PDA

View Full Version : Očistimo.si ali Naravi krademo smeti



rock&roll
17. January 2010, 00:00
Vsem lovcem je poznano, da se je leta 1999 odvijala ena prvih množičnih vseslovenskih čistilnih akcij, ki je k sodelovanju pritegnila skoraj 30.000 ljudi, predvsem lovce in šolarje, pa tudi nekatere druge. V naslednjih letih je bilo iz narave odpeljano ogromno ton smeti, vse po zaslugi lovcev, ki so tako dodobra očistili našo domovino. Ko se je ugotovilo, da so se divja odlagališča v glavnem odstranila se je z akcijo prenehalo, ostala pa je redna skrb evidentiranja divjih odlagališč in njiva odstranitev v času spomladanskih delovnih akcij. Letos neka skupina naravovarstvenikov organizira podobno čistilno akcijo. Verjetno s pomočjo evropskih sredstev. Kaj menite o tej nameri, kakšno stališče naj pri tem zavzame LZS? ZGS se je akciji Očistimo.si že pridružil, ali se ji naj tudi LZS? Zakaj organizatorji niso k akciji kot partnerje povabili tiste, ki so našo Slovenijo že dobro očistili in to ne le enkrat kot so LZS, Ribiška zveza, Turistina zveza, Potapljaška zveza, Taborniki in še bi se jih našlo. Ali so sedaj vsi ti na stranskem tiru, lahko pridejo delat in to je vse? Zasluge in denar pa naj gre nekaj posameznikom, ki so naredili copy paste iz Estonije? Kaj pa dosedanje slovenske izkušnje? Vaše mnenje?

Sraka
17. January 2010, 06:09
Točno tako kot je zapisal R&R in za to, da se nas nikjer ne omenja, čeprav že več kot desetletje v tej državi igramo prostovoljnega in brezplačnega komunalnega delavca, smo precej sami krivi. Vsa ta leta smo to svojo aktivnost zelo skromno predstavljali.
Seveda se moramo sedaj tej akciji pridružiti, ker verjetno ne bomo letošnjega čiščenja opravljali en teden pred akcijo ali teden za njo. Postavlja pa se vprašanje zakaj se prav v LZS nismo bili v stanju organizirati in biti na čelu te akcije, temveč smo to prepustili nekim demagoškim skupinam, ki pa bodo vedele iz tega skovati prav obilen moralno politični kapital. In za to pri njih tudi gre. Če bi jim šlo za okolje bi se v preteklih letih lahko pridružili kakšni od akcij, pa jih ni bilo nikjer videti.
Priznali mi to ali ne, dobili smo zaušnico in prav nam je tako. Z javnostjo je potrebno delati in svoje zasluge tej isti javnosti znati tudi prodati. Več kot deset let vsako pomlad hodim skupaj s kolegi po gozdovih, travnikih in drugih naravnih površinah, vlačim od tam štedilnike, hladilnike, televizorje, razne strupe, plastiko in drugo nesnago, pa to moje desetletno zastojnjsko delo ni vredno nič. Sedaj pa se bom udeležil ene same demagoško organizirane akcije in polno me bo v vseh medijih. Se bo iz tega na LZS kdo kaj naučil ??

tica
17. January 2010, 07:31
To pot LZS ni kaj očitati. K sodelovanju je bila povabljena že v sami začetni fazi načrtovanja, kot pomembna naravovarstvena organizacija.
Obvestilo na http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=2&MessageID=63

Sraka
17. January 2010, 09:33
To pot LZS ni kaj očitati. K sodelovanju je bila povabljena že v sami začetni fazi načrtovanja, kot pomembna naravovarstvena organizacija.
Obvestilo na http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=2&MessageID=63
__________

Edini očitek, ki gre na račun LZS je, da vsa ta leta truda in naporov pri vsakoletnem pomladnem čiščenju naravnega prostora nekaj tisoč svojih članov ni vedela prav predstaviti javnosti.

In se potem najde skupina demagogov, ki naenkrat v zgledu Estonije odkrije toplo vodo ter pri tem namerno ali nenamerno spregleda več kot desetletno aktivnost slovenske lovske organizacije. S tem se dajeta v nič trud in večletni napori več tisoč lovcev, ribičev, čebelarjev, članov turističnih društev in planincev in celo osnovnošolskih otrok ter njihovih učiteljev, komunalnih podjetij in še koga. V nič se daje ogromen prispevek vseh, ki so vsa ta leta zastonj prispevali svoje tovornjake, traktorje in drugo mehanizacijo, tistih,, ki smo iz raznih grap, jarkov in potokov vlačili ter odstranjevali odvržene osebne avtomobile in drugo kramo, odstranjevali strupe, ki so jih brezvestno odmetavali brezbrižni kmetijci in vinogradniki, sanirali divja odlagališča in smo vse to počeli organizirano celo desetletje.

Tisoče kubikov krame in raznih nesnag vseh vrst smo v tem desetletju odstranili iz naravnega prostora in danes ni vse to delo in vsi vloženi stroški nič vredno. Pocrkali bi v tej državi že zdavnaj v lastni nesnagi, če ne bi bilo vseh prej naštetih in še drugih, ki so vsa ta leta skrbeli, da se je vsaj delno v naravnem prostoru vzdrževalo znosno stanje. Ne države, ne inšpekcijskih služb, ne drugih državnih organov in ne od vlade financiranih nevladnih organizacij, ne pametnjakovičev z MOP ali celo kakšnega ministra in trum drugih zdolgočasenih civilno družbenih demagogov ni bilo nikoli zraven.

In vsaj to ter še veliko kaj jim je enkrat potrebno jasno in glasno povedati.

Krpan
17. January 2010, 13:06
Občan je našel odvrženega žrebeta, kravo in ostanke dveh prašičev, ki jih je nekdo vrgel ob cesto. Poklical je lovsko družino- upravljavca lovišča, saj se mu je zdelo, da so oni tisti ki morajo skrbeti za čisto on neokrnjeno naravo. Predstavnik LD je klical lovskega inšektorja, ki za to ni bil pristojen, nato pa še sanitarnega inšpektorja, ki je dejal naj podajo uradno prijavo, da bo ostanke počistil higienik, račun pa poslal lastniku zemljišča.

Zdrava pamet je lovcem velela, da prijave ne bodo podali, ker bodo tega istega lastnika zemljišča čez pol leta prosili če lahko na njegovem zemljišču postavijo solnico.
Zato so zavihali rokave in se zagrebli v mrhovino in sanirali stanje.

Resnična zgodba govori o tem, da lovci med drugimi občekoristnimi dejavnostmi postajamo tudi dežurni čistilci v naravnem okolju. To ne počnemo samo takrat ko so prižgane kamere in mikrofoni ampak čez celo leto.

Na anketno vprašanje sem sicer odgovoril z da, vendat bomo šli čistiti takrat ko bo to potrebno in ne takrat ko bomo dobili ukaz iz Ljubljane, pa od kogarkoli že, zgolj zaradi tega da bo ma koncu lahko nekdo seštel prostovoljce in si na ta račun pripenjal medalje.

tica
17. January 2010, 15:19
Povezava na temo očistimo Slovenijo:

http://www.ocistimo.si/Novice/Prva-novinarska-konferenca.aspx

vlcergg
17. January 2010, 15:38
sraka je objavil :ki pa bodo vedele iz tega skovati prav obilen moralno politični kapital.

glede na to da se potrebuje okrog 700.000 eu pa čeprav je vse na prostovoljni bazi(link ki ga je dal tica)po moje ne igra vloge samo moralno politični kapital!?

Sraka
17. January 2010, 15:43
Tica nekaj teh s posnetka poznam. Vsa ta leta, ko sem jaz čistil in iz narave odstranjeval nesnago, so ti okoljevarstveno problematiko le razlagali, lovci in ostali pa smo jo s čiščenjem v njeno korist spreminjali in ohranjali.

