PDA

View Full Version : Varmint v kalibru .223



De_Tomaso
24. January 2010, 00:48
Torej, souporabniki foruma. Kaj bi mi svetovali za nakup v kalibru .223 Rem. Trenutno kolebam med nekaj puškami, a z njimi nimam nikakršnih praktičnih izkušenj. Rad bi natančno repetirko, masa mi ni problem, kopito je lahko tudi plastično. Ob natančnosti je pogoj še weaver šina za montažo na njej. Trenutno gledam tele.


CZ 527 Varmint
Titan 6 (že imam v kalibru .308, zato bi verjetno želel še kaj drugega)
Howa 1500
Tikka T3
Remington 700


Prosim za kakšen nasvet iz prve roke, prav tako pa so dobrodošla tudi splošna mnenja.

Pinkfloyd
24. January 2010, 04:03
Zdravo,
ali si tole (http://www.snipercentral.com/cz527.htm) že videl?

kuje
24. January 2010, 09:33
V ten rangu bi jaz izbral Tikka T3 ali pa CZ Varmint Kevlar.Če pa denar ni ovira pa Steyr Pro Varmint.Jo ima prijatelj.Super zadeva!

kuje
24. January 2010, 09:48
Pri izbiri Varmint puške obvezno glej,da je dolžina vrteža(rate of twist) 1:9 ali 1:8.Edini CZ,ki to ima je Varmint Kevlar.Pri Tikki pa lahko izbiraš med 1:10 ter 1:8.Standard v 223rem je pa pri večini proizvajalcev 1:12.Ta vrtež dobro stabilizira krogle do teže 3,6g.Če imaš v mislih poleg lova tudi precizno streljanje na večje daljave obvezno izberi vrtež 1:8 ali 1:9,če ne polniš sam.Lp.

karel
24. January 2010, 09:59
Največkrat ni problem izbrati kaj bi kupil, ampak kje ( pri komu ). Recimo - CZ v Sloveniji.

kudu
24. January 2010, 10:26
Za precizno streljanje je boljši kaliber 222. Moje mnenje.

tikkat3
24. January 2010, 12:52
Jaz imam Tikko Varmint, sicer v kalibru .308, ampak vseeno. Puška je natančna, dal sem si edino proženje malo poštimat, tako da imam sedaj na 500g. Drugače tistih 1100€ več kot vredna. Druga izbira bi bila pomojem CZ527, zadnja pa Remington700.

De_Tomaso
24. January 2010, 14:39
Nakup ni problem odkar smo v EU. Se da kupit marsikje. Drugače pa tudi meni malo pogled uhaja k .222 tudi, ker sem si na več mestih ustvaril vtis, da je bolj natančen kot .223.

Sedaj me je pa res zamikala CZ 527. Čeprav tikke tudi precej hvalijo.

karel
24. January 2010, 15:18
Če bo komu uspelo nabaviti CZ, prosim, da mi sporoči ( tudi na ZS ). Jaz sem obupal do te mere, da sem si premeslil.:icon_lol: Kupujeta jo še dva kolega.

dolgin
24. January 2010, 16:07
Če iščeš puško samo za tekmovanja,potem ti svetujem Weihrauch (bivši Ansutz),zelo precizna reč,pa še prišparal boš nekaj napram Tikki. Za precizno streljanje pa definitivno 222.

ostrostrelec.pero
24. January 2010, 18:23
Če bo komu uspelo nabaviti CZ, prosim, da mi sporoči ( tudi na ZS ). Jaz sem obupal do te mere, da sem si premeslil.:icon_lol: Kupujeta jo še dva kolega.

Zakaj pa obupal. Jaz sem jo pred časom nabavil brez problema v N.m.

Krpan
24. January 2010, 18:56
Kakčna je cena če ni skrivnost. Puška mi je zelo dopadljiva.

ostrostrelec.pero
24. January 2010, 19:05
Kakčna je cena če ni skrivnost. Puška mi je zelo dopadljiva.

Prjatu, nabavil sem CZ 527 VARMINT 222 REM. Ker sem kar pogosto kupec v tej trgovini, sem jo dobil z malo popusta in je prišlo malenkost preko 600 €.

karel
24. January 2010, 19:54
Koliko časa si čakal nanjo?

karel
24. January 2010, 19:56
"...potem ti svetujem Weihrauch (bivši Ansutz)..."
Potem Anschutz ne obstaja več?

ostrostrelec.pero
24. January 2010, 20:07
Koliko časa si čakal nanjo?

Nič, oz toliko je trgovina čakala da sem dobil nabavno dovoljenje. Je pa res da sem mu izredno dolgo težil da jo bom kupil, pa ko jo je imel sem jaz kolebal, ko bi jo pa jaz kupil jo pa on ni imel.

dolgin
24. January 2010, 21:57
Karel,Ansutz obstaja samo še kot "fabrka",ki dela za drugo znamko. Ponudnikov orožja je ogromno,krizo pa nekateri poskušajo rešiti z združevanjem....

De_Tomaso
24. January 2010, 22:17
Če iščeš puško samo za tekmovanja,potem ti svetujem Weihrauch (bivši Ansutz),zelo precizna reč,pa še prišparal boš nekaj napram Tikki. Za precizno streljanje pa definitivno 222.

