PDA

View Full Version : Nosler partition



kuscr
6. February 2010, 22:40
Zanima me pri katerih proizvajalch streliva dobim kroglo "Nosler Partition". Rabim kaliber 7*64 ali 7*57R! Hvala za pomoč in LP! :icon_confused:

Hubert.ctg
6. February 2010, 23:38
SAKO ga puni pod nazivom Twinhead

Brlogar
9. February 2010, 09:01
http://www.genschow.com/pdf/Hirtenberger-Flyer-engl.pdf

Tine
9. February 2010, 13:28
7x57R pa boš dobil verjetno le od winchestra...

http://www.winchesterint.com/winchester/products/09w/rifle.php

Tine
9. February 2010, 13:43
bo pa tudi čeh nekaj polnil in sicer oba kalibra...škoda, ker ne znam češko:icon_redface:
http://www.sellier-bellot.cz/rifle-ammunition-with-nosler-partition.php?product=31

stjrp
9. February 2010, 14:25
Zakaj pa ne probaš kak KS od RWS-a, sej kar podobno ekspandira?????? Tistga dobiš v praktično vseh kalibrih in skorej vseh trgovinah

Tine
9. February 2010, 14:32
Zakaj pa ne probaš kak KS od RWS-a, sej kar podobno ekspandira?????? Tistga dobiš v praktično vseh kalibrih in skorej vseh trgovinah

jaz ga ne dam v puško!!! od RWS bi sprobal le DK

rws
9. February 2010, 18:54
čeh bo že polnil, spet z njihovim "zimskim" polnjenjem:icon_neutral:
Oče je imel nosler partition v .243win, pa je srnjad po strelu še ponavadi šla od 50-200m, ob strelu z pleče.
v 7mm zna bit pa zelo nevarna za težjo divjad- jelenjad in prašiče.

andrej win
9. February 2010, 20:12
Zakaj pa ne probaš kak KS od RWS-a, sej kar podobno ekspandira?????? Tistga dobiš v praktično vseh kalibrih in skorej vseh trgovinah

Nosler partition kot KS??:icon_neutral::icon_neutral:
Tole pa ne vem če bo držal..
Potem nebi srninskega mladička (6kg) na drugi strani pol manjkalo--bila bi samo luknjica,malo večja,ne pa krater..
Partition je poglavje zase,vsaj če primerjaš ti dve krogli..al se motim?:icon_study:
..zato pa je oče od RWS-a iskal srnjad 50 ali več metrov od nastrela,ker krogla ni naredila svojega..če bi uporabljal ks,nebi šlo daleč,bilo bi pa škode na mesu..

stjrp
9. February 2010, 23:21
Nosler partition kot KS??:icon_neutral::icon_neutral:
Tole pa ne vem če bo držal..
Potem nebi srninskega mladička (6kg) na drugi strani pol manjkalo--bila bi samo luknjica,malo večja,ne pa krater..
Partition je poglavje zase,vsaj če primerjaš ti dve krogli..al se motim?:icon_study:
..zato pa je oče od RWS-a iskal srnjad 50 ali več metrov od nastrela,ker krogla ni naredila svojega..če bi uporabljal ks,nebi šlo daleč,bilo bi pa škode na mesu..


Pa dejte no, ne sanjat. Jst streljam vse od srninih mladičkov navzgor z KS v kalibru 8x68S pa ni nobenih kraterjev na drugi strani:icon_confused: Ne zdej neki pretiravat pa poveličavat trše krogle. Kupte si kalibre kot se tiče in bojo komadi padali na mestu in ne bo poškodb, ker ne boste verjeli ampak če je močen kaliber gre krogla (tudi če je mehkejša, kot npr. KS) na manjšem komadu (npr. srninem mladičku) kr skoz, komad pa obleži od šoka, ki je posledica hitrosti in s tem povezane spremembe tlaka v prsni votlini, ki nastane ob preboju le te. Na večjih komadih pa krogla deluje kot se tiče in ravno tako padajo v ognju. Če pa imate veselje uporabljat krvosledce ali iskat kapljice krvi po grmovju pa le uporabljajte trše krogle, jaz osebno pa mislim da to ni vredno tistih 10dag mesa. Pa naj si vsak vstvari svoje mnenje.

Veper
10. February 2010, 09:35
Najboljši kaliber ki sem ga imel in z njim postrelil veliko srnjadi in jelenjadi je bil 300WM in tudi municijo sem imel precej močno saj sem dolgo uporabljal nosler krogle. Potem pa Normo in na koncu sem jih polnil sam. Vse pa so bile težje od 12g.

andrej win
10. February 2010, 09:47
Se strinjam popolnoma,sam še enkrat povem,da ne moreš teh dveh krogel primerjat..:icon_smile:
Za mladička pa res ne rabiš imet 8x68,da počaka na mestu:icon_biggrin:
Js sem sam povedal,kaj naredi ks u malo hitrejšem kalibru (in lažji krogli seveda)...
Lahko da sem pa prehitro obupal na KS-om..
Kaj streljaš z 11,7 al 14,5 gr ?
Teža in z njo povezana hitrost pri kroglah dajejo različne rezultate. Tudi sam uporablajm malo težjo kroglo v 308,pa ni trda krogla,tudi ob malo slabšem zadetku,pada divjad na mestu,poškodb pa ni.

Veper
10. February 2010, 09:54
Andrej Win. spregledal si,da sem napisal "moj najljubši kaliber JE bil 300WM" puško sem namreč prodal (še sedaj mi je žal) streljal pa semnajtežje krogle kar jih je bilo za dobiti. Začel sem sicer z 180grs (11,7) vendar sem hitro zadevo zamenjal in šel na težje.Predvsem Nosler je bila mislim da nad 220 grs.

andrej win
10. February 2010, 10:02
Andrej Win. spregledal si,da sem napisal "moj najljubši kaliber JE bil 300WM" puško sem namreč prodal (še sedaj mi je žal) streljal pa semnajtežje krogle kar jih je bilo za dobiti. Začel sem sicer z 180grs (11,7) vendar sem hitro zadevo zamenjal in šel na težje.Predvsem Nosler je bila mislim da nad 220 grs.

Ne veper,nisem spregledal,komentiral sem post od stjrp-ja,ki ga nisem citiral..:icon_wink:

stjrp
10. February 2010, 10:12
Se strinjam popolnoma,sam še enkrat povem,da ne moreš teh dveh krogel primerjat..:icon_smile:
Za mladička pa res ne rabiš imet 8x68,da počaka na mestu:icon_biggrin:
Js sem sam povedal,kaj naredi ks u malo hitrejšem kalibru (in lažji krogli seveda)...
Lahko da sem pa prehitro obupal na KS-om..
Kaj streljaš z 11,7 al 14,5 gr ?
Teža in z njo povezana hitrost pri kroglah dajejo različne rezultate. Tudi sam uporablajm malo težjo kroglo v 308,pa ni trda krogla,tudi ob malo slabšem zadetku,pada divjad na mestu,poškodb pa ni.


Ja mogoče se jih res ne da primerjat, to špa še ne pomeni,da je KS slab. Jaz sem z nim zelo zadovoljen, uporabljam pa 11,7, da mi do 250m ni treba študirat kolk padca imam (gamsi pa to). Mogoče za srninega mladička res ne rabiš 8x68S, je pa fajn če ga maš za kaj večjega, sam dokler ne razbija in komadi padajo na mestu je čisto OK:icon_lol: Jaz sem ga izbral predvsem za to ker ima dokaj ravno krivuljo in ob tem še vedno pelje s seboj konkretno kroglo in mi ni niti malo žal.

alojz1
10. February 2010, 10:34
No zato pa je toliko kalibrov in toliko različnih krogel. Važno je, da je vsak s svojo zadovoljen. To ima lahko tudi širši pomen

pumpa
10. February 2010, 10:38
Ja mogoče se jih res ne da primerjat, to špa še ne pomeni,da je KS slab. Jaz sem z nim zelo zadovoljen, uporabljam pa 11,7, da mi do 250m ni treba študirat kolk padca imam (gamsi pa to). Mogoče za srninega mladička res ne rabiš 8x68S, je pa fajn če ga maš za kaj večjega, sam dokler ne razbija in komadi padajo na mestu je čisto OK:icon_lol: Jaz sem ga izbral predvsem za to ker ima dokaj ravno krivuljo in ob tem še vedno pelje s seboj konkretno kroglo in mi ni niti malo žal.

drugače pa če maš čas poglej malo padce krogel razlika med tvojim 8×68s in mojim 308w če jih oba nastreliva na 100m v piko, bo imel tvoj 8×68s padec na 200m 10cm na 300m pa 41cm ostali kalibri naprimer 7×64 ali 308 ali 30-06 ali 243 pa imajo padevc na 200m 11cm na 300m pa 43cm tako, da glede tvoje krivulje :icon_confused: če maš čas si poglej balistični kalkulator od norme in malo primerjaj potem pa se delaj pametnega.:icon_study:

stjrp
10. February 2010, 10:55
drugače pa če maš čas poglej malo padce krogel razlika med tvojim 8×68s in mojim 308w če jih oba nastreliva na 100m v piko, bo imel tvoj 8×68s padec na 200m 10cm na 300m pa 41cm ostali kalibri naprimer 7×64 ali 308 ali 30-06 ali 243 pa imajo padevc na 200m 11cm na 300m pa 43cm tako, da glede tvoje krivulje :icon_confused: če maš čas si poglej balistični kalkulator od norme in malo primerjaj potem pa se delaj pametnega.:icon_study:

1.) Puško nastreli na idealno strelno razdaljo (ISD) ki je za vsak kaliber različna.
2.) Če že primerjaš različne kalibre, pa morš uzet približno enako težke krogle.
3.) Poglej si spodnji tabeli in boš ugotovil da ostali kalibri le niso tako ''konkurenčni'' po krivulji, še manj pa po energiji:icon_study: Sploh pa ne morš primerjat tistega pihalnika od .243 z ostalimi kalibri ki si jih naštel, ker z njim ne morš niti jelena in pujsa streljat:BangHead:

pikolis28
10. February 2010, 14:13
1.) Puško nastreli na idealno strelno razdaljo (ISD) ki je za vsak kaliber različna.
2.) Če že primerjaš različne kalibre, pa morš uzet približno enako težke krogle.
3.) Poglej si spodnji tabeli in boš ugotovil da ostali kalibri le niso tako ''konkurenčni'' po krivulji, še manj pa po energiji:icon_study: Sploh pa ne morš primerjat tistega pihalnika od .243 z ostalimi kalibri ki si jih naštel, ker z njim ne morš niti jelena in pujsa streljat:BangHead:

in kolikokokrat na leto streljas na vec kot 200 metru?

kuje
10. February 2010, 14:13
Kar se tiče teh tovarniških tabel strjp jih jemlji malo z rezervo!:icon_wink:V večini primerov tabele ne štimajo,sploh pri magnum nabojih.8X68s je odličen kaliber za daljše razdalje ampak to samo zaradi moči,ki jo taliber prinese s seboj na cilje oddaljene na 200m+.Za srnjad ali gamsa imajo na 300m tudi srednji kalibri dovolj moči.V kolikor pa moraš streljat na takšnjo razdaljo tudi težjo divjad(jelenjad,divji prašiče ali še kaj večjega) pa so magnum naboji defenitivno dobra izbira.Za nas navadne smrtnike,ki streljamo v loviščih povprečno na 100m pa so naboji v srednjem rangu popolnoma dovolj!

pikolis28
10. February 2010, 14:17
Kar se tiče teh tovarniških tabel strjp jih jemlji malo z rezervo!:icon_wink:V večini primerov tabele ne štimajo,sploh pri magnum nabojih.8X68s je odličen kaliber za daljše razdalje ampak to samo zaradi moči,ki jo taliber prinese s seboj na cilje oddaljene na 200m+.Za srnjad ali gamsa imajo na 300m tudi srednji kalibri dovolj moči.V kolikor pa moraš streljat na takšnjo razdaljo tudi težjo divjad(jelenjad,divji prašiče ali še kaj večjega) pa so magnum naboji defenitivno dobra izbira.Za nas navadne smrtnike,ki streljamo v loviščih povprečno na 100m pa so naboji v srednjem rangu popolnoma dovolj!

se strinjam

stjrp
10. February 2010, 17:53
in kolikokokrat na leto streljas na vec kot 200 metru?

Vsako leto pride prilika, ker se v odprtemsvetu ne da vedno približat in če se imaš čas lepo pripravit na strel ni to tako strašen problem:icon_lol:
Je pa veliko odvisno od vzgoje, v hribih so razdalje 200m običajne, ker so grape pač široke:icon_lol: Po nižinah je pa srnjak na 150m že daleč. Mene so pač mentorji tako naučili, da če se lahko pripraviš in veš kaj streljaš potem le pogumno.

stjrp
10. February 2010, 17:57
Kar se tiče teh tovarniških tabel strjp jih jemlji malo z rezervo!:icon_wink:V večini primerov tabele ne štimajo,sploh pri magnum nabojih.8X68s je odličen kaliber za daljše razdalje ampak to samo zaradi moči,ki jo taliber prinese s seboj na cilje oddaljene na 200m+.Za srnjad ali gamsa imajo na 300m tudi srednji kalibri dovolj moči.V kolikor pa moraš streljat na takšnjo razdaljo tudi težjo divjad(jelenjad,divji prašiče ali še kaj večjega) pa so magnum naboji defenitivno dobra izbira.Za nas navadne smrtnike,ki streljamo v loviščih povprečno na 100m pa so naboji v srednjem rangu popolnoma dovolj!

Že res, kaj pa če ne zadeneš 100% idealno kar se lahko zgodi, pa če imaš še tako dober namen. Jaz sem še vedno mnenja, da od viška(razen alkohola) ne boli glava:icon_lol:
Pa dejmo sedaj prepustit temo, tistemu, čemur je bila namenjena.

kuje
10. February 2010, 19:26
Že res, kaj pa če ne zadeneš 100% idealno kar se lahko zgodi, pa če imaš še tako dober namen. Jaz sem še vedno mnenja, da od viška(razen alkohola) ne boli glava:icon_lol:
Pa dejmo sedaj prepustit temo, tistemu, čemur je bila namenjena.

Se strinjam!:icon_lol:Ker je bil Hirtenberger že omenjen bi predlagal drugo strelivo.V 7X64 bi zelo dobro delovala CDP krogla od firme Blaser.Je nekakšna kopija Nosler Partition.Nekateri pravijo,da je malce trša kot Nosler.Moj znanec jo uporablja v 7X65R in je zelo zadovoljen.Srnjad ponavadi obleži v ognju ali nedaleč od nastrela.Zelo dobro se pa obnese pri divjih prašičih,kjer zatrjuje razen redkih izjem pri dobro oddanem strelu prašič vedno pade na mestu.Ta naboj uporablja v drillingu samo za lov na čakanju.Tudi cena ni pretirana in se giblje za škatlo okrog 50eur.Strelivo za Blaser pa polni Norma.Lp.

pumpa
10. February 2010, 23:09
Že res, kaj pa če ne zadeneš 100% idealno kar se lahko zgodi, pa če imaš še tako dober namen. Jaz sem še vedno mnenja, da od viška(razen alkohola) ne boli glava:icon_lol:
Pa dejmo sedaj prepustit temo, tistemu, čemur je bila namenjena.

to je vse lepo in prav samo po mojih iskušnjah ti lahko zagotovim da pri takšnih magnum kalibrih pride do velikih odstopanj pri zadetkih zaradi samega odsuna puške, poznam zelo veliko lovcev z velikimi kalibri pa je vselej problem zadeti v točno določen cilj, saj je za trening tako velikih kalibrov strošek municije prevelik,glede slabih zadetko je pa čisto vseeno ali ga slabo zadaneš z malim ali velikim kalibrom ,če boš jelenu odstrelil nogo z 8×68s ali 30-06 v nobenem primeru ga ne dohitiš..
glede izkušenj mi pa prosim odgovori koliko od škatle municije jih uporabiš za strel na jelena ali merjasca, koliko pa za ostalo divjad?:icon_wink:

stjrp
11. February 2010, 00:50
to je vse lepo in prav samo po mojih iskušnjah ti lahko zagotovim da pri takšnih magnum kalibrih pride do velikih odstopanj pri zadetkih zaradi samega odsuna puške, poznam zelo veliko lovcev z velikimi kalibri pa je vselej problem zadeti v točno določen cilj, saj je za trening tako velikih kalibrov strošek municije prevelik,glede slabih zadetko je pa čisto vseeno ali ga slabo zadaneš z malim ali velikim kalibrom ,če boš jelenu odstrelil nogo z 8×68s ali 30-06 v nobenem primeru ga ne dohitiš..
glede izkušenj mi pa prosim odgovori koliko od škatle municije jih uporabiš za strel na jelena ali merjasca, koliko pa za ostalo divjad?:icon_wink:

Glej jst sm član dveh LD in sicer ene gorske, ki mi je bila prva, ter ene nižinsk, to ja tam kjer sem doma. Tako da v hribih jagam gamse, jelenjad, srnjad in muflone, v drugi pa je pujse in srnjad in imamo pogone vsako nedeljo od srede novembra do konca januarja. Tako da mi ta kaliber pokrije res vse kar rabim in kot sem že napisal, ga dokler ne razbija in mi divjad pada v ognju ne menjam. Je pa še skrita želja, ki upam da se mi bo nekega dne izpolnila in sicer drilling v kalibru 9,3x74R/20-76/5,6x50R mag:icon_lol:

Kar se pa slabih zadetkov zaradi odsuna je pa stvar samo v strahu pred odsunom, ker ko puška poskoči je krogla itak že zunaj, saj konec koncev poskoči vsaka puška in če bi to vplivalo na zadetek bi šlo vse mimo.

Kot slabši zadetek pa je bil mišljen zadetek še vedno v telesu, kjer pa je razlika kaj je priletelo. Se pa strinjam da mu lahko nogo odbiješ tudi z granato, pa bo komad še vedno šel dalje.

detel
27. July 2010, 13:36
Zanima me pri katerih proizvajalch streliva dobim kroglo "Nosler Partition". Rabim kaliber 7*64 ali 7*57R! Hvala za pomoč in LP! :icon_confused:

Nosler Part. pri strelih v pljuča preluknja vsakega pujsa. Izhodna rana je le malo širša od same krogle. Velik pujs gre še par deset metrov in te tam čaka. Krvna sled odlična. Zelo zaupam tej krogli za veliko divjad ( 9,1 g, kal. 7X64) :icon_wink:. Sploh si ne želim, da mi velika divjad pade na mestu, razen, če je zadeta v glavo .