Prav vesel sem, da se mi nobeden od teh aktivističnih demagogov ne bo narisal v naših gozdovih, travnikih in poljih, ko bomo aprila ponovno poprijeli za delo, ker bi se zelo težko zadržal, da jim ne bi povedal to kar jim gre.

mugo
17. January 2010, 15:48
Bom še jaz pristavi svoje mnenje.
Res lovci in precej ostalih društev in organizacij že leta počnemo to brez pretiranega trkanja po prsih in pripenjanja medalj. Na začetku sem z veseljem sodeloval in se dobro počutil, ko smo nekaj počistili, ko smo nabrali toliko in toliko prikolic, kontejnerjev, ton.... SMETI! Pa drugo leto spet toliko in toliko prikolic, kontejnerjev, ton....SMETI v istem gozdu. Po nekaj časa začneš razmišljati. Pobiram odpadke v naravi, delam dobro za naravo. Ampak, pobiram za kom!??!!! Za ljudmi! Za kakšnimi ljudmi !! ????? !!!!!! Eni čez leto mečejo da jaz lahko spomladi za njimi pobiram in se počutim dobro ker čistim naravo. Počasi se mi zdi moje dobrovoljstvo butasto. V bistvu odnašam rit prascom, ki se za naravo ne zmenijo, po možnosti še služijo z odvozom smeti. Pa kaj sem nor!??? Z veseljem bi raje sodeloval pri vseslovenski akciji bunkanja prascov, ki mečejo smeti v naravo. To bi mi bilo v veliko večje zadovoljstvo, pa verejtno bi tudi imelo večji dolgoročni učinek.
Tako pa. Vsi bomo čistili, vsi bomo prispevali k čisti naravi, v enem dnevu bo cela Slovenija čista. Super, takoj sem zraven. Prispeval bom, da bo vsa narava spet brez smeti, pa ni važno, res vseeno mi je, kdo si bo pripenjal medaljo, da bom le pomagal, prispeval k temu, da bo narava spet brez smeti. Samo, za koliko časa pa bo čisto? Je ta rešitev dolgoročna?!!!!!

rock&roll
17. January 2010, 18:20
TICA, ali nam lahko ojasniš zakaj pa LZS ni naveden na spletni strani akcije kot partner, je pa naveden npr. Zavod za gozdove, pa Pristop itd? Kje je tu LZS? Ali se jo aktivisti odrekajo kot partnerja? Če je tako, potem ne vem kaj delamo zraven.
Sicer pa ne vem kako bo LZS prisil LD da bodo šle ponovno, kot že tolikrat, v gozdove in brezplačno čistit tisto, kar so očistili že nekajkrat.
Se čisto strinjam z MIUNGOtom, Dajmo najprej razčistit s tistimi, ki vsako leto, leto za leto, vozijo in odlagajo smeti v naravo. Sicer delamo norca iz same sebe.
Po mojem ne rabimo te akcije. Lovci in ribiči lahko sami očistimo Slovenijo. Naj nam dajo tistih 700.000 evrov in brezplačno deponirajo smeti pa bomo to z veseljem naredili. Čeprav že najstič.

Se pa tudi strinjam s Srako. Žalostno, da nimamo časa in energije, da bi se ukvarjali bolj z našo podobo v javnosti. Akcija Naravi krademo smeti je bila ena najboljših akcij, ki so dvigovali medijsko podobo lovcev v javnosti. Iz takšnih in drugačnih razlogov je več ni. Ampak nikoli ni prepozno da jo oživimo. Sedaj, če bomo delali v okviru akcije očistimo.si ne bo za nas nihče vedel, delali pa bomo v večini itak samo mi. Kaj mislite da bodo t.i. naravovarstveniki, ki sedaj hodijo po TV vlekli karoserije in hladilnike iz tažko sodtopnih krajev? Malo morgen. Stali bodo pred kamerami in javnosti govorili kako se je ta svet začel šele z njihovim prihodom. Mi se bomo pa valjali v dreku in smeteh. Žal, tokrat brez mene. Sem pa zraven v akciji naše LD, pa ne 17.4.

rock&roll
21. February 2010, 23:02
In potem vse tiho je bilo.

Naša LD je samostojna društvena organizacija in se lahko odločimo za sodelovanje kjer hočemo ali nočemo. No, ker pa smo že desetletja tudi naravovarstveno usmerjeni smo se za letos odločili, da bomo ob izvajanju lovsko gospodarskih aktivnosti v lovišču (beri: lovske akcije po revirjih) označili vsa eventualna divja odlagališča s koordinatami (danes GPS premore že malodane vsak ali v mobilcu ali pa ločeno) in se bomo nato dogovorili z lastnikom o načinu čiščenja. Člani so na občnem zboru ugotovili, da smo v zadnih 12 letih, ko so bolj ali manj intenzivno potekala čiščenja lovišča v glavnem odstanili veliko večino smeti in večina divjih odlagališč se več ne ponavlja.
Torej akcije očistimo.si se ne bomo udeležili saj nam niti ni znano kdo je ali bi organiziral odvoz smeti iz težko dostopnik gozdnih površin in kam potem s tako zbranimi odpadki. Pa tudi če bi nam to bilo znano pri nas te potrebe ni, zadostuje običajno letno evidentiranje in odstanjevanje smeti znotraj običajnih in ustaljenih poti (lastnik, lovci, krajevne skupnosti, komunala). To ni enkratna naloga ampak poteka preko celega leta, je stalna naloga.

Naj živi demokracija tudi pri smeteh.

Sraka
5. April 2010, 09:09
Če že pisarim o dveh prispevkih iz vsebine 4. številke Lovca, potem moram vsekakor opozoriti še na prispevek avtorja dr. Marjana TOŠA na 181. strani z naslovom " Naravovarstveniki in ( ali ) komunalci ?"

V celoti se namreč strinjam z zapisanim in sam takšna stališča zagovarjam že nekaj let. Vse od takrat, ko vsako leto aprila čistim gozdove, jarke, potoke, robove gozdov in druge dele našega lovišča in tiho preklinjam vse tiste, ki so vso to nesnago tja vedno znova odmetavali. In to organizirano v okviru svoje LD počnem že najmanj 15 ali celo več let. Potem pa doživim, da čiščenje smeti iz naravnega okolja postane eden najpomembnejših politično demagoških dogodkov leta v tej državi in sam bi verjetno sedaj moral biti še ponosen, da smem biti udeleženec tega očiščevalskega cirkusa.

Če bi institucije v tej državi funkcionirale in počele to za kar so plačane, potem bi imeli naravno okolje relativni čisto in nobene velike potrebe ne bi bilo, da se vsako leto s svojimi kolegicami in kolegi ponižujem in čistim nesnago za drugimi.

Naslednje leto aprila bom organizatorje letošnje državne akcije javno povprašal ali se mi bodo tudi takrat pridružili. In potem naslednje leto ponovno. Prepričan sem, da bomo takrat ponovno sami in od nikogar opaženi.

zober
5. April 2010, 23:15
Tako je sraka!:icon_wink:

rock&roll
10. April 2010, 21:41
Vendar sem doživel, da se je Toš vsebinsko strijal z menoj. Tokrat je v zapisu v Lovcu povzel tisto kar trdimo tudi na forumu-lov. Mogoče pa bo le spoznal, da nismo samo konkurenca ampak da smo samosvoj medij, ki je lahko kompatibilen z glasilom Lovec.
Sicer pa nimam nič proti, če se gredo še drugi komunalce, ne da smo bili samo lovci tepčki. Ko bodo šli trete leto čistit isto divje odlagališče se bodo tudi oni vprašali ali so komunalci ali kaj. Naj vendarle začne delati sistem in kaznuje onesnaževalce. Sicer temu nikoli ne bo konca.
Me veseli Sraka da smo glede te teme kar enotni. Vse kar si zapisal tudi drži in tudi mene grizejo podobne reči.

Krpan
10. April 2010, 22:15
Obstaja še en vidik omenjene akcije.

Sovaščani na svoje traktorske prikolice že kopičijo hladilnike, gume, pralne stroje, stare avtomobilske dele ali kar cele fičote in salonitke,iz podstrešij, skednjev in garaž, da bodo 17. 4. vžgali traktor in na zbirališče odpeljali svoj izplen in se ga poceni rešili. Pa še pohvaljeni bodo, ker so nabrali toliko smeti.

Tudi Romi so šli na internet in pogledali kje so zbirališča. Sekirica se jim namaka v medu....

rock&roll
11. April 2010, 20:22
Obstaja še en vidik omenjene akcije.

Sovaščani na svoje traktorske prikolice že kopičijo hladilnike, gume, pralne stroje, stare avtomobilske dele ali kar cele fičote in salonitke,iz podstrešij, skednjev in garaž, da bodo 17. 4. vžgali traktor in na zbirališče odpeljali svoj izplen in se ga poceni rešili. Pa še pohvaljeni bodo, ker so nabrali toliko smeti.

Tudi Romi so šli na internet in pogledali kje so zbirališča. Sekirica se jim namaka v medu....

Pa še prav imaš! Komunalna podjeta pa za vse te smeti ne bodo dobile niti centa. Spet socializacija stroškov, plačali bomo vsi, tudi tisti, ki smeti nismo povzročili ali pa smo svoje smeti pošteno plačali.

luka
14. April 2010, 08:14
Na to akcijo bi šel ne glede na to kdo jo organizira, ker to lovci pač počnemo vsako leto okoli dneva zemlje. Prav briga me, če se je par hipijev v Ljubljani odločilo to spromovirat in kao pobrat smetano vseh ostalih, tolko boljše mogoče bo pa komu padlo na pamet ko bo stopo v lasten drek da je treba na okolje pazit. Ne gre mi za medalje ampak za to da bo moj sin vido kako zgleda narava. LZS pač ni imela interesa izpostavit ene bolj plemenite dejavnosti lovcev:icon_evil:.
PS kot nič kolikokrat do sedaj bom s seboj pripeljal tudi svoj traktor, ki ga bo poganjala nafta kupljena z mojim denarjem, v kabini pa bosta dva 6packa zelenega, kupljenega z mojim denarjem ampak žurka in zajebancija bo pa svetovna in nepozabna, da tudi zato mam rad to akcijo.:icon_lol:

LZ Luka

Kolovski
14. April 2010, 08:35
PS kot nič kolikokrat do sedaj bom s seboj pripeljal tudi svoj traktor, ki ga bo poganjala nafta kupljena z mojim denarjem, v kabini pa bosta dva 6packa zelenega, kupljenega z mojim denarjem ampak žurka in zajebancija bo pa svetovna in nepozabna, da tudi zato mam rad to akcijo.:icon_lol:

LZ Luka

Bravo Luka, sej tle je point use te akcije. Druženje in zabava, poleg tega pa še veliko koristnga naredimo za naravo in okolje.

Pa nobenmu ne bo krona iz glave padla, če bo kakšno smet od drugih nespoštljivih "uporabnikov" narave pobral...

MilanK
14. April 2010, 16:39
Vsak dober namen nekateri izkoristijo in ga uporabijo sebi v prid. Tudi v tej čistilni akciji se bodo posamezniki znašli in svojo »svinjarijo« pripeljali na zbirališča smeti. Če bodo romi iz teh pobrali odpadno železo in ga prodali, pa s tem nikomur ne bodo naredili kake škode. Ali ga prodajo oni ali kako drugo podjetje ni nobene razlike. Oboji bodo na lahek in brezplačen način prišli do njega. Bol verjetno pa je, da bi romi, če bi za odpadno železo vedeli, ga iz gozdov in travnikov pobrali, komunalno podjetje pa tega zagotovo ne bi storilo, razen če bi mu "mastno" plačali. Vsaka taka akcija vpliva na ozaveščanje ljudi in njihov odnos do narave. Poleg tega pa gre tudi za druženje ljudi.

rock&roll
15. April 2010, 15:05
Kar se druženja tiče obstoja veliko boljših načinov kot je ta. Sicer pa le v gozdove in upam, da vam uspe odstraniti kakšno odlagališče. Tistim, ki smo lovci že od leta 1997 (in daleč prej) je to uspelo že dostikrat. Mogoče pa bodo sedaj na oakciji ravno tisti, ki so do sedaj onesneževali okolje. Kdo ve. Če bodo, bo akcija uspešna. Če pa bodo tam, kjer bo letos očiščeno, drugo leto spet smeti, potem bom z zanimanjem spremljal vašo vnemo po ponovnem čiščenju že očiščenega. In tako leto za letom. Če bo ta akcija namreč samo eno leto potem ne bo veliko naredila za okolje. Nekaj že ampak premalo glede na vložen trud in sredstva. No ja, tudi tista primerjava s cigani in komunalini podjetji, ki si jo je privoščil MilanK ni ravno najbojša. Nisem še slišal, da bi si cigani plačevali socialne prispevke, pa da bi skrbeli za varstvo pri delu itd. Seveda se jim potem "bolj" splačajo nekatere zadeve kot komunalnim podjetjem, kjer so zaposleni delavci, ki upravičeno pričakujejo ne samo plačo in plačane pripsevke temveč tudi varno in zdravo delo. Ali MilanK meni, da jim to ne pripada, ko jih primerja s cigani (v smislu pobiranja železa in zasluška v tej zvezi, da ne bo pomote)? Pa ja ne mislite, da je ta akcija zastonj, četudi pridemo prostovoljci in pobiramo po naravi odvržene smeti? Kdo jih bo pa na zbirališču naložil in odpeljal, kam jih bo odložil, vse to, prej ko ne, stane. Kako pa bomo spravili štedilnike in druge večje predmete do zbirnega centra, če pa po radju pozivajo naj s seboj na akcijo vzamemo samo vrečko in rokavice (najbolje tiste za pranje posode, ki so tenke in nepremočljive)? Najbolje je kar doma vzeti polno vrečko za smeti, jo imeti v avtu, iti na akcijo in se malo okoli sprehajati ter sklepati nova znanstva, spiti pivo ali dva, ob kocu akcije pa oddati polno vrečko, ki smo jo prinesli od doma. Tako bo to v večini primerov. Vseeno pa upam, da se bo vse skupaj izšlo, saj nekaj koristi vseeno bo.
Pa veliko zabave pri vlečenju školjk in štedilnikov iz grap vam želim.

Krpan
15. April 2010, 16:14
Danes je po radiju predstavnica organizatorja povedala, da se nevarnih in gradbenih odpadkov ne bo pobiralo, ker niso uspeli, da bi organizirali njihov odvoz.


Nevarni odpadki so vsi odpadki, ki imajo eno ali več nevarnih lastnosti. So na primer jedki, strupeni, zdravju škodljivi, vnetljivi, eksplozivni. Tudi ko niso več uporabni, so nevarni, zato moramo poskrbeti, da ne pridejo v stik z okoljem.

Med nevarne odpadke spadajo: odsluženi akumulatorji, baterije vseh vrst, ostanki in embalaža škropiv, strupov, barvil, razredčil, motornih in jedilnih olj, čistil, pesticidov, stara zdravila,…



Gradbeni odpadki so vsi odpadki, ki nastanejo pri gradbenih delih. To so: beton, opeka, zemlja, kamenje, keramične ploščice, izolirni material, materiali, ki vsebujejo azbest, gips, les, steklo, plastika, bitumenske mešanice, premogov katran, katranski izdelki, kovine z zlitinami.

Kaj nam pomaga vse to govoričenje, če bodo najnevarnejši odpadki ostali v gozdu in zastrupljali vodo, zemljo, živali in rastline. Plastenke in pločevinke res niso estetske, vendar vsaj niso strupene...

Veper
15. April 2010, 17:01
No pa smo tam.Tresla se je gora,rodila se je miš. Seveda bo nekdo dobro zaslužil, nekdo drugi si je naredil slabo promocijo, razočarani bodo ljudje ki so bili pripravljeni pomagati, na veliko mestih pa bo ostalo na kupe odvrženega materijala ki so ga ljudje tja privlekli iz svojih kleti in podstreh.Torej bo naša deželica ostala vsaj tako zasvinjana kot je bila ali pa še bolj.Ja če je to kar je Krpan objavil res bi morali nategavčki odgovarjati za nateg stoletja.:icon_redface:

doberman
15. April 2010, 17:11
V rit naj grejo

Krpan
15. April 2010, 18:39
Ja če je to kar je Krpan objavil res....

Če ne verjamete preberite na njihovi uradni strani. (http://ocistimo.si/Navodila-za-17-4.aspx)

mugo
15. April 2010, 19:03
Pri nas smo se dogovorili, da bom opobrali vse odpadke. Od nevarnih kaj hujšega od salonitk ne pričakujemo. Vsa skupaj bomo nato dostavili na občinski center za ravnanje z odpadki pa bodo potem že tam naprej ustrezno popredalčkali.

tica
15. April 2010, 20:19
Če dobro prebereš potem Krpanova ne drži. Da se jih ne odstranjuje je prav, saj gre tudi za zdravlje "smetarjev", o lokacijah pa bodo obveščene inštitucije, ki so jih dolžne odstraniti. Raje spremljajmo to drugo, se hudo bojim, da bo res vse to nevarno ostalo v naravi.

Veper
15. April 2010, 20:29
Ja Tica bo res zanimivo spremljati kako bodo "institucije" to zadevo pospravile. Bojim se, da je denar ki je bil namenjen za odvoz izhlapel med sedemmesečnimi pripravami pa ne za odvoz ampak za verjetno kaj drugega. In seveda zastonj ne bo nihče odstranjeval iz gozdov nevarnih odpadkov,občine za to nimajo denarja in zadeva je na veliko žalost zaključena.:icon_confused:

mugo
15. April 2010, 21:34
občine za to nimajo denarja ....
Denarja imajo, boš videl, kaj vse bodo asfaltirali, obnovili in otvorili tam nekje en teden pred županskimi volitvami:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted ::icon_twisted::icon_evil::icon_evil:

ZR7
16. April 2010, 07:29
In k temu nategu so se tako veselo prislinili vsi, ki se radi sončijo v slavi. Od predsednikov, raznih organizacij, televizijskih hiš, estradnikov, tudi naša LZS.
Pri taki beri superinteligence in sposobnosti je pa res čudno, da se je zalomilo.:icon_twisted:

Ker naša LD kljub namigom, ki sem jih podal nekaterim članom UO niti pomislila ni, da bi se akcije udeležila in tega tudi že desetletje ne počne bom samo sledil, kaj se bo zgodilo s smetišči, ki so na našem področju in zaznamovana na zemljevidu te akcije. Grem stavit, da bo ostalo kot je.
Sam pa tega ne morem očistiti, ker gre za potreben odvoz z vozili, dostopa v naravno okolje s svojim vozilom pa si pod grožnjo kazni že ne bom privoščil, na roke pa tudi ne morem sam vsega tega privleči do poti.
Nooo, bomo videli.

ZR7
16. April 2010, 07:35
Danes je po radiju predstavnica organizatorja povedala, da se nevarnih in gradbenih odpadkov ne bo pobiralo, ker niso uspeli, da bi organizirali njihov odvoz. ...

To je znano že nekaj tednov. In je povsem logično. Osnove so v tistem, kar je lepo opisal Rock&Roll. A kljub temu so farbali narod do zadnjega dne.
No ja, nekaj razvedrila bo pa narod le imel, še sploh, ker bo lepo vreme.

luka
16. April 2010, 12:54
In spet smo pri pregovorni slovencelski majhnosti in posledični zafrustriranosti. Glejte če vam ni pač ne hodit na te akcije, ne pa sedaj iskat izgovor za vašo neudeležbo, da ni to in ono zrihtano, da se itak ne bo nič spremenilo, da eni samo kradejo ipd. V redu, pač ni vse perfektno, pa kaj potem, zato sam namen še ni slab in tudi delo, ki bo opravljeno bo opravljeno v korist nas vseh.

LD Boris Kidrič to počne že 11 let, smeti ni dosti manj in vsako leto jih najdeš na mestu, kjer si jih že pobiral, malo pi-.....š ampak jih spet pobereš in upaš, da bo nekomu, ki to počne nekoč kapnilo, da dela narobe.

LZ L

mugo
16. April 2010, 13:14
Se strinjam z Lukom. Namen je dober, bistveni učinek akcije pa je po mojem mnenju ozaveščanje ljudi.
V naših krajih že tako odlaganja odpadkov v naravi ni več dosti v primerjavi s preteklimi desetletji. Nekaj nemarnežev se sicer še najde, ampak res malo. Najhujši so razni pol legalni gradbeniki z odlaganjem gradbenih odpadkov. Ker za te pač morajo plačati, če jih hočejo odložiti na uradni deponiji. Za vse ostale odpadke pa je poskrbjeno, da jih lahko vsak odloži zastonj na občinskem centru, zato se jih po naravi ne valja več kaj dosti (vsaj novih ne).
Na akcijo grem, pa ne vem če kot član LD, ker naša LD sicer take akcije samoiniciativno izvaja že kar nekaj let, ampak letos bomo menda sodelovali v sklopu te vseslovenske akcije. In ker imam nekaj malega prstov zraven pri organizaciji te akcije v naši KS tudi vem, da smo na ravni KS že lepo razdelili območja in odlagališča, ki jih bodo čistile posamezne skupine (gasilci, šole.....). LD se ni nič javila da se ima namen udeležiti, in če že razglaša da bomo sedelovali na tej vseslovenski akciji, bi se lahko vsaj pozanimala, kako je zadeva organizirana in se vključiti.
Naša LD bo pa v lastni režiji organizirala zbor stran od uradnih zbornih mest te akcije (ker se vodstvo še ni uspelo pozanimati, kako se vključiti v to akcijo), potem se bo(do)mo pa po trenutnem navdihu vodstva zapodili nekam nekaj čistit in bo(do)mo presenečini ugotovili, da so nas že prehiteli in da že čistijo. In bomo jagri izpadli kot kakšni....:icon_lol: Komaj čakam da vidim :icon_twisted:

Veper
16. April 2010, 13:18
LD Boris Kidrič to počne že 11 let, smeti ni dosti manj in vsako leto jih najdeš na mestu, kjer si jih že pobiral, malo pi-.....š ampak jih spet pobereš in upaš, da bo nekomu, ki to počne nekoč kapnilo, da dela narobe.


Ja saj o tem pišemo in razpravljamo.Akcija naravi krademo smeti je stara mislim da 14 let in ne omejuje kaj se čisti in zakaj ne tega ali onega. Pa res je prostovoljna in tako kot si napisal vsako leto se dogaja na istih smetiščih. Potem pa če bomo prijavili divje smetišče bo lastnik plačal čiščenje in če imamo kakšno prežo na njegovem bo zato padla. Torej lepo čistimo in zadeva je kakršna pač je. Konec koncev je vse v redu tudi z to akcijo vendar me hudo moti ,da se "organizatorji" kujejo v zvezde za prazen nič. Priznati jim je seveda dobro lobiranje in igranje na strune prepoznavnosti ,ki jim bo koristila najmanj v nadaljnem delu ,ki pa bo zato seveda bolje plačano. Glavce pač za nas navadne smrtnike:icon_confused:

ZR7
16. April 2010, 13:26
... Glejte če vam ni pač ne hodit na te akcije, ne pa sedaj iskat izgovor za vašo neudeležbo, da ni to in ono zrihtano, da ...

Mislim, da ni nihče izjavljal, da ne bo na nek način sodeloval v akciji. Tudi jaz sem k tej akciji že nekaj prispeval.
A dejstvo je, da se zapravlja denar in dela vse nekaj na horuk in na pol. Poglej koliko sredstev je že bilo porabljenih in koliko jih bo jutri!
Šele po jutrišnjem rezultatu, ampak pravem in ne prirejenem za javnost bo znano ali sploh bo kaj efekta in če ne bi bilo bolje ta denar plačati komunalnim podjetjem in jim naročiti izvršbo, ali pa to storiti preko javnih del, kar bi bilo še najboljše v tem času brezposelnosti in krize.

Upam, da bo akcija imela vsaj psihološki učinek in vplivala na zavest. A kolikor opažam okoli sebe, je to moje upanje bolj jalovo. Mogoče je na drugih področjih boljše. Upam.

mugo
16. April 2010, 13:40
Potem pa če bomo prijavili divje smetišče bo lastnik plačal čiščenje in če imamo kakšno prežo na njegovem bo zato padla.

Mogoče premislite da bi taka odlagališča vnesli v bazo v okviru te famozne akcije. Vnese se ga lahko anonimno. Nihče ne bo vedel, kdo ga je vnesel in preže nebi smele pasti. Samo predlagam.

luka
16. April 2010, 18:00
Mislim, ta pa je iz trte zvita, kar se tiče lastnikov zemljišč in na njih stoječih lovskih objektov. A nima lastnik interesa, da se njegovo zemljišče očisti, torej, če bi mu lovci ponudili, da mu pomagajo očistiti zemljo bi to bil zgled sodelovanja lovcev z skupnostjo, če pa lastnik tega interesa nima pol pa se ve koliko je ura in bi mene zares zlo malo brigalo za tisti lovski objekt na tistem zemljišču, če bi ga prijavil.

Ja pa madona ZR7 ti si pa tudi faca, itak da se zadeve v glavah ne da spremeniti iz danes na jutri, še nobena stvar se ni, zato je potreben čas. Dejstvo pa je, da pomaga če ljudem poleg stalnega prigovarjanja tudi z dejanji pokažeš kako pa kaj, razen če si bolj blizu križa ki uči zgleduj se po mojih besedah in ne po mojih dejanjih. In ja tudi pri tej debati so se nekateri jasno opredelili, da tujega d...a ne bodo čistili.

Sicer pa kot že rečeno, pir in traktor sta že perajt, vse na lastne stroške:icon_lol:. In še nakaj, skrajno težko se bo nekdo trkal za naša pretekla dejanja po prsih in iz tega iztržil ne vem kaj, ker so stvari pač dokumentirane in opisane v člankih, ki so izšli pri lokalnem glasilu, tak da smo jagri za lastno promocijo že poskrbeli, če pa zveza tega ni sposobna narditi za vse nas pa... spomnite se tega na volitvah.


LZ L

MilanK
16. April 2010, 20:25
Če bi v enem samem dnevu rešili problem črnih odlagališč in deželo očistili vseh njenih odpadkov, potem bi bil to patentni projekt, katerega bi lahko uspešno tržili po vsem svetu. K nam bi prihajale številne delegacije in razvil bi se pravi ekološki turizem. Zagotovo ima projekt pomanjkljivosti, vendar te ne morejo izničiti njegovega dobrega namena. Uspeh je že ta, da se zavedamo, da moramo nekaj storiti za okolje. Je tudi močan pritisk javnosti na državo in njene institucije, da bolj aktivno in uspešno pristopijo k reševanju vseh problemov v zvezi z onesnaževanjem okolja, k sanaciji in odpravljanju črnih odlagališč odpadkov in nevarnih snovi. Sicer pa je akcija prostovoljna in kdor želi se je lahko udeleži, kdor pa v njej noče sodelovati, pa tudi prav.

solzica
16. April 2010, 21:48
Pa saj LOVCI že dvajset let organiziramo čistilne akcije, nevem zakaj predstavniki LZS ne povedo to tudi po radiu in tv, ali nimamo toliko sposobnih ljudi na LZS.
Menim pa da je nekdo mastno zaslužil poleg te akcije oziroma tega rompompoma, ki ga poslušamo sedaj že 14 dni po radiu in tv.

luka
17. April 2010, 20:39
Nekaj utrinkov iz današnje akcije, ki se je začela ob 9.20 in končala ob 10.30, ker na prikolici ni bilo več prostora. Žal se verjetno vidimo naslednje leto. LZ L

dolgin
17. April 2010, 20:52
Se mi zdi,da je akcija v celoti uspela, prijavljenih okoli 1/4 miljona ljudi in okrog 60000 m3 zbranih odpadkov! Svaka čast....

lp

Krpan
17. April 2010, 21:20
Statistika iz naših koncev:

Glede na številke, ki so jih sporočili vodje zbiračišč, se je v Loški dolini akcije udeležilo 562 (vseh prebivalcev 3700) prostovoljcev, po neuradnih podatkih pa celo nekaj več. Večina je sodelovaa danes, nekateri pa v preteklih dneh minulega tedna. Po prvih podatkih smo zbrali cca. 450m3 odpadkov, kar je močno nad slovenskim povprečjem. (Slovenija 0,25m3 na udeleženca,Loška dolina 0,80m3 na udeleženca).

MilanK
18. April 2010, 14:51
Tudi v našem kraju je akcija, tako kot vsako leto doslej, v celoti uspela. V njej je sodelovalo 200 prostovoljcev, iz okolja pa so pobrali okoli 130 m3 odpadkov.

Breza
18. April 2010, 22:15
Če bi v enem samem dnevu rešili problem črnih odlagališč in deželo očistili vseh njenih odpadkov, potem bi bil to patentni projekt, katerega bi lahko uspešno tržili po vsem svetu.

Sej v bistvu je to patentni projekt. Z idejo o čiščenju celotne države v enem dnevu je začela Estonija, ki je prvo takšno akcijo izvedla 3. maja 2008. Šlo je za projekt, kjer se naredi zemljevide (sezname) odlagališč ter organizira prebivalstvo v masovno čistilno akcijo. Ta projekt je bil res široko zastavljen, saj so se v akcijo ob velikopotezni publiciteti vkljčile tudi javne organizacije, lokalne oblasti, vladne in nevladne organizacije ... Podobne projekte so kasneje izvedle tudi druge države - Litva, Latvija, Romunija, Slovenija, Portugalska in Indija.

rock&roll
5. May 2010, 15:52
Čudno da akcije niso organizirali v Švici, Avstriji, Nemčiji, Angliji in Singapurju. Očitno so ekološko neosveščeni, mater jim. Se bodo pa lahko zgledovali po nas. :icon_lol:

Breza
5. May 2010, 16:17
Ja, res .... sploh v Angliji bi jo lahko, ker tolk svinjarije, kot jo tam vidiš, pa že zlepa ne. V primerjavi z Romuni so res Angleži res pravi packi. :icon_confused:

vest
6. May 2010, 12:18
Žal, pri nas, naravi letos vseh smeti še nismo pokradli....

http://album.slikomat.com/pic.php?u=2128nP6Dv&i=43573 (http://album.slikomat.com/pic.php?u=2128nP6Dv&i=43573)

Lp

Sraka
28. September 2010, 20:25
Predsednik države je danes odlikoval organizatorje letošnje vseslovenske akcije čiščenja narave. Ob tem je bilo izrečenih veliko velikih in pohvalnih besed.

Članice LZS že dvajset let vsako pomlad organizirajo očiščevalno akcijo v kateri na področju celotne države ob lovcih sodelujejo tudi člani turističnih društev, gasilskih društev in osveščeni državljani. Tako vsako leto v organizaciji LZS in njenih članic v tej akciji sodeluje približno 18.000 ljudi, kar v dvajsetih letih pomeni najmanj okrog 360.000 ljudi. V teh dvajsetih letih je teh 360.000 prostovoljcev iz gozdov, travnikov in drugih delov naravnega prostora odstranilo na tisoče ton kosovnih odpadkov, nevarnih odpadkov in druge nesnage.

Vse to ni vredno niti omembe. Res vse do danes tega ni nihče opazil ? Kaj delajo modreci na LZS zadolženi in odgovorni za stike z javnostjo in obveščanje medijev ter oblastnih in državnih organov ??? Res nihče v tej državi ne ve, da tolikšna armada prostovoljcev že dvajset let, leto za letom, čisti slovenski naravni prostor ?

Danes, ko se nekateri odlikujejo za enkratno akcijo, si bom sam sebi rekel: hvala ti Sraka za udeležbo na vseh akcija čiščenja v teh dvajsetih letih, hvala tudi vsem tvojim lovskim in drugim kolegom in kolegicam, hvala ti dragi Sraka, da si dvajset let izigraval navadnega tepca in brezplačnega komunalnega delavca in si čistil nesnago za drugimi.

Sedaj, dragi Sraka, pa je tega konec. V vseh dvajsetih letih ne tebe in ne tvojih okrog 360.000 sotrpinov ni nihče niti opazil, kaj šele, da bi ti rekel vsaj hvala.Nihče ni opazil tvojega truda pri čiščenju, nihče ni opazil v akcijo vloženih na tisoče traktorskih in kamionskih ur za odvoz teh odpadkov na zbirališča, ki so jih darovali tvoji lovski tovariši in drugi vaščani sodelujoči v akciji.

Hvala mojim funkcionarjem na LZS, ki tega truda in požrtvovalnega dvajsetletnega dela članov članic tudi niso opazili in slovenski javnosti na primeren način predstavili. Hvala predsedniku države za odličje, ki ga za dvajsetletno neutrudno in požrtvovalno delo v korist narave nismo in ga ne bomo prejeli. Hvala tudi za besedico zahvale ali vsaj besedico najbolj skromne omembe našega vloženega dela in odgovornega odnosa do naravnega prostora, ki je tudi nismo bili deležni.

Cenjeni vsi! Jaz se tega več ne grem. V bodoče bodo tovrstne aktivnosti potekale brez mene. Dvajset let je dovolj. Ko bodo odlikovanci zbrali dvajset let, se jim ponovno pridružim, če bom še živ!

Veper
28. September 2010, 20:55
Odlikovanci so po podatkih iz medijev tudi ustvarili profit z prodajo kovin in podobnega in ta denar naj bi uporabili za nasledno akcijo.Jaz sem se pa iz nojevega jajca izvalil jutri.:icon_lol:

JAKAJEŽ
28. September 2010, 21:09
Odlikovanci so po podatkih iz medijev tudi ustvarili profit z prodajo kovin in podobnega in ta denar naj bi uporabili za nasledno akcijo.Jaz sem se pa iz nojevega jajca izvalil jutri.:icon_lol:

Ampak,da boš lupino za sabo pospravil,ko boš shodil:icon_confused:

lp

zoran26
29. September 2010, 14:41
Razmišljam podobno kot Sraka.Ne,da zavidam odlikovanja,vendar pa menim,da predsednik Turk ta odlikovanja dobesedno razmetava.če sedaj povle?čemo pod tisto "akcijo črto.lahko ugotovimo,da od tega ni velikega haska.Kot,da bi se ta veliki pok zgodil prvič.Očitno jim spomin ne seže desetletje nazaj,ko smo pod geslom"naravi krademo smeti"počeli isto in sedaj lahko rečem brezuspešno.Pa se noben bog ni spomnil na lovce in gasilce. Ponovno je vse zasvinjano,ker se država očito požvižga za odvržene odpadke,ker od čiščenja nima nikakršnih koristi.Komunale pa tudi same stroške z odvozi.
Včeraj sem poslušal nagrajence,vehementno napovedujejo spreobrnjenje sveta.Mene in tudi lahko rečem,moje kolege,na te finte ne bodo več ujeli.So službe,ki so zadolžene in plačane za čiščenje in naj čistijo.
Imam dovolj svojega dela.Tisti,ki je pa to v razvedrilo,ker nimajo kaj drugega početi, pa lahko počnejo vsak dan.
Sraka,imaš prav.

tica
29. September 2010, 16:52
Tudi sam razmišljam podobno kot Sraka. Že res, da medalja in krogla običajno zadene napačnega, pa vendar imam grenak priokus, da bo v vitrini nekega društva, številnih drugih, ki smo leta in leta nalagali in vozili nesnago na deponije, pa ni vredno niti omeniti. Nič zato, po akcijah smo imeli vedno zadovoljstvo po dobro opravljenem delu in upali, da bo v prihodnje tega manj. Figo, nesnage je več in več, zavesti o čistem okloju pri ljudeh pa vedno manj.
Sraka, torej čez 20 let se akcije ponovno udeleživa. Obljubim.

jegr
29. September 2010, 20:48
Tako je. Lovci pospravljamo smeti organizirano že dolgo. Ko pa nekdo drug migne s k..... , je pa ta glavni. Seveda, ko pa zna to tudi pravilno objavit. Tudi jaz se ne grem tega več. :icon_twisted:

ZR7
30. September 2010, 17:46
Sraka, ker take pišeš, se ne čudi, če je objavljeno na portalu!:icon_wink::icon_twisted::icon_lol:

tica
30. September 2010, 22:58
Šef te je dal na pranger Sraka. Preveč si smeti nabral v teh letih.

rock&roll
5. October 2010, 00:03
Hahaha, se je uresničilo, a ne? Sem napovedoval da si bodo na naših plečih pridobili medalje. Zato sem bokotiral akcijo z velikim veselje. V uteho pa sem sodeloval 14 dni prej v akciji Očistimo Barje.

Ampak bistvo je v tem, kar je napisal Sraka. Se mu pridružujem.

Njegovo pisanje sem poslal na Urad predsednika republike s prošnjo, da o tem seznanijo tudi predsednika države. Predlagal sem tudi, naj najde rešitev, če je že s podelitvijo odlikovanj napravil godlo. Počakajmo na odziv, če bo.

zoran26
5. October 2010, 08:46
Prepričan sem,da ta naša razmišljanja ne bodo naletela na pozitiven odziv,prej nasprotno.Zakaj?Prvič zato,ker smo se je udečležili z zanosom in prostovoljno in ker nam je to bilo samoumevno.Drugič pa zato,ker so se je udeležili vsi ,ki kaj pomenijo v polititiki,se nastavili fotoaparatom in po lepo,preživetem dnevu končali kje na samem,kjer so lahko mirno analizirali akcijo in zbirali vtise.In kako je danes,je še kje kdo,ki jih zbira in odvaža?.
Še je med starejšimi kolegi lovci kdo,ki je bil v stari Yugi na mladinskih delovnih akcijah.Od vsega je ostala na Otočcu le spominska plošča.Morda pa tudi te ni več.ker je del zgodovine,ki ni vredna počenega groša.Ergo,to,kar se dozdeva pomembno danes,ni jutri nič več.

zoran26
10. October 2010, 11:08
Spoštovani kolegi,
na spletni strani Foruma sem ravnokar prebral odgovor g.Franca Hočevarja iz Urada predsednika republike na pripombe o podelitvi odlikovanja.
V odgovoru ni nič presenetljivega,razen,da se je posveta, na katerem so razpravljali o dobitniku odlikovanja in pozneje tudi na podelitvi LZS udeležil tudi predstavnik LZS.In kdo nas je predstavljal?Direktor strokovnih služb na LZS g.Srečko Krope.
Da je odgovor tak kot pač je,ne krop ne voda,me ni začudilo.Bolj ono drugo,da sem nevednež,da nisem obveščen,da je pri tem sodelovala tudi LZS.Očitno ni bil s tem seznanjen niti Sraka,ko je pisal post in Rock&roll,ki je zadevo dostavil Predsedsedniku države.Pravi naslov za pripombo bi torej morala biti LZS.
Bolj kot to, me je pa frapirala navedba"direktor strokovnih služb LZS-Srečko Krope.Ali je morda na LZS več Krope Sreko-v?Tistega,ki ga jaz poznam je Predsednik LZS,direktor strokovnih služb pa Srečko Žerjav.Še danes je tako navedeno tudi na spletni strani LZS.Kje je predsednik LZS?
Kdo mi lahko razjasni ta lovski rebus?

Sraka
10. October 2010, 12:12
Naj bo mag. Franc Hočevar kar brez skrbi, ker res nismo prav nič zaskrbljeni za ugled in vlogo LZS na področju "čiščenja narave", smo pa malo razočarani, ker našega dela vsa ta leta ni nihče opazil. Tu ne gre za LZS kot našo krovno organizacijo, temveč za nekajletni trud in vložek nekaj tisoč posameznih članov lovske organizacije organiziranih v lovskih družinah ter njihovih kolegic in kolegov iz drugih lokalnih društev.

In če je cenjeni gospod Hočevar tisto moje skrpucalo, ki mu ga R&R poslal, res dobro prebral, je lahko ugotovil, da v njem ni očitka predsedniku države, ker je podelil odličje nosilcem letošnje vsedržavne akcije, temveč se očitek nanaša na moje cenjene funkcionarje na LZS, ki vsa ta leta niso vedeli ali niso želeli nekajletnega prostovoljnega truda slovenskih lovcev predstaviti slovenski javnosti in oblastnim ter političnim organom te države.

Vesel sem, da predsednik ceni prostovoljno delo, saj takšno delo imajo v resnici vsi radi, ker ga pač ni treba plačati in razumljivo je, da predsednik za vse kar se v državi na kakšnem področju dogaja tudi ne more vedeti. Zaradi tega seveda kritike ni mogoče nasloviti na predsednika države. Vsaj začudenje pa je mogoče izraziti, da o tem večletnem prostovoljnem čiščenju narave v katerem je sodelovalo več tisoč lovcev nič ne vedo na okoljskem ministrstvu ali na kmetijskem ministrstvu in organih v njuni sestavi. Res tam niti slovenskih medijev ne berejo, če jih s primernimi informacijami vsako leto že naši dragi funkcionarji LZS niso opremili ?

V LD, ki so vsa ta leta bile glavne nosilke aktivnosti na terenu, smo vodili evidence o številu udeležencev in njihovi strukturi, vložkih, ki so jih s svojimi stroji, traktorji in kamioni dali udeleženci akcije in tudi o količinah vsako leto pobranih odpadkov. Čemu so torej potem služile vse te nekajletne evidence uspešnosti izvedenih akcij, če sedaj ugotavljamo, da o tem nihče nič ne ve ali pa noče vedeti.

Saj državnega odličja niti pričakovali nismo. Verjamem pa, da smo upravičeni vsaj do javnega priznanja, da to že skoraj dve desetletji pridno delamo in bomo to delali še v bodoče. Pa ne zaradi odličij, temveč zaradi drugih razlogov in vzgibov, ki krasijo ter plemenitijo veliko večino posameznikov- članov slovenske lovske organizacije.