Tole mi je pa zelo všeč. Koliko je kaj okvirna cena za model HW 66 in kje jo je mogoče kupit. Verjamem, da se da to tudi z googlom najdit, ampak bi si rad prihranil pol ure iskanja.

tinko balinko
31. January 2010, 02:12
definitivno remington model 700 najbolsi bi bil s.w.a.t. seveda samo ce govoriva o natancnosti.......
Weihrauch se popolnoma strinjam kolikor sem zasledil,obstaja samo v .222rem ce se motim naj kdo popravi.Ampako ko sem gledal slovenski cenik za .22lr me je use minilo,nic ni pod 1000eur.Seveda tekmovalnega,preciznega
CZ pa to karel dobis ze v vsaki trgovini.najhitreje pa v lj.v btc,zadnje case so se zelo zresnali,ali pa v novem mestu samo tam ni ziher da dobis v dolocenem roku....:icon_wink:

karel
31. January 2010, 10:18
Prosim, če mi lahko na ZS javiš, katera trgovina v SLO prodaja Češko orožje. Seznanjen sem, da je edini (?) uvoznik g. iz NM.
Hvala in Lp.

ZR7
31. January 2010, 10:32
Karel, menim, da se dandanašnji kar pri vseh trgovcih z lovsko opremo in orožjem lahko dogovoriš, da ti nabavijo kos, ki je na razpolago pri uvozniku. Nekateri ti bodo sposobni ponuditi tudi iz drugih virov vse kar vidiš v katalogih evropskih trgovcev.
Predlagam, da jih kar vse po vrsti pokličeš in povprašaš, znaš prihraniti kar lep kupček denarja, če malo prebereš med enim in drugim.

karel
31. January 2010, 11:06
"ZR7" - Hvala za odgovor. Izgleda, da imam samo jaz težave in zato sem, v enem prejšnih postov napisal, da sem obupal. Eden od SLO trgovcev, ne more iz tovarne na Češkem, ki jo je obiskal, uvoziti nobenega kosa orožja. Dobil je odgovor, da obstaja že en uvoznik in naj se obrne nanj.
Enak odgovor je dobil drugi trgovec v Nemški trgovini. Tukaj so omenili, poleg CZ, tudi S&W. O trgovcu iz NM je bilo že toliko povedanega, da se bom komentarju raje izognil...

jvpv
31. January 2010, 11:43
O trgovcu iz NM je bilo že toliko povedanega, da se bom komentarju raje izognil...

Zanimivo, (pa ne delam reklame) jaz sem dosedaj tam kupil dve puški, in vse je bilo tako kot je bilo prej dogovorjeno.

karel
31. January 2010, 13:00
"...Izgleda, da imam samo jaz težave..."
Mogoče pa imam jaz tako "težavne" želje, da mi omenjeni trgovec ne more ustreči.:icon_smile:

mišica
31. January 2010, 13:09
Tudi jaz sem bil malo težaven, ko sem hotel na Meopti križ 1, pa ga menda ni mogoče dobit. :icon_confused:
Sem ga pač nekje drugje naročil, kjer se da dobit križ 1.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
31. January 2010, 18:27
Mogoče pa imam jaz tako "težavne" želje, da mi omenjeni trgovec ne more ustreči.:icon_smile:

Karel, a te lahko prosim da, nam zaupaš kakšne so "težavne" želje. Kakšna je to puška. Namreč jaz nisem imel še nikoli težav pri naročanju puške pri bilokaterem trgovcu, pa sem jih že kar nekaj kupil. Pa brez zamere.:icon_redface:

karel
31. January 2010, 20:23
"...Pa brez zamere.:icon_redface:"
Ma kakšna zamera? :icon_smile: Žal mi je le to, da sem malo zasmetil...
Lansko leto sem spraševal za cene pušk CZ 527, v kal. 22 Hornet, 223 in 7,62x39 ( ena od teh bi bila zame ). Ker ni bilo odgovora, sta kolega kupila drugje ( drugo znamko in kaliber ), jaz pa sem se "ohladil". Povpraševanje za kal. 7,62x39 sem letos obnovil. Ker zopet ni odgovora, si bo kolega pripeljal kos iz Nemčije...

ostrostrelec.pero
31. January 2010, 20:37
Karel nevem kje in kako si spraševal, samo tam kjer jaz kupil CZ 527 222 rem, je imel zelo dolgo v vitrini CZ (nevem čisto točno če ravno 527) 22 hornet in sem jo imel parkrat tudi v rokah. Lepa puška samo malo preveč (vsaj tako so me prepričali) sapca upliva na zadetke pri velikih razdaljah.

karel
31. January 2010, 20:53
"...sapca upliva na zadetke pri velikih razdaljah."
Pri teh malih kalibrih vpliva že na razdalji 100 m. Vsaj meni se to dogaja, ko streljam s kal. 223 ( ni CZ ).:icon_smile:

andrej win
31. January 2010, 21:17
Karel nevem kje in kako si spraševal, samo tam kjer jaz kupil CZ 527 222 rem, je imel zelo dolgo v vitrini CZ (nevem čisto točno če ravno 527) 22 hornet in sem jo imel parkrat tudi v rokah. Lepa puška samo malo preveč (vsaj tako so me prepričali) sapca upliva na zadetke pri velikih razdaljah.

Vsak trgovc je pohvaljen,če ima takrat ko ti nekaj rabiš to tudi na zalogi (ali pa zadevo v kratkem roku dobi)..
Pa še en nasvet..če kopujete neki kar ni na zalogi,pa de trgovec koleba glede datuma dobave,daš lepo enih 200€ u naprej,pa se sigurn bolj potrud..js sm tko probu..pa gre.:icon_wink::icon_biggrin:

karel
1. February 2010, 13:17
Tokrat moram tudi jaz dati pohvalo. Pred nekaj trenutki sem prejel ponudbo.
Sedaj pa v akcijo...

De_Tomaso
1. February 2010, 18:16
kako pa gre gor na CZja weaver šina, to ve kdo?