PDA

View Full Version : Državna tekma LZS v Gornjem gradu



ZR7
21. June 2010, 09:39
Pod "Resno o lovskih zadevah" namesto pod "Strelstvo" postavljam to temo zaradi popolne ignorirance odgovornih do strelskega pravilnika, ki ga je sprejela LZS.
Najprej na nivoju ZLD Novo mesto, kjer je po videnih dokumentih in pričanju vpletenih ponovno prihajalo vsaj do neokusnosti, če ne že do nepravilnosti.
Kako se bo zadeva razvijala je odvisno od akterjev na obeh straneh. Je pa sedaj že jasno, da je napisano v poročilu LZS za leto 2009, da so odgovorni za strelstvo v LZS zgladili problem, samo na papir napisana beseda, ki je daleč od resnice. Jaz temu rečem nakladanje in zavajanje!

In potem še na nivoju LZS, kjer še kar vztrajajo, da v dokumentih pišejo ZLD, čeprav je popolnoma jasno in edino pravilno, da gre za strelce izbrane po VOLILNIH OKOLIŠIH!

Pred časom je bil na portalu objavljen moj članek http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=695&Itemid=146 , ki pa ga uredništvo Lovca kakopak ni objavilo. Sedaj pa v objavi rezultatov iz Gornjega gradu ponovno beremo iste ne napake, ker napake se popravi, ko si opozorjen, temveč očitno norčevanje iz strelcev, ki prihajajo iz družin nečlanic ZLD-jev. http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/DP2010_CLANI.xls

V članku sem takrat napisal, da delavec strokovnih služb, ki neupošteva pravil organizacije, ki mu daje kruh, nima na tem mestu več kaj početi.
Sedaj ponavljam isto za avtorja objave teh rezultatov in za odgovorne na ZLD-jih, ki trdijo, da za njih ne veljajo nobeni pravilniki.

Ne prenesem, da se delajo norca iz ljudi in denarja, ki jim ga plačujemo za članarine. Take je treba zabrisati čez vrata Slovenske lovske organizacije!

MilanK
21. June 2010, 12:11
In kdo bo izvršitelj tega dejanja?:icon_sad:

Veper
21. June 2010, 12:29
Čas dela čudeže še posebej če se o neki stvari veliko govori na pravih mestih. Ravnokar pišem na enem od teh mest in glede na to,da skoraj na vsaki seji ali pa sestanku mogotcev berejo kopirane strani iz tega foruma in se zgražajo nad resnico je ta verjetno tista teta ,ki bo dejanje tudi izvedla. Naj spomnim,da je pred dvema letoma forum lov ključno pripomogel k nekaterim spremembam v samem lovskem vrhu in da sem 19,06,2010 na srečanju čuvajev in lovskih mojstrov od enega od pomembnih delegatov ZLD ja notranjske dobil potrditev o veljavi in uveljavljanju našega foruma. Pa neglede na to,da so ga izbrali za neljubo zadevo in sicer da kritično spregovori v glasilu Lovec o meni in mojih člankih ki se tičejo strokovnosti komisije ,ki je kategorizirala trofeje gamsov notranjske za leto 2009.:icon_twisted: Milan K tudi s tvojo visokostrokovno pomočjo se rešuje take zadeve s tem da javnosti predstavimo stvari tako kot je treba.Že večkrat sem bil deležen kritik da nič ne znamo pomesti pod preprogo zaradi lepše fasade nekaterih akterjev v vodstvu raznoraznih komisij in odborov na ključnih položajih. Verjetno bom v bljižni bodočnosti obelodanil še eno od cvetk najvišjega vrha in se s tem še bolj zalučal med zobe starega zmaja ki smo ga pravzaprav stisnili v kot s svojim poštenim pisanjem o stvareh za katere brez nas javnost nebi nikoli izvedela. Skratka teta resnica je tista ki piše svoje zgodbe in slej ko prej ukani tudi največje spretneže prikrivanja in prilagajanja.

MilanK
21. June 2010, 13:17
VEPER k temu kar si napisal ni kaj dodati. Upam le, da se bo vsaj nekaj od tega kar si zapisal tudi v bljižni prihodnosti uresničilo. Če pa bo to, kar na tem forumo pišemo pripomoglo k izboljšanju delovanja naše krovne organizacije LZS, potem pa smo vsi formaši res lahko zadovoljni in veseli. Torej bo končno beseda le meso postala.

MilanK
21. June 2010, 19:59
ZR7 imaš popolnoma prav. Rezultati so objavljeni ne po volilnih okoliših, temveč po območnih lovskih zvezah, kot da bi te bile teritorialne enote LZS in ne le ene izmed njenih članic. Na potezi je predsednik LZS, ki naj osebo, ki ne spoštuje veljavnega pravilnika in ga zavestno krši nemudamo razreši vseh dolžnosti v LZS, če pa to morda ni v njegovi pristojnosti, potem pa naj to predlaga pristojnemu organu LZS. LD-ji svoje člane za manjše kršitve kar hitro in strogo kaznujejo, na LZS pa napakarji in kršitelji uživajo kaznovalno imuniteto in so nedotakljivi, zaradi česar se LZS ne premakne z mrtve točke in je še vedno tam, kjer je bila pred 20-mi leti, čas pa neusmiljeno teče in kliče po spremembah.:icon_neutral:

ostrostrelec.pero
21. June 2010, 20:07
Kako naj potem prisilimo novomeško zld da bo speljala tekmo volilnega okrožja po strelskem pravilniku, če ga pa najvišji organ tako vstrajno krši.Pa zakaj se to dela. A res moramo začeti tuliti v luno in bomo imeli veliko več od tega posla, kot pa od streljanja.

MilanK
21. June 2010, 20:43
PERO: "A res moramo začeti tuliti v luno in bomo imeli veliko več od tega posla, kot pa od streljanja."

LZS lahko strelci prisilite k spoštovanju pravilnika tako, da bojkotirate tekmovanja, ki jih ta organizira. Na mesto strelskega pa organizirate tekmovanje v kršenju aktov LZS. Najboljšemu kršitelju podelite diplomo za doseženo prvo mesto v kršitvah aktov LZS.:icon_sad::icon_lol:

CREATIVE
22. June 2010, 08:26
Tudi naša lovska družina ni članica ZLD in ker nismo člani ZLD-ja, lahko streljamo na izbirnem tekmovanju za uvrstitev na državno (kar seveda plačamo), ne moremo pa se uvrstiti na državno prvenstvo. Moje mišlenje je, da smo s tem ko smo plačali članarino LZS upravičeni do nastopa na državnih tekmovanjih- ali se pač motim!

solzica
22. June 2010, 08:41
Creative:

Seveda imate PRAVICO nastopati na drž.tekmi če ste plačali članarino LZS (Zakon o lov... ). Kdor vam to omejuje je BUTEC in nima kaj delati med nami Lovci.
Tako razmišljam jaz, in vse preveč je TAKŠNIH butcev po raznih organih v lovstvu. Potrebno bo reči BOBU - BOB.

ZR7
22. June 2010, 08:58
Ob takih informacijah me ima da bi tulil! Pa to ni res.
KAKO JE GNILA TA NAŠA LOVSKA ORGANIZACIJA! NE MOREM VERJETI. SRAM ME JE!:icon_evil:

Na tekmo LZS se uvrščajo izbrani strelci in ekipe VOLILNIH OKOLIŠEV!

ZLD, ji so le plačani delavci, ki morajo izvesti izbiro po pravilih zapisanih v Lovskem pravilniku LZS!

Kdor trdi drugače, je kot pravi Solzica BUTEC, jaz dodajam še kronan ali pa po vsej verjetnosti še velika baraba!

Se opravičujem za krepke besede vsem tistim, katerim niso namenjene, vendar to je neznosno in mi krepko dviga pritisk. In mislim, da je skrajni čas, da ga še komu, da se bo kaj spremenilo.


Pisanje z velikimi črkami pomeni vpitje in tako je tudi mišljeno.

MilanK
22. June 2010, 10:38
Vse članice LZS so enakopravne in vse so dolžne spoštovati notranji red LZS. To velja tudi za usposobljene članice, ki so le izvajalke prenešenih nalog, te pa so dolžne izvajati skladno s splošnimi akti LZS, sklepi in navodili organov in komisij ter funkcionarjev LZS. So enake med enakimi. Ne smemo njim dovoliti in dopustiti, da bi si na račun kratenja pravic drugih članic prisvojile več pravic kot jih imajo. Zoper to moramo odločno protestirati in od LZS zahtevati doslednjo spoštovanje njenih aktov. Kdor te zavestno krši, pač ne more izvajati teh prenešenih nalog v imenu in za račun LZS in v tem primeru sta predsednik in strokovna služba LZS dolžna ukrepati zoper usposobljeno članico in po potrebi tudi odstopiti od pogodbe.

ZR7
22. June 2010, 10:55
... Zoper to moramo odločno protestirati in od LZS zahtevati doslednjo spoštovanje njenih aktov. Kdor te zavestno krši, pač ne more izvajati teh prenešenih nalog v imenu in za račun LZS in v tem primeru sta predsednik in strokovna služba LZS dolžna ukrepati zoper usposobljeno članico in po potrebi tudi odstopiti od pogodbe.

Bravo MilanK, točno tako je. Podpišem z vsemi štirimi!
S tem da dodajam še to, da jih je treba in je tudi možno v primeru, da delujejo proti LZS, to so pa njene članice, zabrisati ven iz LZS!

ostrostrelec.pero
22. June 2010, 11:05
Vse članice LZS so enakopravne in vse so dolžne spoštovati notranji red LZS. To velja tudi za usposobljene članice, ki so le izvajalke prenešenih nalog, te pa so dolžne izvajati skladno s splošnimi akti LZS, sklepi in navodili organov in komisij ter funkcionarjev LZS. So enake med enakimi. Ne smemo njim dovoliti in dopustiti, da bi si na račun kratenja pravic drugih članic prisvojile več pravic kot jih imajo. Zoper to moramo odločno protestirati in od LZS zahtevati doslednjo spoštovanje njenih aktov. Kdor te zavestno krši, pač ne more izvajati teh prenešenih nalog v imenu in za račun LZS in v tem primeru sta predsednik in strokovna služba LZS dolžna ukrepati zoper usposobljeno članico in po potrebi tudi odstopiti od pogodbe.

Milan to so samo pobožne želje. Živ primer sem jaz in naša strelska ekipa. Lani sem se pritožil na komisijo za etični kodeks in mi niso niti odgovorili kako in kaj. Potem pa čez nekaj časa brskam po forumu in vidim da je predsednik te komisije tudi predsednik zld Novo mesto. To se pravi da sem se za nepravilnosti v VO pritožil isti osebi ki je te nepravilnosti dopustil. ŽIVELA NAŠA ORGANIZACIJA,ŽIVELAAAA PRAVICA. Tudi jaz sem kronani butl, ker mislim da bo kdaj kaj boljše. Samo žal mi je, da ste me takrat prepričali, da nisem šel gladovno štrajkat pred LZS.

MilanK
22. June 2010, 11:41
PERO volilna pravica žensk je najprej bila utopija ali pobožna želja in vendar so jo ženske z vstrajnim bojem izbojevale. Pravice se ne uresničujejo same od sebe, zanje se je treba borit. Ta boj je običajno težak in poln ovir. Kar se tiče tvoje pritožbe pa bi lahko zahteval izločitev predsednika zaradi utemeljenega dvoma v njegovo poštenost razsojanja. Tega verjetno nisi storil, če pa bi, pa bi se predsednik moral izločiti. Če pa bi predsedniku šlo za pravično in objektivno razsojanje pa bi se iz moralnih razlogov sam izločil. Taka so moralna načela, očitno pa se jih tisti, ki bi si jih morali najbolj držat ne držijo. A zaradi tega ne smemo obubati, temveč se še bolj zagreto zavzemat za svoje pravice in brezkopromisno ter ostro opozarjati na napake in kršitve. In tega nam nihče ne more odvzeti ali omejiti. In kolega Veper je lepo zapisal, da bo prej ko slej zmagala teta pravica in pometla z zmajevemi zobmi.

solzica
22. June 2010, 12:11
o kakšni teti Pravica - govorite !!!

Vedno več bo takšnih TET, seveda če bo OČE to dopustil ???

MilanK
22. June 2010, 18:43
Teta ni hči od očeta, temveč njegova sestra. Ta je pravica in resnica in ne laž in krivica.

ostrostrelec.pero
24. June 2010, 22:24
Ma da popizdiš. Danes sem pa mislil da mi bo pokrov na glavi dvignilo. Bil sem na treningu in so nas špikali in spraševali zakaj nismo bili na državnem. V debato se je vključil tudi član strelske komisije LZS. Aveste kaj me je hotel prepričati! Da volilnega okoliša sploh ni in da tiste LD ki niso v oz ne dobijo iz LZS nič vrnjenega denarja. Da nas pogodbena članica ni dolžna servisirati ker nismo v zld. IN TO FUNKCIONAR KI ZASEDA ODGOVORNO MESTO V LZS. BOG NAM POMAGAJ. Sedaj pa res ne vem več kaj naj si mislim.

tica
24. June 2010, 23:39
Napiši njegovo ime in priimek z velikim in rdečimi črkami. Bom imel zanj kopico neprijetnih vprašanj.

Krpan
25. June 2010, 07:40
Ne jezi se Pero. Nekateri lovski funkcionarji očitno niso dorasli nalogam, ki so jim bile poverjene, in živijo v nekem drugem času. Škoda da bi zaradi njih izgubljali čas in živce.

