrevanje" ali preizkus orožja sploh dovoljen, če ga pravilnik ne omenja, ali pa je to ostanek prejšnjega pravilnika. Se mi zdi, da je Ostri to dobro naštudiral in s tem malo nervira ostale udeležence. Pa brez zamere.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
11. September 2012, 21:39
Ti bo kar ostri odgovoril. Resje, da je to verjetno še ostanek starega režima. Mislim, da je vzrok vsega tega pri starejših puškah in lovcih, ki so z isto puško streljali in jagali. Velikokrat se je naredilo, da so v soboto jagali v nedeljo pa z isto puško streljali. Je pa bila velika možnost, da je puška od sobotne jage ostala zakočena. Temu je namen preizkus orožja. In sedaj naj še tebi odgovorim konkretno. Če je ta možnost dana vsem (ne bom komentiral ali jo tudi vsi izkoristijo) sem med njimi tudi jaz. Če te to moti povej, bom takrat ko boš ti zraven, globoko udihnil in streljal takoj za oceno. Ali pa naj sudija na glas pove, da jaz nimam te pravice in bo vse v redu. Tudi pri tebi brez zamere.:icon_wink:
Pa lep večer ti želim.

jegr
11. September 2012, 21:51
Nisem mislil tako hudo. Rad bi si bil na jasnem, ker veš da mamo tudi mi sem ter tja kako tekmo. Več veš, lažje ti je. Saj sem tudi od tebe kaj prepisal.:icon_lol: Še vedno pa ne vem, kaj pravilnik pravi o tem.

ostrostrelec.pero
11. September 2012, 22:30
Nisem mislil tako hudo. Rad bi si bil na jasnem, ker veš da mamo tudi mi sem ter tja kako tekmo. Več veš, lažje ti je. Saj sem tudi od tebe kaj prepisal.:icon_lol: Še vedno pa ne vem, kaj pravilnik pravi o tem.

Če boš imel možnost prebrati ali celo dobiti ta pravilnik, boš v njem našel tudi tudi to.
1.9. Kot pomoč je žiriji pravilnik FITASC za kombinirano streljanje (COMBINED
GAME SHOOTING RULES, 1. januar 2009).

rikec
12. September 2012, 07:41
Pri športnem strelstvu (trap) je ogrevanje orožja predvideno (testfire guns) dovoljeno, če pa ga izkoristiš je pa stvar vsakega strelca posebej. Ogrevanje orožja se opravi pred vsako prvo rundo na tekmi in tudi pred finalom. A je bilo sporno ogrevanje na kakšni lovski tekmi? :icon_surprised:

Ganges
12. September 2012, 08:18
Kolikor vem ogrevanje orožja ni na goloba, ampak na "prazno". Vsaj bilo je tako.

ostrostrelec.pero
12. September 2012, 15:37
Fantje prav imate. Ogreva se na prazno. To je tudi dolžnost sodnika, da preveri ali izmetni stroj "spi" ali ne. Če pa organizator to dovoljuje, da se ogreva na goloba je pa njihov problem ne pa gledalcev zadaj. A imam prav. Ker imamo pa sodnike in "sodnike", je pa tako kot je.

Ganges
13. September 2012, 00:02
Vsekakor Pero. Itak se praksa od kraja do kraja in od sodnika do sodnika razlikuje. Narobe pa po moje ni nič od tega. Vsekakor ni prepovedano omogočit preizkusa. Pa nisem komentiral nobenega specifičnega problema da se razumemo, ker konkretno nimam pojma o čem ste vi to začeli in ali je to na osebnem nivoju ali pogovornem.

lp

zajec
13. September 2012, 06:18
Na golaž tekmah je stvar LD ja, če pa je po pravilniku je pač brez goloba.

cviček
14. September 2012, 08:36
Danes dne 14.09.2012 trening v Sadu odpade

LD Šentvid pri Stični

jegr
14. September 2012, 08:59
Vsekakor Pero. Itak se praksa od kraja do kraja in od sodnika do sodnika razlikuje. Narobe pa po moje ni nič od tega. Vsekakor ni prepovedano omogočit preizkusa. Pa nisem komentiral nobenega specifičnega problema da se razumemo, ker konkretno nimam pojma o čem ste vi to začeli in ali je to na osebnem nivoju ali pogovornem.

lp

Samo na pogovornem nivoju.

ostrostrelec.pero
14. September 2012, 22:14
Če bi bilo na kakšnem drugem nivoju bi takoj umolknil. Jaz tega dečkota že dolgo poznam in vem da me samo špika tako malo za hec. Za vsak špik on meni plača sladoled, jaz njemu pivo.:icon_eek::limona: