PDA

View Full Version : Kako se obnese rdeča pika na kombinirki?



Deerhunter
18. February 2010, 16:14
Torej, razmišljam o montaži rdeče pike na kombinirko. Zanima pa me, če ima kdo kakšne izkušnje, kako se stvar obnese v praksi, glede na to da se piko pristreli na krogelno cev. Kakšna je kaj natančnost šibrene cevi in na koliko m je potem uporabna npr. idealka in ali je sploh uporabna? Kako se to združi v uporabno celoto, če je to sploh mogoče?

alojz1
18. February 2010, 16:59
Po mojik izkušnjah so optične pike zelo različnih kvalitet.
Vsekakor ne bi kupil najcenejše.
Na kombinirki je zelo uporabna. Cevi so spojene tako, da ne sme biti razlike med krogelno in gladko cevjo. Gladka cev se pristreljuje (mislim) na 40m.
Na večje razdalje se strelja z kroglo. Kroglo pa sem streljal na 100m dokaj uspešno, glede na to , da optična pika nima povečave.
Mislim, da se optična pika pristreljuje (vsakoletni preizkus) na 70m. Če kdo najde druge podatke naj jih navede.

ben1
18. February 2010, 17:16
Jaz sem jo imel na kombinirki pristreljeno na 70m. Puško sem uporabljal za pogone pa se je parkrat zgodilo da je bila divjad oddaljena več kot 100m in sem se strela vzdržal zaradi nesigurnosti dobrega zadetka. Puško sem prodal in si raje nabavil karabin z daljnogledom 7x50 osvetljen križ.

ZR7
18. February 2010, 19:52
Moja pika je bila nameščena na češki bokarci. Imel sem nastreljeno na 70m in sem naredil lepo grupico in jo tudi uspešno nastrelil. Idealka je bila na tej razdalji kakšnih 10cm nižje.
Na 35 m je bil šibreni snop ustreljen z merjenjem po piki tak kot mora biti. Šojke na vrhu smrek niso imele šans.

Deerhunter
18. February 2010, 19:59
Hvala za podatke ZR7, točno to me je zanimalo (tudi sam imam čehinjo). Se pravi se krogelno cev nastreli na 70 m, na kakih 30 - 40 m max bi morala pa tudi šibrena cev vključno z idealko v redu.

Drugače pa nameravam dat gor Docterjevo piko.


Moja pika je bila nameščena na češki bokarci. Imel sem nastreljeno na 70m in sem naredil lepo grupico in jo tudi uspešno nastrelil. Idealka je bila na tej razdalji kakšnih 10cm nižje.
Na 35 m je bil šibreni snop ustreljen z merjenjem po piki tak kot mora biti. Šojke na vrhu smrek niso imele šans.

zlatorog
18. February 2010, 20:03
Se strinjam z ZR7, kolega ima na češki kombinirki rdečo piko že kar nekaj let in pravi da je to dobitna kombinacija za pogone in podobno, imaš pa v temi "montaže" na 4. strani tudi nekaj o tem. LP

rikec
18. February 2010, 20:54
Jaz imam na svoji kombinirki Docterjevo piko. Je v redu, samo navadit se moraš nanjo pa gre. Merjenje je malo drugačno kot pri "muhi". Ta izvedba pike je zelo dobra in zanesljiva. Jaz imam nastreljeno na 50 metrov in neseta krogla in idealna čisto skupaj, tko da sem lahko siguren an točne zadetke.
Naredil sem pa Suhlovo montažo, tako, da jo lahko tudi snamem in potem dam gor daljnogled ali pa da streljam z muho.
Želim ti obilo užitka na lovih s omenjeno muho... Dober pogled!

Deerhunter
18. February 2010, 21:58
Tudi jaz bom dal naredit na suhl montažo. Imam tudi daljnogled 6×42, ko bo pa še pika, bom pa pripravljen na vse situacije :icon_biggrin:

Hvala vsem za pomoč.

detel
16. March 2010, 10:18
Mene pa zanima, če kdo ve kje lahko nabavim Leupold montažo ? Prosim na ZS.


Hvala.