Z Strelsko ligo Forum-lov, si začel pomembno zgodbo v lovskem strelstvu na Slovenskem, ki utegne v nekaj letih dodobra zamajati "uradno" lovsko strelstvo.

Če boš sledil vrednotam in željam povprečnega lovca strelca uspeh ne bo izostal.
Te pa so:

Možnost organiziranega streljanja
Tekmovanje z ostalimi strelci
Druženje in izmenjava izkušenj


Najmanj od vsega pa te strelce zanima kdo je kupil pokal in se naj podpisal.

Če boš skupaj z svojimi kolegi vztrajal, se bodo kmalu "uradni" strelci morali prilagajati vam in vašim idejam.

Moja ideja je, da naredite dobro internetno podporo vaši dejavnosti. Mislim, da potrebujete stran, kjer bo na enem mestu razpored tekem, trenutni vrstni red, pravila tekmovanja galerija....Informacije dostopne iz dnevne sobe so danes nujnost, tako kot je to izpit za avto.

Veper
25. June 2010, 10:06
Krpan kot pač Krpan zna.:icon_lol:Če bi bil za mizo kjer smo idejo o strelski ligi Forum-lov namočili bi vedel,da je vse kar si predlagal že vklučeno v nadaljevanju.Res pa je ,da nas je tuhtalo več ti pa si razvijal sam. Ravno tako se kaže,da bo vsaj po besedah starešine LD Železnike narejeno vse,da lovci dobimo nekakšno obliko lovske športne lige v nogometu in še drugih športih vse pa seveda povežemo z zdravim športnim druženjem in ozaveščanjem ljudi. Tudi modra sova kot veš deluje v teh smereh. Ja Krpan tudi tista tvoja ideja .......... registracije bo še kako potreba izvedbe in potem naj se trese gora.:icon_twisted:

MilanK
25. June 2010, 10:18
PERO, ranjena zver je najbolj nevarna, še predno izdihne te poskuša še enkrat ugriznit. Birokrati so začutili nevarnost tvoje lige, zato se njim kar ne pusti. Vztrajaj naprej in njim pokaži kako se zadevi streže. Izkušenj in znanja imaš dovolj, le kloniti ne smeš in zadeva bo šla naprej in strelska liga Forum lov bo vse bolj pridobivala na svoji veljavi. Ravnaj tako kot ti je predlagal KRPAN in s svojo ligo boš uspel.

MilanK
25. June 2010, 12:16
PERO JE ZAPISAL: "Aveste kaj me je hotel prepričati! Da volilnega okoliša sploh ni in da tiste LD ki niso v oz ne dobijo iz LZS nič vrnjenega denarja. Da nas pogodbena članica ni dolžna servisirati ker nismo v zld. IN TO FUNKCIONAR KI ZASEDA ODGOVORNO MESTO V LZS. BOG NAM POMAGAJ. Sedaj pa res ne vem več kaj naj si mislim."

Gospodu iz strelske komisije LZS sporočam naslednje:

-pogodbena članica oz. usposobljena članica se financira iz naših plačanih prispevkov članarine in ti naši prispevki niso namenjeni samo za vaše dnevnice in povračila potnih stroškov, ki jih prejmete za svoja potovanja in srečanja;
-če že govorite, potem si pred govoričenjem dobro preberite akte LZS, katere predstavnik ste, in ne klatite neumnosti, da volilnih okolišev ni. Bolje bi bilo, ko bi rekli, da OLZ ni oz. so, niso pa lovske organizacije, članstvo v njih pa ni obvezno, temveč prostovoljno, sicer pa nepotrebni birokratski člen med LD in LZS;
-nimate pravice ločiti LD na tiste ki so in na tiste ki niso članice OLZ. Kot predstavnik LZS za strelstvo bi morali vedeti, da so članice LZS enakopravne in vi bi to v prvi vrsti morali zagovarjati in se odločno zoperstaviti tistim, ki poskušajo to pogojevat z članstvom v OLZ;
-dobro premislite ali s takim delom sploh koristite LZS, njenim članicam in lovstvu na sploh. Sam menim, da ne. S tem prej zavirate kot pa spodbujate razvoj lovskega strelstva. Če sami niste kos tej nalogi, potem s položaja odstopite in to delo prepustite drugim bolj sposobnim, ki jim to delo ne bo v breme, temveč v veselje, ki ga ne bodo zavirali, temveč razvijali;
-kot predstavnik LZS ne morete zagovarjat stališč OLZ, saj niste njen predstavnik, če pa vam OLZ pomenijo več kot LZS, potem pa postanite njen predstavnik in se od funkcije v LZS poslovite, pa bo lovsko strelstvo zaživelo v polnem sijaju.
Lp
MIlanK