Upam, da bodo moji cenjeni funkcionarji na LZS v bodoče vedeli in želeli poskrbeti, da bodo vsi, ki bi o naših prostovoljnih aktivnostih morali biti informirani, to vedenje tudi pravočasno dobili.

rock&roll
11. October 2010, 01:43
Sraka, tudi ti si kar diplomatski, ne samo Urad predsednika države. Po mojem mnenju je bilo srečanje med predsednikom LZS in Predsednikom države dobra priložnost, da se je predsednik države seznanil z našimi napori 10-letnega čiščenja okolja in druge naše aktivnosti na področju ohranjanja narave. Ko se je odločal za odlikovanja, bi se moral vprašati ali so res samo odlikovanci zaslužni za rezultate ali je mogoče še kdo. In menim, da je tu prezrl LZS in mogoče še koga (ribiči, ...) Vsekakor pa je dejstvo, da tudi tebi niso poznana vsa prizadevanja naše krovne organizacije v zadnjih 10 letih glede informiranja javnosti o naših uspehih pri ohranjanju narave. Si vedel, da je začetek te akcije (Naravi krademi smeti) pripravil in medijsko vodil Pristop? Takrat je bilo veliko prispevkov v medijih o tej akciji. Ali si vedel, da so vsi poslanci državnea zbora in novinarji dobili gradivo o dejavnostih LZS, tudi o opravljenem prostovolnem delu in o tonah smeti, ki smo jih ukradli naravi, v času sprejemanja ZdLov? Ali si vedel, da so bili to eni najmočnejših argumentov pri boju proti privatizaciji lovišč in da so nas iz tega razloga podpirale tudi manj radikalne ekološke skupine in posamezniki tudi pri sprejemu sedanjega zakona? Seveda se je o teh aktivnostih pisalo tudi v našem glasilu, ki je nenazadnje javno. Dragi moj Sraka, če ti niso poznana dejstva iz preteklosti, ko mogoče še nisi tako intenzivno spremljal delovanja LZS in njene podobe v javnosti pa ne pomeni, da lahko ta prizadevanja LZS v celoti spregledaš. Kot že rečeno, te aktivnosti segajo v leta, ko je bil predsednik IO Milan Jenčič, ko je bil predsednik LZS mislim da Franc Avberšek in so te aktivnosti kasneje nadaljevali tudi pri drugih predsednikih LZS in operativno pri predsednikih IO LZS: Kot pa ti je verjetno znano, pa novinarje ne moreš prisiliti, kaj naj pišejo, razen če gre za komercialni, plačani članek.
Ali je v zadnjih nekaj letih dovolj promocije v javnosti ali ne, pa je drugo vprašanje, ki zahteva poglobljeno analizo ciljev takšne promocije. Vsekakor pa bi predsednik države preko svojih sodelavcev moral vedeti za vsa ta prizadevanja LZS. Nikar torej za podeljena državna odlikovanja in za zanemarjanje LZS pri tem ne gre kriviti sedanje vodstvo, ker sigurno ne more biti krivo za nekaj, kar traja bolj ali manj intenzivno že 10 let.
Mogoče pa boš v odgovoru napisal svoje ideje, kako bi ti to naredil in v kakšnem obsegu in s kakšnimi sredstvi. Mogoče pa bo sedanji predsednik videl v tebi novega člana komisije za odnose z javnosti in ti zaupal izvedbo tvojih predlogov. Ti bom pomagal pri lobiranju za to.

Saj veš, tisti brez predlogov pa naj raje pišejo poezijo kot da kritizirajo.

Pa na zameri za malo bolj sarkastični odgovor na tvoje razmišljanje. Ni zlonameren, je pa usmerjen v pričakovanje tvojega odgovora in predloga rešitev (konkretno, ne načelno - npr. kakšno javno priznanje naj bi nam bilo izraženo če ne državno odlikovanje?).

Sraka
11. October 2010, 08:18
Moj cenjeni lovski tovariš R&R ne more iz svoje kože. Nič kritičnega o mojih prijateljih in če se le da udari po onih drugih.

Sraka pa ima podoben odnos tako do enih kot do drugih. Lepo je, da si tako natančno popisal kaj vse se je dogajalo v zvezi z nekajletnim čiščenjem narave. Nekaj tega še danes vem, nekaj sem izgubil iz spomina in nekaj skoraj zagotovo nisem niti vedel, ker v preteklosti nisem niti slutil, da bi mi to vedenje lahko še kdaj koristilo.

Pri odlikovanjih pa je pač tako kot s kroglo iz vojaške puške, ki največkrat zadene napačnega ali drugi rek, ki pravi, da je z neko podelitvijo odličja zadovoljen le tisti, ki je odličje prejel, vsi drugi pa so nezadovoljni.

Mesto piara pri predsedniku LZS pa prepuščam tebi, ki si si bliže s predsednikom in bosta veliko lažje sodelovala. Z razliko od tebe, pa ti sam pri zasedbi te pomembne funkcije ne morem pomagati. Pa saj ti moja pomoč niti ne bo potrebna.

Citat: Pa na zameri za malo bolj sarkastični odgovor na tvoje razmišljanje. Ni zlonameren, je pa usmerjen v pričakovanje tvojega odgovora in predloga rešitev (konkretno, ne načelno - npr. kakšno javno priznanje naj bi nam bilo izraženo če ne državno odlikovanje?).

Komu je toliko do državnega odlikovanja ? Tem nekaj tisoč udeležencem, ki so desetletje vsako leto pridno delali in čistili naravni prostor ?? Dragi R&R ti vsa ta leta niti enkrat na kaj takega niso pomislili. Komu torej ?? In res verjameš, da so le podelitve državnih odlikovanj edini način, da nekomu za velika dejanja izkažeš družbeno priznanje in zahvalo za njegov trud ter prispevek ? Namesto predsednika države bi, recimo, ministrstvo za okolje lahko že zdavnaj s pisno zahvalo članicam in članom slovenske lovske organizacije izrazilo priznanje za njihov trud in prispevek k ohranjanju naravnega prostora. pa tega vse do danes ni storilo, razen, če sam tudi za to ponovno ne vem.

Citat:
Saj veš, tisti brez predlogov pa naj raje pišejo poezijo kot da kritizirajo.

Cenjeni R&R, upam, da si resno mislil, ko si mi zapisal ta očitek. Tega nasveta seveda ne bom pozabil in upam, da tudi ti ne boš pozabil kaj si mi svetoval. Se bova tega odslej oba držala ? Potem si bodo nekateri res oddahnili.

Pa lep pozdrav !

rock&roll
11. October 2010, 23:16
Hahaha, Tista o pisanju poezije pa je pustila sled. No, o poeziji pa res vem bolj malo. Bom raje življenske modrosti trosil, če jih bo kdo hotel brati.

Sicer pa saj veš, ministrstvo za okolje je itak v rasulu, tam še zase ne vedo dobro in po moje ne obvladujejo niti ne tistega, kar bi po normativni plati morali. Nekateri okoljski ministri so sicer v neformalnih pogovorih priznavali lovcem zasluge samo kaj ti to, ko se minister zamenja in je priznavanja zaslug konec. Ne gre.

Imel sem občutek, da si svojo ost usmeril v naše lovske funkcionarje, ki da so premalo naredili za to, da bi javnost vedela za naše dosežke pri varovanju narave. Zato sem nanizal nekatera dejstva. Verjetno nikoli ne bo dovolj narejenega, da nebi bilo možnosti za izboljšanje in prav je tako. Svoje predhodnike, naslednike in sedanjike branim samo v tolikor, da se jim po nepotrebnem, iz nevedenja, nebi godila krivica. To bi naredil tudi za koga drugega, če bi bilo to v moji moči.

ZR7
12. October 2010, 07:00
Verjetno imata kar oba po svoje prav. Ni šlo najbolje niti na strani politike niti v naših vrstah.
V naših vrstah je za odnose z javnostjo zadolžena Fortinova komisija, kateri pa se te naloge kot je brati v njegovem uvodniku tudi otepa. In potemtakem ni pričakovati, da bi bilo to delo dobro opravljeno.
Se mi pa vedno pri takih rečeh, ki jih imamo zapisane kot nujne postavi vprašanje kako neki mislijo ustoličeni to izvesti, ko po drugi strani delajo reklamo zase s sloganom čim manjše članarine. In to je postalo celo nalezljivo preko kandidatov za stolčke v območnih zvezah in vse do najnižje pozicije - LD. Ko pa je pomembnejše pridobivanje podpore za udobne stolčke na ta način namesto z dobrimi programi za katere bi bili lovci pripravljeni odšteti še kakšen € več, ni več čudno, da gre vse v maloro.

Sraka
23. October 2010, 17:36
Forum Lov:

Odgovor predsednika republike Sraki

Vir: Urad predsednika republike in Bojan Lepičnik
Odgovor predsednika republike Sraki
Urad predsednika republike je odgovoril na očitke, ki smo jih lahko prebrali v Srakinem prispevku
_________________
Zaradi objektivnosti in predvsem korektnosti je k temu potrebno zapisati, da Urad predsednika republike ni odgovarjal "Sraki" temveč kolegu R&R, ki je moj komentar kopiral s tega foruma in poslal Uradu predsednika republike

Če bi vedel, da bo tisto moje pisanje romalo v Urad predsednika republike, bi se seveda potrudil in pisanju kritičnega komentarja posvetil nekaj več svoje pozornosti tako po obliki sami kot tudi po vsebini.

