PDA

View Full Version : Montažne rinke



ben1
24. January 2010, 09:09
Ker bom na karabinki 223Rem. menjal strelni daljnogled moram zamenjat tudi montažne rinke zaradi velikosti tubusa. Ne vem katere naj izberem, ene imajo dvojne vijake, druge pa po en vijak za pričvrstitev na puško. Spodnji del montaže je širok 13mm. Bolj so mi všeč z dvojim vijakom čeprav puška nima praktično nobenega odsuna, se mi pa nekako zdi da je bojlše že zaradi kompaktnosti.
Če ima kdo drugačno menje kar na dan z njim.

Slika samo za info.6046

karel
24. January 2010, 09:12
Kupi enkrat in takrat dobro. Pazi tudi na višino!

De_Tomaso
24. January 2010, 13:43
Po mojem mnenju bi bilo najboljše kupit montažo, ki na eni šini objame oba pritrdilna mesta na puški. Bo najbolj stabilno in robustno.

MasterLesjak
18. April 2012, 19:53
Bom kar tule vprašal: Mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil (po možnosti v Sloveniji) original Browning X-Lock montažo za X-Bolta?

V Ameriki se dobi, ampak je poštnina več kot sam izdelek...

Še link: http://www.browning.com/products/catalog/accessories/detail.asp?fid=018J&cid=125&tid=187&bg=x

MasterLesjak
19. April 2012, 12:12
Nihče ne pozna nobene trgovine, kjer bi se to dobilo? Zdaj gledam v Nemčiji, pa ne najdem nič pametnega.

muzikant
19. April 2012, 12:49
Bom kar tule vprašal: Mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil (po možnosti v Sloveniji) original Browning X-Lock montažo za X-Bolta?

V Ameriki se dobi, ampak je poštnina več kot sam izdelek...


Ravno zaradi tega jih nihče ne uvaža.:icon_wink:
Drugače pa poišči, kdo je v Sloveniji zastopnik za Browning in vprašaj.
Verjetno so takih strokovnjakov z eksotičnimi željami že fejst siti.

Še namig, na Egunu ni nobene XLock montaže tako, da si pred zelo težko nalogo.

Mogoče poznaš koga ki hodi v Ameriko, pa ti jo prinese.:icon_wink:

Če mi ne bi pil toliko živcev, bi ti jom sam prinesel.

MasterLesjak
19. April 2012, 15:07
No, saj ne gori voda...

X-Lock je bolj sistem, kot pa montaža (mogoče bi moral prej to omeniti)

Našel sem jo v Angliji za 80 funtov z poštnino vred. Bom še premislil, če se dejansko splača.

MasterLesjak
19. April 2012, 15:21
No, saj ne gori voda...

X-Lock je bolj sistem, kot pa montaža (mogoče bi moral prej to omeniti)

Našel sem jo v Angliji za 80 funtov z poštnino vred. Bom še premislil, če se dejansko splača.

Da dopolnim: iščem originalno montažo za Browning X-Bolt, tako, ki je na liku zgoraj.

Tine
11. July 2012, 12:17
Baje bom tudi sam v kratkem (naslednji teden) postal lastnik Browning X-bolt. Me zanima kako je kdo zadovoljen z montažami, ki sem si jih ogledal:
-trgovec mi ponuja monzažo QR od MAK (cca 300eur)
-leupold QR cca 150 eur
-weaver letva z obročki Rusan cca 170 eur

Hvala za odgovore.

.300
11. July 2012, 13:31
Baje bom tudi sam v kratkem (naslednji teden) postal lastnik Browning X-bolt. Me zanima kako je kdo zadovoljen z montažami, ki sem si jih ogledal:
-trgovec mi ponuja monzažo QR oo MAK (cca 300eur)
-leupold QR cca 150 eur
-weaver letva z obročki Rusan cca 170 eur

Hvala za odgovore.

jaz bi ti priporocal leupopdovo montazo....

Markysprej
11. July 2012, 22:05
QR od maka imam na čz 550. ker ne snemujem daljnogleda, se ne bi še enkrat odločil za tako drago montažo za ta cenovni razred puške. za 100-150€ bi dobil dobro fixsno zadevo (tudi od maka) in prišparal nekaj denarja.
drugače pa kar dosti ljudi gre na leupoldovo. mislim da zaradi dobre kvalitete in prave cene.

sinji_galeb
12. July 2012, 10:25
QR od maka imam na čz 550. ker ne snemujem daljnogleda, se ne bi še enkrat odločil za tako drago montažo za ta cenovni razred puške. za 100-150€ bi dobil dobro fixsno zadevo (tudi od maka) in prišparal nekaj denarja.
drugače pa kar dosti ljudi gre na leupoldovo. mislim da zaradi dobre kvalitete in prave cene.

