PDA

View Full Version : državna lovišča - LPN-ji



erik1
17. October 2010, 19:22
ali ste že kdaj lovili v državnih loviščih v sloveniji ali drugje po svetu.
če ste malo napišite kje ste bili, kaj ste lovili, koliko dni ste bili......:icon_wink:


Sam grem ene 10 krat na leto v Kočevje (gojitveno lovišče Medved lovska hiša Trnovec) saj se z gospodom (Branko Gorzo) ki upravlja v lovišču dobro poznava. :icon_smile:

ali ima še kdo izkušnnje lova iz Norveške.
hotel sem loviti losa, ampak je lov odpadel :icon_cry:

ZR7
18. October 2010, 08:36
ali ste že kdaj lovili v državnih loviščih v sloveniji ali drugje po svetu.
če ste malo napišite kje ste bili, kaj ste lovili, koliko dni ste bili......:icon_wink:


Sam grem ene 10 krat na leto v Kočevje (gojitveno lovišče Medved lovska hiša Trnovec) saj se z gospodom (Branko Gorzo) ki upravlja v lovišču dobro poznava. :icon_smile:

ali ima še kdo izkušnnje lova iz Norveške.
hotel sem loviti losa, ampak je lov odpadel :icon_cry:

Glede na to, da se v loviščih s posebnim namenom lovi tudi na posebne načine, torej drugače kot v društvenih loviščih, me bolj zanima, koliko se tam izvaja posebne namene, kakršne predvideva zakon in koliko je to le krinka za podjetje, ki trži lovski turizem.

Sami dogodki lova spadajo v teme o določeni divjadi. Reklame za lovski turizem v teh loviščih, ki jih ima v rokah država in s tem prevladajoči lobiji v trenutni politiki, pa na tem forumu bom dopuščal!
V kolikor pa želi kdo z verodostojnimi informacijami ugrizniti v jabolko kakšna je dejanska vloga teh lovišč in kako delujejo, ali je to prav ali ne, ali se to sklada z moderno naravovarstveno vlogo lovstva, ali za temi lovišči stoji politika in elita ipd., pa kar z besedo na plan!