PDA

View Full Version : Solidna šibrenica cal.12(jagd-trap) do 850€



jagrBlaž
11. November 2010, 09:46
pozdravljeni,

YILDIZ spz-me(turško orožje)
pozna kdo to znamko orožja oz. jo uporablja ali ima kake informacije. Nasploh me zanima ali je turško orožje kaj vredno ali je vse bolj na hojladri varianto povrh pa še niso tako poceni cca. 800eurov.

Prosil bi koga da mi malo pomaga najti kakšno solidno šrotarco kaliber 12(jagd-trap)cena do 850 eurov pa da je nova.uporabljal jo bom 95% samo za jago.

za vse kakšne take informacije bi vas prosil na ZS.


hvala

ZR7
11. November 2010, 10:54
...
Prosil bi koga da mi malo pomaga najti kakšno solidno šrotarco kaliber 12(jagd-trap)cena do 850 eurov pa da je nova.uporabljal jo bom 95% samo za jago.
...
Yildiza nekateri hvalijo. Je pa to nova zadeva na evropskem tržišču, tako da je vedno malo rizika, saj izkušenj iz druge roke še ni dovolj.

V tem cenovnem razredu (še malo manj) in s pozitivnimi izkušnjami armde lovcev vzemi Baikalovo 27-tko. Preizkušeno, trpežno in uporabno. Če misliš streljati tudi trap, pazi, da ne vzameš take, ki ima na koncu luknje kompenzatorja odsuna, ker "šprica" po strelcih na sosednjem stojišču.
http://www.baikalcanada.com/guns/izh_27.jpg

http://www.baikalcanada.com/guns/izh_27_nickel.jpg

Moja (zgornja slika) je v nekaj mesecih tega leta oddala cca 1500 trap strelov. Kot nova sprva sicer "trda", se po nekako 500 do 800 strelih uteče in lepo dela. Vzdrževanja skoraj ne rabi, še sploh če boš večinoma jagal z njo. Predvidevam da bo za dolgo časa.
Niklasta je sicer lepša, a ima kompenzator odsuna.

jagrBlaž
11. November 2010, 11:04
sem razmišljal tut o tej ampak je ni nikjer za dobit(vse povsod jo je treba čakat ali so pa umaknili iz prodaje ker so imeli kar dost reklamacij) - vsaj tako so mi različni trgovci govorili. iščem šibrenico ker jo rabim imet do 21.11.2010. Razen če poznate še kake različne trgovce pa da imajo na zalogi nekaj različnih znamk oz. kosov,kajti jst poznam sam ene par malo bolj velike ki so v sloveniji imajo pa sam v veliki večini šrotarce od 1000eurov in gor.

ZR7
11. November 2010, 11:09
Blaž, poglej na ZS!

Kolovski
11. November 2010, 11:11
... so pa umaknili iz prodaje ker so imeli kar dost reklamacij) - vsaj tako so mi različni trgovci govorili...

Hahaha, ta je pa dobra.
Naj ti povem, že 3 leta jo uporabljam in nimam nobenega problema. Kupil sem novo (oz. mi jo je oče, kot darilo za opravljen lovski izpit:icon_redface:), menjalni čoki, ejektorji in en sprožilec. Ejektorje je treba 1x na leto malo podmazat, drugače se zatikajo - kar je moja krivda. Letos sem že 2x tako padel, da sem mislil da sem skrivil cevi ali vsaj polomil kopito. Na eni strani je bila ujeta na podrto drevo, cevi 10cm v tleh, jaz pa na puški s celo težo (pa nisem droben in sem kr peršona:icon_lol:). Puški ni bilo nič, razen 2 praski na kopitu. Toliko o vzdržljivosti te puške.

jagrBlaž
11. November 2010, 12:32
da se razumemo glede baikalk. pri nas ima večina jagrov baikalove šrotarce in vem da so uredu. isčem model izh27 em-1c pa jih nima noben od znanih trgovcev razen če čakaš ene par mescev, jaz pa bi rabil šrotarco že v tem mesecu. in vem da so uredu saj pri nas se vse jaga z karabinom tistih par zajcev ko pa imamo še v lovišču pa se rabi 2 letno na brakadah ter kakih par jag na štajerskem(fazani) za galobe bi pa potreboval 1krat na 2 leti tako da vem da mi bi odslužila 100%. Zdaj rabljene me ne zanimajo ker kupujem samo novo orožje(no saj ga nimam dost ampak vseeno).

206
11. November 2010, 12:43
Ne kupuj puške pod mus!! Raje si sposodi za tisti dan.



Na žalost pri nas nobena lovska trgovina nima nekaj vrst pušk na zalogi.Izberi puško po svojih željah in zmožnostih,tud če čakaš par mesecev ti bo v veselje ko jo boš imel.Z hitro kupljenim "klumpom" ti garantiran da ne boš zadovoljen.

jagrBlaž
11. November 2010, 12:49
Ne kupuj puške pod mus!! Raje si sposodi za tisti dan.



Na žalost pri nas nobena lovska trgovina nima nekaj vrst pušk na zalogi.Izberi puško po svojih željah in zmožnostih,tud če čakaš par mesecev ti bo v veselje ko jo boš imel.Z hitro kupljenim "klumpom" ti garantiran da ne boš zadovoljen.

maš tut prav, ampak se našel prodajalca za Baikal Izh27 EM-1C tok da bom verjetno jo šel kar iskat jutr popoldne in mislm da mi bo špilala za uplenitev 1 zajca na leto v našem lovišču in ene 2 fazana v naši pobrateni štajerski lovski družini.

tarfila
11. November 2010, 13:50
[QUOTE=Kolovski;61197] Na eni strani je bila ujeta na podrto drevo, cevi 10cm v tleh, jaz pa na puški s celo težo ...QUOTE]

...pod puško zajec in fazan, pod mano 200kg jelen...
Ja, če pršona žlofne, to ni kar tok ! :icon_lol:

oprostite, če serjem v tej temi, pa sej je dec puško že dobil

detel
11. November 2010, 13:59
Šef, malo se mi čudno zdi, da trap puška šprica. Da ni to mogoče skeet puška.

206
11. November 2010, 14:12
Ne ne,sem tud jaz stal na sosednjem strelišču.Zaradi kompenzatorja (luknjice nakoncu cevi) šprica naokoli.

ostrostrelec.pero
11. November 2010, 14:16
Šef, malo se mi čudno zdi, da trap puška šprica. Da ni to mogoče skeet puška.

Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.

rikec
11. November 2010, 17:23
Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.

Ja pa kaj se vi tepete na strelskih mestih? :icon_lol:
Če prav razumem pomen "špricanja" je v pritisku, ki ga povzroči strel ki gre sozi cev in potem pritisk in plini skozi luknjice udarijo ven... da ne bo kdo mislil, da tam ven špricajo šibre :icon_lol:

206
11. November 2010, 17:28
Šibre ne,pač pa nezgorjen smodnik in plastični delci košarice.

JAKAJEŽ
11. November 2010, 19:41
Vidim,da to leti tudi na moje krepelo(IZH-27EM-1C) katera je pošpricala kar nekaj tekmovalcev na strelski liniji,ampak samo tam kjer so strelska mesta preveč skupaj ali pa v polkrogu,na streliščih kjer so strelska mesta razmaknjena po normiranih merilih tega ni:icon_study:.Šprica pa samo plastika od košaric.
Kupil sem rabljeno (kot nova),do sedaj je pognala kakih 5000-6000 trapov,pa ni nobenega problema.:icon_wink:

lp

Deerhunter
11. November 2010, 20:48
Jaz imam Baikal izh27 em-1c. Kupil sem novo. Glede na denar, ki sem ga odštel zanjo sem z njo zadovoljen. Ni pa čisto brez problemov. Tako se mi včasih zgodi, predvsem pri močnih nabojih in nabojih s šibrami nad 3.5 mm, da mi proži obe cevi naenkrat (to sem rešil z uporabo 3 mm navadnega naboja v prvi cevi in močnejšega v drugi cevi), velikokrat se mi tudi dogaja, da mi prvo cev sproži brez problema, drugo pa noče (včasih sproži v drugem pritisku na sprožilec). Včasih tudi ejektorji ne naredijo svojega dela.

Poznam pa nekaj kolegov, ki s temi puškami nimajo prav nobenih težav. Tudi s temi težavami ali raje težavicami je še vedno vredna svojega denarja, obisk pri puškarju pa bi morda rešil tudi težavice moje puške...

ZR7
12. November 2010, 07:16
..., velikokrat se mi tudi dogaja, da mi prvo cev sproži brez problema, drugo pa noče (včasih sproži v drugem pritisku na sprožilec). Včasih tudi ejektorji ne naredijo svojega dela.

...

Tudi meni se je to zgodilo 1x. Ker nisem do konca sprostil petelina po prvem strelu. Youngsterju, ki strelja z isto puško in je kot mladenič bolj "ihtav", se je to zgodilo večkrat. Predvidevam, da je šlo vedno za napako strelca in ne puške.
Ejektorje, če nagajajo, je potrebno razdreti in sčistiti gosto in zatrdelo olje, ki je v puški še od nove, kot zaščita. Nekaj nitro razredčila in običajno olje za vzdrževanje pušk reši težavo. Če pa gre za primer raztegnjene čavre, samo ponovno zapreš in odpreš puško in čavra se sprosti. Ko so ejektorji razdrti skrajšaš še vzmeti za cca 4mm. To sem naredil po nasvetu drugih strelcev, pa čavre še vedno kar pošteno poletijo. Računam, da se bodo vzmeti sčasoma malo utrudile, sicer bom skrajšal še za kakšen mm.
Pri novi sem tudi s finim vodobrusnim papirjem mislim da granulacije 400 pobrusil ostre robove na ejektorjih, ki ostanejo od strojne obdelave. Dražje puške so seveda tudi tam fino obdelane, a jaz rad pogledam puški v drobovje in mi je to malenkostno delo za 2 minuti v veselje.

Kolovski
12. November 2010, 07:32
Tako se mi včasih zgodi, predvsem pri močnih nabojih in nabojih s šibrami nad 3.5 mm, da mi proži obe cevi naenkrat (to sem rešil z uporabo 3 mm navadnega naboja v prvi cevi in močnejšega v drugi cevi),

Pri moji se je to zgodilo le kolegu, ki sem mu dal 2x za ustreliti. Tako kot pravi šef, to je krivda strelca. Po prvem strelu je premalo sprostil petelina in je ustrelil še 2. naboj. Počilo je pa naenkrat. Ko sem jaz streljal, se to nikoli še ni naredilo.
Za ejektorje - pa kakor pravi šef - malo podmazat pa bo.

luka_k
12. November 2010, 08:29
Torej če prav razumem, se obe cevi sprožita če pritisneš petelin in ga potem ne izpustiš do konca ampak ga še malo pridržiš v položaju za proženje?

Sprašujem, ker se kaj takega meni še ni zgodilo.

Kolovski
12. November 2010, 08:37
Nekak tako more ratat to, ja. Meni to še ni uspelo ...

ZR7
12. November 2010, 09:08
Nekak tako more ratat to, ja. Meni to še ni uspelo ...

Tudi meni ne. Po mojem je to le recept, da se drugi ne sproži.
Sicer pa prvič slišim, da bi 27tka sprožila oba patrona.
Ja, za TOZ poznam ta problem, za Baikal pa še ne. Tudi pri mojih prejšnjih dveh šibrenicah (cal,12 in 16), obeh Baikalkah se to ni nikoli zgodilo.
Se mi tudi zdi čudno, da bi dvojno prožila, ker ne deluje na povratni udarec, kot nekatere dražje traparce. To smatram za prednost.

detel
12. November 2010, 10:05
Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.

Veliko sem streljal pred leti, pa ni bilo nobenega špricanja, so bili pa špricerji :icon_lol:.

zajec
12. November 2010, 14:23
Ja tebi ni špricalo skozi kompenzator so strelcu ki je na predhodnem in na naslednjem stojišču pa zagotovo.Tako sem tudi jaz dobil delec izgorenega smodnika v oko.Take puške s kompenzatorjem(luknjicami na koncu cevi )bi morali prepovedati za uporabo na strelni liniji pri trapu,..

Veper
12. November 2010, 15:17
Podpišem dolgouhčev post.

ostrostrelec.pero
12. November 2010, 16:46
Ja tebi ni špricalo skozi kompenzator so strelcu ki je na predhodnem in na naslednjem stojišču pa zagotovo.Tako sem tudi jaz dobil delec izgorenega smodnika v oko.Take puške s kompenzatorjem(luknjicami na koncu cevi )bi morali prepovedati za uporabo na strelni liniji pri trapu,..

Dečki, kaj pa očala in kapa, a to pri vas ne obstaja. To lepo piše v strelskem pravilniku pod obvezno,:icon_evil:

206
12. November 2010, 16:55
Prjatu večkrat pridi na kakšno trap tekmo, pa boš videl kaj pomeni pošpricati. Sem že videl kako je šel sotekmovalec z krvavo ustnico z strelskega mesta.

:icon_redface:




Očal pa tud ti nimaš skos :icon_twisted:

ostrostrelec.pero
12. November 2010, 17:02
:icon_redface:




Očal pa tud ti nimaš skos :icon_twisted:

To je bila taka dobronamerna pripomba. Sem pa streljal v Gornjem gradu. tam pa brez teh pripomočkov nisi smel na strelsko mesto.In jim dam prav.
Sam poskrbi zase, ker drugim je prav eno figo mar zate (ali zame).

Deerhunter
12. November 2010, 18:23
Možno je, da petelina v ihti ne spustim dovolj in zato noče sprožit drugo cev. Bom v prihodnje pozoren na to.

Kar pa se tiče proženja obeh patronov naenkrat, pa se mi je to definitivno že zgodilo, jaz sem slišal samo en strel, kolega, ki je bil zraven, tudi, ko sem hotel drugič sprožit ni bilo nič, ko sem odprl zaklep, pa sta oba prazna patrona ven odletela.


