PDA

View Full Version : Načrt prehodov divjadi



jancar
16. February 2010, 08:00
Pred kratkim je bilo nekaj napisanega v Lovcu pa me zanima, če ste se v družini odločili za opozorilo upravljavca cest oziroma pristojne upravne organe s pisno vlogo in priloženim izrisanim načrtom prehodov divjadi in na umestnost postavitve prometnih znakov I - 18,
kako ta vloga izgleda oz. če ima kdo vzorec(mušter).
Hvala.

Lisjak
16. February 2010, 09:22
Zadevo imamo urejeno. Ni potrebno načrtov, oprite se lepo na oznake odsekov in kilometražo ter na kakšne jasne oznake ob cesti. Zadeva zgleda kot klasičen dopis z omenjenimi zahtevki. Seveda je tudi karta z jasno oznako popolnoma dovolj. Obrniti pa se je potrebno na skrbnika cest.

torro
16. February 2010, 20:54
Mi smo pred cca 5 leti poslal dopis na DRSC za postavitev znaka I - 18. Odgovorili so nam, da potekajo različne raziskave glede odvračanja divjadi od ceste ( ERICo ) in dokler ne bo rezultatov raziskav, znakov ne bodo postavljali. Mi smo dopis in odgovor arhivirali za vsak slučaj. Sedaj pa čakamo.
Predlagam, da pošljete dopis na DRSC ( rang ceste, odsek, stacionaža km ).
Pa še malo zgodovino in statistiko povozov na odseku dodajte. Vse dobite na spletni strani DRSC, ali pa poglejte tiste tablice ob cesti, tudi gor vse piše. Potem pa je zadeva v rokah DRSC.
LP