PDA

View Full Version : Zaradi varnosti pred lovci želi ostati anonimna



capra ibex
14. May 2010, 10:04
Nevem če je tole za v novo temo, ampak recimo da je.
Zdi se mi pa da je tukaj še kakšno drugo ozadje kot le ta pretirana ljubezen do živali.
7088

Lp

Hubertus
14. May 2010, 10:11
Je še eno ozadje, ja..... avtorjeva izguba stika z realnostjo namreč!

Po drugi strani si želim, da bi bilo po njeno, ker bi potem pomenilo, da je lovska kinologija v razcvetu... :) :) :)

ZR7
14. May 2010, 11:04
Nevredno komentarja...

mugo
14. May 2010, 12:23
Res, nima smisla zgubljati enerigije....

Veper
14. May 2010, 12:28
Če tako pravita tudi prebral ne bom:icon_wink:

Erysimum
14. May 2010, 12:30
Tudi jaz se ne bi podpisal pod tako pismo polno bedarij.

rikec
14. May 2010, 13:04
Eni še imajo polno bujno domišljijo... Uboga Zemlja kaj vse mora nosit...:icon_biggrin:

luka
14. May 2010, 13:43
Napotnica za k Dolginu. Svašta, kam pa pridemo brez domišljije.

LZ L

JANEZ L
14. May 2010, 14:21
Lp!

Svašta! 7089

Lovski zdravo
Janez L

hunterxxxl
14. May 2010, 15:56
Pa dajte no, kašne pišejo,.................:icon_lol::icon_lol::icon_ lol::icon_lol:


lp

206
14. May 2010, 18:40
Naj si tista mestna srajca ki je napisala to skropucalo prebere tole (http://24ur.com/novice/crna-kronika/foto-potepuski-psi-poklali-vec-deset-ovac.html)

alojz1
14. May 2010, 18:45
Janez L kje pa najdeš takšne animacije ? :icon_lol:

karakal
14. May 2010, 18:47
Žal mi je da sem sploh prebral.

JANEZ L
14. May 2010, 19:07
Lp!

So bili to 100% lovski psi... 7101

7097 7098 7099 7100

...copy- paste...

Lovski zdravo
Janez L

kotorna
15. May 2010, 12:14
Ustanovimo društvo za zaščito zelenjave in ostalega zelenja da bodo imele naše boge srne še kaj za pod zob.
Mesojedi ljubitelji in zaščitniki ki se bodo udeležili protestnega shoda pa naj se vprašajo kako se lovsko pravično upleni hot dog ali pa razno razni burgerji.

luka
17. May 2010, 08:50
Kotorna, ti pa tudi nič ne veš to raste na drevesih, ampak sadike je malo težje dobit. Te frike je treba vprašat s čim pa futrajo svoje domače živali a majo vegetrijanske mačke al pse?

LZ L

ZR7
17. May 2010, 08:51
...Te frike je treba vprašat s čim pa futrajo svoje domače živali a majo vegetrijanske mačke al pse?
...

Kar nekaj takih se najde med njimi.:icon_confused:

luka
17. May 2010, 08:55
Torej ga uspešno odvadijo jest, da pol crkne od lakote al kaj:icon_evil:? Psa nekaj časa še držiš gor z sirom in podobnimi zadevšnami ampak maček...

LZL

alojz1
17. May 2010, 10:00
Saj je tudi Janez D ravno navadil svojega Brodya na vegeteriansko hrano pa mu je poginil (star 3 leta).

luka
17. May 2010, 12:21
tudi jaz sem mel to v mislih ampak nisem hoto napisat poimensko. Ja točno to uspešno ga je odvado jest, dokler ni umrl.

LZ L

main757
17. May 2010, 12:26
Avtorica želi ostati anonimma zaradi javnega posmeha.

Veper
17. May 2010, 12:44
Main tokrat se v popolnosti strinjam z teboj:limona:

kotorna
17. May 2010, 14:24
Kotorna, ti pa tudi nič ne veš to raste na drevesih, ampak sadike je malo težje dobit. Te frike je treba vprašat s čim pa futrajo svoje domače živali a majo vegetrijanske mačke al pse?

