PDA

View Full Version : CAC Goniči 2010 / 02.10.2010 - Slovenj Gradec/



solzica
26. September 2010, 21:13
Zanimivo bo!!!

solzica
26. September 2010, 21:14
http://www.gonici.si/images/stories/Obvestila/EvropskaRazstGonjaci.pdf

damco
1. October 2010, 22:33
od kerem času je pričetek

Hubertus
2. October 2010, 08:33
Je že bilo zanimivo:

Evropski prvak

http://s5.mojalbum.com/petit-bleu-foto_364375_3192974_18185359.jpg

Veper
2. October 2010, 09:25
complimenti

Hubertus
2. October 2010, 09:29
Hvala! :icon_lol:

mprimoz
2. October 2010, 22:50
Hubi, čestitke za odličen dosežek.

p.s.: Ali je to tvoja starejša ali mlajša psica?

RAUBŠIC
3. October 2010, 09:43
Čestitke.

Breza
3. October 2010, 09:59
Komplimenti! http://yelims5.free.fr/TopOuNul/Super12.gif

tica
3. October 2010, 11:56
Iskrene čestitke

Hubertus
3. October 2010, 23:40
Hvala za čestitke!

Vidom, da je bilo v Slovenj Gradcu na specialki vroče. Vtisi in odmevi kar dežujejo....

solzica
4. October 2010, 07:22
Čestitke,
No sedaj pa še V delu...

Hubertus
4. October 2010, 09:54
Solzica, psica je bila na Evropski razstavi prijavljena v razred "delovni". Če si kaj kinologa boš vedel kaj to pomeni.

solzica
4. October 2010, 10:24
Kolikšna je bila konkurenca,
ali potrebuješ certifikat in kdaj si dobil certifikat,

vseeno čestitke iskrene, to ni mačji kašelj...

Hubertus
4. October 2010, 18:07
Za vpis v razred "delovni" potrebuješ certifikat, ja. Dobil sem ga na podlagi enega izmed doseženih prvih nagradnih razredov na tekmi.

lunca
6. October 2010, 11:50
O,Hubertus,čestitke tudi z moje strani!:limona:Tega mi pa v petek na evropski nisi povedal!:director:Drugič se malo bolj pohvali.
No,pa se še jaz malo pohvalim.Mi smo bili malo skromnejši-nimamo evropskega prvaka,pa smo se vseeno dobro odrezali.Med 74 prijavljenimi Basset Houndi,od tega 46 samcev in 28 psic sta naša fanta dosegla naslednje:
Brynmor Fly Me To The Moon-razred najmlajših, ODL 3 in njegov oče Brynmor Zani-razred delovnih,ODL 1, CAC.:limona::limona:Zanijeva zmaga v "močnem" razredu nama je dala možnost,da se pomeriva z najboljšimi. Tako je moj "fante" stal v ringu z nekaj multišampioni in lanskim svetovnim prvakom.CACIB je šel v druge roke,ampak zrak sva pa vseeno dobro zmešala.Vsekakor odličen rezultat za eno "malo slovenceljko"in psa njene vzreje.
Tjaša

Veper
6. October 2010, 13:39
Ja Lunca kdo bi si mislil kajne:icon_lol:Čestitke:icon_wink:

jež
6. October 2010, 16:12
Čestitke obema!

Prskač
6. October 2010, 19:42
Bravo! Tudi jaz čestitam obema!

Hubertus
7. October 2010, 07:44
Čestitke Lunca!!!!

Se nisem nič hvalil, ker me je preglasil un Hrvat k je zmagal z istrskim goničem. Slovencev tako al tako ni bilo na ne bliz' ne pol'k. Beda...

Breza
7. October 2010, 12:44
Hej, bravo basseti, bravo Lunca! :icon_biggrin:

pranger
8. October 2010, 13:10
Vidom, da je bilo v Slovenj Gradcu na specialki vroče. Vtisi in odmevi kar dežujejo....

Kako je bilo na specialki v Slovenj Gradcu?

Hubertus
8. October 2010, 14:02
Kako je bilo na specialki v Slovenj Gradcu?
Sem mislil, da nam boš znal ti kaj povedat.

lunca
9. October 2010, 07:53
Jaz lahko povem samo za svoj ring,ker sem tam delala kot vodja kroga.Imela dva sodnika,Grošelj Darka in Tomšič Iztoka.Grošelj je ocenjeval Istrske in Posavske goniče.Za te dve pasmi lahko samo rečem "SRAMOTA".Toliko smo se repenčili kako smo mi ustvarili te pasme,kako dobro vzrejo imamo,koliko jih uporabljamo pri lovu,... na koncu ti pa pripeljejo pokazat cele tri predsavnike pri obeh pasmah.Za zjokat!:BangHead::BangHead:Pa specialka po EDS.:BangHead:Pa kaj se slovenski lovci res sramujejo svojih psov ali jim mogoče škodi druženje z somišljeniki?Prijeten dan ob pijački,čveku,spoznavanju novih ljudi,izmenjava izkušenj,vmes pa še skok v ring z psom.SAj ni vse v pobiranju titul in tekmovanju kdo ima med nami lepšega psa.Danes je tvoj najlepši,jutri bo pa mogoče moj ali pa od Janeza iz Prekmurja.Slovenj Gradec je prijetno prizorišče,razstava običajno poteka v sproščenem ozračju,psi se dobro počutijo.
Za pse,ki jih je ocenjeval Tomšič,lahko samo rečem,da smo imeli v ringu veliko zelo lepih predstavnikov različnih pasem,tudi takih,ki jih pri nas sploh ni.Večina razstavljalcev je bila tujcev.Jaz sem si dobro napasla oči na raznih poljskih goničih,bernskih goničih,vidrarjih,PBGV,GBGV,Bloodhoundih,Arteško-Normanskemu Bassetu in Basset Houndih.Še posebno ta zadnjih,ki so moja velika ljubezen.Imela sem priložnost za pogled od blizu,za kar sem bila prikrajšana prejšnji dan.Kar se samega sojenja tiče moram reči,da je Tomšič za svoj "KRST" (prvo sojenje na državni razstavi)delo odlično in korektno opravil.Tudi razstavljalci so bili zadovoljni z ocenami in ocenjevanjem.
Moj vtis z razstave-z nekaj malimi popravki,ki jih običajno prinesejo izkušnje pri organizaciji,bi morali v Sloveniji imeti več takih prireditev.Tudi za lovske sodnike,da se spoznajo z pasmami in standardi in vidijo določene primerke psov,ki jih ne vidijo pogosto.Drugod po svetu so predstavniki FCI VI.skupine ravno tako močno zastopani po razstavah kot predstavniki športnih psov.Pa jih ravno tako uporabljajo za delo,kot pri nas.Samo odnos do psa imajo mogoče malo drugačen.
Tjaša