PDA

View Full Version : 7x72r;6.5x70r



dolgin
12. January 2010, 19:26
Ali ima kdo kakšne izkušnje s temi kalibri? Nekaj se ogrevam za enega od teh dveh.....(al pa oba če bojo ldje pametn:icon_lol:)

zober
12. January 2010, 19:31
Dolgi kva pa je to za en kaliber,kje si pa najdu to?

pikolis28
12. January 2010, 20:01
Dolgi kva pa je to za en kaliber,kje si pa najdu to?

ce se nemotim so zelo stari kaliba. pomoje bojo zelo dragi naboji

dolgin
12. January 2010, 20:35
Ja,oba kalibra sta zelo stara,naboji so okoli 4€ komad pri enem izmed naših trgovcev. Gledal sem pa municijo s kroglo Impala,pa moram rečt,da imajo kar lepe hitrosti....
Zober - najdu pa sem jih v vašem koncu:icon_twisted:! Gre za to,da mi očitno orožja ni nikoli dovolj (če ne bi moral že zdavnaj nehat),pa večino "sodobnih" kalibrov že imam ali pa sem jih dodobra preizkusil;ta 2 kalibra se mi zdita pa zelo zanimiva,ali pa 6.5x58r itd....

lp

De_Tomaso
12. January 2010, 20:57
Mast to so pa redkosti. Če znaš polnit naboje sam pote ob nakupu velikega števila tulcev in krogel ne bi smel biti problem. V nasprotnem primeru pa vprašanje kako bo z municijo čez 10 ali več let.

narava
13. January 2010, 08:27
Gre za balistično kar različna naboja.

6,5x70r je precelj bolj švoh saj energija na 100m zadošča za odstrel srnjadi, več pa ne, po starem so mu pravili svinčnik.
7x72r je pa precej močnejši saj je energija na 100 m okoli 2000j, kar pa zadošča tudi za odstrel večje živali, kar je pač tudi po zakonu dovoljeno.
Zadnjega uporabljam tudi jaz, 6,5x70 pa nimam.
Za oba kalibra če imaš tulce, ti jih ponovno lahko napolnijo, kar ni preveč drago. Tulce 7x72r,,lahko prekalibriraš tudi od 9,3 x 72r.

Oba kalibra, pa tudi omenjeni 6,5x58r so res starejše generacije, vendar pa so zaradi manjše hitrosti poškodbe na divjadi majhne.
Zmeraj več lovcev posega po teh kalibrih in so z rezultati in uporabnostjo zadovolni.

dolgin
13. January 2010, 17:06
No,sej ravno zaradi tega.... Gledam in poslušam lovce ki imajo katerega od teh kalibrov in so vsi sila zadovoljni;sploh pa za naš način lova je to kar uporabna zadeva (lov do 100 metrov)....

lp