LZ L







E moj Luka če bi bli vsaj friki,tisti orto so po mojem že rahitiki.Skrbi me za vse zelenje ker teh naravobutcev je zmeraj več.Predlagam, da jim napovemo okroglo mizo in posnamemo kake video smešnice z njimi.

alojz1
17. May 2010, 16:13
Mi je nekoč visokoizobražena dama razlagala o pomembnosti vegeterianstva (uživala pa je mlečne izdelke in jajca). Pa sem ji povedal, da med nama ni razlike saj je zarodke in jemlje teletom mleko. Bila je presenečena ker ni vedela, da je jajce lahko zarodek in je mislila, da ima krava mleko kar celo življenje - brez teleta :icon_redface:
Kaj se s takimi ljudmi na okrogli mizi lahko pogovarjaš???

kotorna
17. May 2010, 17:26
Ma se bi smejali malo.
Hoče ostat anonimna ker se boji lovcev.Mislim da se na soncu boji lastne sence.

JANEZ L
17. May 2010, 17:57
Lp!


Ustanovimo društvo za zaščito zelenjave in ostalega zelenja da bodo imele naše boge srne še kaj za pod zob.

Si že zamudil, ga imava s Springerjem že ene 15 let...:icon_twisted:

Lovski zdravo
Janez L

kotorna
17. May 2010, 19:20
Se vama lahko pridružim? Jelenove salame mam kar dobre za kak deci se pa tudi najde.Lohk bi kakšno skupaj rekl na boječo se anonimnico.

rws
17. May 2010, 19:29
Je kdo od vas že pomislil, da bi se udeležil shoda?:icon_wink:
ženska je pomoje idejo za ta članek (in shod) dobila medtem, ko je gledala tist francoski program(roko na srce, tudi meni se gnusi), kjer lovijo prašiče z dogami in pitbuli, in si podobno predstavlja našo vrsto lova.

kotorna
17. May 2010, 19:48
Pri nas se lovi po Slovensko
rws pa dober pogled-na shodu

bogo
19. May 2010, 20:01
Meni pa ni do smeha, pri pisanju takih b_ _ _ _ _v se je potrebno pošteno zamisliti - nevem mogoče se pa motim.
To da nekdo objavi takšni članek se je treba res zamisliti... kam nas vodi naša lovska pot?

rikec
19. May 2010, 22:43
Meni pa ni do smeha, pri pisanju takih b_ _ _ _ _v se je potrebno pošteno zamisliti - nevem mogoče se pa motim.
To da nekdo objavi takšni članek se je treba res zamisliti... kam nas vodi naša lovska pot?

Naša lovska pot????? Naša lovska pot nas vodi v čisto pravo smer samo ne vem kam vodi tovrstne ljudi, ki pišejo take neumnosti??? Še dobro, da se jim ne smili solata, ki jo odrežejo na vrtu... :icon_confused:

JANEZ L
20. May 2010, 16:26
Lp!


Se vama lahko pridružim? Jelenove salame mam kar dobre za kak deci se pa tudi najde.Lohk bi kakšno skupaj rekl na boječo se anonimnico.

Zmenjeno! 7154 7153

Lovski zdravo
Janez L

springer
20. May 2010, 17:11
Naša lovska pot????? Naša lovska pot nas vodi v čisto pravo smer samo ne vem kam vodi tovrstne ljudi, ki pišejo take neumnosti??? Še dobro, da se jim ne smili solata, ki jo odrežejo na vrtu... :icon_confused:

Najrazličnejši "verski fanatiki" ne počivajo. Izrabijo vsako priložnost, da nas očrnijo. Lovci pa jim dajemo priložnosti. V soboto sem bil na kinološki tekmi priča dogodku, ko je ta prav jager stresel svojo jezo zardi psov v lovišču nad eno izmed tekmovalk, ki je čakala na nastop (me je blo mal sram, da sem jagr). Le kaj si ona po takem dogodku misli ob prebiranju anonimke.

Kaj pa mi storimo, da bi javnost prepričali v svoj prav. Kak posameznik se malo trudi, sistematičnega dela pa ni ne v LD-jih, ne v ZLD-jih in ne v LZS.

JanezL mogoč bo res čaz za OZ.

kotorna
21. May 2010, 23:13
Lp!



Zmenjeno! 7154 7153

Lovski zdravo
Janez L

Zmenjeno Janez poleti s tem roštiljem kje ob Kolpi,pa še medvede gremo po pikniku pogledat.

bogo
23. May 2010, 12:22
Zmenjeno Janez poleti s tem roštiljem kje ob Kolpi,pa še medvede gremo po pikniku pogledat.


Kaj pa mi Prekmurci, se lahko tudi pridružimo?

jereb
23. May 2010, 22:49
je za prebrat in to večkrat, pa izpiske si naredit. Potem vsaj dobiš informacijo, kje se znanje takih ljudi neha. Je pa res, da žal preveč šepa lovsko sodelovanje z javnostmi.
Po moje bi moral na tak in podobne shode kar dobršen del "vrhovnikov" LZS in prijazno povabiti ljudi na debato.

