PDA

View Full Version : sako 85 bavarian



hunterxxxl
2. April 2010, 23:05
Ima kdo kake izkušnje s to risanico?
Vsaka vaša informacija mi pomaga pri izbiri puške, odločam se pa za kaliber 7×64:icon_wink:

Lovski zdravo:icon_lol:

Prskač
4. April 2010, 22:05
Ima kdo kake izkušnje s to risanico?
Vsaka vaša informacija mi pomaga pri izbiri puške, odločam se pa za kaliber 7×64:icon_wink:

Lovski zdravo:icon_lol:

Jaz imam izkušnje s to risanico v cal. 308 win. Dolžina cevi je 51 cm. Lahka, kratka, okretna, precizna... Vsekakor odlična izbira tako puške kot kalibra. Priporočam nakup :icon_wink:.

hunterxxxl
6. April 2010, 15:06
Kaj pa daljnogled? Leupold?
Če ni skrivnost mogoče veš koliko zelencev je treba odšteti za ta model?

lovski zdravo:icon_cool:

rws
6. April 2010, 16:34
sam imam leupolda, za tarčo luknjat je bomba, za lov maš pa bolj primerne daljnoglede za podobno ceno... leupold ima ozko vidno polje v primerjavi z drugimi daljnogledi.imam pa vx1 3-9x40 duplex križ. cena je odvisna od modela, imaš še vx2, vx3 vx7, pa verjtno še kakšnega.

hunterxxxl
6. April 2010, 16:42
Rabim nekaj vse stranskega, za lov in tarčo. Priznam da se na daljnoglede na spoznam največ kater je primeren za vse, iščem pa nekaj za ceno 600€.

Lovski zdravo:icon_smile:

stjrp
6. April 2010, 16:56
Kaj pa Meopto si pogledal? Do sedaj sem slišal veliko pohvalnih besed in se tudi sam odločil da jo dam na drilling. Meni se zdi kar dober kompromis med kvaliteto in ceno.

hunterxxxl
6. April 2010, 17:06
Za Maopto iskreno povedano da se nisem kaj preveč zanimal, je pa res da ga vsi hvalijo. Meni osebno se zdi za daljnogled zdi brezveze dajat velike vsote denarja npr 1600€, ker je "performance" skoraj identičen. Danes dobiš super dajnogled za male cene.
Se bom pa še mal pozanimal pa tukaj povem za kaj se odločam pa mi potem svetuje naprej. :icon_smile:

lovski zdravo:icon_wink:

patriot
6. April 2010, 17:30
Meopta ne stane 1600, ampak dobiš zelo dobro za pol manj!!!
Lp in dober pogled!

hunterxxxl
6. April 2010, 17:50
Meopta ne stane 1600, ampak dobiš zelo dobro za pol manj!!!
Lp in dober pogled!

Vem da ne stane tolk, nisem napisal da primerjam Zeiss, swarovski z leupold, meopta.:icon_wink:

No če pa kdo ve kaj več povedat tud o pušku je pa dobrodošlo.:icon_smile:

lovski zdravo:icon_wink:

De_Tomaso
6. April 2010, 20:39
Glede Sako 85 sem bil tudi sam zagret, dokler je nisem imel dalj časa v roki. Zdelo se mi je, da ji zelo hudo šklopota zaklep in da ima preveč zračnosti. Tako, da sem sedaj malo v dvomih kaj kupiti za naslednjo puško. Najverjetneje bo kak RPA ali pa kaj podobnega.

Glede optike pa za 600€ res ni problem česa dobrega kupit danes. Vse od Bušija 4200, Nikona Monarcha III ali E, Meopte, Vixna, še celo Docter se da za to ceno kupiti. Da ne omenjamo najnižjih serij Zeissa, ki so tudi vse pod to ceno, a jih pač v Sloveniji ne prodajajo.

hunterxxxl
6. April 2010, 20:52
A taka težava se je pojavila po daljšem obdobju a ko je bila že nova.:icon_neutral: Drugače pa nisem še slišal graje čez Sakotove puške, tvoja je prva, mogoče si na tako naletel.:icon_cry:

Lovski zdravo

rws
6. April 2010, 20:53
šklopota že, repetira se pa z njim bolj lahkotno kot z vsakim sauerjem ali steyrjem.

rws
6. April 2010, 20:54
z mojim 75modelom sem v 5letih postrelil že prek 1500 nabojev, pa je zaklep še vedno kot nov, cev pa vedno boljša:icon_smile:.