Tudi meni ne. Po mojem je to le recept, da se drugi ne sproži.
Sicer pa prvič slišim, da bi 27tka sprožila oba patrona.
Ja, za TOZ poznam ta problem, za Baikal pa še ne. Tudi pri mojih prejšnjih dveh šibrenicah (cal,12 in 16), obeh Baikalkah se to ni nikoli zgodilo.
Se mi tudi zdi čudno, da bi dvojno prožila, ker ne deluje na povratni udarec, kot nekatere dražje traparce. To smatram za prednost.

ostrostrelec.pero
12. November 2010, 18:35
To je delo za puškarja. Prav radi vidijo da jim prineseš tako puško, ker je za popraviti zelo malo, računajo ti pa ogromno.Jo je pa treba dati v popravilo, ker taka puška ni več zanesljiva. Ravno takrat ko boš krvavo potreboval drugi patron ga pa ne boš imel.

JAKAJEŽ
12. November 2010, 19:50
Zaradi "premočnega" polnenja naj ne bi bilo problema pri proženju obeh cevi, saj je to kaliber 12/76,sam tega še nisem doživel pa sem streljal z raznimi polnitvami tudi semi magnum (nisem pa probal 12/76)ker vedno pozabim povprašat ko sem v trgovini.
Zgodi se mi pa, da prva cev včasih ne vžge,ampak samo trap naboj "mirage"tam nekje vsak 200.ti,zgleda da so robovi nekoliko tanjši in netilke malenkost globlje,povečal se hod igle in je boljše,v bodoče bom pa uporabljal "beširija" s katerim nisem imel nobenega problema.:icon_wink:
No pa še to ,za puško sem dal 400EUR,in tega denarja je vredna:icon_lol:

lp

zajec
12. November 2010, 20:12
Ostri po tvoji varjanti najbolje da damo komplet ščitnik za obraz,ker lahko delec odleti v obraz.Če bom pa mahal pa skakal stran bodo pa strelci tečnarili da hočjo mir.

ostrostrelec.pero
12. November 2010, 20:20
Ostri po tvoji varjanti najbolje da damo komplet ščitnik za obraz,ker lahko delec odleti v obraz.Če bom pa mahal pa skakal stran bodo pa strelci tečnarili da hočjo mir.

To da boš skakal po strelišču ti bomo malo pogledali skozi prste, saj si zajec in ti je to že v naravi:icon_lol::icon_lol:

rikec
13. November 2010, 08:34
Kar se tiče pušk z kompenzatorjem po pravilniku ISSF niso dovoljene za uporabo. Seveda na lovskih tekmah imaš in doživiš prav vse od pušk z kompenzatorji do nabojev 36 gr..
Po pravilnku ISSF je tudi tako, da na strelišče ne smeš brez glušnikov ali drugih pripomočkov za blaženje poka (štopelci,...), mislim, da naj bi se tudi zavzemali, da bi uzakonili obvezno uporabo očal, zaenkrat pa to še ni niujno, je pa priporočljivo. ISSF je tudi zelo strikten glede oblačenja na strelskem mestu... ampak to ni za to temo... :icon_lol:
Kar se tiče pušk, sem pa tudi jaz velikokrat doživel od drugih strelcev ki so imeli cenene ruske puške, da so jim streli šli oba naenkrat, ja to se zgodi, če puška nima "blokatorja" za drugi strel. Nekatere dražje puške ga imajo, čeprav mislim, da zdej to vgrajujejo že skoraj vsi proizvajalci ne glede na poreklo. Če ti začne puška takole ga lomit ni najbolj prijetna zadeva... :icon_cry:

Deerhunter
13. November 2010, 09:10
Res ne, videl sem, da so nekateri to zadevo nosili popravljat k puškarju in je bilo nekaj časa v redu, potem pa spet eno in isto...

detel
15. November 2010, 08:26
Tudi moj pap kal. 12 izda dva naenkrat pri močnih polnitvah. Mogoče pa ga matra tudi emšo.

206
27. November 2010, 19:24
Blaž kako se obnese rus?

jagrBlaž
28. November 2010, 11:05
Blaž kako se obnese rus?



Nisem nabavil Baikal ampak sem dobil za 800 Eur novo, malo rabljeno staro manj kot eno leto zelo dobro ohranjeno Merkel Suhl šrotarco. bla testirana takoj po nakupu na štajerskem na fazanih in zajcih - puška dela kot šus in pobiralo se je pred njo vse kar je prišlo:icon_biggrin:

206
28. November 2010, 14:18
Uau,Merkel Suhl.Tud sam imam tako,odličen nakup :icon_smile:


sem ti rekel da ne kupuj na silo :icon_smile:

guss
18. July 2011, 09:54
Ima kdo izkušnje z modelom BAIKAL IZH-39E SPORT!

zajec
18. July 2011, 22:40
Jaz imam traparco,pa je ok.