Toliko v pojasnitev te zgodbe.

Lep pozdrav!

zoran26
23. October 2010, 17:58
sraka,lahko bi napisal brevir na novo,ne bi bilo razlike.Tistih dvajset ket drži kot pribito.

zoran26
23. October 2010, 18:01
škratek se mi prikrade,ko ni potrebno.napisati sem hotel dvajset LET.Se oproščam

zoran26
18. January 2011, 09:47
no pa smo spet v začaranem krogu,ki ga poznamo od drugod.Vse tiste črne deponije,ki so bile ob lanski akciji očiščene so povečini vzniklile kot feniks.Država,ki je toliko obljubljala ni naredila nič.Občinski redarji lovijo napak parkirana vozila,ker je to donosno,o črnih odlagališčih pa naj vodi registre osveščeno ljudstvo.
Bliža se pomlad in huuuuura spet bo akcija.

mugo
18. January 2011, 10:04
Prav res, tudi pri nas se zgodba ponavlja. Ravno včeraj sem zgrožen opazil na lani očiščenem terenu sveže pripeljane televizorje in podobno kramo.

Veper
18. January 2011, 14:37
Gooooooooooo Petra Goooooooooooooo. Pa bo še ena medalja za kaj že:icon_confused: Če lovci ne bi čistili vsako leto bi imela Petra polne hlače ko bi videla vso svinjarijo ki se bi nakopičila v dvajsetih letih.:icon_evil:

MilanK
18. January 2011, 18:14
Gooooooooooo Petra Goooooooooooooo. Pa bo še ena medalja za kaj že:icon_confused: Če lovci ne bi čistili vsako leto bi imela Petra polne hlače ko bi videla vso svinjarijo ki se bi nakopičila v dvajsetih letih.:icon_evil:

Seveda je v teku akcija in da se iščejo prostovoljci, ki bi sodelovali pri popisu črnih odlagališč. Vsak prostovolec je dobrodošel. Če je omenjena dobila priznanje ga je pač dobila. Ta akcija bi lahko bila naša /sicer pa niti ni pomebno, bolj pomebno je, da vplivamo na ljudi in jih ozaveščamo o tem kaj ne sodi v naravo / vendar v 20-tih letih te akcije nismo znali ali pa hoteli narediti za vso slovensko, to pa je omenjeni uspelo. Lovci se lahko glede tega jezimo samo nase, ker smo bili preveč nase zagledani in zaplankani ter nismo znali k tej akciji pritegniti celotne Slovenije in jo narediti za vso slovensko. Glede tega moramo biti najprej kritični do samega sebe, drugim, ki jim je nekaj uspelo, pa ne smemo biti zavidljivi. Kaj so pa delali naši kolegi na LZS, da niti po lanskoletni uspešni akciji niso znali pripraviti predloga za državno odlikovanje LZS. Če so drugi to znali, potem je treba k njim iti na pripravništvo in se od njih kaj naučiti, kako se je treba zadeve lotiti in izpeljati, da dobi vse slovenski javni odmev in medijsko podporo. Mi svojega dela pač ne znamo javno predstaviti in to je naša rak rana. Ko pa drugim kaj uspe, pa smo nevoščljivi. Tipično naše. Na mesto, da bi se po drugih zgledovali, govorimo kako že 20 let čistimo okolje. Ali smo to dejstvo znali javno predstaviti in promovirati. V lanski akciji niti omenjeni nismo bili. Kdo je za to kriv. Ekologi brez meja zagotovo ne, ampak mi sami in naše vodstvo, ki še vedno dela po starem, čeprav so se razmere bistveno spremenile.

Veper
18. January 2011, 22:24
Milan ravno o tem kar si napisal sem govoril.:icon_neutral:

luka
19. January 2011, 07:04
Veper, če si mislil to o čemer piše MilanK pol to gotovo ne izhaja iz tvojega prispevka.

MilanK je zadel v nulo, sicer smo to ugotovili že ob lanski akciji ampak žalostno je, da se ni na tem področju spremenilo nič, niti za cm. LZS bi lahko, če je že tako brez idej, vsaj zaposlila Matosovo, ker ostalih opravilno nesposobnih apartčikov na zvezi pač ne potrebujemo.

LZ L

Veper
19. January 2011, 10:03
Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.

bostjan
19. January 2011, 11:40
LZS bi se morala bolj odpret predvsem z promocijo zaščite okolja napr.(čistilnimi akcijami ,z zasajevanjem remiz z ohranitvijo gozdnih ali grmičastih oaz sredi polj da ima divjad v zimi zašito,zimskimi krmljenji in podobnimi akcijami)da se nas pokaže v javnih občilih !Ne samo v lovcu!!!
Sedaj pa če tudi smo kje omenjeni nas bolj tak vzamejo z rezervo!
Nismo priljubljeni !!!
Ko so take akcije moramo javno stat v prvi vrsti in ljudem pokazat da nam je za okolje in ne samo za pokanje po gozdovih in poljih!
Potem nas bo tudi javnost začela bolj sprejemat!

MilanK
19. January 2011, 13:28
Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.
-------------------------------------
VEPER prav v tem je naš osnovni problem. Nismo samo lovske organizacije naravovarstvene organizacije, poleg teh je še veliko drugih. In s temi bi se morala LZS nujno povezovati. Če se ne bo, potem bo pač sama in od drugih izolirana. O nas pa se bo v javnosti pisalo samo tedaj in takrat, če in ko se bo kakemu našemu članu kaj zalomilo. Če bi bila LZS na tem področju aktivna, potem bi lanskoletno akcijo lahko izpeljala skupaj z ekologi brez meja, sama akcija pa bi se npr. lahko imenovala: "LZS in ekologi brez meja - očistimo SI". Tudi letos se LZS in lovci ne omenjamo. Zakaj? Je nam morda podčast, da bi se pogovarjali in sodelovali z ekologi brez meja in z drugimi naravovarstvenimi organizacijami. Ali pa menimo, da nam drugi že ne bodo solili pameti, ker mi že vemo kako in kaj delati na področju varstva okolja. A to kaj in kako nikoli ne zagleda medijev. O tem se piše v Lovcu, to je pa dosti premalo. Lovec izide enkrat mesečno, javni mediji pa o takih in podobnih akcijah pišejo vsak dan in to je poanta, da so drugi v javnosti prepoznavni, mi pa ne. In to resnično dejstvo tudi sam ugotavljaš. Nam lovcem ni treba brati Lovca, da bi vedeli, da že 20 let čistimo okolje, ker je nam to splošno znano, saj v akcijah redno in vsakoleto sodelujemo. To mora vedeti širša javnost, zainteresirano za čisto okolje pa k takim in podobnim akcijam pritegniti. To pa se ne bo pisalo samo v Lovcu, ampak tudi v drugih javnih medijah, akcija pa ne bo samo "lovska", temveč vse slovenska.

Markysprej
19. January 2011, 14:57
Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
tvoj prejšnji post res bolj spominja na 100% favšijo kot pa na to, da se tudi ti zavedaš, da je nekdo nad nami zelo zelo nesposoben...:icon_sad:

rock&roll
15. March 2011, 23:15
Ja Luka mogoče res manjka na koncu mojega posta vprašalnica :in kdo je kriv da je tako??
Potem bi bilo malo več jasnega ampak kakor koli že obrnemo stvar je ideja zrasla z akcijo Naravi krademo smeti pred 20 leti, ki pa jo je organizirala LZS vendar je ni znala pravilno promovirati. Poišči si lovce za vsa ta leta nazaj in boš lahko prebral o vsakoletnih akcijah, vendar samo v Lovcu in nikjer drugje.

Moje mnenje je, da spomin bledi. V tistih letih so bile objave tudi v drugih medijih, tudi na TV vendar ne tako intenzivno, kot so imeli medijsko podporo lani ekologi brez meja.
Vendar z leti ljudje pozabljamo, še posebno če informacije za nas osebno niso pomembne. Tudi o lanski akciji se čez 20 let ne bo več govorilo. Sproti, vsako leto se je potrebno dokazovati in medisko predstavljati svoje delo in prizadevanja. To je edini način da tudi drugi sprejmejo LZS bolj za svojo. Čisto je pa nikoli ne bodo, ker kljub vsem dobrim delom, ki jih opravljamo le nosimo in uporabljamo puško. To pa je za marikaterega minus. druge organizacije tega minusa nimajo.

Žal, s tem je potrebno živeti.