Iz katerih razlogov si se odločil za QR montažo, če daljnogleda ne snemaš ?:icon_confused:

Markysprej
12. July 2012, 11:23
puškar/trgovec je rekel 'to sem ti nabavil' in to je bilo to:icon_lol:

Tine
13. July 2012, 09:35
ergo-> leupold je ok?

.300
4. August 2012, 11:23
Zanima me če kdo ve kje bi lahko naročal montažne rinke premera 33mm, dobil sem luger red dot 3 sedaj pa bi rad dobil takšne rinke kot so na sliki

alojz1
4. August 2012, 11:44
Vprašaj Optiktrade
Na sliki so 34mm.

Optik-trade.si
4. August 2012, 19:31
Montažne obročke s premerom 33mm bi bilo treba narediti po naročilu, kar je pa povezano s višjimi stroški in čakanjem.

Drugače so splošne standardne mere za obročke naslednje:

25.4 mm --- 1 inch
26 mm
30 mm
34 mm
35 mm
40 mm

MasterLesjak
4. August 2012, 21:36
A za colski daljnogled (25,4mm) se lahko uporabi tudi 26mm obročke?

alojz1
4. August 2012, 23:06
Sedajle bodo sicer nekateri v luft skočili.
Pri prevelikih obročkih lahko vsak strugar naredi podložko in jo prereže (iz Al ali umetne mase).
Pri majhnih razlikah pa iz medeninaste ali bronaste pločevine, ki jo prilepimo na objemko z obojestranskim lepilnim trakom. Drži preverjeno. Sploh pa razne optične pike.

MasterLesjak
5. August 2012, 00:25
Hvala za informacije.

Ne poznam toleranc, zato vprašam. Se mi pa poraja še vprašanje za kaj so potem uporabni 26mm obročki? Osebno še nisem zasledil daljnogleda z 26mm tubo, torej sklepam, da so uporabni za 25,4mm daljnoglede in se pač dodaja vložke kot si rekel, Alojz.

MasterLesjak
5. August 2012, 00:40
Imam še eno vprašanje za Optiktrade-a

http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/rusan-weaver-rings-26-mm-quick-release.html

So ti obročki 26mm ali 25,4mm? V opisu je navedeno 25,4, v nazivu pa 26mm.

Optik-trade.si
5. August 2012, 11:12
Hvala za informacije.

Ne poznam toleranc, zato vprašam. Se mi pa poraja še vprašanje za kaj so potem uporabni 26mm obročki? Osebno še nisem zasledil daljnogleda z 26mm tubo, torej sklepam, da so uporabni za 25,4mm daljnoglede in se pač dodaja vložke kot si rekel, Alojz.

Vsi evropski daljnogledi z manjšim tubosom imajo premer 26 mm in ne 25.4 mm. Zato so tudi obročki takšni.

Vložki, tesnilna masa 3450 in podobne zadeve vse v redu delujejo, če imamo ameriški ali japonski daljnogled s premerom pravih 25.4 mm in obročke s premerom 26 mm. Gre tudi brez tega in doslej še nisem zasledil ,da bi kdo imel težave zaradi prevelikih obročkov.

Optik-trade.si
5. August 2012, 11:15
Imam še eno vprašanje za Optiktrade-a

http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/rusan-weaver-rings-26-mm-quick-release.html

So ti obročki 26mm ali 25,4mm? V opisu je navedeno 25,4, v nazivu pa 26mm.


V opisu moramo popraviti napako in se zahvaljujem za opozorilo. Načeloma je sicer tako tako, da EAW, MAK, Recknagel, Rusan ter podobni izdelujejo obročke v obeh premerih.

MasterLesjak
5. August 2012, 11:47
Pa imate mogoče v ponudbi tudi 25.4mm obročke od Rusana za weaver šine?

Optik-trade.si
5. August 2012, 22:39
Mislim, da jih ne delajo. Ni pa problem, ker tudi 26mm več kot dovolj stisnejo vsak daljnogled s premerom 1 cole. Še ni bilo reklamacije.

MasterLesjak
5. August 2012, 23:05
No, saj če ne imam tudi epoksi smolo za bedding, če kaj ne bi šlo skupaj. Je pa po moje bolj eleganta rešitev imeti 25,4mm obročke.

Hvala za informacije.

Optik-trade.si
5. August 2012, 23:10
Tudi brez epoksija povsem dobro držijo. Ker tudi vsi nemci (EAW, MAK...) delajo samo 26mm pa se noben ne pritožuje.