Če se lovec tega brani in odrezavo zaključuje pogovore je rezultat poznan - lovec je natanko tak, kot je opisan v omenjenem članku.

Žal je velik del lovčevega udejstvovanja ravno delo z javnostmi, ki pa ga v procesu izobraževanja lovcev ni zaznati v zadostni meri.

ps. tudi sam vem, da je to Sizifovo delo, a žal drugače ne gre ...

Sraka
2. July 2010, 06:38
Lovec ustrelil vrhunskega psa

Murska Sobota, 01.07.2010 | Marjan Maučec

Lovci že šest let ne smejo kar tako ustreliti psa, ki se brez lastnika oddalji od naselja. A prekmurski lovec je storil prav to in zdaj mu grozi odvzem orožnega lista in puške.
____________

Kaj se to dogaja z nami? Si želimo res sami odrezati vejo na kateri sedimo?
Imamo Zakon, imamo Etilni kodeks, imamo neprestane kritike medijev in javnosti in imamo stalna opozorila dobršnega dela lovske javnosti in nič ne pomaga.

Sedaj je pa res že skrajni čas, da v to nesrečno zgodbo "streljanja psov" poseže tudi LZS, ki se tako rada v vse vmešava in še najraje tam kjer ji sploh ni mesto, najmanj pa tja kjer bi morala ostro poseči in narediti red.

Kako dolgo bomo še priča takšnim in podobnim dogodkom, ki nam v slovenski javnosti krnijo ugled in nas predstavljajo kot navadne streljače, čeprav je resnica daleč od tega. Vsi naši veliki uspehi na drugih področjih ob takih dogodkih zbledijo in čas je, da se to enkrat za vedno konča.

Sraka
2. July 2010, 06:47
Štiri tisoč evrov za ubitega psa!
četrtek, 01.07.2010
avtor: Andrej Bedek

Upravna enota Murska Sobota vodi postopek za odvzem orožja, streliva in orožnega lista proti Aleksandru Lepošu iz Noršinec. Upravni organ je postopek sprožil, ker je lovec 18. januarja letos v gozdu pri Mlajtincih ustrelil psa.

Aleksander Lepoša je Alojzu Pečku, ki na upravni enoti vodi postopek, pojasnil, da je pes pritekel v gozd in tekal za fazani, ko je sam čakal na odstrel lisice. Pes je stekel v lisičji brlog, lovec pa je dejal, da ne ve, zakaj je pritisnil na petelina. Lepoša je dodal, da so v preteklosti v takih primerih streljali na pse, po letu 2004 pa je to prepovedano. Usmrtitev psa je obžaloval.

Lastnik psa Borut Talian je povedal, da je bil pes pasme sibirski haski na povodcu in da se je najprej igral na travniku pri Mlajtincih, kjer je priročno vzletišče za modelarje. Potem je štirinožec stekel v gozd. Talian je odšel za njim, ko je zaslišal strel. Priznal je, da psa ne bi smel spustiti, vendar je po njegovih besedah ta pasma zelo miroljubna. Talian je zatrdi, da je bil pes zanj neprecenljive vrednosti. »Vedel je, čigav je pes. Ob takih lovcih so v nevarnosti tudi ljudje,« je sklenil lastnik ubite živali.

Policijski postopek proti Lepošu, ki je zaradi dogodka dobil javni opomin pred člani domače lovske družine, je ustavljen, upravni organ pa bo zbranih vseh dokazih in dokumentaciji, sprejel svojo odločitev. Lepoša je sicer Talianu zaradi psa že plačal štiri tisoč evrov odškodnine.

Krpan
2. July 2010, 07:52
Kakšni zagovori, da te nekam prime.....

Ne ve zakaj je sprožil?! Pa temu je potrebno vzeti tudi vozniško, saj ne naslednjič ne bo vedel zakaj je pritisnil na plin in povozil človeka.

Haski pa miroljubna pasma?! Ko je en tak miroljubnež prišel na pašnik z ovcami jih je 4 takoj zadavil, preostalih 6 pa nagnal v potok in jih ni pustil ven in so utonile, ko pa je prišel policaj in lastnik ovc se je zakadil vanju in sta morala bežati.

detel
2. July 2010, 10:01
Huskya bi lahko poimenovali domači volk. Je hiter, žival zasleduje na tiho, strasten lovec...... Pri nas je že veliko križancev, ki imajo enake lastnosti

JAKAJEŽ
2. July 2010, 10:19
V današnjih novicah tudi piše,da je imel opravljen izpit o poslušnosti,je moral biti pa res ubogljiv,da je gospodarju pobegnil z več metrskim povodcem,da imam jaz takega psa nebi bilo treba nobenega lovca,da ga ustavi ker bi ga prej že sam.

lp

main757
2. July 2010, 11:17
Inšpektor je že napisal položnico?

muzikant
2. July 2010, 11:28
V današnjih novicah tudi piše,da je imel opravljen izpit o poslušnosti,je moral biti pa res ubogljiv,da je gospodarju pobegnil z več metrskim povodcem,da imam jaz takega psa nebi bilo treba nobenega lovca,da ga ustavi ker bi ga prej že sam.

lp


Inšpektor je že napisal položnico?


Ni mu napsial, pa bi mu moral,

da razjasnimo, tudi če je spustil psa (bilo je med treningom sledenja), ga on kreten ne sme ustrelit, on in podobni ne sodijo v lovsko organizacijo, saj ji delajo sramoto. Posebej pa, če NE VE zakaj je stisnil na petelina. :icon_evil:
Pes ni naganjal fazanov, saj jih tam (pri lisičjih luknjah), kjer se je to zgodilo, ni.

luka
2. July 2010, 11:54
Okej, jager je naredo napako, ampak upam, da se bo inšpektor spomnil tudi lastnika psa in tudi njemu poslal kak pozdravček npr. v višini 1200€, kolikor je najvišja zagrožena kazen za sprehajanje psa brez povodca.
Lovci smo vsaj pri nas že skoraj vsi opremljeni z fotoaparati in kamerami in pridno beležimo podobne pasjeljubske ekscese ter obveščamo pristojne za pasji drek o teh izgredih v lovišču vendar zanekrat pristojni organi zgolj molčijo:icon_evil:.

LZ L

MilanK
2. July 2010, 12:07
LD, katere član je lovec, ki je psa pokončal, bi se morala vprašati kako so njeni člani sploh poučeni o lovski zakonodaji in na to temo čimprej organizirati predavanje. Če lovec ne ve zakaj strelja, potem gre za nevarnega lovca. Jutri lahko strelja na gobarja, ki mu je pregnal srnjaka, a zakaj je streljal, pa ne bo vedel. Je taka oseba sploh še zanesljiva in zaupanja vredna za posest in nošenje orožja? Na tem Forumu je o tem bilo veliko napisanega. Kdor je vsaj malo o tem bral, potem bi lahko vedel, v katerih primerih lahko pokonča psa in kaj sledi, če ga iz neupravičenih in neutemeljenih razlogov ustreli. Sicer pa je znanje o tem brezpredmetno, če ne več zakaj streljaš.

detel
2. July 2010, 14:05
Tudi lastnike psov redno poučujemo pa ne pomaga nič !!!!! Le slikamo raztrgano divjad in klicarimo novinarje. Škoda, da ni v veljavi star zakon. Sicer pa pes ni nič kriv :icon_redface:

MilanK
2. July 2010, 14:37
Če psi niso nič krivi, ampak njihovi gospodarji, potem starega zakona ne potrebujemo. Potrubujemo pa bolj odgovorne lastnike psov in lovce. :icon_cry:

main757
2. July 2010, 16:09
O tem psu je v enem izmed prejšnjih Lovcev članek. Koliko se spomnim je lastnik malo pozabil na tega psa, pes pa po svoje.

Hunter
2. July 2010, 17:04
Dolga leta sem bil vodnik psa Huskya psičke.Po vztrajnem tečnarjenju sem ga prejel za rojstni dan in po nekaj letih mi je bilo nadvse žal.Gre za psa,ki prvotno izvira iz zelo mrzlih koncev sveta in je najbližji sorodnik volka.Namenjen je bil za vleko sani in s tem za lažje potovanje eskimov.Psičko sem kmalu pričel v šoli učiti poslušnosti in tečaja večkarat neuspešno zaključil.Praktično psičke nisem mogel naučiti čisto nič,ne prostor,ne sedi,ne prinesi žogo.Pes je vsak dan tudi zahteval več urne sprehode po več km v kolikor kaj ni dobil je tulil kot volk in se je kmalu nad tem pritožil kak sosed..Spustiti z vrvice takega psa je bila prava nočna more,nikoli ni prišel na poklic k meni,tako sem ga vodil le na povodcu.No zimski dnevi so bili temu psu najljubši.Ko sem se vsedel na sani in sva se peljala po tekaški stezi je bil najbolj zadovolen. Jaz pa sem bil njegovo hitrostjo presenečen.In prišel je lep dan ko se je izpulil iz povodca in pot končal pod vlakom.

Toliko o tem kako poslušen je in kako vodljiv je.

Krpan
2. July 2010, 17:18
Sem gledal na Discoveriju o haskijih in sem sedaj pameten......

Pri huskiju je problem, da za vodnika tropa prizna samo mentalno in fizično močnejšega. Eskimi se pri vzgoji poslužujejo predvsem biča, najbolj pa jih dobi pes, ki je vodja krdela, ker če si podrediš tega, potem si si podredil celoten trop.

Če nimajo voženj z sanmi jih krmijo dvakrat na teden, tako, da jim gospodar vrže nekaj kosov zmrznjenega in posušenega tjulenja. Pri pretepanju za hrano se pri rangirajo in tako mora vodja krdela uporabljati zobe, da ostaja "kapo di banda".

Skratka precej drugačen pristop, kot pri našem dojemanju psa. Haski je (bil) moderen in je prinašal lepe denarce ................. vzrediteljem.

MilanK
2. July 2010, 19:08
V današnjem časopisu "VEČER" lahko beremo, da je na Duneju včeraj začel velajti odlok, da morajo vsi lastniki nevarnih psov opraviti izpit, s katerim dokažejo, da znajo dobro ravnati s psi. Lastnikom, ki ne bodo opravili izpita grozi kazen do 250 €. Tisti, ki bodo izpit opravili, a bodo nevarne pse sprehajali brez potrdila o opravljenem izpitu, pa bodo morali plačati 30 €. V najbolj nevarnih primerih bodo policisti lastniku brez opravljenega izpita nemudoma odvzeli psa. Najvišja kazen (teoretično) za kršitev odloka pa je 14 tisoč €. Kaj podobnega bi lahko tudi naša država sprejela, pa bi se stvari morda izboljšale.

kovač
2. July 2010, 20:51
In kako dokazati ,da je neka pasma psov nevarna tudi divjadi in ne samo ljudem?

MilanK
2. July 2010, 21:46
In kako dokazati ,da je neka pasma psov nevarna tudi divjadi in ne samo ljudem?

Avstrijci se verjetno niso ukvarjali z vprašanjem ali je pes nevaren divjadi ali ljudem, ampak so preprosto določili pasme, ki spadajo v kategorijo nevarnih psov, lastniki teh pa morajo opraviti izpit. Laično pa menim, da pes, ki je nevaren človeku, je nevaren tudi divjadi. Lahko pa, da se motim.

kovač
2. July 2010, 22:37
Mogoče pa ni problem v pasmah in mešancih med psi ampak v lastniih psov.Kaj meniš,kako pa rešiti to vprašanje?

MilanK
2. July 2010, 23:30
Mogoče pa ni problem v pasmah in mešancih med psi ampak v lastniih psov.Kaj meniš,kako pa rešiti to vprašanje?

Pes je odraz osebnosti njegovega gospodarja. Zagotovo niso psi krivi, če jih njihovi lastniki nenadzorovano spuščajo v okolje in če z njimi ne znajo ravnati. Osebno menim, da nevarnih psov ni in da so nevarni le njihovi lastniki, ki z njimi zaradi pomanjkanja znanja ne znajo ravnati. Če se ne motim je tudi Švica uvedla posebno izobraževanje in izpite za lastnike psov. Ali je to obvezno pa ne vem. Velikokrat se posameznik odloči za nakup psa zaradi modne muhe. Ker je pač moderno imeti psa določene pasme. Pred nakupom pa se sploh ne pouči o lastnostih pasme psa, ki ga kupuje niti o okolju, ki je zanj najbolj primerno za življenje. Problema zagotovo ne bomo rešili samo z zakonskimi predpisi, temveč z izobraževanjem lastnikov in bodočih lastnikov psov, to pa bi po mojem moralo biti obvezno. Po vzgledu drugih evropskih držav. Če se je to pri njih obneslo, zakaj se ne bi tudi pri nas.

luka
5. July 2010, 09:01
Zaradi volilcev, lastniki psov so volilci in do takrat pač to ne bo obvezno.

LZ L

detel
9. July 2010, 13:32
Zelo težko je prevzgojiti malomarne lastnike. Opozorila ne pomagajo. Pri nas so problematične določene vasi že desetletja. Kot vsako leto, tudi sedaj se sliši vekanje davljenih mladičev srnjadi. Problem so dokazi pa tudi to, da moraš biti ob pravem času na pravem mestu in zadevo poslikati. No, pred leti je tu pa tam plačal davek kak pes in je bil vsaj nekaj časa mir. Sedaj pa ..........:icon_cry::icon_sad::icon_study:.