PDA

View Full Version : Bežeči merjasec



Bunny
7. January 2010, 22:01
Stvar je sledeča. Nekaj kolegov se nas je pogovarjalo da bi izdelali tarče "bežeči merjasec", za treniranje streljanja. Imamo strelišče, nekaj idej kako izvesti zadevo, zanima me če kdo ve kako je stvar narejena, tako da čim bolj simulira realno situacijo. Nekaj posnetkov je na youtube, nisem pa zasledil kako je stvar skonstruirana. Če kdo ve kako je stvar narejena oz je kaj takega že videl, lepo prosim za nasvet oz razlago. Najlepša hvala že v naprej.

Bunny

tica
7. January 2010, 23:06
Vse lahko vidiš na strelišču Žančani v Slovenj Gradcu, tam se odvija tudi večina tekem na državni ravni.

ostrostrelec.pero
7. January 2010, 23:54
Stvar je sledeča. Nekaj kolegov se nas je pogovarjalo da bi izdelali tarče "bežeči merjasec", za treniranje streljanja. Imamo strelišče, nekaj idej kako izvesti zadevo, zanima me če kdo ve kako je stvar narejena, tako da čim bolj simulira realno situacijo. Nekaj posnetkov je na youtube, nisem pa zasledil kako je stvar skonstruirana. Če kdo ve kako je stvar narejena oz je kaj takega že videl, lepo prosim za nasvet oz razlago. Najlepša hvala že v naprej.

Bunny

Prjatu, daj mi razloži, a mislite narediti avtomatskega, da se sam vozi v obe smeri, da boste imeli lahko tudi tekme, ali samo na "škripčevje".

Bunny
8. January 2010, 16:36
Ideja je na škripec, zanima me pa avtomatsko, tok da vidmo kako je, če sploh je, izvedljivo.

ostrostrelec.pero
8. January 2010, 21:52
Prjatu,takole je. Glede avtomatskega pujsa je zelo enostavno. Vzameš v roke strelski pravilnik in v njem piše kolikšna je oz, mora biti odprtina med 2 bunkerjema in koliko časa je tarča vidna pri mali hitrosti in koliko pri veliki hitrosti. Samo malo kalkulator v roke in takoj dobiš z kakšno hitrostjo se mora vrteti osovina po kateri se vozi jeklenica. Izdelati ga bo pa znal skoraj vsak ki se vsaj malo spozna na varjenje in elekriko. Ti pa svetujem, ne naredite ga da se bo voziček na katerem se vozi tarča na koncu prevračal za v drugo smer, ampak naj bo na isti tarči ki bo šla levo in desno samo en vložek na katerem bodo dve polovici pujsa z glavo vsako v svojo smer. Ko pujs enkrat začne z vožnjo ti zadnji del pujsa popolnoma nič ne pomeni, ker ga tam tako in tako ne streljaš. Glej pa da bo tarča na obeh straneh na sredini.

JevŽ
3. March 2015, 22:57
Pozdravljeni

imate v kateri LD bežečega merjasca?

Zanima me predvsem takšen mehanizem kjer je tarča obešena na jekleni vrvi in se vrti okoli platišč za kolesa ("feltna za bicikel":icon_exclaim:).

Kakšen motorček imate za poganjanje? Kako imate spojeno jeklenico? Kako imate obešeno tarčo?

Sršen
4. March 2015, 08:26
Če komentiram Perotov nasvet izpred let. Priporoča dve polovici tarče.
Za športno streljanje verjetno čisto v redu.

Za vajo realnih situacij na lovu pa zelo narobe. Tarča naj bo cel pujs, saj s puško sledimo preko njegovega zadnjega dela in vlečemo po liniji čez glavo. Vaja bo bolj realistična s sliko celega pujsa kot nekega Naprejnazaj spaka iz dr. Jojboli zgodbe. (dr. Doolittle)

RemicN
4. March 2015, 10:14
Zdravo, mene zanima, kje bi se dalo streljati na tarčo bežečega merjasca? Po možnosti v bližini Ljubljane.

alojz1
4. March 2015, 10:26
Vaja bo bolj realistična s sliko celega pujsa kot nekega Naprejnazaj spaka iz dr. Jojboli zgodbe. (dr. Doolittle)
Lahko pa na okvir namestimo dve tarči. Če se premika levo merimo levo, pri povratku pa v desno.
Tista polovička je res moteča.

cviček
4. March 2015, 12:18
Zdravo, mene zanima, kje bi se dalo streljati na tarčo bežečega merjasca? Po možnosti v bližini Ljubljane.

Tuji grm- LD Kresnice

mateja
4. March 2015, 15:40
Strelišče na premično tarčo merjasca imajo tudi v LD Globoko (Posavje). Če komu kaj pomaga. Je narejeno po pravilniku.