De_Tomaso
6. April 2010, 20:54
Puška je bila nova pri enem od Ljubljanskih trgovcev. Se mi je pa zdelo, da je že narejena tako, da ima tako zračnost zaklepa, ko je odprt. Sam imam Titan in je odprt zaklep nemogoče premaknit 0,5mm sem in tja. Je pa zaklep dosti bolj zaprt v ohišju kot pri Sakoju. In ja vem, da nista puški istega ranga.

hunterxxxl
6. April 2010, 20:54
Samo enkrat sem imel priložnost podobnega Sakota držat v roki, moram rečt da res teče kot švicarska urca. V pimerjavi Steyr shonawer prav velike razlike ni, ampak se pozna.:icon_lol:

hunterxxxl
6. April 2010, 21:48
Danes sem se malo zanimal pri puškarjih, glede puške pride pa če se nebom zlagal 2000€. Ni mi pa znal povedat ali ima puška sani za montirat montažo:icon_confused:, Torej a kdo ve ali ima sani, pa kako montažo priporočate?
Upam da nisem preveč siten, ampak hočem da si malo uskladimo mnenja da vem v kaj se spuščam:icon_smile:

Lovski zdravo:icon_wink:

jancar
7. April 2010, 06:37
Tudi jaz sem zadnjič malček brsku in sicer zanimal sem se za štuc, v izvedbi kal. 7x64 z optilock montažo cena 2.470 EUR:icon_wink:

muzikant
7. April 2010, 08:57
Danes sem se malo zanimal pri puškarjih, glede puške pride pa če se nebom zlagal 2000€. Ni mi pa znal povedat ali ima puška sani za montirat montažo:icon_confused:, Torej a kdo ve ali ima sani, pa kako montažo priporočate?
Upam da nisem preveč siten, ampak hočem da si malo uskladimo mnenja da vem v kaj se spuščam:icon_smile:

Lovski zdravo:icon_wink:

Ima sani, montaža Optilock ring mount (brez šine)ali Eaw schwenk (šina).

hunterxxxl
7. April 2010, 14:49
Tudi jaz sem zadnjič malček brsku in sicer zanimal sem se za štuc, v izvedbi kal. 7x64 z optilock montažo cena 2.470 EUR:icon_wink:

To si vprašal v bocku ker sem gledal vprašanja:icon_wink:
No a tam prodajajo tudi štuc izvedbo? Mi je bolj pri srcu.:icon_smile:

lp

jancar
21. February 2011, 09:03
http://www.sako.fi/catalogue/

daco
22. February 2011, 20:27
To je pa moja nova pridobitev :icon_lol:

Kaliber: 308 win

ben1
23. February 2011, 07:24
Lepa puška naj ti dobro služi.
Kašna je pa cena, me zanima da vidim razliko med Titanom. Pošlji na ZS.:icon_wink:

Mikuž
29. November 2011, 19:33
To je pa moja nova pridobitev :icon_lol:

Kaliber: 308 win

Tudi mene zanima cena in pa kje si jo naročil :icon_lol:

kuje
7. February 2012, 11:12
Nov Sako low budget model A7 http://www.sako.fi/sakoa7.php

zajec
7. February 2012, 16:08
Cena?

alojz1
7. February 2012, 16:32
Daco, čestitam na izbiri. Še jermen je pravi :icon_lol:
Ko se bo otoplilo pa kakšno tarčo nalepi.

daco
7. February 2012, 17:01
Bom nalepil, puška je zelo natančna, to mi je zadnjič dokazal bratranec, jaz bom pa še moral malo trenirati :icon_biggrin:

PROF.racoon
7. February 2012, 19:35
...
Še jermen je pravi :icon_lol:
...

Tudi jaz sem zelo zadovoljen s tem jermenom... Ne drsi in dobro blaži tresljaje... Vreden svojega denarja...

detel
9. February 2012, 11:29
Ne maram ga, ker je preširok in moteč pri zalazu.

rws
9. February 2012, 13:13
uporabljaj ozkega, ki ni moteč.:icon_wink:

rws
9. February 2012, 13:48
pogo?eno čista desetka!:icon_wink: