PDA

View Full Version : izdelava kopit



tinko balinko
31. January 2010, 21:10
najprej se opravicujem,ce sem zgresil temo:icon_cry:
ali pozna kdo katerega bilo kje v sloveniji,ki bi mi znal narediti tako kopito za moj cz452 varmint,nekaj v tem stilu od weihraucha,ni pa nujno da je nastavljivo.Vem veliko jih dela samo,tiste ko poznam,bi naredili v lovskem stilu,za tako pa nenajdem mojstra.lahko kdo pomaga.....

mrki
31. January 2010, 22:48
Mislim da si si zadal skoraj nemogoče poslanstvo, vsaj v mejah slovenije, jaz sem naredil dva podobna kot pripravnik na hrvaškem ker mi je mojster rekel "tle itak nimš kaj zaj... saj so vse linije ravne" in tako je bilo sam da sem pri prvem mal naklon zaj.. :icon_redface: zato sem delal še drugega:icon_lol:. V Sloveniji sem ponavadi slišal odgovr "jaz samo lovske delam" :icon_confused:, "to ni lovsko kopito" :icon_confused:, "nimam orodja za tako kopito" :icon_confused:,... Skratka srečno pri slovenskih puškarjih.Pa da ne bo kdo rekel da mislim da so nesposobni, so še več kot mislite, sam mal poguma jim manjka za nove stvari :icon_wink:

tinko balinko
6. March 2010, 13:05
reseno,hvala jvpv.

jvpv
6. March 2010, 13:17
Vidim da je tudi Tasco prišel hitro...:icon_wink:
Lepo kopito. Bo treba probat ko bo topleje.

tinko balinko
6. March 2010, 15:35
aha, ni tasco ampak je hawke 6-24.

Franc
6. March 2010, 21:47
V našem kraju,bi ti moj prijatelj Ciril,tudi naredil takšno kopito!
Pa sedaj tako imaš profimatch kopito,ubogi "cenarji"!
Koliko te je pa stalo to kopito,če ni skrivnost!??
Za lovske tekme,pa žal ni dovoljeno!
LZ......Franc!

karel
7. March 2010, 09:22
Tudi mene bi zanimale cene, obeh izdelovalcev.
Hvala

tinko balinko
7. March 2010, 12:51
franc je dovoljeno ker je znotraj meja ki je v pravilniku lovske strelske zveze,samo optiko mi morejo zalepin na 12povecave,in to je to............

rikec
7. March 2010, 20:24
Tinko? Kaj pa je prejšnjemu kopitu manjkalo, da si ga šel menjat s tem? In kolika je razlika v teži, med prešnjo težo puške in zdajšnjo?

Franc
7. March 2010, 20:34
Potem je kopito po novem pravilniku o lovskem strelstvu!

tinko balinko
7. March 2010, 22:08
ja franc,tocno po teh merah minus 1-2mm.Edino kje sem trenutno presegel te dimenzije,je v nastavljivem visinskem delu,kjer je po pravilih 45mm,trenutno pa imam 48mm ker mi tako pase,ampak bom ze nekaj zgruntal:icon_biggrin::icon_biggrin:
rikec prejsnjem je mankalo ogromno.teza,pistolski rocaj,visina samega kopita....ko probas vidis razliko,kdor ne proba si nemore mislit kaksna je razlika:icon_wink:prej je bila puska teze 4.3kg (z 0.5kg svinca razporejenega po kopitu)zdaj je teza 4,810kg.
no upam da je ta pravilnik aktualen,ker po teh merah je bilo tudi izdelano,jaz za drugega nevem.Ce pa obstaja kaksen drugi pa z besedo na dan prosim....

karel
9. March 2010, 19:01
"...Koliko te je pa stalo to kopito,če ni skrivnost!??..."
Izgleda, da je skrivnost, ker sem tudi jaz vprašal...