PDA

View Full Version : odločitve OZUL-a



evidma2
1. October 2010, 09:25
ali so lovske družine članice OZUL-a dolžne spoštovati direktive, ki jih podaja območno združenje?

Sraka
1. October 2010, 09:43
Da !!!!!

mugo
1. October 2010, 10:05
ali so lovske družine članice OZUL-a dolžne spoštovati direktive, ki jih podaja območno združenje?

Odvisno za kaj gre! Če gre za plan, potem da.

evidma2
1. October 2010, 10:13
direktiva se nanaša na obliko lova na medveda. Gospodarji so bili iz strani OZUL-a postavljeni pred dejstvo in so z žrebom določili lovno pravico za medveda in kdaj posamezna LD lahko medveda odstreli.

zoran26
1. October 2010, 13:11
Rekel bi,da je da je to izhod v sili.Če ni akta ,ki bi to na območju OZUL-a urejal,je odločitev sprejeta na OZUL-u še najbolj demokratična.Verjetno se na drug način ni dalo med LD uskladiti želja.
Tako kot so različne želje v LD so tudi v OZUL-u in potem se postavi vprašanje kakko izvršiti odločbo.če se družine med seboj ne dogovorijo?
Pravilnik,ki bi urejal odstrel medveda v Ozul-u bi bil očitno nujen.

ostrostrelec.pero
1. October 2010, 13:21
Prjatli, vprašal bi? Kaj bodo pa drugo leto naredili. A bodo tudi žrebali.
Evidma2 daj prosim sproti nas obveščaj če se bo glede pravilnika o odstrelu medveda kaj dogajalo, ali bo sedal OZUL postal podružnica loto organizaciji.
Nič nisi napisal o tej srečni družini ki je potegnila 7 na lotu, kdaj je že uplenila medveda in če bi bile druge družine bolj upravičene do odstrela. Če je tako kot jaz mislim bi se najmanj pritožil.

KAILER
1. October 2010, 13:38
Kaj pa se bo zgodilo, če članica ne bo spoštovala odločitev OZUL-a?

evidma2
1. October 2010, 13:53
ja do tega žreba je prišlo iz razloga, da nebi v isti noči padla dva medveda.

moje osebno menje je, da to sploh nebi bilo slabo, če bi se odstrelilo dva medvedam saj je po mojem mnenju preveč. Skoraj mi ne mine lov na preži, da nebi zvečer prišel mimo vsaj en medved.

evidma2
1. October 2010, 13:55
Kaj pa se bo zgodilo, če članica ne bo spoštovala odločitev OZUL-a?

mene ta ista zadeva zanima? a ima kdo kakšno izkušnjo glede tega?

ZR7
1. October 2010, 14:33
Da vas malo povprašam!:icon_twisted:
Kaj pomeni OZUL?
Kolikor je meni znano, seveda pa se lahko motim, naj bi ta kratica pomenila Območno Združenje Upravljavcev Lovišč.
Hmmmm in upravljavci lovišč so kdo? A LD-ji?! O ti šment, torej gre za združenje lovskih družin. :icon_confused:
In kaj sedaj ti OZUL-i delajo napačno napram Lovskim družinam, oz. da obrnem vprašanje, kaj lovske družine delajo narobe napram samim sebi?

Lovska tovarišija, če niste ali niste bili sposobni na položaje v Svojem lastnem združenju postaviti predstavnike, ki bi se potegovali za dobro lovskim družinam, to pripišite kar sami sebi in slepi pokornosti vseznalcev in modrijanov v slavnih komisijah LZS, če ste jim nasedli. Še vedno pa lahko svoje predstavnike v OZULu, torej vaši lastni organizaciji povprašate po zdravju!

pranger
1. October 2010, 15:03
direktiva se nanaša na obliko lova na medveda. Gospodarji so bili iz strani OZUL-a postavljeni pred dejstvo in so z žrebom določili lovno pravico za medveda in kdaj posamezna LD lahko medveda odstreli.


Očitno neboden upravljavec lovišča ni imel tehtnih argumentov, da bi imel upravičene razloge, da ima prvi možnost odstreliti medveda, zato so se odločili za "loto". In kaj je v tem narobe? Ali bi bilo bolje, da bi odločali po "facah", ali izbrali druge kriterije? Morda bi zopet imel isti upravljavec srečo. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Na nek način je potrebno odločiti. Vsak kriterij, ki bi bil izbral za določitev odstrela, bi bil zagotovo kritiziran od tistih upravljavcev, ki medveda niso dobili za odstrel! Takšni smo lovci.

pumpa
1. October 2010, 16:13
me prav zanima kako so se v ld odločili gdo ima pravico do odstrela, ali so ga rajše prodali lovskemu gostu???:icon_twisted:,kaj pa če ld zatreli medveda se to šteje kot uplenitev ali ld izgubi "loto" pravico ali če ld ne izvrši odstrela itd...
najbolje bo če počakate da ga avto povozi pa ne bo kregarije.:icon_evil:

main757
23. October 2012, 17:14
Menda je odstopil celotni UO OZUL gorenjske. Kaj je to res? Kakšni so bili pa razlogi?

main757
24. October 2012, 10:56
Noben ni nič slišal? Gorenjci?

Sršen
24. October 2012, 10:59
Noben ni nič slišal? Gorenjci?
Nč. :icon_eek:
Bo treba malo povprašati. Če se ni ravno za zaprtimi vrati dogodilo...

MOHI
24. October 2012, 13:38
Je odstopil,dobil je nezaupnico.

tarfila
24. October 2012, 15:09
TAKO JE !!!
podrobnosti so na www.udba.net :icon_lol:

mugo
24. October 2012, 16:41
Je odstopil,dobil je nezaupnico.

Ni dobil nezaupnice. Je pa po glasovanju o njej odstopil, zaradi določenih osebkov, s katerimi ni več mogel delati skupaj.